ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط دانشجویان استعداد درخشان

شرایط-دانشجویان-استعداد-درخشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط دانشجویان استعداد درخشان منتشر شد. بر این اساس، به دانشجویان نخبه‌ای که می‌توانند از طریق پذیرش بدون کنکور  در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند، دانشجویان استعداد درخشان گفته می‌شود.  این دسته از دانشجویان، چنانچه طبق آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم به‌عنوان دانشجوی ممتاز شناخته شوند ، مجاز به ثبت نام در استعداد درخشان و فراخوان دانشگاه های مختلف خواهند بود.

شرایط دانشجویان استعداد درخشان بسته به دانشگاه‌های مختلف متفاوت است.  پذیرش و ثبت‌نام برخی از رشته‌ها مختص به دانشگاه‌های خاص و مادر می‌باشد. به‌علاوه، هر دانشگاه زمان و سامانه خاصی را برای ثبت‌نام در نظر می‌گیرد به همین دلیل دانشجویان متقاضی بدون کنکور ارشد بایستی از زمان دقیق ثبت‌نام و نحوه آن در دانشگاه مورد نظر خود آگاهی داشته باشند.

 

معرفی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

به‌طورکلی دانشجویان کارشناسی که قصد ورود به مقطع ارشد را دارند، باید پس از ثبت نام کنکور ارشد در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند و چنانچه موفق به کسب رتبه قبولی کنکورکارشناسی ارشد شوند مجاز به  انتخاب رشته کارشناسی ارشد خواهند بود. این در حالی است که این شرایط برای کسانی که بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم به عنوان دانشجوی ممتاز شناخته می‌شوند متفاوت است.

بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، دانشجویان دوره کارشناسی را به دو طریق دانشجوی استعداد درخشان شناخته می‌شوند. دسته اول داوطلبانی هستند که در آزمون‌ها و المپیادهای علمی دارای رتبه و مدال می‌باشند و دسته دوم عبارتند از دارندگان معدل‌های بالا در ورودی‌های یک رشته در دانشگاه محل تحصیل می‌باشند.

استفاده از امتیاز مدال و مقام‌های علمی و المپیادی  و پذیرش دانشجو بر اساس شرط معدل  باید منطبق بر آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم باشد. متقاضیان گرامی می توانند با در اختیار گذاشتن تمامی بندها و ماده‌های آیین‌نامه استعدادهای درخشان، این امکان را برای داشته باشند تا این عزیزان به سهولت از شرایط دانشجویان استعداد درخشان آگاه شوند.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط دانشجویان استعداد درخشان ، آیین نامه استعداد های درخشان وزارت علوم ، استفاده از سامانه ثبت نام استعداد درخشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید 

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

 

آیین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم

آیین نامه استعداهای درخشان وزارت علوم

آیین نامه استعداهای درخشان وزارت علوم

 

بر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم دانشجویان مقطع کارشناسی که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی معدل آن‌ها جزء ده درصد معدل برتر از میان هم ورودی‌ها و هم رشته‌ای‌های خود در یک دانشگاه باشد شامل استعداد درخشان می باشند. البته این افراد باید پس از حداکثر هشت ترم موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند و تا اتمام تحصیل برتری خود را ازلحاظ برتری ده درصدی میانگین  را حفظ نمایند.

دانشجویان باید پس از انتشار فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌ها و با توجه به شرایط دانشجویان استعداد درخشان مختص هر دانشگاه در موعد مقرر اقدام به ثبت کنند. شایان ذکر است که متقاضیان بایستی به ازای انتخاب و ثبت‌نام در هر گرایش مبلغ جداگانه‌ای را پرداخت کنند. میزان این مبلغ بسته به هر دانشگاه و تعرفه در نظر گرفته‌شده متفاوت می‌باشد.

 سامانه ایران تحصیل بستری را فراهم کرده است که متقاضیان بتوانند بدون مراجعه به سامانه های مختلف، به راحتی از زمان و نحوه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد آگاه شوند  و انتخاب رشته ای مناسب داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان می توانند با شماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 سوالات خود را مطلع کنند.

 

 

 

 شرایط دانشجویان استعداد درخشان و پذیرش آن در دانشگاه های و رشته های متفاوت به صورت مختلف می باشد.

 

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

بررسی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

همان‌طور که در بالا ذکر شد طبق آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم ، دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی بایستی تا پایان حداکثر هشت ترم فارغ‌التحصیل شود. آیین‌نامه مذکور برای آن دسته از داوطلبانی که مدت زمان تحصیلشان در مقطع کارشناسی به دلایلی اجباری و خارج از اختیار ، همانند بیماری، زایمان و یا موارد مشابه،  بیشتر از هشت نیم سال طول بکشد، بندهایی را در نظر گرفته است.

بررسی و تائید موارد فوق‌الذکر بر عهده کمیسیون موارد خاص هر دانشگاه می‌باشد. این کمیسیون موظف است که شرایط دانشجو را با توجه به آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم بررسی کند و چنانچه با شرایط دانشجویان استعداد درخشان مطابقت داشته باشد، از بندهای تسهیلاتی در نظر گرفته‌شده برای فرد مذکور استفاده کند.

متقاضیانی که واجد شرایط دانشجویان استعداد درخشان هستند، تنها یک ‌بار مجاز به پذیرش بدون کنکور ارشد می‌باشند. چنانچه دانشجوی ممتازی که در طول شش‌ ترم اول جز ده درصد برتر معدل میانگین در بین هم ورودی‌ها و هم رشته‌ای‌های خود بوده است، از سهمیه خود انصراف دهد و یا نسبت به تقاضا اقدام ننماید، و یا ظرفیت ده درصد رشته خاصی در یک دانشگاه تکمیل نشود، دانشگاه مربوطه مجاز به جایگزینی ده درصد برتر بعدی خواهد بود.

 

سامانه شرایط دانشجویان استعداد درخشان

 

شرایط دانشجویان استعداد درخشان هر ساله دچار تغییراتی می شود و متقاضیان محترمی که قصد بهره‌مندی از سهمیه در نظر گرفته شده دارند، باید با آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم آشنایی داشته باشند. علاوه بر این شرایط و ضوابط دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین منظور سامانه ایران تحصیل با آگاهی از تمام این شرایط آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان گرامی است

مشاورین و کارشناسان ما با آگاهی و شناخت کاملی که از آیین‌نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم  و ظرفیت و سطح دانشگاه‌های مختلف دارند، در تمامی مراحل به متقاضیان عزیز در کسب اطلاعات کمک خواهد کرد. علاوه بر این مرحله ثبت‌نام، انتخاب دانشگاه و رشته موردنظر که یکی از مراحل پیچیده برای دانشجویان عزیز توسط مشاورین مجرب ایران تحصیل به‌سادگی قابل انجام است.

متقاضیان گرامی می‌توانند برای طرح سؤالات و گرفتن مشاوره تحصیلی تلفنی در تمامی ساعات روز و با شماره‌های ثبت شده در جداول با همکاران ما می توانند در ارتباط باشند. همچنین تمامی شرایط دانشجویان استعداد درخشان در سامانه ایران تحصیل قابل دریافت می‌باشد و متخصصین ما در کلیه ایم ، حتی روز های تعطیل آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان عزیز می باشد.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط دانشجویان استعداد درخشان ، آیین نامه استعداد های درخشان وزارت علوم ، استفاده از سامانه ثبت نام استعداد درخشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

کانال اطلاع رسانی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

کانال اطلاع رسانی شرایط دانشجویان استعداد درخشان

بیشتر بدانید

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

4/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. سرداری
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام و درود .
  ممنون از مطالب بسیار مفیدتون .
  میخواستم بدونم دانشگاه آزاد تهران غرب در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی که پذیرشش بر حسب آزمون سنجش بوده هم ؛ استعداد درخشان دارد ؟
  همچنین کسی اگر در کارشناسی (وزارت علوم) استعداد درخشان باشد می‌تواند ارشد (وزارت بهداشت) را بدون کنکور انتخاب کند ؟

  • مشاور حمامی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما با توجه به سوالتان باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. سعید
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام و عرض ادب
  دانشجوی دانشگاه فرهنگیان که در معدل متوالی اش تا پایان ترم ۶ بالای ۱۷ است ولی در ترم ۳ و ۴ به دلیل آموزش مجازی معدل پایین تر از ۱۷ آورده است میتواند از از سهمیه استعدادهای درخشان استفاده کند؟

  • مشاور محمدی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر .
   ملاک استفاده از معدل در استعداد های درخشان معدل کل دوران لیسانس است نه صرفا ترم های خاصی

 3. علیرضا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام بنده اختراع میکنم
  اگر بنده توی جشواره های خوارزمی طرحم ثبت بشه جز استعداد درخشان محسوب میشم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. علیرضا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام بنده اختراع میکنم بعد از گرفتن گواهی ثبت اختراع
  شرایط استعداد درخشان را دارم

 5. فاطمه فردوسی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

  با عرض سلام وتحیات فراوان خدمت شما بزرگواران .به استحضار ان مقام عالی میرسانم طبق گفته شما وصحبت مشاوربنیاد نخبگان بامن ،من از وزارت بهداشت تاییدیه گرفتم که با بقیه ی مدارک به تهران بیاورم البته لازم به ذکر است به دلیل درگیر بودن درحیطه کارهای پژوهشی وجمع اوری موارد مطالبی که مربوط به سالهای گذشته بوده شماره ی کسی که مرا راهنمایی کردند چون توضیحات زیادی به ایشان در رابطه به کارهایی که انجام داده ام شاید آوردن فامیلی ایشان درست نمی باشد ولی متاسفانه شماره ای که حتما باید در دسترس داشته باشم تامدارک اینجانب رابررسی نمایندوتصمیم گرفته شوندبین بقیه مدارک وتلفن ها نمی باشد فقط فامیل ایشان را به خاطر دارم که گفتنش جایز نیست از اینکه فرموده اید برای کارت وجهی نباید پرداخت نمایید منظور سوال من این پاسخ نبود بزرگواران.منظورم چاپ یک کارت که نشانگر مشخصات من با ثبت عضویت در سازمان نخبگان لطف بفرمایید به اینجانب تحویل داده شود که مرحمت بسیار بزرگی درحق من نموده اید لطفتان همواره مستدام

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   لطفا سوال و مورد خود را واضح تر بیان کنید.

 6. فاطمه فردوسی
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

  با عرض سلام وادب خدمت بزرگواران گرامی .از حسن نطر شما بسیار بسیار سپاسگزارم امیدوارم بتوانم شایستگی این درجه را داشته باشم وبرای کشورم ومردمش مثمرثمر باشم .باز هم تشکر میکنم .دعاگو وبرای شما بهترین ها را از خداوند منان خواهانم .پوزش مرا بپذیرید فقط این لطف شما را چگونه درقالب کارتی داشته باشم.بزرگواروبزرگوارید.

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام
   ممنون از نظر شما
   نیازی به پرداخت هرینه ای نیست
   موفق باشید

 7. محدثه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  من با معدل ۱۸.۷درکارشناسی رتبه اول در بین هم ترمی ها و کسب سه مقاله در کارشناسی جزاستعداد های برتر محسوب میشوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   در مورد شرایط استعداد رخشان اینکه شما باید توی 8ترم 4ساله تموم کنید ومعدل الف زمان فارغ التحصیلی وموارد دیگر
   برایکسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 8. فاطمه فردوسی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  با عرض سلام وادب .ایام به کام از اینکه با پاسخ خودتون واقعا انگیزه وانرژی مثبت گرفتم که اختراعی که جسارتا الان از گفتن طرح معذورم بسازم که برای کشورم باعث افتخار شود فقط امکانش هست این پاسخ مرا مرحمت نمایید وبفرمایید من چگونه این رزومه ومدارکم را به کجا بفرستم چون اغراق نباشد زیاد است واینکه چگونه کارت ویا مدرکی مبنی بر استعداد درخشان دریافت نمایم ؟ وکارت یا مدرکی مبنی برثبت استعدادهای درخشان شامل حالم شود مثلا من تندیس دارم این را چگونه بفرستم از لطف وزحمات شما بیکران تشکر وقدر دانی می نمایم وبه سعه صدرواگاهی شما احترام می گدارم.درپناه حق

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام . ثبت در بنیاد نخبگان شود

 9. فاطمه فردوسی
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  با عرض سلام .عذرخواهی میکنم لطف می فرمایید پاسخ سوال مرا بدهید من معدل لیسانم نزدیک به ۱۷ وفوق ۱۷/۰۸ می باستم کسب رتبه ممتاز درر دوره لیسانس همراه با مدرک شش مدرک بین اللملی .دوکتاب وکسب مقام در حدود چهل مسابقات وجشنواره های پژوهشی هستم داور جشنواره ی زخمی.شرکت درجلسه مولفین کتب درسی دانش اموزان ،مقاه ها درزمینه های متفوت وچاپ بعضی از انها در زورنال visson مدرک پزوهشگر برتر درتدریس وبرنامه ریزی طرح درسی که نه فقط تیوری بلکه پزوهشی هم باشد…. بزرگواران ایا من عصواستعدادهای درخشان میشوم ودارای شرایط دیگر که دکر شده بود هست لطف بفرمایید پاسخ مرا مورد لطف قرار داده ودرتسریع جواب ان جسارتا مبدول بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام بله امکانش هست

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)