تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط انتقالی دانشگاه سراسری

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 1400

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

 

جهت اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه سراسری و ثبت درخواست انتقال و مهمانی در دانشگاه های دولتی و اطلاع از قانون جدید شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و شماره 9099072952 ( تماس از طریق استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 1400

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری برای دانشجویان دانشگاه سراسری با سوالات فراوان همراه است. شرایط مهمان شدن در دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. ما در مقاله‌های گذشته در مورد شرایط اخذ مهمان در دانشگاه سراسری ، انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری  همچنین آئین‌نامه‌های مهمانی و شرایط مهمان شدن در دانشگاه آزاد، به صورت کامل مطالبی را ارائه داده‌ایم. سوالات فراوانی دانشجویان متقاضی نقل‌ و انتقال در رابطه با زمان ثبت نام، نحوه ثبت نام، شرایط ثبت نام و… از مشاورین ایران تحصیل دارند. اما کدام دسته از داوطلبان می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی انتقال یابند؟ شرایط انتقال در دانشگاه‌های سراسری چگونه خواهد بود؟ ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل در رابطه با شرایط انتقالی دانشگاه سراسری و همچنین شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی برای شما مطالب لازم را ارائه دهیم.

 

 

شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی

دانشگاه‌های سراسری هر ساله برای دانشجویان متقاضی نقل و انتقال در دانشگاه‌های سراسری فرصتی برای این دسته از دانشجویان جهت ثبت درخواست مهمانی و انتقال در نظر می‌گیرند. در مقاله‌های قبلی در مورد شرایط انتقال از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری را برای شما توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم در رابطه با شرایط انتقالی دانشگاه سراسری برای شما سخن بگوییم. دانشجویان متقاضی نقل و انتقال که شرایط انتقالی دانشگاه سراسری را دارا می‌باشند، می‌توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. توصیه همیشگی ما به دانشجویان متقاضی این است که ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی انجام دهید. توجه داشته باشید که ظرفیت دانشگاه‌ها جهت نقل و انتقال محدود می‌باشد و با وجود ظرفیت محدود اولویت با دانشجویانی است که علاوه بر داشتن شرایط انتقالی دانشگاه سراسری در روزهای ابتدایی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در ادامه از شرایط انتقالی دانشگاه سراسری برای شما توضیح خواهیم داد.

 

 

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

فرقی نمی‌کند شما در کدام دانشگاه و چه مقطعی در حال تحصیل می باشید، دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، همه این دانشگاه‌ها برای دانشجویان خود امکان انتقال و یا مهمانی را قرار داده‌اند. اما دانشگاه‌های دولتی به دلیل عدم دریافت هزینه شهریه جهت اخذ واحد، شرایط متفاوتی با سایر دانشگاه‌ها خواهد داشت.

 

 

شرایط ثبت درخواست مهمانی دانشگاه سراسری 

دانشجویانی که قصد ثبت درخواست مهمانی در دانشگاه های سراسری را دارند، باید حداقل یک ترم در دانشگاه مبدأ را گذرانده باشند و معدل آن‌ها حداقل 13 باشد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در حال تحصیل می‌باشند، 4 نیمسال می‌توانند مهمانی بگیرند و دانشجویان مقطع کاردانی، 2 نیمسال می‌توانند مهمان باشند و پس از آن، باید به دانشگاه مبدأ خود بازگردند و در صورتی که هنوز هم قصد ماندن در دانشگاه مقصد را دارند، می‌توانند مهمانی دائم بگیرند. البته دانشجویان با داشتن برخی از شرایط می‌توانند به صورت دائم مهمان شوند. برای مثال دانشجویان دختری که پس از پذیرش در دانشگاه ازدواج می‌نمایند، می‌توانند به صورت دائم در محل سکونت همسر خود مهمانی دائم بگیرند. همچنین دانشجویانی که همسر آن‌ها پس از پذیرش در دانشگاه فوت می‌شود و یا متارکه می‌نمایند، می‌توانند نسبت به مهمانی دائم خود اقدام نمایند. شرایط انتقالی دانشگاه سراسری برای مهمانی دائم فراوان هستند و امکان نقل آن‌ها به صورت کامل در این مطلب وجود ندارد در صورتی که مایل به اخذ اطلاعات کامل در این زمینه می‌باشید، می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

 

شرایط نقل و انتقال دانشگاه های سراسری

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری سخت از مهمانی می‌باشد. شرایطی که دانشگاه‌های مبدأ برای موافقت با انتقال صورت می‌گیرد بسیار خاص می‌باشد. برای مثال یکی از شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی وجود دارد، معدل دانشجویان می‌باشد. دانشجویانی که قصد انتقال دارند، باید حداقل معدل آن‌ها بالاتر از میانگین معدل دانشجویان ورودی همان رشته تحصیلی آن‌ها باشد. برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته دو ترم و برای دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته سه ترم متوالی محاسبه می‌شود. واحدهایی که دانشجو در دانشگاه مبدأ می‌گذراند، چنانچه بالاتر از 12 واحد باشد، پذیرفته می‌شود و نمرات پایین‌تر از 12 به دانشگاه مقصد بستگی دارد. همچنین یکی از شرایط انتقالی دانشگاه سراسری امکان تنها یک‌بار انتقالی در هر مقطع تحصیلی می‌باشد.

 

 

زمان ثبت نام نقل و انتقالات

دانشجویان متقاضی که شرایط انتقالی دانشگاه سراسری را دارا می‌باشند، می‌توانند از اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همانند سال‌های گذشته ثبت نام به صورت الکترونیک خواهد بود و منحصراً در سامانه وزرات علوم که معمولاً توسط دانشگاه‌ها اعلام می‌گردد صورت خواهد پذیرفت. دانشجویانی که به صورت حضوری برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند و همچنین در سامانه‌ای غیر از سامانه معرفی شده اقدام به ثبت نام نمایند، به درخواست آن‌ها رسیدگی نخواهد شد و درخواست آنان ثبت نمی‌گردد. البته حتماً به این نکته توجه داشته باشید قبل از ثبت نام باید مدارک لازم را تهیه نموده و در فایل ثبت نام ضمیمه نمایید. دانشجویانی که با درخواست آن‌ها مبنی بر نقل و انتقال و یا مهمانی موافقت می‌شود، در صورتی که با شرایط خاص با این درخواست موافقت شده باشد، مدرک لازم را باید به دانشگاه مقصد تحویل دهند و همچنین در صورت نیاز به سایر مراکز مانند دانشجویانی که نیازمند گواهی پزشکی خود می‌باشند، این مدارک را به صورت حضوری به دانشگاه مقصد تحویل دهند. چنانچه می خواهید در رابطه با شرایط انتقالی دانشگاه سراسری اطلاعات کاملی کسب نمایید و همچنین از مدراک و شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی آگاه شوید، هر روزه و در هر ساعت از شبانه روز، حتی ایام تعطیل حتما با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه سراسری و ثبت درخواست انتقال و مهمانی در دانشگاه های دولتی و اطلاع از قانون جدید شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه دولتی به دولتی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و شماره 9099072952 ( تماس از طریق استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 98-97

کانال اطلاع رسانی دانشگاه های سراسری

مطالب مرتبط : 

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد 

به این پست امتیاز دهید

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 1400 به چه صورت است؟

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 1400 در مقاله بطور کامل شرح داده شده است.

آیا برای انتقالی از دانشگاه سراسری هزینه ای باید پرداخت کنیم؟

خیر، انتقالی دانشگاه سراسری با دانشگاه های دیگر متفاوت است و لازم به پرداخت هزینه نیست.

نفل و انتقالات دانشگاه سراسری چه زمانی است؟

احتمالا در اردیبهش ماه باشد برای اطلاع از زمان دقیق به کانال اطلاع رسانی ایران تحصیل مراجعه کنید.

ثبت نام انتقالی دانشگاه سراسری در چه سامانه ای امکانپذیر است؟

portal.saorg.ir سامانه نقل و انتقالات دانشگاه سراسری است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور