ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

منابع آزمون دفتریاری ۱۴۰۳ + پیشنهاد رتبه ها | ایران تحصیل

منابع آزمون دفتریاری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آشنایی با منابع آزمون دفتریاری بسیار اهمیت دارد. آزمون دفتریاری مانند سایر آزمون‌های استخدامی مواد آزمونی خاصی دارد که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام می‌شود و در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دفتریاری درج خواهد شد. داوطلبان می‌توانند با مطالعه منابع و دروس امتحانی آزمون دفتریاری تسلط کافی بر موارد بر منابع داشته باشند و تبعاً شانس موفقیت آنها بیشتر خواهد بود.

آزمون دفتریاری هر سال برای جذب دفتریاران آزمونی را برگزار می‌کند و آن دسته از افرادی که مایل به ادامه فعالیت در شغل دفتریاری هستند، می‌توانند مانند دیگر آزمون‌ها با مطالعه مهمترین منابع و داشتن برنامه‌ریزی صحیح مراحل ثبت نام و شرکت در این آزمون را انجام دهند.

مواد امتحانی آزمون دفتریاری 1403

آزمون دفتریاری برای جذب دفتریارانی که از میان سردفتران دفاتر اسناد رسمی معرفی می‌شوند، برگزار می‌گردد. در سال جاری نیز آزمون دفتریاری تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان به استخدام در دفاتر اسناد رسمی می‌توانند از طریق سامانه آزمون دفتریاری مراحل اسم نویسی خود را انجام دهند.

ثبت نام مراحل آزمون دفتریاری را از طریق سامانه موسسه معین به آدرس sazmoon.com  انجام می‌شود. مواد آزمون دفتریاری مانند منابع آزمون دستگاه اجرایی دارای بودجه‌بندی و مواد آزمونی خاصی است و افرادی که می‌خواهند در این آزمون حضور یابند، باید براساس بودجه‌بندی سازمان اسناد و املاک کشور مطالعه خود را انجام دهند.

مباحث و مواد آزمون دفتریاری از سوی سازمان ثبت اسناد کشور تعیین می‌شود و از طریق اطلاعیه این سازمان ارائه می‌گردد. معمولاً مواد امتحانی آزمون دفتریاری در سال‌های مختلف ثابت است. اما ممکن است در برخی سال‌ها بنابر صلاحدید سازمان ثبت اسناد املاک کشور تغییرات اندکی داشته باشند.

در ادامه مواد آزمون و دروسی که در آزمون دفتریاری مطرح می‌شود، در قالب جدول ارائه شده‌اند و شما می‌توانید با مطالعه مواد آزمون خود برنامه‌ریزی صحیح مطالعاتی برای خود داشته باشید. مواد آزمون دفتریاری به دو بخش مواد آزمون عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده است.

برای اطلاع از جزئیات چارت انتخاب واحد رشته حقوق وارد لینک شوید.

دروس عمومی آزمون دفتریاری اسناد رسمی
نام دروس امتحانی تعداد سوالات
درس ادبیات فارسی 10
درس احکام و معارف اسلامی 5
درس اطلاعات عمومی و هوش 5

در جدول زیر دروس و منابع تخصصی مربوط به آزمون دفتر یاری ارائه شده است و شما می‌توانید از طریق آن برنامه‌ریزی مطالعاتی مناسبی را داشته باشید.

دروس تخصصی آزمون دفتریاری اسناد رسمی
نام دروس امتحانی تعداد سوالات
درس حقوق مدنی 15
درس حقوق ثبت 15
درس آیین نامه و مقررات دفاتر اسناد رسمی 15

 

اطلاعیه

مواد و منابع آزمون دفتریاری براساس مندرجات دفترچه آزمون سال گذشته است. با توجه به عدم انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دفتریاری مواد آزمون هنوز به روزرسانی نشده است.

مواد امتحانی آزمون دفتریاری

مهم‌ترین منابع آزمون دفتریاری 1403

آزمون دفتریاری که برای جذب دفتریاران برگزار می‌شود، مواد امتحانی مشخصی دارد و در دفترچه ثبت نام نیز اطلاعات مربوط به آنها درج شده است. افراد می‌توانند از طریق این منابع برنامه‌ریزی مطالعاتی داشته باشند.

آزمون دفتریاری مانند دیگر آزمون‌های استخدامی منابع مشخصی دارد و به داوطلبانی که قصد حضور در این آزمون را دارند، بر طبق مواد آزمون پیشنهاد می‌گردند. مواد آزمون به دو دسته مواد عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می‌شود.

برای هر دسته از سؤالات، منابع و کتاب‌هایی معرفی شده است و افراد می‌توانند با مطالعه این کتاب‌ها و دروس بر مباحث مسلط باشند و در آزمون موفق شوند.

دروس عمومی که براساس اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شامل احکام و معارف، ادبیات فارسی، اطلاعات عمومی و هوش است و در جدول زیر این موارد ارائه شده‌اند.

منابع عمومی آزمون دفتریاری اسناد رسمی
نام دروس امتحانی تعداد سوالات منابع پیشنهادی
درس ادبیات فارسی 10 کتاب های ادبیات دبیرستان (رشته علوم انسانی)

جهت مطالعه بیشتر: زبان و نگارش فارسی، تألیف: حسن احمد گیوی و گروهی از نویسندگان و دستور زبان فارسی، تألیف حسن انوری

درس احکام و معارف اسلامی 5 کتاب معارف و احکام و اندیشه اسلامی، تألیف محمد علی عزیزی
درس اطلاعات عمومی و هوش 5 منابع موجود در گروه ریاضی و هوش دبیرستان

براساس اعلام سازمان ثبت اسناد کشور منابع دروس اختصاصی آزمون دفتریاری شامل حقوق ثبت، حقوق مدنی، آیین نامه و مقررات دفتر اسناد رسمی است که در جدول زیر منابع پیشنهادی ارائه شده است.

کال تو اکشن تماس

برای آشنایی با شرایط استخدام شرکت نفت کلیک کنید.

منابع تخصصی آزمون دفتریاری اسناد رسمی
نام دروس امتحانی تعداد سوالات منابع پیشنهادی
درس حقوق مدنی 15 کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی، تألیف ناصر کاتوزیان _ اعمال حقوقی، تألیف دکتر ناصر کاتوزیان _ مسئولیت مدنی (الزامات خارج از قرارداد)، تألیف حسین صفایی و حبیب الله رحیمی- کتاب درس هایی از عقود معین (۱ و ۲)، تألیف ناصر کاتوزیان – کتاب شفعه، وصیت ارث، تألیف ناصر کاتوزیان _  تست: مجموعه پرسش‌های چهارگزینه‌ای حقوق مدنی ( تست مدنی )، تألیف مجید قربانی لاچوانی _ کتاب قانون مسئولیت مدنی- قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶- قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۷۶
درس حقوق ثبت 15 کتاب حقوق ثبت، تألیف غلامرضا شهری- کتاب های بخشنامه ها و محشای ثبتی، تألیف غلامرضا حجتی اشرفی- قانون ثبت اسناد و املاک و آیین نامه های مربوطه – آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی _ تست: کتاب های سوالات طبقه بندی شده موضوعی حقوق ثبت، تألیف رضا شکری
درس آیین نامه و مقررات دفاتر اسناد رسمی 15 قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه اجرایی آن

 

برای اینکه بدانید مدارک مورد تایید آزمون سردفتری چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

مهم‌ترین منابع آزمون دفتریاری

دریافت مشاوره منابع آزمون دفتریاری 1403

آزمون دفتریاری مانند سال‌های گذشته برای استخدام دفتریاران دفاتر اسناد رسمی برگزار می‌شود. داوطلبان می‌توانند برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این آزمون منابع و مواد آزمونی مشخصی دارد که از سوی سازمان اسناد و املاک کشور ارائه شده است و در دفترچه ثبت نام قید شده‌اند.

بعلاوه مطالعه بهترین منابع آزمون که می‌تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد. داوطلبان برای شرکت در آزمون، باید اطلاعیه‌هایی که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه می‌شود را پیگیری کنند تا بتواند از منابع آزمون مطلع شوند.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون دفتریاری روی لینک کلیک کنید.

ضریب منابع آزمون متفاوت خواهد بود و توصیه می‌شود تا مهم‌ترین منابع که ضریب تأثیر بالایی را دارند مطالعه نموده و زمان بیشتری را برای تسلط به این دروس اختصاص دهند.

با داشتن برنامه‌ریزی مطالعاتی مناسب افراد می‌توانند بهترین منابع را مطالعه نمایند و هر چقدر منابع را بیشتر دوره کنند، کاملاً می‌توانند بر مباحث مسلط شوند.

چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت مشاوره تحصیلی در ارتباط با آزمون دفتریاری هستید تا بتوانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا تیم خبره و مجرب این مجموعه بهترین برنامه مطالعاتی را براساس منابع آزمون دفتریاری به شما ارائه کنند.

جهت بررسی جزئیات مربوط به شرایط آزمون سردفتریوارد لینک شوید.

بنر کال تو اکشن

دریافت مشاوره منابع آزمون دفتریاری

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم به مهم‌ترین منابع آزمون دفتریاری و همچنین مواد امتحانی اشاره کنیم. آزمون دفتریاری برای جذب دفتریارانی که از سوی سردفتران دفاتر اسناد رسمی معرفی می‌شوند، برگزار می‌گردد. این آزمون تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار می‌شود و مهم‌ترین منابع آزمون نیز از سوی این سازمان اعلام شده و در دفترچه ثبت نام آزمون دفتریاری درج خواهند شد.

از این رو شما با مطالعه مهم‌ترین منابع آزمون می‌توانید شانس موفقیت خود را در این آزمون افزایش دهید. چنانچه نیازمند دریافت مشاوره برای مطالعه منابع پیشنهادی هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

 

 برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دروس عمومی و اختصاصی آزمون دفتریاری شامل چه منابعی می‌باشد؟

دروس عمومی شامل ادبیات فارسی، احکام و معارف اطلاعات عمومی و هوش می‌باشد و دروس اختصاصی شامل حقوق مدنی، حقوق ثبت و آیین نامه و مقررات دفتر اسناد رسمی است.

مهم‌ترین مواد آزمونی آزمون دفتریاری کدام اند؟

در این مقاله به مهم‌ترین مواد امتحانی این آزمون اشاره کردیم.

برای دریافت مشاوره برنامه‌ریزی مطالعاتی مناسب برای آزمون دفتریاری چه می‌توان کرد؟

 برای دریافت مشاوره در ارتباط با مطالعه مهمترین منابع می‌توانید با مشاوران برجسته آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استخدام دانشگاه افسری ارتش

  استخدام دانشگاه افسری ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط

  افراد علاقمند به استخدام دانشگاه افسری ارتش باید ابتدا در دوره های آموزشی شرکت کرده و در نهایت استخدام دانشگاه افسری ارتش گردند. تمامی فارغ التحصیلان واجد شرایط رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می توانند در تاریخ...
 • استخدام ارتش

  استخدام ارتش 1403 + زمان، مدارک و شرایط گزینش aja.ir

  زمان ثبت نام استخدام ارتش 1403 اعلام شد. ارتش جمهوری اسلامی هر سال جهت تامین نیروهای مورد نیاز خود در تاریخی نامشخص، اقدام به جذب نیرو از بین جوانان علاقه‌مند و متعهد به جمهوری اسلامی می‌کند. در همین راستا کلیه...
 • رشته های استخدامی وزارت علوم

  رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 + شرایط هر رشته

  لیست رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ اعلام شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل در شرکت در رشته‌های شغلی و تحصیلی وزارت علوم هستند، می‌توانند با دریافت دفترچه راهنما اولویت‌های خود را تعیین کنند. پس از بررسی لیست رشته‌ها...
 • ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 + زمان،شرایط و مدارک

  متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، می‌بایست در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، برای تکمیل فرم نام نویسی به عنوان نیروی متخصص وارد سامانه sanjesh.org شوند. مراحل استخدام شامل اعلام نیاز، ثبت‌ نام، برگزاری آزمون،...
تماس با مشاور