امریه سربازی

امکان گذراندن امریه سربازی1400 برای تمامی مشمولان خدمت نظام وظیفه فراهم شد. در صورتی که مایل به گذراندن دوران سربازی آسان تر و بهتری در قیاس با دیگر سربازان هستید می توانید از امریه نظام وظیفه استفاده کنید. البته قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت امریه سربازی از دریافت راهنمای اخذ امریه از مشاوری کاردان و خبره غافل نشوید. مشاوری که بتواند پاسخ مناسبی برای سؤالات مختلف از جمله امریه سربازی چیست؟ به شما بدهد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با امریه سربازی از جمله لیست ارگان های پذیرنده و همین طور مراحل و شرایط لازم برای دریافت انواع امریه ها برای هر فرد مشمولی الزامی است از این جهت کمک گرفتن از مشاوری متخصص و کاردان در حوزه نظام وظیفه و خدمت سربازی و فردی که اطلاعات بالا و خوبی در رابطه با امریه سربازی و راهنمای اخذ امریه دارد می تواند بسیار مهم و کارساز باشد. از این رو، برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با امریه خدمت نظام وظیفه و دریافت راهنمای اخذ امریه می توانید با تیم مشاوره خبره در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد شناخت ارگان های امریه پذیر از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

با گرفتن امریه خدمت نظام وظیفهدوران سربازی خود را آسان تر بگذارنید

امریه سربازی چیست؟

در امریه سربازی فرد مشمول به جای گذراندن دوران خدمت خود در پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و یا وزارت دفاع دوران سربازی خود را در سازمان و نهادی دولتی سپری می کند.

علت این موضوع هم نیاز مبرم دولت به استخدام افرادی متخصص در سازمان های دولتی است.

به این ترتیب افراد می توانند به جای حضور در پادگان ها حرفه و شغلی داشته باشند و بتوانند بهترین دوران خدمت را با دریافت حقوق و استفاده از امکانات نهادهای مختلف دولتی تجربه کنند.

 

 

 

امریه نظام وظیفه

 

 

دوران امریه سربازی چگونه می گذرد؟

شاید این سؤال مهم به ذهن شما هم برسد که خب دوران امریه نظام وظیفه به چه صورت برای فرد مشمول می گذرد و وی به چه صورت می تواند به سازمانی دولتی برای گذراندن دوران سربازی راه پیدا کند؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید عرض کنیم که هر فرد در صورت مؤافقت سازمان های مربوطه در ابتدا باید دوران آموزشی را بگذراند و سپس وارد ارگانی دولتی برای گذراندن امریه سربازی شود.

دوران آموزشی هم دو ماه به طول می انجامد و فرد مشمول در طول این دوره آموزش های لازم را می بیند. هر فرد مشمول در طول دوران امریه نظام وظیفه و کار در ارگانی دولتی می تواند همانند سایر کارمندان تا ساعت اداری کار کند و حقوق آن ها نیز به موقع و براساس قوانین پرداخت می شود.

حتی امکان گرفتن مرخصی کاری هم برای فرد مشمول امریه سربازی وجود دارد.

البته هر فرد در زمان گذراندن امریه سربازی نیازی به پوشیدن لباس مخصوص سربازی ندارد و می تواند بدون هیچ مشکلی با لباس شخصی در محل کار خود حاضر شود.

 

 

برای اطلاع از زمان و شرایط دریافت امریه علوم پزشکیوارد لینک مربوطه شوید

 

 

هر یک از افراد در امریه سربازی چقدر حقوق دریافت می کنند؟

همان طور که می دانید براساس راهنمای اخذ امریه هر یک از افراد با دریافت امریه نظام وظیفه می توانند از حقوق مناسبی هم در هر ماه بهره مند شوند.

در رابطه با مبلغ این حقوق دریافتی هم باید بگوییم که افرادی که در ارگان های مختلف امریه سربازی را می گذرانند همواره مبلغ مشخص و ثابتی را دریافت می کنند و این گونه نیست که حقوق دریافتی فرد مشغول به خدمت در امریه سپاه با شخص دریافت کننده امریه ارتش با یکدیگر فرقی داشته باشد.

 

 

راهنمای اخذ امریه

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام امریه سربازی چیست؟

ثبت نام امریه در انواع ارگان ها و سازمان ها نیاز به تهیه مدارکی هم دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. تکمیل فرم اطلاعات مخصوص اشخاص مشمول خدمت و کسانی که تحت تکفل آن ها هستند.

. فرم تعهد مبتنی بر نسبت نسبی یا سببی نداشتن با کارمندان و پرسنل وزارت متبوع

. ارائه معرفی نامه از جانب بنیاد شهید جهت کسانی که جزء خانواده جانباز و یا شاهد قرار دارند.

 

 

آیا دریافت امریه سربازی معایبی را هم به دنبال دارد؟

استفاده از امریه سربازی و دریافت آن معایب و پیامدهایی را نیز به همراه دارد که در ادامه در رابطه با آن ها صحبت می کنیم.

اولین معایب استفاده از امریه سربازی که با دریافت راهنمای اخذ امریه می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با آن بدست آورید این است که در صورتی که قبل از اقدام برای دریافت این امریه برای اخذ کسری خدمت نظام وظیفه اقدام کرده باشید امکان استفاده از امریه سربازی را ندارید.

این امر تنها در صورتی برایتان میسر است که ارگان دولتی مدنظر برای گذراندن دوران امریه نظام وظیفه از فرد تعهدنامه ای مبنی بر گذراندن دوران خدمت سربازی به مدت 24 را دریافت کند والا در غیراینصورت این مسئله به هیچ وجه برای فرد مشمول دریافت امریه سربازی میسر نیست.

مورد بعدی این که هر فرد سرباز در صورت گذراندن دوران خدمت سربازی در پادگان ها حدود 21 ماه مشغول به خدمت است.

اما در صورتی که فرد تمایل به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه در سازمان های دولتی و دریافت امریه سربازی را داشته باشد الزاماً باید به مدت 24 ماه خدمت کند.

 

 

مزیت دریافت امریه سربازی چیست؟

در حال حاضر و با توجه به سخت بودن دوران سربازی افراد دیگر تمایلی به گذراندن دوران سربازی در پادگان های خدمت نظام وظیفه ندارند.

از طرفی، افرادی هم هستند که به علت داشتن تحصیلاتی عالی و داشتن تخصص و مهارت در زمینه ای خاص نمی خواهند عمر خود را در پادگان ها به هدر بدهند.

اینجاست که بهترین راه استفاده از امریه سربازی و گذراندن این دوران در بهترین سازمان یا ارگان دولتی است.

اما دقت داشته باشید که دریافت امریه نظام وظیفه با مزیت های قابل توجهی برای هر فرد مشمول همراه است.

از جمله این مزیت ها می توان از استخدام رسمی فرد در همان ارگان دولتی بعد از اتمام دوران خدمت، حضور در محل خدمت درست مانند یک کارمند و همین طور عدم نیاز به پوشیدن لباس فرم سربازی اشاره کرد که در نوع خود بسیار مهم به نظر می رسند.

 

 

برای دریافت امریه سربازی چه مراحلی را باید طی کنید؟

در صورتی که فرد مشمول شرایط لازم را برای دریافت امریه سربازی داشته باشد باید مراحل و فرآیندهایی را برای اخذ این امریه طی کند.

در ادامه مراحل لازم برای اخذ امریه در هر یک از ارگان ها و سازمان های دولتی را ذکر می کنیم.

. در اولین مرحله از مراحل اخذ امریه الزاماً باید وارد سایت ارگان مورد نظر خود شوید و اطلاعاتی را در مورد موارد مهمی همچون زمان مشخص شده برای جذب سربازان در امریه، شرایط اختصاصی در نظر گرفته شده و همین طور سهمیه های اعلام شده بدست آورید.

. در قدم بعدی در صورت برخورداری از تمامی شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده باید دفترچه خدمت را به سازمان مربوطه ارسال کرده و منتظر دریافت برگه اعزام خدمت می مانید.

. مرحله بعدی ارائه برگه اعزام خدمت به ارگان دولتی مورد نظر به صورت حضوری است. (برگه باید به بخش کارگزینی تحویل داده شود)

. پس از طی این مراحل باید منتظر قبول شدن درخواست خود بمانید تا با گذراندن دوره آموزشی و اتمام آن بتوانید به سازمان مربوطه برای سپری کردن دوران سربازی در قالب امریه بروید.

 

 

در رابطه با شرایط دریافت امریه سربازی چه می دانید؟

دریافت امریه سربازی براساس ابلاغیه سازمان کل نیروهای مسلح تحت شرایطی برای هر فرد متقاضی انجام می گیرد.

شرایطی که در دو گروه مختلف عمومی و اختصاصی برای هر فرد متقاضی دریافت امریه سربازی قرار می گیرند.

در ادامه با ذکر شرایط عمومی دریافت امریه سربازی در خدمتتان هستیم و سپس با ذکر لیست ارگان های پذیرنده امریه شرایط اختصاصی شماری از ارگان ها را خدمتتان عنوان می کنیم.

برای کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با شرایط اختصاصی جذب و پذیرش نیرو در انواع سازمان ها و ارگان های دولتی پذیرنده امریه می توانید از کمک مشاورانی خبره و حرفه ای در این رابطه استفاده کرده و راهنمای اخذ امریه را از آن ها دریافت کنید.

 

 

شرایط عمومی دریافت امریه نظام وظیفه چیست؟

. با توجه به راهنمای اخذ امریه فرد متقاضی دریافت امریه باید از خانواده های ایثارگران و یا شهداء باشد.

. متأهل و همین طور سرپرست خانوار بودن یکی از مهم ترین شرایط دریافت امریه است.

. قرار داشتن تحت پوشش اداره بهزیستی برای فرد متقاضی اخذ امریه نظام وظیفه

. فرد در صورتی می تواند برای دریافت و اخذ امریه در ارگان ها و سازمان های مختلف اقدام کند که معافیت از رزم داشته باشد.

 

 

آیا با لیست ارگان های ارائه دهنده امریه نظام وظیفه آشنایی دارید؟

کسب اطلاعاتی در رابطه با ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی و آشنایی با این ارگان ها و سازمان های دولتی برای هر یک از افراد در زمان تمایل به اخذ این امریه الزامی و مهم به نظر می رسد.

در ادامه این بحث با لیست ارگان های ارائه دهنده امریه نظام وظیفه در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

لیست ارگان های ارائه دهنده امریه نظام وظیفه

جهاد دانشگاهی

سازمان حفاظت محیط زیست
مراکز بهزیستی کشوروزارت جهاد دانشگاهی
سازمان آموزش فنی حرفه ایوزارت نفت ایران
سازمان مدیریت و برنامه ریزیوزارت مسکن و شهرسازی
سازمان هواپیماییوزارت صنایع و معادن
سازمان انرژی اتمیوزارت کار و امور اجتماعی
سازمان بازرسی کشورمؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی
وزارت آموزش و پرورش

سازمان گسترش و نوسازی صنایع

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنیسازمان میراث فرهنگی و

گردشگری

وزارت دفاعقوه قضاییه
وزارت بهداشتسپاه

 

 

در مورد امریه وزارت دفاع و شرایط آن چه می دانید؟

امریه سربازی وزارت دفاع یکی از امریه هایی است که افراد زیادی برای دریافت آن و گذراندن دوران خدمت در این ارگان دولتی اقدام می کنند.

اما در ابتدا باید از داشتن شرایط لازم برای دریافت امریه سربازی وزارت دفاع اطلاعاتی را بدست آورید تا بدین ترتیب بتوانید اقدامات لازم را برای اخذ آن انجام دهید.

. در صورتی که عضو بنیاد شهید، اداره بهزیستی و همین طور کمیته امداد امام خمینی هستید امکان جذب در امریه وزارت دفاع را دارید.

. داشتن مدرک کارشناسی و یا ارشد و دکتری برای دریافت امریه سربازی وزارت دفاع ضروری و مهم است. (در صورت داشتن مدرکی پایین تر از لیسانس یعنی دیپلم و فوق دیپلم امکان دریافت این امریه را ندارید)

. در صورتی که تعداد افراد درخواست دهنده برای دریافت امریه وزارت دفاع از شمار کسانی که با داشتن سهمیه اقدام به اخذ این امریه کرده اند بیشتر باشد این پذیرش براساس معدل فرد در آخرین مدرک تحصیلی اش انجام می شود.

. قبل از به کارگیری در سازمان وزارت دفاع گذراندن دوره دو ماهه آموزشی برای هر فرد الزامی است.

 

 

برای اطلاع ازشرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاعوارد لینک مربوطه شوید

 

 

در مورد امریه علوم پزشکی و شرایط آن چه می دانید؟

امریه علوم پزشکی یا همان امریه وزارت بهداشت یکی از انواع امریه های متداول است که مشمولان زیادی به دنبال دریافت آن هستند.

اما در این میان داشتن شرایط اختصاصی لازم برای دریافت این امریه سربازی از الزامات است که در ادامه به ذکر آن ها برای شما دوستان عزیز می پردازیم.

. در صورتی که از جزء سربازان غایب هستید امکان شرکت در طرح امریه سربازی علوم پزشکی را ندارید.

. نیاز مرکز پزشکی مورد نظر به استخدام فردی با تحصیلات و مهارت های شما داشته باشد.

 

 

در مورد امریه قوه قضاییه و شرایط آن چه می دانید؟

امریه قوه قضاییه نیز یکی دیگر از امریه های رایج و متداولی است که افراد بسیاری به دنبال دریافت آن هستند.

در ادامه با ذکر شرایط اختصاصی لازم برای دریافت امریه قوه قضاییه در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

. فرد متقاضی دریافت امریه قوه قضاییه نباید پدرش و مادرش در قید حیات باشند.

. متأهل بودن یکی دیگر از مهم ترین شرایط اختصاصی در نظر گرفته شده برای دریافت امریه قوه قضاییه است.

. قوه قضاییه از میان افرادی برای جذب و پذیرش اقدام می کند که از طرف سازمان بهزیستی معرفی شده باشند و تحت نظر این مؤسسه باشند.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد مراحل اخذ امریه نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

امریه سربازی وزارت نیرو

لیست ارگان های امریه سربازی

معاف از رزم چیست؟

امریه سربازی

امریه سربازی چیست؟

امریه سربازی به این معناست که فرد دوران خدمت سربازی خود را در ارگانی دولتی و نه در پادگان بگذارند و امکان حضور در محل خدمت با لباس شخصی را داشته باشد.

شرایط عمومی دریافت امریه نظام وطیفه چیست؟

از میان شرایط عمومی دریافت امریه نظام وظیفه می توان از متأهل بودن فرد، سرپرست خانوار بودن و تحت نظر سازمان بهزیستی بودن نام برد.

چگونه می توانم راهنمای اخذ امریه را دریافت کنم؟

برای دریافت راهنمای اخذ امریه سربازی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

ارگان های پذیرنده امریه سربازی کدام ها هستند؟

از میان ارگان های پذیرنده امریه سربازی می توان به وزارت دفاع، وزارت نفت و همین طور قوه قضاییه اشاره کرد.

 

8 نظر برای «شرایط و نحوه دریافت امریه سربازی 1400»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *