ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1401

کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1401

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۵
کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبانی که در کنکور ارشد ثبت نام کرده اند، باید در زمان مقرر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد اقدام نمایند. زمان دریافت این کارت هر سال پس از منتشر شدن دفترچه راهنما، توسط سازمان سنجش ابلاغ می شود. طبق روال سال های گذشته، داوطلبان می توانند کارت ورود به جلسه خود را 4 الی 5 روز پیش از آغاز آزمون دریافت کنند. متقاضیان شرکت در این آزمون برای دریافت دفترچه باید به سایت Sanjesh.org مراجعه کنند.

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد، متقاضیان باید پس از مراجعه به سایت سنجش مراحلی را با دقت و به درستی طی کنند. متقاضیان باید حتما در زمان مقرر نسبت به دریافت کارت اقدام کنند. در غیر این صورت، نمی توانند کارت را دریافت کرده و در این آزمون شرکت نمایند. 

اگر شما هم جز این افراد هستید، برای آشنایی با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد و آگاهی از زمان دریافت آن، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه این مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

 

 

اطلاعیه 

آن‌ دسته‌ از متقاضياني كه‌ اسامي‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذيرفته‌ شده‌ نهايي‌ در يكي‌ از كد رشته‌ محل‌ هاي‌ تحصيلي‌ بورسيه‌ و يا داراي‌ شرايط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب كد رشته محل‌ هاي مندرج در اين اطلاعيه را ندارند.

 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

هر ساله کارت ورود به جلسه آزمون، حدودا 4 تا 5 روز قبل از برگزاری آزمون در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. به دلیل شیوع ویروس کرونا، این آزمون نسبت به سال های گذشته، دیرتر برگزار می شود. به همین دلیل، زمان انتشار کارت ورود به جلسه این آزمون نیز دیرتر می باشد. در سال تحصیلی 1401-1401 کارت ورود به جلسه آزمون ارشد، در 25 الی 27 اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد. پس از اعلام زمان دریافت کارت توسط سازمان سنجش، داوطلبان می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش تنها با استفاده از اطلاعات وارد شده و ثبت نامی خود کارت ورود به جلسه را دریافت نمایید.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

 

 

نحوه و مراحل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

جهت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد سراسری و آزاد همان طور که بیان شد داوطلبان ابتدا باید نشان الکترونیکی sanjesh.org را در مرورگرهای فایرفاکس و یا کروم جست و جو کنند. سپس، مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند. برای آشنایی با تمامی این مراحل در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، ابتدا لازم است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون پس از مراجعه به همین سامانه، لازم است در زمان آزمون ارشد کارت ورود به جلسه خود را به مراقبین تحویل دهید. پس از ورود به سایت، بر روی قسمت کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

 

نحوه و مراحل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

 

سپس بر روی “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1401 “کلیک نمایید.

 

مراحل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

 

پس از ورود به سامانه در قسمت سمت چپ بر روی ورود به سیستم کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

 

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، دو روش برای دریافت اطلاعات وجود دارد که می توانید به تناسب تمایل خود، هر یک از راه های مورد نظر را انتخاب نمایید.

  

راهنمای گام به گام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

 

در صورتی که برخی از اطلاعات خود را فراموش نموده اید و امکان ورود به سامانه مذکور را ندارید، می توانید بر روی دریافت کد رهگیری کلیک نموده و تمامی اطلاعات را دریافت نمایید. 

 

اطلاعات مندرج در کارت ورود جلسه کنکور کارشناسی ارشد

کارت ورود به جلسه دارای اطلاعاتی است که داوطلبان را از آن ها آگاه می سازد. برخی از مهم ترین اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه این آزمون،  شامل موارد زیر می باشند: 

 • اطلاعات فردی داوطلبان
 • شماره داوطلبی
 • شماره پرونده
 • کد و رشته نام امتحانی
 • معدل مقطع کاردانی و کارشناسی
 • تاریخ و محل فارغ التحصیلی کارشناسی
 •  سهمیه
 • حوزه امتحانی و زمان دقیق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

متقاضیان باید تمامی این اطلاعات را با دقت مطالعه کنند و در صورت وجود اشتباه و مغایرت، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند. روش تصحیح این اطلاعات را در ادامه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

 ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

در صورتی که اطلاعات وارد شده در کارت ورود به جلسه شما دچار مشکلی باشد، لازم است قبل از شرکت در آزمون اطلاعات مربوطه را اصلاح نمایید. چنانچه مغایرتی در رابطه با اطلاعات وارد شده در کارت ورود به جلسه و همچنین اطلاعات شما وجود داشته باشد، ولی به رفع به موقع آن در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد مبادرت ننمایید، سازمان سنجش شما را به عنوان متقلب خواهد شناخت و برابر با قوانین و مقررات با شما برخورد خواهد شد.

با توجه به میزان تاثیر معدل بر رتبه داوطلبان، در صورتی که کارت ورود به جلسه آزمون ارشد فاقد نمره حقیقی داوطلب باشد، حتی در صورت پذیرش در هر یک از کد رشته محل های انتخابی خود، باز هم پذیرش وی لغو خواهد گردید و علاوه بر منحل شدن رشته پذیرفته شده متقاضی، یک سال محرومیت از کنکور نیز در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

 ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

 

نحوه رفع نقص و ویرایش کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی 

همانطور که در اطلاعیه سازمان سنجش ذکر شده است، لازم است برای رفع نقص کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایید. باجه های در نظر گرفته شده برای هر یک از محل آزمون ها به این صورت است که  می توانید به صورت حضوری برای انجام رفع و نقص های به وجود آمده اقدام نمایید. نحوه و شرایط رفع نقص کارت ورود به جلسه ارشد به شرح زیر می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند در صورت بروز مشکلات زیر لازم است موارد مربوطه را رفع نمایید.

 1. چنانچه مغایرتی در رابطه با موارد مربوطه به بند های نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کاردانی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کاردانی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی وجود داشته باشد.
 2. چنانچه سهمیه خود را در کارت ورود به جلسه آزمون ارشد مشاهده نمی نمایید و یا اینکه سهمیه مورد نظر را خود را اشتباها وارد نموده باشید. چنانچه سهمیه مورد نظر شما تائید شود، می توانید این سهمیه را در آزمون سراسری 99 تاثیر دهید. در غیر این صورت سهمیه شما در صورت عدم پذیرفته شدن ، برای سال های بعد قایل استفاده خواهد بود.
 3. آن دسته از متقاضیانی که به هنگام ثبت نام، اطلاعات وارد شده آنها مبنی بر داشتن سهمیه مورد نظر برای کارشناسی ارشد بوده است اما سهمیه مذکور به تائید ارگان ها و سازمان های مربوطه نرسیده است، حداکثر تا دو روز پس از برگزاری آزمون لازم است مدارک خود را به ارگان مربوطه مراجعه نموده و سهمیه خود را به ثبت برسانند. در غیر این صورت، هیچ گونه تائیدی برای استفاده از سهمیه دریافت نخواهند نمود و همچنین به  اعتراض نسبت به دریافت کارت سهمیه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 4. در صورتی که به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد متوجه عدم مهر و همچنین عدم وضوح تصویر و در کل عدم تصویر مورد نظر در سایت سازمان سنجش می باشید، لازم است به یکی از باجه های آدرس رفع نقص قرار داده شده توسط سازمان سنجش مراجعه نموده و نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام نمایید.

 

 

برای آشنایی با منابع آزمون کارشناسی ارشد  بر روی لینک مربوطه کلیک راست نمایید. 

 

 

شرایط دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد

داوطلبانی که دارای شرایط زیر می باشند، لازم است معدل خود را قبل از دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد دریافت نمایند.

 • فارغ التحصیلانی که معدل خود را وارد ننموده اند و مدرک لیسانس خود را دریافت نموده اند، لازم است معدل مندرج در مدرک خود را وارد نمایند.
 • فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته نیز باید معدل وارد شده را در کارت آزمون وارد نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی نیز، لازم است معدل کاردانی خود را وارد نمایند که میانگین معدل کارشناسی تا ترم های گذرانده شده در کارت ورود به جلسه آزمون ارشد وارد نمایند.

 

شرایط دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد

 

 

نکاتی که در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد باید به آن توجه کنید

1- اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1401 می بایست مطابق مشخصات فردی دانشجو باشد و در غیر این صورت از ورود داوطلبان به حوزه مربوطه جلوگیری خواهد شد و مطابق آیین نامه های مربوطه با متخلفان برخورد صورت خواهد گرفت.

2- ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد سراسری در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد امکان پذیر خواهد بود لذا داوطلبان گرامی می توانند جهت ویرایش اطلاعات آزمون با شماره های 9099075307 و در صورت شلوغی 9099075307 ( استان تهران) از سراسر کشور در ساعات 8 صبح الی 1 شب تماس حاصل نمایند.

3- در صورتی که سهمیه پذیرش داوطلبی با مشخصات و سهمیه اصلی وی مغایرت داشته باشد داوطلب می تواند به منظور تصحیح سهمیه یا به ارگان مربوطه مراجعه نماید و در غیر این صورت می تواند به واحدهای مستقر در حوزه امتحانی آزمون مراجعه نماید.

4- به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته های شناور در هنگام ثبت نام اقدام نموده اند می رسانیم که هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1401 برای هر یک از رشته های انتخابی شناور و اصلی می بایست یک کارت ورود به جلسه جدا دریافت نمایند.

5- برای برخی کد رشته ها که ثبت نام وی با هماهنگی ارگان های مربوطه انجام گرفته است امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت برای داوطلبان این کد رشته ها ممکن نخواهد بود لازم به ذکر است آزمون این کد رشته ها مطابق اطلاعیه های صادره از سازمان های ذیربط در تهران برگزار خواهد شد ، کد رشته های مذکور عبارتند از : 1147 ، 1149‌،‌1150‌، 1154، 1155، 1157 ،1158 و‌ 1159.

6 – کلیه داوطلبان محترم می توانند جهت اطلاع از جداول معدل – نشانی حوزه های برگزاری آزمون برای شهرستان ها و اطلاعات تکمیلی در مورد محل حوزه های ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون از اقدام نمایند.

 

 

نکاتی که در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد باید به آن توجه کنید

 

 

مشکلات رایج در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

متقاضیان در زمان دریافت کارت ورود به جلسه خود ممکن است با برخی از مشکلات رو به رو شوند که تعدادی از رایج ترین آن ها شامل موارد زیر می باشند: 

 • عدم وجود عکس یا مغایرت آن با عکس داوطلب
 • تفاوت در دین ثبت شده در کارت با شخص داوطلب
 • تفاوت در جنسیت ثبت شده در کارت با شخص داوطلب
 • فاقد مهر بودن عکس مندرج بر کارت ورود به جلسه ارشد
 • مغایرت زبان خارجی ثبت شده در کارت با توجه به مفاد مواد امتحانی
 • ناخوانا بودن شماره داوطلبی
 • وجود مغایرت در سهمیه داوطلبان کارشناسی ارشد

 

مشاوره دریافت کارت ورود به جلسه آزمون آزمون ارشد

داوطلبان عزیز و گرامی بهتر است که پیش از شرکت در آزمون ارشد حتما از یک مشاور کمک بگیرند. مشاوران می توانند در تمامی زمینه ها اعم از: ثبت نام در آزمون، دریافت کارت و… به افراد کمک کنند. اما، نکته مهم و حایز اهمیت، انتخاب مشاوره است. زیرا، برخی از مشاوران تجربه و مهارت کافی برای راهنمایی صحیح افراد را ندارند. بنابراین، داوطلبان باید در زمان انتخاب مشاور دقت کرده و پس از تحقیق بسیار مشاوری را برای خود انتخاب نمایند. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن سابقه ای چندین ساله، می توانند به داوطلبان یاری رسانند. 

 

مشاوره دریافت کارت ورود به جلسه آزمون آزمون ارشد

 

 

اخبار پیرامون کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

رقابت حدود سه هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه سمنان

ملک زاده با بیان اینکه تعداد داوطلبان نسبت به پارسال یک هزار و ۳۵۸ نفر کاهش داشته است افزود: در مجموع دو هزار و ۹۴۹ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان با یکدیگر رقایت می‌ کنند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1401

آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در نوبت صبح روزهای چهارشنبه (ششم مرداد)، پنجشنبه (هفتم مرداد) و جمعه (هشتم مرداد) سال 1401 و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد. متقاضیان هر یک‌ از کد رشته‌ های امتحانی لازم‌ است‌ به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند.

اطلاعیه مهم:
به ‌اطلاع‌ متقاضيان شركت‌ كننده در آزمون‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته سال 1401 مي‌ رساند، مرحله تکمیل ظرفیت برای رشته محل هایی که ظرفيت آن ها خالي مانده، همراه با رشته محل‌ هاي جديد انجام شود. لذا متقاضياني که در آزمون مذکور شرکت کرده‌ اند و مجاز به انتخاب رشته شده‌ اند، مي‌ توانند از روز چهار‌شنبه 1401/10/22 تا روز دو‌شنبه 1401/10/27 بر اساس‌ كارنامه نتايج اولیه آزمون، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌ هاي مورد علاقه خود  اقدام نمایند.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما داوطلبان عزیز را با زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد به طور کامل و مفصل آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما پس از دریافت کارت ورود به جلسه، اطلاعات درج شده روی آن را مطالعه نمایید. در صورت وجود مشکلی و یا مغایرتی حتما نسبت به ویرایش آن از طریق روش های ذکر شده در مقاله اقدام نمایید. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا به کمکی احتیاج دارید، با ما تماس بگیرید و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ خواهند داد. 

 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 

 

 

 

4/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

برای دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری ، کافی است به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید.

در صورتی که پس از مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون ارشد متوجه مشکلی  و یا نقصی را رابطه با آن شدیم چگونه می توانیم آن را رفع نماییم؟

سازمان سنجش و آموزش کشور چند روز قبل از برگزاری آزمون امکان ویرایش را برای داوطلبان قرار داده است که می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد برای داوطلبان چه زمانی خواهد بود؟

زمان انتشار کارت ورود به جلسه ارشد حدودا 3 تا 4 روز قبل از برگزاری آزمون خواهد بود و احتمالا ابن زمان 25 تا 27 فروردین ماه خواهد بود

نظرات

 1. غفغاز
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  کارت ورود به جلسه آزمون ارشد صادر شده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام زمان صدور کارت ورود به آزمون کارشناسی ارشد 25 تا 27 اردیبهشت ماه میباشد .

 2. هاشم
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام، برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد به چه سامانه ای باید مراجعه کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام . باید به سامانه http://www.sanjesh.org مراجعه کنید از قسمت کارشناسی ارشد کارت ورود به جلسه ارشد را بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور