تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
پیگیری کارت سوخت شرکت پست

پیگیری کارت سوخت شرکت پست

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲
پیگیری کارت سوخت شرکت پست
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
سراسر کشور : 909 9072952

آیا می دانید برای پیگیری کارت سوخت شرکت پست چه اقداماتی لازم است؟ با توجه به الزامی شدن استفاده از کارت سوخت برای دریافت بنزین، در صورت تاخیر در دریافت بایستی آن را از طریق روش های مرسوم پیگیری نمود.

به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به بررسی روش های پیگیری کارت سوخت المثنی، معطله، و کارت سوخت خودرو صفر بپردازیم. همچنین، شماره تلفن، پیامک، و ورود به سامانه استعلام آنلاین را بررسی خواهیم کرد.

 

شرکت پست پیگیری کارت سوخت

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل پیگیری کارت سوخت از اداره پست و یا سامانه پیامکی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

پیگیری کارت سوخت از اداره پست

 

 

پیگیری کارت سوخت المثنی

 

 

همانطور که می دانید از سال 98 که قرار شد بنزین به صورت سهمیه بندی ارائه شود، داشتن کارت سوخت الزامی است اما در برخی از موارد ممکن است که پس از ثبت نام، کارت در موعد مقرر به دست مالک خودرو نرسد. در چنین شرایطی باید از طریق پیگیری کارت سوخت از اداره پست اقدام کرد.

برای این منظور ابتدا باید به سامانه اینترنتی اداره پست با آدرس www.post.ir مراجعه کنید. سپس با انتخاب بخش خدمات الکترونیکی پست، گزینه “رهگیری مرسولات” را انتخاب نمایید.

به طور معمول برای مرسوله های پستی یک کد 20 رقمی در قبض پست داده می شود که باید آن را در قسمت درج کد رهگیری وارد کنید. بدین ترتیب، محل دقیق کارت سوخت خود را مشاهده نمایید.

چناچه با پیامی با محتوای “متقاضی محترم، کارت سوخت استعلام شده در مجموعه شرکت پست فاقد سابقه است” مواجه شدید، بایستی یک بار دیگر برای دریافت کارت و پیگیری کارت سوخت معطله اقدام کنید.

 

برای اگاهی از روش های رهگیری مرسولات پستی لینک را انتخاب نمایید.

 

پیگیری کارت سوخت از اداره پست چه ضرورتی دارد؟

همانطور که می دانید اداره پست مسئولیت توزیع کارت های سوخت صادر شده از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی را بر عهده دارد.

در این میان، به گفته معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست، برخی از کارت ها هنوز به دست مالکان خودرو نرسیده و ماموران پستی موفق به تحویل نشده اند.

دلیل این امر هم مواردی همچون تغییر مالکیت خودرو، تغییر آدرس محل سکونت، و یا حتی اسقاط شدن خودرو می باشد، که البته بیشترین علت به مورد اول مربوط می شود.

در این گونه مواقع، مرسوله برگشت داده می شود و باجه پستی موظف است که بسته را سه بار به درب منزل قید شده در فرم ثبت نامی بیاورد. در غیر این صورت تا سه ماه در اداره پست نگه داشته می شود.

از این رو، شرکت ملی پست از شرکت ملی نفت تقاضا کرد تا برای پیگیری کارت سوخت معطله، جدیدترین اطلاعات VIN خودروها را ارائه دهد تا مجددا برای تولید بارکد پستی به کار ببرند.

همچنین، این موضوع برای پیگیری کارت سوخت المثنی نیز لحاظ شد. البته افرادی که پیگیری کارت سوخت خودرو صفر یا هر نوع اتومبیل خود هستند، می توانند از راه های دیگری همچون شماره تلفن پیگیری کارت سوخت، پیامک و یا سامانه پلیس اقدام کنند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

 

به منظور دریافت راهنمای پیگیری کارت خودرو از پست بر روی لینک کلیک کنید.

 

پیگیری کارت سوخت از طریق پیامک

 

پیگیری کارت سوخت معطله

 

از جمله آسان ترین روش های پیگیری کارت سوخت خودرو صفر و یا هر نوع اتومبیل دیگر، نوع پیامکی آن است. برای این کار مالکان خودرو می توانند شماره VIN را که روی کارتشان ثبت شده و متشکل از چند حروف و اعداد انگلیسی می باشد را به شماره 1101202040 ارسال نمایند. توجه داشته باشید که این کار را حتما در قالب نوشتاری انجام دهید.

یک نکته مهم دیگر اینکه محتوای ارسالی برای موتور سیکلت و خودرو کمی متفاوت است. یعنی برای پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت ابتدا باید حرف M سپس ستاره و در نهایت شماره وین آن را درج کنید به شکل: (شماره M *VIN).

در مورد استعلام خودرو نیز ابتدا حرف V و بعد وی آی ان وارد می شود (V*VIN). بعد از فرستادن این کدها، بلافاصله جواب برای شما ارسال می گردد.

البته در این روش 350 تومان از حساب شارژی تلفن شما کاسته می شود. در نهایت، اگر اداره پست، کارت متقاضی را تحویل گرفته باشد شماره مرسوله برای وی فرستاده می شود.

 

اگر از شیوه پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک اطلاع ندارین، وارد لینک شوید.

 

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

ممکن است به هر دلیلی مایل به استفاده از روش های فوق نباشید و یا این امکان برایتان فراهم نباشد. در چنین شرایطی یک راه دیگر وجود دارد، و آن هم اقدام از طریق شماره تلفن پیگیری کارت سوخت می باشد.

برای این منظور شماره های تماس سه ارگان وجود دارد که به ترتیب زیر می باشند:

 1. شماره تماس پلیس ناجا 81240514 یا 88885347 (برای پیگیری صدور کارت سوخت)
 2. شماره تماس شرکت پست 84470000 (برای پیگیری کارت سوخت شرکت پست)
 3. شماره تماس 09627 (برای هرگونه سوال درباره کارت سوخت)

 

برای ارتباط با سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی لینک را کلیک کنید.

 

ورود به سامانه استعلام آنلاین کارت سوخت

 

 

پیگیری کارت سوخت خودرو صفر

 

علاوه بر روش پیگیری کارت سوخت شرکت پست، سامانه اینترنتی پلیس نیز این امکان را فرام آورده است تا متقاضیان بتوانند از وضعیت کارت خود مطلع شوند. همچنین امکان پیگیری کارت سوخت خودرو صفر و سایر موارد امکانپذیر است.

برای این کار کافی است که آدرس اینترنتی epolice.ir را وارد نمایید تا وارد صفحه اصلی شوید. سپس بر روی باکس خدمات پیگیری کارت هوشمند کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در این قسمت می توانید با درج شماره پلاک خودروی خود و در نهایت، لمس دکمه “پیگیری کارت سوخت” عملیات را انجام دهید.

در صورتی که کارت برایتان صادرشده باشد، دو گزینه “تحویل کارت سوخت به پست” و “شمار مرسوله پستی” قابل مشاهده خواهد بود. در غیر این صورت، می بایست مدارک خود را به یکی از دفاتر پلیس 10+ برده و موضوع را پیگیری نمایید.

 

پیگیری کارت سوخت المثنی

افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، بایستی برای دریافت المثنی آن اقدام کنند. طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، تنها نهاد مجاز برای کار المثنی دفاتر پلیس 10+ می باشد تا از سوء استفاده های احتمالی توسط افراد سودجو جلوگیری به عمل آید.

این افراد می توانند با ارائه مدارکی همچون مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه برای این منظور درخواست دهند.

حال چنانچه دریافت کارت المثنی با تاخیر مواجه شد، باید دلیل آن را از مراجع مربوطه مطلع شوید و درخواست بررسی دهید. همچون پیگیری کارت سوخت معطله و یا کارت اولیه.

پیگیری کارت سوخت المثنی نیز از سه روش زیر امکانپذیر است.

 1. ورود به سامانه استعلام آنلاین کارت سوخت هوشمند 
 2. استفاده از شماره تلفن پیگیری کارت سوخت که قبلا ذکر شد
 3. ارسال پیامک به سامانه پیامکی پیگیری کارت سوخت شرکت پست
 4. مراجعه به دفاتر پلیس + 10

البته یک روش دیگر هم با نام کد دستوری #4* نیز وجود دارد که به دولت الکترونیک اختصاص دارد.

 

برای آگاهی از روش پرینت کارت سوخت بر روی لینک کلیک کنید.

 

روش ثبت نام برای کارت سوخت

حال که در مورد پیگیری کارت سوخت شرکت پست برای خدور صفر و سایر خودروها توصیحاتی را ارئه دادیم، بد نیست که شیوه ثبت نام را نیز بررسی کنیم.

فردی که می خواهد برای کارت سوخت ثبت نام کند، می تواند از دو طریق حضوری و غیر حضوری عمل نماید. در روش حضوری، متقاضی می تواند به دفاتر پلیس 10+ مراجعه و مدارک مربوطه را تحویل دهد.

اما در شیوه غیر حضوری، همه مراحل لازم از طریق سامانه درگاه ملی خدمات دولت به آدرس mob.gov.ir انجام می پذیرد.

 

در هنگام ثبت نام کارت سوخت این نکات را به یاد داشته باشید

در بسیاری از موارد دلیل لزوم پیگیری کارت سوخت معطله درست نبودن اطلاعاتی است که شخص در هنگام ثبت نام وارد نموده است. به همین دلیل توصیه می کنم که چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید.

 

 1. زمانی که می خواهید فرم ثبت نام را تکمیل کنید، بایستی شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. دقت کنید که شماره حتما به نام مالک باشد.
 2. اگر کد ملی و تاریخ تولد را به طور صحیح وارد کنید، سایر مشخصات به درستی نمایش داده می شود.
 3. ارائه مدارکی همچون خلافی ماشین یا موتور سیکلت الزامی است.
 4. در زمان دریافت و اخذ کارت خودرو یا موتور سیکلت، چند شماره کارت برای شما به نمایش در می آید که باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. توصیه می کنیم برای اینکه در آینده از کارت عابر بانک به عنوان کارت سوخت خود استفاده کنید، شماره کارت بانکی را برگزینید.
 5. وقتی که عملیات ثبت نام به پایان رسید، پیام تایید برایتان ارسال می شود که نشان دهنده اتمام فرایند می باشد.
 6. در مواردی که فرد مالک دارای چند ماشین می باشد، برای هر کدام باید به طور جداگانه ثبت نام نمود.
 7. اگر مایل به ثبت نام غیر حضوری نیستید، می توانید مدارک خواسته شده را حضورا به دفاتر پلیس 10+ تحویل دهید.
 8. چنانچه مالک یکی از وسایل نقلیه دولتی و عمومی هستید، برای ثبت نام و یا پیگیری کارت سوخت شرکت پست، مدارک شناسایی ارگان خود را نیز به همراه داشته باشید.

 

جهت استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی آنلاین با کد ملی و شماره بیمه روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به توضیح ضرورت و نحوه پیگیری کارت سوخت شرکت پست پرداختیم و انواع روش های پیگیری کارت سوخت معطله را مورد بررسی قرار دادیم. 

اگر شما نیز در ثبت نام، تحویل مدارک، انجام مراحل ادارای، تحویل و هر مرحله دیگری از پیگیری کارت سوخت المثنی با سوال مواجه شدید می توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

برای آشنایی با روش هایی پیگیری کارت سوخت المثنی از اداره پست در سامانه پلیس از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه دریافت شماره پاسپورت با کد ملی

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی ایران خودرو

دریافت بیمه افراد بدون کارت پایان خدمت

روش پیگیری کارت ماشین

پیگیری کارت سوخت شرکت پست

 

برای پیگیری کارت سوخت شرکت پست به چه مدارکی نیاز است؟

مالکان خودرو بایستی در هنگام مراجعه به سامانه اداره پست، کد رهگیری 20 رقمی موجود در قبض را وارد نمایند.

آیا می توان به صورت اینترنتی کارت سوخت هوشمند را پیگیری کرد؟

بله. برای این کار بایستی از طریق ورود به سامانه استعلام آنلاین کارت سوخت اقدام نمود.

برای پیگیری کارت سوخت المثنی چه باید کرد؟

برای کسب اطلاعات لازم می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

با چند روش می توان کارت هوشمند خود را پیگیری کرد؟

مالکان خودرو می توانند با استفاده از شماره تلفن پیگیری کارت سوخت، سامانه اینترنتی و ارسال پیاک، کارت خود را رهگیری کنند. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مبین
  20 مهر 1400 ساعت 10:19

  باسلام
  کارت سوخت من اماده شده در تاریخ1400/6/2 ولی هنوز برای من نیومده میخواستم ببینم کدوم اداره پست رفته ک من برم تحویل بگیرم
  آدرسی ک زده بودم افسریه بودش الان برای تحویل اون ب کجا بایدبگیرم

  • کارشناس ارشد
   20 مهر 1400 ساعت 16:54

   با سلام
   همون ادرسی که برایتان زده باید برید

ایران تحصیل
تماس با مشاور