ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می دانید چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم ؟ به نظر شما مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چقدر است؟ اصلا جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ این ها سوالاتی است که ذهن هر داوطلبی را مخصوصا در روزهای نزدیک به کنکور به خود مشغول می کند. شاید بهتر باشد که پاسخ این پرسش ها را هر چه زودتر و همین امروز، پیش از آنکه زمان را از دست دهیم، به دست آوریم. در ادامه با 5 روش عالی رتبه ها برای جمع آشنا می شویم. اما برای طرح سوالات خود و چینش یک برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت می توانیم روی مشاورین ما حساب باز کنید.

 

 

برای اینکه بدانید چگونه و با چه روشی برای کنکور جمع بندی کنیم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در طول سال چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

 

مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور

 

درس خواندن های مستمر با انبوهی از اطلاعات مختلف، شیوه زندگی تحصیلی یک کنکوری است. هر داوطلبی با حجم بالایی از مطالب حفظی، تشریحی و فرمولی سرو کار دارد، که باید آن ها را روز کنکور در حافظه خود بایگانی نماید. ذهن انسان برای ثبت اطلاعات به نظم و طبقه بندی نیاز دارد.

این مسئله به خصوص در هنگام آمادگی برای کنکور که داوطلب دائما از یک شاخه به شاخه دیگر می پرد، بیش از هر چیز ضرورت دارد. شاید بهترین روش برای این کار، جمع بندی آنچه که خوانده ایم باشد. در جمع بندی نه تنها همه مطالب پراکنده در ذهن ما جمع و جور و مرتب می شوند، بلکه در بخاطر سپاری و تثبیت آن ها نیز تاثیر بسزایی دارند.

این مسئله، به ویژه در روزها و ماه های پایانی نزدیک به کنکور بیش از پیش اهمیت می یابد. سوالی که ذهن کنکوری ها را همواره مشغول می کند این است که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ قبل از هر چیز باید حواسمان باشد که نوع مطالعه در دوران جمع بندی برای همه افراد نمی تواند یکسان باشد و ممکن است برخی از روش ها برای یک داوطلب تاثیر گذارتر از سایرین باشد.

با این حال، برای اینکه بدانیم جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ و یا بهترین روش کدام است، استاندارهایی وجود دارد که بیش از همه متدهای دیگر ثمر بخش می باشند. در ادامه بهتر متوجه خواهیم شد که مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چیست و اصول انجام این کار کدام است.

 

 

اگر می خواهید بدانید که  روش جمع بندی هاوس چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید 

 

 

در دوران دانش آموزی چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

دانش آموزان به دلیل آنکه به مدرسه می روند و با محدودیت زمان مواجه هستند، احتمالا این سوال برایشان پیش می آید که جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ اگر در کنکورهای آزمایشی شرکت می کنید، توصیه می کنیم که پنج شنبه ها را به مرور و جمع بندی آنچه که خوانده اید اختصاص دهید.

اما مشکل اصلی معمولا به جمع بندی های نزدیک کنکور مربوط می شود که با امتحانات نهایی همزمان است. نوع جمع بندی برای دانش آموزان بسته به میزان تسلط متفاوت است.

اگر در طول سال تحصیلی به قدر کافی مطالعه کرده باشید، می توانید در فرجه امتحانات همزمان هم تست بزنید و هم کل کتاب ها را دوره کنید. اما چنانچه جزء دانش آموزان ضعیف هستید، توصیه می شود که تمرکز اصلی خود را بر روی امتحانات بگذارید. اما پس از امتحانات، به طور معمول حدود یک ماه فرصت باقی می ماند که می تواند مهلت خوبی برای جمع بندی شود.

 

 

جهت آشنایی با بهترین روش های جمع بندی برای آزمون سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

5 روش عالی رتبه ها برای جمع بندی را بدانید

 

جمع بندی کنکور از کی شروع کنیم؟

 

 

اصولا روشی که افراد موفق به کار می برند، ملموس تر و عملیاتی تر از توصیه هایی است که صرفا بر اساس ایده آل ها می باشند. در ماجرای کنکور هم این مسئله به خوبی به چشم می خورد. همه داوطلبان به دنبال این هستند که بدانند، نفرات برتر چگونه مطالعه و جمع بندی می کنند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا برای روشن سازی بیشتر به توضیح چند نمونه از بهترین شیوه های جمع بندی بپردازیم. 

 

 

جمع بندی به روش سه روز یکبار

بسیاری از رتبه ها وقتی با این سوال که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ شیوه جمع بندی سه روز یکبار را پیشنهاد می دهند. در این شیوه، شما باید هر سه روز یکبار با برگزاری آزمون هایی در منزل، خود را محک بزنید. برای این کار باید به نحوی عمل نمایید که احساس کنید در جلسه کنکور واقعی حضور دارید. سعی کنید لباس، پاسخ برگ و حتی مداد خود را همانند روزی که می خواهید بر سر جلسه باشید، آماده کنید.

وقتی که آزمون تمام شد، همه پاسخ های غلط و درست خود را بررسی کنید. اگر لازم است به سراغ کتاب درسی بروید و جواب ها را یکبار دیگر مرور کنید و یا تست های مشابه در کتاب های تست را مشاهده نمایید.

سعی کنید که از دفترچه های سوالات کنکور های گذشته استفاده کنید. یکی از مزایای بزرگ این شیوه در این است که ذهن شما را سوالات واقعی آشنا می شود و به دشواری آن عادت می کنید.

از طرفی دیگر، هر بار که که سوالی را اشتباه می زنید و به سراغ پاسخ درست می روید، آن را در حافظه خود نشاندار کرده و اگر در جلسه با مشابه آن روبرو شوید، به خوبی جواب می دهید. بعلاوه، اگر این کار را چند بار تکرار کنید، نه تنها با مباحث مهم آشنا می شوید، بلکه به نوعی همه کتاب ها را مرور خواهید کرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه جمع بندی کنکور در یک ماه می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه نویسی ها یتان را مرور کنید

هر داوطلب کنکوری بارها و بارها این توصیه را شنیده است که در حین درس خواندن خلاصه نویسی کنید. هدف اصلی این امر، استفاده در دوران جمع بندی است. همانطور که می دانید، مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور در روزها و یکی دو ماه آخر، این اجازه را به ما نمی دهد که همه کتاب ها را از سر به طور مفصل بخوانیم.

بنابراین، چاره ایی جز مرور چکیده های طلایی که قبلا تهیه کرده ایم نیست. اما بهترین روش صحیح خلاصه نویسی برای دروس عمومی و اختصاصی، و یا حفظی و تشریحی با هم تفاوت های دارند. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

توصیه می شود که دروس عمومی را به صورت درس به درس خلاصه نویسی نکنید، بلکه بهتر است به شکل مبحث به مبحث یادداشت برداری نمایید. برای مثال قواعد دروسی مثل عربی و انگلیسی را به طور مجزا و لغات آن ها را هم به از طریق فلش کارت یا جعبه لایتنز مطالعه نمایید.

در مورد دروس اختصاصی همچون فیزیک و شیمی هم می توانید فرمول های مهم را یادداشت برداری کرده و زیر هر کدام یک یا دو تست مهم و مرتبط بنویسید. برای درس زیست شناسی هم بهترین روش خلاصه برداری، نوع شاخه ایی و یا شبکه ایی می باشد. بدین ترتیب، در دوران جمع بندی می توانید در کترین زمان، بیشترین بهره با خواندن خلاصه نویسی هایتان ببرید.

 

 

برای اطلاع از نکات طلایی دوران جمع بندی کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

از روش تورق سریع استفاده کنید

ما وقتی به این سوال که جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ مواجه می شویم، معمولا این پاسخ را می شنویم که بهتر از بعد از عید نوروز، دو ماه یا یک ماه قبل از کنکور، جمع بندی را آغاز کنید. اما آیا زمان لازم برای جمع بندی کنکور در ده یا هفته پایانی با دو ماه قبل هم باید یکسان باشد؟ مسلما خیر. ده روز پایانی از سرنوشت سازترین مراحل جمع بندی برای هر داوطلب است.

بهترین روش جمع بندی کنکور تحت نظر رتبه های تک رقمی در این مدت، تورق سریع است. در روش تورق سریع، فرد با ورق زدن نسبتا سریع کتاب، یکبار دیگر همه مطال را مرور می کند. البته این دان معنا است که تنها باید برگه های کتاب را تند تند ورق زد، بلکه هدف بازیابی آنچه که قبلا خوانده ایم است.

منبع اصلی تورق سریع، همان کتاب های درسی است. اگر خلاصه بندی ها را تورق سریع می کنید، جدا توصیه می کنیم که تنها دست نوشته های خود را بخوانید، چرا که مطالعه یادداشت های دیگران باعث آشفتگی و استرس در شما می شود.

 

 

به منظور دریافت برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

برای جمع بندی تست بزنید

اگر در طول سال هنگامی که با حوصله بیشتری درس ها را مطالعه می کردید، تست هم زده باشید، مطمئنا با سوالاتی مواجه می شوید که به نظرتان مهم و دشوار است. حال چه خوب می شود که این تست ها را علامت گذاری کنید و یا در جایی یادداشت نمایید.

فرقی ندارد که درس عمومی باشد یا اختصاصی، اما رفتن به سراغ تست های مهم دروسی مانند ریاضی، زیست، فیزیک وشیمی، و مرور دوباره آن ها بهترین روش جمع بندی است.

شما با این یک تیر، دو نشان زده اید. هم به نوعی مهم ترین مباحث کتاب درسی را مرور کرده اید، هم مجددا با تست زدن درگیرشده اید. البته اینکه چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ تنها مختص به نزدیک کنکور نیست، بلکه شما می توانید این شیوه را در بازه های زمانی خاصی، در حین مطالعه طول سال تحصیلی به کار ببرید.

 

 

اولویت بندی کنید

مسلما در هر رشته ایی، برخی از دروس از ضریب بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. همچنین، در هر درسی بعضی از مباحث و فصل ها مهم تر از بقیه هستند.

از سوی دیگر، هر شخصی ممکن است در یک مبحث خاصی ضعف داشته باشد. این ها خود می تواند اساس اولویت بندی در جمع بندی کنکور باشد. یکی از پاسخ های قطعی به اینکه چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ تهیه لیستی از مهم ترین هاست.

سعی کنید تمرکز و وقت خود را بیش از هر چیز بر روی نکات مهم و تاثیر گذار بگذارید. از خواندن مطالب جدید، اکیدا بپرهیزید و هرگز سعی نکنید که در روزهای پایانی نکات تازه ایی را یاد بگیرید. این کار تنها استرس شما را بالا می برد و زمان را هدر می دهد. مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور آنقدرها زیاد نیست که با تکنیک های اشتباه آن را تلف نماییم.

 

 

جهت اطلاع از نحوه جمع بندی درس های اختصاصی و عمومی آزمون سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟

نمی توان برای همه کنکوری هایی که می پرسند چه زمانی و چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ یک نسخه ثابت پیچید و گفت که مثلا از فلان روز یا هفته شروع کن. چرا که ما در بین داوطلبان با سه طیف ضعیف، متوسط و قوی مواجه هستیم که شیوه مطالعه برای هر کدام تفاوت خواهد بود.

ابتدا سعی کنید که با یک آزمون جامع، سطح خود را مشخص نمایید. اگر جزء کنکوری های ضعیف هستید و تابحال به طور جدی مطالعه نکرده اید، نباید تا تمام شدن کتا ها منتظر بمانید و بعد شروع به جمع بندی کنید. بهتر است به مرور و خواندن مطالبی که بهتر یا دست و پا شکسته خوانده اید، بپردازید تا آن ها را فراموش نکنید.

مطمئنا مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور دانش آموزان متوسط و قوی متفاوت تر است. توصیه می کنیم که اگر جزئ این گروه هستید، از یک مشاوره و برنامه ریزی حرفه ایی و منسجم استفاده کنید. کسب راهنمایی از یک مشاور با تجربه می تواند کمک شایان ذکری باشد. به همین دلیل هم کارشناسان ایران تحصیل با سابقه بالا در این زمینه، همواره پاسخگوی همه کنکوری های عزیز هستند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله متوجه شدیم که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ و جمع بندی کنکور را از کی شروع کنیم؟ همچنین با 5 روش عالی رتبه ها آشنا شدیم.

اگر می خواهید با توجه به شرایط و شخصیت خود صبح الی از یک برنامه ریزی و شیوه درست جمع بندی بهره مند شوید، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید. برای این کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول، از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته با ما در ارتباط باشید.

 

 

جهت آگاهی از  اینکه در چه بازه زمانی و چگونه در روزه های پایانی کنکور جمع بندی کنیم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی اهکارهای افزایش مطالعه

دریافت بهترین منابع جمع بندی کنکور 

آشنایی یا بهترین کلاس کنکور 

مشاوره و پشتیبانی کنکور

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ 

 

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟

برای آشنایی با 5 روش عالی رتبه ها در زمینه جمع بندی به این مقاله مراجعه کنید. 

جمع بندی کنکور از کی شروع کنیم؟

نمی توان برای همه دانش آموزان یک روش توصیه کرد. بستگی به سطح کنکوری دارد. 

مدت زمان لازم برای جمع بندی کنکور چقدر است؟

اگر می خواهید متناسب با میزان تسلط خود، از بهترین بازه زمانی برای جمع بندی مطلع شوید، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

چه منابعی برای جمع بندی کنکور مناسب است؟

بهترین منابع همان کتب درسی و خلاصه نویسی های شخصی استاندارد می باشد. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)