مراحل اخذ معافیت کفالت پدر بیمار

معافیت کفالت پدر مختص اشخاصی می باشد که مشمول خدمت سربازی هستند و اگر بتوانند کفیل و سرپرست خانواده بشوند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردند و کارت معافیت بگیرند.

 

معافیت کفالت پدر در سال های گذشته با سخت گیری هایی برای مشمولان رو به رو بوده که شرایط را برای اخذ این نوع از معافیت برای مشمولان کمی دشوار کرده اما ما ساده ترین راه راه برای اخذ معافیت برای شما طی خواهیم کرد و مرحله به مرحله با شما همراه خواهیم بود.

 

معافیت کفالت پدر بیمار می تواند برای مشمولانی که پدرشان دارای بیماری خاص باشد – پدر از کار افتاده باشد – سن پدر بالاتر از یک حداکثری باشد اخذ شود اما شرایط دیگر و جزئیات خیلی بیشتری در این مورد وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با مشاوران مرکز تماس بگیرید تا روند اخذ معافیت برای شما آغاز گردد.

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی – کفالت – ایثارگری و … از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 12 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

 

سوالاتی پرتکراز در مورد کفالت بیماری پدر

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر چیست؟

مدارک لازم برای اخد معافیت از طریق بیماری پدر چیست؟

برای گرفتن معافیت از طریق کفالت پدر از کجا باید شروع کرد؟

مدت زمان اخذ گرفتن معافیت کفالت پدر چقدر است؟

از جمله شرایطی که می توان با آن کارت معافیت گرفت ،‌ معافیت کفالت است که با توجه به شرایطی که یک فرد می تواند داشته باشد ،‌ معافیت کفالت پدر است و چنانچه بتواند اثبات کند که پدرش توانایی کار کردن ندارد و یا بیمار است و او باید سرپرستی خانواده را بر عهده بگیرد می تواند از انجام خدمت سربازی معاف گردد.

 

 

 

مراحل اخذ معافیت کفالت از طریق پدر چیست؟

اولین مرحله رسیدن سن فرد به 18 سال است و همچنین طبق قانون اعلامی در تیرماه سال 93 سن پدر باید به 70 برسد و اگر سن پدر به 70 سال نرسیده بود باید ثابت کند که نیاز به مراقبت دارد و می تواند سرپرستی خانواده را بر عهده بگیرد.

 

سن برای پدر هنگامی که به 70 سال برسد طبق نظر کمیسیون کفالت نظام وظیفه سنی معرفی می شود که نیاز به مراقبت دارد و از این سال به بعد می باشد که در اصل پدر خانواده نباید کار کند و باید از او مراقبت شود و در عوض فرزند خانواده می تواند کار کند و به عنوان سرپرست خانواده معرفی گردد و به همین خاطر است که می تواند از این طریق کفیل پدر شود و معافیت کفالت پدر را دریافت کند .

 

به همین خاطر با در نظر گرفتن سایر ضوابط ،طرح پرونده به منظور استفاده از کفالت در هیئت رسیدگی بلامانع خواهد بود. و با تکمیل مدارک می تواند برای معافیت کفالت پدر اقدام کند و از خدمت سربازی معاف گردد. به همین منظور می توانید برای دانستن جزئیات انجام این کار با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و در این خصوص سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار نظام وظیفه باخبر بشوید

 

چنانچه فرد متقاضی پدری بیمار داشته باشد که زیر 70 سال سن دارد بایستی برای او تشکیل پرونده داد و با توجه به رای شورای پزشکی نظام وظیفه عمومی اینطور تشخیص داده خواهد شد که فرد نیاز به مراقبت دارد و می تواند از معافیت کفالت استفاده کند. اما به شرط آنکه مدارک کاملی بتواند ارائه دهد و ادعای خود را به اثبات برساند.

 

برخی مشمولین هستند که این سوال را دارند که آیا اگر تک فرزند ذکور باشند نیز می توانند درخواست کفالت پدرشان را بدهند؟ در جواب به این افراد باید گفت خیر . زیرا تک فرزند بودن ملاک به حساب نمی آید در صورتی که تنها ملاک اصلی برای اقدام به معافیت کفالت برای پدر تنها سن پدر و یا در برخی اوقات بیماری پدر خانواده می باشد.

یعنی اگر سن پدر 70 برسد می توان درخواست معافیت کفالت داد و اگر سن برسد به 70 نرسیده باشد ولی بیمار باشد نیز می توان برای معافیت کفالت پدر درخواست داد و از خدمت سربازی معاف شد.

 

 

 

مراحل معافیت کفالت پدر بیمار با از کار افتادگی چگونه است؟

اولین کاری که باید انجام داد این است که فرد متقاضی مدارکی که توسط مشاوران ایران تحصیل اطلاع کسب کرده است را به سازمان نظام وظیفه عمومی می فرستد . بعد از بررسی های اولیه توسط این سازمان تاریخی را برای مراجعه حضوری مشخص می کنند که در این مرحله بایستی تمامی مدارک خود را به همراه داشته و به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید که این مرحله مهم ترین بخش آن است زیرا طبق مدارکی که شما جمع آوری می کنید و صحبت های شما است که کمیسیون رسیدگی به پرونده کفالت پدر تصمیم گیری خواهد کرد.

 

پس از بررسی های صورت گرفته شده چنانچه نظر داوران مساعد بود و حکم تأیید به مدارک و پرونده شما دادند ،‌معافیت کفالت به شما تعلق خواهد گرفت و شما معافیت دائم می گیرید.

 

برای آنکه بتوانید با موفقیت معافیت کفالت پدر را دریافت کنید باید بدانید چه مدارک و اسنادی مورد نیاز است. در ادامه این مطلب ما مدارک خواسته شده را آوردیم و برای کسب اطلاع از جزئیات بیشتر برای این پرونده می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1 بامداد با شماره آورده شده در ابتدا و انتهای مقاله تماس حاصل کرده و تمامی سوالات خود را بپرسید. مشاوران ما بهترین راهنمایی ها را به شما عزیزان ارائه خواهند کرد.

 

 

مدارک لازم برای معافیت از طریق کفالت پدر بیمار

اصلی ترین مدارکی که شما لازم است برای شروع به همراه داشته باشید و برای سازمان نظام وظیفه بفرستید عبارتند از :

1- برگ تکمیل شده وضعیت مشمولان که همان برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد.

2- عکس رنگی فرد مشمول که باید زمینه آن سفید باشد.

3- کپی کارت ملی مشمول

4- تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس ‌دار مشمول

5- کپی آخرین مدرک تحصیلی و برابر اصل شده توسط اداره ثبت اسناد.

6- برگ تکمیل شده واکسیناسیون یا همان برگ شماره 4 دفترچه اعزام به خدمت نظام وظیفه

7- اگر فرد مشمول در حال انجام خدمت سربازی باشد باید یک گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خود نیز تهیه کند.

8- برگ شماره یک دفترچه نظام وظیفه یا همان برگ استعلام وضعیت خود مشمول که نشان می دهد تا کنون به خدمت سربازی اعزام شده است یا خیر

9- کپی شناسنامه پدر ،‌ مادر ،‌ برادران یا خواهران در صورت وجود .

10- همچنین فرد مشمول باید برگ شماره 5 نظام وظیفه را نیز پر کرده باشد که همان برگ معاینه پزشکی اولیه برای خود است که نشان می دهد فرد از لحاظ جسمی سالم می باشد یا خیر.

موارد ذکر شده در بالا مدارک اولیه ای است که فرد متقاضی معافیت کفالت پدر باید برای شروع به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال نماید.

 

 

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی – کفالت – ایثارگری و … از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 12 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط :

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

معافیت کفالت مادر مطلقه

17 نظر برای «مراحل اخذ معافیت کفالت پدر بیمار در سال 99»

 • سلام ایا من برادر مجرد بزرگتر از خود دارم وپدرم۶۷سال دارد ومشکل بینایی وشنوایی دارد کفالت شامل من میشه ایا لطفا؟؟

 • سلام همان طور که در مطلب مراحل اخذمعافیت کفالت پدر ذکر شده اگر شما برادر بزرگتر داشته باشید‌که سالم‌باشند‌معافیت به شما تعلق نمیگیرد.

 • سلام وقت بخیر
  من پدرم چندین ساله ک بیکاره و خودش ی دامداری کوچیک داره ک من کمکش میکنم هر روز تنها پسر خانواده هم هستم و واقعا مسعولیت خانواده رو دوش منه ایا من معاف میشم؟

 • با سلام .
  بنده شخصی هستم که پدری دارم که بیماری قلبی دارندکه کلا 40 درصد از قلبش کار میکند همچنین از بینایی یک چشم برخوردار نیستند برادرم 2 سال از خودم کوچکتر است اما خدمت رفته است الان سه ساله که از پدرم مراقبت میکنم شاهد هم دارم طول این سه سال فقط خودم مراقبش بودم و برادرم حتی یکبار به دیدن پدرم نیامده ایا شانس معافیت دارم یا ن لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

 • سلام من پدرم دارای بیمارهای زیادی است ازجمله اعصاب روان سه باردربیمارستان اعصاب روان بستری شدوچشم چپ نابینا وچشم راستش حدود3تا4درصددیدداردRI ستون فقرات گردنی: ستون فقرات گردنی صافی توردوز را با مادر با استخوان نخاع استخوانی نشان می دهد. کاهش ارتفاع دیسک و ترفندهای ملایم دیسک مرکزی سطح CS-6 و C6-7 است.LS: MRI E MRI ستون فقرات کمری MRI Withoet GD: – تا حدی دیسک کمبود دیابت در TI2 / LI. LI / 12.LA / LS wch برآمدگی دیسک دیفرانسی که در T12 / LI.I / 2.UL دیده می شود و با پیشوند همراه است thecal کیسه cmpresi پارگی حلقوی در L4 / LS انجام می شود. گره Schmorts در T12 / LI وجود دارد. اندازه و شدت وازنظرشنوای گوش چپ60درصدوراست 50درصدشنوای ازدست داده فروشزندهردوشانه دارم ودوبارهمورییدعمل کردم دوبارعودت کرده سندرم روددارم چندباررفتم می کن کفالت شاملت نمی شود

 • سلام وقت بخیر.
  من ۲۲ سالمه و یه برادر ۱۶ ساله هم دارم
  الان خودم دانشجو هستم و غیبت ندارم و از معافیت تحصیلی بهرهمند هستم
  پدرم ۵۰ ساله هست و کارمنده
  حال خوبی نداره و مشکل اعصاب پیدا کرده بعضی اوقات چنان لرزش دست میگیره که نمیتونه چیزی تو دست نگهداره بینایی یک چشم رو هم از دست داده و نیاز به مراقبت داره و توانایی کار کردن رو دیگه نداره میخواد به عنوان از کار افتاده خودش رو بازنشست کنه
  آیا من میتوانم معافیت دایم کفالت پدرم رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام خسته نباشید من تک پسر خانواده هستم پدرم 48 سالشه دیکس کمر داره زده به پاش. پاش خم نمیشه فشار خون هم داره قرص فشار خون مصرف میکنه. معافیت به من تعلق میگیره؟ ممنون

 • سلام پدر من۴۵ساله هستن و دارای بیماری سرطان حنجره ک واقعا نمیتوان کار کنن و برادر من ۱۵ سال از من کوچک تر هس و خودم ۲۰ ساله هستم ایا میشود از خدمت سربازی معاف شوم ‌؟

 • سلام
  پدر من عمل قلب باز انجام داده و درحال گذراندن مراحل از کار افتاگی برای بیمه است،و من هم تک پسرهستم
  پدرم متولد1343 و خودم1375
  آیا شرایط معافیت را دارم؟
  باتشکر

 • سلام
  سرطان کبد پدر من متاستاز کرده و ریه رو هم درگیر کرده . باید شیمی درمانی بشه ایا کفالت شامل من میشه؟؟؟تک پسر هم هستم

 • سلام پدر من ۶۸ سالش هست و کاملا بیکاره و هیچ شغلی نداره و تنها حقوق بازنشستگی داره و مسئولیت خانواده رو دوش منه و همچنین از لحاظ جسمی سالم هست و مشکلی نداره و من تنها پسر خانواده ام و ۲۲ سالم هست و یک خواهر بزرگتر از خودم دارم که مجرده آیا میتونم به دلیل بیکاری پدرم و همچنین سن ۶۸ سالگیش معافیت بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *