ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مشخص شده است. جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است از شرایط و قوانین اطلاعات لازم را بدست آورید. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای شرکت در کنکور کارشناسی مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اطلاع از آخرین تغییرات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد  ؛ قبل از ثبت نام کنکور مشمولین ضروری است.

 

 

بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مربوط به مبحث معافبت تحصیلی مشمولین می شود. اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها موضوعی است که برای بسیاری از داوطلبان مشمول نظام وظیفه مورد سوال قرار می گیرد.

در این خصوص باید به شما بگوییم طبق آخرین اخبار منتشر شده از مقررات اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ، افرادی که به صورت پیوسته در حال تحصیل هستند و تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می شوند ، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

همچنین فارغ التحصیلانی که دوره مقطع متوسط دوم را به شکل پیوسته و حضوری می گذرانند ، حداکثر تا 20 سالگی از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها  در افرادی که مدرک پایان دوره متوسطه خود را به شکل حضوری و یا غیر حضوری دریافت می کنند  در حالی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند نیز صادر می شود.

به صورت کلی اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها در حالتی که دانش آموزان در سنوات مجاز باشند و  همچنین هیچ غیبتی نداشته باشند ،  آسان است و معافیت برای آن ها صادر خواهد شد.

 

 

اگر از قانون جدید معافیت تحصیلی چیزی نمی دانید ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد و نحوه دریافت معافیت تحصیلی 

شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها بدین صورت است که افراد باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از اداره آموزش و پرورش گرفته و به سازمان های مربوطه نظام وظیفه ارائه نمایند تا معافیت برای آن ها صادر گردد.

اگر فردی بیش از یک سال پشت کنکور بماند نیز می تواند از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد استفاده نماید. این افراد تا شهریور ماه سال بعدی که در کنکور شرکت کنند و جواب نهایی مشخص گردد ، می توانند از معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها استفاده نمایند.

 

 

برای ورود به سامانه نشا معافیت تحصیلی کلیک کنید.

 

 

البته در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد آمده است که این افراد باید حتما کارنامه سال اول کنکور خود را به دفاتر پلیس به علاوه 10 ارائه دهند و سپس معافیت تحصیلی خود را تا زمانی که نتایج نهایی کنکور مشخص گردد ، اعلام نمایند.

 

 

انواع مدارک لازم معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است یک سری مدارک به سازمان ها ارائه می شود که شامل موارد زیر می باشد :

 • برگه گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه یا آموزش و پرورش
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • یک قطعه عکس ۳*۴

 

 

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چگونه است؟

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افراد پشت کنکوری را توضیح دادیم. حال این سوال مطرح می شود که معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد افرادی که یک بار در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل کرده اند و دوباره قصد ادامه تحصیل در همان مقطع را دارند چگونه است؟ اگرچه در گذشته این خلاف قوانین نظام وظیفه بود ؛ اما امروز بر طبق قوانین جدید ، شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مساعدتر شده و این افراد اجازه شرکت مجدد در کنکور را خواهند داشت.

 

 

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

برای دریافت کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها چیست؟

برای اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و همچنین دیگر داوطلبان در مقاطع بالاتر ، لازم است کدهایی در برگه ثبت نام کنکور وارد شود که مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه آن ها خواهد بود.

این کدها بری هر مقطع متفاوت هستند ما در این قسمت از آنجایی که بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد پرداخته ایم ، کدهای مربوط به دانش آموزان را که پشت کنکور هستند ، می آوریم.

در این قسمت  کدهایی را که برای گرفتن معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، لازم است وارد نمایید ، بررسی خواهیم کرد.

کد شماره ۱: افرادی که کارت پایان خدمت سربازی خود را دریافت کرده اند ، بدین معنا که این افراد دوران خدمت را به پایان رسانده اند.

کد شماره ۲: در  شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افردی است که بنابر دلایل مختلف معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت ایثارگری و… را دریافت کرده اند و به همین دلیل از اعزام به خدمت معاف هستند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از معافیت تحصیلی دانشجویان ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۳: برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افرادی است که به دلایل مختلف در معافیت موقت هستند و پس از پایان معافیت موقت خود باید دوباره به محل خدمت بازگردند.

کد شماره ۴: اگر از آن جمله افرادی هستید که بخشودگی سنی و عفو رهبری دریافت کرده اند ، لازم است این کد را وارد نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از بخشودگی سنی می توانید با ما تماس بگیرید.

کد شماره ۵: اگر از آن جمله افرادی هستید که مدرک پایان دوره متوسطه خود را دریافت کرده اید و هیچ گونه معافیت خاصی ندارید و همچنین هنوز 20 سال تان نشده است ، یعنی در سنوات مجاز هستید ، این کد را وارد نمایید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درجه سربازی و معافیت تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۶: اگر از آن دسته افرادی هستید که آخرین مدرک تحصیلی دریافتی شما مدرک پیش دانشگاهی است و تاکنون هیچگونه غیبتی نداشته اید و حال قصد دارید در کنکور شرکت نمایید ، این کد را وارد کنید.

کد شماره ۷: اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلیل جهشی خواندن و یا دلایل دیگر ، توانسته اید مدرک تحصیلی خود را قبل از رسیدن به سن مشمولیت دریافت کنید ، این کد را وارد نمایید.

کد شماره ۸: این کد برای افرادی است که خدمت خود را رفته اند و قصد شرکت در مقاطع بالاتر را دارند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۹: این کد در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مخصوص افرادی است که در دوره خدمت ضرورت هستند و پس از پایان آن تا شهریور ماه قصد ورود به دانشگاه را دارند.

کد شماره ۱۰:طلبه هایی که مدرک پیش دانشگاهی داشته و قصد شرکت در کنکور را نیز دارند باید این کد را وارد نمایند. البته ناگفته نماند که برای این افراد صلاحدید رسمی حوزه علمیه نیز لازم است.

 

 

برای اینکه بدانید چگونه معافیت تحصیلی بگیرید ، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۱۱: این کد مخصوص افراد شاغل در سازمان های زیر نظر نیروهای مسلح است. این افراد باید این کد را وارد نمایند و همچنین اجازه سازمان مربوطه را ارائه نمایند.

کد شماره ۱۲: طبق شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افرادی که از رشته خود انصراف می دهند ، لازم است این کد را جهت ثبت نام در کنکور و شرکت مجدد در کنکور وارد نمایند.

 

 

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

چند سال می توان پشت کنکور ماند؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با  کنکور مجدد پرسیده می شود ، این است که چند سال می توان پست کنکور ماند ؟ در خصوص این سوال باید به شما بگوییم از آن جایی که معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها حداکثر تا 20 سالگی صادر می شود ، پس حداکثر از 18 تا 20 سالگی تا دو سال می توان پشت کنکور ماند. پس از این مدت برای افراد معافیت تحصیلی صادر نشده و در نتیجه مجبور به اعزام در خدمت خواهند بود.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر درباره استعلام وضعیت نظام وظیفه وارد شوید.

 

 

گواهی اشتغال به تحصیل برای پشت کنکوری ها چگونه صادر می شود؟

همانطور که اشاره کرده بودیم ،  اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل برای آن ها دارد.

این گواهی توسط مراکز پلیس به علاوه 10 صادر خواهد شد.

 

 

جزییات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

 

خلاصه مطلب

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. بسیاری از افرادی که قصد ورود به دانشگاه را دارند ، در رابطه با اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها سوال می پرسند ، به همین دلیل نیز ما سعی کردیم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید ، با ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای کنکور  ارشد مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

قوانین جدید معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد هر سال تغییر می کند؟

در صورتی که هر گونه تغییراتی را داشته باشد ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا چه سنی ممکن است؟

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا سن 20 سالگی امکان پذیر خواهد بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تنها یک بار صادر می شود؟

خیر دو بار صادر می شود.

برای اطلاع از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این خصوص با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  پدرام
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام.من متولد اسفند ۸۱ دانشجوی روزانه هستم میخواستم بدونم بعد فارغ تحصیلی میتونم دوباره کنکور بدم و اینکه چند سال برای کنکور وقت دارم تا قبول بشم (خدمت نرفتم)

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام دوست عزیز شما طبق تاریخ معافیت تحصیلیتون میتونید ادامه تحصیل بدید و بعد از اتمام مهلت سنوات در صورت قبولی در مقطع بالاتر میتونید ادامه تحصیل بدید در غیر اینصورت باید برای پست دفترچه اقدام کنید.

 2. Avatar photo
  حسین
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام من متولد آبان 82 هستم دیپلم رو 1401 گرفتم برگه معافیت تحصیلی هم نوشته حداکثر مدت تحصیل وی برای فراغت تا اول مهر هزارو چهارصد و یک می باشد و چنانچه مشمول به تحصیل پس از ان تمایل داشته باشد از مهلت یکساله پس از اتمام تحصیل وی کسر میگردد > آیا من می تونم کنکور تیر 1402 روبدم؟ ولازم به تمدید معافیت تحصیلی ندارم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام وقتتون بخیر شرایط نظام وظیفه ی شما و شرایط تحصیلی شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد بریا دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 3. Avatar photo
  آرمان
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجو هستم( غیر انتفاعی)
  قصد دارم دوباره کنکور بدم(چون غیرانتفاعی‌ام میتونم تا زمان اعلام نتایج از دانشگاه فعلی‌م انصراف ندم)
  خواستم بدونم وضعیت من شامل کدوم کد میشه؟
  ممنون

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در کنکور دیگر نیازی به انصراف نمی باشد . اگر انصراف اول شماست می توانید پس از اخذ نتایج نهایی و قبولی انصراف خود را نهایی کنید .

 4. Avatar photo
  M/iranshahi
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۶

  عرض ادب جناب براتی |
  ببخشید من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین♥️🙏.
  من دوبار از دانشگاه انصراف دادم و الانم سربازِ دوماه خدمتم ، و اضاف خدمتم /ندارم/ ، خواستم بدونم من میتونم توی کنکور تجربی شرکت کنم و در صورتی قبولی ایست خدمت بزنم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام وقت بخیر
   این امکان وجود نخواهد داشت جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم.من سال سوم هست که پشت کنکور هستم میخواستم بدانم که میشود امسال کنکور داد و بعد از کنکور به خدمت رفت و بعد دوسال به دانشگاه رفت من تا فروردین ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با شرایط شخص شما یکسری شرایط به صورت دقیق تر باید بررسی شود از جمله سال اخذ دیپلم .غیبت.دانشگاهی رفتید یاخیر و…. لطزفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان وشرایطتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم.من سال سوم هست که پشت کنکور هستم میخواستم بدانم که میشود امسال کنکور داد و بعد از کنکور به خدمت رفت و بعد دوسال به دانشگاه رفت من تا فروردین ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان اینکار متاسفانه وجود ندارد دوست عزیز.

 7. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام خسته نباشید من برای سال سوم پشت کنکور هستم میخواستم بدانم که میشود امسال کنکور را بدهم و بعد به خدمت بروم و بعد خدمت به دانشگاه بروم
  معافیت من تا فروردین ۱۴۰۲ هست ولی غیبت سربازی خوردم
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام وقت بخیر
   اگر غیبت داشته باشید نمیتوانید این کار را انجام دهید .

 8. Avatar photo
  حسین
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  وقتون بخیر من متولد ۸۱ بعد از بیست سالگی گذشته الان سربازم ولی چون تک پسرم معافیت بهم تعلق می گیره خب می خواستم تا کارت معافیت من صادر میشه می تونم کنکور ۴۰۲ ثبت نام کنم گفتن کد مربوط به همونو بزن مشکلی نداره

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برایی شرکت در کنکور مشکلی نیست ولی برای ورود به دانشگاه باید از لحاظ نظام وظیفه تعیین تکلیف کنید.

 9. Avatar photo
  Milad
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام من ترم 5دانشگاه آزادم میشه سال بعد کنکور بدم و انصراف بدم برم پزشکی بخونم معافیت برام صادر میشه ؟بعد یه سوال دیگه بعد از لیسانس اگه کنکور بدم انگار دیگه معافیت صادر نمیشه این هم درسته ؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قوانین نظام وظیفه در صورتی که قبلا انصراف داده باشید
   خیر نمیتونید.
   برای لیسانس هم باید از خود نظام وظیفه استعلام کنید.

 10. Avatar photo
  Milad
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  درود بر شما
  ببخشید من خرداد سال بعد لیسانس میگیرم و کنکور تیر هم میخوام بدم دانشگاه ازاد هم هستم اگه پزشکی قبول شم دوباره معافیت میدن و لیسانس هم که گرفتم

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز در رابطه با معافیت تحصیلی در هرمقطع فقط یکبار معافیت به شما تعلق میگیرد ولی باز هم قطعی نیست برای اطمینان بیشتر لطفا به نظام وظیفه مراجعه کنید.

   • Avatar photo
    Milad
    ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

    ببینید من هنوز ۱سال از زمان معافیتم مونده و لیسانس گرفتم و اینکه من من دوباره لیسانس نمیخونم دکتری میخونم

    • Avatar photo
     Milad
     ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

     باز هم یعنی معافیت صادر نمیشه

     • Avatar photo
      مشاور جوادی
      ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

      سلام وقت بخیر
      دوست گرامی جهت بررسی دقیق تر و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرین.

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی برای آقایون در کل مقطع تحصیلی امکان برگشت مجدد وجود نداره
     مگر اینکه انصراف بدن که قبلش حتما باید از نظام وظیفه استعلام گرفته بشه.

   • Avatar photo
    Milad
    ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

    ببینید میشه این کار کنم که لیسانس گرفتنم رو به تعویق بیندازم مثلا 9ترم در سنوات مجاز و کنکور بدم و قبول که شدم انصراف بدم و لیسانس نگیرم این جوری اوکی هست و معافیت صادر میشه ؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

     سلام وقت بخیر
     برای انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته باید تا پایان ترم چهارم اقدام نمایید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    حسام
    ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

    سلام من تاريخ ١٥ شهريور ١٤٠١ از مقطع كارشناسى ارشد فارغ التحصيل شدم و مهلت معرفى به نظام وظيفم تا ١٥ شهريور ١٤٠٢ هست. قصد دارم كنكور دكترا بدم. اگر قبول شوم ثبتنام دانشگاه ها معمولا ١ مهر است. اين فاصله ١٥ روزه از ١٥ شهريور تا ١ مهر غيبت ميخورم و بايد چه كنم؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

     سلام وقت به خیر
     از طریق نظام وظیفه پیگیری نمایید.

 11. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام من اولین کنکورم سال۹۹ بود و سال ۱۴۰۰ رشته شبانه کشاورزی درس خوندم و امسال ۱۴۰۱ رشته پرستاری قبول شدم ایا میتونم برا ترم بعدی مرخصی بگیرم و اگه قبول شدم دوباره انصراف بدم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قانون نظام وظیفه در صورت انصراف دوم باید برای سربازی اقدام کنید.

   • Avatar photo
    دانیال
    ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

    خب اگر در مقطع دیگه مثل پزشکی که دکتری هست قبول شد بعد دو بار انصراف از مقطع کارشناسی میشه سربازی نرفت و پزشکی رو خوند؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

     سلام وقت بخیر
     شما فقط 1بار اجازه انصراف دانشگاه رادارید فقط درصورتی که بخواهید رشته پزشکی بخوانید میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید

 12. Avatar photo
  مهدی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من الان کلاس یازدهم هستم خوب ۱۲ هم که تمام میشه دیپلم میگیرم میرم سربازی بعد سربازی میشه کنکور داد ادامه تحصیل کرد و یه سوال دیگه من الان ۱۳۸۴/۱۱/۴هستم کی اعزام کنم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به حیر
   یکسال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارید و میتوانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.قبل و با بعد از سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت مشکلی از جهت ادامه تحصیل وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 13. Avatar photo
  علی
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۳

  پس از فارغ‌التحصیلی امکان اینکه یک سال پشت کنکور ارشد بمانیم هست یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتوانید یکسال پشت کنکور ارشد بمانید

  • Avatar photo
   مهدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام من الان کلاس یازدهم هستم خوب ۱۲ هم که تمام میشه دیپلم میگیرم میرم سربازی بعد سربازی میشه کنکور داد ادامه تحصیل کرد و یه سوال دیگه من الان ۱۳۸۴/۱۱/۴هستم کی اعزام کنم

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

    سلام وقت به حیر
    یکسال بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارید و میتوانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.قبل و با بعد از سربازی و گرفتن کارت پایان خدمت مشکلی از جهت ادامه تحصیل وجود ندارد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. Avatar photo
  علی
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام، وقتتون بخیر.
  سال نود و هفت وارد دانشگاه شدم. هشت ترمه تمام کردم. البته دو واحد مانده بود شهریور معرفی به استاد گرفتم.
  کنکور ارشد ۱۴۰۱ رو ندادم. می‌خوام کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم.
  زمان فارغ‌التحصیلیم دقیقاً از کی محاسبه میشه؟ سی‌ویک شهریور؟
  و اینکه آیا وارد غیبت میشم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   از 31 ام شهریور ماه محاسبه میگردد.

 15. Avatar photo
  M
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام متولد ۲۹ شهریور ۸۳ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دی ماه و خرداد را دارم لازمه برا معافیت درخواستی بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شما باید برای معافیت تحصیلی اقدام نمایید.جهت اطلاع از شرایط و نحوه اقدام برای دریافت معافیت تحصیلی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. Avatar photo
  طاها
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

  سلام من متولد 1382 فروردین هستم و سال 99 کنکور دادم و پیام نور قبول شدم اما ثبت نام نکردم یعنی ول کردم به امان خدا
  و البته بنده معافیت کامل دارم (کفالت مادر)
  حالا میتونم دوباره برم پشت کنکور و سراسری آزمون بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت به خیر
   داوطلبان آقا دارای معافیت دائم محدودیتی از جهت شرکت در کنکور سراسری ندارند.

 17. Avatar photo
  سامان
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  من متولد ۱ مرداد ۱۳۸۳ هستم خرداد ۱۴۰۱ دیپلم گرفتم و کنکور ۱۴۰۱ اولین کنکورم بود میخوام یک بار دیگ در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم مشکلی از این بابت ندارم؟ لازمه اقدامی بکنم؟ و اینکه کدوم کد نظام وظیفه رو باید وارد کنم موقع ثبت نام؟

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام چندسالتونه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. Avatar photo
  علی
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام. من متولد 83/1/16 هستم. و دانش آموز 1400-1401 بودم(یعنی کنکور 1401 رو شرکت کردم) برگه معافیت تحصیلیم رو 1401/4/4 گرفتم. روی برگه نوشته: حداکثر مدت تحصیل وی برای فراغت 1401/7/1 است و اگر مشمول به تحصیل پس از آن تمایل داشته باشد از مهلت یکساله وی کسر میگردد. آیا میتونم کنکور 1402 شرکت کنم. باز برای تمدید باید برم پلیس+10 یا نه؟ مشکلی برای دانشگاه رفتن سال بعدم پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر سال 1401 دیپلم گرفتین تا 31/06/1402 معافیت دارین
   در صورتی که سنوات نداشته باشین

 19. Avatar photo
  حافظ
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

  با سلام
  من دانشگاه آزاد میخونم
  و اگر امسال در کنکور ثبت نام کنم
  میتونم درصورت قبول در کنکور تغییر رشته بدم؟!
  با تشکر من سال آینده احتمال زیاد فوق دیپلمم را بگیرم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکل نداشته باشین مسئله ای نیست.

 20. Avatar photo
  محمد
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  لام متولد ۸۳ .۵ ۱۸ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دیماه دارم من باید برای معافیت درخواستی بدم …؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 21. Avatar photo
  محمد
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

  سلام من متولد ۸۳.۵.۱۸ سال اول کنکور رشته مورد علاقه قبول نشدم میخام کنکور مجدد بدم برگه ای چیزی برای معافیت نگرفتم
  ب مشکل میخورم مدرسه گفت نیاز نیست وقت داری ولی نگرانم آخه دوستام همشون گرفتن

  • Avatar photo
   isaei
   ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   اطلاعات شما باید دقیق تر بررسی شود جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   محمد مهدیر
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   منم دقیقا مثل از یه خانمه پرسیدم گفت وقت داری ۱۳۸۳۵۱۲ هستم

   • Avatar photo
    مشاور جوادی
    ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین

 22. Avatar photo
  امیر
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  باسلام من با کنکور ۱۳۹۹ یکسال دانشگاه دولتی تحصیل کردم و انصراف دادم امسال موفق به کنکور مجدد نشدم از لحاظ نظام وظیفه مشکلی برای شرکت در کنکور دی ماه ۱۴۰۲وجود نداره ؟(سنم ۲۰)

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   اگر از فرجه یکساله خودتون استفاده کرده باشین خیر دیگه نمیتونید.

 23. Avatar photo
  هادی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام من ورودی 96 بودم، بهمن 1400 آخرین امتحان مقطع کارشناسی را دادم، قصد شرکت در کنکور 1402 را دارم . با توجه به اینکه فرصت 1ساله من بهمن ماه 1401 تمام میشود ، برای ماه های باقی مانده برای شرکت در کنکور و ثبت نام دانشگاه چه کاری باید انجام بدهم تا سربازی نروم و ادامه تحصیل بدهم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام برگشت به عقب نداریم برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    هادی
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

    سوال من رو با دقت نخوندید.

 24. Avatar photo
  احسان
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام. من دانشجوی پزشکی پردیس خودگردان هستم. معافیت تحصیلی هشت ساله دوره دکترای پزشکی رو دارم. الان اگر دوباره کنکور بدم و روزانه پزشکی قبول بشم، میتونم دوباره معافیت بگیرم براش؟ یا امکانش نیست و همین پردیس رو ادامه بدم وگرنه مشکل خدمت وظیفه پیش میاد؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

   سلام اگر تا حالا انصراف نداده باشید این اجازه رو دارید که یکبار انصراف داده محدد وارد مقطع تحصیلی بشید

 25. Avatar photo
  عباس
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام من متولد 70 هستم لیسانس کار دانش دارم (رشته ساختمان) میتونم تغیر رشته بدم تجربی امتحان بدم برا پرستاری اینا یا محدودید سنی داره

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست .

 26. Avatar photo
  Soheil
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  با سلام من متولد ۲۴خرداد سال ۸۱هستم حالا من سال۱۴۰۱کنکور دادم غیرانتفاعی قبول شدم ولی رشته و دانشگاهم رو دوست ندارم میتونم ترم اول یعنی تا دی برم دانشگاه و بعد دیگه نرم دانشگاه دی ما دوباره کنکور بدم…

  • Avatar photo
   haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   بله چون دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدید مشمول محرومیت نمیشید

 27. Avatar photo
  امین
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام من متولد بهمن ۱۳۸۲ هستم و نیمه دومی ام اولیت کنکورم رو دادم و میخوام پشت کنکور بمونم ولی پلیس بعلاوه ده ک اقدام کردم فرمودند فقط نیمه اولی ها حق دارن یک سال پشت کنکور بمونن آیا این درسته یعنی من حتی حق یک بار پشت کنکور موندن هم ندارم و اگر میتونم آیا باید برگه ای تهیه کنم برای معافیت؟؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 28. Avatar photo
  یونس
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام.ببخشید من متولد ۲۵/۲/۱۳۸۰ هستم و میخوام برای کنکور دی بخونم و یبکار از دانشگاه شبانه انصراف دادم و معافیتم هم اواسط بهمن تموم میشه آیا میتونم برای مهر دانشگاه شبانه ثبت نام کنم و از معافیتش استفاده کنم و موقعی ک دانشگاه دولتی قبول شدم برای بار دوم انصراف بدم و برم دولتی

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما میتونی فقط برای مقطع بالاتر(ارشد) اقدام کنید.امکان تحصیل مجدد در یک مقطع وجود نداره.

 29. Avatar photo
  مهران
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام من موتولد 74 هستم لیسانس الکترونیک کارشناسی غیر پیوسته (فنی دارم)
  سربازیم رفتم مشکل معافیت ندارم
  میتونم تغیر رشته به انسانی بدم و کنکور سراسری شرکت کنم برا فرهنگیان

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام فرهنگیان شرط سنی حداکثر 24 سال دارد .متاسفانه شرایط را برای فرهنگیان ندارید ولی امکان کنکور مجدد وجود دارد

 30. Avatar photo
  شهاب الدین کوثری
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام من متولد هجدهم مردادماه 82 هستم در خرداد 1400 فارغ التحصیلان شدم و معافیت تحصیلی را برای مدت 1 سال گرفته ام اما در مداد 1401 اقدام به اخذ دفترچه خدمت سربازی نکرده ام آیا در صورت قبولی در دانشگاه با مشکل مواجه میشوم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 31. Avatar photo
  S
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام ، وقت بخیر
  ببخشید من متولد خرداد ۸۳هستم و امسال فارغ التحصیل شدم و اولین کنکورم را دادم . می‌خواهم یکسال دیگر پشت کنکور بمانم . فرجه فارغ التحصیلی نظام وظیفه که تا یکسال بعد فارغ التحصیلی هست ، دقیقا زمان فارغ التحصیلی چه زمانی است از چه ماهی محاسبه می‌شود؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام روزبخیر
   شما تا 31 شهریور سال آینده برای نظام وظیفه مهلت دارین.

 32. Avatar photo
  محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام من متولد ۱۳۸۱.۶.۲۶ هستم و سال ۹۹و ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ کنکور دادم و الان هم دانشگاه پیام نور انتخاب واحد کردم خواستم ببینم اگه کنکور ۱۴۰۲ رو بدم و بعد انصراف بدم برم یه رشته دیگه دوباره برام معافیت ۵ سال صادر میشه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام روزتون بخیر بله 5 سال است مقطع کارشناس معافیت تحصیلی

 33. Avatar photo
  مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام خسته نباشید. من متولد ۵ شهریور ۸۳ هستم و امسال فارغ التحصیل شدم. امسال که اولین کنکورم بود رو ندادم و من میخام سال بعد تازه اولین کنکورم رو بدم، الان شرایط نظام وظیفم چجوریه چیکار باید بکنم تا غیبت برام رد نشه باید برم پلیس+۱۰ ؟

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام زود تر دنبال کاراتون بروید و اقدام کنید تا دانشجو شوید چون ممکن است غیبت بخورید

 34. Avatar photo
  مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸

  سلام خسته نباشید. من متولد ۵ شهریور ۸۳ هستم و امسال فارغ التحصیل شدم. امسال که اولین کنکورم بود رو ندادم و من میخام سال بعد دوباره کنکور بدم، الان شرایط نظام وظیفم چجوریه چیکار باید بکنم تا غیبت برام رد نشه باید برم پلیس+۱۰ ؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام اگر مدرک دیپلم داشته باشید و دنبال کارهایش رفته باشید تا اوایل 20 سالگی معاف میشوید در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 35. Avatar photo
  پژمان
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من میخواستم بدونم برای معافیت مجدد واسه پشت کنکور موندن باید به پلیس به علاوه ۱۰مراجعه کنم یا نه معافیت رو دارم من بعد از ۱۸سالگی فارغ اتحصیل شدم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   بله باید به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید

 36. Avatar photo
  احسان
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  من متولد ۱۳۸۲ هستم
  و فروردین سال ۱۴۰۲ معافیت تحصیلیم تموم میشه
  امسال کنکور قبل از اینکه ۲۰ سالم بشه برگزار میشه یعنی دی ماه
  ولی در هنگاه انتخاب رشته ۲۰ سالم شده
  میتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 37. Avatar photo
  محمد
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام
  من الان ۱۹ سالمه و در فروردین سال بعد یعنی سال ۱۴۰۲ بلافیت تحصیلیم تموم میشه
  ولی امسال قراره کنکور در ماه برگزار بشه یعنی من میتونم در دی ماه کنکور بدم و هنوز ۲۰ سالم نشده
  ولی در هنگام انتخاب رشته ۲۰ سالم شده و معافیت تحصیلیم تموم شده من خواستم رسم که
  میتونم امسال در دی ماه کنکور بدم و بعد از پست کردن دفترچه ‌ی اعزام به خدمتم اون رو تا بعد از اعلام نتایج ایست بدم؟
  ممنون که جواب میدین .
  راهی هست که امسال دوباره بتونم کنکور بدم؟
  لطفاً کمکم کنید

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 38. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام من متولد 1378/10/23 هستم سال 97 پیش دانشگاهی رو تموم کردم و بعد در دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی ثبت نام کرد
  و معافیت هم کرفتم اما بدلیل مشکلات مالی نتونستم به تحصیل ادامه بدم ولی الان می خوام تو کنکور 1402 شرکت کنم واسه همین به پلیس +10 رفتم و فهمیدم مافیتم به دلیل ترک تحصیل تموم شه ولی هنوز مشمولم و مشمول غایب نیستم تا تاریخ 1402/06/31 فقط مشمولم آیا میتونم تو کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 39. Avatar photo
  Mohammad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام من متولد 1381/11/10 هستم سال پیش ینی1400کنکور دادم امسال هم کنکور دادم اگه بخوام کنکور1402شرکت کنم چجوری باید از سربازی معاف شم این یه سال رو که غیبت هم نخورم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر وارد غیبت میشوید.

 40. Avatar photo
  مه3
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام من متولد 1382/1/10هستم والان 19 ساله هستم ممکنه برای 1402 دوباره کنکور بدم گواهی اشتغال به تحصیل مدرسه هم تموم شده

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام یه دانشگاه ثبت نام کنیدبعدانصراف بدین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

    این تنها راهه؟
    میشه با پست دفترچه بعد از اعلام نتایج در صورت قبولی در دانشگاه معافیت گرفت
    اخه امسال کنکور قراره دی ماه برگزار شه

    • Avatar photo
     hedayati
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

     سلام وقت بخیر
     باید ایست خدمت جهت تحصیل بگیرید.

 41. Avatar photo
  مجتبی
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام و خسته نباشید، من متولد ۱۳۸۳/۸/۸ هستم، و سال ۱۴۰۲ باید کنکور بدهم، آیا می توانم در سال ۱۴۰۳ هم در کنکور شرکت کنم یا به سربازی بروم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   1 بار فقط حق دارید پشت کنکور بمونید

 42. Avatar photo
  امیر
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام
  من متولد۱۳۸۱/۸/۳۰هستم
  امسال برای اولین بار کنکور دادم
  معافیت تحصیلیم تا مهر ۱۴۰۱هست
  با توجه به اینکه برای کنکور سال۱۴۰۲سن من از ۲۰ گذشته میتونم پشت کنکور بمونم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 43. Avatar photo
  امیر حسین
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  با سلام متولد ۱۳۷۹/۰۲/۰۶هستم در تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ فارغ التحصیل شدم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم قبول نشدم آیا می توانم برای کنکور ۱۴۰۲ از نظام وظیفه فرصت شش ماهه (معافیت تحصیلی) بگیرم تا که جواب کنکور ۱۴۰۲ بیاید.سپاسگزارم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام وقت بخیر . با توجه به وضعیت نظام وظیفه شما باید یک دانشگاه بدون کنکور ثبتنام کنید و کنکور دهید و بعد انصراف دهید

 44. Avatar photo
  شهریار
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام وقتتون بخیر،
  من دیپلمم انسانی بوده و الان هم در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه هستم (ترم ۶). می‌خواستم بپرسم که اگر بخوام سال ۱۴۰۲ در کنکور شرکت کنم مشکلی برای نظام وظیفه پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به شرایط نظام وظیفه برای آقایان شماره 1بار میتوانید در یک مقطع تحصیل کنید اقدام شما باید برای مقطع بعدی باشد

 45. Avatar photo
  امیرعلی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام خسته نباشید
  بنده متولد ۱۳۸۲/۶/۱۸ هستم و سال پیش برای اولین بار در کنکور شرکت کروم ولی قبول نشدم آیا امسال هم میتونم شرکت کنم برای این که غیبت نخورم چی کار باید بکنم
  خیلی ممنونم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر میتوانید دانشگاههای بدون ازمون شرکت کنید برای وردی مهر امسال.برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 46. Avatar photo
  محمد
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام. من دوره کارشناسی رو تو ۸ ترم به اتمام رسوندم و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شدم. امسال کنکور ارشد‌ ۴۰۱ رو شرکت کردم ولی قصد دارم که برای ۴۰۲ هم مجدد کنکور بدم. میخواستم بدونم با توجه به فرجه یکساله نظام وظیفه ممکن هست این کار؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

   با سلام طبق شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد میتوانید برای یک سال بعد از فارغ التحصیلی قبل غیبیت در این مورد اقدام کنید برای راهنمایی دقیق تر با مرکز تماس بگیرید

 47. Avatar photo
  محمد حسین
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام من متولد ۲/۸/۱۳۸۱ هستم سال ۹۹ و ۱۴۰۰ کنکور دادم و سال ۱۴۰۰ دانشگاه روزانه قبول شدم حالا میتونم الان انصراف بدهم و سال ۱۴۰۲ کنکور شرکت کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید بله میتوانید.

 48. Avatar photo
  محمد
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام. من دوره ی کارشناسی ۱۰ ترمه تمام می کنم و شهریور 1401 فارغ التحصیل می شوم، می خواستم بدونم آیا می توانم یکسال بعد یعنی در کنکورارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم و وارد دانشگاه شوم؟
  من از چه زمانی وارد غیبت دوره سربازی می شوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر
   سنوات شما باید دقیقا بررسی شود . برای دریافت مشاوره در خصوص شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

    کنکور مجدد برای لیسانس نمی خواهم بدهم و سنوات ام ۵ سال است، بلکه برای دوره‌ی ارشد یکسال بعد از فارغ التحصیلی یعنی کنکور ارشد ۱۴۰۲ می خواهم بدهم.
    آیا مجاز هستم در حالی که ۱۰ ترمه لیسانس را تمام می کنم و شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می شوم یکسال پشت کنکور ارشد بمانم و ۱۴۰۲ کنکور ارشد بدهم و وارد دانشگاه شوم؟
    آیا وارد غیبت سربازی نمی شوم؟
    خیلی ممنون می شوم پاسخ دهید.

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

     با سلام.پس از پایان دوره لیسانس یک سال معافیت تحصیلی دارید.

 49. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

  سلام خسته نباشید
  من متولد مرداد سال 82 هستم 31 خرداد هم تاریخ اخذ دیپلمم هست سال 1400 کنکور اولم بود و امسال میخوام برای 1401 دوباره کنکور بدم
  میخواستم بدونم که برای معافیت تحصیلی باید اقدامی میکردم؟ یا همینجوری تا یکسال وقت دارم که اقدام نکنم؟
  چون بعضی ها میگن که چون من متولد 82 هستم امسال اصلا اقدامی لازم نیست بکنم و سال دیگه تازه باید برم پلیس +10 واسه معافیت
  میخواستم ببینم چجوریه جریانش، امسال دیر شده و باید میرفتم پلیس +10 یا لازم نبوده؟ الان برم یا فایده نداره، چجوریه؟
  خیلی ممنون از پاسخگویی شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقت بخیر دوباره میتونید کنکور بدید ولی باید تا پایان فرجه یکساله دفترچه تون رو بفرستید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 50. Avatar photo
  امیر
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام.من متولد 4 اسفند 1381 هستم و تاریخ دیپلمم هم 31 خرداد 1400 هستش.میخواستم بدونم برای شرکت در کنکور و رفتن به دانشگاه در کنکور 1401 مشکلی دارم یا نه.اگر مشکلی هست میشه لطفا راه حلش رو بگید.ممنون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

   تا 31 خرداد 1401 فرصت دارید.برای دریافت معافیت تحصیلی به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.برای کسب اطلاعات در خصوص راه های دیگر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 51. Avatar photo
  امیررضا
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام خسته نباشید من متولد 81/4/20 هستم و در برگه معافیت من تا 1401 مافعیت هست من امسال برای بار 3 کنکور رو میخوام بدم و میخواهم بدانم که من از زمان معافیتم بگزرد نمیتوانم دانشگاهی که در شهریور قبول میشم برم ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   بسته به ماه تمام شدن معافیت تحصیلی شما پاسخ شما متفاوت است.برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارایه راهکار با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 52. Avatar photo
  میلاد احمدی
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو پیام نور بودم و انصراف دادم رفتم دانشگاه آزاد و از فرصت یک بار انصراف نظام وظیفه استفاده کردم
  الان میخوام کنکور بدم آیا راهی هست مشکل نظام وظیفه حل کنم؟

  و آیا اگه در حین خدمت سربازی کنکور قبول بشی ایست خدمتی میدن یا نه؟

  تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   در مورد نظام وظیفه شما اجازه 1بار انصرف را دارید واگر در حین خدمت قبول بشید شامل ایست خدمت هستید

 53. Avatar photo
  وحید
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من امسال کنکور اولم بود و شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام‌ . حالا برای معافیت تحصیلی می خوام برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . حالا با اینکه من شبانه قبول شدم و نرفتم ثبت نام کنم اگه سال دیگه که کنکور قبول شدم ، می تونم از پیام نور انصراف بدم و برم توی اون دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ یعنی طبق قانون نظام وظیفه که فقط دوبار میشه انصراف داد ، ثبت نام نکردن توی شبانه رو انصراف اول تلقی میکنن و انصراف پیام نور رو انصراف دوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقتتون بخیر این مورد چون ثبت نام شبانه دانشگاه قبولیتان را انجام ندادید درصورت شرکت در پیام نور در صورت انصراف برای شما یک بار انصراف لحاظ است

 54. Avatar photo
  Gasem
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام.
  ببخشید مگه نمیگن معافیت تحصیلی تا ۳۱ خرداده.
  ولی نتایج دانشگاه شهریور میاد.
  پس از مرداد معافیت تموم میشه و قبولی باطل میشه که

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام بعد از فارغ التحصیلی دقیقا یکسال فرصت دارید که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید

 55. Avatar photo
  حسام هاشمی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۵

  سلام خسته نباشید من متولد 16.3.1383 هستم وامسال میخوام اولین کنکورم را بدم معافیت من تا چه زمانی هست. ممنون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر اگر قصد ادامه تحصیل دارید اگرتا 20 سالگی هم برای نظام وظیفه اقدام نکنید مشکلی ندارد
   معافیت تحصیلی در مقاطع تحصیلی متفاوت است به عنوان مثال برای کاردانی 3سال است

   • Avatar photo
    شهاب الدین کوثری
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

    سلام من متولد هجدهم مردادماه 82 هستم در خرداد 1400 فارغ التحصیلان شدم و معافیت تحصیلی را برای مدت 1 سال گرفته ام اما در مرداد 1401 اقدام به اخذ دفترچه خدمت سربازی نکرده ام آیا در صورت قبولی در دانشگاه با مشکل مواجه میشوم

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 56. Avatar photo
  حسام هاشمی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام خسته نباشید من متولد 16.3.1383 هستم وامسال میخوام اولین کنکورم را بدم معافیت من تا چه زمانی هست. ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقتتون بخیر معافیت تحصیلی شما تا یکسال بعد از فارغ تحصیلیتان در دیپلم می باشد

 57. Avatar photo
  حسین
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام وقت بخیر
  من متولد ۸۲ هستم و امسال کنکور اولم بود و میخام پشت کنکور بمونم.
  پلیس +10 رفتم و گفتن تا 31 خرداد سال بعد مهلت داری.
  برای کنکور سال بعد مشکلی ندارم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

   سلام خیر میتونید در کنکور سال اینده شرکت کنید ولی تاریخی که نظام وظیفه اعلام کرده رو نباید رد کنید

 58. Avatar photo
  حسام
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  باسلام.
  امسال کنکور اول من بود و میخام پشت کنکور بمونم.
  برای اینکه سال دیگه بخوام کنکور بدم و مشکل نظام وظیفه نداشته باشم باید پلیس +10 برم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقتتون بخیر شما تا یکسال بعد از فارغ تحصیلی در دیپلم مهلت دارید بعد از الان وارد غیبت میشود تا قبل از اتمام این مدت یکساله باید دفترچه تان را پست کنید جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام
   تاریخ معافیت تحصیلی خود را چک کنید
   متولدین 82 به بعد یکسال دیگر برای کنکور میتوانند اقدام کنند

 59. Avatar photo
  Mahdi
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام من متولد ۸۲ ام و امسال اولین کنکورم بود و قبول نشدم میخام پشت کنکور بمونم برای سال دیگه مشکلی برای نظام وظیفه ندارم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

   سلام
   یکسال دیگر میتوانید برای کنکور اقدام کنید.

 60. Avatar photo
  علی
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  با سلام. من ۱۹ سالمه و دیپلم رو در سال ۹۹ گرفتم و تا حالا دوبار کنکور دادم که امسال در رشته روزانه پذیرفته شدم. میخواستم بدونم که اگر انصراف دهم و لغو محرومیت روزانه بگیرم ، از نظز نظام وضیفه مشکلی ندارم؟ و هدفم فرهنگیان هستش.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر اگر ثبت نام کنید وانصراف بدید تا 1 سال بعد فرصت دارید

 61. Avatar photo
  دانشجو
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام ببخشيد من متولد ١٣٧٧ هستم و پرستاري شبانه خواندم و فارغ التحصيل ميشم بهمن ماه و ميخواستم سربازي نرم و مجدد براي پزشكي ١٤٠١ كنكور بدم، امكانش هست؟ مشكلي پيش نمياد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام خیر شما بعد از کارشناسی باید در مقطع بالاتر ادامه تحصیل بدید و کنکور مجدد برای کارشناسی را ندارید

 62. Avatar photo
  اشکان
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۰

  سلام ببخشید من متولد سال ۷۹ هستم والان در پیام نور هستم اگر من انصراف بدم آیا باید فورا سربازی برم یا یکسال معافیت دارم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقتتون بخیر.
   شما از زمان انصرافتون 1 سال معافیت تحصیلی بهتون تعلق میگیره.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه مجدد برای کنکور با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای نظام وظیفه در صورتی که تاحالا اقدام به انصراف نکردید و بار اول هست بعد از انصراف 1 سال فرصت دارید ولی پیشنهاد ما این است که اول در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید و سپس اقدام به انصراف نمایید موفق باشید

 63. Avatar photo
  امین
  ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام من دانشجوی روزانه دکتری مهندسی مکانیک هستم 
  آیا میتونم از دکتری انصراف بدم و برای قبولی در رشته پزشکی  کنکور سراسری ۱۴۰۱ بدم؟
  با توجه به اینکه تا حالا انصراف از تحصیل ندادم و و الان ترم ۴ دکتری هستم و هنوز ۴ سال دیگه از معافیت تحصیلیم باقی مونده

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام آقایون یکبار حق انصراف دارن و میتونن مشکلی برای کنکور مجدد نداری فقط چون شما روزوانه خوندید دیگه حق انتخاب روزانه هارو ندارید

   • Avatar photo
    محمد1377
    ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

    سلام خسته نباشید
    من فارغ التحصیل رشته پرستاری روزانه مقطع کارشناسی در تاریخ 21 تیر 1401 هستم.درضمن من از خدمت سربازی معاف نیستم باید برم. من میتونم کنکور 1402 رو شرکت کنم؟ راهی هست؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

     سلام وقت بخیر . شما فقط یک بار مجاز به گذراندان هر مقطع در دوران معافیت هستید . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع نمایید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)