ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۶۴
پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

امکان پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای تمامی رزمندگان ارتش و سپاه و خانواده‌های این افراد فراهم شده است، افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه بنیاد شهید و امورایثارگران نسبت به بررسی و پیگیری کارت و میزان سوابق خود اقدام کنند.

این مسئله برای داوطلبین کنکور هم امری کاملا مهم است که برای قبولی در دانشگاه و شهر موردنظر آن‌ها کمک می‌کند.

پیشنهاد می شود کلیه افراد مشمول استفاده از سهمیه ایثاگران کنکور برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و یا پیگیری کارت ایثارگری از طریق این سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه داشته باشید که کسب اطلاعات در رابطه با نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و همین طور پیگیری کارت ایثارگری برای تمامی افراد و داوطلبان کنکور امری الزامی و مهم است.

در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت راهنمای تصویری به شما در انجام و پیگیری کارت ایثارگری با کدملی و پیگیری کارت ایثار گری از طریق پست شما را همراهی کنیم، در صورتی که در این فرآیند با مشکل روبرو شدید می‌توانید با همکاران ما در سایت ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

پیگیری کارت ایثارگری برای داوطلبین کنکور

حتماً‌ از این موضوع مطلع هستید که سهمیه های مختلفی برای داوطلبان کنکوری در نظر گرفته شده که هر فرد با توجه به شرایط خود امکان استفاده از آن ها را دارد.

پیگیری کارت ایثارگری برای داوطلبین کنکور

یکی از مهم ترین سهمیه های اختصاص داده شده به داوطلبان، سهمیه ایثارگری است که افراد واجد شرایط می توانند برای کسب رتبه بهتر و راه یابی به بهترین دانشگاه ها از آن استفاده کنند.

اما توجه داشته باشید که داوطلبان مایل به استفاده از سهمیه ایثارگری الزاماً‌ باید برای رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند.

در واقع، پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی در زمان ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه ها برای شماری از افراد متقاضی و واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران الزامی است.

برای اطلاع از نحوه تخمین رتبه ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خرجش فقط یک زنگه

چه کسانی باید برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند؟

همان طور که در جریان هستید سهمیه ایثارگران به دو صورت سهمیه 25 درصدی و 5 درصدی خدمت داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری ارائه می شود.

اما شاید این سؤال در ذهن شما دوستان عزیز مطرح شود که آیا هر دوی این دسته ها الزاماً باید برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند یا این که این امر تنها شامل یکی از آن ها می شود؟

در جواب به این سؤال مهم باید اطلاع داشته باشید که رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی تنها برای افراد مشمول استفاده از سهمیه پنج درصدی میسر است.

در واقع، داوطلبان مشمول استفاده از سهمیه بیست و پنج درصدی برای استفاده از سهمیه ایثارگران هیچ نیازی به رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی ندارند.

به عبارت دیگر، این افراد در زمان ثبت نام تنها موظف به گذاشتن تیک در مقابل سهمیه ایثارگران در سامانه هستند.

 برای آشنایی با مراحل دریافت وام با کارت ایثارگری روی لینک آبی رنگ کلیک کرده و با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده برای فرد داوطلب انجام می گیرد.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

اما آیا با نحوه دقیق و کامل رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی آشنایی دارید؟ در صورت عدم اطلاع از این موضوع مهم در ادامه با ذکر راهنمای تصویری رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش و سپاه پاسداران در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

برای کسب اطلاع از نحوه دریافت کد پستی با شماره تلفن با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی

سپاه جمهوری اسلامی ایران برای کلیه رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و خانواده های ایشان سامانه‌ایی به آدرس اینترنتی isaarit.isaar.ir را راه اندازی کرده‌ است که متقاضیان با مراجعه به آن میتوانند به کلیه امور خود رسیدگی کنند و برای استعلام کارت ایثارگری خود و حتی درخواست صدور این کارت به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار سپاه

 • به سایت ایثار به نشانی isaar.ir مراجعه کنید.
 • از منوی سمت چپ انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد را انتخاب کنید.
 • از ستون وسط روی “درخواست صدور کارت” کلیک نمایید.
 • در صورت نداشتن نام کاربری با مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد محل سکونت خود نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور دریافت شده را در سامانه وارد کنید.
 • اطلاعات خود را طبق فرم ارائه شده در سایت کامل فرمائید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه

در رابطه با نحوه استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه پاسداران باید بدانید که جهت این امر الزاما باید به سامانه مورد نظر مراجعه کرده و مراحل لازم را در آن طی کنید.

در ادامه با راهنمای تصویری استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه در خدمتتان هستیم.

1️⃣ در قدم اول برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه پاسداران باید آدرس سامانه در نظر گرفته شده برای این کار یعنی isaar.ir را در مرورگر خود درج کنید.

 داوطلب پس از مراجعه به سایت ایثار isaar.ir از منوی سمت چپ تصویر گزینه خدمات پر کاربرد را مانند تصویر زیر انتخاب نماید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه

2️⃣در مرحله بعد ، مطابق تصویر از ستون دوم روی گزینه ” صدور کارت ایثار ” کلیک نمایند.

صدور کارت ایثارگری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار3️⃣در این بخش دوطلب باید مطابق تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مشخص شده، وارد کرده و سایر مراحل درخواست صدور کارت ایثار را اجرا کند.

نام کاربری و رمز عبور

4️⃣در صورتی که فرد نام کاربری و رمز عبور ندارد و یا آن را فراموش کرده است می بایست برای دریافت این نام مراحل گفته شده در تصویر را اجرا نماید.

ثبت نام خدمات برخط سامانه ایثار

5️⃣ در آخرین قدم برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی باید بر روی گزینه استعلام کلیک فرمایید تا بدین ترتیب از وضعیت ایثارگری خود اطلاع حاصل کنید.

6️⃣پس از کلیک بر روی گزینه سبز رنگ استعلام کد دوازده رقمی برای شما از طریق سامانه ارسال می شود که نگهداری از آن تا اتمام مراحل ثبت نام، برگزاری و انتخاب رشته کنکور سال آینده الزامی و مهم است.

 🔴 گاهی ممکن است به جای کد، پیغامی با محتوای “تقاضای شما در حال بررسی است” دریافت کنید.

در این حالت چاره ای جز صبر به مدت پانزده روز ندارید. در صورتی که در طول این مدت با ورود به سامانه مدام با پیغام تفاضای شما در حال بررسی است مواجه شدید باید به بنیاد شهید محل زندگی خود مراجعه کرده و برای پیگیری امور اقدام فرمایید.

برای اطلاع از آیین نامه کسری خدمت ایثارگران بر روی لینک کلیک کنید

پیگیری کارت ایثارگری ارتش

یکی دیگر از نهاد هایی که جهت حمایت از خانواده ایثارگران محترم اقدامات تسهیل کننده اتخاذ میکند، ارتش است.

ایثارگران و متقاضیان کنکوری که برای اخذ کارت ایثارگری خود قصد اقدام دارند با دنبال کردن روندی که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته شده میتوانند به راحتی اقدام پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی خود را مبذول نمایند.

لیست پیش رو مراحل پیگیری کارت ایثار گری ارتش می باشد.

 • ورود به سایت آجا به نشانی aja.ir
 • از منوی سمت راست گزینه سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا را انتخاب فرمائید.
 • اطلاعات خواسته شده در فرم مربوطه را با دقت پر کنید. (کدملی، شماره کارت ایثار و…)
 • در صورتی که در اطلاعات وارد شده خطایی نباشد پیغامی با عنوان “اطلاعات با موفقیت ثبت شد” دریافت میکنید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش

در این بخش از مقاله با راهنمای تصویری رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش در خدمت شما هستیم.

1️⃣ در قدم اول برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی در سامانه ارتش الزاماً باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد سایت aja.ir شوید.

پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست

2️⃣ پس از باز شدن اولین صفحه سایت کلیک بر روی گزینه شهداء و ایثارگران از منوی موجود در سمت چپ الزامی است.

کد رهگیری ایثارگران پایور ارتش

3️⃣ با کلیک بر روی گزینه شهداء و ایثارگران از میان گزینه های به نمایش درآمده باید گزینه کد رهگیری ایثارگران را انتخاب کنید.

4️⃣  با انتخاب گزینه کد رهگیری ایثارگران دو گزینه پیش روی شماست که باید یکی از آن ها یعنی یا کد رهگیری پایوران یا کد رهگیری نظام وظیفه را انتخاب بفرمایید.

کارت ایثارگران ارتش5️⃣ در صورت انتخاب گزینه کد رهگیری پایوران برای استعلام و پیگیری کارت ایثارگری ارتش الزاماً باید فرمی را با دقت پر بفرمایید.

در واقع، در فرم به نمایش درآمده، باید سه مورد شماره کارگزینی، شماره کارت و همین طور کد ملی خود را با دقت در فیلدهای موجود در صفحه درج بفرمایید.

کد رهگیری ایثارگران

6️⃣صورت انتخاب گزینه کد رهگیری نظام وظیفه تنها باید کد ملی تان را در فیلد مشخص شده وارد بفرمایید.

پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست

شاید این پرسش مهم برای شما نیز مطرح شود که آیا امکان پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست نیز برای افراد مشمول استفاده از این سهمیه وجود دارد یا خیر؟

طبق توافق حاصل شده بین اداره پست و بنیاد امور ایثارگران تمام مرسوله های این بنیاد از جمله کارت ایثارگری توسط اداره پست تحویل ایثارگران محترم میگردد. در نتیجه طبیعیست پس از ثبت و پیگیری در سامانه های مذکور شما میتوانید جهت دریافت کارت ایثار گری خود از طریق مراجعه به اداره پست و یا وبسایت آن اقدم فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید ازمقاله پیگیری مرسولات پستی با کد ملی استفاده کنید.

اخبار پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی 

 • صدور کارت ملی ایثار برای رزمندگان کشور

معاون اجرایی دبیرخانه شورای هماهنگی امور رزمندگان کشور، سرهنگ حسن اسماعیلی از صدور ۷۰ هزار کارت ملی ایثار در کشور خبر داد و گفت: «بخش اعظم زیرساخت های تولید و توزیع و بهره برداری از کارت های ایثار رزمندگان فراهم شده و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس می توانند از مزایای این کارت برخوردار شوند.»

 • ایثارگران برای دریافت کارت ایثار نیازی به حضور در تهران ندارند

معاون نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم یدالله فرهادی‌فر اظهار کرد: «در راستای تکریم ایثارگران عزیز و به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور، تمامی ایثارگران و رزمندگان و متقضیان خدمت این نیرو که در بازه زمانی ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۰۵/۲۷ در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته از این پس برای دریافت کارت ایثار دیگر نیازی به حضور در تهران ندارند.»

 • برنامه زمانبندی اهدای کارت ایثار به رزمندگان جهادکشاورزی اعلام شد

محمودی گفت:« کارت شناسایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که از ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان کرمان به جبهه ها اعزام شدند؛ به عنوان یک سند ملی به افرادی که برابر ضوابط رزمنده شناخته می شوند به جزءکسانی که درصد جانبازی دارند؛ اعطا می شود.»

راهنمای تلفنی 24 ساعته

خلاصه مطلب

کلیه رزمندگانی که در 8 سال دفاع مقدس مدتی را در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و قصد دریافت کارت ایثارگری را دارند می‌توانند به ارگان محلی اعزامی خود مراجعه کنند. 

صدور کارت ایثارگری به منظور جمع آوری، یکپارچه سازی و ثبت اطلاعات مربوط به رزمندگان، جانبازان،‌ آزادگان 8 سال دفاع مقدس است، کلیه داوطلبین کنکور که قصد دارند از سهمیه ایثارگری استفاده کنند با مراجعه به این سامانه و بررسی میزان سهمیه می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

در مطالب بالا به صورت کامل و جامع به بررسی مبحث پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و همچنین پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست برای رزمندگان سپاه و ارتش پرداختیم، در صورت هرگونه ابهام یا مشکلی می‌توانید با همکاران ما در سایت ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

 

3.8/5 - (30 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توان برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کرد؟

برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی الزاماً باید از طریق سایت aja.ir اقدام فرمایید.

آیا می توان برای پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست اقدام کرد؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چه افرادی باید برای دریافت کد ایثارگری با کد ملی اقدام کنند؟ 

افراد دارای سهمیه پنج درصدی ایثارگران الزاماً‌ باید برای دریافت کد ایثارگری با کد ملی اقدام کنند.

نظرات

 1. اسماعیل نورانی
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

  سلام لطفاکارت ایثارگر من را اصلاح کنید.۳مرحله جبهه رفته ام،مرحله اوال۱۸/۱۰/۱۳۶۳الی۲/۱۲/۱۳۶۴مرحله دوم۲۷/۴/۱۳۶۶الی۱۷/۷/۱۳۶۶جمع۱۲۴روز،مرحله سوم۱/۵/۱۳۶۸الی۳۰/۷/۱۳۶۸لطفا کارت جدید ارسالی را اصلاح کنید.منتظرم

  • مشاور صادقی
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام
   اینجا وب سایت مرکز مشاوره است
   نه بنیاد امور ایثارگران

 2. مهدی پور
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۲

  توی سایت ارتش چک کردم کدرهگیری سوابق جبهه من ثبت شده است آیا کدرهگیری برای سوابق است یا اینکه کارت ایثارگری صادر شده است ؟هموز هم کارت را دریافت نکردم.لطفا پاسخ بفرمایید

  • مشاور محمدی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت به خیر
   کد رهگیری ثبت شده داخل سامانه اجا به عنوان کدرهگیری ایثارگری استفاده می شود.

 3. حمید
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام خسته نباشید الان حدود ۷.۸ماه هست ک مراحل کارت ایثارگری رو انجام دادیم گفتن کارت میاد هنوز هیچ خبری نیست بعد مزایایی هم شامل حالم میشه یا ن ..

  • rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر.
   صدور کارت ایثارگری ممکن است تا 9 ماه طول بکشد و مزایای آن شامل کسری خدمت و سهمیه ایثارگران است.

 4. Masood
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

  عرض سلام و خسته نباشید . من فرزند ایثارگر هستم خواستم ببینم اصلا کارت ایثارگری برای من هم صادر میشه یا فقط برای پدر هست!؟ بعد برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی خودم اقدام کنم یا پدر؟ ممنون میشم زودتر جوابمو بدید

  • مشاور صادقی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام فقط برای پدرتون صادر میشه

 5. سجاد
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  حتما باید رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی باشه؟؟؟؟ نمیشه با شناسنامه برم پست رهگیری کنم ؟؟؟

  • مشاور صادقی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام
   از طریق یگان خدمتی تون میتونید پیگیری کنید

  • rahdar
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر .
   امکان رهگیری کردن کارت ایثار هوشمند وجود ندارد مگر اینکه برای شما کد مرسوله پیامک شده باشد.

 6. محسن میکائیلی
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  باسلام خدمت جنابعالی آیا اگه ما 21ماه جبهه دارم پیگیری کنیم امکان داره جانباز حساب می‌کنند تشکر از لطف شما سپاسگزارم 09120472711

  • rahdar
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام وقت بخیر.
   امکان اینکه جانباز محسوب شوید فقط بر اساس سوابق جبهه بسیار پایین است.

 7. عبدالهادی البومسعود
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  به سرباز خدمت کرده در ژاندارمری ومدت یکسال از خرداد ۶۵ الی ۱۸ تیر ۶۶ که در مناطق عملیاتی غرب خدمت کرده،کارت ایثار گری تعلق میگیرد؟!

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزتون بخیر
   بله باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید جهت بررسی مدارکتون

 8. عبدالهادی البومسعود
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  آیا ژاندارمری جزء این نظام وملت نبوده،خدا شاهد هست ،که در مناطق عملیاتی غرب کشور سخت ترین درگیری ها را با احزاب ملحد وجانی کومله ودومکرات داشتیم ،در ارتفاعات گاهی سای ۳۵ زیر صفر هر سنگ وشکافی سنگر وجان پناه ما بود ،در یکی از ماموریت ها چنان بهمنی شد ،که چهار ماه بسمت وطن راهی نداشتیم ،با فرماندهی آنموقع سرگرد گراوند وگردان عملیاتی محمد رسول الله البته ما جمعی گروهان سوم ضربت بودیم که طولانی ترین عملیات پاک سازی را داشتیم ،

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت به خیر
   افرادی که در بازه زمانی جنگ از سوی ژاندارمری اعزام شده و در مناطق عملیاتی حضور داشتند میتوانند از طریق فرماندهی کل نیروی انتظامی شهر محل سکونت خود نسبت به دریافت کارت ایثارگری اقدام نمایند.

 9. مالک اسمعیل زاده ریزویی
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام و عرض ادب :هشت ماه است برای کارت هوشمند اقدام کردم ؛ تاکنون نه کدرهگیری امده و نه خبری از کارت ایثار هوشمن می باشد خواهشمندم راهنمایی بفرمایید 09131403165 با احترام

  • مشاور اقازاده
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   درخصوص صادر شدن کارت ایثارگری زمان بندی خاصی عنوان نشده است نیازه شما از طریق ارگان مربوطه پیگیری کنید

 10. حامد
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام، پدر بنده از مورخ ۲۱/۱۲/۱۳۶۰ لغایت ۲۱/۶/۱۳۶۲ در نیروی زمینی ارتش قزوین خدمت کردن و بعد این تاریخ از مورخ ۲۱/۶/۱۳۶۲ لغایت ۲۱/۱۲/۶۲ داوطلبانه یا همان دوره احتیاط ب مناطق جنوبی اهواز برای جنگ رفتن، تو رشت رفتیم دنبال کارت ایثار هم از طریق بنیاد شهید و هم نیروی دریایی ارتش ک گفتن باید بریم لویزان تهران.
  آیا این ۱۸۱ روز حضور در جبهه بهشون کارت ایثارگری ۶ ماهه تعلق میگیره؟ممنون میشم راهنماییم کنی چون واقعا برام مهمه

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقتتون بخیر . همراه با مدارک حضورشون در جبهه و مناطق جنگی به سازمان بنیاد شهید و ایثارگران مراجهه بفرمایید

 11. طاهری
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام پدر من ۳ماه و ۲۰ روز در جبهه بود آیا کارت ایثارگری بهش تعلق میگیره؟برادر شهید هم هست

  • مشاور کریمی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام احتمالش خیلی کمه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. رضا میقانی
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

  بایلام وادب وخسته نباشید
  سال ۶۳ ب مدت سه ماه به جبه رفتم از طریق بسیج
  بعد از برگشتن بدلیل وظیفه بودن به خمت سپاه دراومدم وبعنوان توپچی درردان ۳۸ ذوالفقار مشغول خدمت شدم همزمان برادرم از بسیج بعنوان پزشک درجبهه بود وبه درجه جانبازی ۷۵ درصدی نائل شد نامه ای برای ستاد گردان من اومد که باید تسویه کنم وبعد ازمدت ۱۶ ماه تسویه کردن با ما وکارت نعافیت برایم صادر کردند حالا این مدت که درجبهه بودم ایا بعنوان سابقه محسوب میشود وکجا باید پیگیر شوم چون هرجا مراجعه کردم جواب درست ندادند سپاه میگه چون از ژاندارمری اعزام شدی بعد فرستادن به سپاه باید بری ژاندارمدی اونا میگن اصلا بما ربط نداره چون وظیفه سپاه بودی بعدشم چون فرستادن گردان ۳۸ ذوالفقار که جمعی لشکر کرمان هست باید بری اول کرمان رفتم ولی سپاه کرمان گفت بشما پرونده نمیدیم باید از سپاه اراک بخوان ازما حالا دیگه نمیدونم به کی وکجا راید دنبال پرونده بروم ممنون میشم اگر بخاطر خدا کمک کنزد تا مشکلم حل بشه یا علی 09189562180

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 13. عزیزاله شاهمرادی
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام نزدیک 5ماه است برای کارت ایثارگری پرونده تشکیل شده متاسفانه خبری از صدور کارت نیست لطفا اطلاع رسانی فرمائید

  • javadi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید از پلیس +10 پیگیری کنید.
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. صمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

  خیلی وقت پیش تو اخبار سراسری ایران اعلام کردین که کسانی که شش ماه جبهه دارم مستمری میگیرن اینو خودتون گفتین چرا به حرفتون پایبند نیستید ………..خیلی حرف هست ….در ضمن بیست و پنج ماه جبهه دارم . افت شنوایی دارم اعصاب و روانم خرابه مدارک بالینه دارم ولی کیه که اهمیت بدهد

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت به خیر
   از طریق بنیاد امورایثارگران شهر محل سکونتتان پیگیری نمایید.

 15. صمد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  خیلی وقت پیش تو اخبار سراسری ایران اعلام کردین که کسانی که شش ماه جبهه دارم مستمری میگیرن اینو خودتون گفتین چرا به حرفتون پایبند نیستید ………..خیلی حرف هست

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت به خیر
   از طریق بنیاد امورایثارگران شهر محل سکونتتان پیگیری نمایید.

 16. Zahra
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  آیا امکان خطا در محاسبه سابقه ایثارگری وجود دارد؟

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر
   سابقه ایثارگری طبق سوابق موجود محاسبه می شود

 17. Zahra
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  پدر من سابقه حضور یک سال در جبهه در مناطق جنگی رو دارن ولی کارت ایثارگریشون فقط ۳ماه سابقه زدن
  آیا میشه اعتراض کنیم و سابقشو بیشتر کرد

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت به خیر
   از طریق بیناد امور ایثارگران اقدام نمایید.

 18. احمد
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام.در مهر ماه سال ۱۳۶۵ کلاس اول دبیرستان بودم وبا مراجعه مسولیت سپاه به مدرسه وسپاه ودعوت به رفتن به جبهه.بدون احازه والدین مدت ۱۶۰روز به جبهه رفتم .الان مدتیه هرجا مراجعه میکنم برای کارت رزمندگی وایثار .میگن اصلا ونین ادمی واسمی نیست ونیوده.هیچجاه.
  چکارکنم.راهنمایی کنید

  • behrouzi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   به شما کارت ایثار تعلق نمیگیره چون باید بالای 6 ماه باشه تا ایثارگر حساب شید

 19. علی جوهری
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  دوسال است مدارک جهت صدور کارت ایثار ملی به پادگان سقز تویل داده ام هنوز کارت بدستم نرسید

 20. اکبر زارعی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام یک ساله پاسدار وظیفه بودم در فرماندهی منطقه یکم نیروی دریایی سپاه بندرعباس تکمیل پرونده کرده ام ساکن نی ریز فارس هستم آدرس دقیق داده ام چرا کارت ایثارگری مرا ارسال نمی کنند ممنون

  • isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

   • حسی
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

    من سه ماه هست که کل مدارک را در نیروی انسانی فرماندهی تبریز کامل کردم هنوز خبری نیست

    • mohammadi
     ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

     سلام وقت به خیر
     برای پیگیری کارت ایثارگری از طریق یکی از پادگان ها اقدام نمایید.

 21. سعید فخرایی
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام حدود شش ماه مدارک برای کارت ایثارگری تحویل داده ام کارت بدستم نرسیده شماره کارت ملی ۰۰۴۶۶۳۳۶۶۹

  • mohammadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت به خیر
   از طریق بنیاد امور ایثارگران پیگیری نمایید.

 22. محمدی
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  هشت نه ماهه تمام کارها رو انجام دادم ولی هنوز کارتم نیامده شما فکر نمیکنید سر کاری باشه

  • haghipor
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   پیگیری ارسال کارت ایثار خود را میتوانید از بنیاد امورایثارگران انجام دهید

 23. کارشناس ارشد
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر
  از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر میباشد

  • زهرا
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

   سلام وقتتون بخیر. پدر من عراقی هست و سابقه حضور یکساله در جبهه دفاع مقدس رو داره. و جانباز هم شدن. الان می‌خوام کارت جانبازی براشون درست کنم. راهنماییم می‌کنید؟

   • bagheri
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

    با سلام به افرادایرانی کارت ایثار داده میشو.د

 24. فریبا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام . پدر من سابقه یه سال در جهبه رو داره. مدارکاشو. چهار ماهه تحویل داده ولی هنوز خبری از صدور کارت نیست برای کد رهگیری وارد سایت اجا که میشم کد ملی رو که میزنم مینویسه. این شماره ملی ایثاگر نمیباشد خواهشن راهنماییم کنید یه ماه دیگه ازمون دارم تو رو خدا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر برای کارت ایثارگری حضوری مراجعه کنید

  • علیرضا
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   دوست عزیز کد ایثارگری یا کارت رو طی چه مدت بهتون دادن
   ؟

   • maleki
    ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 25. عباس
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام
  تا همین آبان ماه سایت اجا برای رزمندگان با حداقل شش ماه جبهه کد رهگیری صادر میکرد و سال قبل و سال های ماضی امکان رهگیری کارت بود اما به تازگی بخشنامه جدید تنها به رزمندگان هشت ماه جبهه که سه چهارم ان شش ماه داوطلبانه میشه کد رهگیری میده.یعنی اونجایی که شش یا هفت ماه جبهه داشتند رو دیگه نمیده زیرا سه چهارم اون میشه داوطلبانه کمتر از شش ماه و این شایسته نیست. این تبعیض اصلا شایسته این نهاد نیست.سران ارتش همگی اذعان کرده اند همه ی حضور جبهه سربازی داوطلبانه بوده و کسی را در جنگ بزور به جبهه نبرده اند. چرا از حق سربازان خود دفاع نمیکنند و تبعیض بین آنها را برای چند روز اختلاف جدیدا رقم زده اند؟!!!!
  ایثارگری محدودیت زمانی ندارد. چهل و سه سال گذشته هنوز قوانین قدیمی در قانون جامع ایثارگران مد نظر است.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام. به پشتیبانی سایت اجا پیام ارسال کنید

 26. eses
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام کمک کنید بدونم منو امثال من که درحود شش ماه داوطلبانه جنگ پارتیزانی درغرب درحین خدمتت یکی ازانگشت دستم زخمی شدم وبهدلیل عدم امنیت تردد جاده به اورژانس نرفتیم وتوهمون پایگاه پانسمان شد وهمزمان با این جراحت مرخصی من تایید شد هبود وتوشهر خوداختار به درمان ادامه دادم تا اینکه نظردکتر به قطع انگشت وتمام هیزینه هارو پدرم متقبل شد ایا من به این دلیل ازجنگ برگشتم ورفتم سربارسپاه شدم سوالم اینه که چرا مسولبن بین ما و کسانه دیگه تبعیض قایل شوند نه کمک معشبتی نه کارت ایثار نه شغل نه بیمه ونه جانبازی به ماتعلق بگیره به نظر شما این مساواته

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر.شما میتونید پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی انجام بدید.

 27. فیروز ناصری
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  باعرض سلام مدت ۲۵ ماه جبهه دارم یک سال پیش مدارکم را به تیپ ۲۸۱ شهید نیکخاه دادم هنوز کارتم بدستم نرسید زنگ زدم به پادگان بیستون گفتن۶/۲۱ فرستادم به تهران رفتم تهران نبود رفتم به پست محلمون ملارد گفتن نیومده هیچ شماره پیگریم ندارم یک هاهه به پادگان زنگ میزنم شماره پیگیرو بگیرم گوشو برنمیدارن خواهشن کمکم کنید کمکم کنید احتیاج دارم به کارت ایثارگرم لطفان کمکم کنید تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقتتون بخیر با شماره ی 193 تماس حاصل فرمایید

 28. سید مجید حسینی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام مدت یکسال سابقه جبهه سربازی در ژاندارمری دارم مدت یکسال هست که برای دریافت کارت ایثار به نیروی انتظامی فارس مراجعه و مدارک مربوطه را تکمیل و تحویل داده ام و متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی نشده است لطفا مشخص نمایید پاسخگوی امثال بنده چه کسانی هستند و وبه کجا مراجعه کنم در شیراز که می گویند هنوز کارت صادر نشده است اگر شد به آدرس منزل ارسال می‌شود برای صدور یک کارت یکسال زمان کمی است

  • ۱6
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

   بنام خدا سلام ودرودبه رهبرعزیزم حضرت امام خامنه ای وسلام به تمام شهیدان هشت سال دفاع مقدس وتمام شهیدان بعدازجنگ تحمیلی بنده حقیراهل یکی از روستا های اطراف شهرستان پاوه هستم که شهر خون وقیام بوده والحق برای کشورو رهبرمان جان داده ایم وبخاطر وجب خاک کشورمان جانانه ازجان مال خودمون حتی بیشتر رزمندگان این شهرستان و روستاهای حومه زمانی که درجبهه بودیم با عراق وگروهی های ضدانقلاب درگیری دیم وزمانی که بعدازاینقدردرجبهه زیر دودوگردوخاک توپ وهمواره و آرپیجی بودیم باکمال معذرت بهمون شپش از سروکلهمون رد میشد یکمرخصی چندروزه میومدیم درزمان مرخصی گروهگ ها شب به خونه امون حمله میکردن بااومدنمون مجبور می‌شدیم بنده خودم وپدرم وسه برادرم درجبهه بودین طوری برنامه ریزی میکردیم دونفری به مرخصی میومدیم چونکه ازساعت۵غروب تا۵صبح به نوبت نگهبانی می‌دادیم برای زنو پچه هامون زاغه درست کرده‌بودم اطاق پذیرای ما خداشاهداست درطول هشت سال دفاع مقدس داخل پنجره هامون مثل جبهه سنگربندی باگونی پرازخاک کرده بودیم بخاطردفاع ازکشورمون ما۵ نفر عضویت خانواده درسال ۵۹ واردسپاه پاسدارن بعنوان پیشمرگ وحدت که آن زمان بود اقدام شدیم وحتی بندهویکبرادر دیگرم کوچک بودیم بهمون اسلحه نمیدادن چونکه روز اول به من اسلحه دادن داخل ماشینی که مارو به جبهه بردن جاگذاشتم دسته خالی پیاده شدم من وارد سنگریزه شدم دیدم همه اسلحه دارن امامن هیچی ندارم سرگروه من نگاهی کردحمه شمیرانی یک از فرماندهان گروهک ضد انقلاب بودکه میگفتن خیلی آدم شری هست زمانی حمله میکردن با سروصداها وهوی زیاد حمله میکردن که ازماشین پیاده شدم سلام سرگرم کردم یک هوسرگروه بمن گفت اسلحه آن کجاست متناهی به سرگروه کردم سرگروه همفری کشیده ها بیای مایک نفربرامون فرستادن بخاطر مقابله وکشتن حمه شمیرانی دیگربچه ها نگران نباشیدروبه من کرد وگفت بی پدر اسلحه ات کجاست منهم دیدمواقعآ راست میگویندمن اسلحه ام داخل ماشین جاگذاشتم فکرکردم ماشین حالای گروه دیگرجلوترازماخط مقدم بودن چند نفراز رزمندگانخط مقدوره رسوند برمیگرده وباید دوباره بیادپیش ما نا برگرده به ستاد گردان من هم دیدم همه یکهو به من میخندن گفتم برادر اون راننده نامردضدانقلاب بود یکهویی من حمله کرد وبعدازخیلی درگیری اسلحه رو از من گرفت سرگروه هم خیلی آدم شوخی بودهمه داشتن ازخنده روده بر شده بودن بجوزمنوسرگروه دیگرهم ازخنده افتادن حالا من عقلم نمی‌رسیدند بگویم که خودمونجات بدم بعداز۲۰دقیقه ماشین ازخط برگشت تاکه ماشینو دیدم فریاد زدم برادرمان ضدانقلاب داره میادسرگروهمگفت چیزی نگو تابیاید دستگیرش کنیم زمان راننده اومدصداضد به قاتل عزالدین بگی بیایند تاریخی بهش بدم منهم به شروع کردنبه فوش دادن به رانندای ضدانقلاب روبه راننده رفتم اونهمتعجب کرد تامن رسیدم سرگروهم رسیده راننده گفت برادر بهفرمانده گردان بخواین رزمنده جاش اینجا نیست بفرستید برای گروه ضربت ازاینرزمنده باید استفاده کردمنهم یکقیافه گرفتمو دردل خودمگفتم دیدی سرگروه روخزکردم ترسیدم گردان یک چندتا خرمال آبرسانی بهگروهای که جاده نداشتنبودن برادرکوچکتر ازخودم خری بهش داده بودن یکی یکخر به ما دادن هرکدام ۲ سال ماکارونی جلوخمپاره آبرسانی بود بعداز دوسال اسلحه به ما دادن خلاصه ما تاپایان جنگ هرکدام یکعضوبدن خودمون روفدای کشورمون کرده ایم متاسفانه این حقیر ۷۷ماهوشش روز درخط مقدم جبهه حضور داشته ام وبعد ازجنگ بنده به بندرعباس اومدن وبعد۵سال ازجنگ پدرم به‌من زنگ زدن وبهمان گفت سپاه داره تکمیل پرونده میکنه چرانمیای پرونده ات رو تکمیل کنیدکه حق وحقوقت رودریافت کنید من هم همین کارو کردمزمانی بهمراه رفتم کارگزینی اسمم روی پنجره با شماره پرونده بودمن خودمومعرفیکردم ایشان شماره پرونده‌شان نگاه کردنگفتن شما اسمت وشماره پرونده هست اما از پرونده خبری نبودخلاصه بعد از۳سال علافی وسرگردونیبمن هرجا فرستادنگفتن پرونده نیستباید بروید از فرماندهانورزمندگان استَشآ بگیری فرم سه پاسداره تابدونییمواقعآخدمت کرده ایدمنهم بجای فرم سه پاسداره فرمی گرفتم حدودآ ۶0نفرهمسنگرام وجود فرمانده گروهان وگردان امضا کد خدمت خودشون همراه۲ پاسدا رسوگندنامه امضا کردن همراه امضا وتآیدامام جمعه وقت پاوه وریس شورای

   • tahmasebi
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

    سلام دوست عزیز ممنون از توضیحات شما، در این خصوص اگر سوالی دارید مطرح نمایید.

 29. عبدالله شيخ اسدی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

  چطور پیگیر کارت ایثارگری بنیاد شهید و امور ایثارگران باشم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام با مراجعه به نزدیکترین دفتر بنیاد میتونید از میز پیشخوان هاتف انجام دهید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)