تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مراحل اخذ معافیت کفالت پدر بیمار

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر بیمار 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۷۸
مراحل اخذ معافیت کفالت پدر بیمار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

معافیت کفالت پدر مختص اشخاصی می باشد که مشمول خدمت سربازی هستند و اگر بتوانند کفیل و سرپرست خانواده بشوند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردند و کارت معافیت بگیرند.

معافیت کفالت پدر در سال های گذشته با سخت گیری هایی برای مشمولان رو به رو بوده که شرایط را برای اخذ این نوع از معافیت برای مشمولان کمی دشوار کرده اما ما ساده ترین راه راه برای اخذ معافیت برای شما طی خواهیم کرد و مرحله به مرحله با شما همراه خواهیم بود.

معافیت کفالت پدر بیمار می تواند برای مشمولانی که پدرشان دارای بیماری خاص باشد، از کار افتاده باشد یا سن پدر بالاتر از یک حداکثری باشد اخذ شود اما شرایط دیگر و جزئیات خیلی بیشتری در این مورد وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با مشاوران مرکز تماس بگیرید تا روند اخذ معافیت برای شما آغاز گردد.

 

معافیت کفالت پدر

 

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگری و غیره از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

مراحل اخذ معافیت کفالت از طریق پدر چیست؟

اولین مرحله رسیدن سن فرد به 18 سال است و همچنین طبق قانون اعلامی در تیرماه سال 93 سن پدر باید به 70 برسد و اگر سن پدر به 70 سال نرسیده بود باید ثابت کند که نیاز به مراقبت دارد و می تواند سرپرستی خانواده را بر عهده بگیرد.

سن برای پدر هنگامی که به 70 سال برسد طبق نظر کمیسیون کفالت نظام وظیفه سنی معرفی می شود که نیاز به مراقبت دارد و از این سال به بعد می باشد که در اصل پدر خانواده نباید کار کند و باید از او مراقبت شود.

در عوض فرزند خانواده می تواند کار کند و به عنوان سرپرست خانواده معرفی گردد و به همین خاطر است که می تواند از این طریق کفیل پدر شود و معافیت کفالت پدر را دریافت کند.

به همین خاطر با در نظر گرفتن سایر ضوابط، طرح پرونده به منظور استفاده از کفالت در هیئت رسیدگی بلامانع خواهد بود و با تکمیل مدارک می تواند برای معافیت کفالت پدر اقدام کند و از خدمت سربازی معاف گردد.

به همین منظور می توانید برای دانستن جزئیات انجام این کار با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و در این خصوص سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار نظام وظیفه باخبر بشوید

چنانچه فرد متقاضی پدری بیمار داشته باشد که زیر 70 سال سن دارد بایستی برای او تشکیل پرونده داد و با توجه به رای شورای پزشکی نظام وظیفه عمومی اینطور تشخیص داده خواهد شد که فرد نیاز به مراقبت دارد و می تواند از معافیت کفالت استفاده کند. اما به شرط آنکه مدارک کاملی بتواند ارائه دهد و ادعای خود را به اثبات برساند.

برخی مشمولین هستند که این سوال را دارند که آیا اگر تک فرزند ذکور باشند نیز می توانند درخواست کفالت پدرشان را بدهند؟ در جواب به این افراد باید گفت خیر. زیرا تک فرزند بودن ملاک به حساب نمی آید در صورتی که تنها ملاک اصلی برای اقدام به معافیت کفالت برای پدر تنها سن پدر و یا در برخی اوقات بیماری پدر خانواده می باشد.

یعنی اگر سن پدر 70 برسد می توان درخواست معافیت کفالت داد و اگر سن برسد به 70 نرسیده باشد ولی بیمار باشد نیز می توان برای معافیت کفالت پدر درخواست داد و از خدمت سربازی معاف شد.

