نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400 آغاز شد داوطلبان گرامی ! از آنجایی که ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بصورت اینترنتی انجام می‌شود نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در مقاله شرح داده شده است. لازم و ضروری است که با دانلود و مطالعه دقیق دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، فرم ثبت نام را بطور دقیق تکمیل نمایید. کنکور ارشد وزارت بهداشت جهت قبولی در دوره‌های روزانه (عادی)، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی ، همه ساله بصورت یکپارچه و جامع برگزار می‌گردد.

 

جهت اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام آزمون وزارت بهداشت 1400 از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

زمان و نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت معمولا از اوایل اسفند ماه آغاز میشود. ثبت نام و انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت و اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ، بصورت اینترنتی می‌باشد و شما می‌بایست بدین منظور فقط به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید . در این سامانه می توانید با بهرمندی از منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت موفقیت لازم را کسب کنید.

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

1- عدم شهرت به فساد اخلاقی

2- عدم داشتن سوء پیشینه کیفری

3- عدم اعتیاد

4- برخورداری از سلامت کامل جسمی متناسب با رشته انتخابی

5- اعتقاد به دین اسلام یا ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی

6- عدم عضویت و وابستگی به احزاب و گروه‌های محارب

7- اعتقاد به قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران مدارک مورد تایید ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

 

 

شرایط اختصاصی نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

1- داوطلبانی که مدارکی از جمله مدرک کارشناسی ، مدرک کارشناسی ارشد ، مدرک دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر داشته باشند که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد و همچنین دانشجویانی که حداکثر تا سی ام شهریورماه 97 بتوانند فارغ التحصیل شوند ، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می‌باشند . این مورد یکی از مهم ترین موارد قابل ذکر در مبحث نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد .

2- پذیرفته شدگان دوره‌های روزانه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت امسال که در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کرده یا ثبت نام نکرده‌اند حق شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را ندارند .

3- کلیه داوطلبان لازم است جهت انتخاب رشته مورد علاقه خود ، متناسب با مدارک مورد تایید ثبت نام ارشد وزارت بهداشت هر رشته امتحانی ، اقدام نمایند . با دانلود دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، مدارک مورد پذیرش هر رشته را در جدول شماره یک که در دفترچه آمده است ، مشاهده نمایند .

تبصره : داوطلبان گرامی توجه داشته باشید در صورتی که مطابق با جدول شماره یک، اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نکنید ، در هر مرحله‌ای از روند برگزاری آزمون اعم از : بررسی مدارک ، اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ، پذیرش و دوره تحصیل که باشید، از مراحل سنجش حذف شده و قادر به ادامه تحصیل نخواهید بود .

4- کلیه داوطلبانی که در دوره‌های رایگان مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده‌اند، در صورت ثبت نام و پذیرش مجدد در دوره روزانه ملزم به پرداخت شهریه خواهند شد . اما لازم به ذکر است با انتخاب رشته‌هایی که مدرک تحصیلی مورد پذیرش آنها ، کارشناسی ارشد باشد، از پرداخت شهریه معاف می‌باشند .

5- متقاضیان دوره کارشناسی ارشد برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید دقت داشته باشند از جمله شرایط شرکت در آزمون وزارت بهداشت برای داوطلبین دانشجو انصراف از از دانشگاه است .

6- دانشجویانی که از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شده‌اند، در صورتی که بتوانند با دانشگاه خود تسویه نمایند، قادر خواهند بود در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته‌ای متفاوت با رشته قبلی خود شرکت نمایند .

7- قابل توجه داوطلبانی که رشته تحصیلی آنها در ردیف رشته‌های کارشناسی وزارت بهداشت است ، این داوطلبان لازم است وضعیت طرح نیروی انسانی خود را مشخص نمایند، در غیر اینصورت قبولی آنها در آزمون، در هر مرحله از تحصیل که باشند لغو می‌گردد.

نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت و دفترچه ثبت نام را با مطالعه نمایید مشاوران مرکز ایران تحصیل به شما توصیه می‌کنند دفترچه راهنما را در این مقاله دانلود و به دقت مطالعه نمایید تا از باقی شرایط و منابع کنکور ارشد وزارت بهداشتمطلع شوید.

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه بر ثبت نام آزمون وزارت بهداشت 1400 از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب

 

سهمیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

سهمیه‌های مورد نظر آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارتند از:

1- سهمیه رزمندگان (خود فرد رزمنده که حضوری داوطلبانه در جبهه داشته است) و ایثارگران
2- سهمیه آزاد
3- سهمیه استعداد درخشان ( همراه با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی).

رزمندگان و ایثارگران عزیز به شرط اکتساب حد قبولی نمره علمی می‌توانند از 30 درصد ظرفیت پذیرش هر رشته محل استفاده کنند و باقیمانده ظرفیت پذیرش در هر رشته اختصاصاً به داوطلبینی که مشمول این سهمیه نمی‌باشند تعلق خواهد گرفت. همچنین اعطای سهمیه استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش عادی خواهد بود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

آن دسته از ایثارگران و رزمندگانی که در ادامه آورده شده‌اند از ظرفیت هر رشته محل، 25 درصد را به خود اختصاص خواهند داد که عبارتند از :
آزاده – جانباز – همسر و فرزند : شاهد – مفقود الأثر – جانباز و آزاده 25 درصد و بالاتر – می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد را کسب نمایند. همچنین خود فرد رزمنده به شرط کسب حد نصاب 80 درصد نمره علمی در گزینش آزاد مشمول این سهمیه خواهد شد.

جانبازان کمتر از 25 درصد، فرزند و همسر جانباز کمتر از 25 درصد نیز می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد را کسب نمایند.
همسر و فرزند رزمنده‌ای که حداقل 6 ماه بصورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته‌اند می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد اخذ نمایند.

سهمیه استعداد درخشان در ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

داوطلبانی که خواستار استفاده از این سهمیه هستند می‌بایست آیین نامه‌ مربوط به “تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان” که نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت درج شده در دفترچه‌ ثبت نام کنکور وزارت بهداشت می‌باشد را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند. در انتها اگر شخص واجد شراط وجود نداشته باشد ظرفیت مازاد استعداد درخشان آن دانشگاه تکمیل نخواهد شد. برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ‌های مربوط به ثبت نام کنکور وزارت بهداشت و منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشتعضو کانال تلگرام ایران تحصیل شوید.

کانال اطلاع رسانی نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

مطالب مرتبط :

سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت به چه صورت است؟

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بصورت اینترنتی و در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir صورت میگیرد.

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت چه زمانی است؟

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت معمولا از اوایل اسفند ماه آغاز میشود.

شرایط ثبت نام در آزمون ارشد وزارت بهداشت چیست؟

برای ثبت نام در آزمون ارشد وزارت بهداشت باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردارد باشید که در مقاله به شرح این شرایط پرداختیم.

سهمیه‌های مورد نظر آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به چه صورت است؟

با توجه به متن مقاله، سهمیه‌های مورد نظر آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سهمیه رزمندگان، سهمیه آزاد و سهمیه استعداد درخشان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *