تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط-دانشجویان-استعداد-درخشان

شرایط دانشجویان استعداد درخشان

شرایط-دانشجویان-استعداد-درخشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط دانشجویان استعداد درخشان منتشر شد. بر این اساس، به دانشجویان نخبه‌ای که می‌توانند از طریق پذیرش بدون کنکور  در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند، دانشجویان استعداد درخشان گفته می‌شود.  این دسته از دانشجویان، چنانچه طبق آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم به‌عنوان دانشجوی ممتاز شناخته شوند ، مجاز به ثبت نام در استعداد درخشان و فراخوان دانشگاه های مختلف خواهند بود.

شرایط دانشجویان استعداد درخشان بسته به دانشگاه‌های مختلف متفاوت است.  پذیرش و ثبت‌نام برخی از رشته‌ها مختص به دانشگاه‌های خاص و مادر می‌باشد. به‌علاوه، هر دانشگاه زمان و سامانه خاصی را برای ثبت‌نام در نظر می‌گیرد به همین دلیل دانشجویان متقاضی بدون کنکور ارشد بایستی از زمان دقیق ثبت‌نام و نحوه آن در دانشگاه مورد نظر خود آگاهی داشته باشند.

 

معرفی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

به‌طورکلی دانشجویان کارشناسی که قصد ورود به مقطع ارشد را دارند، باید پس از ثبت نام کنکور ارشد در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند و چنانچه موفق به کسب رتبه قبولی کنکورکارشناسی ارشد شوند مجاز به  انتخاب رشته کارشناسی ارشد خواهند بود. این در حالی است که این شرایط برای کسانی که بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم به عنوان دانشجوی ممتاز شناخته می‌شوند متفاوت است.

بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، دانشجویان دوره کارشناسی را به دو طریق دانشجوی استعداد درخشان شناخته می‌شوند. دسته اول داوطلبانی هستند که در آزمون‌ها و المپیادهای علمی دارای رتبه و مدال می‌باشند و دسته دوم عبارتند از دارندگان معدل‌های بالا در ورودی‌های یک رشته در دانشگاه محل تحصیل می‌باشند.

استفاده از امتیاز مدال و مقام‌های علمی و المپیادی  و پذیرش دانشجو بر اساس شرط معدل  باید منطبق بر آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم باشد. متقاضیان گرامی می توانند با در اختیار گذاشتن تمامی بندها و ماده‌های آیین‌نامه استعدادهای درخشان، این امکان را برای داشته باشند تا این عزیزان به سهولت از شرایط دانشجویان استعداد درخشان آگاه شوند.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط دانشجویان استعداد درخشان ، آیین نامه استعداد های درخشان وزارت علوم ، استفاده از سامانه ثبت نام استعداد درخشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید 

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

 

آیین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم

آیین نامه استعداهای درخشان وزارت علوم

آیین نامه استعداهای درخشان وزارت علوم

 

بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم دانشجویان مقطع کارشناسی که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی معدل آن‌ها جزء ده درصد معدل برتر از میان هم ورودی‌ها و هم رشته‌ای‌های خود در یک دانشگاه باشد شامل استعداد درخشان می باشند. البته این افراد باید پس از حداکثر هشت ترم موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند و تا اتمام تحصیل برتری خود را ازلحاظ برتری ده درصدی میانگین  را حفظ نمایند.

دانشجویان باید پس از انتشار فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌ها و با توجه به شرایط دانشجویان استعداد درخشان مختص هر دانشگاه در موعد مقرر اقدام به ثبت کنند. شایان ذکر است که متقاضیان بایستی به ازای انتخاب و ثبت‌نام در هر گرایش مبلغ جداگانه‌ای را پرداخت کنند. میزان این مبلغ بسته به هر دانشگاه و تعرفه در نظر گرفته‌شده متفاوت می‌باشد.

 سامانه ایران تحصیل بستری را فراهم کرده است که متقاضیان بتوانند بدون مراجعه به سامانه های مختلف، به راحتی از زمان و نحوه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد آگاه شوند  و انتخاب رشته ای مناسب داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان می توانند با شماره تلفن‌های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 سوالات خود را مطلع کنند.

 

 

 

 شرایط دانشجویان استعداد درخشان و پذیرش آن در دانشگاه های و رشته های متفاوت به صورت مختلف می باشد.

 

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

همان‌طور که در بالا ذکر شد طبق آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم ، دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی بایستی تا پایان حداکثر هشت ترم فارغ‌التحصیل شود. آیین‌نامه مذکور برای آن دسته از داوطلبانی که مدت زمان تحصیلشان در مقطع کارشناسی به دلایلی اجباری و خارج از اختیار ، همانند بیماری، زایمان و یا موارد مشابه،  بیشتر از هشت نیم سال طول بکشد، بندهایی را در نظر گرفته است.

بررسی و تائید موارد فوق‌الذکر بر عهده کمیسیون موارد خاص هر دانشگاه می‌باشد. این کمیسیون موظف است که شرایط دانشجو را با توجه به آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم بررسی کند و چنانچه با شرایط دانشجویان استعداد درخشان مطابقت داشته باشد، از بندهای تسهیلاتی در نظر گرفته‌شده برای فرد مذکور استفاده کند.

متقاضیانی که واجد شرایط دانشجویان استعداد درخشان هستند، تنها یک ‌بار مجاز به پذیرش بدون کنکور ارشد می‌باشند. چنانچه دانشجوی ممتازی که در طول شش‌ ترم اول جز ده درصد برتر معدل میانگین در بین هم ورودی‌ها و هم رشته‌ای‌های خود بوده است، از سهمیه خود انصراف دهد و یا نسبت به تقاضا اقدام ننماید، و یا ظرفیت ده درصد رشته خاصی در یک دانشگاه تکمیل نشود، دانشگاه مربوطه مجاز به جایگزینی ده درصد برتر بعدی خواهد بود.

 

سامانه شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

شرایط دانشجویان استعداد درخشان هر ساله دچار تغییراتی می شود و متقاضیان محترمی که قصد بهره‌مندی از سهمیه در نظر گرفته شده دارند، باید با آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم آشنایی داشته باشند. علاوه بر این شرایط و ضوابط دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین منظور سامانه ایران تحصیل با آگاهی از تمام این شرایط آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان گرامی است

مشاورین و کارشناسان ما با آگاهی و شناخت کاملی که از آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم  و ظرفیت و سطح دانشگاه‌های مختلف دارند، در تمامی مراحل به متقاضیان عزیز در کسب اطلاعات کمک خواهد کرد. علاوه بر این مرحله ثبت‌نام، انتخاب دانشگاه و رشته موردنظر که یکی از مراحل پیچیده برای دانشجویان عزیز توسط مشاورین مجرب ایران تحصیل به‌سادگی قابل انجام است.

متقاضیان گرامی می‌توانند برای طرح سؤالات و گرفتن مشاوره تحصیلی تلفنی در تمامی ساعات روز و با شماره‌های ثبت شده در جداول با همکاران ما می توانند در ارتباط باشند. همچنین تمامی شرایط دانشجویان استعداد درخشان در سامانه ایران تحصیل قابل دریافت می‌باشد و متخصصین ما در کلیه ایم ، حتی روز های تعطیل آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان عزیز می باشد.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط دانشجویان استعداد درخشان ، آیین نامه استعداد های درخشان وزارت علوم ، استفاده از سامانه ثبت نام استعداد درخشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

کانال اطلاع رسانی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

کانال اطلاع رسانی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

بیشتر بدانید

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد

شرایط دانشجویان استعداد درخشان

آیین نامه استعداد های درخشان

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور