ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت کفالت پدر

معافیت کفالت پدر 1401 + مراحل اخذ معافیت

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۵۵۲
معافیت کفالت پدر
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معافیت کفالت پدر مختص اشخاصی می باشد که مشمول خدمت سربازی هستند و اگر بتوانند کفیل و سرپرست خانواده بشوند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردند و کارت معافیت بگیرند.

معافیت کفالت پدر در سال های گذشته با سخت گیری هایی برای مشمولان رو به رو بوده که شرایط را برای اخذ این نوع از معافیت برای مشمولان کمی دشوار کرده اما ما ساده ترین راه راه برای اخذ معافیت برای شما طی خواهیم کرد و مرحله به مرحله با شما همراه خواهیم بود.

معافیت کفالت پدر بیمار می تواند برای مشمولانی که پدرشان دارای بیماری خاص باشد، از کار افتاده باشد یا سن پدر بالاتر از یک حداکثری باشد اخذ شود اما شرایط دیگر و جزئیات خیلی بیشتری در این مورد وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با مشاوران مرکز تماس بگیرید تا روند اخذ معافیت برای شما آغاز گردد.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت تخصصی به بررسی شرایط دریافت این معافیت و نکاتی که لازم است در رابطه با آن بدانید، بپردازیم.

 

 

معافیت کفالت پدر

 

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگری و غیره از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

مراحل اخذ معافیت کفالت از طریق پدر چیست؟

اولین مرحله رسیدن سن فرد به 18 سال است و همچنین طبق قانون اعلامی در تیرماه سال 93 سن پدر باید به 70 برسد و اگر سن پدر به 70 سال نرسیده بود باید ثابت کند که نیاز به مراقبت دارد و می تواند سرپرستی خانواده را بر عهده بگیرد.

سن برای پدر هنگامی که به 70 سال برسد طبق نظر کمیسیون کفالت نظام وظیفه سنی معرفی می شود که نیاز به مراقبت دارد و از این سال به بعد می باشد که در اصل پدر خانواده نباید کار کند و باید از او مراقبت شود.

در عوض فرزند خانواده می تواند کار کند و به عنوان سرپرست خانواده معرفی گردد و به همین خاطر است که می تواند از این طریق کفیل پدر شود و معافیت کفالت پدر را دریافت کند.

به همین خاطر با در نظر گرفتن سایر ضوابط، طرح پرونده به منظور استفاده از کفالت در هیئت رسیدگی بلامانع خواهد بود و با تکمیل مدارک می تواند برای معافیت کفالت پدر اقدام کند و از خدمت سربازی معاف گردد.

به همین منظور می توانید برای دانستن جزئیات انجام این کار با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و در این خصوص سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار نظام وظیفه باخبر بشوید

چنانچه فرد متقاضی پدری بیمار داشته باشد که زیر 70 سال سن دارد بایستی برای او تشکیل پرونده داد و با توجه به رای شورای پزشکی نظام وظیفه عمومی اینطور تشخیص داده خواهد شد که فرد نیاز به مراقبت دارد و می تواند از معافیت کفالت استفاده کند. اما به شرط آنکه مدارک کاملی بتواند ارائه دهد و ادعای خود را به اثبات برساند.

برخی مشمولین هستند که این سوال را دارند که آیا اگر تک فرزند ذکور باشند نیز می توانند درخواست کفالت پدرشان را بدهند؟ در جواب به این افراد باید گفت خیر. زیرا تک فرزند بودن ملاک به حساب نمی آید در صورتی که تنها ملاک اصلی برای اقدام به معافیت کفالت برای پدر تنها سن پدر و یا در برخی اوقات بیماری پدر خانواده می باشد.

یعنی اگر سن پدر 70 برسد می توان درخواست معافیت کفالت داد و اگر سن برسد به 70 نرسیده باشد ولی بیمار باشد نیز می توان برای معافیت کفالت پدر درخواست داد و از خدمت سربازی معاف شد.

 

مدارک لازم برای معافیت از طریق کفالت پدر بیمار

اصلی ترین مدارکی که شما لازم است برای شروع به همراه داشته باشید و برای سازمان نظام وظیفه بفرستید عبارتند از :

 • برگ تکمیل شده وضعیت مشمولان که همان برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد.
 • عکس رنگی فرد مشمول که باید زمینه آن سفید باشد.
 • کپی کارت ملی مشمول
 • تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس ‌دار مشمول
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی و برابر اصل شده توسط اداره ثبت اسناد.
 • برگ تکمیل شده واکسیناسیون یا همان برگ شماره 4 دفترچه اعزام به خدمت نظام وظیفه
 • اگر فرد مشمول در حال انجام خدمت سربازی باشد باید یک گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خود نیز تهیه کند.
 • برگ شماره یک دفترچه نظام وظیفه یا همان برگ استعلام وضعیت خود مشمول که نشان می دهد تا کنون به خدمت سربازی اعزام شده است یا خیر
 • کپی شناسنامه پدر،‌ مادر،‌ برادران یا خواهران در صورت وجود.
 • همچنین فرد مشمول باید برگ شماره 5 نظام وظیفه را نیز پر کرده باشد که همان برگ معاینه پزشکی اولیه برای خود است که نشان می دهد فرد از لحاظ جسمی سالم می باشد یا خیر.

موارد ذکر شده در بالا مدارک اولیه ای است که فرد متقاضی معافیت کفالت پدر باید برای شروع به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال نماید.

 

 

جزییات معافیت کفالت

 

 

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر

بعد از اینکه مدارک مورد نیاز را آماده کردید مراحل زیر را جهت دریافت کفالت انجام دهید:

 • مراجعه به دفاتر پلیس +10 جهت اخذ دفترچه کفالت
 • پر کردن فرم مربوطه و تحویل همه ی مدارک به پلیس +10
 • انجام معاینه کفالت بعد از تکمیل فرم ها و تحویل مدارک
 • بررسی اطلاعات فرد مشمول توسط سازمان نظام وظیفه

بعد از انجام همه ی این مراحل وضعبت پدر متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که اطلاعات مورد تایید بوده نامه ای به متقاضی داده می شود که باید به هیئت بازررسی محل سکونت خود مراجعه کند.

بعد از انجام بررسی، در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار بگیرد کارت معافیت برای وی صادر می شود، در غیر این صورت باید برای اعزام جهت خدمت خود را آماده نماید.

در صورتی که در مورد اخذ معافیت کفالت پدر سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند یا سوالات خودتان را کامنت بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 

 

انواع معافیت کفالت پدر

معافیت کفالت پدر برای افرادی است که دارای پدر یا پدربزرگ بیمار هستند و به همین دلیل برای مراقبت از این افراد می توانند از این معافیت استفاده نمایند. افرادی که واجد دریافت این معافیت هستند نیاز است بعد از رسیدن به سن مشمولیت به دفاتر خدمات پلیس +10 مراجعه نمایند.

البته ثبت درخواست به معنای تایید نهایی نیست و باید درخواست شما به تایید شورای پزشکی نیز برسد.

این نوع کفالت در سه نوع خلاصه می شود که شامل موارد زیر می شود:

معافیت بخاطر افزایش ین: که بر اساس قانون جدید از ۷۰ به ۷۵ تغییر پیدا کرده است.

معافیت بخاطر بیماری: این مورد شامل بیماری های صعب اعلاج است.

معافیت بخاطر زندانی بودن پدر: این معافیت برای افرادی است که پدر زندانی دارند و حکم پدر آن ها بیش از 10 سال است. این افراد می توانند از معافیت موقت به صورت 5 ساله بهره مند شوند.

 

 

قوانین معافیت کفالت پدر

در این قسمت با ما همراه باشید تا قوانین معافیت کفالت پدر را بیشتر بررسی کنیم.

سن کفالت پدر یکی از مواردی است که مورد پرسش قرار می گیرد. در این مورد باید به شما بگوییم که در گذشته 70 سال سن جزء قوانین کفالت بود اما در قوانین جدید سن 75 سال شده است.

یکی دیگر از قوانین مربوط به کفالت پدر، بیماری است. قوانین تصویب شده در این حوزه می گویند که فرد واجد شرایط باید بیماری پدر را اثبات نماید.

قوانین در این مورد می گویند، بیماری باید توانایی سرپرست بودن را از پدر سلب نماید.

قانون بعدی مربوط به بیماری پدر در صورت داشتن برادر می شود که لازم است بدانید افرادی که دارای برادر هستند نمی توانند معافیت کفالت پدر را دریافت نمایند. در واقع معافیت کفالت پدر به دلیل بیماری تنها به افرادی که تنها پسرخانواده هستند، تعلق می گیرد.

 

 

قوانین معافیت کفالت پدر

 

 

بیماری هایی که باعث معافیت کفالت پدر می شوند

در ابتدا لیست بیماری هایی که منجر به معافیت کفالت پدر می شود بررسی خواهیم کرد سپس توضیحات مرتبط به بیماری ها را ارائه می دهیم.

 

 

نارسایی قلبی بیماری های کلیوی و عمل های جراحی روی مجاری ادراری
مبتلا به HIV ناشنوایی
مبتلا به سل نابینایی
هموفیلی سرطان های بدخیم
آلزایمر پیشرفته از کار افتادگی یا قطع عضو
بیماری ها و آسیب های پوستی بیماری های کبدی
بیماری های ریه دیابت شیرین
بیماری های روانی بیماری ها و عمل های جراحی روی ستون فقرات
عمل های جراحی روی مغز ضایعات عروقی و مغزی

 

 

یکی از بیماری های دیگری که به آن معافیت کفالت تعلق می گیرد، ضعف شدید جسمانی است. در این بیماری توانایی جسمی فرد به حدی کم می شود که دیگر نمی تواند به انجام فعالیت های روزانه خود نیز بپردازد.

دیابت مزمن نیز از جمله بیماری های دیگری است که در این معافیت آمده است و در صورتی مورد تایید قرار می گیرد که عوارض شدید چشمی، عصبی، کلیوی داشته باشد.

آکرومگالی، ژیگانتیسم، کوشینگ، آدیسون نیز از جمله مواردی است که در لیست بیماری های به آن اشاره شده است. در این مورد نیز به شرط پیشرفته بودن مورد تایید قرار می گیرد.

بیماری های پوستی نیز اگر شدید و گسترده بوده و مقاوم به درمان باشند می توانند برای درمان معافیت کفالت تایید شده باشند.

اسکار و کلوئید ناشی از سوختگ اگر باعث اختلال حداقل در دو اندام شود می تواند برای این معافیت مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع نوروپاتی و میوپاتی‌های اولیه و ثانویه در صورتی که در ایستادن و حرکت ایجاد نماید منجر به دریافت معافیت می شود.

همی پلژی، پاراپلژی یا کوادری پلژی نیز اگر باعث اختلال در عملکردهای روزانه فرد شود، باید مورد توجه قرار بگیرد.

پارکینسون اگر منجر به اختلال در عملکرد افراد شود نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

آلزایمر نیز اگر در مرحله پیشرفته بوده و توسط متخصص به تایید برسد منجر به اختلال خواهد شد.

مولتیپل اسکلروزیس استقرار یافته نیز از جمله مواردی است که اگر با عود شدید همراه باشد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

صرع گراندمال در صورتی که فرد 5 سال سابقه بیماری را داشته باشد، می تواند منجر به تایید معافیت شود.

ضایعات عروقی مغزی نیز باید در عملکرد فرد اختلال ایجاد نماید. بیماری های روانی مزمن نیز در صورتی که بیشتر از 3 بار به بستری شدن منجر شده باشد، می تواند به دریافت معافیت ختم گردد.

انواع نقص عقلانی و کند ذهنی ها در صورتی که ضریب هوشی فرد زیر 35 باشد، به معافیت منجر می شود.

بیماری ها، تروما‌ها و اعمال جراحی ستون فقرات باعث نقص عصبی حرکتی همراه با حسی استقرار یافته در دو اندام و یا اختلالات اسفنکتری شود به معافیت منجر خواهد شد.

جراحی مغزی که عارضه پایدار ایجاد نماید نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

قطع یا از کار افتادگی اندام فوقانی برای تایید شدن معافیت باید یک سری شرایط داشته باشد که شامل،قطع کامل هر دو دست از قسمت مچ به بالا و یا قطع کامل یک دست از قسمت مفصل کتف، قطع شدن پنج انگشت به شکل کامل همان قطع دست از مچ تلقی می‌ شود. موارد بعدی نیز شامل، قطع کامل یک پا از مفصل هیپ و یا قطع هر دو پا از بالای مچ پا و یا قطع یک پا و یک دست هر دو از قسمت بالای مچ می شود.

نارسایی مزمن کبد عارضه دار و یا سیروز پیشرفته کبد در صورتی که پیشرفته باشد و به جراحی منجر شده باشد، به معافیت منجر می شود.

اگر در بدن پدر فرد یک سری بدخیمی ها وجود داشته باشد که منجر به متاستاز شده و عوارض داشته باشد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

تومور‌ها و آدنوپاتی‌های مزمن اگر غیرقابل درمان بوده و در عملکرد فرد اختلال ایجاد نماید، باید مورد توجه قرار بگیرد.

اختلالات انعقادی به شکل هموفیلی A یا B یا اختلالات خونریزی دهنده شدید هستند در صورتی منجر به معافیت می شود که  مقدار فاکتور انعقادی کمتر از ۱ درصد باشد.

نارسایی کلیه در صورتی منجر به معافیت می شود که   نارسایی مزمن کلیه با GFR زیر ۱۰ و یا نیاز به دیالیز دائم و یا پیوند کلیه وجود داشته باشد.

کلیه عمل‌های جراحی در سراسر دستگاه ادراری در صورتی منجر به معافیت می شود که باعث تغییر دایمی مسیر ادراری شده باشد و انواع پیوند‌ها مثل پیلوستومی، نفروستومی، اورتروستومی- جلدی و سیستوستومی.

فیستول‌های مثانه به رکتوم در صورتی منجر به معافیت می شود که غیر قابل درمان باشند.

برداشتن هر دو کلیه یا پیوند کلیه و یا برداشتن یک کلیه با وجود اختلال در عملکرد کلیه مقابل می تواند منجر به معافیت می شود.

مشکلات بینایی در صورتی منجر به معافیت می شود که فقدان در هر دو چشم یا اینکه هر دو چشم فاقد بینایی باشند. همچنین اگر بنا بر هر علتی دید هر دو چشم در مجموع کمتر از ۳۰ درصد دید یک چشم باشد، شامل می‌شود.

کری کامل یا کاهش شنوایی در صورتی منجر به معافیت می شود که  با وجود درمان و اصطلاحات لازم مثل استفاده از سمعک مقدار کاهش شنوایی در هر دو گوش، هر گوش به شکل جداگانه بیشتر از ۷۰ دسی بل باشد.

کری و لالی در صورتی منجر به معافیت می شود که همراه با تایید متخصص گوش و حلق و بینی از مراکز درمانی نظامی یا دانشگاهی.

عمل‌های جراحی و بیماری‌های حلق و حنجره مادرزادی یا اکتسابی در صورتی منجر به معافیت می شود که اصلاح پذیر نباشند و باعث اختلال دائم در صحبت و تغذیه شده اند مانند فیستول غیر قابل اصلاح تراشه به مری.

بیماری‌های مادرزادی، اکتسابی، تومورال یا التهابی قلبی، آئورت و دیگر سرخرگ ها در صورتی منجر به معافیت می شود که  مانند کوارکتاسیون، آنوریسم ها، اتساع سرخرگ‌های ریوی، کانال آرتریل باز، تنگی شریان ریوی اصلی، فیستول‌های شریانی وریدی در صورتی که عارضه دار باشند و غیر قابل اصلاح باشند و با جراحی و اختلال در عملکرد روزمره فرد همراه باشند.

بیماری‌های عروق کرونر در صورتی منجر به معافیت می شود که   (انفارکتوس میوکارد و آنژین صدری) با توجه به درمان‌های لازم باعث نارسایی قلبی با EF زیر ۳۵ درصد شده و در عملکرد روزانه فرد اختلال ایجاد نموده و به تایید مراکز درمانی یا دانشگاهی رسیده باشند.

نارسایی پیشرفته قلبی در صورتی منجر به معافیت می شود که همراه با علائم بالینی واضح که با وجود درمان‌های لازم EF زیر ۳۵ درصد باشند.

عمل‌های پیوند عروق کرونر یا تعویض دریچه‌های قلب و یا گذاشتتن پیس میکر‌های دائمی در صورتی منجر به معافیت می شود که  با انجام عمل‌های جراحی و درمان‌های لازم، نارسایی قلب با فشار سهمی کمتر از ۳۵ درصد در آن وجود داشته باشد.

آریتمی‌ها و بلوک‌های قلبی در صورتی منجر به معافیت می شود که  با وجود درمان لازم باعث نارسایی قلبی با EF زیر ۳۵ درصد شده باشند و امکان عملکرد‌های روزانه وجود نداشته باشد.

کاردیومیو پاتی هیپرتزفیک مقاوم به درمان و عارضه دار در صورتی منجر به معافیت می شود که باعث اختلال در عملکرد روزانه فرد شده باشد.

افزایش اولیه یا ثانویه فشار خون شریان ریوی در صورتی منجر به معافیت می شود که همراه با نارسایی قلبی یا EF زیر ۳۵ درصد به هر علتی که باشد.

اختلالات عروقی در صورتی منجر به معافیت می شود که باعث فلبیت همراه با ورم شدید و مزمن اندام شده باشد و اندآرتریت مسدود کننده که باعث اختلال در عملکرد روزانه فرد شده باشند. اما اگر فرد اعتیاد به مواد تزریقی داشته باشد و مشکل فلبیت او به خاطر این باشد شامل او نخواهد شد.

آرتریت‌های مزمن شدید و ناتوان کننده در صورتی منجر به معافیت می شود که  با تغییر در شکل استخوان‌ها همراه باشند و جمود در مفاصل بزرگ (بیشتر از یک مفصل) و ستون فقرات که از فعالیت‌های روزانه پیشگیری کنند.

جذام در صورتی منجر به معافیت می شود که در صورت تشخیص متخصص پوست و تایید مراکز مبارزه با جذام در مرحله ایزوله شدن بیمار، تا وقتی که خطر واگیر بودن بیماری وجود داشته باشد.

مبتلایان به سل ریوی یا خارج ریوی در صورتی منجر به معافیت می شود که   در صورت فعال بودن و مقاوم به درمان بودن بعد از تمام شدن دوره درمان که باعث محدودیت و یا از کار افتادگی شود البته با تایید مراکز تخصصی مربوطه باشد.

ابتلا به اچ آی وی در صورتی منجر به معافیت می شود که  اثبات و با حداقل یک آنتی HIV و Pcr مثبت به همراه عوارض و ایجاد اختلال در عملکرد روزانه فرد باشد.

عقب ماندگی ذهنی شدید در صورتی منجر به معافیت می شود که شدید بوده و مزمن و ناتوان کننده و مقاوم نسبت به درمان مثل سلیکوز که اشخاص مبتلا به آن محجور شناخته شوند.

 

 

شرایط معافیت مفالت پدر

 

 

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت پدر

استشهاد محلی برای معافیت کفالت نیز یکی از مراحلی است که باید به آن توجه شود. این مرحله اگر با مشکل رو به رو شود، ممکن است دریافت معافیت شما با مشکلاتی رو به رو شود. پس در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات آن بیشتر بدانید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که علت تهیه استشهاد محلی چیست؟ در واقع تمامی مشمولان باید استشهاد نامه ای را از افراد محل یا بستگان تهیه کرده و ارائه دهند تا مدارک آن ها کامل باشد. هنگامی که این موارد ارائه می شود، کارشناسان یک سری افراد را برای بررسی های لازم اعزام می کنند تا سوالاتی از افراد محلی در این رابطه پرسیده شود. در این خصوص لازم است بدانید که مطابق با بند ب ماده ۱۳۰ آیین نامه اجرایی قانون نظام وظیفه عمومی کلانتری که در محل زندگی فرد وجود دارد، وظیفه تحقیقات محلی محسوس و غیر محسوس را بر عهده خواهد داشت.

شاید این سوال نیز برای شما پیش بیاد که  در صورتی که معافیت کفالت شما در مرحله تحقیقات محلی باطل شود، چه باید کرد؟ در این شرایط می توانید از شورای عالی مورد نظر تقاضای تجدید نظر داشته باشید.

 

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت اخذ فوری معافیت کفالت برای پدر بیمار و راهنمای چگونگی اخذ معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگری و غیره از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معافیت کفالت پدر چیست؟

اگر مشمولین کفیل و سرپرست خانواده باشند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردنند و کارت معافیت بگیرند.

آیا پدر در قید حیات باشند ولی بیماری خاصی را دارا باشند مشمول معافیت کفالت پدر میشوند؟

بله، اما این تصمیم گیری بر عهده کمیسیون نظام وظیفه است.

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر به چه صورت است؟

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر مرحله به مرحله در مقاله شرح داده شده است.

مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت پدر چیست؟

به علت زیاد بودن مدارک مورد نیاز پیشنهاد ما این است که به مطالعه مقاله بپردازید.

نظرات

 1. صالح
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام خدمت شما
  من پدرم سرطان کبد و سیروز کبد رو باهم دارن
  میتونم برای معافیت اقدام کنم؟؟!!

  • tahmasebi
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام دوست عزیز برای معافیت کفالت علاوه بر بیماری و ناتوانی پدر باید دارای شرایط دیگری هم باشید. لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید.

 2. رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

  سلام خسته نباشید.
  من دو سال غیبت دارم و تو این دوسال خیلی تلاش کردم معافیت تحصیلی بگیرم ولی متاسفانه نشد تمام مدارکش هم موجوده. یه مدت هم دانشگاه ثبت نام کردم تو سیستم معافیت تحصیلی زده بودن برام که بعدا رد شد و اصلاح شد.
  الان من پدرم هر دو تا کلیه هاش سنگ ساز هستن شدید چند تا عمل هم کرده و دیابت هم داره.
  مادرم هم بیماری اعصاب داره فرزند ارشد خونواده هستم برای کفالت میشه اقدام کنم؟؟

  • مشاور رضایی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

   سلام وقت بخیر لطفا جهت بررسی شرایط معافیت کفالت با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام من درتاریخ 1401/09/05کارهای تعویض کارت معافیت غیرهوشمندقدیمی پدرم را انجام دادم چندهفته دیگه کارت معافیت پزشکی هوشمندبرای پدرم صادروبه درب منزل ارسال می گردد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت به خیر
   بعد از صدور کارت حدود 3-4 روز کاری زمان میبرد که از طریق پست برای شما ارسال شود.

  • Ali
   ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۸

   سلام 6سال غیبت دارم . پدرم تازه پرونده کارافتادگیش تکمیل شد .
   کارافتاد شد . تک فرزند هستم . 4سال پیش در خواست دادم برا کفالت قبول نکردن . الان میشه دوباره درخواست بدم . متولد 76هستم

   • مشاور صادقی
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

    سلام وقت بخیر
    اول باید توجیح غیبت کنید

 4. رضا پشوتن
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام
  خسته نباشید
  من الان ۳ سال غیبت دارم و پدرم ۶۰ سال سن داره و بازنشسته شده
  ی کلیه ش از کار افتاده وی کلیه ش ۵۰ درصد کار میکنه و دوتا خواهر مجرد دارم وتنها پسر خانواده هستم و خرج آور خانه هستم آیا با این شرایط معافیت کفالت میتونم بگیرم ؟

  • مشاور براتی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز خیلی شرایط باید برای شما بررسی شود.لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. غلامرضا نجفي
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام من سرطان بدخیم غددلنفاوی داريم وفقط يک پسردارم و۲۸ماه هم ایثارگری ارتش دارم لطفا دررابطه بامعافیت کفالت راهنمایی بفرمایید باسپاس

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که تحت پوشش کمیته باشین میتونین اقدام کنید برای کفالت

 6. علی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۱

  سلام من ۲۱ سالمه و غیبت سربازی ندارم درحال تحصیل هستم و یک برادر دارم که ۳۰ سالشه و متاهل هست و سربازی رفته کل ماه مرزبانه اصلا نمیتونه از پدرم مراقبت کنه اصلا با ماهم رفت امد ندارند پدرم هم بیماری پارکینسون داره مشکل اعصاب و روان نمیتونه کار کنه مادرم هم دیسک کمر داره که همه مدارک داریم ایا میتوان کفالت بگیرم و خودمو معاف کنم یا نه ممنون

  • مشاور محمدی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   شرط گرفتن کفالت پدر یا مادر نداشتن برادر بالای 18 سال است.

 7. محمد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام وقت بخیر.
  من دانشجو هستم و پدرم سابقه‌ی جراحی مغزی به دلیل سرطان ریه بدخیم دارند.
  یک برادر متاهل بزرگتر دارم که در یک شهر دور از محل سکونت خانواده‌م زندگی میکنند و اساساً ارتباطی باهم نداریم.
  باتوجه به اینکه ساکن روستا هستیم و پدرم کشاورز هستن،به‌دليل از کارافتادگی توانایی کار ندارند و من مجبور به انجام امور خانواده هستم.

  خودمم درحال حاضر تنها فرزند خانواده‌م.

  باتوجه به این شرایط و درصورت پیگیری احتمال معافیت بنده وجود دارد؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام برای معافیت کفالت پدر شما باید تنها پسربالای 18 سال پدرتون باشید در غیر اینصورت باید برای کمیسیون ثابت کنید که برادر بزرگترتون صلاحیت سرپرستی ندارد

 8. محمد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام.
  وقت بخیر.
  من دانشجو هستم و پدرم سابقه‌ی جراحی مغزی به دلیل سرطان ریه بدخیم دارند.
  یک برادر متاهل بزرگتر دارم که در یک شهر دور از محل سکونت خانواده‌م زندگی میکنند و اساساً ارتباطی باهم نداریم.

  درحال حاضر تنها فرزند خانواده‌م و ساکن روستا هستیم و پدرم به‌دليل از کارافتادگی توانایی کار ندارند و من مجبور به انجام کارها هستم.
  درصورت اقدام میتوانم معافیت بگیرم و شرایطش رو دارم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام وقت بخیر برای دریافت معافیت کفالت پدر باید تنها پسر بالای 18 سال پدرتون باشید در غیراینصورت باید در کمیسیون نظام وظیفه ثابت کنید که فقط شما میتونید سرپرست خانواده باشید

 9. محمدرضا امیری
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

  آیا میتونم معافیت کفالت پدرم رو بگیرم؟

  • tahmasebi
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام دوست عزیز، لطفا شرایط جزئی تر خودتون رو بفرمایید تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم.

  • مشاور صادقی
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام برای بررسی دقیق وضعیت تون لطفا با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 10. محمدرضا امیری
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام وقتتون بخیر
  بنده ۲۴ سالمه و ۳ سال غیبت دارم و پدرم مشکل بینایی داره
  از کار افتاده بیمه تامین اجتماعی هستن و نمیتونه کار کنه و مادرم دیسک کمر داره نمیتونه از پدرم مراقبت کنه و یه برادر زیر ۱۸ سال دارم که اونم مشغول تحصیله و یه خواهر ۴ ساله دارم
  خودم خرج خونه رو میدم

  • tahmasebi
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام دوست عزیز، شما برای گرفتن معافیت کفالت پدرتون شانس بالایی دارید تقریبا اما چون وارد دوره ی غیبت شدید در ابتدا باید توجیه غیبت کنید. و اینکه برای تمام توجیهاتتون باید مدرک مسجل و قابل قبول ارائه بدید اما زمان غیبت شما متاسفانه زیاد هست.

 11. سعید
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

  با عرض سلام . من تک پسر و دانشجو میباشم. پدرم یک گوششان دچار پارگی پرده گوش و یک گوش هم کم شنوایی دارند. و بازنشسته و سنشون ۶۹ سال است و مادرم سرطان روده و تحت درمان هستند و نیاز به مراقبت دارند. ایا امکان معافیت من وجود دارد؟

  • مشاور صادقی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام
   باتوجه به شرایطی که گفتید امکان معافیت دارید اما تصمیم قطعی رو باید خود نظام وظیفه بهتون بگه

 12. سعید
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  با عرض سلام .پدر من ۶۹ سال سن دارند و باز نشسته میباشند .و در یک گوش پارگی پرده گوش و به علت سن گوش دیگر هم کم شنوایی دارند .من تک پسر هستم و الان در حال تحصیل هستم .در ضمن مادرم سرطان روده دارند و در حال درمان هستند و نیاز به مراقبت دارند.ایا امکان معافیت سربازی برای من وجود دارد؟

  • مشاور جوادی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورت نداشتن برادر بزرگتر از 18 سال و سن پدر بالای 75 سال میتونید معافیت پدر بگیرید.

 13. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام خدمت مشاوران محترم نظام وظیفه اگربرادراول معافیت کفالت پدرگرفته باشدبرادردوم می تواند معافیت کفالت پدربگیردیانه فقط اولویت بایکی از دوبرادر است

  • sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام روز بخیر برای بررسی دقیق وضعیت تون با مرکز تماس بگیرید

 14. معین
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام پدر من ۵۲ سالشه و مبتلا به بیماری فلج اطفال هست و همچنین عضو سازمان بهزیستی هم هستیم خواستم بدونم میتونم کارت معافیت رو بگیرم؟

  • tahmasebi
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   با سلام اگر پدر شما از کار افتادگی کامل داشته باشند و قادر به داشتن شغل نبوده و شما تنها فرزند ذکور بالای 18 سال ایشون باشید بله میتونید برای معافیت اقدام کنید.

 15. کاظم
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

  با سلام من چند سال پیش به خدمت سربازی رفتم و 9ماه خدمت کردم ولی بخاطر شرایط بد خانواده و وضعیت مالی نتونستم ادامه بدم پدرم سکته مغزی کرد و یک سمت بدنش فلج شده گوشه خونه افتاده تهت پوشش بهزیستی هست تک پسر هستم و یک خواهر دارم خرجیه خانواده رو من میدم آیا میتونم معاف بشم؟

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید باهاشون صحبت کنید
   احتمالا کمسیون تشکیل میدن.

 16. شاهین سیف
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۹

  سلام وقت به خیر.

  من پدرم سه بار سکته مغزی کرده و تک پسرم و اون اوایل مشکل جسمانی و تعادل داشت اما الان فقط چند مورد مشکلات مغزی مثل عدم تعادل کامل روی یک پا و فشار و…داره
  آیا میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله بیماری پدر باید ماژور باشد جهت اطلاعات بیشتر مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 17. صالح
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  با سلام من چندساله پیش به مدت 9ماه خدمت کردم ولی بخاطر شرایط زندگی و وضعیت مالی نتونستم ادامه بدم تک پسر هستم و یک خواهر دارم پدرم سکته مغزی کرد و یک قسمت از بدنش فلج شده و گوشه خونه افتاده تحت پوشش بهزیستی هست من خرج خونه رو میدم آیا میتونم معافیت بگیرم؟

  • مشاور کریمی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام الان سربازفراری این یان برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. Sajad
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من حدود هشت سال غیبت دارم
  حدود هشت ساله هم مادرم فوت شده با سرطان
  دو برادر بزرگتر دارم ازدواج کردن و خانواده دارن
  خواهری ندارم
  پدرم ازدواج کرد و دو تا بچه آوردن یکی دختر دومی پسر
  هفت ساله و سه ساله
  پدرم دو ساله سرطان روده داره جراحی کرده
  بعدش زده به کبد
  شیمی درمانی میشه.
  از همون اول هم گفتن بد خیمه
  دوساله مغازه پدرم کار میکنم و از کار افتادگی هم برای پدرم دادن
  لطفاً راهنمایی کنید آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم یا خیر
  «ممنون از زحمات شما»

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط دریافت معافیت کفالت با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 19. علی
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام من 18 سالمه و پدرم 56 سالشه یک برادر یازده یاله هم دارم پای پدرم از زیر زانو راست قطعه اما کم و بیش کار میکنه میتونم معافی بگیرم آیا ؟ باتشکر

  • abbasi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام وقت بخیر . اگر از کار افتادگی به پدر شما تعلق بگیرد . میتوانید از کمیسیون پزشکی مربوطه معافیت اخذ نمایید

 20. Hosein
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام از کی سن کفالت به ۷۵ سال رسید

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر
   حدودا یکسال پیش

 21. فردین
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

  سلام وقت شما بخیر
  پای راست پدرم سه تا گلوله خورده . یکی به ران و دوتا به ساق پا و عصب سیاتیک هم قطع شده . خودم هم غیبت ندارم . و تنها فرزند بالای ۱۸ هستم . آیا امکان گرفتن کفالت هست ؟ از چه طریقی باید اقدام کنیم ؟
  خیلی ممنون

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام روز بخیر
   درصد جانبازی پدرتون چقدره؟

   • فردین
    ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

    متاسفانه کارت جانبازی نداره و از طریق جانبازی نمیتونم اقدام کنم .. آیا راهی هست تا کفالت از کار افتادگی بگیرم؟
    و همین طور از کار افتادگی پای راست بالای ۵۰ درصد هست که به تشخیص پزشک و کمیسیون پزشکی بوده

    • karimi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

     • افشین
      ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

      با سلام من دارای ۴۶سال سن و سکته قلبی با آزمایش اکو ۳۰-۳۵و سی پی ال شده میتونم برای پسرم معافیت خدمت جهت تکفل بگیرم

     • مشاور حمامی
      ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

      سلام وقتتون بخیر برای بررسی کامل شرایط با ما تماس بفرمایید

 22. رضا
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام پدر من به خاطر آسیب دیدگی بینایی یه چشم به طور کامل از دست دادن به همین خاطر میخواستم بدونم امکان گرفتن معافیت کفالت هست یا نه ؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام اگر تنها پسر بالای 18 سال پدرت هستی و غیبت نداری میتونی برای معافیت اقدام کنی

 23. محمد
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

  سلام پدر من زیر نظر بهزیستی با معلولیت شدید ایا از طریق این شرایط معافیت کفالت پدر می شود اقدام کرد قبول میکنن و یه کم غیبت هم دارم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   شما شرایط گرفتن کفالت را ندارید جهت برسی وضعیت دقیق خود با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • فردین
    ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

    سلام وقت شما بخیر
    پای راست پدرم سه تا گلوله خورده . یکی به ران و دوتا به ساق پا و عصب سیاتیک هم قطع شده . خودم هم غیبت ندارم . و تنها فرزند بالای ۱۸ هستم . آیا امکان گرفتن کفالت هست ؟ از چه طریقی باید اقدام کنیم ؟
    خیلی ممنون از شما

    • JAVADI
     ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

     سلام روز بخیر
     درصد جانبازی پدرتون چقدره؟

 24. رضا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام خسته نباشد، پدرم 53 سال و پیوند کلیه انجام دادن و بازنشسته تامین اجتماعی هستن. من تک پسر خانواده و 20 سال سن دارم و غیبت سربازی هم ندارم. و 2 تا خواهر دارم آیا میتونم برای معافیت کفالت پدرم اقدام کنم؟

  • abbasi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   شانس محدودی در گرفتن کفالت دارید .
   برای بررسی شرایط دقیق دریافت کفالت پدر میتوانید با مشاورن تماس بگیرید .

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما برای گرفتن کفالت پدر باید دقیق تر برسی شود

 25. محمد بابایی از کرمانشاه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۸

  سلام
  بنده 24 ماه هست که مشمول غایب هستم، اما میتونم توجیه غیبت کنم و دلایل موجه دارم. پدرم دارای سابقه 2 بار سکته قلبی، همچنین بیماری قلبی و سابقه سکته مغزی خفیف (که باعث ایراد در تکلم و راه رفتن و عادی ایشان شده) ، همچنین مبتلا به دیابت هستند و انسولین تزریق میکنند. ایشان بازنشسته هستند و الان از کار افتاده شده اند. (با توجه به شرایط جسمانی).
  بنده 11 سال هست که متاهل هستم و دارای یک فرزند نیز می باشم. (خودم بالای 30 سال سن دارم)
  الان 7 سال هست که خرج خانه پدر را من میدم.
  همچنین اجاره خانه ایشان را هم بنده پرداخت میکنم.
  (حقوق باز نشستگی پدر فقط کفاف اقساط بانکی ایشان را میدهد و برای زندگی هیچی ندارند.)
  یک برادر کوچک تر از خودم (مجرد ) دارم که قبلا خدمت رفته و الان بیکار هستش و درآمدی نداره ، و اصلاً شرایط و صلاحیت نگهداری و سرپرستی پدرم و مادرم و دادن مخارج اجاره خانه و زندگی اونها رو نداره.
  تازه تامین مخارج زندگی خودم و همسرم و بچه ام هم هست به علاوه اقساطم.
  لذا به هیچ عنوان شرایط حتی 1 روز خدمت رفتن رو هم ندارم و زندگی همه خانواده ام فلج میشه.

  اگر ممکنه به من راهنمایی کنید، اگر همه اینها مستند باشه، بعد از تشکیل کمیسیون میتونم معافیت کفالت پدر بگیرم؟؟؟؟؟؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتی که مدارک شما برای کمیسیون قابل توجیه باشد امکانش هست

   • محمد بابایی از کرمانشاه
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۶

    سلام
    خیلی ممنونم از پاسخگویی تان.
    از جانب همه سوال کنندگان نیز که پاسخ داده اید هم تشکر میکنم.

    تحت همین شرایطی که عرض کردم اگر بخواهم اقدام کنم، آیا برای به حداقل رساندن ضریب اشتباه در ارائه مدارک و مستندات و اخذ بهترین نتیجه، آیا استفاده از مشاوره تان را توصیه میکنید ؟
    و آیا میتونه با توجه به تجربیات مجموعه شما و اطلاع از رویه آراء کمیسیون این مشاوره کمک کننده باشه؟

 26. فریمان
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام خسته نباشید من برج۹ سال ۱۴۰۰ به اموزشی رفتم و تموم کردم وقتی برگشتم پدرم دیسک کمر شدید داشت نمیتونست کار کنه و من دیگ خدمت نرفتم ولان پدرم عمل کردم دکتر هم گفت دیگ نمیتونه کار کنه الان من ۸ ماه غیبت دارم میتونم کفالت پدرم رو بگیرم راهی هست؟؟ لطفا جواب بدید ممنون.

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام خیربرای راه های دیگه اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 27. علیرضا اکبری
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۰

  سلام خسته نباشید من برایه گرفتن معافی دیر اقدام کردم پدرم سنش ۷۵ سال است و تک فرزند هستم و مریضی قلبی و قند و عصاب هم دارد بازنشست هم شده است من متولد ۸۰ هستم و تا الان اقدام نکردم چند روز پیش رفتم پلیس+۱۰ گفت دیر اومدی بهت نمیدن میخواستم ببینم راه حلش چیه ؟ ممنون از کمکتون

  • gholizadegan
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام روزتان بخیر به احتمال زیاد معافیت بهتان تعلق میگیرد اگر یه مدرک یا گواهی دارید حتما دوباره ببرید به انها نشان بدهید ایشالله که میپذیرند

 28. حسین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

  در ادامه توضیحات قبل باید بگم که پدر بنده بیماری اعتیاد نیز دارند و مادرم هم مشکل دیابت دارند. خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • gholizadegan
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام روزتان بخیر احتمال دارد که بهتان معافیت تعلق بگیرد شما لطفا به پلیس به اضافه مراجعه کنید و شرایطتان را بگویید

 29. حسین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  با سلام. پدر بنده که 62 سال سن دارند و بازنشسته آموزش و پرورش می باشند بیماری گرفتگی عروق کرونر داشتند که منجر به عمل قلب باز ایشان شد و همچنین بیماری آسم و آلرژی بسیار شدید دارند که هم پزشک قلب ایشان تایید کرده اند که باید تحت مراقبت ویژه باشند و هیچگونه فعالیتی انجام ندهند و هم پزشک ریه ایشان به دلیل بیماری آسم و بیماری ریوی از کار افتادگی کامل ایشان را تایید کرده اند. بنده یک برادر کوچکتر از خودم دارم که ۲۵ سال سن دارند و سرباز فراری می باشند و به دلیل کار های خلاف که در دادگاه نیز پرونده هایی داشتند، صلاحیت لازم برای نگهداری از پدرم را ندارند همچنین بنده غیبت ندارم. سوالم این است که آیا میتوانم کفالت پدرم را بگیرم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه معایت کفالت پدر را با دقت مطالعه فرمایید

 30. محمد
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام توجیه غیبت ینی چی
  من یه کم غیبت دارم
  باید فرم پر کنیم؟

  • mohammadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   ارائه ی دلایل قانع کننده به نظام وظیفه درباره علت غیبت از خدمت

 31. علی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام من پدرم عمل جراحی کردن و بیماری چسبندگی روده دارن
  عضو کمیته امداد هم هست آیا میتونم معافیت بگیرم
  تک پسرم
  و غیبت هم دارم یه مقدار ۲۰ سالمه

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر معافیت در صورت نداشتن غیبت داده میشود مگر توجیه غیبت داشته باشید.

   • علی
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

    توجیه ینی بگیم چی
    من میتونم توجیه کنم
    خب نتونستم برم سربازی چون پدرم مریضع

    • haghipor
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

     سلام وقت بخیر
     شما شرایط توجیه را دارید و باید درخواست توجیه غیبت دهید

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام روزتان بخیر احتمال دارد که بهتان معافیت تعلق بگیرد لطفا مراجعه کنید به پلیس به اضافه ده و شرایطتان را بگویید

 32. امجد
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر من متولد 74 هستم پدرم 81 سال دارد خودم فعلا غیبت سربازی نداشتم معافیت موقت داشتم ی برادر بزرگ دارم خدمت رفتع مجرد ولی شهر دیگه هست ی برادر و خواهر دارم زیر 16 سال هستن پدر تخت پوشش کمیته امداد هست پدرم بیمار هستن جوری ک بخوان جایی برن باید جا ب جاش کنیم خودش نمیتونه آیا امکان داره معافیت بهم بدن دنبال گیرش باشم

  • isaei
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقتتون بخیر
   این موضوع نیاز به ررسی بیشتر دارد.

 33. مهدی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

  خسته نباشی نابغه

 34. مهدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام خسته نباشید بنده پدرم فوت کرده و مادرم متولد 1333 هست برای کفالت مادر اقدام کردم و مادرم تحت پوشش کمیته امداد هست البته غیبت داشتم که بعد از ثبت درخواست توجیه غیبت در پلیس 10+ نظام وظیفه تایید کرد و گفتن برم پلیس 10+ پرونده تشکیل بدم ( گواهی فوت پدر نامه های کمیته امداد و… ) پلیس 10+ « برگ تایید اطلاعات ثبت شده معافیت کفالت مشمولان » رو بهم داد و گفت از نظام وظیفه پیگیری کنم؛ الان تو سایت نظام وظیفه وضعیت رو زده معرفی به حوزه کفالت میخوام بدونم چطوری پیگیری کنم و آیا معاف میشم و اگه معاف میشم چقدر طول میکشه ؟

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلم وقتبخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 35. ارسلان
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  من کارت معافیت کفالت پدر بیمار دارم واینکه قصد دارم رشته تحصیلیم رو عوض کنم و واسه پزشکی کنکور بدم . در صورت قبولی در رشته پزشکی و فارغ التحصیلی ایا طرح دو سال خدمت پزشکان برای نظام وظیفه رو باید بگذرونم یا خیر ؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر تمام طرح های رشته های پزشکی و پیرا پزشکی گذراندنشان اجباری هستند.

 36. محمد
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام وقت بخیر
  پدر متاسفانه درگیر سرطان خون شده و در حال حاضر روند درمانشون داره طی میشه و احتمالا به پیوند نیاز دارن
  من معافیتم یک ماه آینده تموم میشه و یک برادر بزرگتر دارم ( که شرایطش متاهل و خارج از شهر و البته اون در حال حاضر سربازه ) می خواستم ببینم با توجه به این شرایط میتونم معافیت کفالت بگیرم یا اگر نه معافیت موقت بگیرم
  ممنونم

  • hedayati
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت معافیت کفالت شرایط شما باید بررسی شود

 37. حسین
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من ۲۰ سالمه
  پدرم ۵۱ سالشه و عمل جراحی انجام داده و به دلیل چسبندگی روده هر هفته بیمارستانه و از کار افتاده هم هست عضو کمیته امداده و منم یه مقداری غیبت دارم چن ماهی .میخاستم بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم
  در ضمن چشم پدرم هم ۵۰ درصد ضعیفه

  • gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام روزتون بخیر باتوجه به شرایط شما احتمال دارد که بهتان معافیت تعلق بگیرد و در مورد شرایط کفالت هم یکی از شرایطش این است که برادر بزرگتر نباید داشته باشید

   • حسین
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

    تک پسرم و خاهر بزرگ تر دارم ک ازدواج کرده

    • karimi
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 38. Ali
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام خسته نباشید پدرم عمل جراحی قلب باز انجام داد که سه تا از رگ های اصلی قلبش بسته بود و دیگر برادری هم ندارم آیا می توانم کفالت پدرمو بگیرم

  • gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام روز بخیر یکی از شرایط کفالت این است که باید برادر بزرگتری نداشته باشید

 39. محمد
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

  سلام.پدر من ۵۰ سال دارد و بیماری کلیوی داشته و ۱ سال دیالیز شده و الان پیوند کلیه زده و کار نمیتونه انجام بده ایا من میتونم کفالت پدر بگیرم؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام یکی از شرایط کفالت پدر این است که برادر بزرگتر نداشته باشید

 40. Sina
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام و خسته نباشید من پدرم از ساختمون افتاده پایین و دست چپ و پای چپ پدرم به شدت آسیب دیده این آسیب دیدگی در حد جدا شدن استخوان و پارگی رباط دست و پا بوده تا حالا چندین بار عمل کردن اما هنوز پیوند نخورده و کلا از کار افتاده شده و توان کار ندارد و هنوزهم با زور پلاتین میتونه سرپا وایسته به نظر شما این مورد شامل معافیت میشه چون من الان درحال خدمتم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید. وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود.

 41. سینا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام و خسته نباشید من پدرم از ساختمون افتاده پایین و دست چپ و پای چپ پدرم به شدت آسیب دیده این آسیب دیدگی در حد جدا شدن استخوان و پارگی رباط دست و پا بوده تا حالا چندین بار عمل کردن اما هنوز پیوند نخورده و کلا از کار افتاده شده و توان کار ندارد و هنوزهم با زور پلاتین میتونه سرپا وایسته به نظر شما این مورد شامل معافیت میشه چون من الان درحال خدمتم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت بخیر شما صلاحیت معایت کفالت را ندارید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما جهت گرفتن معافیت کفالت باید دقیق تر برسی شود لطفا جهت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 42. دانیال
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۴

  سلام آیا اعتیاد پدرم به مدت بیش از ۱۵ سال و اینکه خواهر و مادرم بد سرپرست‌ هستند شامل معافیت سربازي میشه؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس+10 مراجعه کنید
   احتمالا باید کمسیون تشکیل بشه.

 43. Parham
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

  سلام
  پدر بنده 55 سالشه سابقه ایست قلبی داشته و باتری قلب هم گذاشته ، ef قلبش هم حدود بیسته ، آیا دلیلی وجود داره که درخواست معافیتم توسط نظام وظیفه رد بشه ؟؟ (( تنها فرزند پسر خوانواده هستم و دانشجوی دوره کارشناسی ))

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 44. محمد
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

  باسلام و خسته نباشید من پدرم بیماری پوستی پسوریازیس داره که کل بدنش درگیره ایا میتوانم درخواست کفالت بدم

  • isaei
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام روز بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 45. محمد
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  باسلام و خسته نباشید من پدرم بیماری پوستی پسوریازیس داره که کل بدنش درگیره ایا میتوانم درخواست کفالت بدم

  • isaei
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام روز بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 46. علی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام
  من پدرم پارکینسون دارن و ۶۴ سالشونه یک برادر دارم که متأهل هست و کفالت مادرش را گرفته که مادر من نیست ، آیا من میتونم کفالت پدرم را بگیرم؟

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام در صورت یک سری شرایط خاص امکانس وجود دارد

   • باسط
    ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

    سلام خسته نباشید
    من ۲۴ سال سن دارم و دو برادر بزگتر از خودم و متاهل دارم
    پدرم نقرس شدید و دیابت مزمن داره جوری ک تو امور روزمره دچار مشکل میباشد
    برادرای بنده شغلشون رانندگیه و توانای کفالت پدر رو ندارند چون اکثر موقعا تو جاده هستن خاستم ببینم میتونم براکفالت و از کار افتادگی پدرم اقدام کنم؟؟؟پدرم متولد ۳۹ هستش

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 47. رضا
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام
  آیا معافیت کفالت به‌خاطر شرایط پزشکی پدر روی وضعیت خروج از کشور هم تأثیر می‌ذاره؟ آیا احتمالش هست فرد دارای معافیت ممنوع‌الخروج بشه؟
  ممنون

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام اقای رضا
   بستگی دارد باید حضوری بروید به اون ارگان و شرایطش را بپرسید

 48. امیر
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام وقتتون بخیر من۲۱سن دارم پدرم مشکل اعصاب داره دست راستش هم از کار افتاده مشکل کمر هم داره نمیتونه کار کنه سرپرست خانوار هستم یه خواهر و برادر دارم از خودم کوچکتراند برادرم ۱۰سال سن داره
  ایا شرایط معافیت دارم؟

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام یکی از شرایط این است که برادر بزرگتر نباید داشته باشید شما با توجه به شرایطتان پیگیری کنید در صورت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 49. امیر
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام وقتتون بخیر ۲۱سن دارم پدرم مشکل عصبی داره دست راستش هم از کار افتاده مشکل کمر هم داره نمیتونه کار کنه سرپرست خانوار هستم یه خواهر دارم با یک برادر از خودم کوچکتر دارم برادرم ۱۰سال سن داره
  ایا شرایط معافیت دارم؟

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام بستگی دارد باید به همون ارگان لروید و شرایطتان را مطرح کنید

 50. مسعود
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام پدر بنده 61سال دارد و مشکل اعصاب داره و نامه تایید دکترهم دارد برادر بزرگ تر دارم که کارت معلولیت متوسط داره مادرم مشکل ریه و پا دارد پدرم دیگه نمی تونه کار کنه برادر معافیت پزشکی داره و با این همه تفاسیر من میتونم کفالت بگیرم

  • isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 51. مسعود
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۰

  سلام پدرم 61سال سن داره و برادر بزرگ تر دارم که معلوله کارت هم داره پدرم دیگه نمی تونه کار کنه میتونیم معافیت بگیرم

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام خیر برادر بزرگتر نباید فرد داشته باشد

 52. nemat
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  با سلام و خسته نباشید.من ۲۲ سالمه پدر من جراحی مغز انجام دادن و سرطان بدخیم درجه ۳ دارند.من هم دو برادر یکی ۱۱ سال و دیگری ۱۹ سال که دانشجو هست دارم پدرم از کار افتاده ایا امکانش هست بتونم کفالت پدرم و بگیرم چون برادر بنده دانشجو هست و معافیت تحصیلی داره فعلا

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام یکی از شرایط این است که نباید برادر بزرگتر از خود داشته باشید جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • مهدی
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

    با سلام .بنده متولد ۱۳۷۱ هستم و فرزند آخر خانواده . یک برادر و دو خواهر ، که همگی ازدواج کرده و متعهل وبچه دار هستند. پدرم متولد ۱۳۳۱ هستن ،عضو کمیته امداد و از کار افتاده ،سابقه عمل قلب باز وبیماری قند خون که اگر دارو نخورند یک پایش را میبرند . تا شش سال پیش بنده دانشجو بودم ولی با اوضاع خوانواده و اقتصاد ترک تحصیل نمودم. خرج امرار ومعاش با بنده بود ولی دیگر تمیتوانم . پدرم حدود دوسال هست که با برادرش زندگی میکند واز مادرم طلاق عاطفی گرفته اند. از شما درخواستی داشتم بنده میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

    • karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 53. شایان
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  با سلام. پدرم بیماری ژنتیکی شبکیه چشم به نام RP دارد و با تشخیص کمسیون پزشکی تامین اجتماعی با ۶۶ درصد به بالا از کار افتاده شده است. همینطور در بهزیستی هم کارت معلولیت بینایی دارد. آیا از این طریق می‌شود کفالت پدر را برای معافیت گرفت؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام بله اگر مدارکتون کامل باشه برای معافیت کفالت پدر میتونید اقدام کنید و کمیسیون بهتون رای اعلام کند

 54. محمد محمدی
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام خسته نباشید
  پدرم کارافتاده کلی 85درصد می باشد
  چندتا برادر دارم ازادواج کردن از من بزرگتر هستن ورفتن دنبال زندگی خودوالان دوتا برادر مجرد از خودم بزرگتر دارم ومیخواهند برن خدمت وخود من آموزشی دارم خدمت میکنم آیا شرایط معافیت دارم

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر . درصورت داشتن مشکل پزشکی . شرایط را دارا می باشید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 55. محمد
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام خسته نباشید
  چندتا برادر دارم ازادواج کردن از من بزرگتر هستن والان دوتا برادر مجرد از خودم بزرگتر دارم ومیخواهند برن خدمت وخود من آموزشی دارم خدمت میکنم آیا شرایط معافیت دارم

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام وقت بخیر در صورت داشتن برادر بزرگتر باید بررسی بیشتری صورت بگیرد برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 56. آروین
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام وقتتون بخیر
  من‌متولد ۸۰ هستم و در حال حاضر دانشجوام.پدرم ۶۵ سال سن دارن و مبتلا ب بیماری لیکن پلان(یه نوع بیماری خود ایمنی)اند و بخاطر این قضیه مفصل دو تا پاشون رو عوض کردن و اثار بیماری هنوز روی پاهاشون به صورت لکه های بزرگ قرمز مشخصه.بخاطر این بیماریشون از نیروهای مسلح زودتر از موعد بازنشست شدن.بنظرتون امکان اینکه بتونم معافیت سربازی بگیرم هستش؟تک پسرم

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام یعنی پدر از کار اوفتاده هم هستن در این صورت بله ولی جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 57. Hossein
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  پدر من زمان خودش به خاطر حساسیت چشماش از خدمت معاف شده ولی الان چشماش کاملا سالمه و هیچ ایرادی نداره حالا من میتونم با استفاده از اون معاف شم؟

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 58. Ali
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام پدر من چشاش سالمه ولی زمان خودش چشماش حساسیت داشته و معاف شده حالا من تک پسر خانواده میتونم با استفاده از اون معاف از خدمت بشم یا نه؟

  • bahraii
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقتتون بخیر .شرایط شما باید دقیق تر برسی شود.

   • BH
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۱

    سلام وقت بخیر پدر من چشم چپش نابینا هست و چشم راستش هم ضعیفه و عمل آب مروارید شده آیا با این شرایط امکان گرفتن کفالت پدر رو دارم ؟

    • karimi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 59. رضا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۱

  سلام من متولد سال ۸۳هستم پدرم مشکل شدید اعصاب و از سمت بهزیستی براش کارت معلولیت صادر شده و مادرم به دلیل چند سکته مغزی از کار افتاده است تنها پسر خانواده هستم و یک خواهر بزرگ تر متاهل و یک خواهر کوچک تر دارم میتونم معافیت بگیرم؟

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   با سلام احتمال گرفتن معافیت دائم برای شما بالا است برای کفالت پدر 1401 و مادر و بهزیستی میتوانید بگیرید

 60. سید رضا احمدی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۳

  سلام من چند روز دیگه 18سالم میشه ولی پدرم ناراحتی اعصاب شدید دارن و تحت پوشش بهزیستی هستن و مادرم هم به دلیل سکته مغزی از کار افتاده ان من تک پسر ام و خواهر کوچک‌تر دارم میتونم معافیت بگیرم؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر . شرایط از کار افتادگی والدین شما باید به تایید کمیسیون پزشکی برسد برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

   • علی
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

    باسلام من الان دانشجوهسنم وپدرمن 56سال سن دارد .پدرمن درکودکی به علرضه فلج اطفال مبتلا شده والان که56سال سن داردبه سختی اززمین بلند می شود وتغییر دراندام تحتانی آن کاملا مشهوداست ازطرفی بیماری قلبی نیزداردکه گرفتگی عروق کرونرقلب است وقسمتی ازقلب ازکارافتادهالبته بازنشسته اداره آموزش وپرورش می باشد آیامی توانم ازمعافیت استفاده کنم

    • ranjbar
     ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

     سلام وقتتون بخیر
     برای پاسخ به سوال شما اطلاعات بیشتری نیاز هست .
     برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

    • bagheri
     ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

     با سلام برای معافیت کفالت پدر 1401 میتوانید اقداذم کنید فقط نامه های دولتی را با متن درست وارد کنید

 61. علی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام بنده
  پدرم دو ساله که فوت شدند دوتا برادر بزرگتر دارم که سربازی رفتن یکیشون هم متاهل هست آیا من میتونم معافیت بگیرم؟

  • haghipor
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شما به صورت مستقیم امکان دریافت معافیت کفالت را ندارید
   برای بررسی شرایط نظام وظیفه شما و دریافت معافیت میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

  • محمد
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام پدرم فوت شدن یک برادر بزرگتر از خودم دارم که ازدواج کردن یه برادر کوچکتر از خودم و دوتا خواهر و مادرم زندگی میکنم ایا امکانش هست که بنده معاف شوم متولد 74هستم

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 62. دانیال
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

  سلام خسته نباشید. من ۱۸ سالمه و تک پسر هستم و گواهی معافیت تحصیلی دارم. پدرم متولد ۱۳۵۳ و دیسک کمر داره و عمل کرده میتونم برای کفالت اقدام کنم؟

  • fathollahi
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام اگر پدرت از نظر پزشکی از کار افتاده باشه میتونی برای معافیت کفالت پدر اقدام کنی ولی صد در صد نیست

   • حجت
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

    سلام من پسرم دانشجو می باشد میخواهم معافیت کفالت بیماری براش بگیرم البته خودم که پدرش هستم بیمارمی باشم بیماریهایی ازقبیل فلج کودکان که خودم مبتلا هستم که شکل پاهایم مشخصه که ضعف عضلانی دارم وناتوان جسمی شده ام طوری که به سختی ازناحیه کمروپا اززمین بلندمی شوم همچنین گرفتگی شدیدعروق کرونرقلب دارم که عمل جراحی نکردم ازطرفی ضعف جسمی شدیددارم خواهشمنداست که ازکجاشروع کنم که بتونم نسبت به معافیت فرزنذم اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

    • fathollahi
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

     سلام اگر از کار افتادگی تون به تایید کمیسیون پزشکی برسه و یا بهزیستی تایید کنه میتونید شانس خوبی برای معافیت پسرتون داشته باشید

 63. سپهر
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام.ببخشید من اعزامی یک تیر 1401 هستم .برای یک بیماری تست دادم که گفتند جواب تست 5 تیر اماده میشه.البته از طریق پلیس +10 برای معافیت پزشکی اقدام نکردم .فقط خودم رفتم تست دادم که ببینم معافیت شامل من میشه یا نه.اگر تا 5 تیر به اموزشی نرم وبا فرض مثبت بودن تست امکان داره برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟یا چون وارد غیبت میشم دیگه نمیشه؟

  • ranjbar
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   نرفتن شما به سربازی بعد از ارسال دفترچه به منزله ورود به دوره غیبت هست برای بررسی موارد پزشکی همزمان اقدام بفرمایید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 64. حسین امیری
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  با عرض سلام بنده پدرم سال 98 از بالای دیوار افتاد پایین و استخوان لگنش شکست و الان پروتز گذاشته دیابت داره و جفت چشماشم عمل کرده و لنز گذاشته بخاطر اب مروارید عمل کرده ساییدگی مفصل هم داره و ازنظر جسمی هم ضعیفه 55 سالشه و من تنها پسرشم میخواستم ببینم بنده میتونم کفالتو بگیرم یا خیر اگر میتوانم به کجا باید اول مراجعه کنم چون اصلا بلد نیستم بنده را راهنمایی کنید خدا خیرتان دهد..

  • حسین امیری
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   در ادامه پیام قبلی بگم که پدرم در حال حاضر مستمری بگیر تامین اجتماعی هم هست و حقوق داره

   • bagheri
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

    با سلام اگر غیبت داشته باشید به شنا داده نمیشود

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   با سلام اگر غیبت داشته باشید به شما داده نمیشود

 65. سینا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام پدر من معتاد به شیشه است من خودم غیبت ندارم و نان اور خانوادم پدرم کار نمی کنه دیگه ایا معافیت بهم تعلق می گیره ؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

   سلام وقت بخیر شما میتوانید برای گرفتن معافیت کفالت و بررسی دیگر شرایطتان با مرکز تماس بگیرید

 66. مسعود طاهری
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

  با سلام من الان حدود ۴ ماه است که سربازم ک در تیپ ۲۲۳ خدمت میکنم پدرم پرسنل نیروی دریایی بوده که سال ۹۵ در اثر بیناری روانی اعصاب و روان و اختلتلات خلقی توسط کمسیون پزشکی ارتش بازنشسته شده و از زمانیکه من به خدمت امدم حالش بدتر شده از لحاط جسنی مشکلی ندارند اما از لحاظ روحی و روانی مشکل دارد و باید دارو به موقع بخورد و مراقبش بود و از طدفی تک فرزتد خاتواده هستم و متاسفانه مادرم نیز در اثر بیناری روانی پدرم ۱۰ سال است جدا شده و شوهر کرده ک منم بخاطر پدرم الان دوماه است غیبت کردم و پادگان نرفتم و مراقبت تزپدرم میکنم میخواستم بدانم برای معافیت کفالت و مراقبت از پدرمچکار باید کنم …ممنون میشم راهنماییم کنید

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   با سلام اگر غیبت داشته باشید معافیت کافت و … به غیر از پزشکی نمیدهند اول توجیه غیبت باید انجام دهید

 67. علیرضا
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام وقت بخیر من خواستم تمدید بزنم ولی متاسفانه میگن تمدید بستن و نمیشه از اون طرفم معلوم شده آموزشی کجا افتادم واقعا نمیدونم چیکار کنم به هر دری میزنم بستس بنظر خودتون چه اقدامی انجام بدم

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر باید حضورا تشریف ببرید پلیس + 10 و یا سامانه سخا برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 68. علیرضا
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۰

  سلام وقت بخیر.من تیر ماه اعزام به خدمتم و تازه فهمیدم شرایط معافیت دارم به من گفتن آموزشی رو برم بعدش از یگان خدمتی گواهی بگیرم و اقدام کنم
  پدر بنده یک چشمش بر اثر تومور تخلیه شده و چشم دیگرش ناخونک و آب مروارید داره و دیدشم ضعیفه حتما باید از عینک استفاده کنه ۵۹ سالشون منم تک پسرم غیبتی هم ندارم بنظرتون میتونم معافیت بگیرم؟

  • alizadeh
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام وقت بخیر . درخواست تمدید بزنید و میتوانید همین الان قبل اعزام اقدام نمایید

 69. محمد
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام خسته نباشید،بنده پدرم شصت و پنج سال سن دارن که بیماری های صرع،دیابت،دیسک کمر و کم کاری تیروئید دارن و رباط دست چپشون هم پاره شده،خودم بیستو دو سالمه و معافیت تحصیلی دارم و دو برادر دارم که یکیشون رماتیسم داره و سیو هشت سالشه و یکی دیگشونم سی سالشه و کر و لاله تحت پوشش بهزیستیه،ایا با این شرایط بنده میتونم کفالت پدرمو بگیرم یا خیر ممنون

  • ekhlasi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر شما اثبات کنید که برادرانتان توانایی مراقبت از پدر را ندارند میتوانید اقدام کنید

 70. محمد
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام خسته نباشید،پدر بنده شصت و پنج سال سن داره و بیماری دیابت شیرین ، صرع،دیسک کمر و گردن و پارگی ربات دست چپ رو داره،من بیستو دو سالمه و معافیت تحصیلی دارم و دوتا برادر دارم که یکیشون بیماری رماتیسم داره و یکیشون کر و لاله و تحت پوشش بهزیستیه،ایا من میتونم کفالت پدرم رو بگیرم یا خیر ممنونم

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

   با سلام امکان گرفتن معافیت کفالت پدر 1401 وجود دارد

 71. امین
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  با سلام من متولد ۱۳۷۸هستم و سال ۹۸ دانشگاه تموم شده و کادانی گرفتم و الان مشمول هستم
  پدر بنده متولد۱۳۵۳هستو زیر نظر بهزیستی هست و اینکه یک چشم ان کاملا نابیناست و از ناحیه دو تا زانوی پا دارای ساویدگی شدید که خیلی سخت قادر به راه رفتن هست
  و برادر بزرگ بنده خدمت رفته و ازدواج هم کرده میخاستم ببینم چقدر امکان معافیت بنده وجود داره.

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

   سلام وقت بخیر . اگر تک فرزند پسر بالای 18 سال خانواده باشید و غیبت نداشته باشید میتوانید برای کفالت اقدام کنید

 72. رضا
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام، پدر و مادرم طلاق گرفتن اما من و برادرم کنار پدرمون زندگی میکنیم،مادرم ازدواج نکرده اما پدرم قصد داره ازدواج کنه، پدرم کارمند هست،بیست و یک سال سن دارم، در چه صورت شامل معافیت میشم؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

   سلام اگر برای معافیت کفالت پدر یا مادر میخواهید اقدام کنید باید تک پسر بالای 18 سال خانواده باشید

 73. پیمان
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام خسته نباشید بنده 21 سال سن دارم و دانشجو هستم پدرم 43 سال سن داره و پیوند کلیه کرده و تحت درمان مادم العمر هستش ولی کارمند هست و یک برادر 6 ساله دارم ایا امکان معافیت بنده وجود دارد؟؟؟

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

   با سلام امکان معافیت کفالت پدر 1401 بریا شما وجود ندارد

 74. محمد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام من سه تا خواهر ویه برادردارم۱۸سالشه کارنمی کنه سواد هم نداره درس نخونده خرج شونو من می دم پدرم ۶۰سالشه ناراحتیه اعصاب داره فشارخون وقندداره نمی تونه کارکنه من۲۸سالمه کارشناسی مهندسی عمران دارم که نیمه تمام رهاش کردم میتونم برامعافیت اقدام کنم

  • fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام برای گرفتن معافیت کفالت پدر از یکی از شرایط تک پسر بودن یا نداشتن برادر بالای هجده سال است و شرط دیگر نداشتن غیبت سربازی که شما هیچکدام از این شرایط را ندارید.

 75. محمد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام ۲۸سالمه پدرم ناراحتی اعصاب داره فشاروقندداره ومن کار می کنم پدرم نمی تونه کارکنه ۶۰سالشه و من تاکار
  شناسی خوندم ولی بدلیل کارکردن نتونستم کامل کنم می تونم برای کفالت اقدام کنم

  • fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین سازمان نظام وظیفه برای گرفتن معافیت کفالت نباید وارد غیبت سربازی شده باشید .

 76. ابراهیم درزاده
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

  سلام
  من پدرم ۷۰ سالشه بیماری پوستی داره دست و پاهاش ورم کرده یکی از انگشت های پاش هم قطع شده خودم ۲۱ سالمه مدرک دیپلم دارم آخرین فرزند هم هستم آیا من میتونم سرپرستی پدرم رو به عهده بگیرم و معافیت بگیرم.

  • mohammadi
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت به خیر
   برای گرفتن معافیت کفالت پدر حداقل سن و یا از کارافتادگی پدر و نداشتن غیبت مد نظر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 77. علی نبوی
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  باسلام من برای معافیت کفالت پدر بیمار اقدام کردم پدرم دارای بیمارهای (تیرویید سمی_پافیلی:ورم شدید پاها به صورت آبله آبله مقاوم به درمان_فشار خون بالا و دیابت) هستن جراحی تیرویید و چهار مرتبه جراحی چشم شدن رأی کمیسیون پزشکی استان مثبت شد، رأی کمیسیون نظام وظیفه شهرم مثبت شد، کمیسیون سوم هم که بازم نظام وظیفه شهرم بود رأی مثبت داد به من گفتن مدارک صدور کارت کفالت بگیر بیار بعد گفتن پرونده باید بره استان تایید بشه تا دوماه دیگه اگه کارتت نیومد باید بری کمیسیون استان من کمی گیج شدم که آیا من معاف شدم یا خیر؟؟؟

  • ekhlasi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام وقت بخیر به پلیس +10 برای استعلام کارت خود مراجعه فرمایید

 78. محسن
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام و عرض ادب
  من پدرم ۵۹ سال سن دارند، شغل ندارند، بیماری قلبی دارند. من خودم متاهل هستم و نان آور خانواده خودم و پدرم هستم. آیا امکان گرفتن معافیت کفالت مراقبت از پدر را می‌توانم بگیرم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام اگر مشخص بشود پدرتان باتوجه به شرایط جسمانی نمیتوانند کار کنند در صورتی که تک پسر باشید و غیبت نداشته باشید میتوانید برای گرفتن کفالت پدر از کار افتاده اقدام نمایید.

  • ابراهیم درزاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام
   من پدرم ۷۰ سالشه بیماری پوستی داره دست و پاهاش ورم کرده یکی از انگشت های پاش هم قطع شده خودم ۲۱ سالمه مدرک دیپلم دارم آخرین فرزند هم هستم آیا من میتونم سرپرستی پدرم رو به عهده بگیرم و معافیت بگیرم.

 79. امیر
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام وقت به خیر من تک فرزند هستم اگر پدر برای سربازی خودش معاف پزشکی شده باشه من میتونم به توسط معافیت ایشون معافیت کفالت بگیرم؟

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت به خیر
   برای دریافت معافیت از طریق کفالت پدر شرایط دیگر مشمول حائز اهمیت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • heydari
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه معافیت کفالت پدر در صورتی که پدر بیمار باشد یا از کار افتادگی داشته باشد و در صورتی که داوطلب غیبت سربازی نداشته باشد میتواند برای کفالت پدر اقدام کند

 80. محمد علی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۳

  سلام
  EF قلبی ۲۰ درصد ، و نصب icd در قلب ، شرط کافی برای معافیت کفال پدر میباشد ؟ و شرط دیگری لازم نیست ؟

  • mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت کفالت پدر شرایط سنی،بیماری و مالی پدر و شرایط تحصیلی،غیبت مشمول مد نظر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 81. محمدرضا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام‌من پدرم ۶۵سالشه یکی از کلیه هاشو‌به دلیل داشتن‌تومور برداشته
  و‌کلیه دیگر هم دارای کراتین بالا و سوزش در کلیه عست و من ۲۴سالمه بذ مدرک فوق لیسانس دو‌خماخر‌بژرگتر هم دارم ک ازدواج کردن و پدرم بازنشته و حقوق بگیر تامین اجتماعی میگیره خواستم ببینم شانس معاف شدن دارم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام وقت بخیر
   شما شانس گرفتن معافیت رو دارید
   برای اطلاعات بیشتر میتونید با کارشناسان ما در تماس باشید

 82. پوریا
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام خسته نباشید بنده ۲۶سال سن دارم و دانشجو بودم و لیسناسنم امسال دیگه تموم کردم و باید وضعیتو رو مشخص کنم و نان آور خانواده هستم و پدرم قبلاً خون ریزی مغزی داشته و زخم معده داره و از همه مهمتر مفصل پاش از داخل کاملا مصنوعی هستش و اون یکی پاس هم انحراف داره در اثر تصادف و اعتیاد به مواد مخدر از نوع شیشه داره و خرج خونه رو من میدم و مادرم هم تیروید داره من میتونم با این اوصاف اقتصادی و جسمانی خراب خانواده معافیت بگیرم تک فرزند هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت بخیر بله شما میتوانید برای گرفتن کفالت پدر اقدام کنید.

 83. Mahdi
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشید ببخشید پدر من از کار افتادن تامین اجتماعی و تحت حمایت بهزیستی می باشد ، و یک برادر از خود بزرگتر که سربازی رفته و دور از ما زندگی میکند آیا امکان معافیت برای من وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   یکی از شرایط معافیت کفالت پدر نداشتن برادر بالای 18 سال است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 84. آرش
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام وقت بخیر
  پدر من بر اثر سرطان پوست یک چشمش رو تخلیه کامل کرده
  و قسمتی از بینی و صورتش رو از دست داده ، کمیسیون شهرستان رفتیم معاف زدند
  کمیسیون عالی پزشکی استان رفتیم هنوز جواب ندادند
  به نظرتون میتونم معافیت بگیرم
  پدرم ۴۸ سالشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   اگر برادر بالای 18 نداشته باشید و پدر نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد بله میتوانید

 85. محسن
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقتتون بخیر.
  بابام50ساله هست، اما تصادف کرده و 65درصد آسیب دیدگی، پرونده پزشکیش هست(شکستگی جمجه و صورت و…) ،اعتیاد هم داره، و الان دیگ کار نمیتونه کنه،خودم25ساله و 7ماه هست از دانشگاه انصراف دادم و میخوام کنکور بدم که باز برم دانشگاه. برادرم22ساله،غیبت خدمت داره، اما یک ماه دیگه میخواد بره.
  مادرم هم 45ساله، دیابت،چربی خون، فشار خون و بیماری های دیگه داره.
  یعنی هم مادرم و هم پدرم نیاز به مراقبت دارن.
  آیا امکانش هست که خودم یا برادرم معافیت کفالت بگیریم؟
  مرسی از سایت خوبتون.
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   خیر چون دو تا برادر بالای 18 سال دارید نمیتوانید برای کفالت اقدام کنید

 86. ساسان
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام‌سن پدر من 65 سال هست ودچار سکته مغزی شده وبرای بیرون رفتن نیازمند کمک هست وهیچ مستمری هم ندارد وپسر بزرگ خانواده هستم ویه برادر کوچک ۱۲ ساله دارم آیا امکان معافیت هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   شما چون پدر نیاز به مراقبت پزشکی دارد و شما تنها فرزند پسر بالای 18 هستید میتوانید کفالت پدر را بگیرید

 87. ارش
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام خسته نباشید
  پدر من یک چشم شو تخلیه کامل کرده و قسمت از صورت و بینیش رو در اثر سرطان پوست از دست داده
  کمیسیون شهرستان تشکیل شد معافیت زدن
  کمیسیون عالی استان تشکیل شد ۳ ماه از اون گذشته میگن جواب فرستادن شهرستان ، شهرستان رفتم میگن نیست
  استان میگه پرونده ات شهرستان
  شهرستان میگه پرونده ات اینجا نیست
  باید چه کار کنم؟
  چقدر امکان معافیت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام
   وقت بخیر
   شما از نظام وظیفه مرکز استان استعلام بگیرید

 88. محسن
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  برای بار دوم مینویسم نظرو اولی رو نمیدونم چرا پاک کردید کجاش بد بوده

  من پدرم سکته مغزی کرده و از ناحیه دست و پا سمت چپ دچار مشکل شدن و کارهاشونو نمیتونن انجام بدن
  سابقه بستری زخم معده و خونریزی هم دارن و
  دیبات دارن قرص و انسلین استفاده میکنن
  تکرر ادرار هم دارن و نمیتونن تحمل کنن
  من 28 سالمه تنها با پدر و مادر زندگی میکنم و برادر بزرگتر از خودم دارم ازدواج کرده
  بخاطر شرایط و مشکلات خانواده 6 سالی هست غیبت دارم
  امکان معافیت برای من هست؟؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام ایتدا باید برای توجیه غیبت اغدام کنید

 89. م .م
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خسته نباشید
  من پدرم 64 سال سن داره
  سکته مغزی کرده حدود 3 سال پیش
  و دست و پای چپش درگیر هستش و نمیتونه استفاده کنه و راه بره درست
  سابقه خون ریزی معده و زخم معده و بستری هم داره
  تکرر ادرار هم دارن
  دیابت نوع دوم دارن و انسلین استفاده میکنن
  شرایط معافیت برای من وجود داره؟ برادر بزرگتر از خودم دارم ولی ازدواج کرده من تنها خونه هستم
  بخاطر شرایط و مشکلات خانواده که میتونم اثبات کنم 6 سالی هست غیبت دارم
  شرایط برای من چجور هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام
   وقت بخیر
   مراحل اقدام شما جهت کفالت به شرح زیر است
   مرجله اول: عضویت پدر در یکی از سازمان های بهزیستی یا کمیته امداد
   مرحله دوم: ارائه نامه ی توجیه غیبت به دفاتر پلیس +10
   مرحله سوم: اقدام برای کفالت پدر( در صورتی که پدر عضو بهزیستی یا کمیته امداد باشد به انتخاب پدر یکی از فرزندان پسر کفیل وی میشود)

 90. امیر سوادکوهی
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام پدر بنده مبتلا به بیماری پارکینسونیسم (psp) و (ftp) که یک نوع دمانس هست با تشخیص دکتر مبتلا شده اند
  خواستم بدونم من هم شامل معافیت میشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام در صورتی که بیماری در مراحل پیشرفته با علائم واضح باشد و موجب اختلال در عملکرد روزمره فرد با تایید متخصص اعصاب وروان باشد میتوانید برای گرفتن معافیت اقدام کنید

 91. اسحق حیدری
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  با سلام و عرض ادب
  بنده ۴۱سالمه و پدرم بالای ۸۰سالشه و بخاطر اعتیاد و بیکاری پدر نتونستم تا الان به خدمت سربازی برم و چندین بار اقدام کردم جوابی نگرفتم در حال حاضر حدود یک سال است که پدرم درگیر سرطان پروستات هستند و تحت درمان از انجایی که یگانه فرزند هستم و هزینه درمان ایشان را باید بدم‌ایا امید به معافیت هست یا نه

  ممنون اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر در صورت تایید بیماری پدر خود با توجه به کمیسیون پزشکی که انجام شود میتوانید برای معافیت اقدام کنید موفق باشید

 92. مهدی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام خسته نباشین دکتر من الان درحال خدمت سربازی هستم میتونم کفالت پدرم بگیرم معاف بشم از سربازی پدرم از کار افتاده هست مریضی پوستی شدید داره ایا معاف میشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام
   اگر غیبت پشت دفترچه ای نداشته باشین میتونید حین خدمت برای کفالت پدر اقدام کنید

 93. علی جوادی نیکبخت
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام وقت بخیر خسته نباشید.
  پدر بنده نارسایی قلبی داره و عضلات قلبش ضعیف شده ef قلبشون زیر 35 هست.
  بنده برای معافیت کفالت اقدام کردم و اول یه کمیسیون رفتیم که نامه دادن بریم تهران بیمارستان ناجا برای معاینات اونجا هم معاینه رو انجام دادن و ef قلب پدرم رو گفتن 25 هست و گفتن که جوابش رو یک ماه دیگه از نظام وظیفه بگیر بنده فرزند اول خانواده بالای 18 سال هستم آیا شانس معاف شدن رو دارم؟؟
  با تشکر از شما

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام. بله. امکان معاف شدنتون بسیار زیاد است.

 94. علی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  وقت بخیر پدر بنده دارای بیماری های پا فیلی(ورم شدید پاها به صورت آبله آبله، مقاوم به درمان) تیرویید سمی ،فشار خون بالا و دیابت شدید می‌باشد یک مرتبه جراحی تیرویید شده و به علت بیرون زدگی چشم ها چهار مرتبه چشمهایش جراحی شده است سن پدرم ۴۶سال و بازنشسته است. خودم تک پسر ۲۱سالمه و دو خواهر کوچکتر از خودم دارم من برای معافیت کفالت اقدام کرده ام و تمامی مراحل را انجام داده ام رأی کمیسیون پزشکی اول مثبت بوده و رأی کمیسیون نظام وظیفه شهرم هم مثبت بوده. آیا با این وضعیت رأی کمیسیون آخر که نظام وظیفه مرکز استان هست مثبت خواهد شد و شامل معافیت کفالت میشوم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام. بله میتونید معافیت کفالت بگیرید.

 95. Danial
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالم هست و یک برادر دارم که متاهل هست و سر خونه زندگی خودش هست و من تنها پسر خانواده ام. پدرم نارسایی قلبی داره و طبق نظر کمیسیون پزشکی کارافتاده کامل شده، 55 سال دارد و EF قلبش زیر ۳۵ هست. من میتونم معافیت بخاطر بیماری پدرم بگیرم!؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   شما شانس گرفتن کفالت را دارید . برای بررسی شرایط دقیق معافیت کفالت پدر و مراحل ان میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 96. Danial
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  پدرم ۵۵ سالش هم هست

 97. ely
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام پدرم 42 سالشه ناراحتی قلبی داره ولی تا حالا عمل نکرده میتونم معاف بشم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   با سلام.بستگی به شرایط جسمی ایشان دارد.

 98. علی ملک
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  با سلام و خسته نباشید
  اگر شخصی معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت بگیره باید دوره آموزشی رو بره؟ (با توجه به اینکه اول فرایند اقدام برای معافیت کفالت تعهد محضری میگیرن که باید دوره آموزشی رو برید حتی اگر معاف بشین)

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام . برای معافیت کفالت شخص کاملا از خدمت دوره ضرورت معاف می شود

 99. امیر
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام من سه خواهر و سه برادر دارم همشون متاهلن بنده هم ۲۰ سالمه غیبت ندارم پدرم ۷۰ سال داره و از کار افتادس بخاطر مشکل قلبیش و من نون خانواده رو درمیارم ایا معافیت شامل میشه برای من

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام . شما باید از ممعافیت ماده 6 کفالت مددجویان استفاده کنید

 100. محمدرضا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه تک پسرم و دانشجوام پدرمم بازنشسته آموزش پرورش و ۵۴ سالشه ولی مشکل قلبی و۷۰ درصد ریش از کار افتاده میتونم کفالت پدرم رو بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام . شما باید کفالت موارد خاص پدر بیمار را بگیرید . برای این کار مدارک پزشکی مورد نیاز است

 101. سعید
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام.‌ پدر من دو بار عمل جراحی دیسک کمر داشته و در کمرش پلاتینه و ضعف شدید جسمانی داره. تک پسر هستم، غیبت نداشتم و سنمم رسیده. میتونم اقدام کنم امیدی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   با سلام.بله امکان ان زیاد است.

 102. امیر
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۹

  سلام وقت بخیر من ۲۰ سال سن دارم ۳ تا خواهر و ۳ تا برادر من متاهل هستن و بنده فرزند اخر هستم سن پدر ۷۴ و مادرمم ۶۳ سال الان امکانش هست بنده کفالت بگیرم من نون بیار خونه هستم پدرم از کار افتاده بخاطر مشکل قلبیش

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   با سلام.با توجه به شرایط مذکور احتمال ان کم است.جهت کسب اطمینان کامل به دفاتر پلیس به اضافه ده مراجعه نمایید.

 103. ارش
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام
  مراحل گرفتن معافیت کفالت پدر بیمار چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام باید از طریق پلیس 10+ اقدام کنید و مدارک رو به کمیسیون نظام وظبفه ارایه بدید

 104. حسین
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام خسته نباشید . ببخشید یه نفر که پدرش دیابت داشته باشه می‌تونه کفالت پدر رو واسه ی معافیت در نظر بگیره … ؟
  پسر از هیجده سال رد کرده و پدر هم دیابت دارا می‌باشد

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   امکان قبولی دارد و تک پسر باید باشد و غیبت نداشته باشد

 105. محمد
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام من ۲۳ سالمه و فرزند اول خانوادم ی برادر کوچیک تر دارم
  پدرمم از کار افتاده تامین اجتماعی میخواستم بدونم میتونم کفالت بگیرم یا نه تا الانم معافیت تحصیلی داشتم و غیبت ندارم برادرمم ۱۴ سالشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   با سلام.بله میتوانید برای ان اقدام کنید.

 106. مجید
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام من 20 سالمه دانشجوام تک پسرم و سه خواهر دارم که متاهل هستن پدرم 72 سالشه مشکل ریه و پروستات داره آیا میتونم معاف بشم البته یکبار برای مشکل ریه تایید نکردن به غیر اون دیگه راهی نیست معافیت دیگری تعلق نمیگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   با سلام.میتوانید برای پروستات تشکیل پرونده دهید.

 107. کفالت پدر بالای ۸۵ سال
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

  با سلام
  پدر من بالای ۸۵ ساله ومادرم ۷۰ساله هستند برادر وخواهرهای من هم ازدواج کرده اند ورفته اند بنده ۲۹ سال دارم وتنها نان اور خانواده ونگهدارنده پدر ومادرم هستم همچنین من و پدر و مادرم زیر نظر کمیته امداد هستیم ایا من میتوانم درخواست کفالت پدرم را بدهم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   با سلام.اگر وارد دوران غیبت شده باشید و یا برادر شما بالای 18 سال سن داشته باشد امکان ان وجود ندارد.

 108. kave
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام.پدرم پاش لخته خون داره به طوری که،طولانی مدت نمیتونه راه بره و دیسک کمرش ترکیده و این هم باعث میشه زیاد نتونه سرپا وایسته.آنژیو گرافی هم انجام داده و رگ های سرخ رگ قلبش دکتر گفته تنبله و خون خوب گردش نمیکنه.
  شانس معافیت چقدره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر با توجه به شرای طسنی پدر و نوع و شدت بیماری و نظر کمیسیون پزشکی بعد از بررسی امکان معافیت میباشد در صورت تک پسر بودن فرزند برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 109. یوسف
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام پدر من ۷۴ سالشه و مشکل قلبی دارن آیا معافیت شامل بنده می شود

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت کفالت پدر شرط از کارافتادگی و تحت پوشش بهزیستی پدر مطرح است.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Emad
    ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

    سلام ببخشید بنده غیبت ندارم معافیت تحصیلی دارم تک پسرهم هستم
    خودم بیماری کولیت التهاب روده و پدرم هم عمل جراحی دیسک کمر پلاتنیه گذاشته و بیماری پارکینسیون هم داره الآن به نظرتون برم معافیت پزشکی کولیت خودم اقدام کنم یا کفالت پدرم ؟ کدامشون شانس معاف شدنم بیشتره؟؟ لطفا راهنمایی کنید

    • hedayati
     ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

     سلام وقت بخیر باتوجه به یک سری شرایط معافیت کفالت بهتر است.

  • kave
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام.
   پدرم یه پاش لخته خون داره باعث میشه به سختی راه بره.دیسک کمرش هم سال هاست که شکسته و با قرص سرپا هست به سختی.آنژیوگرافی هم انجام داده و سرخ رگ های جلوی قفسه سینه به گفته ی دکتر تنبل هست که باعث میشه فشار بیاد.
   شانس برای دریافت کفالت چقدره؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

    سلام وقت بخیر برای گرفتن معافیت کفالت پدر باید وضعیت بیماریشون به تایید کمیسیون برسه و باید تک پسر باشید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

    • محمد رضا قاسمی نژاد
     ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

     سلام، بنده تنها پسر بالای 18 سال خانواده هستم و يه خواهر و برادر دارم، خواهرم معلول جسمی ذهنی شدید هست و برادرم تنها 6 سال دارد و سالم میباشد و پدرم هم بیماری تنگی کانال نخا ع دارد، ببخشید ميخواستم بدونم میتونم معاف بشم؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

      میتوانید تا برادر بالای 18 نشده است اقدام کنید

 110. حسین م
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام وقت بخیر.
  سوالی داشتم ازتون
  من برای معافیت کفالت اقدام کردم و مراحلو گذروندم،الان تو سایت سرباز وظیفه و سامانه سخا برای من نوشته شده دعوت به شورای بدوی،
  میخواستم بدونم این شورای بدوی چیه و چقدر ممکنه که من معاف بشم؟؟؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام وقت به خیر
   شورای بدوی معمولا دعوت از فرد مکفول می شود و یک سری سوالات پیرامون زندگی شخصی و ارتباط با فرد کفیا پرسیده می شود.

   • حسین م
    ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

    ببخشید من کمسیون پزشکی رو دوبار رفتم هم تو مرکز استان هم تو خوده اداره نظام وظیفه،پزشکی که تو استان بودن به من گفت با توجه به شرایط احتمالا معافی،حالا میخوام بدونم ممکنه این شورای بدوی مشکلی پیش بیاره و معافیت نده به من؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

     با سلام.خیر احتمال ان کم است.

 111. امیر م
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام خسته نباشید
  اول بگم خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون که تا الان هرچی پرسیدم کاملا مشاوره هاتون درست بوده و دقیق.

  یک سوالی داشتم،من برای معافیت کفالت پدر اقدام کردم و کمسیون پزشکی هم رفتم،و تا مرحله شاهد از بستگان و تعهد محصری هم پیش رفتم،
  الان تو سامانه نطام وظیفه برای من نوشته معرفی به حوزه کفالت،میخواستم بدونم این یعنی چی؟آیا دوباره باید کمسیون پزشکی برم؟؟؟
  و اینکه چقدر ممکنه معافیتم با توجه به مراحلی که رفتم تایید بشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   برای کمیسیون پدر که اقدام کردین نیازی به مراجعه مجدد به کمیسیون پزشکی ندارید
   برای نتیجه قطعی باید شرایط پدر بررسی بشه

 112. امیر ق
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من برای معافیت کفالت پدر بیمار اقدام کردم.
  همه مراحلو رفتم کمسیون پزشکی هم رفتم و حتی سه تا شاهد از بستگانم بردم در محضر،
  الان تو سامانه نظام وظیفه برای من نوشته شده معرفی به حوزه کفالت،میخواستم بدونم این یعنی چه؟؟
  و آیا با این کارهایی که انجام دادم میتونم معافیت رو بگیرم،یا ممکنه در ادامه مشکلی به وجود بیاد؟؟

  خیلی ممنونم ازتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر باید بقیه پروسه رو از طریق حوزه پیگیری کنید تا معافیت صادر بشه روند اداری کار هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 113. مهدی
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام وقت بخیر من یه برادر دارم که از خودم 7 سال بزرگه و سربازی رفته و پدرم هم از کارافتاده پزشکی تامین اجتماعی داره.
  اگر برادرم به شهر دیگه یا ازدواج کنه امکان گرفتن کفالت هست یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   با سلام.امکان ان وجود نخواهد داشت.

 114. شهاب
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام
  پدر من ۶۹ساله هستند
  آسم، فشارخون، دیابت، آب سیاه چشم و چاقی مزمن دارن به طوری که ۱۵۴کیلوگرم وزنشون هست بسیار ناتوان در انجام امور شخصی
  دوتا سوال داشتم
  من دانشجوی دکترا هستم و تا شهریور ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم آیا اگر برای معافیت کفالت اقدام کنم معافیتم باطل میشه یا در حین تحصیل میتونم اقدام کنم
  باتوجه به بازنشسته بودن پدر و دریافت حقوق به من معافیت تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام / شما به شرط دارا بودن شرایط تک پسری و بیماری پدر شانس معافیت کفالت دارید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 115. محمد
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام، پدر من چند سال پیش در حادثه رانندگی دو تا از انگشتانش رو از دست دادن و الان زیر نظر بهزیستی هستند میخواستم بدونم میشه کفالت پدرم رو بگیرم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت بخیر پدرتان باید از کار افتاده باشد

 116. ..
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام، پدر من چند سال پیش در حادثه رانندگی دو تا از انگشتانش رو از دست دادن و الان زیر نظر بهزیستی هستند میخواستم بدونم میشه کفالت پدرم رو بگیرم.

 117. اسماعیل
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام من تک پسرم و پدرم کارمند بازنشسته ان و پرکاری شدید تیروئید دارن. آیا میتونم معاف شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

   سلام اکه سرکارمیرن یاحقوق میکیرن خیر

 118. مهدی
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۴

  سلام خسته نباشید بنده برای معافیت کفالت پدرم اقدام کردم و در بیمارستان ناجا تهران معاینه شدن گفتن ۴۵روز دیگه جوابش میاد خواستم بدونم بعد از ۴۵روز دوباره باید بریم‌کمیسیون؟یا همون معاینات کافیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

   باسلام
   نیاز به رفتن نیست براتون ابلاغ میشه براای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید

 119. آرمان
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  با سلام
  فرایند معافیت کفالت پدر بیمار معمولا چقدر طول میکشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام. از زمان اقدام تا مراحل انتهایی کمیسیون حدودا 1 الی 2 ماه زمان می برد

 120. ابوالفضل
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده مشکل اعصاب دارن و از کار افتاده ب حساب می آیند سنشون 50 سال هست و بیمه و کاری هم ندارن بنده خرجی خانواده رو میدهم و خواهر دم بخت دارم ایا امکان معافیت بنده هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام . شما میتوانید از طریق ماده 6 معافیت کفالت پدر را اخذ کنید

 121. ارش
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  با سلام من در حال گرفتن معافیت کفالت پدر بیمار هستم
  من کمیسیون شهرستان رفتم زدند معاف و بعد از اون رفتم کمیسیون پزشکی استان هنوز جواب اون نیومده یک ماه پیش رفتم
  میخواستم بدونم معمولا چقدر طول میکشه تا جوابش بیاد؟
  و سوال بعدی اینکه بعد از کمیسون پزشکی استان کمیسیون دیگه هم هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

   سلام بله بستکی داره

 122. علی حسینی
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۲

  باعرض سلام اینجانب ۱۴ماه بصورت داوطلب درجبهه وجنگ
  سالهای ۶۵ و۶۶ ودرسال۸۹ در کمیسیون عالی نیروهای مسلح صعب والعلاج واز کار افتادگی دائم شدم و۴۰درصد جانبازی جنگ (داخلی)و۵۰ساله هستم فقط یک فرزند پسر دارم که دانشجو ومتولد ۸۱میباشد
  آیا معافیت شامل فرزندم میشود

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به شرایط معافیت کفالت پدر شما دارای این شرایط نمیباشید برای اطلاعات بیشتر و نحوه گرفتن معافیت
   با مشاورین ما درارتباط باشید

 123. آرش
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳

  سلام خسته نباشید
  من درخواست معافیت کفالت پدر بیمار دادم پدرم سرطان پوستی داره
  کمیسون پزشکی استان یک ماه رو رفتیم هنوز جوابش نیومده
  میخوام بدونم معمولا چقدر زمان میبره تا جواب کمسیون بیاد؟
  و اینکه بعد از کمیسون پزشکی استان کمیسیون دیگه ای هم هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   1ماه پس از معاینات جواب معافیت پزشکی می اید

 124. ارش
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام روز بخیر . من در حال گرفتن معافیت کفالت پدر بیمار هستم پدرم سرطان پوستی داره
  کمیسیون پزشکی استان رو رفتم هنوز جواب نیومده
  میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا جوابش بیاد؟
  و اینکه بعد از کمیسیون پزشکی کمیسیون دیگه ای هم وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   از تاریخ بیمارستان 1 ماه جواب برای ایشان میاید

 125. حسین
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

  ببخشید من هزینه مشاوره پرداخت کردم خنوز باهام تماس نگرفتید😕

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام با پشتیبانی تماس بگیرید 09044768687 واتساپ پیام دهید

 126. حسین
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام من پدرم بیماری سرطان دارند و در حال شیمی درمانی هستند ایشون بیماری ارپی چشمی دارند و به علت عوارض شیمی درمانی وضعیت دیدشون بدتر شده در حدی که به سختی میتونن مسیر خودشونو پیدا کنن همیشه باید پیشش باشم تک فرزندم سال ۹۶هم برای کفالت اقدام کردم ولی رد شدم اونموقع سرطان نداشتند مادرم هم بیمار خاص هستند بیمار ام اس هستند میتونم کفالت پدرم رو بگیرم؟ دانشجو هستم و غیبت ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   با سلام.اگر پدر شما تحت پوشش بهزیستی و یا کمیته امداد قرار بگیرند امکان معاف شدن شما وجود دارد.

 127. محمد
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام بنده تك پسر هستم و خواهرم متاهل هست پدرم هفتاد سال داره و مشكل رفلاكس معده و زخم ناي داره بنده شامل معافيت ميشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام. سن قانونی پدر برای کفالت 75 سال تمام است . اگر بیماری دارد شما اقدام کنید . در صورتی که پزشکان نظام وظیفه تایید نمایند میتوانید کفالت پدر بیمار را بگیرید

 128. عرشیاراد
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشید
  پدر من ۴۲ سالشه
  ۳ تا بیماری داره
  ۱-بیماری مزمن و انسدادی ریه
  ۲-عمل جراحی زخم عثنی عشر
  ۳-روماتیسم خونی
  همه ی بیماری هارم بیمارستان امام سجاد ناجا تایید کرده
  تک فرزند پسر هستم
  غیبت هم ندارم
  احتمال معاف شدنم هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام و وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر پدرتان باید از کارافتاده باشد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 129. یاسر
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام
  پدر من ۷۵ سال سن دارد و مریضی آسم هم دارد
  من سه تا برادر و یک خواهر بزرگتر دارم ولی اونها همه شون ازدواج کردن واز خانواده جدا شدن آیا من شامل شرایط کفالت پدر میشم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام . شما برای معافیت میتوانید از قانون ماده 6 استفاده کنید

 130. امیر ق
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام خسته نباشید
  من تا ۳۰/۱۱ یعنی ۳۰ بهمن معافیت تحصیلی دارم،
  از طرفی هم برای معافیت کفالت اقدام کردم و منتظر جوابش هستم،
  میخواستم بدونم اگه تا ۳۰ بهمن که معافیت تحصیلی دارم،جواب معافیت اصلیم نیاد مشکلی برام پیش میاد یا درخواست معافیتم باطل میشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر برای اینکه وارد غیبت نشید دفترچه رو ارسال کنید تا تاریخ اعزام 2 ماهی زمان میبره و معافیت کفالتتون تعییت تکلیف میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 131. Mehdi
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام
  من پدر سرطان مغز استخوان داره و 2ماه پیش ی جراحی روی سطون فقراتش انجام داده میتونم برای معافیت اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایطه اعلام شده رو داشته باشین میتونین برای کفالت پدر اقدام کنین

 132. درویش
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام
  بنده ۲۶ساله هستم و تک پسر..دانشجوی انصرافی هستم که الان حدود یکسال از انصراف میگذره و در همین حین پدرم مبتلا به سرطان ریه شده…شرایط گرفتن کفالت بیماری رو دارم یا خیر؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت بخیر برای گرفتن کفالت پدرنباید وارد غیبت بشید دفترچه رو پست کنید و بعد لرایی گرفتن کفالت پدر اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 133. امیر
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام خسته نباشین. بنده درسم تازه تموم شده و لیسانس گرفتم ۴ تا از مهره های کمر پدرم مشکل دیسک داره و پدرم ۵۹ سالش هست . بنده ۴ تا خواهر دارم که ۲ تاشون ازدواج کردن و یکیشون فوت کرده و یکیشون هم از من کوچیکتره و مجرده به نظرتون معافیت از طریق کفالت پدر به بنده تعلق میگیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام
   طبق قوانین معافیت کفالت اگر پدر شما عضو بهزیستی(ماده6) یا کمیته امداد(ماده44) باشد معافیت به شما تعلق میگیرد

 134. یوسف
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام وقت بخیر .بنده ۲۶ سال دارم دانشجوی انصرافی هستم سال ۹۸. پدرم مددجوی بهزیستی با معلولیت اعصاب و روان شدید و مادرم معلولیت متوسط .برادر بزرگترم ب خدمت اعزام شدن و در شهری دیگر مشغول ب کارن و مجرد . پدرم سکته کرده و ازکار افتاده است دو خواهر مجرد دارم و وظیفه نگهداری خرج و مخارج خانواده ب عهده منه . میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم؟ با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   به مرکز نظام وظیفه استان خود مراجعه کنید و تشکیل پرونده دهید.

 135. احمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام من ۱۸ سالمه پدرم هم ۷۰ سالشه و سه برادر دارم که سربازی رفتند و متاهلند من میتونم کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت به خیر
   بر اساس ماده 6 و 44 امکان گرفتن کفالت وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 136. احمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام من پدرم ۷۰ سالشه سه برادر هم دارم که سربازی رفتن و متاهلن من میتونم کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط پدر شما باید بررسی شود . در حال حاضر واجد شرایط دریافت کفالت پدر نیستید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   خیر.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمت سربازی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 137. مهدی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

  باسلام ..ببخشید من پدرم یکی از چشماش از کار افتاده وازطرف بهزیستی کارت معلولیت داره و پرونده های پزشکی هم موجوده واین یه خواهر کوچیک دارم ک اونم ناشنوا بوده و کاشت حلزون کرده
  خودم هم ۱۸ سال دارم دوساله ک ترک تحصیل کردم
  رفتم پلیس +۱۰اقدام کردم گفتند شش مه فرصت داشتی به ما اقدام کنی الان دیگه باید بری نظام وضیفه کمیسیون
  میخواسم بدونم معافیت شاملم میشه ک برم دنبالش ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر
   میتونین درخواست بدین و با توجه به شرایطی که دارین میتونین معاف بشین

   • بنیامین
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۷

    باسلام
    پدرم از ناحیه بالای زانوی پای چپ قطع عضو گردیده و بعلت سکته قلبی و گرفتگی رگ قلبی پس از عمل آنژیوگرافی استنت(فنر) در قلبش کارگذاری شده.من تنها فرزند ذکور بالای ۱۸سال خانواده هستم و۳خواهر دارم.آیا مشمول معافیت کفالت پدر خواهم شد؟
    البته پدرم درحال حاضر شاغل هستن.

    • کارشناس ارشد
     ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

     احتمال ان زیاد است.جهت کسب اطلاعات از نحوه انجام ان تماس بگیرید.

 138. علی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام پدرم ۵درصد جانبازی دارد و۲۴ماه خدمت
  وبازنشسته میباشد آیا می توان کفالت پدرم روبگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   بستگی به سن ایشان دارد

 139. Sed mehdi
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام وقت تون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی هستم ، معافیت تحصیلی هم دارم و غیبتی نداشتم تا الان.
  یگانه پسر هستم و خواهرم متاهل است.
  پدر من یه نوع بیماری ژنتیکی داره به اسم آکندروپلازی (کوتولگی) و مادرشان هم به همین شکل بودن و مادرزادی هست و قد پدرم ۱۲۵ هست ، بیکار هستن و حقوق بگیر نیستن و بیمه هم ندارن و به علاوه پدرم تحت پوشش بهزیستی هستن اما مستمری نمیگیرن و نوع معلولیت شون رو بهزیستی خفیف زدن.
  آیا می توانم معافیت کفالت پدر را بگیرم؟
  ممنون از سایت تون

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر
   شما واجد شرایط دریافت معافیت کفالت هستید در نهایت نظر کمیسیون تعیین کننده است .

  • سجاد
   ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

   سلام .
   پدر من همزمان مبتلا ب بیماری هموفیلی بالای ۱ درصد و سرطان غدد لنفوم هستند من درحال خدمت هستم امکانش هست که معاف بشم یا خیر؟

 140. مهران
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۶

  سلام وقت بخر
  من دانشجوی کارشناسی هستم پدرم 68 سال سن دارد بیماری روماتیسم و آرتروز داردو ضعف جسمانی هم دارد بخاطر این دو بیماری.یک برادر بزرگتر از خودم دارم که یه شهر دیگه زندگی میکنه و متاهله. من میتونم معافیت بگیرم؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام
   خیر به برادر شما تعلق میگیره

 141. جواد
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام خسته نباشید من چهارتا برادر دارم من پنجمی آخری هستم پدرم بالای هفتاد وهفت سالش اون چهارتا برادرم سه تاش به سربازی رفتن یکیش معافیت گرفته وزن هم نگرفته ولی اون سه تا گرفتن پدرم هم مشکل قلب عروق داره واز کار افتاده معافیت شامل من میشه یا نه

 142. علی
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام خسته نباشید من چهارتا برادر دارم من پنجمی آخری هستم پدرم بالای هفتاد وهفت سالش اون چهارتا برادرم سه تاش به سربازی رفتن یکیش معافیت گرفته وزن هم نگرفته ولی اون سه تا گرفتن پدرم هم مشکل قلب عروق داره واز کار افتاده معافیت شامل من میشه یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام
   پدرتون میتونه انتخاب کنه کدوم یکی از برادرا معاف بشه

 143. mohammad
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

  ببخشید در ادامه پیام قبلم باید بگم از دو تا برادر ناتنیم ک ایرانن یکیش معتاده و دو تاشون مشکلات جدی جسمی دارن

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام
   سوال شما نامفهوم
   برای مشاوره رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید

 144. mohammad
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام پدرم هشتاد سالش هستو منم بیستو دوسالمه و اخرین بچم و دانشگاهو ب تازگی تموم کردم سه تا برادر ناتنی دارم ک سربازی کردن و متاهلن و یه برادر تنی دارم ک سربازی نکرده رفته خارج از کشور ایا من میتونم برای کفالت پدرم اقدام کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   کفالت به فرزند بزرگ تر خانواده تعلق میگیره

 145. مهدی
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام وقت بخیر
  پدر من ۸۰ سالشه دو بار سکته کرده و از کار افتادس
  من سه تا برادر دارم هر سه سربازی رفتن متاهل و اصلا در شهر خودمون نیستن
  به نظر شما برای شرایط پدرم به من معافیت تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام .باید پدر را عضو بهزیستی یا کمیته امداد کنید

 146. مهدی
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام وقت بخیر
  پدر من ۸۰ سالشه دو بار سکته کرده و از کار افتادس
  من سه تا برادر دارم که متاهل و اصلا در شهر خودمون نیستن
  به نظر شما برای شرایط پدرم به من معافیت تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام. باید عضو کمیته امداد یا بهزیستی کنید

 147. محمد
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام من متولد 78 هستم و کاردانی گرفتم الانم دانشجو کارشناسی هستم، پدرم متولد 45 میباشد و دوره جنگ موج گرفتگی داشته و بهم ریخت، اما با این که شش ماه رزمنده بود به دلیل نداشتن عملیات با اینکه دکتر های بنیاد شهید تایید کردن مشکل عصبی دوقطبی و سایکو و توهم داره، جانباز نشد، تقریبا چند بار بستری شده و یکبار شوک عصبی دیده و الان روزانه تعدادی زیادی قرص مصرف میکنه که سرپا باشه و خلق و خوی تقریبا نرمال داشته باشه در ضمن بازنشسته فرهنگیان هم هست و ظاهر سالم و اوکیه خداروشکر اما از درون خیلی آسیب دیده و وابسته به دارو میخاستم بدونم میتونم اقدام کنم برا معافیت یا خیر!؟ بنده تک پسر خانواده هستم و متاهل و دو خواهر دیگه بنده هم متاهل هستند

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام خیر

 148. شایان محمدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من پدرم دارای مشکل مغزی می‌باشد و سنشان بالاس 60 می‌باشد و ‌‌‌دکترهای متعددی که مراجعه کردیم از کار افتادگی پدر را تایید کردند و فرمودند که پدر دیگر نباید کار کند
  بنده خودم الان سرباز می‌باشم میخواستم بدانم از چه راهی میتوانم برای معافیت اقدام کنم
  و از کجا باید اقدام به معافیت بکنم
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام . گواهی اشتغال به خدمت بگیرید و از طریق نظام وظیفه درخواست کفالت پدر بیمار دهید

   • ابوالفضل
    ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

    سلام خسته نباشید
    پدر بنده مشکل اعصاب دارن و از کار افتاده هستن و حقوق بگیر و بیمه هم نیستن و سنشون هم 50 هست و یک خواهر دم بخت دارم و خرجی آور خانواده هستم آیا امکان معافی بنده هست؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

     سلام خیر

 149. amiremd
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام وقت بخیر پدر من سکته مغزی کرده و دیابت شدید با عوارض چشم و کلیه داره و پارکینسون داره و سه باز آنژیو قلب کرده و در پای خودش بافت مردگی داره و نمی تونه کار کنه چون سوابق بیمه کمی داره با رئیسش صحبت کرده بودیم براش بیمه رد کنه الان من رفتم کمیسیون که پرسید کار می کنه یا نه گفتم نه ولی بیمه رد میشه گفت پس کار میکنه به من چند تا نامه دادن به بیمارستان هایی که بستری بوده و گفت از بیمارستان بقیة الله زنگ میزنن بری کمیسیون و معاینه من می خواستم بدونم نمیشه کاری کرد یا میشه لطفاً جواب بدید تا الکی اسیر نشم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام . مشکلی پیش نمیاد

 150. پویا
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام خسته نباشید.من تک فرزند هستم و پدر بنده ۵۰سال سن دارند.یک کلیه خود را اهدا کردند و تک کلیه هستند الان هم مشکل کمر پیدا کردن فاصله افتاده بین مهره هاشون و تیرویید هم دارن میخواستم ببینم شرایط گرفتن کفالت را دارم؟در ضمن سرباز فراری هستم مشگلی ایجاد میکنه در گرفتن معافیت کفالت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر
   در مورد کفالت اگر پدر شما از کار افتاده باشد شرایط جسمانی تو کمیسیون بررسی میشود
   در مورد غیبتی هم که هست بعله ممکنه شرایط رو برای معافیت سخت بکنه وبرای شما باتوجه به داشتن شرایط لحاظ نکنند

 151. ...
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام دوتا خواهریم با یه پدر ۵۳ ساله با ساویدگی وانحراف شدید زانو برادرم تنها پسر خانواده سال ۹۳ رفت خدمت تو یه شهر دیگه اما بدلیل شرایط سخت پدرم که کارش کشاورزی ودامداری هست مجبور شد بیاد وخرج اور خونه بشه ودیگه نرفت پدرم الان غیر از مشکل زانوهاش قلب درد هم گرفته ایا با انجام تکلیف دادسرای نضامیش راهی داره معافیت کفالت بهش بدن؟استشهاد مهلی و نامه تحت پوشش کمیته بعلت از کار افتادگی پدرم هم داریم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام وقت بخیر چون وارد غیبت و سرباز فراری هستید باید اول خودتون رو معرفی کنید بعد از اون در مورد شرایط معاقیت با یگان صحبت کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 152. علی مکسبی
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام خسته نباشید پدر من ۶۴ سال دارن و دیابت دارن و تقریبا از کار افتادن ، چند ساله که با کمک من مغازشونو میچرخونن یه برادر بزرگتر هم دارم که ازدواج کردن میتونم اقدام کنم مدرک لیسانس دارم بدون غیبت سربازی

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر احتمالش پایین هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 153. محمدجوادمحمدی
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام وقتتون بخیر…من اول اسفند امسال اعزامم هستش..ولی پدرم عمل قلب باز کرده و تقریبا همه رگهاش گرفته بوده.تک پسر هستم وپدرم کارمند درشرف بازنشستگی هستند…دکتر قلبش گفت بعد از عمل دیگع باید کارای سبک انجام بده و خیلی از کاراش نمیتونه دیگه خودش انجام بده میخواستم بدونم عمل قلب باز بعد از سکته ناقص جزوی از معافیت حساب میشه؟با این احتساب که پدرم کارمنده و حقوق داره

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر باید شرایط پدرتون کامل بررسی بشه

 154. سپهرا
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

  باسلام پدرم از کار افتادگی تامین اجتماعی داره 67درصد میتونم معاف بشم چند درصد احتمال داره معاف بشم جراحی مغز انجام داده دیسک کمر کارای روزمره نمیتونه انجام بده

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقتتون بخیر باید پدرتان از کار افتادگی کامل داشته باشد بهتان معافیت کفالت داده می شود

 155. رامین
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجو هستم و یک برادر زیر 18 سال دارم
  پدر بنده یه لخته خون در قسمت داخلی مغزشون قرار گرفته که باعث ایجاد تشنج میشه و تایم مشخصی نداره و هر لحظه ممکنه رخ بده بعد از تشنج هم دچار فراموشی کوتاه مدت میشن میخاستم بدونم میتونم برای کفالا پدر بیمار اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر باید شرایط پدرتون به تایید پزشک نظام برسد

 156. پپ
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر من متولد 13.9.82 امروز رفتم توی 18 پدرم ۶۰ سالشه و بیماری آسم داره منم تنها فرزندم آیا از سربازی معاف می شم اگه میشم باید چیکار کنم کجا برم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر باید از کار افتاده باشد. باید به پلیس +10 مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

   • qqqsss
    ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

    سلام.پدرم دیابت نوع ۲ داره ولی از انجام کار های روزمره خودش برمیاد احتمال داره که معاف بشم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

     سلام وقت بخیر یک سری شرایط داره احتمالش کمه برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 157. علی
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  برای کفالت پدر بیمار زیر ۷۰ سال، باید متقاضی تک فرزند ذکور باشه؟ و اینکه چه بیماری هایی معمولا باعث پذیرش این درخواست میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت بخیر برای معاقیت کقالت پدر باید پدر دچار از کار اقتادگی باشن

 158. س
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

  باسلام من دانشجو هستم پدرم جمجمه سرشو عمل کرده 3بار تحت عمل قرار گرفته مغزش دیسک کمر عمل کرده حس بویایی نداره آب مروارید چشم هم دارد من پلیس +10درخواست دادم احتمال معافیت وجود دارد الان دانشجو هستم با درخواستم موافقت نشه باید برم سربازی

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت از کارافتادگی پدر میتوانید برای معافیت از طریق کفالت اقدام نمایید.در صورت عدم موافقت تا زمانی که دارای معافیت تحصیلی باشید مشکلی وجود ندارد.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 159. Mohammad
  ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام خسته نباشین من ۱۹سالمه مدرک تحصیلیمم دیپلمه یک برادردارم ۳۰سالشه داماد شده و یک بچه هم داره الان پدرمم ۵۷سالشه نمیتونه کار کنه چندوقط پیش پاش شکست الان نمیتونه کار کنه و من دارم کار میکنم الان خودمم متاهلم ایا میتونم معاف شم یا نه؟پدرم یک گوشش هم از دست داده

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام میتوانیدمعاف شوید

 160. Amir.m
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم امکانش هست که سربازی رو بخریم،
  و اگه میشه قیمت خرید برای کسی که مدرک کارشناسی داره چقدره؟؟؟

  تشکر و سپاس از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقتتون بخیر یه سری راز قوانین و مقررات از سال 97 حذف شده جهت اطلاعات بیشتر به مقالع عای موجو در سایت ایران تحصیل مراجعه کرده یا با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 161. معافیت
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  با سلام
  بنده ۲۶سالمه پدرم کمر درد و گردن درد دارن یک بار عمل کردن مجددا نیاز به عمل دارن و ۹۹٪کارافتادگی دارن
  امکان معافیت من هست؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت کفالت پدر حداقل سن تعیین شده 75 سال است درصورت کمتر بودن سن ملاک از کار افتادگی پدر است که با بررسی شرایط و پرونده ی پزشکی توسط پزشک معتمد امکان صدور کفالت وجود دارد.

 162. رحمان
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۱

  با سلام
  من ۲۶ سالمه بابام ۹۹٪کار افتادس
  و همچنان کمر درد و گردن درد دارن و دکتر گفتن نمیتونن عمل کنن امکان معافیت من چقده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴

   سلاموقتتون بخیر اگر پدر از کارافتادگی کامل داشته باشد و شما هم وارد غیبت نشده باشید بله احتمال معافیت شما برای کفالت پدر وجود دارد

 163. امیر ق
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام خسته نباشید
  من ۲۲ سالمه و تک فرزند هستم
  پدرم ۶۸ سالشه و عمل قلب باز کرده،
  میخواستم بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم و تا چه حد شانس دارم برای معاف شدن؟؟؟
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیربرای معافیت کفالت پدر اگر تو کمیسیون تایید بشه که ایشون از کار افتاده هستند میتونید کفالت ایشون رو بگیرید و معاف بشید.

 164. امیر
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام خسته نباشید.
  من ۲۲ سالمه و تک فرزند هستم،پدرم ۶۸ سالشه و عمل قلب باز کرده،
  میخواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم و تا چه حد شانس معاف شدن دارم؟؟؟تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست به خدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

 165. ابوالفضل
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۸

  سلام من پدرم کاهش شنوایی دارن ۶۳ درصد عضو بهزیستی هستن و ۶۷ سالشه و یک بردار عضو بهزیستی اعصاب روان شدید هم دارم ک کنار پدرم زندگی میکنه و برادر متاهل دیگر هم دارم ایا میتونم برا کفالت اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   پاسخ داده شد

 166. محمد ج
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام و عرض ادب خدمت کارشناس
  بنده بیست و سه سالمه مدرک کارشناسی دارم و هنوز وارد غیبت نشدم پدرم شصت و چهار سالشه و دچار بیماری اعصاب هست دو تا برادر بزرگتر از خودم دارم که هر دو دارای کارت معافیت پزشکی هستن به نظرتون امکان معافیت برای بنده وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام بله امکانش رودارید

 167. نادرضرونی
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام من پدرم تصادف کرده ویک دست وپاش با فکش شکسته و به برادر متهل بالای ۱۸ دارم وخودمم مجردم ۲۱ سالمه آیا میشه ب عنوان سرپرست اقدام ب معافیت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام
   باید پزشک معتمد شرایط شمارو بررسی کنه

 168. پارسا
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام من ۱۸ ساله هستم و یک برادر کوچک ۱۵ ساله دارم پدرم چند سال پیش سه تا از استخوان کمرش شکسته کار های سنگین نمیتونه انجام بده میخواستم ببینم مشمول کفالت کمیته امداد میشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلاموقت بخیر برای اخذ کقالت پدر باید پدر دچار ازکاراقتادگی و بالای 65 سال باشن

 169. حسن
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام. من پسر بزرگ خانواده، متاهل هستم
  برادر کوچکترم خدمت رفته و متاهل هست و سومی هم زیر 18 سال هست. پدرم از کارافتادگی کامل دارند. ایا مشمول کفالت میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقتتون بخیر اگر پدر از کار افتادگی کامل داشته باشد بله

 170. آرمین
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام من ۱۷ سالمه و ۳ ساله ک دیابت نوع یک دارم و انسولین میزنم هر روز ایا میشه معافیت گرفت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر.باید تو کمیسیون بررسی بشه.

 171. محمد مسعود
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۹

  سلام
  پدر من از ده سال پیش سابقه بیماری اعصاب و روان دو قطبی نوع یک دارن و طی دو،سه ماه اخیر دو مرتبه بستری شدن
  62سال سن دارن و تنها پسر ایشون هستم و به تازگی عضو بهزیستی شده ان
  غیبت هم ندارم
  امکان معافیت دارد که معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام بله امکانش هست.با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن که باید چیکار انجام بدید

   • محمد
    ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

    سلام
    من 23 سالمه و پدرم ۵۲ سالشه و از ۱۵ سال قبل پرونده های ناراحتی اعصاب شدید داره و یک بار هم عمل جراحی قفسه سینه داشته و نزدیک به ۱۰ سال هم هست که قادر به کار کردن نیست همچنین خود پدرم هم ۲۵ ماه خدمت در مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه داشته به علاوه مادرم هم دیابت شدید داره که انسولین تزریق میکنه و همچنین بیماری کولیت روده هم داره و یک برادر دارم که ۱۰ سال از من کوچکتر هست و محصله میخواستم ببینم میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

     سلام وقت بخیر.برای معافیت کفالت پدر میتونید اقدام کنید.در کمیسیون بررسی میشه.

 172. علی اکبر
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام من دانشجو بودم تموم کردم و اضافه خدمت ندارم پدرم مشکل اعصاب روان داره و ۱۱بار در بیمارستان بستری شده و دوتا برادر دارم یکیشون زندانه و دیسک کمر داره و یکیشونم تازخ رفته دانشگاه و یک شهر دیگست پدرم نیاز به مراقبت شدید داره تنها کسی کنارشه و ازش مراقبت میکنه منم و شرایطش یجوریه که حتما باید یکی کنارش باشه و به خودش اسیب نرسونه ایا معافیت با این حساب امکان داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام وقت بخیر.باید توی کمیسیون بررسی بشه.

 173. علی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۰

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران گرامی. پدر بنده دچار کرونا شده و ۹۰ درصد ریه اش درگیر شده و الان تحت نظر هست زیر دستگاه اکسیژن اصلا نمیتونه راه بره و کاراشو نمیتونه خودش انجام بده و دکتر ها هم گفتن تا چندین ماه بایدفعلا همینجوری باشه تا ببینیم وضعیتش چی میشه پسر بزرگ خانواده هستم و باید خرج خونواده بدم چون پدرم هیچ کاری دیگه نمیتونه انجام بده و دوتا برادر کوچیک تراز خودم دارم که بالای ۱۸ سال سن دارن خودمم الان در حال خدمت سربازی هستم خواستم بپرسم با این شرایط میتونم اقدام کنم کفالت پدرمو بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام اگر پدرت تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشه اره میتونی ولی در غیر اینصورت چون برادر بالای 18 سال داری مانع میشه برای گرفت معافیت

   • علی اکبر
    ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۷

    بله تحت پوشش بهزیستی چند ساله هستن پدرم پس امکان معافیتم هست

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

     بله احتمال دارد

 174. ابوالفضل
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۹

  سلام من 22 ساله تک پسر از تک پسرم و دانشجوی کارشناسی ام
  پدرم 43 سالشه ایشون دچار نارسایی کلیه هستند یک کلیه از کار افتاده و دیگری هم نارسایی زیادی داره
  پدرم بیمه تامین اجتماعی داره ولی حقوق بگیر نیست و من دارم کار میکنم در کنار درس تا خرجی رو بدم به نظرتون میتونم معافیت بگیرم، با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   اگر از کار افتادگی پدر گرامی اثبات بشه میتونین معافیت کفالت بگیرین

 175. حامد
  ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام…من تنها فرزند پسر خانواده هستم پدر بنده دارای بینایی ضعیفی هستند…یک چشم دچار سوراخ شدگی شبکیه با شماره چشم ۵/۱۰ و چشم دیگر شماره ۳/۱۰ است آیا من میتوانم معاف شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزندپسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتوانداز پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست بهخدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.نداشتن غیبت یکی دیگر از شرایط کفالت است.

   • مهدی ام
    ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳

    با سلام من پدرم ۵۷ سالشه دیابت داره و فشار خون و چربی خون هم دارد و یک خواهر معلول هم دارم که کارت بهزیستی وضعیت شدید داره میتونم معافیت بگیرم.

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

     سلام روز بخیر برای معافبت کفالت پدر باید پدر بالای 65 سال باشن

 176. مهدی اعیان منش
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام.پدر من ۵۰درصد از کار افتادس با نامه ی کمیسیون پزشکی بنظرتون میتونم معافیت بگیرم؟الانم درحال خدمت هستم میشه اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   با سلام وقتتون بخیر اگر پدر شما از کارافتادگیشون تایید شده باشد می توانید معافیت کفالت پدر را بگیرید.

  • مهدی اعیان منش
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۰

   چند درصد باید از کار افتاده باشه؟
   پدرم ۴۱ سالشه
   بیماری سعب العلاج ریوی داره که تو کار این بیماری رو گرفته
   ۵۰ درصد از کار افتاده شده

   • کارشناس ارشد
    ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

    سلام وقت بخیر از کار افتادگی بستگی به نظر کمیسیون دارد

 177. امیرحسین
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۳

  سلام من پدرم ۷۸ ساله هستش و حدوداً ۱۰ سالی میشه تصادف کرده و نمی تونه کار کنه همچنین تحت پوشش بهزیستی هستم می تونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام وقت به خیر سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی میتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست به خدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   با سلام وقتتون بخیر بله در صورتی که پدر سنشان 75 سال به بالا هستش امکان گرفتن معافیت کفالت موجود است.

 178. امیرحسین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من پدرم ۷۸ ساله هستش و حدوداً ۱۰ سالی میشه تصادف کرده و نمی تونه کار کنه همچنین تحت پوشش بهزیستی هستم می تونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی میتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست به خدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

 179. امیرحسین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام من پدرم ۷۸ سالش هست و ۱۰ سالی میشه که تصادف کرده و نمی تونه کار کنه آیا میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

 180. سجاد نعمتی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۱

  سلام
  پدرم 81 سال سن دارن و دارای بیماری چشمی هستن به طوری که یکی از چشم ها فاقد دید و چشم دیگری 60% دید دارن

  دارای 4 برادر نانتی بزرگتر از خودم هستم که همگی در شهر های دیگری هستند و زن و بچه دارند و خدمت سربازی هم رفته اند

  میخواستم ببینم شرایطی هست که من بتونم معاف بشم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر.اگر برادرهاتون از امتیاز کفالت استفاده نکرده باشن شما میتونید معافیت کفالت بگیرید.در غیر اینصورت هم اگر پدرتون از کار افتاده هستند اگر از کار افتادگیشون در کمیسیون تایید بشه از این طریق هم میتونید معافیت بگیرید.

 181. سامان نعمتی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام

  پدرم 80 سال سن دارن و دارای بیماری چشمی هستن به طوری که یکی از چشم ها فاقد دید و چشم دیگری 50% دید دارن

  دارای 4 برادر نانتی بزرگتر از خودم هستم

  میخواستم ببینم شرایطی هست که من معاف بشم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی میتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد یا شرایطی داشته باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست بهخدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

 182. محمد حسین
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

  سلام
  پدرم متولد ۱۳۴۳ ،مشکل قلبی دارن و سه بار بخاطر گرفتگی بالن زدن.تک پسر هستم
  ایا شرایط معافیت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   با ارائه مدارکی پزشکی پدرتون میتونید برای گرفتن معافیت از طریق پلیس +10 اقدام کنید.

   • رامین
    ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

    با سلام
    من پدرم ۵۰ سالشه
    بیماری نارسایی کلیوی داره
    یکیش کامل از کار افتاده و یکی دیکش فقط بیس درصد کار میکنه
    بیماری نقرس و فشار خونه بالا هم دارن
    کمسیون پزشکی ۷۵ درصد از کار افتاده اعلام کردن
    من تک پسر هسم ۱۹ سالمه دانشجو هسم
    ایا امکانش هس که معاف بشم

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

     سلام وقتتون بخیر باید پدر از کار افتادگی کامل داشته باشند که قادر به انجام کار شخصی خود نباشد این به نظر کمیسیون بستگی دارد از طریق پلیس + 10 پیگیری کنید

 183. احسان
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام خسته نباشید
  بنده سربازم میخاستم ببینم میشه معافیت پدرو گرفت
  پدرم چندساله ک بیکاره و متاسفانه هم مریضه هم مواد مصرف میکنه و من کمک خرجش هستم ولی برادر بزرگ تر دارم ک پیش مادرم اینا زندگی میکنه با توجه ب این شرایط میتونم مهافیتو بگیرم یا خیر لطف کنید سریع جواب بدید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقتتون بخیر پدرتون باید سن بالای 75 باشند تا شما شرایط معافیت داشته باشین فقط در صورتی ک بیماری خاص داشته باشد بیماری باید به تایید شورا پزشکی برسد وبرادرتون شرایط نگه داری از پدرتون رو نداشته باشن

 184. سجادکریمی
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام وقت بخیر من پدرم ۵۱سالشه
  سه بار عمل جراحی بادو فتن کرده و سه ساله قادر به کار کردن نیس یک ماه پیشم سکته مغزی کرد و کلن فلج شد و من یک برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده و نیست آیا میتونم معافیت بگیرم سن من هم ۲۰هس ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر. اگر از کار افتادگی پدرتون تایید شده باشه میتونید معافیت بگیرید.

 185. مهدی
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام و عرض وقت بخیر
  بنده دانشجوی کارشناسی هستم
  و پدرم دارای بیماری ژنتیکی آکندروپلازی
  (بیماری آکندروپلازی جزو بیماری های نادر ) هستش ، مادر زادی کوتاه قامت هستن ، سن پدرم ۵۰ هستش ، هر جا که میرفتن برای کار به ایشون کار نمی دادن و الان هم که سن شون رفته بالا توانایی کار ندارن با این تفاسیر بنده می تونم از معافیت کفالت استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   در صورتی که از کارافتادگی ایشون رو از بیمه بگیرید بله میتونین از معافیت استفاده کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روز بخیر برای معافیت کفالت پدر پدر باید بالای 75 سال باشه مگر بیماری خاص داشته باشن که باید به تایید شورای پزشکی برسه و مشمول باید تک پسر باشن و یا برادری داشته باشن که دچار معلولیت باشن که امکان سرپرستی پدر رو نداشته باشن

 186. وحید
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  شرمنده به خاطر شرط سنی پدرم نه، به خاطر بیماری هایش که ذکر کردم، شانس گرفتن معافیت کفالت را دارم؟ خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقتتون بخیر … لطفا شرایطی که دارید رو ذکر کنید

 187. وحید
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام، من ۲۶ سالمه و دانشجوی کارشناسی هستم ، تک فرزند پسر خانواده هستم، پدرم ۵۸ سالشه و بازنشسته و سابقه دیابت و فشارخون و صرع و سابقه شکستگی ۲ مهره کمری در اثر تروما، سابقه سکته مغزی داره و مبتلا به آلزایمر می باشد، که طی ام آر آی مغزی دچار آتروفی( از بین رفتن ) شدید سلول های مغزی می باشد، روزانه حدود ۱۴ قرص مختلف جهت دیابت و فشارخون و آلزایمر و صرع استفاده می کند، آیا شانس گرفتن معافیت کفالت را دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام شرایط سنی روندارد

  • ابوالفضل
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۱

   سلام من پدرم کاهش شنوایی دارن ۶۳ درصد عضو بهزیستی هستن و ۶۷ سالشه و یک بردار عضو بهزیستی اعصاب روان شدید هم دارم ک کنار پدرم زندگی میکنه و برادر متاهل دیگر هم دارم ایا میتونم برا کفالت اقدام کنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

    سلام وقت بخیر برای معافیت کفالت پدر باید تک پسر و پدربالای 65 و دچار ناکارامدی باشن

 188. وحید
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام ، من ۲۶ سالمه و دانشجوی کارشناسی هستم، پدرم ۵۸ س

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام سوالتون رابفرمایید

 189. مرتضی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام من متولد سال ۸۰ هستم و تا الان غیبت دارم
  پدرم از قدیم دارای مشکلات روحی روانی هستش چند بار سابقه بستری در تیمارستان داره من تنها پسر بزرگ خانواده هستم پدرم بیمه تامین اجتماعی داره ولی حقوق نمیگیره خواهر کوچیک دارم ومتاهل هستم خرج خانواده رو من میدم من میخوام کفالت بگیرم ایا با این شرایط میتونم بگیرم و پدرم ۵۸ سال سن داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام اگر تنها پسر بالای 18 سال خانواده هستی و از کار افتادگی پدرت به تایید بهزیستی برسد و میتونی معاف بشی بشرطی که بتونی برای غیبتت توجیه مناسبی داشته باشی

 190. اسام
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام. من یگانه‌فرزند ذکور پدرم هستم. پدر ۴۲ ساله من به بیماری “نارسایی کلیوی” دچارند و هفته‌ای ۳ بار همودیالیز می‌شن و بیماری‌شون بی‌درمانه!
  آیا من می‌تونم از راه گرفتن کفالت پدرم معاف بشم؟
  در صورت امکان، احتمال تاییدشدنم در کمیسیون پزشکی چقدره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقتتون بخیر.
   به احتمال زیاد به شما معافیت کفالت تعلق خواهد گرفت.

 191. امیرحسین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

  با سلام بنده تک فرزند هستم و فارغ التحصیل کارشناسی هستم و در کنکور شرکت کردم و در دانشگاه پذیرش نشدم ۱۵ روز دیگر مهلت استراحت یک سال بعد از تحصیل ام تموم میشه و خودم سرکار میرم و شب ها هم کنار خانواده میخوابم و شبی ۵ عدد قرص باید به بابام بدم که خدایی نکرده پدر حالش بد نشه و با این حال هم بعضی از شب ها دچار حمله اعصاب میشه و باید قرص لوروزپام ۳ که خیلی قویه دوباره خودم بهش بدم تا خوابش ببره عضوه کمیته امداد هستیم و یه بار ۲۵ سال پیش پدربزرگم پدرم رو بستریش کردن اما الان هیچ بستری با مشاوره دکتر براش نگرفتیم چون حالش بد میشه تو بستری پدرم ۵۹ سالشه سال پیش رفتم نظام وظیفه میگن باید ۳ بار سابقه بستری تو بیمارستان داشته باشه درسته پدرم از لحاظ اعصاب بهم ریخته است اما دلیل نمیشه مشاوره دکتر رو رد کنیم ببریم بستریش کنیم تو این شرایط کرونا،۲۵ سال سابقه این بیماری لای پرونده های کمیته امداد و دکترش هست آخه چرا حتما باید بستریش کنیم
  من خودم خرج خانواده رو میدم واقعااا نمیتونم برم خدمت خسته شدم دیگه از زندگی مادرم چند سال پیش خودش میرفت سرکار و پدرم تو خونه تنها در روش قفل بود تا موقع که من بیام سال پیش مادرمم کرونا گرفت الانم بیماری دیابت و فشار خون گرفته و تو سازمان دیابت هم عضوه نمیتونه دیگه بره سرکار،بنده خدا شب روز گریه میکنه میگه تو بری من بدبخت چیکار کنم تو شهر خودمم برم کی مایحتاج خوانواده و نگهداری پدر کی انجام بده
  و درضمن پدر بیماری قلبی هم داره
  ببخشید خیلی کامل گفتم ممنون از شما با مشاوره هاتون خدا خیرتون بده گره از درد مردم باز میکنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقتتون بخیر.
   حتما مدارک پزشکیتون را به سازمان نظام وظیفه ارائه بدید و برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید.

 192. تاجان
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

  با سلام
  بنده در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم و غیبتی نداشته ام
  پدرم ۵۵ ساله هستش و دوسال قبل سکته ناقص مغزی شده است و به زور راه می رود و امسال یکی از مهره های کمر شکسته ( افتادن از پله )و با اتل مخصوص پزشکی به زور راه می رود یعنی در امور روزانه ناتوان میباشد و حتما کمک دست لازم دارد
  امروز نیز مشخص شد سرطان معده دارد و به کبد نیز رسیده و ازمایش خون برای بدخیم و خوشخیم بودن سرطان ۱۴ ام مشخص میشود تنها پسر خانواده هستم و خواهر کوچتر ازدواج نکرده هم دارم و پدرم بازنشته نیز میباشد
  ایا شرایط معافی دارم ؟ و اینکه دارم تحصیل میکنم میتونم برای معافی اقدام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقتتون بخیر.
   لطفا برای دریافت کفالت، مدارک پزشکی پدرتون را به نظام وظیفه ارائه بدید و به احتمال بسیار زیاد بهتون معافیت تعلق خواهد گرفت.

 193. محمد گلابوند
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱

  سلام.من از از سال ۹۷ غیبت دارم و بخاطره مشکلاته پدرم نتونستم که به خدمت سربازی بروم..پدرم ۷۳سالشه.و کلی مشکل و بیماری دارد .از جمله عمله قلب باز
  .قند بسیار بالا.کراتین خونه بالا مشکل کلیوی انسولین.و یک گوش ناشنوا و چند مشکله دیگه.در صورتی که قلبش ۲۰درصد کار میکنه.بی سواده و حتی قادر نیست درست به دستشوئی برود..و حتی نمیتواند درست حرکت کند..برادره متاهل دارم…ولی من فقط تو خونه هستم.و واقعا نتونستم پدر مادر ناتوانو ول کنم برم خدمت چون ثانیه به ثانیه به من احتیاج دارند..لطفا راهنمائی کنید..من ۳سال غیبت دارم☹

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام اگر تک پسر بودی برای معافیت کفالت شانس بالایی داشتی ولی چون برادر داری اگه بتونی ثابت کنی برادرت صلاحیت سرپرستی پدر مادرت رو نداره میتونی بگیری یا از بهزیستی یا کمیته امداد نامه بگیری

 194. محمد گلابوند
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹

  سلام.من از از سال ۹۷ غیبت دارم و بخاطره مشکلاته پدرم نتونستم که به خدمت سربازی بروم..پدرم ۷۳سالشه.و کلی مشکل و بیماری دارد .از جمله عمله قلب باز
  .قند بسیار بالا.کراتین خونه بالا مشکل کلیوی انسولین.و یک گوش ناشنوا و چند مشکله دیگه..بی سواده و حتی قادر نیست درست به دستشوئی برود..و حتی نمیتواند درست حرکت کند..برادره متاهل دارم…ولی من فقط تو خونه هستم.و واقعا نتونستم پدر مادر ناتوانو ول کنم برم خدمت چون ثانیه به ثانیه به من احتیاج دارند..لطفا راهنمائی کنید..من ۳سال غیبت دارم☹

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   سلام هم بخاطر داشتن غیبت هم داشتن برادر بزرگتر کمیسیون موافقت نمیکنه ولی اگه از کمیته امداد یابهزیستی نامه داشته باشی میتونی شانس داشته باشی

 195. محمدرضا
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۹

  سلام. پدرم سرطان داره ولی من در حال تحصیل در مقطع ارشد هستم. میتونم الان اقدام کنم یا باید درسم تموم شه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

   سلام محمدرضا
   می تونی از معافیت کفالت پدر استفاده کنی قبل از تموم شدن تحصیل م مشکلی نداره

 196. ابوالفضل
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام بنده تک پسر خانواده هستم و پدر و مادرم طلاق گرفته اند و مادرم ازدواج دوباره داشته و پدرم مجرد است و سن او۵۰سال است
  پدرم اضافه وزن زیاد دارد(۱۵۰کیلو)
  و پدرم دیابت دارد که نسبتا شدید هست و همچنین دارای واریس پا و زخم پای دیابتی و همچنین نوروپاتی پا دارد که نمیتواند روی پایش بایستد و پاهاش تقریبا بی حس هست و همین باعصث میشود نتواند کار کند و وضع مالی خیلی بدی دارد من میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر.
   برای گرفتن کفالت پدر حتما درخواست تشکیل کمیسیون پزشکی بدید تا مدارک پدرتون بصورت کامل بررسی شود!

 197. حمیدرضا نجفی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  میگم من کمیسیون پزشکی کفالت پدرم رفتیم و 3تا پزشک پدرم معاینه کردن و توی پرونده نوشتن.بعد نظام وظیفه گفت براساس رای کمیسیون برات زدن معافیت.بعد یه برگ دادن که سه تا از بستگانمونو(عمو،دایی،عمه،خاله)بیاریم دفتر اسناد رسمی که استشهاد بدن که میخوام کفالت پدرمو بگیرم.و بعد نامه استشهادیه رو بیارم تحویل نظام وظیفه بدم و اوناهم پرونده رو برای بررسی گفتن میفرستن استان.حالا میخواستم ببینم من معاف میشم یا نه؟کدوم ملاکه؟استان یا کمیسیون؟چجوریه؟

 198. مهدی موسوی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۸

  سلام . پدر بنده قادر به راه رفتن نیست و دستاش هم به سختی کار میکنن و چندین بار سابقه سکته داشتن.و سنشون ۶۵ هست
  دو تا برادر دارم که یکیشون متاهل و اون یکی هم به خاطر مشکل عصبی قادر به کار کردن نیست . خودم هم متاهل هستم و ۳۰ سالمه و فرزند دارم . میتونم معافی کفالت بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقتتون بخیر.
   اگر غیبت سربازی ندارید میتونید برای گرفتن کفالت اقدام کنید.

  • حسین اثناعشری
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   باسلام من ۶۱ ساله هستم وپیوند کبد شده ام به علت سیروز کبدی حدود هفت سال پیش حالا کبد به اصطلاح پزشکی پس زده که تحت معالجه هستم و تک پسر هم دارم آیا با شرایط فوق پسرم می‌تواند معافیت از سربازی بگیرد
   باتشکر

   • کارشناس ارشد
    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

    سلام بله میتواند برای گرفتن معافیت کفالت پدر از کار افتاده اقدام نماید.

 199. مهدی موسوی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۵

  سلام . پدر بنده قادر به راه رفتن نیست و دستاش هم به سختی کار میکنن و چندین بار سابقه سکته داشتن.
  دو تا برادر دارم که یکیشون متاهل و اون یکی هم به خاطر مشکل عصبی قادر به کار کردن نیست . خودم هم متاهل هستم و ۳۰ سالمه و فرزند دارم . میتونم معافی کفالت بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام وقت به خیر برای معافیت از طریق کفالت شرط نداشتن غیبت وجود دارد.

 200. حمیدرضا نجفی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۱

  سلام.خسته نباشید.میگم من کمیسیون پزشکی کفالت پدرم رفتیم و 3 تاپزشک پدرم معاینه کردن و توی پرونده نوشتن.بعد نظام وظیفه گفت براساس رای کمیسیون برات زدن معافیت.بعد یه برگ دادن که سه تا از بستگانمونو(عمو،دایی،عمه،خاله)بیاریم دفتر اسناد رسمی که استشهاد بدن که میخوام کفالت پدرمو بگیرم.و بعد نامه استشهادیه رو بیارم تحویل نظام وظیفه بدم و اوناهم پرونده رو برای بررسی گفتن میفرستن استان.حالا میخواستم ببینم من معاف میشم یا نه؟کدوم ملاکه؟استان یا کمیسیون؟چجوریه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقتتون بخیر.
   باید شرایط پدرتون کامل بررسی بشه ولی استشهاد برای کفالتلازم هستش و احتمال قوی به شما معافیت تعلق میگیرد.

   • حسین اثناعشری
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

    باسلام من ۶۱ ساله هستم وپیوند کبد شده ام به علت سیروز کبدی حدود هفت سال پیش حالا کبد به اصطلاح پزشکی پس زده که تحت معالجه هستم و تک پسر هم دارم آیا با شرایط فوق پسرم می‌تواند معافیت از سربازی بگیرد
    باتشکر

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

     اگر نیاز به مراقبت پزشکی دارید میتوانید از این طریق اقدام کنید

 201. محمدامین
  ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام
  پنج برادریم و من چهارمین فرزند پسرم
  برادر اول خدمت کرده و متعهل است
  برادر دوم معافیت پزشکی گرفته و متعهل است
  برادر سوم خدمت کرده و متعهل است
  برادر پنجم تازه وارد دوره آموزشی شده
  من هم سال ۹۵ در دانشگاه کارشناسی برق خوندم و آخر سال ۹۸ دانشگاه رو رها کردم
  پدرم به دلیل سرطان پرستات و مثانه رو برداشته و جهت خروج ادرار روده ای به شکم پیوند خورده با توجه به تمام شرایط آیا می‌تونم از طریق کفالت معافیت بگیرم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام وقت به خیر برای معافیت از طریق کفالت اگر شخص دیگری امکان مراقبت از پدر را نداشته باشد،پدر از کار افتاده و از نظر امرار معاش نیازمند شما باشد و این مسئله برای نظام وظیفه محرز شود امکان معافیت دارد.

 202. علی رضا ظهرابی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام
  من در حین خدمت سربازی هستم
  پدرم جراحی مغزی داشته و یک بار سابقه بستری شدن در بیمارستان اعصاب و روان داشته .در حال حاضر فرزند ارشد ویک برادر کوچک تر از خودم که 13سالشه دارم آیا امکان معافیت دارم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام بله امکان دارد باید از طریق پلیس +۱۰ پیگیری لازم رو انجام بدید

 203. بهنان
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام من تک پسرم
  پدرم به هفتاد نرسیده ولی دیابت داره شانس کفالت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقتتون بخیر.
   شرایط کفالت رو میتونید از طریق سایت سازمان نظام وظیفه پیگیری کنید.

 204. علی علیزاده
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام وقت بخیر من پدرم نابینا هستند تقریبا. یک چشم که کاملا از دست رفته و یک چشم شاید 5 درصد دید داشته باشه. یک برادر 16 ساله دارم و خودم 23 سالم هست. دو ماه دیگ فارغ التحصیل میشم. پدرم هم از کار افتادگی بیمه شون تایید شده و الان بازنشسته شدن. میتونم اقدام کنم بعد فارغ التحصیلی درسته؟ غیبت هم ندارم. ممنون از لطف شما

  • moshaverarshad
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام علیزاده
   شما شرایط اخذ معافیت کفالت پدر را دارا هسین

 205. حسن
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام خسته نباشید من پدرم بیماری صرع داره و 50 سالشه در حال حاضر مشغول به کار هست میخواستم ببینم شانسی برای گرفتن معافیت دارم یا نه؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام اگر از کار افتادگیش به تایید کمیسیون پزشکی برسه و یا تامین اجتماعی تایید کنه اگر تنها پسر بالای 18 سالش باشید میتونید معافیت رو بگیرید

 206. علیرضا
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۳

  سلام من تک پسر خانواده با ۴ خواهر و پدرم مشکل عروق داره و عمل بازکردن عروق انجام داده و یک تصادف سخت داشته و یک کلیه اش تقریبا کار نمی کنه مادرم مشکل زانو و دیسک کمر دارد و خودم دارای کف پای صاف انعطاف پذیر هستم آیا امکان معافیت برای من وجود دارد

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام بلهاگر غیبت سربازی نداشته باشید میتونید برای کفالت افدام کنید

 207. علیرضا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام من تک پسر خانواده هستم و پدرم ۶۲ ساله و عمل بازکردن عروق انجام داده و یک کلیه اش از اون یکی کوچکتره و تقریبا کار نمی کنه و تو جوانی یک تصادف سنگین داشته که داده هاشو عمل کردن آیا من می تونم معافیت کفالت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام اگر غیبت سربازی نداشته باشی چون تک پسری میتونی و شانس خوبی داری که کفالت بگیری

 208. عرفان
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجو هستم
  پدرم ناراحتی قلبی داره ۶۰ سالشه قلبشو بالن زده و قرص های زیادی مصرف میکنه فقط برادر ناتنی دارم ولی از مادر خودم تک پسرم شرایط کفالت دارم ؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام اگه غیبت سربازی نداشته باشی چون تک پسر مادرت هستی میتونی درخواست کفالت مادر و پدر رو بدی

 209. حسن
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقتتون بخیر من تک فرزند خانواده هستم پدر مادرم ازهم طلاق گرفتن پدرم تنهایی زندگی میکند من ازش مراقبت میکنم و فشارخون بالایی دارد که تحت نظر پزشک قرص مصرف میکند میتونم کفالت بگیرم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام اگر از کار افتادگی پدر به تایید کمیسیون برسه و شما غیبت نداشته باسید میتونی برای معافیت کفالت پدر افدام کنی

 210. ایوب منصورنژاد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام خسته نباشین
  من ۲۲ سالمه تازه کارشناسی مو گرفتم پدرم تقریبا نابیناست حتی یه متر جلوتر از خودشو هم به زور میبینه ولی حقوق بازنشستگی ماهی دوونیم میلیون میگیره برادرم ندارم کلی آیا میتونم معافی کفالت پدرمو بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام اگر از کار افتادگی پدر به تایید کمیسیون پزشکی برسه و غیبت نداشته باشید میتونید افدام کنید

 211. محمد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام من ۲۸ سالمه و پدرم متولد ۱۳۱۴ هست و مادرم فوت کرده و من تنها با پدرم زندگی میکنم سه تا برادر دارم و ۶ خواهر که همه ازدواج کردند و فقط من مجرد هستم و فرزند اخرم دو تا از برادرهام معتاد هستند و فقط یکی سالم هست که خونه اش جداست و درگیر زندگی خودش هست ایا معافیت به من تعلق میگیرد؟ لطفا جواب بدید

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 212. ایوب منصورنژاد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام خسته نباشین
  من ۲۲ سالمه تازه کارشناسی رو تموم کردم وپدرم هم تقریبا نابیناست حتی یه متر جلو تر از خودشو هم نمیبینه ،ولی بازنسشته یه شرکته که ماهی دو و نیم میلیون حقوق میگیره اگه درخواست معافیت بدم میتونم معاف بشم؟اصلا حقوق بابام ربطی به معافیم داره یانه؟ضمنا من برادر ندارم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 213. عای
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام خسته نباشید
  پدر من دچار بیماری چاقی مزمن (۱۱۰ کیلو وزن و ۱۶۰ سانتی متر قد) است آیا میتوانم برای معافیت اقدام کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 214. علی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۶

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸سال تمام و دارای یک خواهر بزرگتر از خود هستم که متاهل است
  پدرم ۵۷ سالشه و دارای ناراحتی قلبی مادر زادی است و یک بار عمل قلب باز انجام داده همچنین یک چشم نابینا است و ناراحتی ریه دارن که دستگاه ونتیلاتو مصرف میکنند و خودش هم سربازی معاف شده اما از کار افتادگی ندارد

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام اگه بتونی از کار افتادگی پدر رو از مرجع قانونی دریافت کنی میتونی بشرطی که غیبت نداشته باشی

 215. علی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام،وقت بخیر
  بنده۱۸سال تمام و دارای یک خواهر بزگتر از خود هستم
  پدرم 57 سالشه دارای ناراحتی قلبی مادر زادی و عمل قلب باز انجام داده همچنین یک چشم بینایی ندارد و ناراحتی ریه هستن که دستگاه ونتیلاتو مصرف میکنند اما از کار افتاده نیست و این چند ساله وضع جسمیش به شدت وخیم شده میخواستم بدونم مشمول معافیت کفالت هستم

 216. Saadbavi
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من 22ساله هستم و پدرم فقط یک کلیه داره و به دلیل عفونت اون کلیه شو از دست داده
  دیسک کمر هم داره از نظر بینایی هم مشکل داره و از عینک استفاده میکنه
  من الان دانشجوام و هیچ گونه غیبتی هم ندارم و تک پسرم
  آیا میتونم معافیت کفالت پدرمو بگیرم؟
  ممنون میشم که جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام در حالت کلی شرایطشو داری ولی کمیسیون خودش هم باید معاینات مجدد کنه بعد کفالت پدر رو بگه بهتون

 217. خالدیان
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده 49سال سن دارد و از ناحیه دست پا معلولیت خفیف داره بنده دانشجو هستم و بدون غیبت ویه برادر کلاس چهارم دارم ایا با این شرایط معاف میشوم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام اگه از کار افتادگیش به تایید بهزیستی یا تامین اجتماعی برسه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 218. مهدی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام خسته نباشید.
  پدر من تو تصادف ۲تا از مهره های کمرش شکسته و حدودن ۲۰ساله که معتاده.خودمم تک پسر خونوادم و واقعن توانایی کار نداره.اگه استشهاد محل باشه میتونم تاییدیه کفالت بگیرم یا به چیزهای دیگه هم بستگی داره؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام اگر تک پسر بالای 18 سالش باشی و از کار افتادگیش ثابت شه میتونی معافیت کفالت پدر بگیری بشرطی که غیبت نداشته باشی

   • مهدی
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

    امسال برا سال سوم کنکور میدم(البته که دو سال گذشته بخاطر کارو بار کشاورزی که داریم نخوندم و فقط ثبت کردم شاید قبول شم)بعدش ۲ماه غیبت خوردم امسال.ولی رفتم دانشگاه آزاد از اول مهر ثبت نام زد برام یه نامه گرفتم بردم پلیس به علاوه ده قبول کردن و غیبت رو پاکش کردن.با این شرایط مشکلی پیش نمیاد؟یعنی اینکه دانشگاه ثبت نام کردم ربطی نداره؟
    خیلی ممنون که جواب میدید.

 219. Amir
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام پدر من ۶۲ سال سن داره و آسم داره و برادر بزرگ تر متاهل هم دارم ایا کفالت شامل من میشود؟!

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام اگر بتونی ثابت کنی برادر بزرگت صلاحیت سرپرستی ندارد میتونی برای معافیت کفالت پدر اقدام کنی

   • Saadbavi
    ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

    سلام وقت بخیر
    من 22ساله هستم و پدرم فقط یک کلیه داره و به دلیل عفونت اون کلیه شو از دست داده
    دیسک کمر هم داره از نظر بینایی هم مشکل داره و از عینک استفاده میکنه
    من الان دانشجوام و هیچ گونه غیبتی هم ندارم و تک پسرم
    آیا میتونم معافیت کفالت پدرمو بگیرم؟
    ممنون میشم که جواب بدین

    • moshaverarshad
     ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

     سلام اره اگه به تایید کمیسیون پزشکی نظام وظیفه برسه پرونده پزشکیش هم مهمه

 220. ارین
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام پدر بنده سنش ۴۷ واز لحاظ بینایی یک چشمش نابیناس ایا شرایط معافی دارم

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام اگر تک پسر بالای 18 سال پدرت هستی و غیبت نداری و از کار افتادگی یا بیمار پدرت به تایید بهزیستی برسه اره میتونی و کفالت پدر رو میگیری

 221. عباس
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من 18سالمه پدرم 62سالشه تک پسر هستم دوتا خاهر دارم پدرم مشکل قلبی داره یه بار آنژیو کرده ولی قلبش مشکل مادر زادی داره با ef50آیا معافیت شاملم میشه یا نه

 222. نعمت
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام وقت بخیر
  پدر من دوتا بیماری داره یکی دیسک کمر و دومی بزرگ شدم قلب به نظرتون میتومنم معافیت بگیرم؟ در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم

 223. امیر حسین
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من فرزند اول خانواده هستم و دو برادر کوچکتر دارم که به ۱۸ سال نرسیده اند پدرم در حین کار سوخته و یک پایش از کار افتاده است آیا میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام امیر حسین
   با توجه به توضیحاتی که دادین بله شما میتونین معافیت کفالت پدر بیمار بگیرین جهت اینک از چه راهکارهایی استفاده کنید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

 224. متین
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۰

  سلام
  بنده پدرم ۷۴ ساله هست و بیماری توده بدخیم داره برادر بزرگتر و کوچکترم سربازی رفتن و متاهل هستن و برادر کوچکتر هم با من تو ی خونه هست بنده هم ۲۸ سالمه و شرایط پدرم جوریه ک نمیتونم ببرمش کمیسیون پزشکی ولی مدارک کامل دارم از توده بدخیم امکانش هست ک بتونم معافیت بگیرم؟؟؟
  با سپاس

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام متین در صورتی که برادرتون کمتر از 18 سالش باشه و خودتونم هم غیبت نداشته باشین میتونین جهت اخذ معافیت کفالت پدر اقدام کنید

 225. علیرضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  در پاسخ به سوالتون که پرسیدن از کار افتادس
  باید بگم که نمیتونه کار کنه
  اینو با گرفتن استشهادنامه از اهالی محل میتونم ثابت کنم؟

  • moshaverarshad
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۶

   سلام علیرضا
   به تشخیص کمسیون بستگی دارد که قبول کند یا نکند برای استشهاد محلی که معمولا برای اخذ معافیت کفالت پدر یکم سخت میگیرند

  • محمد
   ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۹

   سلام پدر من مشکل اعصاب روان بیماری اسکیزوفرنی شدید داره و به خاطر دوز زیاد دارو نه توانایی کار داره نه فکر درست و ۵۰سالش هست منم دانشجو هستم و یک برادر کوچک کلاس چهارمی دارم مجبورم دانشگاه رو ترک کنم و برای خانواده کار کنم میتونم کفالت پدرم رو بگیرم؟

   • moshaverarshad
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

    سلام اره اگه تنها پسر بالای 18 سال پدرتون هستید و پرونده پزشکی پدرتون موجوده اقدام کنید احتمال زیاد میتونید معافیت کفالت پدر را بگیرید

 226. احسان
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام وقتتون بخیر
  من 19 سال دارم و یه خواهر بزرگتر از خودم دارم.
  پدرم 63 سالشون هست
  15 سال پیش بخاطر بیماری لیکن پلان(یک نوع بیماری خود ایمنی)مفصل پاشون دچار مشکل شد و حدود 1 سال بیمارستان بستری بودن و مفصل پاشون رو بجاش مصنوعی گذاشتن.همچنین بخاطر این بیماری اثار لکه های قرمز روی پاشون به جا مونده هنوز.ایشون کارمند نیروهای مسلح بودن ولی بخاطر این بیماریشون تو همون سالها زودتر بازنشستشون کردن.
  با این تفاسیر بنظرتون امکان معافیت برای من هستش تا براش اقدام بکنم یا نه؟
  ممنون از وقتتون

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۹

   سلام احسان
   بله شما شرایط اخذ معافیت کفالت پدر را دارا هسین

 227. علیرضا
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام خسته نباشید
  پدر من داری دیابت شیرین مقاوم به درمان و فشار خون
  تکرر ادرار داره و چشمشم دچار مشکله
  من تک فرزند خوانواده ام
  آی برای گرفتن کفالت پدر بیمار میتونم اقدام کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام جناب علیرضا
   پدرتون از کارافتادگی دارد؟

 228. محمد
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من تک پسر هستم پدرم چندین ساله بیماری کلیه داره و 2 تا کلیه هاش 20درصد بیشتر کار نمی کنه همچنین از بینایی یک چشم خیلی ضعیف است کفالت شامل من میشه؟ممنون.

  • moshaverarshad
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۶

   سلام محمد
   به تضخیص کمسیون در صورتی که به پدرتون از کارافتادگی بدن میتونه بگیره

 229. علی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۵

  سلام وقت بخیر
  پدر من از کار افتاده کلی است و حقوق از کار افتادگی میگیرد
  خودم دانشجو ام و20سال سن دارم
  چند ماهه میتونم کارت رو بگیرم.

  • moshaverarshad
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۶

   سلام علی
   زمان اخذ معافیت کفالت پدر بین 60 تا 90 روز

 230. مبین
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام من پدرم چند سال پیش تصادف کرد از ناحیه مغز اسیب دید کما رفت ولی الان رو به بهبوده مادرمم ۳بار سکته مغزی و قلبی داشته ناراحتی قلب و فشار خون داره خاهر کوچیک تر از خودمم دارم پدرمم بخاطر شرایط جسمانی که پلاتین توی بدنش هست آزاد کار میکنه ولی خیلی بهش فشار میاد ۴سال هست که فراری هستم میخواستم ببینم میتونم کفالت بگیرم حین خدمت پدرم بویایی و چشاییشم از دست داده ۳تا مهره کمر نداره و پلاتین توی پاهاشه ممنون میشم راهنماییم کنید ۶ماه هم خدمت کردم و ۴ساله فراریم بخاطر این شرایط

 231. محمدرضا
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من تک پسر هستم پدرم چندین ساله بیماری قلبی داره ، 2بار انژیوگرافی شده ، قرص میخوره دائم قلبش درد میکنه استفراغ میکنه قلبش هم 35 درصد میزنه ، ولی عمل قلب باز انجام نداده در کل کارای شخصی خودش را انجام میده ولی نمیتونه بیرون کار کنه و حتما یکی باید کنارش باشه ، با این حساب به من معافیت میدن ؟ این همه هزینه کنم کمسیون بزارن اخرش رد نکنن ؟

  • مشاور ارشد
   ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام در مورد معافیت کفالت پدر باید کمیسیون پزشکی نظر بدن

 232. علی
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام
  پدر من 75 سالش هست
  بردار بزرگتر من ده سال قبل کفالت خواهرم گرفته و الان متاهل
  کفالت پدر به من تعلق نمیگیره درسته؟

  • مشاور ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام بله کفالت پدر به شما تعلق نمیگیره.

 233. حسین
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۶

  سلام
  پدرم 72 سال سن دارند. بیماری قند و فشارخون دارند و واقعا مسن هستند. برادر بزرگتر از خودم معافیت پزشکی دارد و متاهل است. من دانشجو هستم. آیا میتوانم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام ن‌متاسفانه نمیتونید برادرتون بزرگتر از خودتون معافیت داره به شما نمیدن

 234. علی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام پدر من ۶۸ سالش هست و کاملا بیکاره و هیچ شغلی نداره و تنها حقوق بازنشستگی داره و مسئولیت خانواده رو دوش منه و همچنین از لحاظ جسمی سالم هست و مشکلی نداره و من تنها پسر خانواده ام و ۲۲ سالم هست و یک خواهر بزرگتر از خودم دارم که مجرده آیا میتونم به دلیل بیکاری پدرم و همچنین سن ۶۸ سالگیش معافیت بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام ن متاسفانه شما نمیتوانید بخاطر اینک سن پدرتون ۷۵ سال کمتر

 235. Kamal
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام
  سرطان کبد پدر من متاستاز کرده و ریه رو هم درگیر کرده . باید شیمی درمانی بشه ایا کفالت شامل من میشه؟؟؟تک پسر هم هستم

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام در صورتی که به پدرتون از کارافتادگی بدهند میتونید کفالت پدرتونو‌ بگیرید

 236. رضا
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام
  پدر من عمل قلب باز انجام داده و درحال گذراندن مراحل از کار افتاگی برای بیمه است،و من هم تک پسرهستم
  پدرم متولد1343 و خودم1375
  آیا شرایط معافیت را دارم؟
  باتشکر

 237. حسن
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام پدر من۴۵ساله هستن و دارای بیماری سرطان حنجره ک واقعا نمیتوان کار کنن و برادر من ۱۵ سال از من کوچک تر هس و خودم ۲۰ ساله هستم ایا میشود از خدمت سربازی معاف شوم ‌؟

  • مشاور ارشد
   ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۲

   سلام شما شرایط اخذ معافیت کفالت پدر رو ندارید .

 238. علی
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام خسته نباشید من تک پسر خانواده هستم پدرم 48 سالشه دیکس کمر داره زده به پاش. پاش خم نمیشه فشار خون هم داره قرص فشار خون مصرف میکنه. معافیت به من تعلق میگیره؟ ممنون

 239. علیرضا
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقت بخیر.
  من ۲۲ سالمه و یه برادر ۱۶ ساله هم دارم
  الان خودم دانشجو هستم و غیبت ندارم و از معافیت تحصیلی بهرهمند هستم
  پدرم ۵۰ ساله هست و کارمنده
  حال خوبی نداره و مشکل اعصاب پیدا کرده بعضی اوقات چنان لرزش دست میگیره که نمیتونه چیزی تو دست نگهداره بینایی یک چشم رو هم از دست داده و نیاز به مراقبت داره و توانایی کار کردن رو دیگه نداره میخواد به عنوان از کار افتاده خودش رو بازنشست کنه
  آیا من میتوانم معافیت دایم کفالت پدرم رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام علیرضا جان شما نمی تونید معافیت کفالت پدر رو بگیرید‌ به شما تعلق نمیگیره

 240. خسرو
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من پدرم دارای بیمارهای زیادی است ازجمله اعصاب روان سه باردربیمارستان اعصاب روان بستری شدوچشم چپ نابینا وچشم راستش حدود3تا4درصددیدداردRI ستون فقرات گردنی: ستون فقرات گردنی صافی توردوز را با مادر با استخوان نخاع استخوانی نشان می دهد. کاهش ارتفاع دیسک و ترفندهای ملایم دیسک مرکزی سطح CS-6 و C6-7 است.LS: MRI E MRI ستون فقرات کمری MRI Withoet GD: – تا حدی دیسک کمبود دیابت در TI2 / LI. LI / 12.LA / LS wch برآمدگی دیسک دیفرانسی که در T12 / LI.I / 2.UL دیده می شود و با پیشوند همراه است thecal کیسه cmpresi پارگی حلقوی در L4 / LS انجام می شود. گره Schmorts در T12 / LI وجود دارد. اندازه و شدت وازنظرشنوای گوش چپ60درصدوراست 50درصدشنوای ازدست داده فروشزندهردوشانه دارم ودوبارهمورییدعمل کردم دوبارعودت کرده سندرم روددارم چندباررفتم می کن کفالت شاملت نمی شود

 241. ghaneg
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰

  با سلام .
  بنده شخصی هستم که پدری دارم که بیماری قلبی دارندکه کلا 40 درصد از قلبش کار میکند همچنین از بینایی یک چشم برخوردار نیستند برادرم 2 سال از خودم کوچکتر است اما خدمت رفته است الان سه ساله که از پدرم مراقبت میکنم شاهد هم دارم طول این سه سال فقط خودم مراقبش بودم و برادرم حتی یکبار به دیدن پدرم نیامده ایا شانس معافیت دارم یا ن لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

  • مشاور ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام شما شرایط اخذمعافیتکفالت پدر بیمار رو با این شرایط ندارید.

   • امین
    ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

    سلام من ۱۷ سالمه و یک برادر ۳۰ساله دارم پدرم یک کلیشو از دست داده و مشکل قلبی داره و نمیتونه کار کنه و برادرم هم ازدواج کرده رفته آیا میتونم معافیت بگیرم؟

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

     سلام اگه تحت پوشش نهاد خاصی باشید میتونید نامه ببرید کمیسیون نظام وظیفه و برای معافیت کفالت پدر اقدام کنی

 242. حسین
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام وقت بخیر
  من پدرم چندین ساله ک بیکاره و خودش ی دامداری کوچیک داره ک من کمکش میکنم هر روز تنها پسر خانواده هم هستم و واقعا مسعولیت خانواده رو دوش منه ایا من معاف میشم؟

  • مشاور ارشد
   ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام اگر شرایط اخذ معافیت کفالت پدر رو داشته باشید بله معاف خواهید شد.

 243. میلاد
  ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام ایا من برادر مجرد بزرگتر از خود دارم وپدرم۶۷سال دارد ومشکل بینایی وشنوایی دارد کفالت شامل من میشه ایا لطفا؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام همان طور که در مطلب مراحل اخذمعافیت کفالت پدر ذکر شده اگر شما برادر بزرگتر داشته باشید‌که سالم‌باشند‌معافیت به شما تعلق نمیگیرد.

   • علی اکبر
    ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

    سلام بنده اضافه خدمت ندارم و پدرم مشکل اعصاب و روان دارن و ۱۱بار بیمارستان اعصاب روان بستری شده نیاز به مراقبت داره ولی یه برادر بزرگتر از خودم دارم که زندانه و یه برادرم‌دارم‌دانشجو تازه شروع کرده ۴سال باید درس بخونه و شرایط کراقبت از پدرم رو ندارن ایا من میتونم معافیت کفالت رو بگیرم.؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

     سلام وقتتون بخیر با توجه به صحبت هاتون شما شرایط کفالت رو دارید ولی اگر از کاذر افتادگی پدر تایید شود و یا پدرتون سنشون بالای 75 باشد.

     • هادی
      ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۸

      سلام خسته نباشید من غیبت ندارم برای معافیت پدر بیمار اقدام کردم که حتی کمیسیون پزشکی هم رفتیم ولی هنوز جوابش نیومده پدر من مشکل قلبی داره گرفتگی داشت که دو بار انژیو کرده ۲ تا فنر گذاشته و یک بالن و رگ های قلبش هم عصبی هستن مورد دوم که شرایط دستشه که از کودکی دست سمت چپش مشکل داره و بالا نمیاد و مشکل شدید حرکتی داره و حتی دستش تغیر شکل داده و به شدت لاغر و ضعیفه حتی دکتر کمیسیون هم گفت دستت فلج عصبی شدید هستش که حتی نوار عصب هم گرفتیم دکتر گفت من نوار عصب رو تایید میکنم و دستت ناتوان میخواستم ببینم چقدر شانس دارم برای معافیت ممنون

     • کارشناس ارشد
      ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

      سلام وقت بخیر بستگی به نظر کمیسیون پزشکی داره ولی با توجه به شرایط شما امکانش بسیار بالاست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور