تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
راهنمای پیگیری کارت ایثارگری

راهنمای دریافت کارت ایثارگری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۷
راهنمای پیگیری کارت ایثارگری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا می دانید اقدامات و مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار چیست؟ در این مقاله با نحوه گرفتن و راهنمای دریافت کارت ایثارگری سپاه ، ارتش ، ناجا ، ایثار ، و ژاندامری آشنا می شویم، و خواهیم دید که هر کدام از ارگان ها چه شرایطی را جهت صدور این کارت به ایثارگران عزیز دارند. چنانچه در هر کدام از مراحل اخذ کارت ایثار دچار مشکل یا ابهامی شدید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

 

به منظور دریافت راهنمای دریافت کارت ایثارگری ارتش، ناجا، سپاه و شرایط مورد نیاز از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

لزوم دریافت راهنمای دریافت کارت ایثارگری

 

دریافت کارت ایثارگری سپاه و ارتش

 

 

در کشور ما که یک جنگ هشت ساله را پشت سر گذاشته است، تکریم و احترام به همه افرادی که در جبهه ها به طرق مختلف از حریم کشور دفاع کردند یک اصل مهم است.

در این راستا اقدامات متفاوتی صورت گرفته و سازمان های مختلفی برای رسیدگی به همه گروه های  شرکت کننده در دفاع مقدس همچون شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به وجود آمده است. در این بین، اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری ارتش ، سپاه ، ناجا ، و ژاندارمری یک امر نسبتا مبهم بوده است.

البته، شناسایی همه رزمندگان کار چندان آسانی هم نبوده و هنوز برخی از این عزیزان نتوانسته اند کارت ایثار خود را دریافت نمایند. با این حال، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور اعلام کرده است که 6 میلیون رزمنده حائز شرایط، کارت ایثار را اخذ خواهند نمود. بسیاری از ایثارگران عزیز اطلاعی ندارند که برای دریافت کارت ایثارگری به کجا مراجعه کنیم و یا مدارک لازم چیست. به همین دلیل، بر آن شدیم تا با ارائه راهنمای دریافت کارت ایثارگری به بسیاری از سوالات در این زمینه پاسخ دهیم.

 

 

برای آشنایی با تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور به لینک مربوطه مراجعه کنید

 

 

راهنمای دریافت کارت ایثارگری با ذکر سه روش

هر چند که ممکن است اختلاف های کوچک و بزرگی دیده می شود، اما به طور کلی می توان گفت که دریافت کارت ایثارگری ناجا یا هر کدام از یگان های دیگر، به سه طریق قابل انجام است.

 

 

شیوه اول:  

در روش اول فرد می تواند با مراجعه حضوری به محل یگانی که در آن خدمت کرده است، برای دریافت کارت ایثارگری ارتش یا هر ارگان دیگری درخواست دهد. ضمنا به همراه داشتن مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار و همچنین پرداخت دو فقره فیش بانکی نیز لازم می باشد. البته توضیحات لازم در مورد این پرداخت را کارکنان مربوطه در اختیار متقاضی قرار می دهند. سپس، کارت ایثار در حدود دو تا چهار ماه بعد برای وی صادر می گردد

 

شیوه دوم:  

در این روش، لازم که برای انجام امور مربوط به ارسال درخواست، به یکی از دفاتر پستی مراجعه شود. البته باید گفت که اداره پست تنها مدارک مراجعه کننده را به یگان مربوطه انتقال می دهد و بیشتر برای افرادی کاربردپذیر است که از یگان های خدمتی دور هستند و یا امکان تحویل شخصی ندارند. نکته مهم این است که ایثارگر باید حتما آدرس و نشانی یگان را در اختیار باجه پستی قرار دارد، چرا که به طور معمول این دفاتر آدرس دقیق را ندارند.

 

شیوه سوم:  

ایثارگر می توانند پس از مراجعه به اداره ارتباطات و مراجعات (هاتف) بنیاد شهید و امور ایثارگران که در آن پرونده دارد، طبق راهنمای دریافت کارت ایثارگری وارد سامانه isaarit.isaar.ir شده و مدارک مربوطه بارگذاری نماید.

 

 

 

به منظور تحلیل کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران توسط کارشناسان بر روی سایت مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط دریافت کارت ایثارگری 

 

مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار ناجا

 

تا چندی پیش دریافت کارت ایثارگری سپاه امکانپذیر نبود و ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده بود که به رزمندگان سپاه و ناجا، این کارت تعلق نمی گیرد. اما اخیرا اخبار حاکی از صدور کارت ایثارگری رزمندگان در سال 99-1400 از سوی سپاه پاسداران منتشر شد.