 

مدارک لازم برای معافیت از طریق کفالت پدر بیمار

اصلی ترین مدارکی که شما لازم است برای شروع به همراه داشته باشید و برای سازمان نظام وظیفه بفرستید عبارتند از :

 • برگ تکمیل شده وضعیت مشمولان که همان برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد.
 • عکس رنگی فرد مشمول که باید زمینه آن سفید باشد.
 • کپی کارت ملی مشمول
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس ‌دار مشمول
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی و برابر اصل شده توسط اداره ثبت اسناد.
 • برگ تکمیل شده واکسیناسیون یا همان برگ شماره 4 دفترچه اعزام به خدمت نظام وظیفه
 • اگر فرد مشمول در حال انجام خدمت سربازی باشد باید یک گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خود نیز تهیه کند.
 • برگ شماره یک دفترچه نظام وظیفه یا همان برگ استعلام وضعیت خود مشمول که نشان می دهد تا کنون به خدمت سربازی اعزام شده است یا خیر
 • کپی شناسنامه پدر،‌ مادر،‌ برادران یا خواهران در صورت وجود.
 • همچنین فرد مشمول باید برگ شماره 5 نظام وظیفه را نیز پر کرده باشد که همان برگ معاینه پزشکی اولیه برای خود است که نشان می دهد فرد از لحاظ جسمی سالم می باشد یا خیر.

موارد ذکر شده در بالا مدارک اولیه ای است که فرد متقاضی معافیت کفالت پدر باید برای شروع به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال نماید.

 

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر

بعد از اینکه مدارک مورد نیاز را آماده کردید مراحل زیر را جهت دریافت کفالت انجام دهید:

 • مراجعه به دفاتر پلیس +10 جهت اخذ دفترچه کفالت
 • پر کردن فرم مربوطه و تحویل همه ی مدارک به پلیس +10
 • انجام معاینه کفالت بعد از تکمیل فرم ها و تحویل مدارک
 • بررسی اطلاعات فرد مشمول توسط سازمان نظام وظیفه

بعد از انجام همه ی این مراحل وضعبت پدر متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که اطلاعات مورد تایید بوده نامه ای به متقاضی داده می شود که باید به هیئت بازررسی محل سکونت خود مراجعه کند.

بعد از انجام بررسی، در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار بگیرد کارت معافیت برای وی صادر می شود، در غیر این صورت باید برای اعزام جهت خدمت خود را آماده نماید.

در صورتی که در مورد اخذ معافیت کفالت پدر سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند یا سوالات خودتان را کامنت بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگری و غیره از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

معافیت کفالت مادر مطلقه

معافیت کفالت پدر

معافیت کفالت پدر چیست؟

اگر مشمولین کفیل و سرپرست خانواده باشند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردنند و کارت معافیت بگیرند.

آیا پدر در قید حیات باشند ولی بیماری خاصی را دارا باشند مشمول معافیت کفالت پدر میشوند؟

بله، اما این تصمیم گیری بر عهده کمیسیون نظام وظیفه است.

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر به چه صورت است؟

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر مرحله به مرحله در مقاله شرح داده شده است.

مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت پدر چیست؟

به علت زیاد بودن مدارک مورد نیاز پیشنهاد ما این است که به مطالعه مقاله بپردازید.

نظرات

 1. حسن
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام خسته نباشید من پدرم بیماری صرع داره و 50 سالشه در حال حاضر مشغول به کار هست میخواستم ببینم شانسی برای گرفتن معافیت دارم یا نه؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام اگر از کار افتادگیش به تایید کمیسیون پزشکی برسه و یا تامین اجتماعی تایید کنه اگر تنها پسر بالای 18 سالش باشید میتونید معافیت رو بگیرید

 2. علیرضا
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۳

  سلام من تک پسر خانواده با ۴ خواهر و پدرم مشکل عروق داره و عمل بازکردن عروق انجام داده و یک تصادف سخت داشته و یک کلیه اش تقریبا کار نمی کنه مادرم مشکل زانو و دیسک کمر دارد و خودم دارای کف پای صاف انعطاف پذیر هستم آیا امکان معافیت برای من وجود دارد

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام بلهاگر غیبت سربازی نداشته باشید میتونید برای کفالت افدام کنید

 3. علیرضا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام من تک پسر خانواده هستم و پدرم ۶۲ ساله و عمل بازکردن عروق انجام داده و یک کلیه اش از اون یکی کوچکتره و تقریبا کار نمی کنه و تو جوانی یک تصادف سنگین داشته که داده هاشو عمل کردن آیا من می تونم معافیت کفالت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام اگر غیبت سربازی نداشته باشی چون تک پسری میتونی و شانس خوبی داری که کفالت بگیری

 4. عرفان
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجو هستم
  پدرم ناراحتی قلبی داره ۶۰ سالشه قلبشو بالن زده و قرص های زیادی مصرف میکنه فقط برادر ناتنی دارم ولی از مادر خودم تک پسرم شرایط کفالت دارم ؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام اگه غیبت سربازی نداشته باشی چون تک پسر مادرت هستی میتونی درخواست کفالت مادر و پدر رو بدی

 5. حسن
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقتتون بخیر من تک فرزند خانواده هستم پدر مادرم ازهم طلاق گرفتن پدرم تنهایی زندگی میکند من ازش مراقبت میکنم و فشارخون بالایی دارد که تحت نظر پزشک قرص مصرف میکند میتونم کفالت بگیرم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام اگر از کار افتادگی پدر به تایید کمیسیون برسه و شما غیبت نداشته باسید میتونی برای معافیت کفالت پدر افدام کنی

 6. ایوب منصورنژاد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشین
  من ۲۲ سالمه تازه کارشناسی مو گرفتم پدرم تقریبا نابیناست حتی یه متر جلوتر از خودشو هم به زور میبینه ولی حقوق بازنشستگی ماهی دوونیم میلیون میگیره برادرم ندارم کلی آیا میتونم معافی کفالت پدرمو بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام اگر از کار افتادگی پدر به تایید کمیسیون پزشکی برسه و غیبت نداشته باشید میتونید افدام کنید

 7. محمد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام من ۲۸ سالمه و پدرم متولد ۱۳۱۴ هست و مادرم فوت کرده و من تنها با پدرم زندگی میکنم سه تا برادر دارم و ۶ خواهر که همه ازدواج کردند و فقط من مجرد هستم و فرزند اخرم دو تا از برادرهام معتاد هستند و فقط یکی سالم هست که خونه اش جداست و درگیر زندگی خودش هست ایا معافیت به من تعلق میگیرد؟ لطفا جواب بدید

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 8. ایوب منصورنژاد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام خسته نباشین
  من ۲۲ سالمه تازه کارشناسی رو تموم کردم وپدرم هم تقریبا نابیناست حتی یه متر جلو تر از خودشو هم نمیبینه ،ولی بازنسشته یه شرکته که ماهی دو و نیم میلیون حقوق میگیره اگه درخواست معافیت بدم میتونم معاف بشم؟اصلا حقوق بابام ربطی به معافیم داره یانه؟ضمنا من برادر ندارم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 9. عای
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام خسته نباشید
  پدر من دچار بیماری چاقی مزمن (۱۱۰ کیلو وزن و ۱۶۰ سانتی متر قد) است آیا میتوانم برای معافیت اقدام کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 10. علی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۶

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸سال تمام و دارای یک خواهر بزرگتر از خود هستم که متاهل است
  پدرم ۵۷ سالشه و دارای ناراحتی قلبی مادر زادی است و یک بار عمل قلب باز انجام داده همچنین یک چشم نابینا است و ناراحتی ریه دارن که دستگاه ونتیلاتو مصرف میکنند و خودش هم سربازی معاف شده اما از کار افتادگی ندارد

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام اگه بتونی از کار افتادگی پدر رو از مرجع قانونی دریافت کنی میتونی بشرطی که غیبت نداشته باشی

 11. علی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام،وقت بخیر
  بنده۱۸سال تمام و دارای یک خواهر بزگتر از خود هستم
  پدرم 57 سالشه دارای ناراحتی قلبی مادر زادی و عمل قلب باز انجام داده همچنین یک چشم بینایی ندارد و ناراحتی ریه هستن که دستگاه ونتیلاتو مصرف میکنند اما از کار افتاده نیست و این چند ساله وضع جسمیش به شدت وخیم شده میخواستم بدونم مشمول معافیت کفالت هستم

 12. Saadbavi
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من 22ساله هستم و پدرم فقط یک کلیه داره و به دلیل عفونت اون کلیه شو از دست داده
  دیسک کمر هم داره از نظر بینایی هم مشکل داره و از عینک استفاده میکنه
  من الان دانشجوام و هیچ گونه غیبتی هم ندارم و تک پسرم
  آیا میتونم معافیت کفالت پدرمو بگیرم؟
  ممنون میشم که جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام در حالت کلی شرایطشو داری ولی کمیسیون خودش هم باید معاینات مجدد کنه بعد کفالت پدر رو بگه بهتون

 13. خالدیان
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده 49سال سن دارد و از ناحیه دست پا معلولیت خفیف داره بنده دانشجو هستم و بدون غیبت ویه برادر کلاس چهارم دارم ایا با این شرایط معاف میشوم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام اگه از کار افتادگیش به تایید بهزیستی یا تامین اجتماعی برسه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 14. مهدی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام خسته نباشید.
  پدر من تو تصادف ۲تا از مهره های کمرش شکسته و حدودن ۲۰ساله که معتاده.خودمم تک پسر خونوادم و واقعن توانایی کار نداره.اگه استشهاد محل باشه میتونم تاییدیه کفالت بگیرم یا به چیزهای دیگه هم بستگی داره؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام اگر تک پسر بالای 18 سالش باشی و از کار افتادگیش ثابت شه میتونی معافیت کفالت پدر بگیری بشرطی که غیبت نداشته باشی

   • مهدی
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

    امسال برا سال سوم کنکور میدم(البته که دو سال گذشته بخاطر کارو بار کشاورزی که داریم نخوندم و فقط ثبت کردم شاید قبول شم)بعدش ۲ماه غیبت خوردم امسال.ولی رفتم دانشگاه آزاد از اول مهر ثبت نام زد برام یه نامه گرفتم بردم پلیس به علاوه ده قبول کردن و غیبت رو پاکش کردن.با این شرایط مشکلی پیش نمیاد؟یعنی اینکه دانشگاه ثبت نام کردم ربطی نداره؟
    خیلی ممنون که جواب میدید.

 15. Amir
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام پدر من ۶۲ سال سن داره و آسم داره و برادر بزرگ تر متاهل هم دارم ایا کفالت شامل من میشود؟!

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام اگر بتونی ثابت کنی برادر بزرگت صلاحیت سرپرستی ندارد میتونی برای معافیت کفالت پدر اقدام کنی

   • Saadbavi
    ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

    سلام وقت بخیر
    من 22ساله هستم و پدرم فقط یک کلیه داره و به دلیل عفونت اون کلیه شو از دست داده
    دیسک کمر هم داره از نظر بینایی هم مشکل داره و از عینک استفاده میکنه
    من الان دانشجوام و هیچ گونه غیبتی هم ندارم و تک پسرم
    آیا میتونم معافیت کفالت پدرمو بگیرم؟
    ممنون میشم که جواب بدین

    • moshaverarshad
     ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

     سلام اره اگه به تایید کمیسیون پزشکی نظام وظیفه برسه پرونده پزشکیش هم مهمه

 16. ارین
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام پدر بنده سنش ۴۷ واز لحاظ بینایی یک چشمش نابیناس ایا شرایط معافی دارم

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام اگر تک پسر بالای 18 سال پدرت هستی و غیبت نداری و از کار افتادگی یا بیمار پدرت به تایید بهزیستی برسه اره میتونی و کفالت پدر رو میگیری

 17. عباس
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من 18سالمه پدرم 62سالشه تک پسر هستم دوتا خاهر دارم پدرم مشکل قلبی داره یه بار آنژیو کرده ولی قلبش مشکل مادر زادی داره با ef50آیا معافیت شاملم میشه یا نه

 18. نعمت
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام وقت بخیر
  پدر من دوتا بیماری داره یکی دیسک کمر و دومی بزرگ شدم قلب به نظرتون میتومنم معافیت بگیرم؟ در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم

 19. امیر حسین
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من فرزند اول خانواده هستم و دو برادر کوچکتر دارم که به ۱۸ سال نرسیده اند پدرم در حین کار سوخته و یک پایش از کار افتاده است آیا میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام امیر حسین
   با توجه به توضیحاتی که دادین بله شما میتونین معافیت کفالت پدر بیمار بگیرین جهت اینک از چه راهکارهایی استفاده کنید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

 20. متین
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۰

  سلام
  بنده پدرم ۷۴ ساله هست و بیماری توده بدخیم داره برادر بزرگتر و کوچکترم سربازی رفتن و متاهل هستن و برادر کوچکتر هم با من تو ی خونه هست بنده هم ۲۸ سالمه و شرایط پدرم جوریه ک نمیتونم ببرمش کمیسیون پزشکی ولی مدارک کامل دارم از توده بدخیم امکانش هست ک بتونم معافیت بگیرم؟؟؟
  با سپاس

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام متین در صورتی که برادرتون کمتر از 18 سالش باشه و خودتونم هم غیبت نداشته باشین میتونین جهت اخذ معافیت کفالت پدر اقدام کنید

 21. علیرضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  در پاسخ به سوالتون که پرسیدن از کار افتادس
  باید بگم که نمیتونه کار کنه
  اینو با گرفتن استشهادنامه از اهالی محل میتونم ثابت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۶

   سلام علیرضا
   به تشخیص کمسیون بستگی دارد که قبول کند یا نکند برای استشهاد محلی که معمولا برای اخذ معافیت کفالت پدر یکم سخت میگیرند

  • محمد
   ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۹

   سلام پدر من مشکل اعصاب روان بیماری اسکیزوفرنی شدید داره و به خاطر دوز زیاد دارو نه توانایی کار داره نه فکر درست و ۵۰سالش هست منم دانشجو هستم و یک برادر کوچک کلاس چهارمی دارم مجبورم دانشگاه رو ترک کنم و برای خانواده کار کنم میتونم کفالت پدرم رو بگیرم؟

   • moshaverarshad
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

    سلام اره اگه تنها پسر بالای 18 سال پدرتون هستید و پرونده پزشکی پدرتون موجوده اقدام کنید احتمال زیاد میتونید معافیت کفالت پدر را بگیرید

 22. احسان
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام وقتتون بخیر
  من 19 سال دارم و یه خواهر بزرگتر از خودم دارم.
  پدرم 63 سالشون هست
  15 سال پیش بخاطر بیماری لیکن پلان(یک نوع بیماری خود ایمنی)مفصل پاشون دچار مشکل شد و حدود 1 سال بیمارستان بستری بودن و مفصل پاشون رو بجاش مصنوعی گذاشتن.همچنین بخاطر این بیماری اثار لکه های قرمز روی پاشون به جا مونده هنوز.ایشون کارمند نیروهای مسلح بودن ولی بخاطر این بیماریشون تو همون سالها زودتر بازنشستشون کردن.
  با این تفاسیر بنظرتون امکان معافیت برای من هستش تا براش اقدام بکنم یا نه؟
  ممنون از وقتتون

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۹

   سلام احسان
   بله شما شرایط اخذ معافیت کفالت پدر را دارا هسین

 23. علیرضا
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام خسته نباشید
  پدر من داری دیابت شیرین مقاوم به درمان و فشار خون
  تکرر ادرار داره و چشمشم دچار مشکله
  من تک فرزند خوانواده ام
  آی برای گرفتن کفالت پدر بیمار میتونم اقدام کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام جناب علیرضا
   پدرتون از کارافتادگی دارد؟

 24. محمد
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من تک پسر هستم پدرم چندین ساله بیماری کلیه داره و 2 تا کلیه هاش 20درصد بیشتر کار نمی کنه همچنین از بینایی یک چشم خیلی ضعیف است کفالت شامل من میشه؟ممنون.

  • moshaverarshad
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۶

   سلام محمد
   به تضخیص کمسیون در صورتی که به پدرتون از کارافتادگی بدن میتونه بگیره

 25. علی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۵

  سلام وقت بخیر
  پدر من از کار افتاده کلی است و حقوق از کار افتادگی میگیرد
  خودم دانشجو ام و20سال سن دارم
  چند ماهه میتونم کارت رو بگیرم.

  • moshaverarshad
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۶

   سلام علی
   زمان اخذ معافیت کفالت پدر بین 60 تا 90 روز

 26. مبین
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام من پدرم چند سال پیش تصادف کرد از ناحیه مغز اسیب دید کما رفت ولی الان رو به بهبوده مادرمم ۳بار سکته مغزی و قلبی داشته ناراحتی قلب و فشار خون داره خاهر کوچیک تر از خودمم دارم پدرمم بخاطر شرایط جسمانی که پلاتین توی بدنش هست آزاد کار میکنه ولی خیلی بهش فشار میاد ۴سال هست که فراری هستم میخواستم ببینم میتونم کفالت بگیرم حین خدمت پدرم بویایی و چشاییشم از دست داده ۳تا مهره کمر نداره و پلاتین توی پاهاشه ممنون میشم راهنماییم کنید ۶ماه هم خدمت کردم و ۴ساله فراریم بخاطر این شرایط

 27. محمدرضا
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من تک پسر هستم پدرم چندین ساله بیماری قلبی داره ، 2بار انژیوگرافی شده ، قرص میخوره دائم قلبش درد میکنه استفراغ میکنه قلبش هم 35 درصد میزنه ، ولی عمل قلب باز انجام نداده در کل کارای شخصی خودش را انجام میده ولی نمیتونه بیرون کار کنه و حتما یکی باید کنارش باشه ، با این حساب به من معافیت میدن ؟ این همه هزینه کنم کمسیون بزارن اخرش رد نکنن ؟

  • مشاور ارشد
   ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام در مورد معافیت کفالت پدر باید کمیسیون پزشکی نظر بدن

 28. علی
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام
  پدر من 75 سالش هست
  بردار بزرگتر من ده سال قبل کفالت خواهرم گرفته و الان متاهل
  کفالت پدر به من تعلق نمیگیره درسته؟

  • مشاور ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام بله کفالت پدر به شما تعلق نمیگیره.

 29. حسین
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۶

  سلام
  پدرم 72 سال سن دارند. بیماری قند و فشارخون دارند و واقعا مسن هستند. برادر بزرگتر از خودم معافیت پزشکی دارد و متاهل است. من دانشجو هستم. آیا میتوانم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام ن‌متاسفانه نمیتونید برادرتون بزرگتر از خودتون معافیت داره به شما نمیدن

 30. علی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام پدر من ۶۸ سالش هست و کاملا بیکاره و هیچ شغلی نداره و تنها حقوق بازنشستگی داره و مسئولیت خانواده رو دوش منه و همچنین از لحاظ جسمی سالم هست و مشکلی نداره و من تنها پسر خانواده ام و ۲۲ سالم هست و یک خواهر بزرگتر از خودم دارم که مجرده آیا میتونم به دلیل بیکاری پدرم و همچنین سن ۶۸ سالگیش معافیت بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام ن متاسفانه شما نمیتوانید بخاطر اینک سن پدرتون ۷۵ سال کمتر

 31. Kamal
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام
  سرطان کبد پدر من متاستاز کرده و ریه رو هم درگیر کرده . باید شیمی درمانی بشه ایا کفالت شامل من میشه؟؟؟تک پسر هم هستم

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام در صورتی که به پدرتون از کارافتادگی بدهند میتونید کفالت پدرتونو‌ بگیرید

 32. رضا
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام
  پدر من عمل قلب باز انجام داده و درحال گذراندن مراحل از کار افتاگی برای بیمه است،و من هم تک پسرهستم
  پدرم متولد1343 و خودم1375
  آیا شرایط معافیت را دارم؟
  باتشکر

 33. حسن
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام پدر من۴۵ساله هستن و دارای بیماری سرطان حنجره ک واقعا نمیتوان کار کنن و برادر من ۱۵ سال از من کوچک تر هس و خودم ۲۰ ساله هستم ایا میشود از خدمت سربازی معاف شوم ‌؟

  • مشاور ارشد
   ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۲

   سلام شما شرایط اخذ معافیت کفالت پدر رو ندارید .

 34. علی
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام خسته نباشید من تک پسر خانواده هستم پدرم 48 سالشه دیکس کمر داره زده به پاش. پاش خم نمیشه فشار خون هم داره قرص فشار خون مصرف میکنه. معافیت به من تعلق میگیره؟ ممنون

 35. علیرضا
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقت بخیر.
  من ۲۲ سالمه و یه برادر ۱۶ ساله هم دارم
  الان خودم دانشجو هستم و غیبت ندارم و از معافیت تحصیلی بهرهمند هستم
  پدرم ۵۰ ساله هست و کارمنده
  حال خوبی نداره و مشکل اعصاب پیدا کرده بعضی اوقات چنان لرزش دست میگیره که نمیتونه چیزی تو دست نگهداره بینایی یک چشم رو هم از دست داده و نیاز به مراقبت داره و توانایی کار کردن رو دیگه نداره میخواد به عنوان از کار افتاده خودش رو بازنشست کنه
  آیا من میتوانم معافیت دایم کفالت پدرم رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام علیرضا جان شما نمی تونید معافیت کفالت پدر رو بگیرید‌ به شما تعلق نمیگیره

 36. خسرو
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من پدرم دارای بیمارهای زیادی است ازجمله اعصاب روان سه باردربیمارستان اعصاب روان بستری شدوچشم چپ نابینا وچشم راستش حدود3تا4درصددیدداردRI ستون فقرات گردنی: ستون فقرات گردنی صافی توردوز را با مادر با استخوان نخاع استخوانی نشان می دهد. کاهش ارتفاع دیسک و ترفندهای ملایم دیسک مرکزی سطح CS-6 و C6-7 است.LS: MRI E MRI ستون فقرات کمری MRI Withoet GD: – تا حدی دیسک کمبود دیابت در TI2 / LI. LI / 12.LA / LS wch برآمدگی دیسک دیفرانسی که در T12 / LI.I / 2.UL دیده می شود و با پیشوند همراه است thecal کیسه cmpresi پارگی حلقوی در L4 / LS انجام می شود. گره Schmorts در T12 / LI وجود دارد. اندازه و شدت وازنظرشنوای گوش چپ60درصدوراست 50درصدشنوای ازدست داده فروشزندهردوشانه دارم ودوبارهمورییدعمل کردم دوبارعودت کرده سندرم روددارم چندباررفتم می کن کفالت شاملت نمی شود

 37. ghaneg
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰

  با سلام .
  بنده شخصی هستم که پدری دارم که بیماری قلبی دارندکه کلا 40 درصد از قلبش کار میکند همچنین از بینایی یک چشم برخوردار نیستند برادرم 2 سال از خودم کوچکتر است اما خدمت رفته است الان سه ساله که از پدرم مراقبت میکنم شاهد هم دارم طول این سه سال فقط خودم مراقبش بودم و برادرم حتی یکبار به دیدن پدرم نیامده ایا شانس معافیت دارم یا ن لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

  • مشاور ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام شما شرایط اخذمعافیتکفالت پدر بیمار رو با این شرایط ندارید.

   • امین
    ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

    سلام من ۱۷ سالمه و یک برادر ۳۰ساله دارم پدرم یک کلیشو از دست داده و مشکل قلبی داره و نمیتونه کار کنه و برادرم هم ازدواج کرده رفته آیا میتونم معافیت بگیرم؟

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

     سلام اگه تحت پوشش نهاد خاصی باشید میتونید نامه ببرید کمیسیون نظام وظیفه و برای معافیت کفالت پدر اقدام کنی

 38. حسین
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام وقت بخیر
  من پدرم چندین ساله ک بیکاره و خودش ی دامداری کوچیک داره ک من کمکش میکنم هر روز تنها پسر خانواده هم هستم و واقعا مسعولیت خانواده رو دوش منه ایا من معاف میشم؟

  • مشاور ارشد
   ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام اگر شرایط اخذ معافیت کفالت پدر رو داشته باشید بله معاف خواهید شد.

 39. میلاد
  ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام ایا من برادر مجرد بزرگتر از خود دارم وپدرم۶۷سال دارد ومشکل بینایی وشنوایی دارد کفالت شامل من میشه ایا لطفا؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام همان طور که در مطلب مراحل اخذمعافیت کفالت پدر ذکر شده اگر شما برادر بزرگتر داشته باشید‌که سالم‌باشند‌معافیت به شما تعلق نمیگیرد.

ایران تحصیل
تماس با مشاور