تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ 

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا می دانید چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم ؟ به نظر شما مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چقدر است؟ اصلا جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ این ها سوالاتی است که ذهن هر داوطلبی را مخصوصا در روزهای نزدیک به کنکور به خود مشغول می کند. شاید بهتر باشد که پاسخ این پرسش ها را هر چه زودتر و همین امروز، پیش از آنکه زمان را از دست دهیم، به دست آوریم. در ادامه با 5 روش عالی رتبه ها برای جمع آشنا می شویم. اما برای طرح سوالات خود و چینش یک برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت می توانیم روی مشاورین ما حساب باز کنید.

 

 

برای اینکه بدانید چگونه و با چه روشی برای کنکور جمع بندی کنیم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در طول سال چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

 

مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور

 

درس خواندن های مستمر با انبوهی از اطلاعات مختلف، شیوه زندگی تحصیلی یک کنکوری است. هر داوطلبی با حجم بالایی از مطالب حفظی، تشریحی و فرمولی سرو کار دارد، که باید آن ها را روز کنکور در حافظه خود بایگانی نماید. ذهن انسان برای ثبت اطلاعات به نظم و طبقه بندی نیاز دارد.

این مسئله به خصوص در هنگام آمادگی برای کنکور که داوطلب دائما از یک شاخه به شاخه دیگر می پرد، بیش از هر چیز ضرورت دارد. شاید بهترین روش برای این کار، جمع بندی آنچه که خوانده ایم باشد. در جمع بندی نه تنها همه مطالب پراکنده در ذهن ما جمع و جور و مرتب می شوند، بلکه در بخاطر سپاری و تثبیت آن ها نیز تاثیر بسزایی دارند.

این مسئله، به ویژه در روزها و ماه های پایانی نزدیک به کنکور بیش از پیش اهمیت می یابد. سوالی که ذهن کنکوری ها را همواره مشغول می کند این است که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ قبل از هر چیز باید حواسمان باشد که نوع مطالعه در دوران جمع بندی برای همه افراد نمی تواند یکسان باشد و ممکن است برخی از روش ها برای یک داوطلب تاثیر گذارتر از سایرین باشد.

با این حال، برای اینکه بدانیم جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ و یا بهترین روش کدام است، استاندارهایی وجود دارد که بیش از همه متدهای دیگر ثمر بخش می باشند. در ادامه بهتر متوجه خواهیم شد که مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چیست و اصول انجام این کار کدام است.

 

 

اگر می خواهید بدانید که  روش جمع بندی هاوس چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید 

 

 

در دوران دانش آموزی چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

دانش آموزان به دلیل آنکه به مدرسه می روند و با محدودیت زمان مواجه هستند، احتمالا این سوال برایشان پیش می آید که جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ اگر در کنکورهای آزمایشی شرکت می کنید، توصیه می کنیم که پنج شنبه ها را به مرور و جمع بندی آنچه که خوانده اید اختصاص دهید.

اما مشکل اصلی معمولا به جمع بندی های نزدیک کنکور مربوط می شود که با امتحانات نهایی همزمان است. نوع جمع بندی برای دانش آموزان بسته به میزان تسلط متفاوت است.

اگر در طول سال تحصیلی به قدر کافی مطالعه کرده باشید، می توانید در فرجه امتحانات همزمان هم تست بزنید و هم کل کتاب ها را دوره کنید. اما چنانچه جزء دانش آموزان ضعیف هستید، توصیه می شود که تمرکز اصلی خود را بر روی امتحانات بگذارید. اما پس از امتحانات، به طور معمول حدود یک ماه فرصت باقی می ماند که می تواند مهلت خوبی برای جمع بندی شود.

 

 

جهت آشنایی با بهترین روش های جمع بندی برای آزمون سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

5 روش عالی رتبه ها برای جمع بندی را بدانید

 

جمع بندی کنکور از کی شروع کنیم؟

 

 

اصولا روشی که افراد موفق به کار می برند، ملموس تر و عملیاتی تر از توصیه هایی است که صرفا بر اساس ایده آل ها می باشند. در ماجرای کنکور هم این مسئله به خوبی به چشم می خورد. همه داوطلبان به دنبال این هستند که بدانند، نفرات برتر چگونه مطالعه و جمع بندی می کنند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا برای روشن سازی بیشتر به توضیح چند نمونه از بهترین شیوه های جمع بندی بپردازیم. 

 

 

جمع بندی به روش سه روز یکبار

بسیاری از رتبه ها وقتی با این سوال که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ شیوه جمع بندی سه روز یکبار را پیشنهاد می دهند. در این شیوه، شما باید هر سه روز یکبار با برگزاری آزمون هایی در منزل، خود را محک بزنید. برای این کار باید به نحوی عمل نمایید که احساس کنید در جلسه کنکور واقعی حضور دارید. سعی کنید لباس، پاسخ برگ و حتی مداد خود را همانند روزی که می خواهید بر سر جلسه باشید، آماده کنید.

وقتی که آزمون تمام شد، همه پاسخ های غلط و درست خود را بررسی کنید. اگر لازم است به سراغ کتاب درسی بروید و جواب ها را یکبار دیگر مرور کنید و یا تست های مشابه در کتاب های تست را مشاهده نمایید.

سعی کنید که از دفترچه های سوالات کنکور های گذشته استفاده کنید. یکی از مزایای بزرگ این شیوه در این است که ذهن شما را سوالات واقعی آشنا می شود و به دشواری آن عادت می کنید.

از طرفی دیگر، هر بار که که سوالی را اشتباه می زنید و به سراغ پاسخ درست می روید، آن را در حافظه خود نشاندار کرده و اگر در جلسه با مشابه آن روبرو شوید، به خوبی جواب می دهید. بعلاوه، اگر این کار را چند بار تکرار کنید، نه تنها با مباحث مهم آشنا می شوید، بلکه به نوعی همه کتاب ها را مرور خواهید کرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه جمع بندی کنکور در یک ماه می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه نویسی ها یتان را مرور کنید

هر داوطلب کنکوری بارها و بارها این توصیه را شنیده است که در حین درس خواندن خلاصه نویسی کنید. هدف اصلی این امر، استفاده در دوران جمع بندی است. همانطور که می دانید، مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور در روزها و یکی دو ماه آخر، این اجازه را به ما نمی دهد که همه کتاب ها را از سر به طور مفصل بخوانیم.

بنابراین، چاره ایی جز مرور چکیده های طلایی که قبلا تهیه کرده ایم نیست. اما بهترین روش صحیح خلاصه نویسی برای دروس عمومی و اختصاصی، و یا حفظی و تشریحی با هم تفاوت های دارند. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

توصیه می شود که دروس عمومی را به صورت درس به درس خلاصه نویسی نکنید، بلکه بهتر است به شکل مبحث به مبحث یادداشت برداری نمایید. برای مثال قواعد دروسی مثل عربی و انگلیسی را به طور مجزا و لغات آن ها را هم به از طریق فلش کارت یا جعبه لایتنز مطالعه نمایید.

در مورد دروس اختصاصی همچون فیزیک و شیمی هم می توانید فرمول های مهم را یادداشت برداری کرده و زیر هر کدام یک یا دو تست مهم و مرتبط بنویسید. برای درس زیست شناسی هم بهترین روش خلاصه برداری، نوع شاخه ایی و یا شبکه ایی می باشد. بدین ترتیب، در دوران جمع بندی می توانید در کترین زمان، بیشترین بهره با خواندن خلاصه نویسی هایتان ببرید.

 

 

برای اطلاع از نکات طلایی دوران جمع بندی کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

از روش تورق سریع استفاده کنید

ما وقتی به این سوال که جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ مواجه می شویم، معمولا این پاسخ را می شنویم که بهتر از بعد از عید نوروز، دو ماه یا یک ماه قبل از کنکور، جمع بندی را آغاز کنید. اما آیا زمان لازم برای جمع بندی کنکور در ده یا هفته پایانی با دو ماه قبل هم باید یکسان باشد؟ مسلما خیر. ده روز پایانی از سرنوشت سازترین مراحل جمع بندی برای هر داوطلب است.

بهترین روش جمع بندی کنکور تحت نظر رتبه های تک رقمی در این مدت، تورق سریع است. در روش تورق سریع، فرد با ورق زدن نسبتا سریع کتاب، یکبار دیگر همه مطال را مرور می کند. البته این دان معنا است که تنها باید برگه های کتاب را تند تند ورق زد، بلکه هدف بازیابی آنچه که قبلا خوانده ایم است.

منبع اصلی تورق سریع، همان کتاب های درسی است. اگر خلاصه بندی ها را تورق سریع می کنید، جدا توصیه می کنیم که تنها دست نوشته های خود را بخوانید، چرا که مطالعه یادداشت های دیگران باعث آشفتگی و استرس در شما می شود.

 

 

به منظور دریافت برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

برای جمع بندی تست بزنید

اگر در طول سال هنگامی که با حوصله بیشتری درس ها را مطالعه می کردید، تست هم زده باشید، مطمئنا با سوالاتی مواجه می شوید که به نظرتان مهم و دشوار است. حال چه خوب می شود که این تست ها را علامت گذاری کنید و یا در جایی یادداشت نمایید.

فرقی ندارد که درس عمومی باشد یا اختصاصی، اما رفتن به سراغ تست های مهم دروسی مانند ریاضی، زیست، فیزیک وشیمی، و مرور دوباره آن ها بهترین روش جمع بندی است.

شما با این یک تیر، دو نشان زده اید. هم به نوعی مهم ترین مباحث کتاب درسی را مرور کرده اید، هم مجددا با تست زدن درگیرشده اید. البته اینکه چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ تنها مختص به نزدیک کنکور نیست، بلکه شما می توانید این شیوه را در بازه های زمانی خاصی، در حین مطالعه طول سال تحصیلی به کار ببرید.

 

 

اولویت بندی کنید

مسلما در هر رشته ایی، برخی از دروس از ضریب بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. همچنین، در هر درسی بعضی از مباحث و فصل ها مهم تر از بقیه هستند.

از سوی دیگر، هر شخصی ممکن است در یک مبحث خاصی ضعف داشته باشد. این ها خود می تواند اساس اولویت بندی در جمع بندی کنکور باشد. یکی از پاسخ های قطعی به اینکه چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ تهیه لیستی از مهم ترین هاست.

سعی کنید تمرکز و وقت خود را بیش از هر چیز بر روی نکات مهم و تاثیر گذار بگذارید. از خواندن مطالب جدید، اکیدا بپرهیزید و هرگز سعی نکنید که در روزهای پایانی نکات تازه ایی را یاد بگیرید. این کار تنها استرس شما را بالا می برد و زمان را هدر می دهد. مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور آنقدرها زیاد نیست که با تکنیک های اشتباه آن را تلف نماییم.

 

 

جهت اطلاع از نحوه جمع بندی درس های اختصاصی و عمومی آزمون سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟

نمی توان برای همه کنکوری هایی که می پرسند چه زمانی و چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ یک نسخه ثابت پیچید و گفت که مثلا از فلان روز یا هفته شروع کن. چرا که ما در بین داوطلبان با سه طیف ضعیف، متوسط و قوی مواجه هستیم که شیوه مطالعه برای هر کدام تفاوت خواهد بود.

ابتدا سعی کنید که با یک آزمون جامع، سطح خود را مشخص نمایید. اگر جزء کنکوری های ضعیف هستید و تابحال به طور جدی مطالعه نکرده اید، نباید تا تمام شدن کتا ها منتظر بمانید و بعد شروع به جمع بندی کنید. بهتر است به مرور و خواندن مطالبی که بهتر یا دست و پا شکسته خوانده اید، بپردازید تا آن ها را فراموش نکنید.

مطمئنا مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور دانش آموزان متوسط و قوی متفاوت تر است. توصیه می کنیم که اگر جزئ این گروه هستید، از یک مشاوره و برنامه ریزی حرفه ایی و منسجم استفاده کنید. کسب راهنمایی از یک مشاور با تجربه می تواند کمک شایان ذکری باشد. به همین دلیل هم کارشناسان ایران تحصیل با سابقه بالا در این زمینه، همواره پاسخگوی همه کنکوری های عزیز هستند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله متوجه شدیم که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ و جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ همچنین با 5 روش عالی رتبه ها آشنا شدیم.

اگر می خواهید با توجه به شرایط و شخصیت خود صبح الی از یک برنامه ریزی و شیوه درست جمع بندی بهره مند شوید، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید. برای این کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول، از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته با ما در ارتباط باشید.

 

 

جهت آگاهی از  اینکه در چه بازه زمانی و چگونه در روزه های پایانی کنکور جمع بندی کنیم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی اهکارهای افزایش مطالعه

دریافت بهترین منابع جمع بندی کنکور 

آشنایی یا بهترین کلاس کنکور 

مشاوره و پشتیبانی کنکور

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ 

 

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

برای آشنایی با 5 روش عالی رتبه ها در زمینه جمع بندی به این مقاله مراجعه کنید. 

جمع بندی کنکور از کی شروع کنیم؟

نمی توان برای همه دانش آموزان یک روش توصیه کرد. بستگی به سطح کنکوری دارد. 

مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چقدر است؟

اگر می خواهید متناسب با میزان تسلط خود، از بهترین بازه زمانی برای جمع بندی مطلع شوید، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

چه منابعی برای جمع بندی کنکور مناسب است؟

بهترین منابع همان کتب درسی و خلاصه نویسی های شخصی استاندارد می باشد. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور