تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تغییرات ثبت نام آزمون دکتری 99

ثبت نام آزمون دکتری 1401 + زمان و شرایط

تغییرات ثبت نام آزمون دکتری 99
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

به منظور سهولت دسترسی متقاضیان ثبت نام آزمون دکتری 1400 تغییرات تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1400 را در این اطلاعیه با عنوان زمان ثبت نام آزمون دکتری در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار خواهیم داد. ثبت نام آزمون دکتری تنها برای داوطلبان واجد شرایط با توجه به تغییرات ایجاد شده زیر امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دکتری باید به صورت الکترونیک ارسال شوند.

 

 

جهت اطلاع دقیق از آخرین تغییرات ثبت نام آزمون دکتری 1400 ، زمان ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری 1400 ، دریافت مشاوره قبولی در دکتری تخصصی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید 

9099072952 (سراسر کشور )  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

 

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری 

در سال گذشته ثبت نام تمامی داوطلبان در تاریخ 9/6 آغاز گردید. در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری نیز پیش بینی می نماییم که در همین زمان با اندک جابه جایی در زمان آن مواجه باشیم. اطلاع دقیق از زمان ثبت نام آزمون دکتری را با استفاده کانال تلگرامی و برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل امکان پذیر نموده ایم.

کلیه داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری شش روز مهلت ثبت نام خواهند داشت. امکان تمدید مجدد مهلت در نظر گرفته شده وجود خواهد داشت.به همین دلیل توصیه می نماییم با توجه به مشکلات به وجود آمده در سال های گذشته ثبت نام را به روزهای پایانی موکل ننمایید.

تمامی متقاضیان شرکت کننده در ثبت نام تنها امکان انتخاب یک رشته ی امتحانی را خواهند داشت. بنابراین در وارد نمودن کد رشته امتحانی در زمان ثبت نام آزمون دکتری دقت لازم را داشته باشید. این کد رشته همان کد رشته ای است که با مقطع کارشناسی ارشد شما منطبق می باشد.

 

 

 

یکی از شرط لازم برای ثبت نام آزمون دکتری  در برخی از دانشگاه ها ،  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی می باشد.

 

 

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری

نحوه ثبت نام آزمون دکتری

داوطلبان در مهلت در نظر شده برای ثبت نام کنکور دکتری لازم است به نشانی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند. پس از مراجعه به سامانه مذکور دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نموده و به مطالعه دقیق آن بپردازند.

توصیه می نماییم که مدارک لازم برای ثبت نام را قبل از ورود به سامانه تهیه نمایید. جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد لازم است هزینه و مبلغ 60 هزار تومان را به صورت الکترونیکی و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب به حساب سازمان سنجش و آموزش کشور واریز نمایید.

لازم به ذکر است جهت دریافت پیامک های ناشی از ثبت نام و …  علاقه مندی خود را برای واریز این مبلغ به هنگام ثبت نام اعلام نمایید و به عنوان هزینه دریافت پیامک، مبلغی را  واریز نمایید.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری

تمامی مدارک لازم برای ثبت نام دکتری داوطلبان باید به صورت فایل اسکن شده و در اندازه و حجم تعیین شده باشد. همچنین به صورت دقیق و با وضوح مناسب بارگذاری شوند.

یکی از موارد مورد نیاز برای داوطلبان ، عکس شخصی آنان می باشد. تصویر داوطلب باید با حجم و اندازه تعیین شده و به صورت تمام رخ و فاقد مهر و منگنه و … باشد. همچنین تمامی حاشیه های زائد عکس باید گرفته شود.

نکته مهم : مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با مشکلات به وجود آمده در رابطه با تصویر داوطلبان به هنگام ثبت نام آزمون دکتری متقاضیان حتما باید از نرم افزار های مناسب ویرایش عکس استفاده نمایند. برای اطلاع از نحوه انجام این مورد با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

 

شرایط ثبت نام کنکور دکتری 99

شرایط ثبت نام کنکور دکتری

 • متقاضیانی می توانند برای ثبت نام آزمون دکتری اقدام نمایند که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد باشند. همچنین مدرک آنان باید معتبر و مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات باشد.
 1. تشکیل کلاس ها در هر یک از رشته های مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد. لذا داوطلبانی که در هر ارگان و سازمان ها و… مشغول به کار می باشند، لازم است هماهنگی های لازم را جهت حضور در کلاس ها قبل از زمان ثبت نام آزمون دکتری به انجام رسانیده باشند.
 2. انتخاب رشته امتحانی تنها بر اساس جداول و کد رشته های موجود در دفترچه ثبت نام امکان پذیر است. بدیهی است که این رشته باید مرتبط با رشته کارشناسی ارشد آنان باشد.
 3. مطابق با مصوبه های موجود شورای عالی انقلاب فرهنگی ، ازجمله شرایط ثبت نام آزمون دکتری ، برای دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیانی که مدرک خود را در سال های 77 الی 81 اخذ نموده اند مجوز ثبت نام برای دوره های بالاتر صادر شده است.
 4. آن دسته از دانشجوانی که شاغل به تحصیل می باشند در صورتی که انصراف خود را ارائه ننمایند امکان ثبت نام آزمون دکتری مجدد را نخواهند داشت.
 5.  دانشجویانی که ترم آخر و یا سال آخر می باشند، در صورتی که تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیلان شوند، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. این مورد برای داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری عمومی ضروری می باشد.
 6. از نظر معدلی نیز متقاضیان در صورتی می توانند برای ثبت نام کنکور دکتری اقدام نمایند که معدل آنان کمتر از 14 نباشد . لازم به ذکر است که ارائه کارنامه در زمان مقرر و ثبت نام حضوری لازم است کارنامه خود را ارئه نمایند.

 

 

شرایط نظام وظیفه ثبت نام دکتری

داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع دکتری آقا که تکلیف آنان از نظر نظام وظیفه مشخص نشده است، در صورت دارا بودن شرایط زیر می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

 • متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری باید دارای کارت پایان خدمت هوشمند باشند. در صورت عدم تعویض کارت خود لازم است حتما در اولین فرصت کارت هوشمند خود را دریافت نمایند.
 • در صورتی که خدمت وظیفه را به انجام نرسانده اید، کارت معافیت دائم خدمت سربازی خود را ارائه نمایید.
 • آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی می باشند و برگه اعزام به خدمت را دریافت نموده اند اما قبل از تاریخ اعزام به خدمت در دانشگاه پذیرفته شده اند، می توانند برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.
 •  فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی مطابق با سنوات تعیین شده می توانند در آزمون دکتری ثبت نام نمایند، در صورتی که در تاریخ ثبت نام آزمون دکتری بیش از یکسال از فراغت تحصیل آنان نگذشته باشد و همچنین وارد دوره غیبت نشده باشند.
 • کارکنان پایور شاغل که در نیروهای مسلح در صورتی که گواهی اشتغال به خدمت را ارائه نمایند و همچنین سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل موافقت خود را اعلام نموده باشد می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

 

سهمیه های ثبت نام آزمون دکتری

 

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 99

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری

 • آن دسته از داوطلبانی که حداقل شش ماه در جبهه و یا بسیج شرکت نموده اند و همچنین عضو فعال بسیج می باشند، با مراجعه به سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان و یا سازمان بسیج می باشند، لازم است با مراجعه به سازمان های ذیربط جهت دریافت کد 12 رقمی اقدام نمایند. وارد نمودن این کد، به هنگام تکمیل فرم ثبت نام ضروری می باشد.
 • با توجه به اینکه کد 12 رقمی مربوط به واجدین شرایط و همچنین افراد دارای سهمیه متفاوت می باشند، به همین منظور لازم است کد رهگیری جدید را وارد نمایند.
 • نیروهای عضو بسیج عادی و یا فعال ، مشمول طرح استفاده از سهمیه های مربوط به رزمندگان نمی باشند.
 • متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان آجا می باشند برای دریافت کد رهگیری 12 رقمی لازم است به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. دریافت این کد تنها از طریق سامانه مربوطه امکان پذیر است.

کلیه داوطلبان و همچنین متقاضیان می توانند برای دریافت هر یک از کدهای مربوطه و یا دریافت راهنمایی های لازم برای اخذ این کدها با شماره های 9099072952 (سراسر کشور )  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .  تماس حاصل نمایند.

 

 

 

نحوه پذیرش آزمون دکتری 

پس از ثبت نام آزمون دکتری ، هر یک از داوطلبان لازم است در آزمون دکتری شرکت نمایند. در زمان اعلام نتایج کنکور پس از انتشار کارنامه مورد نظر می توانند از نمرات خام ، تراز ، نمره کل و… آگاه شوند و همچنین از وضعیت انتخاب رشته خود مطلع شوند.

لازم به ذکر است که رتبه تعیین شده داوطلبان با توجه به احتساب معدل ، سهمیه و … می باشد. بنابراین این رتبه، رتبه نهایی شما خواهد بود که بر اساس آن در مرحله بعدی می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید.

قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون داوطلبان در صورتی که رتبه و شرایط لازم را برای دانشگاه مربوطه و مورد نظر خود داشته باشند لازم است در مصاحبه دکتری شرکت نمایند. در صورتی که بتوانید در مصاحبه نمره لازم و کافی را دریافت نمایند می توانید پذیرش خود را نهایی نمایند. بدیهی است در صورت عدم شرکت در مصاحبه ، پذیرش شما ملغی خواهد شد.

پس از شرکت در مصاحبه و تطبیق رتبه و همچنین تراز داوطلبان در شهریور ماه کارنامه نهایی منتشر خواهد شد و در صورت پذیرش نهایی می توانید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نمایید.

 

نحوه پذیرش دکتری استعداد درخشان

برخلاف مقطع کارشناسی ارشد که شما برای ثبت نام در استعداد درخشان نیازمند کسب معدل بالاتری در بین ورودی های رشته خود می باشید، در مقطع دکتری در صورتی که دارای معدل بالای 17 کارشناسی ارشد باشید و همچنین معدل شما در دوره کارشناسی بالای 16 بوده باشد، امکان ثبت نام در فراخوان دانشگاه ها را خواهید داشت.

یکی از شروط تعیین شده برای داوطلبان استعداد درخشان مقطع دکتری این است که حتما دفاع پایان نامه خود را انجام داده باشند و همچنین مقاله مربوط به پایان نامه را به چاپ رسانده باشند. (شرایط مذکور مربوط به دانشگاه های سراسری می باشد).

با توجه به اینکه فراخوان هر یک از دانشگاه ها نیازمند ثبت نام و همچنین ارسال رزومه دارد، لذا پس از ارسال مدارک خود و همچنین شرکت در مصاحبه دکتری مورد نظر ، در صورتی که رزومه شما کافی باشد، می توانید در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید.

یکی از سوالات متداول داوطلبان در رابطه با نحوه قبولی در مصاحبه و همچنین چگونگی پاسخ به سوالات آن می باشد. توصیه می نماییم قبل از شرکت در مصاحبه مذکور ابتدا با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

 

 

برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

نکات مهم ثبت نام آزمون دکتری

چنانچه جهت انجام ثبت نام آزمون دکتری به مراکز کافی نت ها مراجعه می نمایید، توصیه می کنیم که تمامی مراحل ثبت نام را شخصا خود به صورت جداگانه چک کنید زیرا امکان اشتباه وجود خواهد داشت.

با توجه به توضیحات کامل و کافی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری ذکر شده است، در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد نمودن اطلاعات هر یک از داوطلبان و تخلف در آن مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می باشد و همچنین برابر قوانین و مقررات با داوطلب خاصی برخورد خواهد شد.

ثبت نام شما زمانی به اتمام رسیده است و در سامانه سنجش و آموزش کشور به ثبت رسیده است که شما پرونده 6 رقمی و همچنین کد پیگیری 16 رقمی را دریافت نموده باشید. حتما پس از پایان ثبت نام فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.

 

 

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری

داوطلبانی که در این سامانه ثبت نام نموده اند و در حال حاضر مشغول به تحصیل می باشند، لازم است در زمان قرار داده شده جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به ویرایش اطلاعات وارد شده اقدام نمایند.

با توجه به تاثیر معدل بر رتبه و تراز داوطلبان قبل از شرکت در آزمون مهلت خواهید داشت تا نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید. بنابراین تصحیح اطلاعات شما باید قبل از دریافت کارت ورود به جلسه صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که فرم مربوط به ثبت نام آزمون دکتری را داوطلبان باید در یک نسخه نزد خود نگاه دارند و در نسخه دوم نیز به حوزه معاونت آموزشی محل فارغ التحصیلی خود ارائه نمایند. پرونده داوطلب باید در دانشگاه محل تحصیل او موجود باشد.

 

 

سوالات متداول

 

من فارغ التحصیل رشته روانشناسی هستم و مایل به ثبت نام آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی می باشم آیا امکان ثبت نام خواهم داشت؟

همانطور که ذکر گردید تنها رشته های مرتبط مجاز به ثبت نام می باشند. که در این مورد رشته های زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان شناسی همگانی ثبت نام را خواهند داشت.

آیا پذیرفته شدن در تمامی دانشگاه ها نیازمند مدرک تافل و آیلتس است؟

جهت پذیرفته شدن در دانشگاه های آزاد می توانید مدرک ept داشته باشید . همچنین در طول دوران دانشجویی نیز می توانید این مدرک را اخذ نمایید.

طول دوره تحصیلی برای مقطع دکتری چند سال است؟

حداکثر زمان مورد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری 6 سال می باشد که این زمان برای دکتری تخصصی می باشد.

آیا اتباع خارجی مجاز به ثبت نام آزمون دکتری می باشند؟

بله. مطابق با شرایط تعیین شده برای ثبت نام در صورت دارا بودن تمامی مصوبات امکان ثبت نام را خواهند داشت.

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با آخرین تغییرات ثبت نام آزمون دکتری و همچنین نحوه ثبت نام کنکور دکتری  ، تغییرات ایجاد شده در رابطه با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری ، زمان ثبت نام آزمون دکتری مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم .در صورتی که سوالاتی در ذهن شما وجود دارد می توانید این موضوع را با مشاوران ما که شماره آنان در وب سایت موجود می باشد مطرح نمایید.

 

به این پست امتیاز دهید

ایا در ثبت نام ازمون دکتری میزان معدل مهم است؟

بله، حداقل معدل مورد نیاز برای ثبت نام بالای 14 است.

ثبت نام ازمون دکتری به چه صورت است؟

ثبت نام ازمون دکتری بصورت الکترونیکی در سایت مذکور است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ازمون دکتری چیست؟

داخل مقاله به مدارک مورد نیاز اشاره شده است به مطالعه ان بپردازید.

هزینه ثبت نام ازمون دکتری چه مقدار است؟

برای ثبت نام ازمون دکتری باید مبلغ 60 هزار تومان را پرداخت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور