تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
مشاوره انتخاب رشته نهم 1401

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 + 12 نکته خیلی مهم

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

جزییات مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 ایران تحصیل مشخص شده است. از آنجایی که انتخاب رشته یکی از تصمیمات مهمی است که دانش آموزان در طی فرایند تحصیل اخذ می کنند، ما در این مطلب قصد داریم به بررسی نکات و فرایند مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا از این موضوع اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشاوره انتخاب رشته نهم  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چرا استفاده از مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 مهم است؟

انتخاب رشته یکی از تصمیماتی است که بر کل دوران تحصیل و حتی زندگی دانش آموزان می تواند موثر باشد. زیرا شرایط شغلی و کاری و بسیاری موارد دیگر به انتخاب رشته می تواند مرتبط باشد. پس توجه داشته باشید که اگر در انتخاب رشته مقطع نهم از مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 استفاده نکنید، درصد خطای شما بالاتر رفته و شاید نتوانید آن طور که باید و شاید تصمیم درستی را اخذ نمایید. برای دریافت راهنمای انتخاب رشته مقطع نهم با ما می توانید در تماس باشید.

 

 

انتخاب رشته دبیرستان

 

 

شرایط انتخاب رشته نهم به دهم

در گذشته برای انتخاب رشته تنها به نمرات آخرین پایه توجه می شد؛ اما امروزه اینطور نیست و نمرات سال های قبل نیز بر انتخاب رشته تاثیر خواهد گذاشت. مورد بعدی مربوط به تاثیر سهمیه مناطق ایثارگران جانبازان خانواده شهدا و رزمندگان است.

 

 

نکاتی تاثیر گذار در انتخاب رشته پایه نهم

در مشاوره انتخاب رشته نهم یک سری نکات تاثیر گذار به شما گوشزد خواهد شد که ما در این مطلب قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم. برای انتخاب رشته مجموع امتیازهای دانش آموزان در نظر گرفته خواهد شد.

علایق خود 10 درصد از موارد را شامل می شود.

نظر و مشاوره والدین 5 درصد از نتیجه را در بر می گیرد.

نظر معلمان تمام درس ها شامل 10 درصد از تاثیر می شود.

نتیجه ای که دانش آموز در آزمون های مشاوره کسب کرده، به اندازه 35 درصد تاثیر گذار است.

نظر مشاور تحصیلی 10 درصد می تواند تاثیر بگذارد.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 برای گروه انسانی

در مشاوره انتخاب رشته نهم برای گروه انسانی روی این نکته تاکید می شود که دانش آموزان باید در دروس عربی و ادبیات نقطه قوت داشته باشند. به علاوه علاقه در دروس حفظی نیز مهم می باشد. توجه داشته باشید که برای فرار از ریاضی به انسانی نروید، زیرا در این رشته نیز تا حدودی به مهارت در درس ریاضی نیاز است.

افرادی که رشته انسانی را انتخاب می کنند باید از نظر روحی و مهارتی دارای روابط عمومی قوی، فن بیان و مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشند.

برای پذیرفته شدن در رشته انسانی لازم است در مجموع سه نمره پذیرفته شده در درس های مطالعات اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی و عربی در سه پایه متوسطه (هفتم هشتم نهم) کمتر از ضریب 42 نشده باشد.

توجه داشته باشید که نمره ادبیات ضریب 4 خواهد داشت. ضریب درس مطالعات اجتماعی 3 و عربی 2 می باشد. حداقل معدل مورد نیاز برای رشته انسانی نیز 14 می باشد.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 برای گروه تجربی

رشته تجربی به صورت کلی متقاضیان بسیاری چه در مرحله انتخاب رشته و چه در مرحله شرکت در کنکور دارد. در مشاوره انتخاب رشته نهم برای گروه تجربی بر این موضوع تاکید می شود که نیاز است در دروس زیست، ریاضی، شیمی پایه خوبی داشته باشید. به علاوه در این درس نیز حفظیات نقش مهمی را ایفا کرده و لازم است در این حوزه نیز علاقه داشته باشید.

در رشته تجربی دانش آموزان بیشتر در رابطه با پدیده های طبیعی اطلاعات کسب خواهند کرد و افرادی که این رشته را انتخاب می کنند می توانند در حوزه هایی همچون، پزشکی مامایی هوشبری فیزیوتراپی زیست شناسی مشغول به کار شوند.

شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته علوم تجربی پایه نهم شامل موارد زیر می شود:

لازم است مجموع سه نمره در دروس ریاضی، علوم تجربی کمتراز 42 نباشد.

نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی با ضریب 3 در نظر گرفته خواهد شد.

لازم است حداقل معدل شما برای تحصیل در رشته تجربی، 14 باشد.

 

 

برای دریافت مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم کلیک کنید.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 برای ریاضی

در رشته ریاضی و فیزیک همانطور که می دانید به مهارت بالای دانش آموزان در دروسی همچون ریاضی و فیزیک مورد نیاز است. اگر در رشته شیمی نیز علاقه و استعداد داشته باشید، خیلی بهتر است. داشتن قدرت تجسم بالا به دانش آموزان رشته ریاضی بسیار کمک خواهد کرد.

شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته ریاضی و فیزیک پایه نهم بدین صورت است که باید مجموع سه نمره شما در دروس اصلی ریاضی و علوم تجربی کمتر از 42 نباشد. نمرات دروس ریاضی و تجربی باید با ضریب 3 در نظر گرفته شود. در این رشته نیز داشتن حداقل معدل 14 الزامی است.

 

 

راهنمایی انتخاب رشته نهم

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 برای گروه فنی و حرفه ای

در رشته فنی یک نقطه مثبت و یک نقطه منفی وجود دارد که اصولاً در جلسات مشاوره انتخاب رشته نهم گوشزد می شود. نقطه مثبت این است که شما می توانید به تمامی رشته های گروه ریاضی دسترسی داشته و به راحتی وارد بازار کار شوید. اما در مقطع ارشد شانس پذیرش در رشته های خوب را از دست خواهید داد.

اگر به کارهای عملی علاقه مند هستید و یا دوست دارید هر چه سریع تر وارد بازار کار شوید، این رشته پیشنهاد ما به شماست. اما اگر به ادامه تحصیل علاقه مند هستید، رشته ریاضی پیشنهاد ما به شماست.

شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته فنی و حرفه ای پایه نهم بدین صورت است که نباید مجموع سه نمره پذیرفته شده در درس های ریاضی و علوم تجربی و حرفه و فن در سه پایه متوسطه (هفتم هشتم نهم) کمتر از ضریب 30 باشد. به علاوه داشتن معدل 12 به صورت حداقل تعیین شده است.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم  1401 برای شاخه‌ کار و دانش

رشته های کارو دانش بسیار شبیه به رشته های فنی هستند با این تفاوت که جزییات بیشتری در مهارت و رشته ها مشاهده می شود. واحدهای کارگاهی و عملی کار و دانش بیشتر از فنی است اما در عوض فراغ التحصیلان رشته های فنی راحت تر وارد بازار کار خواهند شد.

شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته کار و دانش پایه نهم بدین صورت است که نباید مجموع سه نمره پذیرفته شده در درس های ریاضی کار و فن آوری در سه پایه متوسطه (هفتم هشتم نهم) کمتر از ضریب 36 باشد.ضریب درس ریاضی با 2 محاسبه شده و نمره درس کار و فناوری با ضریب 3 در نظر گرفته می شود.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 برای حوزه معارف

 این رشته به افراد علاقه مند در درس های عربی، فقه و تفسیر توصیه می شود. اگر علاقه مند به تحصیل در این رشته هستید نیاز است حفظیات خوبی داشته باشید.

شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته علوم و معارف اسلامی پایه نهم بدین صورت است که نباید مجموع سه نمره شما در دروس زبان، ادبیات و مطالعات اجتماعی کمتر از 42 باشد. ضریب درس ادبیات 2 و درس مطالعات اجتماعی 3 و درس عربی2 می باشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 4 و حداقل معدل لازم برای این رشته نیز 14 می باشد. برای اطلاعات بیشتر از تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم با ما در تماس باشید.

 

 

مشاوره انتخاب رشته نهم

 

 

 

نکته های کلیدی در انتخاب رشته نهم

در جلسات مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 بر یک سری نکات اصلی و کلیدی تاکید می شود که ما قصد داریم در ادامه این مطلب موارد گفته شده را بررسی کنیم.

 

 

شناخت دقیق از رشته

شناخت دقیق از رشته یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. شما می توانید با پرسش از معلمان و مشاوران در این رابطه اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

 

شناخت دقیق از خود

علاوه بر شناخت دقیق از رشته، نیاز است از خودتان، علایق و استعدادهای تان نیز شناخت خوبی داشته باشید. در واقع افرادی که شناخت خوبی از خودشان دارند می توانند بدون قضاوت نکات مثبت و منفی خود را بپذیرند و سپس با ذهنی باز برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

 

 

سنجش رشته با امکانات و توانایی ها

اگرچه امکانات و توانایی ها موارد خیلی مهمی نیستند و مشاهده شده افرادی در دوردست ترین مناطق با کمترین امکانات، بهترین نتایج را رقم می زنند اما بهتر است که به این مورد نیاز توجه داشته باشید.

 

 

شناخت از بازار کار

در نهایت تمامی این تحقیق ها و تلاش ها برای داشتن شغلی ایده آل است. پس چه بهتر که قبل از ورود به یک رشته خاص، نیازهای بازار کار و شرایط شغلی آن را نیز در نظر بگیرید.

 

 

در نظر گرفتن علاقه

برخی افراد در انتخاب رشته علاقه خود را در آخرین اولویت قرار داده و بیشتر روی بازار کار متمرکز می شوند که کار بسیار اشتباهی است. فراموش نکنید اگر با علاقه وارد یک رشته شوید، قطعاً در آن پیشرفت خواهید کرد.

 

 

تاثیر آزمون سلامت روانی

یکی از آزمون هایی که در انتخاب رشته نهم گرفته می شود، تست سلامت روانی است.

اگرچه این آزمون تا حدودی می تواند موثر باشد، اما خیلی مهم نیست و نمی تواند به صورت قطعی روی نتیجه انتخاب رشته شما تاثیر گذار باشد.

 

 

کسب اطلاعات از دروس

قبل از انتخاب رشته لازم است بدانید که به طور مثال در رشته انسانی بیشتر دروس حفظی است و در رشته ریاضی بیشتر دروس مفهومی است. حتی در رشته تجربی نیز حفظیات بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.

 

 

مشخص کردن هدف

قبل از انتخاب رشته، لازم است هدف خود را به درستی از ادامه تحصیل مشخص کرده باشید. به طور مثال اگر به دنبال ورود به بازار کار هستید، رشته های فنی بهترین انتخاب است اما اگر به دنبال تحصیلات هستید، به طور مثال رشته ریاضی مناسب است.

 

 

کسب اطلاع از شرایط انتخاب و تغییر رشته

نکات انتخاب رشته نهم شامل موارد متعددی می شود که باید آن توجه کنید. یکی از این موارد کسب اطلاع از شرایط انتخاب و تغییر رشته است. اگر بر فرض محال نیاز به تغییر رشته پیدا کردید، بهتر است از شرایط آن آگاه باشید.

 

 

توجه به مراکز آموزشی در انتخاب رشته

در برخی شهرها پس از انتخاب رشته، نیاز است دانش آموز به یک مرکز آموزشی دیگر مراجعه کرده و به صورت کلی ادامه تحصیل را در مرکزی دیگر ادامه دهد. قبل از هر چیز از این موارد نیز اطلاعات کامل را کسب کنید.

 

 

عدم مقایسه خودتان به دیگران

گاهی دانش آموزان تحت تاثیر نظر و رفتار همسالان و همکلاسی های خود قرار می گیرند که در این حالت نیاز است اصلاً خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. تنها روی خودتان و علایق مخصوص به خودتان توجه داشته باشید.

 

 

عدم پذیرش زور و تحمیل دیگران

متاسفانه در برخی مدارس مشاهده می شود که دانش آموزان رابه اجبار در رشته های ریاضی و تجربی سوق می دهند و یا از رفتن دانش آموزان به رشته های مورد علاقه خود در حوزه های فنی جلوگیری می کنند که این هم کار اشتباهی است.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با انتخاب رشته پایه نهم

در این قسمت همراه ما باشید تا آخرین اخبار مرتبط با انتخاب رشته پایه نهم را بررسی کنیم.

28 شهریور 1400

در این تاریخ اعلام شد دانش آموزان می توانند در سایت همگام برگه هدایت تحصیلی را دریافت کرده و انتخاب رشته نمایند.

1 شهریور 1400

 افرادی که قصد پیش ثبت نام پایه دهم را دارند می توانند در سامانه پادا این کار را انجام دهند.

26 تیر 1400

 دانش آموزان پایه نهم می توانند با مراجعه به درگاه، فرم انتخاب رشته خود را دریافت و تکمیل نمایند.

16 تیر 1400

 آموزش و پرورش مهلت انتخاب رشته را از 15 هم تعیین کرده است. دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت پادا فرم را دریافت کرده و تکمیل نمایند.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی مشاوره انتخاب رشته نهم 1401 بپردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص نکات انتخاب رشته نهم و یا نحوه انتخاب رشته داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات مهم در انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سایت همگام انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

من به درد چه رشته ای می خورم؟ 

تست علاقمندی به رشته تحصیلی

در مشاوره انتخاب رشته نهم چه نکاتی ارائه می شود؟

نکاتی همچون مواردی که باید در نظر بگیرید و نحوه انتخاب رشته ارائه می شود.

نکات انتخاب رشته نهم برای رشته ریاضی چیست؟

باید حداقل نمره و ضریب دروس را بدانید که در متن آورده شده است.

نکات انتخاب رشته نهم برای رشته انسانی چیست؟

باید حداقل نمره و ضریب دروس را بدانید که در متن آورده شده است.

نکات انتخاب رشته نهم برای رشته تجربی چیست؟

باید حداقل نمره و ضریب دروس را بدانید که در متن آورده شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور