تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
در مورد مشکلات سامانه پادا

مشکلات سامانه پادا + راهنما آنلاین رفع خطا ها | ایران تحصیل

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
در مورد مشکلات سامانه پادا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه پادا، یک سامانه پرونده الکترونیکی برای دانش آموزان می باشد. دانش آموزان می توانند با استفاده از نام کاربری و روز خود، وارد این سامانه شوند و دسترسی کامل به پرونده الکترونیکی خود داشته باشند. سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان که با نام پادا شناخته می شود، به نشانی اینترنتی pada.medu.ir، می باشد. از این رو امکان مشاهده و دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق این سامانه وجود دارد. مشکلات سامانه پادا و همین طور خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا، از جمله مشکلاتی که دانش آموزان در زمان استفاده از این سامانه با آن مواجه می شوند.

ایران تحصیل تصمیم دارد به صورت کامل یک به یک مشکلات سامانه پادا را برای شما شرح دهد. با ما همراه باشید.

خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا، از مهم ترین مشکلاتی می باشد که بسیاری از دانش آموزان و والدین در حین انجام عملیاتی مانند ثبت نام مدرسه، دریافت کارنامه و… با آن مواجه می شوند. اخلال در سامانه پادا می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد. هم چنین این امکان وجود دارد که مشکل از سمت کاربر و یا سامانه باشد. از این رو در ادامه یک به یک این مشکلات را بررسی خواهیم نمود.

به طور کلی سامانه پادا یکی از سامانه های پر کاربرد مدارس می باشد که دانش آموزان باید به منظور انجام بسیاری از امور مانند پیش ثبت نام مدرسه، نقل و انتقالی، دریافت کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات و… به این سامانه و به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

 

 

مشکلات سامانه پادا

بررسی کامل متدال ترین مشکلات سامانه پادا

 

فهرست محتوا

بررسی مشکلات سامانه پادا

همان طور که پیش تر گفته شد، سامانه پادا، در واقع سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان می باشد که هر دانش آموز می تواند با استفاده از نام کاربری (کد ملی یا کد اتباع) و رمز عبور که توسط مدیر مدرسه ارائه می شود، وارد این سامانه شده و کارنامه خود را مشاهده نماید و یا نقل و انتقال مدرسه خود را انجام دهد.

 

چرا سامانه پادا باز نمی شود؟

مشکل برخی از دانش آموزان عدم وارد شدن به سایت پادا می باشد. چرا که این سایت نمی تواند نمرات اعشاری مانند 0.75، 0.5 و 0.25 را به نمایش در بیاورد. به شما توصیه می کنیم تا زمان رفع شدن این دسته از مشکلات سامانه پادا، از اجرای مراحل فارغ التحصیلی خودداری کنید.

بهتر است پیش از اقدام به انجام مراحل فارغ التحصیلی، نمرات خود را با دقت کافی مشاهده نمایید. گاهی به دلیل تغییراتی که در سایت ایجاد می شود، این سامانه از دسترس کاربران خارج می گردد و پس از مدتی این مشکل رفع می شود.

 

 

چرا نمی توان به سایت پادا وارد شوم؟

ورود به سایت پادا نیازمند استفاده از رمز عبور و نام کاربری می باشد و بدون این دو مورد ورود به این سامانه امکان پذیر نخواهد بود؛ در صورتی که شما رمز سامانه پادا را داشته باشید، می توانید کارنامه و پرونده الکترونیکی خود را از طریق سامانه سیدا مشاهده کنید. به منظور دریافت این رمز، مدیران مدارس باید از طریق ورود به سامانه سیدا و از طریق کارتابل مدیر مدرسه، رمز گروهی و یوزر دانش آموزان را مشاهده کنند.

این رمز و نام کاربری را مدیر و معلم باید از طریق برنامه شاد برای دانش آموزان ارسال کنند تا دانش آموزان بتوانند به کارنامه و پرونده الکترونیکی خود دسترسی داشته باشند.

در صورتی که تا به حال رمز سامانه پادا خود را دریافت نکرده اید، با مدیر مدرسه تماس بگیرید تا رمز را به شما اعلام کند.

 

بررسی اخلال در سامانه پادا

در ابتدا به منظور استفاده از فرم های پیش فرض در سامانه پادا، باید به سایت این سامانه وارد شوید و سپس نسبت به فعالیتی که مد نظر دارید، فرم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای ورود اقدام نمایید. بر اساس هر یک از فرم های موجود در سایت، می توانیم مشکل ورود به سامانه پادا را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

 

بررسی مشکلات سامانه پادا

در مورد مشکلات سامانه پادا بیش تر بدانید

 

مشکل فراموشی رمز عبور برای ورود به سامانه پادا

اولین مشکل ورود به سامانه پادا که یکی از شایع ترین مشکلات سامانه پادا برای کاربران می باشد، فراموش کردن و یا گم نمودن نام کاربری و یا رمز عبور می باشد. لازم است بدانید که به صورت پیش فرض در سامانه پادا نام کاربری، همان کد ملی دانش آموز تعریف شده است.

  • مطمئن شوید که کد ملی دانش آموز در زمان ورود اطلاعات سیستم کد ملی دانش آموز مطابق با مدارک شناسایی او وارد شده باشد.

توجه: در صورتی که پیش از این بدون هیچ مشکلی وارد سامانه پادا می شدید، پس مغایرتی در این مرحله وجود ندارد و باید مشکل ورود به سامانه پادا را از مسیر دیگری مورد بررسی قرار دهیم.

توجه داشته باشید که باید کد ملی به صورت 10 رقمی و کامل در سامانه پادا وارد شود.

هم چنین لازم به ذکر است که باید انتخاب فرم جهت ورود به سامانه را به درستی انجام دهید. بدیهی است در صورتی که در حال ثبت نام فرزند خود در پایه پیش دبستانی هستید در سایر فرم های موجود کد ملی فرزند شما تعریف نشده و قطعا به مشکلات ورود به سامانه پادا بر خواهید خورد.

 

 

اطلاعیه

برای ورود به سامانه پادا می توانید از این آدرس pada.medu.ir استفاده کنید.

 

 

بررسی مشکل ورود به سامانه پادا در بخش وقفه و تعیین پایه

به منظور ورود به فرم مربوطه به وقفه و تعیین پادا ابتدا باید وضعیت دانش آموز را در سمت راست صفحه مشخص نمایید.

  • وقفه تحصیلی یک ساله
  • تعیین پایه

مشکل ورود به سامانه پادا در وقفه تحصیلی یک ساله: وقفه تحصیلی مربوط به دانش آموزی که به دلیل موجه از ادامه تحصیل در یک سال تحصیلی باز مانده است. البته مشروط بر این که در همان پایه تحصیلی ثبت نام را انجام دهد.

توجه: در صورتی که در زمان تکمیل فرم وقفه تحصیلی با مشکل مواجه شدید، این امکان میسر است که به دلیل کافی نبودن اطلاعات ثبتی دانش آموز در بانک اطلاعات سیدا باشد. لازم است در این زمان فرم تعیین پایه را پر نمایید تا اسم دانش آموز توسط واحد فناوری در بانک اطلاعاتی تعریف شود و سپس نسبت به ثبت وقفه تحصیلی او اقدام نمایید. از این روش به طور کلی مشکل ورود به سامانه پادا بر طرف خواهد شد.

در صورت انتخاب تعیین پایه و بروز هر گونه مشکل نسبت به ورود در سامانه پادا؛ باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از ورود کد ملی و عبارت امنیتی باید کلیه فرم های نمایان شده در پایین تصویر به طور کامل پر شود. در این صورت با مشکل ورود به سامانه پادا مواجه نخواهید شد.

 

 

متدول ترین مشکلات سامانه پادا

چگونه مشکلات سامانه پادا را برطرف کنیم؟

بررسی مشکل ورود به سامانه پادا در نقل و انتقال دانش آموزان

مشکلات سامانه پادا، در زمان نقل و انتقال دانش آموزان نیز می تواند گریبان گیر والدین شود. این مشکل شاید به این دلیل است که نقل و انتقال پیش از این در سامانه سیدا و توسط مدرسه صورت نگرفته است.

کلمه عبور به منظور ورد به فرم نقل و انتقال، کدی 8 رقمی می باشد که دانش آموز پیش از این برای ورود به سامانه مورد استفاده قرار می داده است. در صورتی که با به کار گیری این کلمه عبور، باز هم با مشکل ورود به سامانه پادا مواجه شدید، می توانید جهت راهنمایی های مربوطه با کارشناسان آموزشی و مشاوران تحصیلی ایران تحصیل از طریق شماره 9079072952 در تماس باشید.

 

مشکل ورود به سامانه پادا در پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم

در زمان ورود از طریق این فرم، اطمینان خاطر کسب کنید که مدرسه مبدا تغییری در وضعیت دانش آموز اعمال نکرده باشد. در این صورت در زمان پر کردن فرم با مشکل ورود به سامانه پادا در پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم مواجه خواهید شد.

لازم به ذکر است که اگر پیش از این بدون مشکلات سامانه پادا، از خدمات این سامانه استفاده می کرده اید، به این معنی است که اطلاعات کاربری و رمز عبور شما هیچ گونه مشکلی ندارد و باید این مشکل را از مسیر دیگری مورد بررسی قرار دهید.

 

بررسی مشکل ورود به سامانه پادا در ثبت نام پیش دبستانی

توجه داشته باشید که این فرم با فرم هایی که پیش از این بررسی نمودیم، کاملا متفاوت می باشد. در صورت مشکل ورود به سامانه پادا در زمان ثبت نام پیش دبستانی، باید در ابتدا کد ملی ولی دانش آموز وارد شود. لازم به ذکر است که ولی دانش آموز در سامانه پادا به کسی گفته می شود که از نظر قانونی حضانت دانش آموز را بر عهده دارد.

در حالت کلی و پیش فرض ولی دانش آموز کد ملی پدر محسوب می شود که ثبت این اطلاعات بدون مشکل ورود به سامانه پادا وارد می شود. اما در صورتی که مادر و یا جد پدری و یا هر فرد دیگر حضانت دانش آموز را بر عهده دارد، باید کد ملی او را در این کادر وارد نمایید.

پس از آن باید موبایل ولی دانش آموز را وارد نمایید. این امکان وجود دارد در این مرحله شما با مشکل مواجه شوید. توجه داشته باشید که بروز هر گونه مشکل، نشانگر مغایرت کد ملی ولی دانش آموز و کد ملی فردی است که شماره همراه به نام وی ثبت شده است.

 

 

اطلاعیه

شما باید رمز عبور برای وارد شدن به سامانه پادا را از مدیر مدرسه دریافت نمایید.

 

 

بررسی مشکلات سامانه پادا در زمان ثبت دانش آموزان جدید الورود اتباع

به منظور ثبت نام مدارس و استفاده از خدمات موجود در سامانه پادا، باید ابتدا کد اتباع برای دانش آموز را دریافت کرده باشد. چرا که کد اتباع در این فرم به منزله کد ملی دانش آموز می باشد.

هم چنین توجه داشته باشید که رعایت این نکته پیش از ثبت نام دانش آموز ضروری بوده و او باید تعیین پایه شود. بهتر است از طریق فرم تعیین پایه نسبت به ورود به سامانه اقدام نمایید.

 

 

چرا در سایت پادا نمی توانم از قابلیت ثبت نام مدارس شاهد پایه اول استفاده کرد؟

برای ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی، باید در زمان ورود اطلاعات، کد ملی پدر دانش آموز، شماره همراه پدر دانش آموز، کد ملی مادر و کد ملی دانش آموز وارد شود. به منظور جلوگیری از بروز مشکلات سامانه پادا، به شما پیشنهاد می دهیم که هر یک از اطلاعات گفته شده را در فیلد مربوط به خود وارد نمایید.

تا جایی که امکان دارد، این اطلاعات را از جایی کپی و در فیلد جای گذاری نکنید. چرا که در این صورت ممکن است کاراکتر هایی که مورد تایید سایت نیست، شناسایی شده و شما در زمان ورود به سامانه پادا با مشکل مواجه شوید.

 

 

چرا در سامانه پادا نمی توانم کارنامه را مشاهده کنم؟

برای مشاهده این فرم، دانش آموز نیاز به نام کاربری و رمز عبور 8 رقمی دارد. در صورتی که برای مشاهده کارنامه با مشکل مواجه شدید، بهتر است مراحل پیگیری آن را مانند مشکلات نقل و انتقال دانش آموز، مورد بررسی قرار دهید.

به منظور برطرف کردن این مشکل، باید یک بار کد ملی ثبت شده دانش آموز در سیستم مدرسه (سیدا) را با پرسنل مدرسه بررسی کنید که اشکالی در ورود اطلاعات به سیستم وجود نداشت هباشد.

هم چنین می توانید به منظور دریافت رمز 8 رقمی از مدیریت مدرسه کمک بگیرید. در صورتی که باز هم مشکل ورود به این فرم در سامانه پادا مرتفع نشد، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

نکاتی در مورد مشکلات سامانه پادا

بررسی مشکلات سامانه پادا مربوط به مشاهده فرم کارنامه

 

مشکل ورود به سامانه پادا در دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

برای شرکت در آزمون هماهنگ امتحانات نهایی پایه دوازدهم، به کارت ورود به جلسه نیاز می باشد. این امکان وجود دارد که در زمان دریافت این کارت، شما با مشکلات سامانه پادا مواجه شوید.

لازم به ذکر است که به دلیل حساسیت این مسئله و ضروری بودن تهیه به موقع کارت ورود به جلسه، بهتر است آن را با مدرسه درمیان بگذارید. چرا که ممکن است اطلاعات اولیه شما در سامانه سیدا از سوی مدرسه به صورت اشتباه ثبت شده باشد.

 

بررسی مشکل ورود به سامانه پادا در بازیابی کلمه عبور

یکی از مهم ترین امکاناتی که سامانه پادا در نظر گرفته است، بازیابی رمز عبور می باشد. اما متاسفانه به دفعات شاهد غیر فعال بودن این سرویس بوده ایم.

 

بررسی مشکلات سامانه پادا

بررسی مشکلات سامانه پادا مربوط به باز یابی رمز عبور

 

به طور کلی شما می توانید با وارد نمودن کد ملی دانش آموز و عبارت و کد امنیتی  از خدمات این فرم در سامانه پادا بهره مند شوید. به این صورت که سیستم به صورت خودکار رمز شما را به شماره همراهی که با کد ملی هماهنگ شده است را ارسال می نماید.

 

مشکلات سامانه پادا در رمز عبور

بررسی مشکلات سامانه پادا در زمان بازیابی رمز عبور

 

بررسی مشکل ورود به سامانه پادا در ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز

به منظور ورود به این فرم صرفا وارد نمودن کد ملی دانش آموز کفایت می کند. در صورتی که با وجود ثبت صحیح کد ملی با مشکل مواجه شدید، مطمئن شوید که کد ملی دانش آموز در بانک اطلاعاتی های مدرسه به درستی وارد شده باشد. چرا که هر گونه مغایرت در اطلاعات این سامانه نمی توانید کد ملی دانش آموز را برای بررسی نتایج ارزیابی تطبیق دهید.

 

خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا

همان طور که در ابتدا مطلب گفته شد، سامانه پادا یکی از سامانه های پر استفاده مدارس محسوب می شود که دانش آموزان می توانند به کمک آن بسیاری از امور مانند پیش ثبت نام مدرسه، نقل و انتقالی، دریافت کارنامه و… را انجام دهند.

به منظور ورود به سامانه پادا، هر دانش آموز نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارد. رمز عبور باید توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه سیدا دریافت شود. در غیر این صورت ورود به سامانه پادا، امکان پذیر نمی باشد.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام مدارس شاهد کلیک کنید و با ما همراه باشید.

 

 

درج شماره تلفن همراه اشتباه

یکی از دلایل خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا، درج شماره تلفن همراه اشتباه می باشد. در واقع اطلاعات دانش آموزان در سایت پادا وجود دارد. چرا که از سامانه سیدا منتقل شده است و شماره ای که دانش آموز در سامانه پادا درج می کند، باید همان شماره ای باشد که توسط مدیر مدرسه در سامانه سیدا ثبت شده است.

در صورتی که شماره همراه خود را تغییر داده اید، حتما مدیر مدرسه را در جریان بگذارید تا مشخصات شما را از طریق ویرایش اطلاعات در سامانه سیدا تغییر داده و شماره همراه جدید را وارد نماید.

 

شلوغی سایت پادا

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات سامانه پادا؛ شلوغی سایت می باشد. به خصوص زمان هایی که گزینه ای جدید مانند ثبت نام مدرسه به سایت اضافه شده باشد و دانش آموزان بسیاری به صورت هم زمان در سایت حضور داشته باشند.

از این رو سایت خطا داده و اجرای عملیات موفقیت آمیز نخواهد بود. در صورت مشاهده چنین مشکلی و مواجه شدن با خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا، بهتر است در زمان دیگری اقدام به استفاده از سایت کنید.

 

درباره مشکلات سامانه پادا

بررسی انواع مشکلات سامانه پادا

 

فعال بودن فیلتر شکن

در صورتی که وی پی ان روشن باشد، نمی توانید به سایت پادا وارد شوید. در نتیجه با خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا مواجه خواهید شد.

توجه داشته باشید که سامانه پادا، یک سامانه ایرانی می باشد که برای ورود کاربران با آی پی کاربران خارجی محدودیت ایجاد می کند. بهتر است پیش از ورود به سامانه پادا، حتما از خاموش بودن فیلتر شکن، اطمینان خاطر کسب کنید.

 

تغییر مرورگر برای رفع خطا

به شما توصیه می کنیم به منظور عملکرد بهتر و مطلوب تر سایت پادا از مرور گر فایر فاکس با ورژن 30 به بالا و یا از مرورگر کروم با ورژن 49 به بالا استفاده نمایید.

در صورتی که در زمان استفاده از یک مرورگر برای ورود به سامانه پادا با خطا مواجه شدید، می توانید مرورگر خود را تغییر دهید.

 

از دسترس خارج شدن سایت

همان طور که پیش تر گفته شد، به منظور عملکرد بهتر سامانه پادا، برخی از مواقع سامانه به روز رسانی می شود. از این رو در این زمان ها سایت از دسترس خارج می شود. در صورتی که وارد سامانه شدید اما امکان دسترسی به فرم ها را نداشتید، بهتر است چند ساعت بعد و یا در زمانی دیگر اقدام به استفاده از این سامانه کنید.

 

رفع خطا و مشکلات سامانه پادا از طریق پشتیبانی

در صورتی که به منظور اجرای هر گونه عملیاتی در سامانه پادا با مشکل مواجه شدید و نمی توانید با راهکار های ارائه شده در این مطلب، آن ها را برطرف کنید، به شما توصیه می کنیم که با پشتیبانی تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

 

 

برای دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

به طور کلی مشکلات سامانه پادا، مربوط به استفاده از فرم های این سامانه و همین طور در لحظه ورود می باشد که یک به یک آن ها را در این مطلب به صورت مفصل توضیح دادیم. توجه داشته باشید که در زمان مواجه با هر یک از اختلالات در سامانه پادا، باید آن را به منظور استفاده از فرم مورد نظر خود برطرف کنید.

برای این کار می توانید با شماره های درج شده در سامانه ایران تحصیل تماس بگیرید و از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دلیل خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا چیست؟

دلایل خطا و ایجاد اخلال در سامانه پادا در موارد مختلفی می باشد که یک به یک آن ها را در این مطلب بررسی نمودیم.

در زمان به روز رسانی سایت، امکان ورود به سامانه پادا وجود ندارد؟

خیر. در زمان به روز رسانی سایت، چند ساعتی سامانه پادا از دسترس خارج می شود که باید تا به اتمام رسیدن این زمان صبر کنید.

آیا امکان تغییر شماره همراه در سامانه پادا وجود دارد؟

بله. در صورتی که شماره همراه دانش آموز تغییر کرده است، باید به اطلاع مدیر مدرسه رسانیده شود تا اطلاعات وی ویرایش شده و شماره تماس جدید برای او ثبت شود.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور