ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سن ورود به پیش دبستانی

سن ورود به پیش دبستانی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از سن ورود به پیش دبستانی برای والدین الزامی می باشد. در صورتی در سن مناسب کودکان برای پیش دبستانی به مدرسه وارد نشوند، دچار مشکلاتی در آینده خواهند شد. شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی برای مراکز دولتی و غیر دولتی متفاوت می باشد. در واقع مناسبترین سن برای پیش دبستانی دوره اول و دوم متفاوت می باشد. سن ورود به مدارس پیش دبستانی در سال ۱۴۰۲ از سوی آموزش و پرورش تعیین می شود. با توجه به حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی می توانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 

 

برای اطلاع از سن ورود به پیش دبستانی و اطلاع از بهترین مرکز پیش دبستانی در شهر خود با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سن ورود به پیش دبستانی برای دوره پیش دبستانی اول و دوم متفاوت می باشد و به طور کلی سن 4 تا 6 سال مناسب ترین سن می باشد.

 

 

سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۲ چیست؟

 

 

 

با توجه به تاثیر بسیار زیادی که  گذراندن دوره پیش دبستانی برای ورود به مدرسه دارد، توصیه مشاوران کودک و خانواده ما این است که حتماً کودکان را برای ثبت نام پیش دبستانی آماده نمایید. کودکان متولد نیمه دوم سال ۹۵ به بعد می توانند در مدارس پیش دبستانی ثبت نام نمایید. در واقع کلیه کودکانی که سن  آنها تا ۶ سال می باشد امکان ثبت نام را خواهند داشت.

مطابق با قوانین تعیین شده سن ورود به پیش دبستانی ، والدین عزیز می توانند در صورتی که سن فرزند آنها شش سال تمام شده باشد، در مدارس پیش دبستانی ثبت نام نمایید. با توجه به اینکه کودکان تا قبل از ورود به مدرسه تمام وقت خود را با والدین و خانواده می گذرانند برای برخی از بچه ها حضور در مدرسه از مسائل مهم و استرس‌زا شناخته می‌شود به طوری که گاهی برای حل مشکلات کودکان کلاس اول روانشناسان و مشاوران ورود پیدا می کند.

کودکانی که شامل حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی می باشند و تجربه حضور دارند،کمترین مشکل را خواهند داشت. پذیرش قوانین مدرسه برای کودکان کلاس اول کمی سخت می باشد یکی از دلایلی که آموزش و پرورش گذراندن دوره پیش دبستانی را الزامی نموده است آمادگی کودکان برای ورود به مدرسه و پذیرش و تطابق با قوانین آن است.

 

برای دریافت مشاوره تلفنی کودک بر روی لینک کلیک کنید

 

 

سن ورود به پیش دبستانی یک و دو

اولین بار که کودکان وارد محیط های آموزشی می شوند با توجه به نیاز و روحیات آنان در ابتدا محتواهای آموزشی شامل شعر، قرآن نقاشی و غیره آموزش داده می شود. در واقع می توان این دوره پیش دبستانی را به دو دوره تقسیم نمود. یک دوره پیش دبستانی ۱ و دوره دوم پیش دبستانی 2 می باشد. برای ورود به دوره پیش دبستانی ۱ کودکان ۴ تا ۵ سال دارند می توانند در مراکز پیش دبستانی ثبت نام نمایند.

دوره پیش دبستانی ۲ برای آموزش بیشتر و جدی تر و همچنین آمادگی برای ورود به کلاس اول می باشد. آنچه تجربیات معلمان کلاس اول عنوان می شود این است که اکثر دانش آموزان نوآموز در دوره پیش دبستانی با حروف الفبا و اعداد و علائم ریاضی آشنایی کامل دارند به همین دلیل در صورتی که فرزند شما در سن ورود به پیش دبستانی می باشد و او را ثبت نام نکنید، موجب عقب افتادن از هم کلاسی هایش می شود.

پس از پایان دوره پیش دبستانی مدرکی مبنی بر اتمام این دوره توسط کودک ارائه خواهد شد. همچنین یکی از کاربردهای دوره پیش دبستانی برای کودکان، ارزیابی دقیق برای شناسایی مشکلات بینایی شنوایی و جدید می باشد که در صورت مشاهده علائم و انجام غربالگری کودکان به مراکز مشاوره و تخصصی ارجاع داده خواهند شد تا قبل از ورود به مدرسه این مشکل از بین برود و یا تا حدودی تقلیل یابد.

 

برای دریافت مشاوره ازدواج بر روی لینک کلیک کنید

 

 

حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی

 

حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی

 

همانطور که ذکر شد دوره پیش دبستانی شامل دو دوره پیش دبستانی ۱ و ۲ می باشد.  در سال ۱۴۰۰ کودکانی که محدوده سنی آنها شامل متولدین مهر سال ۱۳۹۴ و یک مهر ۱۳۹۵ می باشد، می توانند برای ثبت نام دوره پیش دبستانی اقدام نمایند. دقت داشته باشید که سن شناسنامه ای کودکان اولویت خواهد داشت و بر اساس آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

جهت ورود به پیش دبستانی ۲ کودکانی که متولد مهر ۹۳ تا ۱۹۹۴ می باشند می توانند برای ثبت نام پیش دبستانی ۲ اقدام نمایید. در واقع زمانی که کودکان شش سالگی خود را به اتمام رسانده باشند و قبل از ورود به مدرسه می توانند وارد دوره های آموزشی لازم شود و با توجه به مباحثی که در دوره پیش دبستانی ۲ ارائه می شود از آموزش های لازم بهره مند شوند.

والدین عزیز می توانند برای اطلاع از زمان ثبت نام دوره پیش دبستانی ۱ و ۲ و همچنین اطلاع از بهترین مراکز پیش دبستانی در شهر و یا استان خود با شماره هایبا شماره های 9099075307 (از سراسر کشور ) و  9099075307 (تماس از استان تهران ) از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی

یکی از شرایط مهم برای سن ورود به مدارس پیش دبستانی این است که قانونی و تعیین شده با توجه به شناسنامه و همچنین مدارک او باشد. ثبت نام در اکثر مراکز به صورت حضوری و در زمان خاصی صورت می پذیرد. بنابراین در زمان تعیین شده لازم است مدارک هزینه ثبت نام را به مدرسه ارائه نمایید تا کلیه امور ثبت نام به درستی انجام شود.

با توجه به حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی برخی از مناطق به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل می باشند و یا والدین نگرانی حضور کودکان خود را در مراکز به صورت حضوری دارند، امکان ثبت نام غیر حضوری یا همان مجازی فراهم شده است تا والدین عزیز بتوانند فرزندان خود را ثبت نام نمایند. آموزش ها در حال حاضر به صورت مجازی توسط مربیان ارائه می شود و  بررسی تکالیف به همین روش صورت می‌گیرد.

در مراکز دولتی با توجه به مناسبترین سن برای پیش دبستانی آموزش به صورت رایگان بوده و  شهریه اندکی بابت آموزش از والدین دریافت می شود.  مراکز غیر انتفاعی و آزاد نیز وابسته به شهریه تعیین شده لازم است به صورت ماهانه و یا ترمی مبلغی را بابت آموزش پرداخت نمایند. همچنین آن دسته از دانش آموزانی که موفق به انجام ثبت نام در زمان مقرر نشده می توانند مجدداً در زمان تعیین شده برای انجام ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

برای پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین بر روی لینک کلیک کنید

 

 

نحوه آموزش کودکان پیش دبستانی در منزل

به دلایل مختلف ممکن است والدین پس از رسیدن سن ورود به پیش دبستانی تصمیم بگیرند آموزش فرزند خود را در منزل انجام دهند. برای آموزش در منزل، دانستن نکاتی بسیار ضروری وجود دارد که توجه به آن برای برخورداری از یک آموزش خوب ضروری خواهد بود به عنوان مثال داشتن یک برنامه ریزی تحصیلی برای آموزش کودک ضروری می باشد.

متاسفانه برخی از والدین با سخت گیری های بیجا و یا آموزش اشتباه به کودکان موجب می شوند تا هنگام ورود به مدرسه با مشکلات زیادی مواجه شوند که گاهاً حل آنها اگرچه غیرممکن نیست اما بسیار سخت می باشد و همین مسئله باعث می‌شود دوره دبستان خوب و عادی را نگذرانند. نوع آموزش کودکان پیش دبستانی با سایر مقاطع کاملا متفاوت می باشد.

داشتن ابزارهای لازم برای کودکان دارای مناسبترین سن برای پیش دبستانی : ریاضی و یا یک تخته وایت برد برای نوشتن بسیار ضروری می باشد. دقت داشته باشید که تکنیک های آموزشی در دوره های مختلف متفاوت می باشد و در صورتی که شما از این تکنیک ها اطلاعی نداشته باشید، متاسفانه این مسئله موجب ایجاد تنفر کودک نسبت به درس و مدرسه خواهد شد.  به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت تصمیم به آموزش در منزل حتما با یک مشاور مشورت نمایید.

 

 

برای اطلاع از اینکه قانون جذب چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

توصیه های رواشناسی مهم برای آموزش مجازی کودکان

یکی از مشکلاتی که مادران به طور معمول در رابطه با آموزش مجازی کودکان دارند عدم دقت و تمرکز در کودکان به هنگام آموزش می باشد. دلایل متفاوتی را می توان برای این موضوع عنوان نمود. به عنوان مثال : عدم آموزش اصولی، انتخاب زمان نامناسب برای آموزش، عدم آمادگی جسمانی کودک، عدم آمادگی روانی کودک و…. از جمله موارد می باشد.

یکی از اشتباهات والدین که کودکان آنها به سن ورود به پیش دبستانی رسیده اند این است که تصور می‌کنند کودک هنگام یادگیری باید کاملاً ساکت و منظبت باشد. دقت داشته باشید که مبانی آموزش دوره پیش دبستانی آمادگی کودک برای آموزش است بنابراین هیچ الزامی در آموزش رسمی برای او وجود نخواهد داشت. نباید انتظار داشته باشیم فرزند شما همانطور که با یک مربی رفتار می کند با شما نیز همانگونه برخورد کند.

انتخاب زمان مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. به عنوان مثال زمانی که کودک گرسنه یا خسته است و یا زمان استراحت و بازی می باشد به هیچ عنوان نباید او را وارد آموزش نمود. همراه بودن شما با کودک یکی از نکات بسیار مهم نیست که می تواند یادگیری بیشتر و سهولت در امر ه آموزش شایان به ذکری داشته باشد.

 

برای اتصال به سامانه پایش دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مناسبترین سن برای پیش دبستانی نیمه دومی

برای برخی از والدین و یا حتی بزرگسالان ممکن است این سوال به وجود بیاید که تفاوت ورود دانش آموزان نیمه اول و دوم در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با توجه به اینکه آموزش در کشور ما بر اساس نظریه پیاژه می باشد، رسیدن به سن خاص برای کودکان به دلیل رشد شرایط جسمانی بسیار ضروری خواهد بود.

دانش آموزانی که شش سال آنها تمام شده است از نظر رشد ماهیچه ها و توانایی تمرکز و همچنین آمادگی یادگیری امکان حضور را خواهند داشت و می توانند به راحتی برای یادگیری قوانین جدید آمادگی لازم را پیدا کنند. قطعاً تفاوت های فردی در بین کودکان وجود دارد و این مسئله برای تمامی کودکان کشور یکسان نخواهد بود اما با توجه به اینکه قوانین برای تمام افراد به صورت یکسان در نظر گرفته می‌شوند به اکثریت جامعه توجه دارند و به همین دلیل پیروی از آن ضروری خواهد بود.

تصمیماتی در رابطه با امکان ثبت نام ورود دانش آموزان و کودکان نیمه دوم در همان ابتدای سال گرفته شده است و این تصمیمات به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه شده اند اما تا زمان بررسی آن و همچنین تبدیل شدن با قانون  هنوز اطلاعات خاصی در دسترس نمی باشد و فعلاً با توجه به قوانین موجود امکان ثبت نام برای کودکان نیمه دوم وجود نخواهد داشت.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام پیش دبستانی

 

مناسبترین سن برای پیش دبستانی

مناسبترین سن برای پیش دبستانی

ارائه مدارک ذیل برای ثبت نام حضوری کودکان پیش دبستانی به مراکز الزامی خواهد بود.

 • ارائه اصل شناسنامه دانش آموز همراه کپی آن
 •  ارائه کارت ملی و همچنین کپی از تمام صفحات شناسنامه والدین
 •  ارائه سه عکس سه در چهار به مدرسه
 •  اصل کارت واکسیناسیون  دانش آموز و کپی آن
 •   ارائه فرم تکمیل شده مشخصات دانش آموز
 •  در صورت نیاز به سرویس لازم است فرم  مورد نظر را تکمیل نمایند.
 •  ارائه فرم تکمیل شده تعهد نامه انضباطی

 

مزایای شرکت در دوره پیش دبستانی

مطابق با تحقیقات انجام شده روانشناسان برای کودکانی که واجد شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی دوره پیش دبستانی را گذرانده اند :

 • افزایش اعتماد به نفس کودکان در برخورد با هم سن و سالان خود از مزایای تحصیل در سن ورود به مدارس پیش دبستانی
 •  توانایی برقراری ارتباط با سایر هم سن و سالان خود
 •  تقویت توانایی مهارتی و استعدادهای کودکان
 •  کاهش وابستگی به خانه به خانه و خانواده و آمادگی برای ورود به محیط جدید

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با سن ورود به پیش دبستانی و همچنین شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی ارائه نماییم. برای مشاوره اختصاصی در رابطه با مناسب ترین سن برای پیش دبستانی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. برای اطلاع از سن ورود به مدارس پیش دبستانی در سال ۱۴۰۲ و همچنین حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

برای دریافت مشاوره و انجام ثبت نام برای کودکانی که به سن ورود به پیش دبستانی رسیده اند با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره خانواده تلفنی

سکس چت

مشاوره شغلی تلفنی

مناسبترین سن برای پیش دبستانی

سن ورود به پیش دبستانی

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سن ورود به پیش دبستانی چه سنی است؟

از سن 4 تا 6 سالگی می توانید کودکان خود را در مراکز ثبت نام نمایید.

آیا ممکن است سن مناسب کودکان برای پیش دبستانی در هر سال متفاوت باشد؟

با توجه به دوره اول و دوم حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی می تواند متفاوت باشد.

مناسبترین سن برای پیش دبستانی چه سنی است؟

با توجه به قوانین تعیین شده از سوی وزارت آموزش و پروش بهترین سن همان شش سالگی خواهد بود.

شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی چیست؟

با توجه به شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی باید مدارک خود را در زمان تعیین شده ارائه نمایند.

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)