تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره کودکان دبستانی

مشاوره کودکان دبستانی

مشاوره کودکان دبستانی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اغلب مشاوران و روانشناسان معتقدند که پایه شخصیت هر یک از افراد را ، دوران کودکی او تشکیل می دهد. لذا چنانچه کودک دچار مشکلی رفتاری و … باشد، این مشکل به بزرگسالی وی خواهد رسید و مشکلات بیشتری را در آینده برای وی رقم خواهد زد. همین موارد، لزوم مشاوره کودکان دبستانی را بیش از بیش پررنگ تر می نماید. علاوه بر مشکلات شخصیتی احتمالی کودکان، دریافت خدمت مشاوره تحصیلی و روانشناختی کودکان پیش دبستانی نیز به نوبه خود، از موارد بسیار با اهمیت شناخته می شود.

 

 

برای بهره مندی از خدمات مشاوره کودکان دبستانی – درمان مشکلات کودکان، انجام تست های روانشناختی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مشاوره کودکان دبستانی برای مشکلات رفتاری

 

مشاوره کودکان دبستانی برای مشکلات رفتاری

مشاوره کودکان دبستانی برای مشکلات رفتاری

 

نظریات مختلف روانشناسی در رابطه با مراحل مختلف رشد کودکان بر این اعتقاد است که در هر مرحله، بحران های مختلفی را تجربه می کنند که در صورت حل موفقیت آمیز این بحران ها، مشکلات بعدی را نخواهند داشت و در صورتی که این بحران را به خوبی پشت سر بگذرانند، مشکلات آتی را نخواهند داشت. بنابراین شناخت این نوع بحران ها به نوبه خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مطابق با نظریه پیاژه ، کودکان تا سنین دبستان در مرحله پیش عملیاتی می باشند که ویژگی عمده و بارز آن، خودمحوری کودکان است. بدین معنا که کودکان احساس می کنند که فقط خودشان اولویت دارند. این موضوع با توجه به تک فرزند شدن کودکان و یا تعداد کم آنان، پررنگ تر شده است. همین مسئله موجب می شود که آنان در رابطه با برقراری ارتباط به همسن و سال های خود دچار مشکل شوند و ادامه مسیر برای آنان سخت تر خواهد شد. انجام بازی های گروهی و بازی درمانی برای کودکان دارای مشکل، از جمله مواردی است که بر عهده مشاورین می باشد.

کودکان به دلیل مشکلاتی که در خانواده دارند، به طور عمده دچار مشکلات روحی و روانی می شوند. به عنوان مثال شاید عجیب به نظر برسد اما برخی از کودکان دچار افسردگی می باشند. شناخت و درمان این نوع کودکان اقدامی است که بر عهده مشاوران می باشد. ورود به مدرسه، مشکلات یادگیری و فشار والدین و خانواده دانش آموز برای موفقیت در مدرسه، مواردی است که موجب ایجاد مشکلات برای دانش آموزان می شود. در صورت عدم درمان به موقع، این مشکلات به سنین بزرگتر کودک ورود خواهند کرد و مشکلاتی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 

مشاوره تحصیلی و روانشناختی کودکان پیش دبستانی

چرا برخی از کودکان دبستانی دچار مشکلات تحصیلی هستند؟ در اصطلاح تخصصی ما پس از انجام تست هوش وگسلر کودکان و ترسیم نیمرخ هوش وی، پی به نرمال و یا غیر نرمال بودن میان هوش می بریم. همچنین با استفاده از پرسشنامه هایی که به والدین کودکان می دهیم نیز، می توانیم به این مسئله پی ببریم که آیا کودک در دوران قبل از مدرسه دچار مشکلات جسمانی بوده است یا خیر؟ در صورت انجام بررسی های لازم، در صورت اطمینان از اینکه وی دچار اختلال خاصی می باشد، مداخله های مشاوره کودکان دبستانی ضروری می باشد.

نکته ای که ذکر آن در این قسمت ضروری می باشد، این است که متاسفانه برخی از همکاران و یا بعضا معلمین و مدیران ما، برچسب هایی به کودکان می زنند بدون اینکه به صورت دقیق نظر کارشناسی داده شود. این برچسب ناصحیج می تواند آینده دانش آموز را متزلزل کند. بنابراین توصیه ما به تمامی والدین عزیزی که این مقاله را می خوانند این است که تلاش خود را برای کمک به حل مشکل فرزند خود با استفاده از کمک مشاورین داشته باشند. زیرا در برخی از موارد مشکلات دانش آموزان به دلیل فشارهای روانی خانواده ها می باشد.

اختلالات یادگیری کودکان در این سن را می توان به چند دسته تقسیم نمود. اختلال یادگیری خواندن و نوشتن. که هر کدام از این موارد نیز را می توان به نوبه خود در دسته بندی های مختلفی قرار داد. به عنوان مثال نوشتن از آخر به اول یکی از مشکلات برخی از دانش آموزان خصوصا پایه اول ابتدایی می باشد. درصورتی که مشاور به این تشخیص برسند که دانش آموز دچار اختلال یادگیری می باشد، او را به مرکز اختلال معرفی می نمایند تا مشکل وی حل شود و یا اینکه برای آموزش بیشتر بتواند از خدمات بهره مند شود.

 

 

مشاوره کودکان دبستانی شامل چه خدماتی می باشد؟

 

مشاوره کودکان دبستانی شامل چه خدماتی می باشد؟

مشاوره کودکان دبستانی شامل چه خدماتی می باشد؟

 

همانطور که ذکر گردید، خدمات مشاوره برای کودکان را می توان به دو نوع تقسیم نمود. اگر بخواهیم در رابطه با سنین پایین تر آغاز نماییم، باید بگوییم که یکی از مشکلات کودکان به طور عمده، لجبازی آنان می باشد. لجبازی کودکان از سنین 3 سالگی آغاز می شود. به طور طبیعی کودکان در این سن برای اثبات موجودیت خود به عنوان فردی منحصر به فرد، و افزایش و حفظ احساس استقلال خود، در مقابل خواست و نظر خانواده ها، خصوصا والدین، به مخالفت بر می خیزند. اما اگر این روند به درستی درمان نشود، موجب ایجاد مشکلاتی در آینده افراد می شود.

از دیگر مشکلاتی که دانش آموزان ابتدایی دارند، به طور معمول، مشکلات مربوط به عدم علاقه مندی به درس و کتاب می باشد. ما در اقدامات درمانی برای حل اینگونه مشکلات، معمولا چند نکته را مورد سنجش قرار می دهیم. در قدم اول باید ریشه یابی این مسئله صورت گیرد. چرا دانش آموز رغبتی برای درس نشان نمی دهد؟ شاید این مشکل به دلیل نا مناسب بودن آموزش، مشکلات خانوادگی، عدم آمادگی کودک برای انجام تکالیف، انتظار زیاد والدین برای اختصاص ساعات زیادی برای مطالعه و … باشد. که در هر یک از موارد ما مداخلات لازم را برای حل این مشکلات به انجام می رسانیم.

ما در رابطه با دانش آموزان پایه ششم با دو نوع مسئله روبه رو می باشیم که بررسی دقیق را ضروری می نماید. یکی از مسائل مهم این سن، ورود به دوره نوجوانی است. مشکلات و همچنین درگیری های ذهنی که برای دانش آموزان در این سن به وجود می آید، اغلب ناشی از همین موارد می باشد. نوع دیگر مداخلات مشاوره کودکان دبستانی برای دانش آموزانی است که علاقه مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می باشند. که مشاوره های لازم برای قبولی در این آزمون را خواهند داشت.

 

 

برای حرف شنوی کودکمان چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

 

برای حرف شنوی کودکمان چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

برای حرف شنوی کودکمان چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

 

منظور از حرف شنوی چیست؟ برخی از والدین انتظار دارند که هر حرفی که از سوی آنان گفته می شود، فرزندشان به طور قطع قبول کند بدون اینکه مخالفتی داشته باشد. این انتظار کاملا غیر منطقی است و در این موارد بهتر است والدین خودشان این خطای شناختی را کنار بگذارند. اما اگر فرزندتان با خواسته های شما مخالفت می کند. می تواند چندین دلیل داشته باشد که ابتدا بهتر است ریشه یابی شود و پس از آن برای درمان مناسب اقدامات لازم صورت گیرد. ما در زیر به برخی از این دلایل به همراه شیوه درمان آن اشاره خواهیم نمود.

شما درخواست خود را به موقع مطرح نمی نمایید : بسیار طبیعی است که کودکان به هنگام بازی و همچنین انجام امور سرگرم کننده، تمرکز کمتری دارند و همین مسئله موجب می شود تا تمرکز کمتری برای انجام امور مختلف داشته باشند. در این موارد معمولا به حرف شما گوش داده نخواهند شد.

درخواست های شما اغلب مخالف با خواست و عقیده آنان است : نه تنها کودکان، بلکه اغلب ما انسان ها از مخالفت های زیاد احساس خستگی می کنیم و در مقابل فرد مخالفت کننده ، موضع گیری می نماییم. بنابراین جلوگیری زیاد موجب این مسئله خواهد شد.

تنبیه درستی در نظر نگرفته اید: گاهی سهل انگاری هایی که والدین دارند، موجب می شود تا کودک این احساس را داشته باشد که مجاز به انجام هر کاری است منظور ما از تنبیه در مشاوره کودکان دبستانی کتک زدن نیست. در تغییر رفتار و رفتار درمانی ما مواردی داریم که به موجب آن بدون نیاز به کتک زدن کودک، از طریق زنجیره سازی، افزایش نرخ رفتارهای مثبت ، غرقه سازی ، محروم کردن، خاموشی رفتار و… به والدین آموزش می دهیم که بتوانند مشکلات فرزند خود را حل نمایند.

قاطع باشید : مطابق با آخرین تحقیقات مشاوره و روانشناسی خانواده ، بهترین سبک فرزند پروری برای کودکان، فررند پروری اقتدار طلب می باشد. این نوع سبک فرزند پروری بدین معناست که والدین قانون مند منعطف می باشند. به همین دلیل در صورتی که قانونی برای کودک خود تعیین می نمایید، به هیچ عنوان از قانون خود صرف نظر نکنید.

تشویق کنید : تشویق در اصطلاح روانشناسی با نام تقویت می باشد. بدین معنا که هر زمانی که کودک شما کار خود را به درستی انجام داد و یا اینکه به حرف شما توجه نمود، حتما او را مورد تشویق قرار دهید. این کار موجب می شود تا وی به این مسئله پی ببرد که رفتار او کاملا درست بوده است.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا برخی از خدمات مشاوره کودکان دبستانی را برای شما والدین عزیز ارائه نماییم. در صورتی که مایل به برقراری ارتباط با مشاوره تحصیلی و روانشناختی کودکان پیش دبستانی ما می باشید، می توانید با مشاوران ما به شماره های 9099072952 ( از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران)  از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان

مشاوره تلفنی شبانه روزی بهزیستی

شناسایی و رفع مشکلات رفتاری دانش آموزان ابتدایی و متوسطه

رتبه بندی مدارس تیزهوشان سمپاد

مشاوره کودکان دبستانی

مشاوره تحصیلی و روانشناختی کودکان پیش دبستانی

سن ورود به پیش دبستانی

مشاوره کودکان دبستانی

مشاوره کودکان دبستانی شامل چه خدماتی می باشد؟

خدمات ارائه شده شامل مشاوره خانواده در صورت نیاز ، مشاوره رفتاری کودکان، تغییر رفتار و رفتار درمانی و همچنین حل مشکلات تحصیلی فرزندان شما می باشد.

 

فرزند من مشکل تحصیلی دارد چگونه می توانم این مشکل را رفع نمایم؟

برای رفع این مشکل می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی و روانشناختی کودکان پیش دبستانی بهره مند شوید.

 

چگونه می توانم با مشاوره کودکان دبستانی در ارتباط باشم؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما با شماره های 9099072952 ( از سراسر کشور) و 9099072952 ( از استان تهران ) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. یلدا شیرزاد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقت بخیر. کسایی که تلفن ثابت ندادن چطوری میتونن تماس بگیرن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقتتون بخیر متاسفانه نمیتوانند تماس بگیرند

 2. Sadaf
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۳

  سلام ببخشید الان من اگه به این شماره ای که تو سایت هست زنگ بزنم میتونم مشاوره بگیرم و اینکه رایگانه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام اگر با تلفن ثابت با مرکز مشاوره روانشناسی تماس بگیرید هزینه مشاوره شما از مخابرات برای شما اعمال خواهد شد.

 3. ژینو
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام
  ببخشید که مزاحمتون شدم
  من واقعا به کمکتون نیاز دارم
  دارم کل زندگیم و بهم میزنم افسردگی شذید گرفتم
  اما الان تلفن ثابت ندارم میشه لطفا کمکم کنید
  یه راه ارتباطی بهم معرفی کنید
  ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقتتون بخیر.
   لطفا بفرمایید چجوری میتونیم کمکتون کنیم؟!

 4. زینب
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

  و اینکه تلفن ثابت ندارم برای تماسبا موبایلمم زنگ میزنم نمیشه 🙂

 5. اشکان صادقی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۳

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.ببخشید من یه موضوعی چند وقته ذهنمو خیلی درگیر کرده و باعث رنجش و افسردگی من شده و اون اینه که من یکسری اطلاعات شخصی روی هارد کامپیوترم داشتم که برام خیلی مهم بود و هر روز مرورشون میکردم و آرامش بهم میداد و بخشی از عادت روزانم بود و متاسفانه این اطلاعات پاک شدند و هیچ جوری نتونستم برگردونمشون.و از وقتی این اطلاعات پاک شدند دائما در ۲۴ ساعت شبانه روز فکرمو درگیر کرده و باعث رنجش و غم زیادی در من شده و خیلی افسردم کرده.خواهشا راهنماییم کنید

  • مشاور ارشد
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام اشکان جان خوبی باید تلفنی باهم صحبت کنیم تا بتونیم این مشکل و رفتار وابستگی تون رو به روش های صحیح درمان کنیم با مرکز مشاوره روانشناسی تماس بگیرید.

 6. مهیا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  پیام من چرا نیست🥺

 7. مينا دهقاني
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام من واقعا مشكل دارم و اينكه واقعا نميتونم تماس بگيرم كاش ميشد چت باشه چون مشكل شنوايي دارم

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام خانم دهقانی
   راه ارتباطی با مرکز از طریق تماس تلفنی

 8. تلما
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  وقتتون بخیر
  من با یه اقایی که همکارم هستن و درواقع مدیر من هستن ۴ساله کارمیکنیم باهم و حدود ۳ماه میشه هندیگه را خیلی دوس داریم وایشون ۲سال ازمن بزرگترن و خانواده ایشون منو نمیخواستن ولی دیگه قبول کردن و اومدن خواستگاری در ضمن من ۲سال پیش یه نفری اومدن خواستگاری بنده ولی خیلی شکاک بودن و حتی نامزدم نکردیم فقط رفتیم چندجلسه بیرون واسه صحبت و اینکه گفتن حالا یه ازمایش برید ماهم رفتیم و همونجا بحثمون شد و کاغذا را حتی پاره کرد بعد این اقا که الان همو میخوایم جریانو خونه گفتن واسه مادرشون وقبل ازخواستگاری از این پسر تحقیق کردن و گفان که من تالاسمی مینور دارم و مادر ایشون حساس شدن
  حالا اینا به کنار اومدن خواستگاری ساعت ۹ونیم شب و خیلی زود رفتن حرفی از خواستگاریم نشد فقط گفتن حرف بزنن دختر پسر ماتانشستیم یه یه ربع شد گفتن پاشید و رفتن درضمن خواهر ایشون روز قبل اومدن دفتر و به من گفتن به خونوادت بگو میخوایم بیایم خواستگاری اگر اجازه میدن و خونوادم گفتن مشکلی نداره
  شب خواستگاری گفتن ما زنگ میرنیم دوسه روز دیگه و جواب میگیریم
  دوروز بعد مادرشون صبح زنگ زدن به مادرم و گفتن که دختر شما بااون پسر ازمایش رفتن ؟ ما به جز خونوادمون کسی اطلاع نداشت هیچکس واسه همینم مادر من حس کردن که بد میشه حالا واسه دخترشون گفتن نه بعد مادرشون زنگ زدن به من و ازمن هم پرسیدن ولی من همه چیو بهشون گفتم بعد میگن مادر من عدم صداقت داره و کتمان کرده وباید عذرخواهی کنه من زنگ زدم به مادرشون و گفتم شرمنده واول که مادرم گوشیو گرفتن چندبار گفتن بله حالا میگن مادرتم مغروره یا اینکه مشکل داره درضمن خواهرمم ۶ماهه فوت شده و مادرم شرایط روحی مساعدی ندارن حالا صدای مادرمم ضبط کردن و دارن به همه میگن مادرمم صحبت کرد ولی عذر خواهی نه
  فکرکردیم حل شده ولی دیدیم نه دوباره دلگیرن واینکه گفتن کلمه عذر خواهی ازمن و مادرم نشنیدن بااین حال من بازم گل خریدم و رفتم عدر خواهی ولی بازم قبول نکردن ومیگن خونواده باید عذر خواهی کنن من باید چیکارکنم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام برای دریافت مشاوره تماس بگیرید

 9. عسل
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

  خاهش مکنمح ی حرفی بگید تا اروم شم حالم خیلی خیلی خرابه دیگ تحمل این زندگی رو ندارم

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام عسل
   با توجه به اینک مشاوره خانواده محرمانه هستش
   شما جهت استفاده از اطالاعات مشاورانون میتونین با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنمایی کامل براتون انجام بشه

  • عسل
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   ممنون

 10. علی
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام . ببخشید یه سوال داشتم . رشته دکترای روانشناسی بالینی ، طرح داره یا نه ، اگر طرح داره آیا مثل پزشکی طرح آقایان سربازی شوند هم محسوب میشه یا نه ؟ . یا اینکه حتما باید بعد از طرح رفت جداگانه سربازی .

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام بعد از طرح اره باید خدمت سربازی هم جداگانه درخواست بدی

 11. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام خسته نباشید

  چطور کسی رو فراموش کنم

  انقدر فکر کردم بهش دیوونه شدم بخدا

  اصلا بی اختیار بهش فکر میکنم دست خودم نیس

  میخوام اصلا بهش فکر نکنم

  به این دلیل میخوام فراموشش کنم چون فک میکنم یک طرفه باشه!!

  لطفا راهنمایی کنید ؟🙏🏻🙄

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام باید حواست رو مسایل دیگه بدی سر خودت رو گرم کنی ..االبته فقط اینا نیس باید مشاور و روانشناس هم کمکت کنه میتونی با مرکز مشاوره تماس بگیری با داخلی 104 خانم عیسی زاده صحبت کنی

 12. مطهره
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام من واقعا اوضاع روحی و جسمی خوبی ندارم میدونم اگر به این وضعم ادامه بدم بدجور نابود میشم من دوبار خودکشی کردم ولی خوب شدم داستانای طولانیه میشه کمکم کنین کل زندگیم نابود شده من احساسای خوبی ندارم برای حالم تحقیق زیاد کردم ولی پولی ندارم برم روانشناس من افسردگی خیلی شدیدی دارم و دو قطبی هم هستم و شخصیت مرزی هم احتمالش هست که داشته باشم دارع کارم با توهماتم میرسه و واقعا احساس میکنم یچیزی جز خودم درونمه نمیزاره کنترل کنم خودمو من از همه سمت زندگیم تو فشارم من از همجا رونده شدم خواهشا کمکم کنین اگر بشه از تلفن ثابت خونه زنگ نزنم و از خط باشه خیلی بهتره یا حتی توی واتساپ چت واقعا به کمکتون نیاز دارم من خیلی سایتا رفتم جواب ندادن یا پولی بودن

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام برای دریافت روانشناسی انلاین رایگان باید با مرکز تماس بگیری

 13. رها
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۸

  سلام من ۷ ساله که ازدواج کردم بماند که ازدواج من با مخالفت خانواده ام بود و با اصرار من سر گرفت از وقتی نامزد شدم خیلی دوسم داشتا ولی سر هیچی دعوا راه میننداخت و کار به کتک کاری میکشید و بعد که میدید من بی گناهم هی معذرت خواهی میکرد ولی چه فایده کارش یه بار نبود به چند سال ادامه داشت تا اونجایی که پیش مادرو خواهرمم دعوامون شدنی به اونا هم بی احترامی میکرد و هلشون میداد و داد میزد سرشون الان ۳ سالی شده که عوض شده چون شناخته منو همه اون دعواهایی که باهام میکرد بعد فهمیده بود که من تو هر قضیه ای که میشد بی گناه بودم خدایی هم بی گناه بودم خیلی مظلوم بودم خیلی الان بهتر شده هی سعی داره گذشته رو فراموش کنم ولی نمیتونم با یه رفتار کوچیک با یه حرف کوچیک یاده اون روزا میافتم و بازم دلم هری میریزه و نمیتونم ببخشمش شدم مرده متحرک به نظرتون چیکار کنم من

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام رها خانوم
   ببنید اینک با یک جمله بخواییم براتون راه و چاره بگیم اشتباه ینی شدنی نیست ابتدا باید ریشه یابی بشه که مشکل اصلی چیه بعد راهکارهای مناسب براتون ارائه بدهیم جهت ایتکار با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 14. Dorsa
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۷

  سلام ۹ سالگی بهم تجاوز کردن پسر عمم بهم تجاوز کرد به هیچکس نگفتم و اصلا حالم خوب نیست دلم میخواد خودکشی کنم چند بار هم دست به خودکشی زدم ولی بخاطر مامان و بابام نتونشتم چون تک فرزندم و دلم براشون میسوزه اصلا رابطه خوبی با مامانم ندارم هر چی میشه میزنه تو سرم بدیش اینکه عاشق پسر عمم که بهم تجاوز کرد شدم جدیدا خیلی پیام میده بهم مثلا میگه:جدیدا زیاد بهت فکر میکنم کی خونه تنهایی بیام پیشت یا تو بیا خونه ی من . واقعا نمیدونم چیکار کنم اصلا حالم خوب نیست دلم میخواد یه دل سیر گریه کنم یه بار پیام ها رو مامانم دید نمی دونم چیکار کنم دارم دیوونه میشم گاهی

 15. علیرضا داوری
  ۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

  پسری هستم 17 ساله هستم، عاشق دختر عمه ام هستم، اما وقتی 10مهر ماه 1398به ایشون ابراز علاقه کردم دست رد به سینه ام زدن و تا شب چله همون سال با من قهر بودن و من هم از همون 10 مهر افسرده شدم اما بدون کمک حتی خانوادم کنترلش کردم و عید 1399کاملا به حالت عادی برگشتم اما بعد از یه ماه دوباره افسردگی اومد سراغم و من تا اواخر پائیز 1399 به خوبی با این مساله کنار اومده بودم اما دیگه ناجور اوت کرد و با کمک روانشناس یه ماهه سر پا شدم تا اینکه یه مشکل کلان اقتصادی برای پدرم رخ داده که تا یه هفته دیگه می افته زندان و الآن من یه سگ دارم که دلیل اصلی حال خوبمه اما به دلیل مشکل اقتصادی پدرم می خوان سگم رو بفروشن یا بدن به کس دیگه و حالا من گیج شدم که چی کار کنم، دانشگاه یا سربازی یا کار و موندن کنار مادرم و دخترم(سگم)؟ البته این خیلی مختصر بود، فقط می خواستم ببینم باید به چه مشاوره ای رجوع کنم تا راهنماییم کنند؟

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام شما می تونید با مجموعه تماس بگیرید تا با روانشناسان مرکز در ارتباط باشید .

 16. Baran
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۷

  ببخشید ما تلفن ثابت نداریم
  منم فقط میتونم وقتایی که میرم بیرون باهاتون صحبت کنم
  هیچ راهی وجود داره که من بتونم از اون طریق باهاتون ارتباط برقرار کنم
  توروخدا کمکم کنید خیلی داغونم
  میشه لطفا یه شماره تماس بذارین که من از اون طریق باهاتون درارتباط با‌شم
  اخه من که نمیتونم اینجا شمارمو بذارم،و گفتمم که تلفن ثابت نداریم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴

   ایمیلتون رو چک کنید سپاس

 17. Baran
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸

  سلام خسته نباشین
  من دختر ۱۸ساله ای هستم که علی رغم اینکه خیلی درسم خوب بود و همه تشویقم میکردن و میگفتن حتما کنور قبولی،پزشکی نیاوردم و پیرا پزشکی اوردم ولی چون علاقه ای نداشتم با وجود مخالفت خانواده موندم پشت کنکور
  ولی از طرفی ظاهر خیلی خوبی دارم،و همین باعث شد با اینکه هیچوقت توی زندگیم با هیچ پسری دوست نبودم،مورد تجاوز قرار بگیرم و الان بدترین ضربه روحی رو خوردم
  حالم از خودم بده
  مدام فکرم درگیره و گاهی به خودکشی فکر میکنم
  خیلی به کمکتون احتیاج دارم
  داستان زندگیم خیلی طولانیه و متاسفانه قابل بیان نیست

  • مشاور ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام باران جان شما با مرکز مشاوره تماس بگیرید‌تا بتونیم شمارو با روانشناسان مجموعه آشنا کنیم تا مشکلتون حل بشه

 18. محمد
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام وقت تون بخیر من پسری ۱۵ ساله هستم که تقریبا ۹ ماه پیش رابطه احساسی با دختر خالم داشتم که الان منو به نابودی کشیده، من واقعا عاشقشم خالی از هرنوع هوسی زندگیم رو حاضرم بع پاش بدم.
  تقریبا یکسال پیش منو دختر خالم بهم وارد رابطه احساسی شدیم و تا خرداد کسی چیزی نمیدونست خرداد مامانش فهمید و گفت بهتره باهم نباشیم اونم کلی زدو منم داغون شدم بعد گذشت دو سه ماه تونستم دوباره باهاش حرف بزنم اما بعد یه هفته مادرم جلومون رو گرفت منم کلی کتک خوردمو گوشیمو گرفتن بلاکش کردن عشقمم وقتی دید بلاک شده دیگه هیج وقت جوابمو نداد بخدا قسم بخدا قسم خسته شدم
  هر ثانیه بهش فکر میکنم فکرا دیونه ام کردن منو تا مرز جنون کشوندن طوری شده گهگاهی صداش رو توی سرم میشنوم همینطور صدای یه بچه خواب ندارم غذام نمیتونم بخورم وقتی فکرش میاد بع سرم کارم شده نگاه کردن عکساش گریه کردن بغض کردن کمر درد همیشه همراهمه زانو هام درد میکنه سردرد همیشه دارم هر روز با سردرد میخوابم با سردرد بیدار میشم از اون روز بخدا دیگه روز خوش ندیدم بی رحم شدم یه آدمی شدم که خودمم نمیشناسمش بارها ازش خواستم برگرده ولی بر نگشت بخدا قسم دیگه نمیتونم اینطور ادامه بدم خیلی شبا فکر خودکشی کردم بالای ۱۰ تا قرص خوردم ولی بازم زنده موندم تیغ میبنیم میخوامش رگمو بزنم همش میخوام نباشم آرزو مرگ میکنم از با در اومدم جدیدا قلبمم درد میکنه عصبی میشم خودمو میزنم که آروم بگیرم هیچکسم درکم نمیکنه همه میگن چته خانواده همش با گیر های بیخود بیشتر منو عصبی میکنن یه بارم قصد خرید قرص برنج و سیانور داشتم اگر میشه کمکم کنید من میدونم آخرش اینطور نمیتونم ادامه بدمو میدونم خودمو خلاص میکنم ممنون که به حرفم توجه کردید

  • مشاور ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام محمد جان با توجه به شرایطی که داری حتما باید تحت مشاوره روانشناسی قرار بگیری تا بتونیم بهترین راه رو برات تداعی کنیم در صورت امکان با مرکز تماس بگیر و بگو به روانشناسان وصل کنند یا یه شماره بزار که با شما تماس بگیریم.

 19. ziba
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۶

  slm mn mikham ba shomare mobile tamas begiram vali in shomarehaii ke dar ekhtiyar gozashtim nemishe beheshon zang zad

  • مشاور ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام و درود متاسفانه با شماره موبایل امکان تماس نیست باید شمارتون رو‌اعلام کنید تا مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل با شما تماس بگیرند.

 20. حسینی
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام دخترم ۸ سالشه وسواس گرفته همش میگه این کثیفه اون کثیفه دستشو زیاد میشوره همش فکر میکنه که مثلا نفس میکشه از بینیش چیزی میپاشه بیرون یا وقتی میره دستشویی میادمیگه شلوارش خیسه یا بعضی وقتا فک میکنه که خود به خود ادرارش میاد ولی نمیاد اگه میشه کمکم کنید لطفا

  • مشاور ارشد
   ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام و درود مشاوره روانشناسی آنلاین برای این چنین بیماری و وسواس زیاد کاربرد‌ نداره باید تماس بگیرید با دخترتون روانشناسان مرکز در ارتباط باشند.

 21. ستاره
  ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۶

  سلام دختری ۲۶ ساله هستم و مذهبی و مجرد . تا الان با هیچی پسری رابطه دوستی نداشتم بخاط اعتقاداتم ..خیلی دوست دارم ازدواج کنم اما هیچ مورد جدی ای برام پیش نیومده. و نهایت با کسی به جلسه دوم رسیدم که بخاطر اختلاف شدید سیاسی که داشتیم ردش کردم .. بقیه شون یا به دلم ننشستن یا خوشم اومده و ریجکت شدم از طرف اونا و همین قضیه ریجکت شدنه خیلی رو اعتماد به نفسم تاثیر بدی گذاشته و فکر میکنم حتما مشکل از من و رفتارام بوده و خودمو خیلی سرزنش میکنم. خیلی ناراحتم و نمیدونم باید چیکار کنم حالم بهتر بشه. خیلی نیاز به عشق و شریک عاطفی دارم و نداشتنش داره روحمو میخوره. از نظر جنسی هم واقعا دوست دارم دیگه واقعا کسی باشه که دوستش داشته باشم و دوستم داشته باشه و رابطه رسمی داشته باشیم و بتونم این نیاز رو رفع کنم واقعا فکر رابطه خارج از عرف حالم رو بدتر کنه و دوست دارم جسمم رو با کسی شریک بشم که دوستش دارم و میدونم همیشگیه حالا جدا از اینکه مذهبیم هستم و این قضیه محدودینت ایجاد میکنه.. تا حالا خود ارضایی داشتم و یه مدت خیلی زیاد بود و انجامش درسته لذت داشت اما حالم رو بدتر میکرد و خلا روحیم بیشتر میشد چون احساس گناه رو هم همزمان تجربه میکردم که خداروشکر تقریبا ترکش کردم و شاید گاهی به ندرت پیش بیاد و انجام بدم ولی خیلی خیلی کم. در کل حال دلم خوب نیست. دختری هستم که کسی از بیرون نگاهم کنه فکر کنه واقعا خیلی شاد و راضیم و اینجوری نشون میدم تا کمتر ضربه بخورم چون متنفرم از احساس ترحم بقیه. اینم بگم کسی نیستم که بشینم و کاریم نکنم فعالیت اجتماعی دارم سرکار میرم تو کارای روزمره ام سعی میکنم مفید باشم و روحم رو با کتاب و پادکست غنی کنم. اما گاهی تنبلی غلبه میکنه ولی این چند روز انقدر احساس ناراحتی بخاطر این موضوع در من تشدید شده که دلم به کار مثبت نمیره فقط میشینم غصه میخورم همش دلم میخواد گریه کنم اینم تو پرانتز بگم که من تو یه خانواده خیل سنتی هستم که دخترا از هیجده نوزده سالگی ازدواج میکنن که حالا درست و غلطش رو نمیدونم و کاری ندارم و این قضه فکر میکنم بخاطر فشار اطرافیانم هست چون تقریبا مییشه گفتن تنها کسی هستم تو فامیل که به این سن رسیدم و هنوز مجردم و جدیدا یه مورد بوده که خیلی از من کوچیکتره و در شرف ازدواج هست و از وقتی این قضیه پیش اومده بیشتر رفتم تو خودم .. خیلی ناامیدم همش نگرانم نکنه دیگه ازدواج نکنم موردای خوبم بخاطر اشتباهاتم رفته باشن نکنه با سن بالا ازدواج کنم و دچار خطا بشم و انتخاب خوبی بخاطر فشار اطرافیان نکنم . خیلی خسته و نگرانم.. کمکم کنید ..

  • مشاور ارشد
   ۲۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

   سلام ستاره خانم وقت بخیر همه ی مشکلاتی که شما به آن اشاره کردی قابل حل هست ولی چون تو چت نمیشه و باید مشاوره حصوری و یا کلامی باشه باید با مرکز تماس بگیری و با روانشناسان مرکز در ارتباط باشی تا بتونی به آرامش روحی برسی .

 22. معصومه
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام ببخشید خواهر من ۱۲ سالشه و چند وقتیه که میگه از خوابیدن و مرگ میترسم و شب ها همش استرس شدید داره و گریه میکنه و جدیدا همش می ره تو خودش و فکر میکنه میخواد بمیره هرچه قدر هم باهاش حرف میزنیم حالش خوب نمیشه بعضی وقت ها یکی دو ساعت حالش خوب میشه ولی دوباره می ره تو خودش ما باید چی کار کنیم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام و درود ازجمله موارد مورد نیاز برای مشاوره روانشناسی آنلاین ارتباط با خود شخص است شما حتما هرچه سری تر با مرکز تماس بگیرید و با روانشناسان مرکز در ارتباط باشید.

 23. پریا
  ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳

  ا سلام و خسته نباشید ..
  دختری هستم دانشجوی دکترا ژنتیک، 4 سال هست که با همکلاسم اشنا هستیم و قصدمان هم ازدواج هستش، مشگل بزرگ من این هست که قبلا در روستا زندگی میکردیم و عشایر بودیم خواهرم که متولد 59 بودن فوت میگنن و شناسنامه خواهرم را برای من که در سال 64 به دنیا امدم گذاشتن، راستش همیشه این موضوع در زندگیم برام بدترین زجر روحی را داشته در ابتدا که اشنا شدیم و قضیه خیلی جدی نبود من تاریخ تولد اصلیم را به ایشان گفتم یعنی سال 64, و بعدا هم که قضیه جدی شد به دلیل اینکه کار اصلاح سن شناسنامم را به وکیلی در تهران سپردم که انجام دهد (خودم شهرستان هستم )و این وکیل هم دو سال و نیم من را الاف کرد و اخرش هم کاری برای من نکرد، چون من نه گواهی تولد دارم و‌نه گواهی فوت خواهرم ، مرتب هم پیگیری میکردم اما همش میگفتن این ماه نه اون ماه درست میشه، اما اخرشم با دعوا و بحث قرارداد فسخ شد.
  همکلاسم متولد 67 هستن، و الان با سن شناسنامه ایی من 8 سال به ایشان دروغ گفتم.
  الان میخان بیام خواستگاری و من واقعا نمیدونم چکار کنم، خواهشا کمک کنین، چطور بهش بگم، اصلا جرات ندارم مطرح کنم ..
  ما واقعا همدیگه را دوست داریم ، و این پسر واقعا من را از صمیم قلب دوست داره و همش میگه موفقیتهای من ب خاطر وجود تو در زندگیم بوده.
  تو رو خدا بگین چکار کنم ..
  خانوادش اگر بفهمن مطمعنم مخالفت سخت میکنن، نمیدونم چکار کنم گاهی ب سرم میزنه بگم من ی بیماری گرفتم و نمیتونم ازدواج کنم ..
  خواهش میکنم کمک کنین .
  خواهش میکنم خیلی زود جواب بدین ..
  در ابتدای اشنایی با هم کمی مشگل و اختلاف نظر داشتیم اما الان یک سال و نیم هست که هیچ مشگلی با همدیگه نداریم، کناره هم هستیم نهایت احترام را به همدیگه میگذاریم و واقعا در زمینه رشته درسی باعث پیشرفت همدیگه شدیم، ایشوندهم پسری بسیار مودب، متین هستین و کاملا مستقل، مصمم و با اراده در هر کاری

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۱

   سلام درسته مشاوره روانشناسی آنلاین در مجموعه ایران تحصیل برگزار می شود ولی مشکل شما با چت و پاسخ در اینجا بر طرف نخواهد شد باید تماس بگیرید تا به روانشناسان مرکز متصل شوید تا شما را راهنمایی کنند .

 24. ساحل
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام خسته نباشید یه دختر ۱۷ ساله هستم با یه اقایی در ارتباطم که ۳۰ ساله هستن این اقا در گذشته با یه دختری بوده که خیلی عاشقش بوده و حالا نمیدونم چه مشکلاتی براشون پیش اومده که اون دختر ازدواج کرده رفته دیگه حالا این اقا میگه من هنوز خیلی عاشق اونم و فقط به خاطر این نرفتم سمتش چون میدونم اگه برم زندگیشو خراب میکنه ولی همه چیزشو یادمه ولی توروهم دوست دارم
  ولی خب من واقعا نمیتونم با همچین چیزی کنار بیام که با من باشه اما به همش به عشق یکی باشه که چند ساله رفته
  این اقا میگه اگه توهم خیلی منو دوست داشتی بااین موضوع کنار میای و اخلاقتو بهتر میکنی که خاطرات اون از ذهنم پاک شه
  واقعا نمیدونم چیکار کنم در کل مرد خوبیه قصد سو استفاده و اینها هم نداره مطمئنم
  ولی خب بعضی وقتا واقعا دلم میگیره به خاطر این موضوع

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸

   سلام و درود برای رسیدگی دقیق تر باید با روانشناسان مرکز تماس بگیرید تا کاملا راهنماییتون کنند .

 25. رضا
  ۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۳

  سلام وقت شما بخیر .من با خانمی که در مرحله پایانی طلاق بود به درخواست خودش وارد مرحله شناخت شدم برای ازدواج شدم و به مدت 3 ماه طول کشید ایشون فامیلم هستن و یکسال از من بزرگترن . من 48 سالمه بدون سابقه ازدواج و ایشان 49 سال . متاسفانه یه سری بهانه گیرها و یه سری بدخلقی ها از جانب من صورت گرفت که به کلی ازم روی گردان و متنفر شد و اخر سر با الفاظ تحقیر کننده ازم خواست که دیگه پیام ندم و تمامش کنم . متاسفانه بعد این موضوع به مدت یک هفته شروع کردم به التماس کردن واسه دادن فرصتی برای جبران و مراتب تاسف و پشیمانیم رو ابراز کردم که اثر بخش نبود . الان یکماه از این موضوع میگذره . چکار کنم ؟

  • dr-naqizade
   ۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۰

   سلام و وقت بخیر
   لطف کنید با مرکز تماس بگیرید به کارشناس مربوطه وصل میکنند راهنمایی های لازم براتون ارائه می دهند

ایران تحصیل
تماس با مشاور