ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت سربازی

معافیت سربازی | انواع معافیت سربازی و شرایط معافیت

معافیت سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معافیت سربازی راهی است برای افرادی که بنا به هر دلیلی امکان رفتن به خدمت سربازی و سپری کردن این دوران نسبتاً طولانی را ندارند. اما در این میان هر فرد مشمول باید قبل از هر اقدامی برای دریافت این امتیاز مهم از انواع معافیت سربازی و همین طور شرایط معافیت سربازی اطلاعات کافی را به دست آورد. اگر چه برخی می گویند که سربازی آدم را مرد می کند و اصلاً جزء واجبات است که آقایان به سربازی بروند. اما هنوز هم هستند افرادی که به دنبال راهی برای فرار از رفتن به سربازی و یافتن جواب این سؤال یعنی چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ هستند.

 

از این رو، در این نوشته با موضوع معافیت سربازی و این که چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم. از طرفی سعی در آشنایی شما را با انواع معافیت سربازی داریم و می خواهیم در رابطه با شرایط معافیت سربازی در هر کدام از این انواع توضیحاتی را خدمتتان ارائه کنیم. پس ما را همراهی کنید تا پاسخ سؤال چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ را پیدا کنید و راه و چاه کار را یاد بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از انواع معافیت های نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط معافیت سربازی

 

 

اهمیت اطلاع از جزئیات معافیت سربازی چیست؟

مسئله سربازی چیزی است که بسیاری از جوانان این مملکت نمی توانند با آن کار بیایند.

 زیرا رفتن به خدمت زیر پرچم مساوی است با دوری از خانواده، صبح خیلی زود از خواب بیدار شدن، غذای خوب نخوردن و به شدت لاغر شدن که از قضا برای بسیاری از افراد بسیار عذاب دهنده است.

از طرفی شمار زیادی از جوانان بر این باور هستند که با سپری کردن حدود دو سال از زندگی خود در خدمت نظام وظیفه عمرشان به هدر می رود.

زیرا تصور می کنند که در آن دو سال می توانند کارهای زیادی برای پیشرفت و مؤفقیت خود در زندگی انجام دهند.

 مثلاً‌ این که می گویند در آن دو سال می توانم کار خوبی برای خودم دست و پا کنم، در کلاس های مختلف شرکت کنم و حتی به دانشگاه بروم.

این گونه است که مدام به دنبال راهی میان بر برای حاضر نشدن در خدمت سربازی هستند و مرتب پرس و جو می کنند که چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟

از این رو، بد نیست اگر خرده اطلاعاتی در مورد معافیت سربازی بدست آورید و با شرایط معافیت سربازی آشنا شوید.

 

 

انواع معافیت سربازی کدامند؟

رسیدن به سن هجده سالگی با حال و هوای خوبی برای آقایان و حتی خانواده های آن ها همراه نیست. زیرا تا جوانان شمع تولد هجده سالگی را فوت می کنند به یاد خدمت سربازی و عذاب های این دوران می افتند.

حتی این موضوع برای بسیاری از جوانان این مرز و بوم تبدیل به یک کابوس شده است. اینجاست که معافیت سربازی می تواند به داد آن ها برسد.

فقط باید شرایط معافیت سربازی را داشته باشند و جواب این سؤال که چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ را بدانند.

اما دوستان مهم تر از اطلاع از شرایط معافیت سربازی یافتن پاسخ این سؤال که چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ آشنایی با انواع معافیت سربازی است.

آیا انواع معافیت سربازی را می شناسید؟ ما اینجاییم تا انواع معافیت سربازی را خدمت شما دوستان و عزیزان معرفی کنیم و توضیحاتی را در رابطه با هر کدام خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه دهیم.

در ادامه شما را با شماری از انواع معافیت سربازی آشنا می کنیم و آن ها را خدمتتان نام می بریم.

. معافیت موارد خاص جهت افراد مشمول

. معافیت پزشکی برای اشخاص مشمول خدمت نظام وظیفه

. معافیت تحصیلی برای فرد مشمول خدمت سربازی

. معافیت کفالت پدر یا مادر، خواهر و غیره

. معافیت ایثارگری برای متقاضیان خدمت نظام وظیفه

در ادامه این نوشته با ذکر توضیحاتی در مورد تعدادی از این معافیت های مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

 

 

معافیت های سربازی در انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت این معافیت ها از جزئیات و شرایط دریافت آن ها اطلاع حاصل کنید

 

در مورد معافیت کفالت خدمت نظام وظیفه چه می دانید؟

چه بسیار افرادی که با بی میلی تمام به خدمت سربازی رفته اند اما بعد از مدتی متوجه شده اند که می توانسته اند به آسانی معافیت کفالت بگیرند و از قضا شرایط معافیت سربازی کفالت را هم داشته اند اما اقدامی برای این امر نکرده اند.

اما متأسفانه دیگر کار از کار گذشته و نمی توان کاری کرد. حال باید حدود دو سال از عمر خود را در خدمت نظام وظیفه سپری کنند و صدایشان هم در نیاید.

حتی یک لحظه تصور این موضوع هم سخت است و انسان را آزار می دهد. چه برسد به این که واقعاً‌ هم برای هر فرد مشمولی اتفاق بیفتد.

در اینجا بهترین راه حل آشنایی کامل و کافی با معافیت سربازی کفالت و همین طور شرایط دریافت آن قبل از اقدام برای خرید دفترچه خدمت نظام وظیفه است.

در ابتدا بهتر است به شما بگوییم که چند نوع معافیت کفالت برای مشمولان خدمت نظام وظیفه وجود دارد.

 از میان انواع معافیت کفالت می توان به معافیت کفالت خواهر، پدر بزرگ، برادر بیمار، معافیت کفالت سه خواهری، کفالت فرزند و همین طور معافیت سه خواهری اشاره کرد.

در ادامه این بحث به عنوان نمونه با ذکر شرایط معافیت سربازی کفالت در انواع مختلف آن در خدمت شما عزیزان و دوستان هستیم.

 

 

در مورد معافیت کفالت مادر  و شرایط دریافت آن چه می دانید؟

دوستان عزیز در صورتی که مادرتان مطلقه باشد و یا حتی همسر وی در قید حیات نباشد با داشتن شرایطی خاص می توانید برای گرفتن معافیت کفالت از اقدامات لازم را انجام دهید.

حتی در صورت ازدواج مجدد مادر باز هم امکان گرفت معافیت کفالت برای شما دوست عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه وجود دارد.

در این مورد، در صورتی که براساس تشخیص مجموع عمومی نظام وظیفه ناپدری شما بیمار باشد و نیازمند پرستاری و مراقب باشد و یا این که سن وی از هفتاد سال بالاتر باشد امکان استفاده از معافیت کفالت مادر برای شما عزیزان وجود دارد.

جهت کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با مراحل، نحوه و در کل جزئیات مربوط به اخذ این کفالت با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

 

 

در مورد معافیت کفالت مادربزرگ و یا پدر بزرگ چه می دانید؟

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که دریافت معافیت کفالت مادربزرگ و یا پدربزرگ چندان کار سخت و پیچیده ای به نظر نمی رسد.

جهت اخذ کفالت پدربزرگ و یا مادربزرگ لزوماً مادربزرگ یا پدربزرگ شما نباید فرزند و یا همسری داشته باشند و فرزندان و یا همسران آن ها نباید در قید حیات باشند.

اما در این میان به این نکته مهم توجه داشت باشید که برای دریافت معافیت سربازی کفالت پدربزرگ لزوماً وی باید از طرف مجمع عمومی نظام وظیفه به عنوان فردی مریض تشخیص داده شود که نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد.

اما در رابطه با معافیت سربازی کفالت مادربزرگ همین که مادربزرگتان فاقد همسر و یا فرزند باشد کفایت می کند و دیگر نیازی به بیمار بودن وی نیست.

برای آشنایی با مراحل دریافت کسری خدمت وکالت مادربزرگ و یا پدربزرگ و حتی تبصره های در نظر گرفته شده برای این امر با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

آیا چیزی در رابطه با معافیت کفالت برادر بیمار شنیده اید؟

باید خدمت شما عزیزان و دوستان محترم عرض کنیم که معافیت کفالت برادر یکی دیگر از راه هایی است که با استفاده از آن می توانید معافیت سربازی بگیرید.

 اگر به دنبال اطلاع از این موضوع هستید که از طریق بیماری برادر چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟ این بخش را مطالعه بفرمایید.

برای دریافت معافیت سربازی کفالت برادر لزوماً بیماری برادر شما باید به تأیید مجمع عمومی نظام وظیفه برسد و طوری تشخیص داده شود که وی نیاز به مراقبت داشته باشد.

اما در اینجا شرط و شروط های دیگری را هم باید در نظر گرفت. به عبارت دیگر برادر بیمار شما باید فقط یک برادر بالای هجده سال و نه بیشتر داشته باشد که آن هم شما باشید.

دیگر این که، برادر بیمار شما ازدواج نکرده باشد و متأهل نباشد. مورد آخر این که پدر و مادر شما باید فوت کرده باشند.

در بالا شماری از انواع بی شمار معافیت کفالت را خدمت شما نام برده و نکاتی را در رابطه با هر یک خدمتتان توضیح دادیم.

 اگر به دنبال کسب اطلاعتی دقیق تر و بهتر در رابطه با تمامی معافیت های کفالت، نحوه دریافت آن ها و شرایط در نظر گرفته شده برای اخذ آن ها هستید می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

در رابطه با معافیت سه خواهری چیزی به گوشتان خورده است؟

معافیت سه خواهری یکی از متداول ترین معافیت های سربازی است که امکان گرفتن آن در صورت داشتن شرایط لازم و ضروری برای شما عزیزان مشمول وجود دارد.

خبر خوش این که، حتی اگر هر سه خواهر شما متأهل هم باشند باز هم می توایند برای گرفتن معافیت سه خواهری اقدام بفرمایید و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

اما دقت داشته باشید که به همین راحتی ها نمی توان برای دریافت معافیت سه خواهری اقدام کرد و محدودیت هایی هم در این زمینه هست.

اولاً‌ این که، اگر یک یا چند برادر شما در حبس باشند و یا مفقود الاثر شده باشند شما نمی توانید معافیت سه خواهری بگیرید.

دوم این که، در زمان دادن درخواست برای اخذ این نوع معافیت هر سه خواهر شما باید زنده باشند و خدایی ناکرده به دیار باقی نرفته باشند.

سوم این که، در صورت ناتنی بودن شخص مشمول خدمت نظام وظیفه داشتن رابطه نسبی وی با خواهرها از طریق مادر یا پدر الزامی است.

پس در زمان دریافت معافیت سه خواهری به این موارد و نکات بسیار مهم و ریز نیز توجه داشته باشید.

 

 

در مورد معافیت پزشکی چه می دانید؟

یکی دیگر از انواع معافیت های سربازی معافیت پزشکی است که به افرادی با شرایط خاص و ویژه تعلق می گیرد.

اما آیا می دانید چگونه می توان برای دریافت معافیت پزشک اقدام کرد و چه شرایطی برای اخذ آن وجود دارد؟

اصلاً آیا از لیست بیماری هایی که در صورت ابتلاء به آن ها می توانید از معافیت پزشکی بهره مند شوید دارید؟
آيا می دانید سازمان نظام وظیفه به چه افرادی و با چه بیماری هایی معافیت پزشکی می دهد؟

برای کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با معافیت پزشکی نظام وظیفه، شرایط اخذ، لیست بیماری ها و مواردی از این قبیل با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین شکل از این موضوع مطلع کنند.

 

 

در رابطه با شرایط معافیت سربازی تحصیلی چه می دانید؟

یکی دیگر از انواع معافیت سربازی معافیت تحصیلی است که هر فرد در صورت داشتن شرایطی می تواند آن را دریافت کند.

 اما آیا از شرایط معافیت تحصیلی سربازی اطلاعی دارید؟ آیا می دانید این شرایط چه مواردی را در برمی گیرند؟

اگر به دنبال اطلاع از شرایط معافیت سربازی تحصیلی هستید با مشاورانی خبره در حوزه نظام وظیفه تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را برایتان به عمل آورند.

البته به جز شرایط بهتر است با نحوه دریافت این معافیت، مراحل لازم برای اخذ آن و مواردی از این قبیل نیز آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

قبل از هر اقدامی برای دریافت معافیت از خدمت سربازی از کمک مشاوری خبره استفاده کنید

دوستان عزیز قوانین و ضوابط تعیین شده برای دریافت معافیت سربازی مواردی زیاد و پیچیده را شامل می شوند.

قوانینی که قبل از هر اقدامی برای دریافت معافیت باید در مورد آن ها اطلاعات دقیق و کافی را بدست آورید.

از طرف دیگر، با توجه به احتمال ایجاد تغییر در این قوانین بهتر است مشاوری خبره شما را در این زمینه راهنمایی کند تا بدین ترتیب بعدها دچار مشکل نشوید.

به این معنا که، از کمک مشاوری استفاده کنید که اطلاعاتی به روز و جدید را در رابطه با قوانین دریافت معافیت از خدمت سربازی خدمت شما ارائه کند و جز، به جز، آن ها را با شما در میان بگذارد.

به این ترتیب می توانید به این موضوع پی ببرید که آیا شرایط معافیت سربازی را دارید یا خیر.

حال در صورت داشتن شرایط باید چه مراحل و فرآیندهایی را برای دریافت معافیت سربازی طی بفرمایید و این کار به چه شکل انجام می شود.

تمام این موارد از جمله موارد بسیار مهم و اساسی هستند که از جزء به جزء آن ها می توانید به وسیله مشاورانی خبره اطلاع پیدا کنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه گرفتن انواع معافیت های دائم و موقت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

کسری خدمت ایثارگران

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

کسری خدمت جبهه پدر

معافیت سربازی

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انواع معافیت سربازی کدام ها هستند؟

از میان انواع معافیت های سربازی می توان به معافیت کفالت، ایثارگران، عفو رهبری، نخبگان و غیره اشاره کرد.

شرایط معافیت سربازی چیست؟

شرایط معافیت سربازی برای انواع معافیت سربازی متفاوت است. برای اطلاع دقیق از این موضوع با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

برای کسب اطلاعاتی دقیق در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور