تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نتایج آزمون دکتری

نتایج آزمون دکتری 1400

نتایج آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

نتایج آزمون دکتری 1400 در قالب نتایج نهایی آزمون دکتری و همین طور نتایج اولیه آزمون دکتری منتشر شد. کلیه داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری نسبت به اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری و همین طور اعلام نتایج اولیه اقدام کنند.

 

دقت داشته باشید که نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری در مرحله اولیه در یک سایت و در مرحله نهایی در دو سایت متفاوت اعلام می شوند. در این نوشته، کلیه اطلاعات مورد نیاز در رابطه با نحوه، زمان و موارد مربوط به نتایج این آزمون را خدمت شما دوستان عزیز داوطلب به طور مفصل عرض می کنیم.

 

 

برای اطلاع از نحوه مشاهده نتایج اولیه دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

  نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه چه زمانی اعلام می شود؟

در رابطه با زمان اعلام نتایج این آزمون در مرحله اول باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که به هر ساله به احتمال زیاد در فروردین ماه شاهد اعلام نتایج آزمون دکتری هستیم.

البته در حال حاضر و با توجه به شرایط بد به وجود آمده از جهت شیوع ویروس کرونا ایجاد تعویق در کلیه برنامه های آموزشی حتی کنکورهای مختلف من جمله کنکور دکتری زمان اعلام نتایج دکتری در مرحله اولیه به هیچ وجه معلوم نیست.

زیرا در اسفند ماه قرار بود شاهد برگزاری آزمون ورودی دکتری باشیم. اما ورود ویروس کرونا به ایران تمامی برنامه های برگزاری آزمون را لغو کرد و فعلاً نمی توان تاریخ مشخصی را برای اعلام نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه اعلام کرد.

پس فعلاً چاره ای جز صبر کردن تا زمان برگزاری کنکور مقطع دکتری و اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دکتری نداریم.

 

 

نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه چگونه اعلام می شود؟

تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دکتری باید در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری اقدام به مشاهده نتایج آزمون دکتری (مرحله اولیه) خود در سایت سازمان سنجش کنند.

دقت داشته باشید که نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه چه برای دانشگاه آزاد و چه دانشگاه سراسری در سایت سنجش و آموزش کشور منتشر می شود.

در واقع، چه در کنکور دکتری سراسری شرکت کرده اید و چه در کنکور دکتری آزاد باید برای مشاهده نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شوید.

 

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج اولیه دکتری

در این بخش، جهت سهولت هر چه بیشتر مشاهده نتایج آزمون دکتری در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری در مرحله اولیه راهنمای تصویری آن را خدمت شما عزیزان می آوریم.

 

 

نتایج نهایی آزمون دکتری

 

 

 

. بعد از ورود به صفحه سایت سازمان سنجش باید بر روی گزینه دکترای تخصصی که با رنگ آبی در قسمت سمت راست سایت نشان داده شده است کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی این گزینه نوبت به انتخاب گزینه کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری می رسد.

با کلیک بر روی این عبارت صفحه ای برای شما باز می شود که در آن دو راه برای اطلاع از نتایج آزمون دکتری پیشنهاد شده است.

 

 

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

 

 

 

در اولین روش هر داوطلب تنها با درج مشخصات فردی خود یعنی سال تولد، شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی و کد امنیتی درج شده در پایین صفحه می تواند نتایج خود را مشاهده کند.

در روش دوم مشاهده نتایج از طریق شماره شناسنامه و همین طور شماره شناسنامه برای فرد میسر است. 

 

 

بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری چه کاری باید انجام دهیم؟

پس از اعلام نتایج دکتری در مرحله اولیه و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و اطلاع داوطلبان از وضعیت مجاز به انتخاب رشته خود حال نوبت به چه می رسد؟

بله درست حدس زدید. حال نوبت به انتخاب رشته دکتری و به دنبال آن اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری در قالب نتایج نهایی آزمون دکتری می رسد.

پس از انتخاب رشته در دانشگاه های مدنظر هر دانشگاه بعد از انجام بررسی های لازم از شما جهت مصاحبه دعوت به عمل می آورد و در انتها هر داوطلب می تواند به نتایج نهایی آزمون دکتری خود پی ببرد.

در واقع، در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری هر داوطلب می تواند به این موضوع که آیا حد نصاب لازم جهت دعوت به مصاحبه را کسب کرده است یا خیر پس ببرد.

با توجه به بحث ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری کلیه داوطلبانی که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در اختیار دارند به آسانی و بدون هیچ مشکلی می توانند اقدام به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کنند.

پس از انجام این انتخاب رشته نتایح انتخاب رشته دکتری آزاد در سایت دانشگاه آزاد اسلامی و به شکل جداگانه ای از دانشگاه سراسری خدمت داوطلبان و متقاضیان ورود به این دوره اعلام می شود.

در صورت نیاز به اطلاع از نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد و همین طور نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای مشاهده نتایج دکتری دانشگاه سراسری و آزاد باید به سایت های جداگانه ای مراجعه بفرمایید

 

 

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری در مرحله نهایی چه زمانی است؟

در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری در دو دانشگاه سراسری و آزاد باید خدمت شما دوستان عزیز داوطلب عرض کنیم که معمولاً زمان اعلام نتایج دکتری در دوره نهایی و پس از انتخاب رشته و شرکت در مصاحبه در شهریور ماه است.

اما در سال جاری و با توجه به تعویق تمامی کنکورهای ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله کنکور ورودی دکتری و به دنبال آن تعویق احتمالی زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دیگر نمی توان زمان مشخص و دقیقی را برای اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد و سراسری اعلام کرد.

در نتیجه، تنها راه ممکن و پیشنهادی صبر کردن تا زمان اعلام مسئولین امر برای برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه و به دنبال آن اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری هر دو دانشگاه آزاد و سراسری است.

 

 

نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری چگونه است؟

در رابطه با نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و آزاد باید نکته مهمی را خدمت شما عرض کنیم.

آن هم این که، درست برعکس اعلام نتایج اولیه این آزمون که در یک مشترک یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود نتایج نهایی آزمون دکتری در دو سایت جداگانه اعلام می گردد.

به عبارت دقیق تر، نتایج نهایی دکتری سراسری در زمان اعلام نتایج دکتری این دانشگاه در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد در زمان اعلام نتایج دکتری این مرکز دانشگاهی در سایت دانشگاه آزاد انجام می گیرد.

 

 

راهنمای اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری

در رابطه با نحوه اعلام نتایج نهایی دکتری در دانشگاه سراسری باید خدمت شما عرض کنیم که در ابتدا باید جهت مشاهده نتایج وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شوید.

 

 

نتایج اولیه دکتری

 

 

پس از طی این مرحله، کلیک بر روی گزینه دکترای تخصصی در سایت سنجش الزامی است.

در صفحه باز شده باید بر روی گزینه نتایج نهایی آزمون دکتری که در عکس بالا موجود است کلیک بفرمایید تا وارد صفحه بعدی شوید.

در صفحه ای که پیش رویتان باز می شود سه روش را جهت مشاهده نتایج دکتری ملاحظه می فرمایید.

 

 

 

نتایج دکتری

 

 

در روش اول، با درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و همین طور عبارت امنیتی می توانید نتایج انتخاب رشته دکتری خود را مشاهده بفرمایید.

در روش دوم، اطلاع از نتایج نهایی دکتری از طریق درج شماره پرونده، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی امکان پذیر است.

در سومین شیوه، با وارد کردن شماره پرونده، شماره داوطلبی و همین طور عبارت امنیتی می توانید نتایج خود را ملاحظه بفرمایید.

 

 

راهنمای اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری آزاد

بر طبق آن چه بالاتر خدمتتان عرض کردیم اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد در سایت همین دانشگاه به نشانی azmoon.org انجام می شود.

به این ترتیب که هر داوطلب بعد از جستجوی آدرس سایت دانشگاه آزاد در موتور جستجوی سیستم خود می تواند مراحل لازم برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد را طی کند.

پس از اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد در سال جاری می توانید راهنمای تصویری مشاهده نتایج را در این بخش مشاهده بفرمایید.

 

 

مرحله بعد از اعلام نتایج نهایی دوره دکتری چیست؟

بعد از اعلام نتایج نهایی دکتری در دانشگاه های سراسری و آزاد نوبت به ثبت نام در رشته محل هایی می رسد که فرد بعد از یک سال تلاش مؤفق به قبولی در آن ها در دوره دکتری شده است.

در این مرحله، انجام ثبت نام اینترنتی و ثبت نام حضوری الزامی است. البته انجام این ثبت نام با تهیه مدارکی خاص از جمله مدارک شخصی و همین طور مدارک تحصیلی برای هر فرد پذیرفته شده همراه است.

در غیراینصورت امکان انجام ثبت نام برای وی به عنوان دانشجوی دکتری وجود ندارد.

 

 

شهریه دوره دکتری آزاد و سراسری چقدر است؟

بحث شهریه دانشگاه ها همواره از موضوعاتی است که هر فرد مایل به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله دکتری هرگز نباید از آن غافل شود و لزوماً باید از آن اطلاع حاصل کند.

البته این در صورتی است که شما در دانشگاهی غیر از دانشگاه های روزانه در دوره دکتری پذیرفته شده باشید.

زیرا قبولی در دانشگاه های روزانه در دوره دکتری نیازی به پرداخت شهریه ندارد و امکان تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه برای شما فراهم است.

اطلاع از شهریه دوره دکتری برای ورود به انواع دانشگاه های غیر روزانه همچون دانشگاه های شبانه و آزاد برای تمامی داوطلبان دکتری اهمیت زیادی دارد.

جهت کسب اطلاعاتی موثق در رابطه با شهریه دوره دکتری در سال جدید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

آیا می توانم به نتایج نهایی کنکور دکتری اعتراض بزنم؟

ممکن است این سؤال هم برای شما همچون سایر داوطلبان دوره دکتری مطرح شود که آیا امکان زدن اعتراض به نتایج نهایی دکتری برای من وجود دارد یا خیر؟

در جواب به شما دوست عزیز باید عرض کنیم که خوشبختانه بله. اما این کار طی فرآیندی در دو سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه آزاد برای کلیه متقاضیان انجام می شود.

اگر می خواهید از نحوه دقیق انجام این کار و زدن اعتراض به نتایج دکتری مطلع شوید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای اطلاع از بهترین منابع کنکور دکتری تخصصی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

دفترچه دکتری

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

رشته های دکتری دانشگاه آزاد

نتایج آزمون دکتری

به این پست امتیاز دهید

نتایج آزمون دکتری در چه زمانی اعلام می شود؟ 

در حال حاضر و با توجه به تعویق زمان آزمون دکتری سراسری و آزاد نمی توان زمان دقیقی را برای اعلام نتایج آزمون دکتری اعلام کرد.

نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری در چه سایتی اعلام می شود؟ 

نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود.

نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد در چه سایتی به عرض داوطلبان می رسد؟ 

نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد در سایت azmoon.org به اطلاع داوطلبان می رسد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور