ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تخمین رتبه ایثارگران ۱۴۰۲ {سهمیه ۵ و ۲۵ درصد}

تخمین رتبه ایثارگران
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بحث تأثیر انواع سهمیه‌ها از جمله مواردی است که در زمان انتخاب رشته ذهن تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را به خود مشغول می‌کند. سهمیه ایثارگران یکی از آن سهمیه‌هایی است که داوطلبان مایل به اطلاع از درصد تأثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها هستند و به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال مهم هستند که تخمین رتبه ایثارگران چه اثر مثبتی در زمان انتخاب رشته می‌تواند داشته باشد؟ در حال حاضر 30 درصد از ظرفیت مراکز دانشگاهی کشور مختص به سهمیه ایثارگران است. 

داوطلبان عزیز باید در زمان انتخاب رشته حتما انواع سهمیه‌ها را در نظر گرفته و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. اگر شما هم جز داوطلبانی هستید که قصد انتخاب رشته دارید، فراموش نکنید که باید ابتدا اطلاعات دقیقی در رابطه با این موضوع بدست آورده و سپس با کمک یک مشاور خوب اولویت‌های خود را انتخاب کرده و انتخاب رشته کنید. برای آشنایی با نرم افزار تخمین رتبه ایثارگران، در ادامه مقاله این مقاله از ایران تحصیل با ما همراه باشید. 

 

فقط به یک رقمی شدن فکر کن

برای استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور زبان کافیست تا روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

تخمین رتبه ایثارگران با سهمیه 5 و 25 درصدی

در ابتدای نوشته مرتبط با تخمین رتبه ایثارگران بهتر است کمی در رابطه با تأثیر سهمیه ایثارگران بر روی رتبه و تراز داوطلبان صحبت کنیم. به یاد داشته باشید که می‌توان هم از طریق نرم‌افزارهای مختلف و هم از طریق دریافت مشاوره، تخمین رتبه ایثارگران 5 درصد و تخمین رتبه ایثارگران 25 درصد را به طور دقیق به دست آورد.

دسته اولی که سهمیه ایثارگران شامل حال آن‌ها می‌شود و باید دست به تخمین رتبه ایثارگران بزنند، فرزندان و همسران جانبازانی با درصد 25 هستند. فقط کافی است که این قبیل از افراد حداقل 80 درصد از تراز آخرین داوطلب قبول شده در سهمیه عادی کد رشته محل مورد نظر را بدست آورده باشند. مثلاً فرض کنید که تراز آخرین داوطلب کنکور پذیرفته شده در رشته پرستاری برابر با 10000 باشد. در این صورت، فرد متقاضی استفاده و تخمین رتبه ایثارگران فقط باید تراز 8000 را از آن خود کند. حال این سؤال پیش می‌آید که چند درصد از ظرفیت پذیرش در هرکدام از رشته محل‌ها شامل حال این دسته از داوطلبان می‌شود؟ باید عرض کنیم که بیشترین درصد یعنی 25 درصد از کل ظرفیت هریک از رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور، شامل حال این قبیل از افراد و داوطلبان می‌گردد و نیاز به تخمین رتبه ایثارگران 25 درصد دارند.

تخمین رتبه ایثارگران با سهمیه 5 و 25 درصدی

گروه دوم افرادی هستند که سهمیه 5 درصدی شامل حال آن ها می‌شود و در زمان انتخاب رشته و تخمین رتبه باید تخمین رتبه ایثارگران خود را با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده یعنی 5 درصد انجام دهند. در صورت عدم تکمیل ظرفیت با سهمیه 25 درصدی باقی‌مانده ظرفیت رشته‌ها تحت عنوان ظرفیت مازاد به افراد دارای سهمیه 5 درصدی تعلق می‌گیرد. شنیده‌ها حاکی از آن است که بر اساس آخرین مصوبه‌های مجلس، احتمالاً برای کنکور سال 1402 ظرفیت 25 درصدی به 30 درصد افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید که در زمان تخمین رتبه ایثارگران باید این موضوع لحاظ شود.

 

اطلاعیه

یکی از سهمیه های موثر در کنکور سراسری، سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصدی است

 

مزایای تخمین رتبه ایثارگران

تخمین رتبه ایثارگران نیز همچون تخمین رتبه سایر سهمیه‌ها از جمله سهمیه‌های عادی، مناطق، جانبازان و غیره خالی از لطف نبوده و با مزایایی برای فرد متقاضی همراه است. از جمله موضوعاتی که ذهن دارندگان سهمیه ایثارگران را به خود مشغول می‌کند اطلاع نسبی از این موضوع است که با توجه به تأثیر این سهمیه در رتبه کنکورشان، در چه رشته و دانشگاهی امکان پذیرش و قبولی را دارند. در این زمان تخمین رتبه ایثارگران می‌تواند کمک بزرگی به آن‌ها باشد و به صورت نسبی فرد را متوجه این موضوع می‌کند که امکان قبولی و پذیرش در کدام یک از رشته محل‌ها را دارد.

مشاوران ما در سامانه مشاوره کنکور آکادمی ایران تحصیل پس از ارائه برنامه‌ای مناسب، به صورت 24 ساعته داوطلبان را پشتیبانی کرده و قبولی آن‌ها را در کنکور تضمین می‌نمایند.

 

یک گام تا رتبه شدن!

 

برای اطلاع از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران روی لینک کلیک کنید.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

همانطور که در بخش بالایی مقاله مطالعه کردید، بنا بر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و سایر قوانین مربوطه، ظرفیت ویژه‌ای را در آزمون‌های سراسری دانشگاه‌ها برای مشمولین سهمیه ایثارگران در نظر گرفته می‌شود. مجموع ظرفیتی که به این داوطلبان اختصاص داده شده است 30 درصد (25 درصد و 5 درصد) می باشد که این ظرفیت در میان ایثارگران بر اساس 25 و 5 درصد تقسیم بندی خواهد شد.

برای درک بهتر این مسئله در نظر بگیرید که اگر در دانشگاهی برای رشته ای 50 ظرفیت وجود داشته باشد، 15 نفر از این 50 نفر، افرادی خواهند بود که دارای سهمیه 25 درصدی ایثارگری بوده اند و 3 نفر، افراد دارای سهمیه 5 درصد ایثارگری و در نهایت 32 ظرفیت باقی مانده متعلق به داوطلبانی است که دارای سهمیه مناطق 1 تا 3 و یا مناطق محروم هستند. در این شرایط تمامی کسانی که به عنوان مثال دارای سهمیه 25 درصد هستند، تنها با کسانی که این سهمیه را دارند رقابت خواهند کرد نه کسانی که دارای سهمیه 5 درصد ایثارگری هستند و در نهایت نیز با توجه به رتبه در سهمیه خود در کارنامه کنکور سراسری، رشته مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد.

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی

همه می‌دانیم که در حال حاضر افراد بسیاری برای رسیدن به رشته پزشکی سرودست شکسته و تنها هدف خود را قبولی و پذیرش در این رشته قرار می‌دهند. اما در این میان افرادی هم هستند که مایل به گذراندن آسان‌تر این مسیر سخت و ناهموار جهت قبولی در این رشته هستند. استفاده از انواع سهمیه‌ها از جمله سهمیه 5 درصدی ایثارگران برای افراد واجد شرایط می‌تواند در این زمان به کاهش رتبه و در نهایت قبولی تضمینی در رشته پزشکی کمک کند.

اما موضوعی که در این زمان مطرح می‌شود بحث رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی است. استفاده از تخمین رتبه ایثارگران می‌تواند به تخمین رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی (البته به صورت نسبی) کمک کند. در این صورت و با اطلاع فرد از رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی فرد می‌تواند این اطلاع نسبی را بدست آورد که با توجه به سهمیه اختصاص یافته در کدام دانشگاه کشور در رشته پزشکی پذیرفته می‌شود.

استفاده از نرم افزار تخمین رتبه سنجش جهت تخمین رتبه ایثارگری

نرم افزار تخمین رتبه سازمان سنجش می‌تواند به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارها جهت تخمین رتبه ایثارگران مورد استفاده قرار بگیرد. از آن جایی که سازمان سنجش آموزش کشور به کلیه ترازها، رتبه‌ها و کارنامه‌های داوطلبان کنکوری‌های سال‌های قبل دسترسی مستقیم دارد، می‌توان انتظار بهترین تخمین رتبه ایثارگران را از نرم‌افزار این سازمان داشت.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه قبولی پزشکی سهمیه ایثارگران، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

نحوه استفاده نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

لازم است برای بررسی رشته محل‌هایی که شانس قبولی بیش‌تری در آن‌ها دارید، در ابتدا نحوه کار با نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران را آموزش ببینید که در این بخش به صورت کامل آن را برای شما شرح داده‌ایم. شما باید از فیلد اول که در اختیار دارید، از بین رشته‌های اصلی ریاضی، انسانی و تجربی، رشته خود را انتخاب کنید. در فیلد بعد، سهمیه که شامل 5 درصد و 25 درصد می‌شود را باید انتخاب نمایید. در فیلد آخر باید رتبه کشوری خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید از طریق فیلدهای باقی‌مانده استان موردنظر و دوره‌ای که تصمیم دارید در آن ادامه تحصیل دهید را انتخاب کنید. دوره‌های درج شده و قابل دسترس در این فیلد شامل دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، مناطق محروم، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی دولتی و… می‌شود. حال با انتخاب گزینه جست و جو می‌توانید رشته محل‌ها را مشاهده نمایید. به طور کلی همان طور که پیش تر گفته شد، رشته محل‌ها در سه دسته‌بندی قبولی خوش بینانه، قبولی منطقی و قبولی بدبینانه برای شما نمایش داده می‌شوند.

نحوه استفاده نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

 

برای کسب اطلاع از نحوه ورود به سامانه ثبت نام کارت ایثارگران روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

مشاوره تخمین رتبه ایثارگران

مشاوران تحصیلی در صورت داشتن تجربه و آگاهی کافی می‌توانند بهترین راهنمای شما جهت تخمین رتبه ایثارگران باشند. مشاورانی که به وسیله نرم‌افزارهای تخمین رتبه پیشرفته و کاربردی این کار را برای شما انجام می‌دهند. پس هرگز از کمک مشاوران جهت تخمین رتبه ایثارگران 25 درصد و 5 درصد غافل نشوید؛ زیرا آن‌ها می‌دانند که ایثارگران در کدام دانشگاه‌ها قبول شده و یا درصد قبولی شما در مقابل ایثارگران چقدر است. به همین دلیل بهتر است که در زمان انتخاب رشته حتما از یک مشاور آگاه و با تجربه کمک بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل نیز می توانند به شما عزیزان رد این زمینه یاری رسانند. 

 

یک گام تا رتبه شدن!

 

جدیدترین اخبار پیرامون رتبه ایثارگران

ممنوعیت استفاده مجدد از سهمیه شاهد و ایثارگران باطل شد

شورای سنجش و پذیرش سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۰ تصویب کرده بود که استفاده ایثارگران از سهمیه در دوره‌های روزانه تنها برای یکبار مجاز است و همچنین استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران توسط پذیرفته‌ شدگان دوره‌های غیر روزانه دانشگاه‌ها که انصراف از تحصیل داده‌اند، ممکن نیست.

ایثارگران را نباید با سهمیه قضاوت کرد/ بودجه ایثارگران به طور کامل محقق شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود برخی مشکلات در خصوص برگزاری جلسات، اهلام کرد: ما شاهد طرح هایی هستیم که ضرب العجل زمانی دارند مانند طرح سپاس که باید ظرف 2 سال  خانواده شهدا را ملاقات کنیم اما کیفیت مهم است.

اعزام ایثارگران به حج تمتع از ۲۳ خرداد آغاز می‌شود

سید مستجاد حسینی افزود: با تلاش‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران سهمیه ایثارگران برای حج امسال ۲ هزار و ۲۴۰ نفر تعیین شد که این سهمیه به والدین شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد، همسران و فرزندان شهدا و در نهایت جانبازان ۲۵ درصد به بالا تخصیص پیدا کرده است.

 

اطلاعیه مهم
داوطلبان سهمیه 5 و 25 درصدی کنکور سراسری می توانند در سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی به فرم انتخاب رشته ایده آل خود برسند. 

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی  داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با تخمین رتبه ایثارگران آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که شما داوطلبان عزیز فقط یک بار حق استفاده از این سهمیه را دارید. بنابراین، باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشید. برای این که سهمیه شما هدر نرود، می توانید از مشاوران باتجربه و ماهر کمک بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید. مشاوران ما در ایران تحصیل با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن به شما مشورت داده و شما را یاری خواهند کرد. برای برقراری ارتباط با آن ها کافی است با شماره های مندرج در مقاله تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای دانلود فایل PDF مقاله تخمین رتبه ایثارگران روی لینک کلیک کنید.

 

 

3.4/5 - (24 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای انجام تخمین رتبه ایثارگران باید چه کاری انجام داد؟ 

در این زمینه می توانید از کمک مشاوری آگاه و کاردان از جمله مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی چند است؟ 

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی با توجه به تغییرات هر ساله به وجود در کنکور سراسر متغیر است. 

نرم افزار تخمین رتبه ایثارگران برای کدام یک از گروه‌های آزمایشی کاربرد دارد؟

این نرم افزار برای تخمین رتبه در هر سه گروه آزمایشی ریاضی، انسانی و تجربی هنگام کنکور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظرات

834 دیدگاه دربارهٔ «تخمین رتبه ایثارگران ۱۴۰۲ {سهمیه ۵ و ۲۵ درصد}»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام ببخشید با رتبه 1000 سهمیه پنج درصد امکان رشته حقوق حتی شبامه دانشگاه هایی مثل تبریز و اصقهان و شاهد تهران و شیراز رو دارم؟
  با معدل نهایی18.50

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیلی کم است شانس شما

   1. Avatar photo مهدی گفت:

    برای رشته حقوق نوبت دوم دانشگاه تبریز یا شیراز یا اصفهان
    حداقل رتبه در سهمیه پنج درصد باید چقدر باشه؟
    و ببخشید آیا رشته فقه و حقوق برای ازمون وکالت و وکیل شدن مناسب هست؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     حدودا باید رتبه زیر 2000 داشته باشین
     رشته حقوق بهتره

 2. Avatar photo کیارش گفت:

  با ۹۵۸ سهمیه ۵ درصد پزشکی روزنه اهوازو میارم؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام شانس دارید

 3. Avatar photo یوسف گفت:

  سلام با رتبه ۴۶۰۲منطقه۳ سهمیه ۵درصد مکانیک روزانه بوشهر یا برق روزانه کازرون میارم؟

  1. Avatar photo مشاور برجی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.
   شما شانس قبولی در این دانشگاه را دارید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی ۱۴۰۲

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • تخمین تراز کنکور

  سامانه آنلاین تخمین تراز کنکور 1403

  تراز یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بر قبولی و رتبه شما در کنکور تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم ، در رابطه با تخمین تراز کنکور با شما صحبت کنیم. برای...
 • رشته هوش مصنوعی

  رشته هوش مصنوعی بدون کنکور {دانشگاه، دروس و درآمد 1403} | irantahsil

  رشته هوش مصنوعی یکی از رشته‌های مهم گروه ریاضی می‌باشد که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. هدف هوش مصنوعی هوشمندسازی سیستم‌ها برای تغییر دادن رفتار ماشین‌ها به رفتار انسان‌گونه است. گرایش‌های این رشته کاربردهای زیادی در بازارهای...
 • شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه 1403 اعلام شد. آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هر سال یا هر دو سال یکبار توسط سازمان سنجش و در جهت جذب علاقمندان به شغل کارشناس رسمی در مدت یک...
تماس با مشاور