تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شهریه دانشگاه پیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور 1400-1401

شهریه دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اطلاع از شهریه دانشگاه پیام نور 1400-1401 برای هر فرد داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه جامع در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین دکتری امری ضروری است. البته باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور و همین طور مقاطع مختلف ارشد و دکتری هر ساله تغییر می کند. در نتیجه، همواره به این نکته توجه لازم را مبذول دارید که شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور همواره در طول سال های تحصیل هر دانشجو یکسان نیستند و روند صعودی دارند. در این نوشته، با ارائه اطلاعاتی در رابطه با شهریه پیام نور یعنی شهریه ارشد پیام نور، شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم. البته بد نیست اگر کمی هم در رابطه با تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور با شما صحبتی داشته باشیم.

 

پس ما را همراهی کنید تا به عنوان یکی از داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل در پیام نور هر آنچه را که باید در رابطه با شهریه پیام نور فرا بگیرید و اطلاعات لازم را در این رابطه بدست آورید.

 

 

جهت اطلاع از شهریه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

 

 

شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی

در ابتدا باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که شهریه این دانشگاه از جمله شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور در دوره کارشناسی در مقایسه با دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مناسب تر و به صرفه تر است.

این موضوع را با نگاهی به جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور می توانید متوجه شوید.

مورد دیگر این که، هر ساله شاهد افزایش مبلغ شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور و همین طور باکنکور هستیم.

در حقیقت، در هر سال تحصیلی حدود ده الی 15 درصد به شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور اضافه می شود.

آیا اطلاعی از مبلغ شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور و با کنکور در دوره کارشناسی در سال جاری دارید؟

 اگر به دنبال دریافت جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور هستید می توانید از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید.

مشاوران مجموعه ما می توانند براساس آخرین جدول شهریه کارشناسی پیام نور در سال جاری اطلاعات خوب و موثقی را در رابطه با جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در اختیار شما دوستان و متقاضیان عزیز قرار دهند.

پس اگر به دنبال دریافت آخرین جدول شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور و با کنکور یکسان است و هیچ تفاوتی از این جهت وجود ندارد.

 

 

میزان شهریه پیام نور در رشته های بدون آزمون و با آزمون یکسان است

 

 

شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد

در آغاز شروع بحث در رابطه با شهریه ارشد پیام نور باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که مبلغ شهریه ارشد پیام نور در دوره با کنکور و همین طور فراگیر ارشد هیچ فرقی با یکدیگر ندارد و یکسان است.

در نتیجه، هیچ نگرانی بابت تفاوت شهریه ارشد فراگیر در دو دوره با کنکور و فراگیر نداشته باشید.

 شهریه ارشد پیام نور شامل شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور در دوره ارشد و همین طور شهریه پایان نامه می شود.

آیا اطلاعی از مبلغ شهریه ارشد پیام نور در سال جاری دارید؟ اگر به دنبال اطلاع از شهریه ارشد پیام نور هستید می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در زمینه شهریه ارشد پیام نور بدست آورید.

 

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با اعتبار مدرک پیام نور بر روی لینک مقابل کلیک کنید

 

 

در مورد شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور در دوره دکتری چه می دانید؟

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که مبلغ شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور با توجه به آموزش و پژوهش محور بودن آن با یکدیگر متفاوت است.

اما چیزی که در رابطه با شهریه پیام نور در دوره دکتری باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم این است که تمامی دانشجویان دکتری این دانشگاه مجبور به پرداخت تمامی مبلغ شهریه پیام نور در همان زمان انتخاب واحد هر کدام از ترم های تحصیلی نیستند.

بلکه هر فرد دانشجوی دکتری می تواند در زمان انتخاب واحد مبلغ شهریه ثابت خود را بپردازد و برای پرداخت شهریه متغیر تا زمان امتحانات آخر هر ترم زمان دارد.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با مبلغ شهریه پیام نور در دوره دکتری هستید می توانید از کمک مشاورانی خبره و کاردان در این زمینه بهره بگیرید.

مشاورانی که اطلاعات موثقی را در رابطه با مبلغ دانشگاه پیام نور در دوره دکتری در اختیار شما دوستان و عزیزان مایل به تحصیل در این دوره از دانشگاه پیام نور قرار دهند.

اما در این جا این سوال مطرح می شود که آیا مبلغ شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور در دوره دکتری با مبلغ شهریه با آزمون دکتری با یکدیگر متفاوت است یا خیر؟

در رابطه با تفاوت یا عدم تفاوت بین مبلغ شهریه دانشگاه پیام نور بدون کنکور دکتری و با آزمون این مقطع تحصیلی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

شهریه ارشد پیام نور

 

تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور

شاید این سؤال برای شما عزیزان داوطلب تحصیل در این مرکز دانشگاهی نیز مطرح شده باشد که تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور چه می تواند باشد؟

تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور آن قدر زیاد است که من را از رفتن به دانشگاه آزاد و ادامه تحصیل در آن منصرف کند؟

در پاسخ به این سؤال باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور به شدت زیاد است.

بله درست شنیدید. دوستان عزیز با توجه به تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور به مراتب ادامه تحصیل در یکی از رشته های پیام نور برای شما عزیزان مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر است.

البته به این نکته مهم نیز توجه لازم را مبذول دارید که در زمان انتخاب واحد مجبور به پرداخت تمامی مبلغ شهریه پیام نور نیستند.

به عبارت دیگر، در زمان انتخاب واحد در هر یک از ترم های تحصیلی تنها می توانید مبلغ شهریه ثابت را به حساب دانشگاه پیام نور واریز کنید و برای پرداخت مبلغ شهریه متغیر هیچ عجله ای در کار نیست.

در واقع، تا فرا رسیدن زمان امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور برای واریز شهریه به شما مهلت داده می شود.

اما این موارد در رابطه با دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ وجه صدق نمی کند. در واقع، شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در هر یک از ترم های تحصیلی واقعاً بالاست و شما باید مبلغ نجومی را در هر ترم تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

همین معضل شهریه بالای دانشگاه آزاد است که کمر خانواده ها شکسته است. علی الخصوص در این شرایط بد اقتصادی که مردم در تهیه نان شب خودشان هم مانده اند.

پس اگر می خواهید مجبور به پرداخت مبلغ بالایی در هر یک از ترم های تحصیلی نشوید بهتر است از بین این دو دانشگاه یاد شده دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید.

 

 

اگر از عهده شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور برنیایم چه؟

علی رغم شهریه پایین تر دانشگاه پیام نور در مقایسه با آزاد باز هم عده ای از عهده پرداخت مبلغ شهریه آزاد برنمی آیند.

اما در این میان تکلیف چیست؟ آیا این قبیل از افراد از تحصیلات دانشگاهی باز می ماند و باید از خیر ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری باز بمانند؟

در این جا باید بگوییم که هیچ نگرانی بابت پرداخت شهریه پیام نور نداشته باشید. زیرا به راحتی می توانید برای دریافت وام در هر یک از ترم های تحصیلی اقدام کنید.

دقت داشته باشید که مبلغ وام پرداختی برای هر یک از مقاطع کارشناسی، دکتری و ارشد با یکدیگر متفاوت است.

 اما قبل از هر چیز باید از مبلغ وام پرداختی و همین طور شرایط و نحوه بازپرداخت آن به طور دقیق مطلع شوید.

البته دریافت وام به تهیه مدارکی هم نیاز دارد و مسلماً باید برای تهیه آن ها نیز اقدام کنید.

حتی شاید برایتان سؤال شود که چگونه باید برای دریافت وام اقدام کرد؟ آیا باید به صورت اینترنتی درخواست داد؟

این ها همه سوالاتی بسیار مهم است که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت وام شهریه پیام نور در مقاطع مختلف باید برای آن ها پاسخ هایی دقیق و مفهومی پیدا کنید.

اگر به دنبال دریافت وام جهت پرداخت شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور هستید برای کسب اطلاعاتی در رابطه با مبلغ پرداختی برای هر یک از مقاطع تحصیلی این دانشگاه، مدارک لازم برای دریافت وام و مهم تر از همه شرایط لازم برای اخذ این وام و موارد دیگر می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات لازم را در رابطه با وام های شهریه پیام نور در اختیارتان قرار دهند و حتی شما را از نحوه دریافت این وام ها نیز مطلع کنند.

 

 

برای اطلاع از رشته های جدید پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مزیت ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور چیست؟

دانشگاه پیام نور از سال ها قبل به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها در ایران شناخته می شود. دانشگاهی که با ارائه تسهیلاتی عالی به دانشجویان امکان تحصیلی بی دغدغه را برای آن ها فراهم کرده است.

اما شاید بسیاری از شما عزیزان هنوز هم ندانید که ادامه تحصیل در این دانشگاه جامع چه مزیت هایی می تواند برای شما دوست عزیز به همراه داشته باشد.

در اینجا باید عرض کنیم که با ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانید از امتیازات زیادی استفاده کنید.

از جمله این که، مجبور به پرداخت مبلغ شهریه بالایی نیستید.

دوم این که، در صورت نداشتن توانایی لازم برای پرداخت شهریه می توانید برای دریافت وام اقدام کنید.

مورد سوم این که، اگر فرصت کافی برای شرکت در کلاس های درس را نداشتید هیچ جای نگرانی نیست.

زیرا هیچ اجباری برای ما جهت حضور و شرکت در کلاس های درسی وجود ندارد.

البته می توانید از کلاس های مجازی نیز استفاده کنید. به این صورت که سامانه ای برای شرکت دانشجویان در کلاس های درسی پیش بینی شده که برای همه آن ها در دسترس است.

از طرف دیگر، دروس پیام نور به گونه ای طراحی شده اند که امکان یادگیری عمیق و مفهمومی را برای شما فراهم می کنند.

به این معنا که، هر یک از کتب مورد تدریس در این دانشگاه جامع بسیار جامع و کامل هستند و با داشتن حجمی بالا سعی در ارائه حجم زیادی از مطالب را برای شما دارند.

مورد مهم دیگر این که، برخی از امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی برگزار می شوند. خوبی ماجرا این است که بعد از اتمام آزمون می توانید نمره خود را تنها با یک کلیک بر روی صفحه مانیتور مشاهده کنید.

 

 

آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور معایبی هم دارد؟

در بخش بالا با ذکر مزیت های ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در خدمت شما دوستان عزیز بودیم. اما شاید این سؤال برای شما دوست عزیز مطرح شود که آیا گذراندن مقاطع تحصیلی در دانشگاه پیام نور می تواند با معایبی هم برای ما همراه باشد؟

در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم که بله همین که شما عزیزان مانند دیگر دانشگاه ها همچون دانشگاه آزاد و یا روزانه امکان شرکت در کلاس های زیادی را ندارید خود می تواند یکی از معایب دانشگاه پیام نور باشد.

از طرف دیگر، در طول چند سال اخیر امتحانات دانشگاه پیام نور مشکل تر از گذشته طرح می شوند و همین موضوع مطالعه مستمر و مفهومی را می طلبد.

 

 

برای آشنایی با مبلغ شهریه دوره دکتری دانشگاه پیام نور و همین طور میزان افزایش آن در هر سال تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی شهریه دانشگاه پیام نور

 

مطالب مرتبط

ثبت نام پیام نور بدون کنکور

برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

قبولی در آزمون فراگیرپیام نور

شهریه دانشگاه پیام نور

آیا شهریه دانشگاه پیام نور در مقاطع مختلف تحصیلی هر ساله تغییر می کند؟ 

بله. هر ساله ده الی پانزده درصد به مبلغ شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور اضافه می شود.

شهریه ارشد پیام نور در سال آینده چقدر است؟ 

برای اطلاع از شهریه ارشد دانشگاه پیام نور در سال جاری می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور چقدر است؟

تفاوت شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور زیاد است. به طوری که بسیاری از افراد رفتن به دانشگاه پیام نور را ترجیح می دهند.

آیا مبالغ مندرج در جدول شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور و با کنکور با یکدیگر فرق دارد؟ 

خیر. شهریه دوره با کنکور و بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی با یکدیگر یکسان است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. نازنین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۳

  خسته نباشید دانشگاه پیام نور کلاسا برای رشته زبان به چه صورت برگزار میشه ؟ همه غیر حضوریه یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام
   اکنون به علت بیماری کرونا تمامی کلاس های دانشگاه پیام نور به صورت مجازی برگذار میشود اما در حالت عادی.تعدادی از واحد ها با نظر خود استاد میتوانند حضوری برگذار شوند.

 2. علی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام میشه بگید حداقل رتبه قبولی در رشته زبان پیام نور چقدره؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام علی
   بستگی دارد کدوم دانشگاه انتخاب رشته کنید

ایران تحصیل
تماس با مشاور