نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

یکی دیگر از انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه را معافیت چشم می‌توان دانست. جهت اخذ معافیت پزشکی چشم ، معمولاً به نحوه محاسبه شماره چشم توجه می‌شود. بدین معنا که هر فردی با چشمان ضعیف، نمی‌تواند نسبت به معافیت اقدام نماید و دارا بودن شرایط خاص برای این نوع معافیت از الزامات می‌باشد.

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت کاری است که پزشک مخصوص سازمان نظام وظیفه بر عهده دارد و در انجام آن کاملاً حرفه‌ای عمل می‌نماید. مشمولین عزیزی که به دنبال اخذ این نوع معافیت می‌باشند، ابتدا باید همانند سایر مشمولین دفترچه خدمت سربازی را دریافت نموده و پس از پر کردن فرم آن ، نسبت به انجام معاینه پزشکی اقدام نمایند.

شایان ذکر است که برخی از قوانین نظام وظیفه در طی سال و یا سال‌ها تغییر می‌نمایند و آیین نامه جدید معافیت پزشکی برای آن تصویب می‌گردد. بنابراین معافیت پزشکی چشم نیز، باید بر اساس نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت همان سال و قوانین تصویب شده همان زمان صورت پذیرد. در غیر این صورت اعتباری نخواهد داشت و ممکن است .

 

جهت نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت ،مجموعه نمره چشم معافیت سربازی و راهنمای دریافت معافیت دائم با استفاده از معافیت چشم با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی

 

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی
مجموعه نمره چشم معافیت سربازی

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی با توجه به بندهای آن صورت می پذیرد. بنابراین آنچه با عنوان بیماری های چشم و عوارض بینائی در سازمان نظام وظیفه وجود دارد ، چندین بند را شامل می شود. با توجه به هر یک از این بندها ، نسبت به معافیت دائم، معافیت فصلی و غیره تصمیم گیری می گردد. بنابراین متقاضیان گرامی لازم است از تمامی بندهای ابن نوع معافیت اطلاع یابیند.

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی که یکی از موارد آن برای مشمولینی است که آمادگی لازم جهت رزمایش را ندارند و یا اینکه نمی توانند در خدمات غیر رزمی حضور یابند، مشاهده و محاسبه می گردد. بنابراین چنانچه بر اساس نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت مشمول معافیت نمی گردید، می توانید از امریه سربازیاستفاده نمایید.

برای کسب اطلاع کامل در رابطه با نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت و همچنین نمره چشم معافیت سربازی ، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی نظام وظیفهکافی و به صورت کامل به شما مشمولین گرامی می باشند. همچنین با استفاده از این ارتباط می توانید به راحتی در رابطه با نحوه این محاسبه آشنا گردید.

 

 

 

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت با توجه به بندهای مختلف مصوب نیروی انتظامی صورت می پذیرد.

 

 

 

چگونگی نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

 

چگونگی نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت
چگونگی نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

 

کلیه مشمولینی که شامل بیماری ها و بندهای زیر می باشند، از معافیت سربازی برخوردار می باشند. نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت دارندگان دیپلم و بالاتر از دیپلم به صورت جداگانه محاسبه می گردد. در ادامه به برخی از این بیماری ها و بندهای آن اشاره می نماییم تا بهتر بتوانید در رابطه با این نوع بیماری ها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بند اول در رابطه با نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت در رابطه با بیماری های هيپرمتروپی با سايكلوپلژی كامل براي مشمولان عادی و ديپلم می باشد:

هیپرمتروپی با سیکلوپلژی کامل که در صورت همراه بودن با آستیگماتیسم ، با علامت منفی منظور شود ولی محاسبه نگردد.

الف) هيپرمتروپي بيش از6 ديوپتر يك چشم : معاف دائم
تبصره: براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر هيپرمتروپي بيش از 8 ديوپتر يك چشم: معاف دائم
ب) هيپرمتروپي از 3 تا 6 ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي
تبصره: براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر هيپرمتروپي از 3 تا 8ديوپتر هر يك از چشمها: معاف از خدمات رزمي

بند سوم در رابطه مجموعه نمره چشم معافیت پزشکی سربازی آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط با سيكلوپلژي كامل را شامل می گردد :

(درآستيگماتيسم ساده، يا مركب يا مخلوط ميزان آستيگماتيسم بايستي بيش تر از اسفر باشد)
الف) مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 5 ديوپتر يک چشم : معاف دائم
تبصره: براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 7 ديوپتر يک چشم: معاف دائم
ب) آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط از3 تا 5 ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي
تبصره: براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط از3 تا7 ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت با توجه به بندهای مختلفی صورت می پذیرد و با استفاده از این بندها مجموعه نمره چشم معافیت سربازی مشخص می گردد. انواع بندها بسیار زیاد است و هر داوطلب می تواند به نسبت این تغییر نمره ، می توانند از معافیت دائم و یا معافیت های جزئی برخوردار گردند. بنابراین حتما با از قوانین تعیین شده در این رابطه اطلاع یابید.

 

 

 

برای آگاهی از تاثیر معافیت پزشکی در استخدام روی عبارت کلیک نمایید .

 

 

 

مشاوره معافیت چشم

 

سایت ایران تحصیل متشکل از دو قسمت می باشد. اولین قسمت آن مربوط به سایت تحصیلی می باشد که مشاورین و متخصصین مختلفی را در این بخش پوشش می دهد و بنابراین تلاش این مجموعه بر موفقیت داوطلبان کنکوری می باشد. بخش دوم این سایت را مشاورین نظام وظیفه عمومی می باشد که یکی از خدمات این متخصصین نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت و ارائه اطلاعات کافی در این مورد به مشمولین عزیز می باشد.

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی نیز از جمله فاکتورهایی است که با توجه به آن، کلیه مشمولین می توانند نسبت به معافیت دائم و یا معافیت از شرایط زرمی آگاهی یابند. بنابراین متخصصین ما با اشراف کامل بر نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت می توانند راهنمای مناسبی برای سوالات شما باشند .

برای برقراری ارتباط با مشاورین نظام وظیفه و کسب اطلاعات در رابطه نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ایران تحصیل می توانند اطلاعات کاملی در رابطه با مجموعه نمره چشم معافیت سربازی به شما مشمولین عزیز ارائه نمایند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، مشاورین ما در خدمت شما خواهند بود.

 

چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟

کفالت سربازی چیست؟

شماره چشم برای معافیت تاثیر گذار است ؟

 

 

مطالب مرتبط :

انواع معافیت های سربازی

معافیت فرزندان ایثارگر

کسری خدمت سربازی

شرایط خرید خدمت

مجموعه نمره چشم معافیت سربازی

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

 

 

13 نظر برای «نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت»

 • با سلام ببخشید مجموع شماره چشم چپ من 6:75 و راست 4:50 هست می خواستم بدونم که معافیت پزشکی می گیرم یا خیر؟

 • سلام نسخه معاینه چشم من ب صورت زیر است
  چشم چپ :
  SPH : 0.00 , CYL : -2.50 , AX : 160
  چشم راست :
  SPH : 0.00 , CYL : -5.00 , AX : 15

  آیا معافیت پزشکی میگیرم ؟
  چه مقدار شماره چشم برای معافیت پزشکی کم هستش ؟

 • سلام وقت بخیر
  من یه چشمم سه و نیم
  یه چشمم دو
  ولی یه چشمم
  نمیبینه رسما
  تنبلی داره
  یعنی با عینک هم درست نمیشه
  راه درمانم تو این سن نداره
  با تنبلی 8
  من چشم چپم نمیبینه
  با عینکم چشم چپم نمیبینه
  آیا معاف میشم یان؟؟؟

 • سلام وقت بخیر ما مطالب بالا رو صرفا برای اطلاع رسانی شما عزیزان از نحوه ی محاسبه شماره چشم برای معافیت گزاشته ایم و معافیت شما را باید پزشکان نظام تشخیص دهند .

 • سلام خسته نباشید من نمره ی چشم چپم۵بااستیگماتیسم۳.۵وچشم راستم۵بااستیگماتیسم۴ومدرک دیپلم ناقص دارم ایا معاف دائم میشوم یانه؟

 • سلام.من یه چشمم 5.5 با آستیگماتیسم 1.75 و یه چشمم 5 با آستیگماتیسم 1.5 هست. آخرین مدرکمم لیسانس، معافیت دائم میشم؟

 • سلام نمره چشم چپ من 6.25 هست و در دوره کارشناسی بعد ار گذروندن 110 واحد مردک معادل گرفتم میخواستم ببینم شامل معافیت میشم یا نه؟

 • سلام
  من هر دو چشمم ۴ هست و هر کدوم هم بیست و پنج صدم آستیگماتیسم داره
  مدرکمم دیپلم هست و در حال تحصیل در دانشگاه هستم
  آیا معافی دائم به من میخوره یا خیر

 • سلام نمره چشم چپ من ۳با استیگماتیسم ۳ و نمره چشم چشم راست من ۳ و با استیگماتیسم ۳ هستش و در هر دو چشم هم انحراف دارم با این شرایط معافیت پزشکی تعلق میگیره به من یا معاف از رزم میشم در این صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *