تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تخمین رتبه ایثارگران

تخمین رتبه ایثارگران 1400

تخمین رتبه ایثارگران
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

بحث تأثیر انواع سهمیه ها از جمله مواردی است که در زمان انتخاب رشته ذهن تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را به خود مشغول می کند. سهمیه ایثارگران یکی از آن سهمیه هایی است که داوطلبان مایل به اطلاع از درصد تأثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه ها هستند و به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال مهم هستند که تخمین رتبه ایثارگران چه اثر مثبتی در زمان انتخاب رشته می تواند داشته باشد؟

تخمین رتبه ایثارگران با توجه به چه ملاک هایی و چگونه انجام می شود؟ حتی عده ای به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی چگونه محاسبه می شود. 

با توجه به این که در حال حاضر 30 درصد از ظرفیت مراکز دانشگاهی کشور مختص سهمیه ایثارگران است برآنیم تا در این نوشته در رابطه با تخمین رتبه ایثارگران با شما صحبتی داشته باشیم.

تخمین رتبه ایثارگران

جهت انجام تخمین رتبه  و دریافت مشاوره در این زمینه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

تأثیر و تخمین رتبه ایثارگران

در ابتدای نوشته مرتبط با تخمین رتبه ایثارگران بهتر است کمی در رابطه با تأثیر سهمیه ایثارگران بر روی رتبه و تراز داوطلبان صحبت کنیم.

دسته اولی که سهمیه ایثارگران شامل حال آن ها می شود و باید دست به تخمین رتبه ایثارگران بزنند. فرزندان و همسران جانبازانی با درصد 25 هستند.

فقط کافیست که این قبیل از افراد حداقل 80 درصد از تراز آخرین داوطلب قبول شده در سهمیه عادی کد رشته محل مورد نظر را بدست آورده باشند.

مثلاً فرض کنید که تراز آخرین داوطلب کنکور پذیرفته شده در رشته پرستاری برابر با 10000 باشد. در این صورت، فرد متقاضی استفاده و تخمین رتبه ایثارگران فقط باید تراز 8000 را از آن خود کند.

حال این سؤال پیش می آید که چند درصد از ظرفیت پذیرش در هر کدام از رشته محل ها شامل حال این دسته از داوطلبان می شود؟

باید عرض کنیم که بیشترین درصد یعنی 25 درصد از کل ظرفیت هر یک از رشته محل های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور، شامل حال این قیبل از افراد و داوطلبان می گردد و نیاز به تخمین رتبه ایثارگران 25 درصد دارند.

گروه دوم افرادی هستند که سهمیه 5 درصدی شامل حال آن ها می شود و در زمان انتخاب رشته و تخمین رتبه باید تخمین رتبه ایثارگران خود را با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده یعنی 5 درصد انجام دهند.

نکته مهم: در صورت عدم تکمیل ظرفیت با سهمیه 25 درصدی باقی مانده ظرفیت رشته ها تحت عنوان ظرفیت مازاد به افراد دارای سهمیه 5 درصدی تعلق می گیرد.

شنیده ها حاکی از آن است که براساس آخرین مصوبه های مجلس، احتمالاً برای کنکور سال 1400 ظرفیت 25 درصدی به 30 درصد افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید که در زمان تخمین رتبه ایثارگران باید این موضوع لحاظ شود.

 

با تخمین رتبه کنکور خود با توجه به سهمیه ایثارگری می توانید از قبولی خود در رشته و دانشگاه مدنظرتان مطمئن شوید.

 

مزایای تخمین رتبه ایثارگران چیست؟

 

تخمین رتبه ایثارگران 25 درصد

 

تخمین رتبه ایثارگران نیز همچون تخمین رتبه سایر سهمیه ها از جمله سهمیه های عادی، مناطق، جانبازان و غیره خالی از لطف نیست و با مزایایی برای فرد متقاضی همراه است.

از جمله موضوعاتی که ذهن دارندگان سهمیه ایثارگران را به خود مشغول می کند اطلاع نسبی از این موضوع است که با توجه به تأثیر این سهمیه در رتبه کنکورشان، در چه رشته و دانشگاهی امکان پذیرش و قبولی را دارند.

در این زمان تخمین رتبه ایثارگران می تواند کمک بزرگی به آن ها باشد و به صورت نسبی فرد را متوجه این موضوع می کند که امکان قبولی و پذیرش در کدام یک از رشته محل ها را دارد.

 

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی

همه می دانیم که در حال حاضر افراد بسیاری برای رسیدن به رشته پزشکی سرودست می شکنند و تنها هدف خود را قبولی و پذیرش در این رشته قرار می دهند.

اما در این میان افرادی هم هستند که مایل به گذراندن آسان تر این مسیر سخت و ناهموار جهت قبولی در این رشته هستند.

استفاده از انواع سهمیه ها از جمله سهمیه 5 درصدی ایثارگران برای افراد واجد شرایط می تواند در این زمان به کاهش رتبه و در نهایت قبولی تضمینی در رشته پزشکی کمک کند.

اما موضوعی که در این زمان مطرح می شود بحث رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی است. استفاده از تخیمن رتبه ایثارگران می تواند به تخمین رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی (البته به صورت نسبی) کمک کند.

در این صورت و با اطلاع فرد از رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی فرد می تواند این اطلاع نسبی را بدست آورد که با توجه به سهمیه اختصاص یافته در کدام دانشگاه کشور در رشته پزشکی پذیرفته می شود.

 

استفاده از نرم افزار تخمین رتبه سنجش جهت تخمین رتبه ایثارگری

نرم افزار تخمین رتبه سازمان سنجش می تواند به عنوان یکی از بهترین نرم افزارها جهت تخمین رتبه ایثارگران مورد استفاده قرار بگیرد.

از آن جایی که، سازمان سنجش آموزش کشور به کلیه ترازها، رتبه ها و کارنامه های داوطلبان کنکوری های سال های قبل دسترسی مستقیم دارد می توان انتظار بهترین تخمین رتبه ایثارگران را از نرم افزار این سازمان داشت.

 

مشاور شما می تواند بهترین راهنما باشد

مشاوران تحصیلی در صورت داشتن تجربه و آگاهی کافی می توانند بهترین راهنمای شما جهت تخمین رتبه ایثارگران باشند. مشاورانی که به وسیله نرم افزارهای تخیمن رتبه پیشرفته و کاربردی این کار را برای شما انجام می دهند.

پس هرگز از کمک مشاوران جهت تخیمن رتبه ایثارگران 25 درصد و 5 درصد غافل نشوید. جهت دریافت مشاوره برای تخیمن رتبه ایثارگران می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت انجام تخمین رتبه  و دریافت مشاوره در این زمینه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952تماس از سراسر کشور و  9099072952(تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

تخمین رتبه براساس درصد در کنکور

تخمین رتبه کنکور زبان

تخمین رتبه کنکور سراسری

خرید خدمت سربازی

امریه سربازی وزارت نیرو

بهترین منابع عربی کنکور

تخمین رتبه ایثارگران

برای انجام تخمین رتبه ایثارگران باید چه کاری انجام دهم؟ 

در این زمینه می توانید از کمک مشاوری آگاه و کاردان استفاده کنید. با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مزایای تخمین رتبه ایثارگران 5 درصد چیست؟ 

به وسیله تخمین رتبه ایثارگران 5 درصد می توانید قبولی خود را در رشته و دانشگاه مورد نظر مورد ارزیابی قرار دهید.

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی چند است؟ 

رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی با توجه تغییرات هر ساله به وجود در کنکور سراسر متغیر است. در این زمینه از مشاوری خبره کمک بخواهید.

نرم افزار تخمین رتبه ایثارگران برای کدام یک از گروه های آزمایشی کاربرد دارد؟

این نرم افزار برای تخمین رتبه در هر سه گروه آزمایشی ریاضی، انسانی و تجربی هنگام کنکور مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور