ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

عدم تسویه حساب با دانشگاه و عواقب آن

عدم تسویه حساب با دانشگاه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

عدم تسویه حساب با دانشگاه عواقب زیادی دارد که یکی از آن‌ها عدم شرکت در امتحانات نهایی و گرفتن مدرک تحصیلی می‌باشد. در حال حاضر تمام دانشجویان دانشگاه‌های شهریه پرداز مانند دانشگاه پیام نور، آزاد، غیرانتفاعی و غیره باید شهریه هر ترم خود را پرداخت کنند تا بتوانند در امتحانات و کلاس‌های آن شرکت کنند. همچنین آن‌ها برای اینکه مدرک پایان تحصیلی خود را بگیرند باید با دانشگاه تسویه حساب کنند. در غیر این صورت عواقب آن بر عهده دانشجو می‌باشد. بنابراین بهتر است شما در مورد عدم تسویه حساب با دانشگاه و عواقب آن اطلاعات کاملی داشته باشید تا بدون مشکل در دانشگاه خود ادامه تحصیل دهید.

 

شما جهت شهریه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ و شهریه پایان نامه پیام نور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد عدم تسویه حساب با دانشگاه، عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه، انواع شهریه، دانشگاه‌های شهریه پرداز کشور، نحوه پرداخت شهریه دانشگاه، نحوه پرداخت قسط وام‌های دانشجویی، دم پرداخت قسط وام دانشجویی، مهلت پرداخت قسط‌های وام دانشجویی، عدم تسویه حساب شهریه ثابت، عدم تسویه حساب شهریه متغیر، مشاوره پرداخت شهریه دانشگاه‌ها، مراحل پرداخت شهریه دانشگاه آزاد، میزان شهریه ثابت دانشگاه و میزان شهریه متغیر دانشگاه با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

انواع شهریه دانشگاه‌های کشور

در حال حاضر تمام دانشجویان به غیر از دانشجویان دانشگاه سراسری باید برای ادامه تحصیل خود پرداخت کنند. این شهریه به صورت ثابت و متغیر هستند که بر اساس هر ترم سال تحصیلی و مقطع آن در نظر گرفته می‌شوند. معمولاً شهریه دانشگاه‌ها به دو دسته شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم می‌شوند.

شهریه ثابت:

شهریه‌ای است که دانشجو تا زمانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل است باید پرداخت کند. این شهریه به تعداد واحدهای اخذ شده دانشجو در آن ترم بستگی ندارد. بلکه بر اساس سال تحصیلی جدید در نظر گرفته می‌شود. مقدار شهریه ثابت در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است که سالانه مبلغی را به عنوان تورم به آن اضافه می‌کنند.

 

جهت اطلاع از شهریه دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ و نرخ جدید شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ روی لینک کلیک کنید.

 

عدم تسویه حساب با دانشگاه و شهریه آن

عدم تسویه حساب با دانشگاه و شهریه آن

 

شهریه متغیر:

شهریه متغیر به تعداد واحدهای اخذ شده دانشجو در هر نیمسال تحصیلی بستگی دارد. به طوری که هر که دانشجو واحدهای بیشتری را اخذ کند باید شهریه بیشتری بپردازد و بالعکس. حال دانشجو بر اساس شهریه ثابت و متغیر خود می‌تواند در دانشگاه مشغول به تحصیل شود که هیئت امنای دانشگاه با توجه به تورم سالیانه آن را تعیین می‌کنند و در تارنمای اصلی دانشگاه جهت اطلاع کلیه دانشجویان منتشر می‌کنند. حال اگر شما نیاز به تعریف بیشتری در مورد شهریه ثابت و شهریه متغیر در دانشگاه‌های متفاوت دارید می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل بپرسید.

 

شما  جهت مرکز مشاوره دانشگاه آزاد و شهریه دانشگاه نوبت دوم روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه‌های مختلف

معمولاً شهریه ثابت و متغیر هر نیمسال تحصیلی به هنگام انتخاب واحد مشخص می‌شود. به طوری که شما در ابتدا باید شهریه ثابت خود را پرداخت کنید تا بتوانید انتخاب واحد کنید. حالا شهریه متغیر نیز بر اساس واحدهای اخذ شده شما تعیین می‌گردند. به طوری که هر چه واحدهای زیادی را در سال نیمسال تحصیلی بگیرید، باید شهریه بیشتری را پرداخت کنید. مدت زمان پرداخت شهریه متغیر از زمان شروع نیمسال تحصیلی تا شروع امتحانات نهایی می‌باشد. به طوری که شما در این زمان مهلت دارید شهریه خود را پرداخت کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید تاریخ برگزاری امتحانات و کارت ورود به جلسه را بگیرید. با توجه به اینکه مراحل پرداخت شهریه در دانشگاه‌های مختلف با هم متفاوت هستند؛ اما روش کلی آن‌ها به صورت زیر می‌باشد.

 • وارد سامانه اصلی دانشگاه خود شوید و به صفحه کاربری خود مراجعه کنید.
 • روی بخش آموزش و گزینه شهریه کلیک کنید.
 • حالا گزینه پرداخت‌های الکترونیکی دانشجو را بزنید تا به صفحه بعدی مراجعه کنید.
 • در قسمت وضعیت شهریه، کل بدهی دانشجو در نیمسال جاری نشان داده می‌شود که در آن دانشجویان باید مبلغ کل شهریه را پرداخت کنند. خوب است بدانید که مبلغ شما باید بر اساس ریال تایپ شود. پس از درج آن در کادر مشخص شده روی آیکن بانک کلیک کنید تا به خدمات پرداخت بانک تجارت یا ملی هدایت شوید.

 

شما جهت اطلاع از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ پرداخت روی لینک کلیک کنید.

 

عدم تسویه حساب مالی با دانشگاه

عدم تسویه حساب مالی با دانشگاه

 

 • در صفحه باز شده باید تمام اطلاعات مشخص شده را بر اساس کارت بانکی خود وارد کنید.
 • پس از تایید اطلاعات روی گزینه پرداخت کلیک کنید تا مشخصات کارت بانکی شما ذخیره شود. بعد از آن اطلاعات را صفحه جدیدی برای شما مشخص می‌کنند که باید همه آن را با دقت مطالعه کنید. در صورت مشاهده هرگونه مغایرتی آن‌ها را اصلاح کنید و در نهایت روی تایید کلیک کنید.
 • پس از آن شماره پیگیری و مبلغ پرداخت خود را مشاهده خواهید کرد که در صورت لزوم می‌توانید آن‌ها را یادداشت کنید.
 • حالا روی گزینه بازگشت به سیستم کلیک کنید تا وارد سامانه کاربری خود شوید.

حال اگر شما به هنگام کار با سایت کاربری دانشگاه خود جهت پرداخت شهریه با مشکل روبرو شدید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

شما  جهت مشاوره تحصیلی دانشگاهی و شهریه دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

 

عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه چیست؟

معمولاً دانشجویانی هستند که به دلایل مختلف مانند مشکلات مالی قادر به پرداخت شهریه و تسویه حساب با دانشگاه نیستند. بنابراین آن‌ها از خدمات دانشگاه نمی‌توانند استفاده کنند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • دانشجویانی که عدم تسویه حساب با دانشگاه دارند نمی‌توانند وارد سامانه انتخاب واحد دانشگاه شوند؛ یعنی شما برای انتخاب واحد دانشگاه خود باید در ابتدا شهریه ثابت را پرداخت کنید.
 • اگر شما در طول نیم سال تحصیلی شهریه متغیر خود را پرداخت نکنید، آنگاه نمی‌توانید کارت ورود به جلسه آزمون نهایی را بگیرید. بنابراین یکی از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه باز نشدن صفحه دریافت کارت ورود به جلسه است. با شرکت نکردن در آزمون نهایی نمره‌ای در کارنامه شما درج نخواهد شد. لذا شما باید دوباره آن را در نیم سال تحصیلی جدید بگیرید.
 • آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند فارغ‌التحصیل شوند باید با سلف دانشگاه، صندوق رفاه، کتابخانه و غیره تسویه حساب مالی کنند. در غیر این صورت نمی‌توانند گواهینامه پایان تحصیلی خود را دریافت کنند. بنابراین یکی از عواقب بد عدم تسویه حساب با دانشگاه نگرفتن گواهی‌نامه پایان تحصیلی می‌باشد.

 

شما جهت تفاوت دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

عدم تسویه حساب با دانشگاه و مشکلات آن

عدم تسویه حساب با دانشگاه و مشکلات آن

 

 • در صورتی که دانشجویان آقا برای فارغ‌التحصیلی خود به موقع تسویه حساب نکنند، آنگاه ممکن است به دلیل غیبت در نظام وظیفه مشمول اضافه خدمت شوند. به طوری که آن‌ها از حقوق دریافتی دوران خدمت به مدت چند ماه محروم خواهند شد. همچنین در صورت عدم پیگیری تسویه حساب با دانشگاه آن‌ها مجاز به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نخواهند بود. البته اگر این موضوع ادامه داشته باشد، آنگاه دانشگاه از طریق مراجع قانونی مسئله را پیگیری خواهد کرد.
 • یکی از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه این است که آن را در مدرک تحصیلی شما درج می‌کنند و به هنگام استخدام مشکل ایجاد خواهند کرد. لذا تا حد الامکان شهریه خود را به موقع پرداخت کنید.

این‌ها تنها چند مورد از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه آزاد اسلامی و غیر انتفاعی هستند و عواقب دیگری نیز وجود دارند که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما  جهت  اطلاع از شهریه دانشگاه شاهد روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد عدم تسویه حساب با دانشگاه، عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه، انواع شهریه، دانشگاه‌های شهریه پرداز کشور، نحوه پرداخت شهریه دانشگاه، نحوه پرداخت قسط وام‌های دانشجویی، دم پرداخت قسط وام دانشجویی، تسویه حساب دانشجویان فارغ‌التحصیل، تسویه حساب دانشجویان انصرافی، جریمه دانشجویان انصرافی، شرایط دریافت کارت ورود به جلسه، وام‌های دانشجویی، مهلت پرداخت قسط‌های وام دانشجویی، عدم تسویه حساب شهریه ثابت، عدم تسویه حساب شهریه متغیر، مشاوره پرداخت شهریه دانشگاه‌ها، مراحل پرداخت شهریه دانشگاه آزاد، میزان شهریه ثابت دانشگاه، شهریه دانشجویان مهمان و میزان شهریه متغیر دانشگاه با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مشکلات عدم تسویه حساب با دانشگاه

مشکلات عدم تسویه حساب با دانشگاه

 

عواقب عدم تسویه حساب وام دانشجویی چیست؟

معمولاً آن دسته از دانشجویانی که به هنگام تحصیل از صندوق رفاه دانشگاه وام دانشجویی گرفتند می‌توانند قسط‌های آن را بعد از دریافت مدرک پایان تحصیلی پرداخت کنند. لذا آن‌ها مجبور نیستند همه قسط‌های خود را قبل از فارغ‌التحصیلی پرداخت کنند. طبق آخرین آیین‌نامه صندوق رفاه دانشگاه‌ها، تمام دانشجویان مرد برای پرداخت قسط‌های خود حداکثر 8 سال و خواهران حداکثر 6 سال پس از فارغ‌التحصیلی مهلت دارند. البته خوب است بدانید که عدم تسویه حساب با دانشگاه و صندوق رفاه در تاریخ معین شده جریمه دارد. این جریمه 12 درصد هر قسط می‌باشد که شما باید آن را در قسط بعدی پرداخت کنید. در صورتی که قسط‌ها عقب بیافتد، آنگاه میزان جریمه‌ها نیز افزوده خواهند شد.

 

شما برای مشاوره دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

 

به عنوان مثال وام مسکن دانشجویی حداکثر 60 قسط دارد که هر قسط آن 2,000,000 ریال است. در صورتی که نتوانستید یک قسط را پرداخت کنید، آنگاه در قسط بعدی به همراه قسط قبلی خود جریمه 12 درصدی (240,000 ریال) باید پرداخت کنید. البته دانشجو قبل از دریافت مدرک تحصیلی خود حداقل 10 درصد کل بدهی خود را به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت کند تا بتواند مدرک خود را بگیرد. حال اگر شما هرگونه سوالی در مورد تعداد قسط‌های وام دانشجویی و نحوه پرداخت آن‌ها بعد از دوران فارغ‌التحصیلی دارید می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

جدول شهریه دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی ۱۴۰۲

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

شهریه ثابت و متغیر چیست؟ + نرخ جدید

پرداخت نکردن شهریه دانشگاه آزاد + 3 راه دارید

شهریه دانشگاه امام رضا

عدم تسویه حساب با دانشگاه و عواقب آن

تسویه حساب دانشجویان اخراجی آزاد

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشجویانی که در طول دوره دانشجویی از صندوق رفاه دانشگاه وام دریافت کردند باید قبل از فارغ‌التحصیلی همه آن را پرداخت کنند؟

خیر، آن‌ها قبل از فارغ‌التحصیلی باید حداقل 10 درصد وام خود را پرداخت کنند و برای مابقی آن حداکثر 8 سال برای آقایان و 6 سال برای خواهران مهلت در نظر گرفته شده است.

عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه چیست؟

در صورتی که شما با دانشگاه تسویه حساب نکنید از شرکت در آزمون و دریافت مدرک پایان تحصیلی خود محروم خواهید شد. حال اگر بدون پرداخت شهریه و وام‌های خود غیبت کنید، آنگاه دانشگاه از طریق مراجع قضایی مسئله را پیگیری خواهد کرد.

در چه صورت گواهینامه موقت فارغ‌التحصیلی به دانشجو ارائه می‌شود؟

در صورتی که دانشجو تمام واحدهای درسی خود را پاس کرده باشد و همچنین تسویه حساب مالی با کتابخانه، سلف دانشگاه، صندوق رفاه و غیره انجام دهد. در این صورت با بررسی‌های انجام شده گواهینامه موقت پایان تحصیلی خود را می‌تواند دریافت کند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

نظرات

28 دیدگاه دربارهٔ «عدم تسویه حساب با دانشگاه و عواقب آن»

 1. Avatar photo الف گفت:

  سلام دانشحوی پسر ورودی مهر ۴۰۱که ۲ ترم پیام نور شهریه متغیر و ثابت پرداخت کرده ولی در هیچ امتحانی شرکت نکرده و برای مهر ۴۰۲ علمی کاربردی شرکت کرده اگه قبول بشه چقدر باید هزینه انصراف پیام نور پرداخت کنه ؟ البته برای ترم مهر ۴۰۲ هنوز شهریه ثابت پرداخت نشده
  و باتوجه به اینکه مهر ماه نتایج اعلام میشه چه موقع باید انصراف بده

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   احتمالا شهریه ی ترم جاری

 2. Avatar photo مریم گفت:

  سلام بنده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و دفاع هم انجام دادم منتها مدارک کارشناسیم هنوز نرسیده و معطل شدم اگر کارهای فارغ التحصیلی بیفته به مهرماه باید هزینه بدم؟
  بدهی مالی هم ندارم چون قبلا تسویه رو انجام دادم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر نیازی نیست

 3. Avatar photo افشین گفت:

  سلام من سال ۹۹ پیام نور ثبت نام کردم و فقط دو ترم شهریه ثابت رو پرداخت کردم،هدفم صرفا معافیت تحصیلی بود،طی دو سال نرفتم دانشگاه،نه انتخاب واحد کردم،نه مرخصی گرفتم و نه شهریه پرداخت کردم.میخواستم ببینم الان تکلیفم چیه؟ آیا جریمه میکنند من رو یا فقط شهریه های ثابت رو بدم کفایت میکنه؟
  در صورتی که بخوام انصراف بدم تخمین میزنید چقد هزینه برمیداره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به صورت حضوری به دانشگاه محل تحصیل مراجعه کنید و شرایط رو براتون بررسی کنند.ضمنا جهت انصراف باید شهریه ثابت ترم های باقی مانده رو بپردازید.

 4. Avatar photo امیر گفت:

  سلام خسته نباشید بنده مجوز انتخاب واحد صادر کردم و شهریه برام اومده
  اگه انتخاب واحد نکنم شهریه پاک میشه؟یا بدهکار میمونم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز شهریه ی شما برای ترم بعد محفوظ خواهد ماند.

 5. Avatar photo رامین گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده دانشجوی کارشناسی حقوق ورودی ۱۳۹۶ در دانشگاه پیام نور هستم
  در سالی که کرونا اتفاق افتاد باعث شد کمی از دانشگاه فاصله بگیرم، بنده تنها و بیش از یک سال است سراغ دانشگاه نرفتم، اما تنها یک درس ۲ واحدی باقی مانده دارم تا فارغ‌التحصیل شدن، حالا قصد دارم برم دنبالش و فارغ التحصیل بشم اما در سامانه گلستان پیام نور هر چه شماره دانشجویی خودمو ثبت میکنم میگه اشتباه است ، دلیل این ارور چیه؟
  آیا دانشگاه می‌تونه منو به خاطر غیبت اخراج کنه؟
  یعنی اون یک واحد باقی مانده رو در نظر نمیگیرد؟

  دلیل غیر فعال شدن یا اصلا حذف شماره دانشجویی بنده چیست ؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   باید حتما حضورا به دانشگاه مراعه کنید که وضعیت شما مورد بررسی قرار بگیرد

 6. Avatar photo سجاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه. من بعد چهار سال رفته دانشگاه کارشناسی ام برای تایید مدرک کارشناسی ام. میگن شما بدهی دارید. در صورتی که من گواهی موقت مدرک و ریزه نمرات هم از دانشگاه گرفتم و حتی برای نظام وظیفه هم نامه خدمت گرفتم. مگه موقع فارغالتحصیلی با دانشجو تسویه حساب نمی کنند. یه جای کار میلنگه به نظرم.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز این مسئله از طریق امور مال یدانشگاهتون قابل پیگیری میباشد.

 7. Avatar photo bita گفت:

  سلام بنده میخام از دانشگاه م به طور کل انصراف بدم و الان بدهکار ۶م هستم قصدم ندارم امتحان های نهایی و ترم و شرکت کنم مشکلی پیش میاد؟ یعنی دیگه کلا نمیخام دانشگاه برم و دوباره کنکور بدم براس سال بعد بخوام وارد یه دانشگاه دیگه بشم مشکلی برام پیش میاد ؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . باید هزینه انصراف بپردازیذ و دقت کنید قبلا انصراف نداده باشید اگر قبلا دانشجوی انصرافی باشید باید برید خدمت سربازی

 8. Avatar photo Hani گفت:

  سلام من سال۱۴۰۰ی ترم ازاد خوندم و کامل تسویه کردم ترم تابستونه فقط انتخاب واحد کردم و دیگه ادامه ندادم اون موقعه۸۰۰تومن من واریز کردم والان اصلا قصد ادامه دادن ندارم همش پیام بدهی برام میاد بدهی چی؟و اینکه اگ پرداخت نکنم چی میشه نمیدونم اصلا بدهی چیه و چقده

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر با ما تماس بفرمایید

 9. Avatar photo مریم گفت:

  اگه برای فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد دیر اقدام کنیم مثلا یه سال بعد
  باید شهریه اون یه سال رو هم پرداخت کنیم؟
  قبلا هم بدهی مالی نداشتم

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .
   خیر نیازی به پرداخت شهریه ترم های بعد از فارغ التحصیلی نیست و صرفا یک سری فیش باید واریز کنید که مبلغ ان ها هم ناچیز است.

 10. Avatar photo مریم گفت:

  سلام
  اگه برای فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد دیر اقدام کنیم مثلا یه سال بعد باید شهریه اون یه سال رو پرداخت کنیم ؟
  و اینکه بدهی مالی هم قبلا نداشتم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز خیر شهریه بر ساس سال جدید محاسبه خواهد شد.

 11. Avatar photo سپیده گفت:

  سلام
  من سال ۹۲ درسم تموم شد. دانشگاه آزاد، واحد تهران مرکز. اما هیچ وقت برنگشتم دانشگاه که تسویه حساب کنم. نه مدرک موقت گرفتم نه مدرک دائم. از طریق سامانه استعلام گرفتم، نوشته بود دانشجوی فعال! عادیه؟!؟!

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   هرچه سریع تر حضوری برید دانشگاه پیگیری کنید

 12. Avatar photo afsane گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۸ از پیام‌نور کارشناسی فارغ التحصیل شدم و خب شهریه ترم اخر رو نتونستم بدم تابستون میتونستم وارد سیستم بشم اما الان که خواستم وارد بشم نمیشد که بخوام پرداختش کنم فراموشی گذرواژه هم که میزدم میگفت دانشجویی شناسایی نشد
  یعنی منم اخراج شدم و لیسانسم هیچ و پوچ؟؟

  1. Avatar photo obeidavi obeidavi گفت:

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 13. Avatar photo سید محسن گفت:

  سلام
  شهریور سال 92 کارشناسی ارشد رو با نمره پایان نامه ۱۸ دفاع کردم اما تسویه حساب نکردم و الان ۸سال و نیم گذشته. حالا دانشگاه میگه اخراج شدی. مبلغ ۶۰۰ هزار تومان بدهکار بودم هیچ اخطاری بهم نکردن منم مراجعه نکردم. حالا باید چیکار کنم؟ ممنون

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام . کاری نمیشه نکرد

 14. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام
  من گواهی اشتغال به تحصیل رو برای تکمیل مدارک استخدامی دانشگاه فرهنگیان میخوام ، ورودی 1400 هستم . الان تو فیلد نوع سازمان کدوم رو باید بزنم ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام همون عنوان دانشگاه فرهنگیان رو بزنید درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور