ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 + راهنمای تصویری

ویرایش اطلاعات کنکور ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای ویرایش اطلاعات کنکور تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 اعلام شد. اطلاع از نحوه و مراحل ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 بسیار مهم است. زیرا اگر اطلاعات اشتباه در هنگام ثبت نام وارد کرده باشید، پس از اعلام نتایج و در هنگام مراجعه برای ثبت نام؛ ممکن است قبولی شما مردود اعلام شود.

در هنگام ویرایش اطلاعات کنکور ارشد، ویرایش معدل کنکور ارشد یکی از مواردی است که می‌توانید انجام دهید. به علاوه ویرایش زبان امتحانی، عکس و بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارد که باید به طور کامل آنها را مورد بررسی قرار دهید.

شرایط ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403

سال‌هاست که علاقه‌مندان به تحصیل در مدارج عالی همچون کارشناسی ارشد برای نام نویسی اطلاعات خود را از طریق فرم ثبت نامی که سازمان سنجش در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، تکمیل و در زمان برگزاری کنکور در جلسه حضور پیدا می‌کنند.

از آن‌جا که شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای شرکت و قبولی در آزمون دارای اهمیت بسیار بالایی است، لذا سازمان سنجش همواره از این عزیزان می‌خواهد که اطلاعات خود را با نهایت دقت وارد کنند. در این میان، ممکن است برخی افراد در وارد نمودن اطلاعات خود دچار اشتباه شده و بعدا متوجه آن گردند.

شرایط ویرایش اطلاعات کنکور ارشد

از آنجا که در صورت درج مورد اشتباه ممکن است برای داوطلب در رابطه با پذیرش و قبولی مشکلاتی ایجاد شود، بنابراین سازمان سنجش کشور فرصتی را فراهم کرده تا این افراد در زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد به رفع و اصلاح موارد نادرست بپردازند.

بدین ترتیب، کلیه داوطلبان رشته های کنکور ارشد  1403 از همه دانشگاه‌های کشور همچون دولتی، غیر دولتی، آزاد و یا مدال آوران المپیادهای علمی می‌توانند از این امکان برخوردار شوند.  گفتنی است که این تغییر اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد به طور معمول تمدید نمی‌شود و متقاضیان عزیز باید سعی نمایند تا در تاریخ اعلام شده فرایند ویرایش را انجام دهند.

برای اطلاع از ویرایش اطلاعات کنکور سراسری وارد شوید.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403-1404

سازمان سنجش با شروع ثبت نام آزمون ارشد، بازه زمانی مشخصی را برای تغییر اطلاعاتی که نادرست هستند و در ثایت ثبت شده‌اند برای مخاطبان تعیین می‌کند. بنابراین افراد می‌توانند برای اصلاح و ویرایش اطلاعات کنکور ارشد خود اقدام کنند و به سامانه‌ مورد نظر مراجعه نمایند.

همانطور که در بالا گفته شده، ورود به سامانه ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد تنها در یک بازه زمانی خاصی قابل انجام است. البته سازمان سنجش چهار الی پنج مهلت را در تاریخ‌های گوناگون برای تغییر اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد در نظر گرفته تا شانس تصحیح و رفع نقص اطلاعات خواسته شده برای همه افراد بالا رود.

در حال حاضر زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از 7 تا 13 آبان ماه است و افراد می‌توانند پیش از اتمام مهلت نام نویسی برای اصلاح و ویرایش اطلاعات خود به سامانه مورد نظر که همان سنجش به نشانی sanjesh.org است، مراجعه کرده و تغییرات لازم را لحاظ کنند.

 1. بازه زمانی اول  

اگر فردی برای ثبت نام کارشناسی ارشد اقدام کرده و مراحل را به اتمام رسانده باشد، اما متوجه اشتباهی در اطلاعات وارد شده گردد، می‌تواند قبل از اینکه مهلت نام نویسی به اتمام برسد، برای اصلاح اطلاعات کنکور ارشد اقدام نماید. موارد اصلاحی شامل همه گزینه‌های موجود اعم از معدل، تاریخ فارغ التحصیلی، محل آزمون و غیره است.

 

 2. بازه زمانی دوم  

افرادی که موفق به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود در دوره اول نشدند، می‌توانند در تاریخی که سازمان سنجش مشخص کرده برای مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود مراجعه و  اقدام کنند.

 

 3. بازه زمانی سوم  

آخرین مرحله و مهلت برای داوطلبانی که در دوره قبلی اشتباهات فرم ثبت نامی را رفع نقص نکرده‌اند، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد  می‌توانند تنها اطلاعاتی همچون معدل تحصیلی را ویرایش نمایند.

 

4. بازه زمانی چهارم در سال جاری به دلیل عقب افتادن کنکور ارشد مهلت چهارمی نیز در نظر گرفته شده بود که افراد می‌توانستند از آن برای ورود اطلاعات خود استفاده نمایند.
5.بازه زمانی پنجم در فرصت پنجم آخرین مهلت برای ویرایش اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این بازه زمانی، می‌توانید اطلاعات ثبت نام و معدل را ویرایش کنید.

توجه داشته باشید تغییر اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد حتما بایستی در بازه زمانی اول و دوم انجام گیرد. چرا که مهلت سوم برای تغییر اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد، تنها برای موردی مانند معدل است.

ورود به سامانه ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد

راهنمای ورود به سامانه ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد 1403

درگاه اصلاح اطلاعات کنکور ارشد از طریق ورود به سامانه سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org است. داوطلبان بایستی از طریق مراحلی که در ادامه این بخش شرح داده شده، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

✅ ورود به صفحه اصلی سامانه سنجش به آدرس sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه کارشناسی ارشد.

 ورود به سازمان سنجش برای تغییر اطلاعات کارشناسی ارشد

✅ در این بخش عبارت “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته”را انتخاب کنید.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

✅ از طریق روش‌های زیر که به صورت شماره پرونده و کدپیگیری، شماره پرونده، کدملی و سال تولد است، وارد پنل کاربری شوید.

ورود به سیستم سنجش برای تغییر اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد

✅ بر روی ویرایش اطلاعات ثبت نام کلیک کرده و هر اطلاعاتی که نیاز به اصطلاح است را تغییر دهید و بعد  گزینه ثبت را فشار دهید.

ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد

نکته: متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ۱۴۰۳ در دوره کارشناسی فارغ التحصیل می‌شوند، بایستی در زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد معدل بهمن ماه خود را حتما وارد نمایند.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1403-1404

گفتنی است که برای رشته‌هایی که نیازمند آزمون تشریحی یا عملی هستند، داوطلبان بایستی در دو مرحله امتحانی شرکت نمایند. در وهله اول، همه داوطلبان در زمان برگزاری کنکور ارشد به صورت کتبی به سوالات تستی پاسخ میدهند.

داوطلبانی که در مرحله اول نمره مورد قبول را کسب کرده باشند، مجاز به شرکت در مرحله دوم که همان امتحان عملی یا تشریحی است، خواهند بود.

متقاضیان عزیز دقت داشته باشند که کارت ورود به جلسه را در زمان انتشار از طریق سامانه سنجش دریافت نمایند. داشتن این کارت به همراه کارت ملی در زمان آزمون الزامی است.

گفتنی است که آزمون ارشد دانشگاه آزاد و سراسری هم زمان بوده و متقاضیان دانشگاه‌های آزاد نیز باید در تاریخ ذکر شده برای تغییر اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد و همچنین شرکت در جلسه اقدام کنند.

در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون ارشد که از 7 تا 13 آبان است مشخص شده و زمان برگزاری آن در تاریخ 4 اسفند ماه 1403 خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون ارشد 1403 در روز جمعه 4 اسفند 1403 اعلام شده است.

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد

نحوه درج صحیح معدل برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

همانطور که در بخش‌های قبلی مطلب هم بررسی کردیم، داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد باید معدل را به طور کاملا دقیق و درست در فرم ثبت نام درج کنند همچنین دانشجویان سال اخر مقطع کارشناسی که معدل دقیق آنها مشخص نشده است، باید معدل حدودی را درج کنند و سپس در زمان انتشار کارت آزمون، فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات فراهم خواهد شد.

نحوه درج صحیح معدل برای ثبت نام کنکور ارشد، به صورت زیر است :

 • اگر فارغ التحصیل سال‌های قبل هستید و یا تا قبل از شروع ثبت نام آزمون ارشد فارغ التحصیل می شوید یعنی مدرک لیسانس را دریافت می‌کنید، شما باید معدل مقطع کارشناسی را به طور دقیق در فرم ثبت نام درج کنید. معدل درج شده در مدرک لیسانس شما باید کاملا مطابق با معدلی باشد که بر روی کارت ورود به جلسه‌تان درج می شود.
 • اگر مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته هستید و در زمان شرکت در آزمون نیز همچنان دانشجو خواهید بود، لازم است معدل حدودی را درج کنید و سپس در زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون ارشد، نسبت به اصلاح معدل اقدام کنید. البته شما باید حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه فارغ التحصیل شوید.
 • اگر دانشجوی سال آخر هستید و حداکثر تا 30 شهریورماه فارغ التحصیل می شوید، باید میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 30 بهمن ماه را در قسمت ویرایش اطلاعات کارت، درج کنید. سپس لازم است با مراجعه به دانشگاه مقطع کارشناسی خود، فرم مخصوص معدل را تکمیل کرده و این فرم را به تایید موسسه محل تحصیل‌تان برسانید. در نهایت پس از قبولی در دانشگاه، باید فرم را به دانشگاه قبولی‌تان ارائه کنید.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل یا دانشجوی مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند، باید معدل مقطع کاردانی را هم در فرم ثبت نمایند.
 • داوطلبانی که مدرک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دارند و مدرک کاردانی ندارند، فقط باید معدل مقطع کارشناسی پیوسته را ارائه دهند.

ویرایش زبان امتحانی کنکور کارشناسی ارشد

یکی از اطلاعات قابل ویرایش کنکور کارشناسی ارشد، زبان امتحانی است. داوطلبان کنکور ارشد در زمان ثبت نام ملزم به انتخاب زبان امتحانی هستند و زبان رشته امتحانی اول، همان زبانی است که در دفترچه سوالات کنکور ارشد مطرح می شود. اکثر داوطلبان، زبان انگلیسی را به عنوان زبان رشته امتحانی اول انتخاب می‌کنند اما داوطلیان مجاز هستند بر حسب علاقه و توانمندی‌های خود، زبان‌های دیگری مانند آلمانی، انگلیسی، روسی، ژاپنی، اردو و فرانسه را هم انتخاب کنند.

چنانچه پس از انتخاب زبان امتحانی بخواهید آن را تغییر دهید، این امکان برای شما فراهم است اما نحوه ویرایش زبان، به شیوه اینترنتی نیست. متقاضیان باید با مراجعه حضوری به باجه‌های رفع نقص سازمان سنجش و در زمان انتشار کارت ورود به جلسه، برای ویرایش زبان امتحانی کنکور ارشد خود اقدام کنند.

ویرایش زبان امتحانی کنکور کارشناسی ارشد

ویرایش کنکور ارشد سهمیه ایثارگران و رزمندگان کنکور کارشناسی ارشد

از بیشترین درخواست‌ها برای ویرایش اطلاعات کنکور ارشد، مربوط به ویرایش سهمیه ایثارگران و رزمندگان است. سهمیه‌های کنکور ارشد شامل سهمیه رزمندگان، ایثارگران و سهمیه آزاد هستند. اگر داوطلبی مشمول استفاده از سهمیه‌های ایثارگران و رزمندگان نباشد، مشمول سهمیه آزاد خواهد بود. 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا، مفقود الاثرها، آزادگان، همسر و فرزندان آنها، جانبازان 25 درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آنها اختصاص دارد همچنین 5 درصد از ظرفیت کدرشته محل‌ها نیز به جانبازان زیر 25 درصد، همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه، اختصاص داده می شود.

شما در صورتی که مشمول استفاده از سهمیه‌های مذکور هستید، باید در زمان ثبت نام کنکور ارشد برای اعمال سهمیه خود اقدام کنید. لازم است با مراجعه به ارگان‌های ذیربط، کدپیگیری را دریافت کرده و در فرم ثبت نمایید. اگر این اقدامات را انجام داده‌اید اما سهمیه برای شما اعمال نشده است و یا اینکه کدپیگیری را ثبت نکرده اید، شما در زمان دریافت کارت ورود به جلسه نیز فرصت دارید که سهمیه‌تان را در کنکور ثبت کنید. برای اصلاح اطلاعات داوطلب کنکور ارشد سهمیه ایثارگران و رزمندگان، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

برای آشنای با تغییر حوزه امتحانی کنکور ارشد وارد لینک شوید.

ویرایش عکس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

عکس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را می‌توانید ویرایش کنید و عکس جدید را در فرم ثبت نام کنکور خود قرار دهید. عکس درج شده در فرم کنکور ارشد، باید دارای مشخصات زیر باشد :

 • تمام رخ
 • 4*3 یا 4*6
 • مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG و حداکثر حجم 70 کیلوبایت
 • دارای حداکثر ابعاد 400*300 و حداقل 300*200 پیکسل
 • بدون اثر مهر و منگنه
 • بدون حاشیه‌های زائد
 • رنگی و دارای زمینه سفید

عکس شما اگر هر یک از مشخصات زیر را نداشته باشد، در سایت آپلود نخواهد شد و باید ایراد آن را رفع کرده و مجددا آپلود کنید.

راهنمای جاماندگان از زمان ویرایش ثبت نام ارشد

برخی از داوطلبان که قصد ویرایش اطلاعات کنکور ارشد را دارند، ممکن است که از زمان‌های در نظر گرفته شده برای این فرایند، جابمانند و نگران باشند. تنها راهکاری که برای این دسته از داوطلبان وجود دارد، ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش است. داوطلبان جامانده از زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403، می‌توانند یک حساب کاربری در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای خود ایجاد نمایند و سپس درخواست خود را مطرح نمایند.

راهنمای جاماندگان از زمان ویرایش ثبت نام ارشد

تعداد دفعات قابل ویرایش فرم ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ارشد

داوطلبان برای ویرایش ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، محدودیت دارند لذا باید ابتدا در درج اطلاعات دقت کافی را داشته باشند و در زمان ویرایش اطلاعات نیز سعی کنند اصلاحات را به درستی انجام دهند. برای ویرایش فرم ثبت نام ارشد، تعداد دفعات مشخصی تعیین نشده است اما بهتر است که حداکثر تا 5 بار، فرم را اصلاح کنید. همچنین تعداد دفعات مجاز به ویرایش فرم انتخاب رشته ارشد، 5 بار است.

تبعات عدم مراجعه به سایت سازمان سنجش ویرایش اطلاعات ارشد

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و قوانین پذیرش در دانشگاه‌ها، وجود اشتباه در اطلاعات ثبت نامی داوطلبان و مخصوصا مغایرت در معدل، ممکن است باعث لغو پذیرش داوطلب شود. همچنین امکان دارد در بعضی شرایط، ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه که اطلاعات و معدل مغایر دارند، به صورت مشروط انجام گیرد و پس از بررسی وضعیت علمی آنها چنانچه نمره قبولی را نداشته باشند، قبولی آنها لغو خواهد شد.

تبعات عدم مراجعه به سایت سازمان سنجش ویرایش اطلاعات ارشد

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد در باجه‌های رفع نقص

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد به دو شیوه انجام می گیرد؛ بعضی از اطلاعات اشتباه را می‌توان از طریق سایت سازمان سنجش رفع کرد اما اصلاح بعضی دیگر از اطلاعات فقط با مراجعه به باجه‌های رفع نقص، امکان پذیر است. بعد از دریافت کارت آزمون ارشد خود، اطلاعات موجود در آن را بررسی کنید و در صورت مغایرت در بخش‌های معدل، نام رشته تحصیلی و … از طریق سایت سنجش، ویرایش نمایید.

اما اگر مشکلات کارت ورود به جلسه آزمون ارشد شما در بخش‌های زیر است، باید برای اصلاح این موارد به باجه‌ رفع نقص مراجعه نمایید :

 • عدم وجود عکس یا مغایرت آن با عکس
 • فاقد مهر بودن عکس ثبت شده بر کارت ورود به جلسه ارشد
 • تفاوت در جنسیت
 • تفاوت در دین ثبت شده
 • مغایرت در نوع معلولیت داوطلب (نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمی حرکتی)
 • مغایرت زبان خارجی ثبت شده در کارت
 • مغایرت در سهمیه
 • ناخوانا بودن شماره داوطلبی

آدرس باجه‌های رفع نقص کنکور کارشناسی ارشد در زمان انتشار کارت، در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به باجه رفع نقص مستقر در شهر خود، کارت‌شان را اصلاح نمایند و کارت ویرایش شده را دریافت کنند.

هزینه تغییر مشخصات کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نیاز به پرداخت هزینه دارد و داوطلبان باید کارت علاقه مندی آزمون کارشناسی را با پرداخت هزینه، از سایت سازمان سنجش خریداری نمایند. بعد از واریز هزینه و تکمیل فرم، یک کدپیگیری و شماره پرونده به داوطلب ارائه خواهد شد که داوطلب در دفعات بعدی ورود به سایت و دریافت فرم، باید این اطلاعات را ارائه نماید. بنابراین، ویرایش فرم ثبت نام کنکور ارشد، هزینه‌ای ندارد و فقط داوطلب باید شماره پرونده و کدپیگیری را داشته باشد.

هزینه تغییر مشخصات کنکور کارشناسی ارشد

اطلاعات غیرقابل ویرایش داوطلبان کنکور ارشد

یکسری از اطلاعات فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قابل ویرایش نیستند و شما باید در زمان تکمیل فرم، توجه و دقت کافی برای ثبت این اطلاعات داشته باشید. طبق اعلام سازمان سنجش، اطلاعات مندرج در بندهای 1،2،3،4،5 و 6 که شامل نام خانوادگی، نام، نام پدر، جنسیت، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه هستند، امکان ویرایش ندارند. لذا اگر قصد اصلاح اطلاعات مذکور را دارید لازم است که به اداره ثبت احوال منطقه محل سکونت خود مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

مشاوره ویرایش اطلاعات کنکور ارشد

از آنجا که ویرایش اطلاعات شانسی دوباره برای شرکت درست داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد است، توصیه می‌شود که حتما در این مرحله نهایت دقت را به کار ببرید. چرا که فرصت دیگری داده نمی‌شود.

برای ورود معدل نیز با حساسیت برخورد کنید، زیرا همانطور که می‌دانید سازمان سنجش بر اساس دقیق ترین ارقام، سوابق تحصیلی را بر رتبه تاثیر می‎دهد.

چنانچه داوطلبی به صورت سهوی یا عمدی در اطلاعات مربوطه اشتباه وارد نماید، حتی در صورت قبولی نیز پذیرش وی ملغی خواهد شد و در مواردی منجر به جبران خسارت خواهد شد.

مشاوره ویرایش اطلاعات کنکور ارشد

به همین دلایل، بهتر است فرایند ثبت نام را به مشاورین خبره‌ای بدهید که با این مراحل آشنایی کامل دارند و می‌توانند ثبت نام را بدون هیچ نقصی انجام دهند. کارشناسان ایران تحصیل خدمات بسیاری را در این زمینه به متقاضیان عزیز ارائه داده و همواره آماده راهنمایی به همه دوستان گرامی هستند.

ویرایش معدل کارشناسی ارشد برای داوطلبینی که در درج معدل و یا اطلاعات شخصی به دلیل بی‌دقتی یا عدم اطلاعات کافی دچار اشتباه شده‌اند، بسیار حائز اهمیت است.

ویرایش معدل کارشناسی ارشد در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش امکان پذیر است و داوطلبین در بازه تعیین شده می‌توانند نسبت به ویرایش معدل کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ اقدام کنند. اگر داوطلبی در بازه زمانی ثبت نام کارشناسی ارشد در درج اطلاعات دچار اشتباه شود، سازمان سنجش فرصتی دوباره برای ویرایش اطلاعات به ممتقاضی می‌دهد.

سازمان سنجش برای اینکه افراد بتوانند ویرایش معدل کارشناسی ارشد و اطلاعات شخصی را به درستی وارد کنند، اطلاعیه‌ای از قبل منتشر خواهد کرد. در ادامه به زمان ویرایش معدل کارشناسی ارشد و شرایط و نحوه ‌ی ویرایش معدل کارشناسی ارشد می‌پردازیم.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

زمان ویرایش معدل کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

یکی از عوامل بسیار مؤثر در قبولی کنکور کارشناسی ارشد، معدل مقطع کارشناسی داوطلبین شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است. به همین منظور سازمان سنجش فرصتی بسیار مهم را در اختیار داوطلبینی که دانشجوی سال آخر کارشناسی هستند قرار داده تا میانگین واحدهای گذرانده شده را تا آخرین فرصت در فرم شرکت در آزمون کارشناسی ارشد درج کنند. این دانشجویان می‌توانند در تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد نسبت به ویرایش معدل کارشناسی ارشد اقدام کنند.

داوطلبان گرامی می‌توانند کلیه مراحل آزمون ( ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  – انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد  و تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ) که به صورت اینترنتی می‌باشد را به مشاوران برتر مرکز ایران تحصیل بسپارند داوطلبان گرامی میتوانند برای ویرایش معدل کارشناسی ارشد وتوضیحات بیشتر و آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام با مرکز مشاوره سازمان سنجش تماس حاصل نمایند.

پذیرفته شدگان قطعی رشته‌های دوره روزانه سال ۱۴۰۳ چه در دانشگاه‌های روزانه ثبت نام کرده باشند چه نکرده باشند، اجازه ثبت نام در انتخاب رشته‌های روزانه امسال را نخواهند داشت. همچنین با توجه به ادغام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  دانشگاه آزاد، به تمامی دانشجویان یک سوال و یک پاسخنامه خواهند داد.

جهت اطلاع از ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک قرمز کلیک فرمایید.

اطلاعات مجاز ویرایش ثبت نام کنکور ارشد

در زمان قبل از انتشار کارت ورود به جلسه، امکان وارد کردن اطلاعات و حتی ویرایش وجود دارد. اما پس از انتشار کارت تنها می‌توانید اطلاعاتی که قبلا وارد کرده‌اید را ویرایش کنید و برای همین امکان وارد کردن اطلاعات جدید وجود ندارد.

اگر داوطلبی معدل شهریور خود را درج کرده باشد، لازم است در زمان مشخص شده برای ویرایش و جایگزینی معدل جدید اقدام نماید. به علاوه در بازه زمانی سوم شما می‌توانید معدل، تاریخ فارغ التحصیلی و رشته و محل فارغ التحصیلی را اصلاح کنید.

توجه داشته باشید که تعداد دفعات ویرایش ثبت نام ارشد دارای محدودیت است. بنابراین پس از دریافت کارت ورود به جلسه می‌توانید زبان رشته امتحانی اول، معدل و عکس را اصلاح کنید.

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط، نحوه و زمان ویرایش اطلاعات کنکور ارشد پرداختیم و نحوه ورود به سامانه جهت انجام فرایند را مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید می توانید از راهنمایی مشاورین خبره برای تمامی ثبت نام، شرکت و انتخاب رشته کنکور و همچنین ظرفیت های موجود برای پذیرش برخوردار شوید. بدین منظور کافی است که با شماره های مندرج در دفترچه از 8 صبح الی 12 شب با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل PDF ویرایش اطلاعات کنکور ارشد کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای ویرایش اطلاعات کنکور تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی می‌‎توان برای ویرایش اطلاعات کنکور ارشد اقدام کرد؟

ویرایش ثبت نام کنکور ارشد در سه مهلت زمانی قابل انجام است که در این مقاله توضیحات کامل را می‌توانید مشاهده کنید.

اصلاح اطلاعات کنکور ارشد از چه طریقی است؟

برای تغییر اطلاعات ثبت نامی، بایستی به سامانه ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون ارشد سازمان سنجش مراجعه کنید.

چه اطلاعاتی را می‌توان در هنگام ویرایش ثبت نام کنکور ارشد تغییر داد؟

در مهلت‌های زمانی اول و دوم، همه اطلاعات قابل اصلاح است. اما در مرحله سوم تنها معدل را می‌توان تغییر داد.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «ویرایش اطلاعات کنکور ارشد 1403 + راهنمای تصویری»

 1. Avatar photo عاطفه گفت:

  وقت بخیر در چه بازه های زمانی امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تا زمانی که ثبت نام باز است امکان ویرایش را دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد

  آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 {آزاد و سراسری} | sanjesh.org

  مهلت انتخاب رشته ارشد از 12 خرداد آغاز شده و تا 21 خرداد سال 1403 ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد شرکت کرده‌اند، بعد از اعلام نتایج اولیه باید وارد سایت سنجش و آموزش...
 • مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

  مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 {آزاد، سراسری} 100% قبولی

  داوطلبان بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه در سامانه سنجش و آموزش کشور، نیازمند مشاوره انتخاب رشته ارشد هستند تا بتوانند با توجه به علایق، بازار کار رشته، دانشگاه‌هایی که شانس پذیرش بالایی دارند، مسافت و حتی بودجه...
 • نتایج ارشد وزارت بهداشت

  زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 + sanjeshp.ir

  نتایج ارشد وزارت بهداشت از دو مرحله اولیه و نهایی تشکیل شده‌ است؛ بنابراین زمان بارگذاری نتایج بر روی سایت سنجش پزشکی به صورت جداگانه اعلام می‌شود. داوطلبان فقط با وارد کردن اطلاعات لازم در sanjeshp.ir کارشناسی ارشد نتایج، به...
 • کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد درج شده است تا رشته‌ گرایش‌ها را به همراه هر مجموعه امتحانی از هم تفکیک کند. از این رو افراد برای مطالعه منابع امتحانی، تاثیر و ضریب هر درس و نحوه اولویت‌بندی...
تماس با مشاور