ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چگونه است؟ چه اقداماتی برای تطبیق واحدهای دانشگاه فرهنگیان باید انجام دهیم؟ معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟ آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چیست؟

معمولاً دانشجویان زیادی در طول سال تحصیلی قصد دارند رشته یا دانشگاه خود را تغییر دهند. آن‌ها می‌توانند دروس عمومی و تخصصی گذرانده شده در دانشگاه قبلی خود را در صورت امکان در دانشگاه و رشته جدید تطبیق دهند. این کار می‌تواند واحدهای پاس شده در دانشگاه قبلی را هدر ندهد. لذا این کار باعث می‌شود راحت‌تر دروس دانشگاه جدید خود را بگذراند. حال در این میان دانشجویانی نیز وجود دارند که قبلا در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل بودند. ولی با قبولی در دانشگاه فرهنگیان قصد دارند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه دروس خود را معادل‌سازی کنند. به همین دلیل آن‌ها می‌خواهند بدانند شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چیست؟ چگونه معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان را انجام داد؟

جواب دادن به این سوالات می‌تواند تعداد واحدهایی که شما در دانشگاه قبلی خود پاس کردید را بیهوده نکنید و مجبور نباشید آن را برای بار دوم در دانشگاه جدید خود مطالعه کنید.

 

شما برای رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲، معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان، آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، بخش‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، شرایط عمومی تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، حداقل نمره تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، قانون تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، هزینه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، شرایط معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و آیین‌نامه تطبیق واحد فرهنگیان ۱۴۰۲ با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

شرایط کلی تطبیق و معادل‌سازی واحدهای درسی دانشگاهی

اگر شما قصد داشته باشید از دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و غیره به دانشگاه فرهنگیان تغییر رشته دهید می‌توانید طبق قوانینی مندرج در آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان اقدام کنید:

 

شما برای مدارک لازم برای دانشگاه فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

 

معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان

معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان

 

 • اگر بعد از پایان دومین نیم سال تحصیلی خود در دانشگاه فرهنگیان قبول شدید، در این صورت باید ریز نمرات درسی خود را به دانشگاه فرهنگیان ارائه دهید.
 • اگر دانشگاه‌ قبلی شما دانشگاه دولتی باشد، در این صورت می‌توانید معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان خود انجام دهید. هم‌چنین اگر شما واحدهای درسی خود را در دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، مؤسسات آموزش عالی، پیام‌ نور، علمی کاربردی گذرانده باشید می‌توانید طبق آیین‌نامه، تطبیق دروس خود را در دانشگاه‌های آزاد انجام دهید.
 • اگر شما درس‌های خود را در دانشگاه آزاد گذرانده باشید، در این صورت نمی‌توانید در دانشگاه‌های دولتی معادل‌سازی کنید. البته تنها دروس عمومی را با شرایط خاص می‌توانید تطبیق دهید که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.
 • طبق آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان و غیره شما تنها در صورتی می‌توانید دروس مختلف خود را با درس‌های دیگر تطبیق دهید که عنوان درسی (دروس نظری با دروس نظری، دروس عملی با دروس عملی و دروس عملی – نظری با دروس عملی – نظری یا تعداد واحدهای درسی مساوی) آن‌ها یکسان باشد. هم‌چنین حداقل 80 درصد محتوای آن‌ها با هم مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت امکان معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و غیره وجود ندارد.
 • شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ و دانشگاه‌های دیگر به گونه‌ای است که در آن دانشجویان تنها در زمان شروع سال تحصیل می‌توانند معادل‌سازی دروس خود را انجام دهند. اما اگر به هر دلیلی معادل‌سازی دروس آن‌ها به تاخیر افتاد، آنگاه مقررات آموزشی و مالی باید زمان شروع به تحصیل دانشجو را ملاک قرار دهد.
 • دانشجویان برای معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و غیره خود باید حداقل نمره 12 به بالا داشته باشند.
 • به صورت کلی معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و غیره به کارشناسان آموزشی و مالی دانشگاه مبدا و مقصد بستگی دارد. لذا آن‌ها می‌توانند تصمیمات نهایی را در این صورت بگیرند. شما برای تایید نهایی تطبیق واحدهای دانشگاهی خود حداقل به تایید 3 کارشناس آموزشی در دانشگاه مقصد نیاز دارید.

 

آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان

آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان

 

شما برای رشته های دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ روی لینک کلیک کنید.

 

 • خوب است بدانید طبق آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان و غیره بعد از تایید تطبیق واحدهای درسی خود در صورت معادل‌سازی دروس خود عین نمره را در کارنامه دانشگاه مقصد ثبت می‌کنند. این نمره‌ها در معدل نیمسال آن‌ها موثر نخواهد بود. ولی در معدل کل آن‌ها (معدل درج شده در گواهی پایان تحصیلی) موثر است.
 • طبق شرایط معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و غیره به ازای هر 20 واحد معادل‌سازی شده یک نیم سال تحصیلی از دوران تحصیلات دانشجو در دانشگاه مقصد کاسته می‌شود. لذا اگر دانشجو بتواند 40 واحد معادل‌سازی کند، در این صورت دو نیم سال از تحصیلات آن در دانشگاه جدید کاسته می‌شود.

موارد ذکر شده، آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان و غیره به صورت کلی است که جزییات آن‌ها برای دانشگاه‌های مختلف کمی متفاوت است. بنابراین شما برای دریافت جزییات بیشتر در مورد مطابقت سازی دروس مختلف دانشگاه‌های کشور می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل به عنوان راهنما جامع استفاده کنید.

 

شما برای مشاوره تحصیلی دانشگاهی روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چیست

اگر شما در دانشگاهی مشغول به تحصیل بودید و حالا قصد دارید در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل دهید. تمام واحدهای درسی که در دانشگاه قبلی خود پاس کردید را می‌توانید در دانشگاه فرهنگیان معادل‌سازی کنید. برای این کار باید محتوا دروس شما با هم مشترک باشند و واحد آن‌ها در دو دانشگاه مبدا و مقصد یکسان باشند. معمولاً شرایط معادل‌سازی در دانشگاه  فرهنگیان  ۱۴۰۲ به صورت زیر است:

 • دانشجویان باید مطابق کد دفترچه آزمون سراسری که در آن قبول شدند باید مدارک خود را دریافت کنند.
 • در صورتی که دانشجویان موافقت کتبی خود را با تغییر عنوان رشته تحصیلی در دانشنامه تحصیلات دوره کارشناسی خود کسب کنند می‌توانند برنامه‌های درسی آن‌ها را با برنامه‌ رشته جدید خود منصوب کنند. البته خوب است بدانید که صدور دانشنامه کارشناسی دانش‌آموختگان با تایید دانشگاه قابل قبول است.
 • معمولاً معادل‌سازی واحد دانشگاه فرهنگیان بر اساس مصوبات شورای آموزشی امکان‌پذیر است.

حال اگر شما هر گونه سوالی در مورد شرایط معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ برای دانشگاه‌های مختلف داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در مورد آن صحبت کنید.

 

شما برای سامانه گلستان فرهنگیان و سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط تطبیق واحدهای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

شرایط تطبیق واحدهای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

 

 

شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چگونه است

معمولاً عده‌ای از دانشجویان به دنبال شرایط کلی تطبیق واحدهای دانشگاه فرهنگیان هستند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که شیوه‌نامه تطبیق کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟ که در زیر قصد داریم آن‌ها را به صورت کلی بیان کنیم:

 • دانشجویان باید حداکثر 150 واحد پاس کنند تا بتوانند فارغ‌التحصیل شوند. این واحدها اعم از واحدهای عمومی، تعلیم و تربیت اسلامی، کاربردی و دروس تخصصی می‌باشند.
 • دروس گذرانده شده برای دانشجویان معلم باید 22 واحد عمومی ‌باشد که 16 واحد آن معارف اسلامی، 6 واحد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. همچنین آن‌ها باید 27 واحد اساس‌نامه پاس کنند که 19 واحد آن تعلیم و تربیت و 8 واحد آن کارورزی است. واحدهای تخصصی هر کدام از رشته‌ها نیز بر اساس نوع آن‌ها متفاوت می‌باشد.
 • اگر 19 واحد برنامه درسی بازنگری شده جدول دروس تعلیم و تربیت اسلامی را بر اساس دروس اشتراک محتوایی، از مجموعه 19 واحدی حذف شده باشند، آنگاه امکان تطبیق درس‌های حذف شده قبلی دانشجو با سایر دروس جدول تعلیم و تربیت اسلامی وجود دارد.
 • تنها در صورتی می‌توان دروس عمومی را تطبیق داد که با برنامه درسی قدیم پاس شده باشند.
 • شما می‌توانید در رشته‌های پانزده‌گانه، دروس درسی را با دروس دبیری تطبیق دهید. البته در حال حاضر تمام رشته‌های کارشناسی پیوسته می‌توانند به جز رشته‌های علوم تربیتی با گرایش پیش‌دبستانی و دبستان طبق آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان دروس خود را معادل‌سازی کنند.

در بالا شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ را برای شما بیان کردیم. حال اگر شما هر گونه سوالی در این مورد داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

شما برای سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲، معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان، آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، بخش‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، تعداد واحد تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، واحدهای درسی قابل تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، شرایط عمومی تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، حداقل نمره تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، قانون تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، هزینه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان، شرایط معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و آیین‌نامه تطبیق واحد فرهنگیان ۱۴۰۲ با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

شرایط تطبیق و معادل سازی واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

شرایط تطبیق و معادل سازی واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

 

نکات مهم به هنگام معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های دیگر

خوب است بدانید که شما به هنگام معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و غیره نکاتی را باید رعایت کنید تا بتوانید طبق آن‌ها کار تطابق سازی خود را انجام دهید. این نکات به صورت زیر هستند:

 • تطبیق واحدهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های دیگر هزینه دارد که مقدار آن‌ها در دانشگاه‌های مختلف کشور متفاوت است. البته شما در صورت لزوم می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل برای هزینه تطبیق واحد دانشگاه‌های مختلف کشور مشاوره بگیرید.

 

شما برای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

 

 • در یک سال تحصیلی تنها یک بار می‌توانید تطبیق و معادل‌سازی انجام دهید.
 • شما در صورت لزوم می‌توانید در دانشگاه‌های مقاطع بالاتر نیز تطبیق و معادل‌سازی دروس را انجام دهید.
 • آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های دیگر بدین گونه است که شما برای شروع فرآیند تطبیق و معادل‌سازی دروس خود باید حداقل یک ماه پیش از اتمام کلاس‌های نیم سال اول تحصیلی خود شروع کنید.

معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های غیره نکات دیگری نیز دارند که شما با توجه به نوع دانشگاه مبدا و رشته تحصیلی خود می‌توانید واحد دانشگاهی خود را معادل‌سازی کنید. برای این کار می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

مطالب مرتبط:

زمان و نحوه ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان

علت عدم دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان

شرایط تطبیق واحد دانشگاه سراسری

دریافت شماره دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

مرکز مشاوره دانشگاه آزاد

شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ از دانشگاه‌های مختلف چگونه است؟

معمولا شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ از دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. لذا شما هر گونه سوالی در مورد معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه‌های مختلف داشته باشید می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل بپرسید. به طوری که آن‌ها به عنوان راهنما جامع تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان و غیره می‌توانند به شما کمک کنند.

در آیین‌نامه تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان چقدر هزینه برای دانشجویان در نظر گرفته است؟

معمولا هزینه تطبیق و معادل‌سازی برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. به طوری که شما با توجه به نوع دانشگاه مبدا و تعداد واحدهای تطبیق داده شده باید مبلغ متفاوتی را پرداخت کنید. به همین دلیل شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه معادل‌سازی دروس دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا می‌توان با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان معادل‌سازی انجام داد؟

خوب است بدانید که یکی از شرایط پذیرش دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان این است که سن داوطلب کمتر از 24 سال باشد. لذا شما با مدرک کارشناسی ارشد مسلما سنی بالای 24 خواهید داشت. حال اگر در صورتی سن شما کمتر از 24 سال باشد. در این صورت با داشتن شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ می‌توانید دروس خود را معادل‌سازی کنید.

 

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo علی گفت:

  سلام من لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه فرهنگیان گرفتم و می خوام واحد های عمومی رو با لیسانس حقوق پیام نور تطبیق بدم امکانش هست؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط تطبیق واحد داشتن واحد های یکسان و کسب میانگین بالای 12 می باشد

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام روزتون بخیر…من لیسانس مترجمی زبان از دانشگاه اصفهان دارم میخواستم بدونم میتونم دروس عمومی رو که پاس کردم در دانشگاه فرهنگیان تطبیق بدم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تطبیق دروس منوط به موافقت دانشگاه است.

 3. Avatar photo محمد گفت:

  سلام خوبین .؟ببخشین من سال ۹۹ از دانشکده ازاد پرستاری فارغ التحصیل شدم.و خدمت سربازی در بیمارستان گذراندم بعد به دلایلی قید پرستاری زدم امسال متقاضی فرهنگیان هستم، جسارتا من دروس عمومی مکه در دانشکده پرستاریم گذروندم و میتونم با فرهنگیان تطبیق بدم؟ با توجه به اینکه من طرح پرستاری نگذروندم و مدرک دانشنامه دانشگاه بهم نداده؟ اگه امکان پذیر باشه دانشکده بهم گواهی میده؟ دانشگاه آزاد هم بودم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلامت باشید
   باید از دانشکده پرستاری لیست دروس بگیرین برای تطبیق واحد.

 4. Avatar photo مریم گفت:

  سلام خسته نباشد. ببخشید من علوم تربیتی دانشگاه پیام نور فارغ شدم قصد دارم برا کنکور علومد تربیتی فرهنگیان بخونم آیا میتونم همه واحد هامو تطبیق بدم. عمومی و خصوصی و…..

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   اگر سر فصل ها مشترک باشد احتمال دارد

 5. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام با مدرک کارشناسی رشته مترجمی زبان میتونم تو دانشگاه فرهنگیان درسامو‌تطابق بدم یا دانشگاه فرهنگیان اصلا مدرک پیام نورا قبول نمیکنه؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. لطفا سوال خودتون رو واضح بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور