تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مشخص شده است. جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است از شرایط و قوانین اطلاعات لازم را بدست آورید. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای شرکت در کنکور کارشناسی مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اطلاع از آخرین تغییرات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد  ؛ قبل از ثبت نام کنکور مشمولین ضروری است.

 

 

بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مربوط به مبحث معافبت تحصیلی مشمولین می شود. اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها موضوعی است که برای بسیاری از داوطلبان مشمول نظام وظیفه مورد سوال قرار می گیرد.

در این خصوص باید به شما بگوییم طبق آخرین اخبار منتشر شده از مقررات اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ، افرادی که به صورت پیوسته در حال تحصیل هستند و تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می شوند ، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

همچنین فارغ التحصیلانی که دوره مقطع متوسط دوم را به شکل پیوسته و حضوری می گذرانند ، حداکثر تا 20 سالگی از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها  در افرادی که مدرک پایان دوره متوسطه خود را به شکل حضوری و یا غیر حضوری دریافت می کنند  در حالی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند نیز صادر می شود.

به صورت کلی اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها در حالتی که دانش آموزان در سنوات مجاز باشند و  همچنین هیچ غیبتی نداشته باشند ،  آسان است و معافیت برای آن ها صادر خواهد شد.

 

 

اگر از قانون جدید معافیت تحصیلی چیزی نمی دانید ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد و نحوه دریافت معافیت تحصیلی 

شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها بدین صورت است که افراد باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از اداره آموزش و پرورش گرفته و به سازمان های مربوطه نظام وظیفه ارائه نمایند تا معافیت برای آن ها صادر گردد.

اگر فردی بیش از یک سال پشت کنکور بماند نیز می تواند از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد استفاده نماید. این افراد تا شهریور ماه سال بعدی که در کنکور شرکت کنند و جواب نهایی مشخص گردد ، می توانند از معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها استفاده نمایند.

 

 

برای ورود به سامانه نشا معافیت تحصیلی کلیک کنید.

 

 

البته در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد آمده است که این افراد باید حتما کارنامه سال اول کنکور خود را به دفاتر پلیس به علاوه 10 ارائه دهند و سپس معافیت تحصیلی خود را تا زمانی که نتایج نهایی کنکور مشخص گردد ، اعلام نمایند.

 

 

انواع مدارک لازم معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است یک سری مدارک به سازمان ها ارائه می شود که شامل موارد زیر می باشد :

 • برگه گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه یا آموزش و پرورش
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • یک قطعه عکس ۳*۴

 

 

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چگونه است؟

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افراد پشت کنکوری را توضیح دادیم. حال این سوال مطرح می شود که معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد افرادی که یک بار در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل کرده اند و دوباره قصد ادامه تحصیل در همان مقطع را دارند چگونه است؟ اگرچه در گذشته این خلاف قوانین نظام وظیفه بود ؛ اما امروز بر طبق قوانین جدید ، شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مساعدتر شده و این افراد اجازه شرکت مجدد در کنکور را خواهند داشت.

 

 

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

برای دریافت کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها چیست؟

برای اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و همچنین دیگر داوطلبان در مقاطع بالاتر ، لازم است کدهایی در برگه ثبت نام کنکور وارد شود که مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه آن ها خواهد بود.

این کدها بری هر مقطع متفاوت هستند ما در این قسمت از آنجایی که بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد پرداخته ایم ، کدهای مربوط به دانش آموزان را که پشت کنکور هستند ، می آوریم.

در این قسمت  کدهایی را که برای گرفتن معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، لازم است وارد نمایید ، بررسی خواهیم کرد.

کد شماره ۱: افرادی که کارت پایان خدمت سربازی خود را دریافت کرده اند ، بدین معنا که این افراد دوران خدمت را به پایان رسانده اند.

کد شماره ۲: در  شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افردی است که بنابر دلایل مختلف معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت ایثارگری و… را دریافت کرده اند و به همین دلیل از اعزام به خدمت معاف هستند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از معافیت تحصیلی دانشجویان ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۳: برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افرادی است که به دلایل مختلف در معافیت موقت هستند و پس از پایان معافیت موقت خود باید دوباره به محل خدمت بازگردند.

کد شماره ۴: اگر از آن جمله افرادی هستید که بخشودگی سنی و عفو رهبری دریافت کرده اند ، لازم است این کد را وارد نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از بخشودگی سنی می توانید با ما تماس بگیرید.

کد شماره ۵: اگر از آن جمله افرادی هستید که مدرک پایان دوره متوسطه خود را دریافت کرده اید و هیچ گونه معافیت خاصی ندارید و همچنین هنوز 20 سال تان نشده است ، یعنی در سنوات مجاز هستید ، این کد را وارد نمایید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درجه سربازی و معافیت تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۶: اگر از آن دسته افرادی هستید که آخرین مدرک تحصیلی دریافتی شما مدرک پیش دانشگاهی است و تاکنون هیچگونه غیبتی نداشته اید و حال قصد دارید در کنکور شرکت نمایید ، این کد را وارد کنید.

کد شماره ۷: اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلیل جهشی خواندن و یا دلایل دیگر ، توانسته اید مدرک تحصیلی خود را قبل از رسیدن به سن مشمولیت دریافت کنید ، این کد را وارد نمایید.

کد شماره ۸: این کد برای افرادی است که خدمت خود را رفته اند و قصد شرکت در مقاطع بالاتر را دارند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۹: این کد در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مخصوص افرادی است که در دوره خدمت ضرورت هستند و پس از پایان آن تا شهریور ماه قصد ورود به دانشگاه را دارند.

کد شماره ۱۰:طلبه هایی که مدرک پیش دانشگاهی داشته و قصد شرکت در کنکور را نیز دارند باید این کد را وارد نمایند. البته ناگفته نماند که برای این افراد صلاحدید رسمی حوزه علمیه نیز لازم است.

 

 

برای اینکه بدانید چگونه معافیت تحصیلی بگیرید ، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۱۱: این کد مخصوص افراد شاغل در سازمان های زیر نظر نیروهای مسلح است. این افراد باید این کد را وارد نمایند و همچنین اجازه سازمان مربوطه را ارائه نمایند.

کد شماره ۱۲: طبق شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افرادی که از رشته خود انصراف می دهند ، لازم است این کد را جهت ثبت نام در کنکور و شرکت مجدد در کنکور وارد نمایند.

 

 

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

چند سال می توان پشت کنکور ماند؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با  کنکور مجدد پرسیده می شود ، این است که چند سال می توان پست کنکور ماند ؟ در خصوص این سوال باید به شما بگوییم از آن جایی که معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها حداکثر تا 20 سالگی صادر می شود ، پس حداکثر از 18 تا 20 سالگی تا دو سال می توان پشت کنکور ماند. پس از این مدت برای افراد معافیت تحصیلی صادر نشده و در نتیجه مجبور به اعزام در خدمت خواهند بود.

 

 

گواهی اشتغال به تحصیل برای پشت کنکوری ها چگونه صادر می شود؟

همانطور که اشاره کرده بودیم ،  اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل برای آن ها دارد.

این گواهی توسط مراکز پلیس به علاوه 10 صادر خواهد شد.

 

 

جزییات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

 

خلاصه مطلب

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. بسیاری از افرادی که قصد ورود به دانشگاه را دارند ، در رابطه با اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها سوال می پرسند ، به همین دلیل نیز ما سعی کردیم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید ، با ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای کنکور  ارشد مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

قوانین جدید معافیت سربازی در سال 1400

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

5/5 - (1 امتیاز)

آیا شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد هر سال تغییر می کند؟

در صورتی که هر گونه تغییراتی را داشته باشد ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا چه سنی ممکن است؟

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا سن 20 سالگی امکان پذیر خواهد بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تنها یک بار صادر می شود؟

خیر دو بار صادر می شود.

برای اطلاع از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این خصوص با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Er
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  الان یگان رو مگه هر کس شهر خودش نمیفته؟؟

 2. باسط
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  با سلام خسته نباشید خدمت شما من تک فرزند هستم نه خواهر دارم نه برادر ولی گفتن معاف نمیشم باید سن پدرم بالای ۷۵باشه.پدرم ۴۳ سالشه احتمالش چقدره بیوفتم شهر خودم چون پدرم دیسک گردن هست مادرم هم ناراحتی اعصاب داره بعلاوه اینکه نون آور خانه هستم برم خدمت کسی نیست رسیدگی کنه استهشاد هم درست کردم که شورا شهرمون تایید کردن مهر زدن و همینطور امام جمعه شهرمون هم تایید کردن مهر زدن

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام انشالا زمان اموزشی مدارک شناسایی خانواده رو به معاونت نیروی انسانی تحویل بدید تا برای یگان به شهر محل سکونت خودتون تقسیم کنند

   • باسط
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۷

    مدارک شناسایی خانواده یعنی کدوم ها؟
    احتمالش چند درصد هست بیوفتم شهر خودم با اینکه تک فرزند هستم

   • باسط
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۰

    چقدر امکان داره با این برگه هایی که میبرم با خودم آموزشی منو بندازن بعلاوه تک فرزند هم هستم از شناسنامه های پدر و مادرم هم کپی برابر با اصل گرفتم استهشاد هم درست کردم که مدرم دیسک هست و مادرم ناراحتی اعصاب بعلاوه نون آور خانه هستم احتمالش چقدره بندازنم شهر خودم خیلی ممنون از لطفتون

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۱

     سلام وقت بخیر.
     ابتدا شرایط شما در کمیسیون بررسی میشود و بعد از تصمیم گیری، نتیجه به شما اعلام خواهد شد و به احتمال زیاد در شهر خودتون باشید.

     • باسط
      ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۰

      سلام جواب من اومد و من افتادم به آیت الله خاتمی به یزد برای سپاه الان تک فرزند هم هست احتمالش چقدره بفتم شهر خودم نامه های تک فرزندی رو دارم و برابر با اصل کردم

     • کارشناس ارشد
      ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

      سلام وقتتون بخیر شانستون زیاده

ایران تحصیل
تماس با مشاور