بر این اساس همه افرادی که در این ارگان پرونده داشته و از شرایط لازم برخوردارند، می توانند اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری را انجام دهند. البته توجه داشته باشید که این کارت تنها یکبار و فقط برای کسانی که مدارک و اطلاعات آن ها در سامانه ایثار بارگذاری شده باشد، تعلق می گیرد. بنابراین، توصیه می شود که در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید، چرا که المثنی نخواهد داشت.

 

 • تمامی رزمندگانی که در دوران 8 سال دفاع مقدس ازسوی سپاه پاسداران، به عنوان رزمنده رسمی، بسیجی یا وظیفه اعزام یا حضور داشتند، می توانند به سپاه پاسداران محل سکونت خود مراجعه و برای اخذ کارت ایثارگرانی درخواست دهند.

 

 • هر کدام از رزمندگان که سابقه حضورشان در جبهه 45 روز یا بیش از آن بوده است، مجاز به اخذ این کار می باشند.

 

 • برای خانواده متوفی رزمنده نیز لوح ایثار صادر می گردد.

 

 

جهت آشنایی با نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار چیست؟

وجود برخی اطلاعات همچون، مدارک معتبر مربوط به حضور در جبهه اعم از امریه ها، اعزام، ورود و خروج، حکم پایان ماموریت، تسویه حساب بایگانی، گواهی مدت حضور در جبهه ( به صورت تاریخ دقیق، مدت روزم، ماه و سال حضور در جبهه) نام مناطق جنگی و عملیاتی، و … از مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار همه ارگان های کشور می باشد. این اسناد از طریق پررسی پرونده رزمنده قابل استخراج است، به همین دلیل به هنگام داشتن سایر مدارک زیر الزامی است.

 

 • کپی تمامی صفحات شناسنامه و اصل آن
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • دو قطعه عکس 3*4 با زمینه سفید
 • همه مدارک نشان دهنده حضور فرد در جبهه
 • تکمیل و امضای دو برگ درخواست کارت و تایید حضور در جبهه ارائه شده از سوی کارشناسان مربوطه

 

 

برای اطلاع از نحوه تخمین رتبه ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مزایای دریافت کارت ایثارگران چیست؟

 • برخورداری از کسر خدمت
 • اختصاص سهمیه کنکور به خود شخص، همسر یا فرزندان وی
 • داشتن اولویت در دریافت وام های اشتغالزایی
 • اختصاص بیمه مختص به ایثارگران
 • اختصاص دو سال خدمت جزء بیمه و یا پرداخت حق بیمه از سوی برخی از سازمان ها
 • اهدای مدال شجاعت
 • اعطای حق امتیاز معافیت از سربازی فرزند برای دارندگان کارت ایثار که در مجموع 30 ماه در جبهه حضور داشته ند.
 • تسهیل در اعطای وام مسکن
 • برخورداری از تخفیف برای مواردی همچون ورود به اماکن تفریحی و رفاهی

 

 

برای اطلاع از جزئیات لازم در رابطه با کسری خدمت ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

نحوه دریافت کارت ایثارگری ناجا

مشکلی که نیروی انتظامی همانند آنچه که در راهنمای دریافت کارت ایثارگری گفته شد، با آن روبرو بود، نداشتن اطلاع دقیق از آمار و تعداد افراد واجد شرایط دریافت کارت ایثارگری ناجا است. به این ترتیب، در فروردین 99 دستورالعملی صادر شد که طی آن، شناسایی ایثارگران راحت تر شد. البته به دلیل وجود پرونده های پایوران انجام این مورد سهل الوصول تر گشت.

پس از اینکه رزمندگان بر اساس راهنمای دریافت کارت ایثارگری ، اطلاعات لازم را به آخرین یگان محل خدمت خود ارائه نمودند، سازمان مربوطه، آن ها را به شکل الکترونیکی به بیرخانه شورای هماهنگی امور رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح ارسال می کند تا در صورت تایید، کارت صادر گردد.

علاوه بر این، برای اعضای خانواده این عزیزان نیز امکان استفاده از کارت ایثار وجود دارد و لازم است که جهت دریافت کارت ایثارگری ناجا به معاونت نیروی انسانی انتظامی فرماندهی انتظامی استان خود مراجعه نمایند.

 

 

به منظور دریافت راهنمای اخذ کد پیگیری ایثارگری ارتش به لینک مربوطه مراجعه نمایید

 

 

راهنمای دریافت کارت ایثارگری ارتش

آن دسته از رزمندگان یگان ارتش که بیش از سه ماه در جبهه حضور داشته اند، می توانند برای دریافت کارت ایثارگری ارتش اقدام نمایند. برای این منظور می توان به آخرین یگانی که در ان خدمت صورت گرفته است، مراجعه و اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری که در بالا توضیح داده شد را انجام دهند.

همچنین، اگر صدور کارت با تاخیر همراه بود، ایثارگران می توانند از چند طریق آن را پیگیری نمایند. برای مثال:

به آخرین یگان خدمتی خود سر بزنند

درخواست خود مبنی بر دریافت کارت ایثارگری ارتش را به یگان تحویل و سوابق مربوطه را جمع آوری کند.

مدارک را به صورت سی دی یا لوح فشرده برای ستاد نیروهای مسلح ارسال نماید

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون زبان ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مدارک و اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری سپاه

همانطور که در اهنمای دریافت کارت ایثارگری گفته شد، داشتن مدارک مبنی بر حضور در جبهه برای اخذ این کارت ضروری است. از این رو، رزمندگان سپاهی بایستی در هنگام مراجعه به بسیج بایگاه ها این مدارک را به خود به همراه داشته باشند.

 

 • ارائه اصلی و رونوشت همه صفحات شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندان وی
 • ارائه اصل و رونوشت پشت و روی کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندان او
 • ارائه اصل و رونوشت کارت پایان خدمت رزمنده
 • ارائه رونوشت آخرین مدرک تحصیلی رزمنده
 • تحویل دو قطعه عکس پرسنلی رزمنده، ترجیحا با با زمینه سفید

 

جهت مشاهده نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران بر این لینک کلیک کنید

 

روش پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

چنانچه پس از ارائه اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری و ثبت نام، هنوز به دستتان نرسیده است، می توان از طریق کد ملی از آخرین وضعیت آن مطلع شوید.

برای این کار دو روش کد ملی و اقدام از طریق پست وجود دارد. اگر مایل به پیگیر از طریق کد ملی هستید باید بگوییم که رزمندان ارتش، سامانه ایی مجزا از رزمندان سپاه و ناجا دارند. برای مثال، به منظور پیگیری دریافت کارت ایثارگری ارتش می بایست به سایت آجا به آدرس aja.ir مراجعه شود.

پس از ورود به صفحه اصلی، با انتخاب منوی ” سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا” واقع شده در سمت راست، وارد پنجره ایی خواهید شد که باید فیلدهای آن را پر نمایید. توجه داشته باشید که اگر نتوانستید با شماره کارت ایثار و شماره ملی قید شده بر روی کارت، موفق به ورود نشدید، با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمای دریافت کارت ایثارگری را ارائه دهند.

ایثارگران سپاه نیز لازم از به سایت isaarit.isaar.ir مراجعه کنند. این عزیزان بایستی ابتدا گزینه ” خدمات پرکاربرد” را از سمت چپ انتخاب و سپس منوی ” درخواست صدور کارت” را انتخاب کنند. چنانچه نام کاربری نداشتید نیز می توانید به نزدیک ترین دفتر بنیاد محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم با ارائه راهنمای دریافت کارت ایثارگری ناجا ، سپاه و ارتشف توضیح دهیم که مدارک و اقدامات لازم جهت اخذ این کارت چیست. 

اگر در مسیر دریافت کارت ایثارگران، استفاده از مزایای آن، اخذ کد ایثارگری برای شرکت در کنکور و یا هر جنبه دیگر به مشکل یا ابهامی مواجه شدید، می توانید از کارشناسان ایران تحصیل یاری جویید. همکاران  ما از طریق شماره تلفن هایی که در زیر می بینید، در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب در خدمت شما عزیزان خواهند بود. 

 

 

برای آشنایی با اقدامات لازم و راهنمای دریافت کارت ایثارگری، و تاثیر آن بر کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

ورود به سامانه سجایا – سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران

راهنمای معافیت فرزندان ایثارگر 

شرایط اخذ کارت ایثار

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران 

راهنمای پیگیری کارت ایثارگری

4/5 - (4 امتیاز)

برای دریافت کارت ایثارگری سپاه به کجا باید مراجعه کرد؟

توضیحات لازم در این باره در مقاله داده شده است.

جهت اخذ کارت ایثارگری ارتش چه مدارکی لازم است؟

مشمولان عزیز می بایست اصل و کپی کارت ملی، شناسنامه،عکس و همه مدارک نشان دهنده حضورشان در جبهه را همراه داشته باشند.

آیا می توان کارت ایثارگری ناجا و ژاندارمری را به صورت غیر حضوری دریافت نمود؟

برای دریافت راهنمایی های لازم در این مورد می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

کارت ایثارگری چه مزایایی دارد؟

دارندگان این کارت می توانند از تسهیلاتی همچون کسر خدمت، تاثیر بر قبولی کنکور، دریافت برخی وام ها و ... بهره مند شوند. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور