تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سامانه ثبت نام کارت ایثارگران (2)

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه و ارتش 1401

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران (2)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران راه اندازی گردید. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی جزییات مربوط به ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران و همچنین ثبت نام در سایت ایثارگران به همراه سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران بپردازیم. پس از ورود به سیستم جدید من کارت ایثارگران می توانید برای تکمیل فرم اقدام نمایید. در صورتی که در رابطه با من کارت ایثارگران چیست؟ اطلاعاتی ندارید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. ایثارگران محترم می توانند در صورت گم کردن کارت برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران اقدام نمایند. ثبت نام در سایت ایثارگران تنها برای افراد واجد شرایط امکان پذیر است. برای انجام به موقع ثبت نام می توانید با کارشناسان ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد تماس حاصل نمایید.

پس از تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران می توانید به من کارت خود دسترسی داشته باشید تا از کلیه خدمات مربوط به کارت هوشمند شهروندی ایثارگران استفاده نمایید. هزینه این کارت نیز از جمله سوالاتی است که ممکن است برای شما به وجود آید که در این رابطه کارشناسان ما می توانند به شما کمک نمایند. لاز به ذکر است مه کارت های قبلی ایثارگران عزیز فاقد اعتبار بوده و تنها امکان استفاده از کارت های هوشمند برای ایثارگران محترم وجود خواهد داشت.

 

اطلاعیه:

امکان درخواست من کارت در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران برای ایثارگران سپاه، ارتش وجود خواهد داشت.

 

 

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

همانطور که میدانید کارت ایثارگران، کارتی است که روی آن اطلاعات هویتی فرد به همراه مدت زمان حضور وی در جبهه درج می شود.

افراد هم از روش حضوری و هم از روش اینترنتی می توانند برای دریافت این کارت اقدام نمایند که ما در ادامه قصد معرفی و بررسی سامانه ثبت نام کارت ایثارگران را خواهیم داشت.

دریافت و  وارد شدن به سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران از طریق مراجعه به سامانه پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به نشانی aja.ir انجام خواهد شد. با مراجعه به این آدرس شما می توانید امکانات متنوعی را دریافت کنید که شامل،آگاهی های استخدام ارتش، دریافت کد رهگیری پایوران و کد رهگیری وظیفه، آخرین اخبار ارتش و اطلاعات مربوط به دریافت کارت هوشمند ایثارگران​ می شود.

سامانه دریافت و ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران سپاه و استعلام این کارت با کد ملی، سایت پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران سپاه بوده  که در آدرس isaar.ir  واقع شده است. کاربران این سامانه، با ورود به آن، می توانند از خدمات بسیاری مانند، سامانه خدمات الکترونیک، سامانه شفافیت، سامانه شمسا و آخرین اخبار مرتبط با ایثارگران سپاه، استفاده نمایند. توجه داشته باشید که ایثارگران سپاه، برای دریافت و ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران سپاه، باید در سایت مزبور، به بخش سامانه خدمات الکترونیک مراجعه کرده باشند. در این سامانه ها امکان دریافت و ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

 

سامانه دریافت کارت ایثارگران ارتش

افرادی که دارای شرایط دریافت کارت های ایثارگری می باشند، لازم است یک سری مراحل را در سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران   طی کنند تا کارت آن ها تحویل داده شود. نحوه ثبت نام در سایت ایثارگران، برای هر یک از ارگان های سپاه و ارتش متفاوت بوده که در ادامه برای هر یک از آن ها توضیحاتی را ارائه می کنیم. برای ثبت نام کارت ایثارگری ارتش و سپاه لازم است افراد ابتدا در سایت های این دو ارگان ثبت نام کرده و سپس مراحل ثبت نام خود را تکمیل نماید. در این قسمت ابتدا به بررسی نحوه دریافت کارت ایثارگری ارتش و سپس به نحوه دریافت کارت ایثارگری سپاه خواهیم پرداخت.

برای دریافت کارت ایثارگری ارتش می توانید به دو روش حضوری و غیر حضوری اقدام کنید. اگر بیشتر از 3 ماه سابقه خدمت در جبهه را داشته اید، لازم است حضوری به یگان خود مراجعه کرده و برای دریافت کارت اقدام نمایید. اما برای روش غیر حضوری نیاز است به سامانه تعیین شده مراجعه کنید. این سامانه در آدرس aja.ir واقع شده است که تمامی افراد با مراجعه به این سامانه و دریافت اطلاعات مورد نیاز می توانند مراحل را به پایان برسانند. برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران ارتش باید به سامانه مخصوصی مراجعه کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

 

اطلاعیه:

برای ورود به سامانه دریافت کارت ایثارگری ارتش باید به آدرس aja.ir وارد شوید.

 

 

سایت ثبت نام کارت ایثارگری سپاه

سپاه یکی از ارگان های مهم در زمان جبهه بوده و سربازان بسیاری را جهت آمادگی برای جنگ اعزام کرده است. در سپاه نیز برای دریافت کارت ایثارگری دو روش حضوری و اینترنتی وجود دارد که ما قصد بررسی روش اینترنتی را داریم. افرادی که از طریق سپاه به جبهه اعزام شده اند باید بیشتر از 45 روز سابقه فعالیت در جبهه را داشته باشند تا به آن ها کارت ایثارگری تعلق بگیرد.

افراد می توانند با مراجعه به سایت ایثار سپاه به نشانی isaarit.isaar.ir و طی کردن مراحل کارت ایثارگری خود را دریافت نمایند.

نکته مهم این است که برای ثبت نام در سایت ایثارگران در این سایت لازم است که ابتدا افراد با مراجعه به مراکز بنیاد شهید سپاه، برای استفاده از خدمات الکترونیک ثبت نام کرده و با دریافت نام کاربری و رمز عبور به این سامانه وارد شوند و درخواست خود را به صورت غیر حضوری برای دریافت این کارت ثبت نمایند.

برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران سپاه باید به سامانه مخصوصی مراجعه کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

 

اطلاعیه:

برای ورود به سامانه دریافت کارت ایثارگری سپاه باید به آدرس isaarit.isaar.ir وارد شوید.

 

 

شرایط درخواست در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

ایثارگران محترمی که به مدت سه ماه رزمنده جبهه بوده اند می توانند درخواست صدور کارت هوشمند ایثارگری را بدهند. این کارت نشان دهنده حضور فرد در جبهه می باشد و در واقع برای تجلیل از سربازان هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که کلیه ایثارگران نمی توانند این کار را دریافت نمایید. در واقع در صورتی که مدت زمان حضور در جبهه به 30 ماه برسد، امکان دریافت کارت را خواهند داشت.

کارت ایثارگری در دو ارگان ارتش و سپاه قابل دریافت می باشد. رزمندگان عزیز در صورتی امکان دریافت کارت هوشمند ایثارگری را خواهند داشت که مجموعه عدد درصد جانبازی و همچنین مدت حضور در جبهه آنها به ۳۰ ماه برسد و این زمان مطابق با مستندات و مدارک موجود رزمندگان و ایثارگران باشد. از مزایای داشتن کارت ایثارگری در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود.

از جمله مزایایی که می‌توان برای دارندگان آن در نظر گرفت، معافیت فرزند آنها از خدمت نظام وظیفه می باشد. دریافت حق بیمه برای کلیه دارندگان این کارت نام برد؛این است که امکان بازنشستگی برای دارنده کارت هوشمند فراهم شده است. در رابطه با زمان ارائه کارت جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا تا زمانی که همه ایثارگران بتوانند این کارت را دریافت نمایند امکانات صدور نیز وجود خواهد داشت.

برای ثبت نام در سایت ایثارگران در سامانه های یاد شده یک سری شرایط تعیین شده است که لازم است افراد واجد آن شرایط باشند. در ادامه همراه ما باشید تا این شرایط را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که بر خلاف مراحل و سامانه های متفاوت تعیین شده برای سربازهای ارتش و سپاه، شرایط تعیین شده برای هر دو ارگان یکسان است و تفاوت چندانی ندارد.

 رزمندگان باید حداقل ۴۵ روز یا بیش تر در جبهه حضور داشته باشند. در صورتی که کم تر از این مقدار حضور آن ها بوده نمی توانند کارت را دریافت کنند.

 باید مدارک و اطلاعات مبنی بر این حضور وجود داشته و در سامانه های مربوط به هر ارگان بارگذاری شده و دیده شود.

 واجدین شرایط دریافت کارت ایثارگری می توانند جزء هر کدام از گروه های زیر باشند:

افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۶۷ در جبهه حضور داشته اند.

رزمندگان پایور (شاغل یا بازنشسته)، نیروی انتظامی (شهربانی، مستخدمین کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و پلیس قضایی) که در مناطق عملیاتی، جنگی و یا امنیتی جنگیده اند.

کارکنان وظیفه ( کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی، ژاندارمری )

پاسداران افتخاری، جوانمردان و نیروهای مردمی رزمنده  که در زمان دفاع مقدس تحت اختیار نیروهای انتظامی بودند نیز در این گروه قرار می گیرند.

 

 

راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه ایثارگری آجا

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم ثبت نام در سایت ایثارگران ارتش به صورت غیر حضوری در سامانه آجا انجام می شود. در این قسمت همراه ما باشید تا راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه ایثارگری آجا را بررسی کنیم.

ابتدا نشانی اینترنتی سامانه ارتش جمهوری اسلامی ایران یعنی aja.ir را وارد کرده و جستجو کنید. برای وارد شدن به سامانه می توانید از هر وسیله ای اعم از گوشی موبایل و یا لپ تاپ استفاده نمایید.

 

 

ثبت نام در سایت ایثارگران

 

 

عموماً اولین آدرسی که نشان داده می شود، سامانه آجا خواهد بود. پس روی آن کلیک کنید تا وارد شوید.

حال شما به صفحه اصلی سایت وارد شده اید که در منوی سمت راست این سایت گزینه با نام کارت ایثارملی را مشاهده خواهید کرد که باید روی آن کلیک کنید.

 

 

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

 

 

در این سایت همچنین امکان دانلود فرم های مختلفی نیز مانند فرم خود اظهاری و غیره وجود خواهد داشت.

 

 

ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران

 

 

نحوه دریافت کارت ایثارگران سپاه

در بخش قبل روش اینترنتی ثبت نام در سایت ایثارگران رزمندگانی که تحت هدایت ارتش بودند بیان کردیم و در این قسمت قصد داریم این روش را برای سربازان سپاه بررسی کنیم. توجه داشته باشید که در سامانه سپاه داشتن نام کاربری و رمز عبور ضروری است.

برای دریافت نام کاربری و رمز عبور این سامانه هم لازم است به نزدیک ترین یگان سپاه یا مراکز بنیاد شهید این ارگان مراجعه کنید.

پس از دریافت این مورد نیز باید مراحل زیر را طی کنید:

در اولین قدم لازم است آدرس اینترنتی سایت ایثار سپاه یعنی isaarit.isaar.ir را در مرورگر گوشی موبایل یا سیستم رایانه جستجو نمایید.

 

 

سامانه ایثارگران سپاه

 

 

احتمالاً اولین سایتی که مشاهده خواهید کرد، مقصد مورد نظر شما است که باید روی آن کلیک کنید.

در ادامه به صفحه اصلی این سایت وارد شده و سه باکس مختلف با عناوین «خدمات الکترونیکی عمومی»، «خدمات الکترونیکی کارمندان و ایثارگران» و «دولت الکترونیک» را می توانید ببینید. برای دریافت کارت ایثارگری نیاز است که گزینه درخواست صدور کارت را بزنید.

 

 

سامانه ایثارگران ارتش

 

 

سپس پنجره ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد که از شما نام کاربری و رمز عبور را می خواهد. پس از وارد کردن این موارد یک کد امنیتی را نیز باید وارد کرده و سپس گزینه ورود را بزنید.

 

 

سامانه من کارت ایثارگران

 

 

 

برای ورود به سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران بر روی لینک کلیک کنید

 

 

راهنمای سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

برای دریافت کارت از سامانه ثبت نام کارت ایثارگران ابتدا باید اطلاعات خود را در پایگاه اطلاع رسانی آجا وارد و تکمیل نمایید. بنابراین جهت اتصال به سامانه و تکمیل اطلاعات مراحل زیر را لازم است طی نمایید.

ابتدا وارد سامانه aja.ir شوید و بر روی سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگران آجا کلیک نمایید. در تصویر زیر به صورت واضح قسمت مورد نظر مشخص شده است.

برای اینکه بتوانید اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه آجا ثبت نمایید، لازم است شماره کارت و شماره ملی خود را که بر روی کارت ایثار درج شده است وارد نمایید. چنانچه شماره کارت ملی که بر روی کارت ایثار شما درج شده است اشتباه باشد؛ در سامانه همان شماره اشتباه را وارد نمایید زیرا امکان ورود شما را در صورت مغایرت نخواهد داد.

ایثارگران محترمی که پس از وارد نمودن شماره کارت و شماره پیگیری موفق به ثبت نام در سایت ایثارگران نشده می توانند با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و  9099075307 (تماس از استان تهران) از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

چنانچه اطلاعات کارت خود را به درستی وارد نمایید، وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد که برای ثبت اطلاعات تکمیلی ایثارگری نمایش داده خواهد شد. در قسمت اول این صفحه شما می توانید اطلاعات هویتی که شامل سریال شناسنامه و جنسیت می باشد را مشاهده و وارد نمایید. سایر اطلاعاتی که در این صفحه وجود دارد، قابل ویرایش و تکمیل نخواهد بود و صرفاً بر اساس کارت ایثارگری قرار داده شده است.

چنانچه اطلاعات هویتی وارد شده در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران با اطلاعات هویتی اصلی مطابقت ندارد، می توانید در قسمت مربوط به اطلاعات هویتی که در سامانه کارت ملی مغایرت دارد، بررسی نموده و پس از انتخاب آن سایر مراحل را  پشت سر بگذرانید. دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات کارت هوشمند لازم به اصلاح خواهد بود و همچنین در صورت مغایرت بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

پس از اینکه اطلاعات هویتی خود را در ثبت نام در سایت ایثارگران تکمیل نمودید، در مرحله بعدی لازم است اطلاعات سکونت خود را در قسمت اطلاعات سکونت فعلی را وارد نمایید. دقت داشته باشید که کارت ایثارگری شما در همان محل سکونتی که وارد نموده اید با دقت و به صورت صحیح وارد کنید. چنانچه اطلاعات وارد شده درست باشد، باکس مورد نظر به رنگ سبز در خواهد آمد.

برای ورود اطلاعات کارت ایثارگری لازم است برای بارگذاری عکس شخصی، کارت ملی و  همچنین اطلاعات شناسنامه در قسمت های تعیین شده کارگزاری مفید اقدام نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی دکمه تایید کلیک کنید. تصویر مورد نظر باید در اندازه 4*3  و با پس زمینه سفید و فرمت jpg  بارگذاری شود. حجم تصویر مورد نظر نباید از ۱۰۰ کیلو بایت بیشتر باشد. بنابراین در صورتی که این حجم زیاد است آن را با استفاده از نرم افزارهای موجود کم کنید.

در صورت اطلاعات وارد شده شما به صورت کلی و سنی باشد پس از آن  برای دکمه تایید پیغام کلیک کنید.  پس از اتمام پیغامی با عنوان اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد دریافت خواهید نمود.

چنانچه به اشتباه یکی از اطلاعات را اشتباه وارد نموده باشید و تمامی گل های شما به تایید رسیده باشد حتماً برای بررسی و تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایید.

 

برای اطلاع از سهمیه ایثارگران در کنکور  بر روی لینک کلیک کنید.

 

امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

در این قسمت همراه ما باشید تا امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران را بررسی کنیم. برای بررسی امکانات نیاز است ابتدا بدانید که به سامانه ایثارگران ارتش وارد شده اید یا سپاه. به طور مثال امکانات سامانه ثبت نام ایثارگران سپاه شامل موارد زیر می شود:

 

امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه
خدمات الکترونیکی عمومی نمایشگاه کارافرینان و نخبگان
استعلام ایثارگر یا وابسته خدمات الکترونیکی ایثارگران و کارمندان
استعلام معرفینامه ثبت نام خدمات الکترونیک ایثارگران
جستجوی مزار شهدا فیش حقوقی ایثاگران
ارتباط با بنیاد فیش حقوقی کارمندان
خدمات الکترونیکی عمومی درخواست صدور کارت
ثبت و پیگیری درخواست ها پیشنهادات
ثبت و پیگیری شکایات

 

 

از جمله امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران ارتش نیز می توان به این موارد اشاره کرد که در آن امکان دریافت کد رهگیری ایثارگران و کارت ایثارگری ملی وجود خواهد داشت.

 

 

امکان ثبت نام کارت ایثارگران به صورت حضوری هم وجود دارد؟

بله همانطور که در موارد فوق بررسی کردیم این امکان هم برای کارت ایثارگری سپاه و هم برای کارت ایثارگری ارتش وجود دارد که افراد به صورت حضوری مراجعه نمایند. دقت داشته باشید که هنگام مراجعه حضوری ارائه مدارک ذیل الزامی است :

مدارک برای کارت ایثارگری ارتش شامل موارد زیر خواهد بود.

 • اصل شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندان او به همراه کپی از تمام صفحات آن ها
 • اصل کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندانش به همراه کپی پشت و رو از همه آن ها
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت خود رزمنده
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی رزمنده
 • دو قطعه عکس پرسنلی خود رزمنده

مدارک برای کارت ایثارگری سپاه شامل موارد زیر خواهد بود.

 • اصل شناسنامه رزمنده سپاهی، همسر و فرزندانش به همراه کپی از تمامی صفحات شناسنامه هایشان
 • اصل کارت ملی شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندانش به علاوه کپی پشت و رو از همه آن ها
 • دو قطعه عکس 3 * 4 زمینه سفید از خود رزمنده سپاهی
 • اصلی و کپی کارت پایان خدمات رزمنده

 

 

ایرادات رایج موجود در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

اگرچه سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران یک سامانه هوشمند است؛ اما لازم است تمامی اطلاعات کاملاً صحیح در سامانه موارد شود. بعد از وارد کردن اطلاعات نیز به موارد زیر توجه داشته باشید.

 اگر شماره ملی مندرج بر روی کارت ایثار اشتباه باشد، برای ورود به سامانه، همان شماره ملی اشتباه باید وارد شود.

 اگر با شماره کارت ایثار و شماره ملی مندرج بر روی کارت موفق به ورود به سامانه نشوید، می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید.

 اگر اطلاعات هویتی غیر قابل ویرایش با اطلاعات شناسنامه ای ایثارگر مطابقت نداشته باشد، باید گزینه «اطلاعات هویتی درج شده در سامانه با شناسنامه و کارت ملی مغایرت دارد» را انتخاب کنید تا ادامه مراحل طی شود.

 در صورتی که دکمه انتخاب را تایید کنید و پیغام «اطلاعات با موفقیت ثبت شد» نمایش داده نشود، یعنی باید دوباره اطلاعات وارد شده بررسی گردد.

 

اطلاعیه:

تمامی مراحل درخواست کارت ایثارگری  سپاه برای واجدین شرایط، در مدت زمان کوتاه، به صورت غیر حضوری و از طریق سایت ایثار www.isaar.ir انجام می گیرد.

 

 

نحوه دریافت کارت ایثارگری کارکنان وظیفه

کارکنان وظیفه خدمت آجا که از تاریخ  1359/06/31 الی  1367/05/27 در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران که مدت خدمت وظیفه سربازی آنها در مدت عملیات سپری کرده اند می توانند با مراجعه به یگان خدمتی، کارت پایان خدمت وظیفه عمومی را دریافت نمایند. در زیر به مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت ایثارگری رزمندگان کارکنان وظیفه اشاره خواهیم نمود.

از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت ایثارگری شامل : کپی کارت پایان خدمت، کپی کارت ملی و شناسنامه، 2 قطعه عکس 3*4  می باشد. جهت ارسال آثار خود می توانید با مراجعه به اداره پست محل سکونت و تکمیل فرم مورد نظر پس از ارسال مدارک در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران من کارت ایثارگری را دریافت نمایید.

در واقع هدف از ارائه این کارت برای کلیه رزمندگان دفاع مقدس این است که به سرعت شناسایی شده اطلاع رسانی های لازم در رابطه با رزمندگان و همچنین سازمان‌های مربوطه به سهولت انجام شده تا ایثارگران میهن عزیزمان بتوانند به راحتی از خدمات لازم و احقاق حق خود دریافت نمایید.

 

 

برای مشاهده نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

من کارت ایثارگران چیست؟

برای رزمندگانی که تا به حال جهت صدور کارت و یا ثبت اطلاعات خود در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران  اقدام ننموده اند ممکن است این سوال مطرح شود که من کارت ایثارگران چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم من کارت یک کارت هوشمند است که  مشخصات فردی مالک کارت تماماً در حافظه آن ثبت شده است. بنابراین؛ کلیه خدماتی که برای دارندگان آن در نظر گرفته شده است در صورت دارا بودن آن این کارت قابل دریافت خواهد بود.

در واقع هدف از ارائه این کارها، یکپارچه کردن خدمات حمل و نقل در تمامی حوزه های عمومی شهری همانند: اتوبوسرانی، تاکسیرانی، قطار های شهروندی یا همان مترو، دوچرخه، خودروهای خدماتی، استفاده از مراکز فرهنگی – هنری و ورزشی و همچنین پارکینگ می باشد. کنترل ورود به محدوده طرح ترافیک از دیگر خدمات استفاده از این کارت خواهد بود.

از دیگر اهداف من کارت شخصی می‌توان به احراز هویت شهروندان در بخش‌های مختلف سازمان خدماتی و تجاری اشاره نمود. لازم به ذکر است که امکان استفاده از کارت های قدیمی برای گروه های مختلف وجود نخواهد داشت. توسعه تجارت الکترونیک و زندگی شهروندی بر اساس آخرین تکنولوژی های روز از جمله اهداف این خدمت می باشد.

من کارت ایثارگران برای  جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان، خانواده شهدا و خانواده جانبازان 70% مقیم مشهد مقدس رایگان است. یعنی این افراد می توانند از خدماتی که توسط من کارت ارائه می شود رایگان استفاده کنند.

البته خدمات رایگان شامل استفاده از 60 بار در ماه از خدمات حمل و نقل عمومی شود که در صورت عدم استفاده این امکان به ماه آینده منتقل نخواهد شد و می سوزد.

به علاوه با داشتن من کارت ایثارگری افراد دارنده می توانند از مزایای زیر نیز بهره مند باشند:

 • دریافت تخفیف کالا و خدمات
 • احراز هویت در مبادی ورودی و خروجی
 • احراز هویت الکترونیکی در بخش های فعال شهر
 • عضویت در گروه شهروندی و…

اگر در رابطه با ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شود.

 

 

اخبار پیرامون کارت ایثارگران

برای دریافت کارت ایثارگری رزمندگان، هیچ محدودیتی زمانی تعیین نشده است.

بر اساس ذیل ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از ۵ درصد سهمیه استخدامی برخوردار می‌گردند.

در خبرها آمده است که مشمولین بهره مندی ازامتیاز فوق العاده ایثارگری  افراد جانبازان 25 درصد وبالاتر، فرزند و همسر شهید می باشند.

درخبرها آمده است برای پیگیری کارت ایثارگری نیاز است افراد از طریق یگان خدمتی که درخواست خود را ثبت کرده اند، اقدام نمایند.

دقت داشته باشید که با توجه به کثرت تعداد رزمندگان در هر یک از یگان های ارتش و سپاه، ممکن است که زمان صدور کارت های ایثارگری کمی زمان بر باشد و حتی تا چند ماه طول بکشد. پس از اینکه کارت ایثارگری برای افراد صادر شد، این کارت به آدرس پستی ایثارگران ارسال خواهد شد.

 

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با سامانه ثبت نام کارت ایثارگران ارائه نماییم. چنانچه برای ورود به سیستم جدید من کارت ایثارگران دچار مشکلی می باشید و یا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با من کارت ایثارگران چیست؟ هستید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین انجام امور مربوط به ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران و ارائه راهنمایی در رابطه با ثبت نام در سایت ایثارگران از دیگر خدمات مرکز ما خواهد بود. کارشناسان ما همه روزه حتی ایام تعطیل در ارائه خدمات به شما در حوزه های مختلف از جمله ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران خواهیم بود.

3.2/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ورود به سامانه ثبت نام کارت ایثارگران چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

قبل از ورود به سیستم جدید من کارت ایثارگران ابتدا باید در سامانه آجا نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

من کارت ایثارگران چیست؟

من کارت ایثارگری در واقع کارت هوشمندی است که شما با استفاده از آن می توانید از خدمات شهری بهره مند شوید.

من کارت ایثارگری را گم کرده ام آیا امکان دریافت مجدد آن وجود دارد؟

برای دریافت مجدد کارت خود می توانید برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران اقدام نمایید.

برای ثبت نام در سایت ایثارگران چه مدارکی لازم است ارائه نماییم؟

مدارک هویتی و همچنین مدارک مربوط به ایثارگری از جمله مدارک مورد نیاز خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. سعید
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  باسلام
  سربازان وظیفه ای که در زمان جنگ در ژاندارمری خدمت کرده اند وسپس دوره احتیاط را در ارتش گذرانده اند تکلیف کارت ایثار آنها چه میشود؟کل سوابق ایثارگری و کارت ایثار را ارتش میدهد یا نیروی انتظامی؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید

 2. سهرانی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

  سلام پدرم از سال ۶۹ تا ۷۱ در منطقه شمال غرب خدمت کرده ایا کارت ایثار بهشون تعلق میگیره؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام روز بخیر با توجه به شرایط شما بله احتمال دارد بهشان تعلق بگیرد

 3. امین
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام وقت بخیر،پدر من از بهمن ۶۷الژ خرداد ۶۸خدمت سربازی رو در منطقه کردستان گذرانده،ایا ایثارگری شامل ایشان میشود ؟
  متشکرم از پاسخگوییتون

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام روزبخیر
   بله تعلق میگیره.

   • Ali
    ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

    سلام و عرض ادب
    پدر بنده سال ۶۱ اعزامی ژاندارمری استان زنجان بودن
    علاوه بر خدمت سربازیشون ۶ ماه هم دوره احتیاط تو همون منطقه داشتن و کارت احتیاطشونم موجوده
    خواستم ببینم طبق قانون جدید میشه براشون ایثارگری درست کرد؟
    ممنونم

    • isaei
     ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

     سلام وقت بخیر شما باید برای تشکیل پرونده ایثارگری به نزدیکترین یگان انتظامی مراجعه کنید

 4. فرزاد
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام پدر من به مدت ۱۴ ماه به صورت داوطلبانه در جبهه از نیروهای سپاه بوده و الان از خوزستان به تهران مهاجرت کردیم و میخواهیم براش کارت ایثارگری بگیریم، مدارکش رو هم آوردیم. الان باید چیکار کنیم

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر به یگان محل خدمت پدر مراجعه کرده و درخواست خود را باید به صورت حضوری ثبت کنید

 5. رمضانی
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام وقت بخیر برای گرفتن سهمیه ایثارگری باید حتما افراد رزمنده باشند؟ مادر بنده معلم بود و در سال های تعیین شده در منطقه جنگی خدمت کرده اند آیا ایثارگری به افراد معلم هم تعلق میگیرد؟

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشته و خدمت کردند.برای استعلام وضعیت مادر از طریق بنیاد امورایثارگران اقدام نمایید.

 6. ابراهبم صادقی صورابادی جانباز 49 درصد قطع عصو
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  باسلام عرض ادب محصر تمامی عزیزان. این مطا لبات به چه کسانی تعلق گرفته چندین سال است که بنیاد واریز میکند 38سال است نه از ارتش یا بنیاد پرداختی ندیده ایم حق ایثارگری به چه کسانی تعلق گرفته این خبرها را درمورد شهدا جانبازان اطلاع رسانی می کنید متنی را خواندم بابت مدرک تحصلی هرکه دارد تحویل ایثار گران ارتش بدهد در سیستم ثبت کنند امروز مراجع به لویزان داشتم مدرک تحصلی را دادم قبول نکردن گفتن اخباری که سایت ثبت میکند دوروغ محص وهرکس گفته بی خود کرده سرکار تان گذاشتن. امید مان رسیدگی به جانبازان با شعار وادن تا عمل کردن فاصله دارد از درد اعصاب گوش درد رنج می بریم خدا لطفی کند موفق باشید

 7. کریمی
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقتتون بخیر ، من پدرم سربازیش که دو سال بوده تو منطقه عملیاتی و تو سال های جنگ بوده الان برا استعلام و دریافت گواهی چقدر زمان میبره تا دستم برسه

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   پیگیری کنید که زودتر به دستتون برسد

 8. محمد عیسی شیرشکن
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۳

  سلام من کارت جانبازی بنیاد شهید دارم چون پاسداروظیفه بودم باید کارت ایثارگری هم بگیرم

  • ekhlasi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت بخیر بله باید برای کارت ایثارخود اقدام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 9. علی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  با عرض ادب واحترام بنده سال ۶۷درمنطقه استان کرمان ده ماه با اشراقاچاقچیان درگیر بودم و دوماه هم اسلام آباد غرب عملیات مرصاد درجبهه بودم آیا کارت ایثارگری شامل بنده میشه باتشکر نظری

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   با سلام از یگان مربوطه خود اقدام کنید

 10. احمدکمرئی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  احمداینجانب کارت خدمت سربازی ۱۸ماه واحتیاط به پلیس +۱۰ دادم فقط کارتبه ۱۸ماهم اومده وکارت احتیاط نیامده بایدکجامراجع کنم

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام وقت بخیر باید رجوع کنید به بنیاد شهید و ایثارگران شهرتان .برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 11. محمدباقر مهرابی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام
  اینجانب محمدباقر مهرابی که درسال۶۴الی۶۶درجبهه های

 12. رحیم صالحی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام خداقوت
  من ۲۷ ماه فقط در منطقه جنگی جنوب حضور داشتم بعدش حتی آلوده به شیمیائی هم هستم اما متآسفانه دریغ از یک پاسخ درست و حسابی حدودا ۱۰ /۹۹ ثبت نام کرده ایم وهنوز خبری نشده تمام دوستانم حتی معیشتی هم دریافت می کنند تکلیف من چیست

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   با سلام از طریق سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه و ارتش 1401 اقدام کنید یا یگان مربوطه یا بنیاد اقدام کنید

 13. هادی موسوی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام من تابحال هیچگونه استفاده ای از امکانات نکردم و کارت ایثارگری هم اقدام نکردم!از کجا باید شروع کنم؟در ضمن مشهد زندگی میکنم و ۸ ماه بصورت بسیجی جبهه بودم

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام باید برای ثبت نام در سامانه ایثارگران سپاه و ارتش اقدام کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنید

 14. الف
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

  با سلام پدر من در سال 63تا سال 65 در جبهه بوده در سپاه بوده الان فقط یک کارت پایان خدمت داره از سپاه هم پرس و جو کردن که حقوق تعلق میگیره تشکر میکنم بگین که باید چیکار بکنیم کجا مراجعه کنیم تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام با مدارک موجود به آخرین یگان خدمتی مراجعه نمایند و درخواست کارت ایثار ملی بدهند و بعد از آن از طریق بنیاد شهید و امورایثارگران برای گرفتن حقوق اقدام نمایند.

 15. علیرضا
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام بنده از سال ۶۵ الی ۶۷در منطقه جنگی کارت ایثار ۲۴صادرشد درصورتی ۲۵ درمنطقه بودم یک مارا لازم دارم

 16. علی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام ،،تکریم کارت رو ۴ماه پیش دریافت کردیم ،طبق چیزی که گفتن فعال کردیم ،،۲۰۰ تومن شارژ شد ولی بعد از آن دیگه شارژ نشده ،،فروشگاه اتکا هم رفتیم گفتن اکثرا همین جوریه یکبار بیشتر شارژ نشده،،بعدش استفاده از تکریم کارت تاثیری در تخفیفات اتکا نداره،،،همه اینها به کنار ،،خود کارت ایثار که به بنده دادن واقعا کجا میشه ازش استفاده کرد خیلی جاها میگن هنوز طرحی براش نیومده ،،،وفقط در حد یه کارت شناسایی هستش ،،،الان سن بنده نزدیک به ۶۰ ساله وکارگر ساده هستم،نمیدونم قراره این کارتها کی به دردمان بخورد

  • نقدعلی فاطمی
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

   کارت تکریم باپیامکی که فرمودی فعال نشده که ۲۰ماه هم حضور درجبهه داشتم الان نزدیک به ۵۷سال دارم بیمه آزاد پرداخت میکنم پس کی بدردم میخوره .هرفروشکاهی هم میرم میگن اعتبار نداره پس برای چی کارت ایثار دادن

 17. علی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام ،چرا تکریم کارت شارژ مجدد نمیشه و مثل کارت حکمت اعتبار نداره ،ایا بعدن طرحی براش ندارن

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

 18. احسان
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام
  پدرم کارت ایثارگری داره ودنیا رفته میخوام واسه مادرم که سرپرست خانواده است حقوق ایثارگری اقدام کنیم
  مادرم زیر پوشش کمیته امداد است و چند سالی هست که بیمه تامین اجتماعی واسشون رد میکنن آیا این بیمه مشکل ساز نمیشه واسه تشکیل پرونده
  چکار باید کنیم اگه اطلاعی در رابطه با این موضوع دارین خواهشا اطلاع رسانی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری برقراری حقوق ایثارگران با در دست داشتن مدارک به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 19. نورعلی نوروزی
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام من در منطقه عملیاتی سرو ارومیه سرباز بودن گردان شهید چمران یک سال و 15 روز خدمت کردم در ژاندارمری سال 66 الی 67 کارت ایثارگر و معوقات تعلق میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر اگر بعد از بال 67 باشد و در منطقه عملیاتی باشه بله لحاظ میشود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 20. مسعود
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  ۲سال درژاندارمری گردان قصرشیرین سال ۶۰تا۶۳خدمت کردم وچگونه غیرحضوری ثبت نام کنم برای کارت ایثاراقدام کنم چون بنیادمیگه یاخانواده شهدابایدباشیدیا جانباز لطفاراهنمایی کنیدباسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام . به سامانه سجایا مراجعه کنید و مدارک خود را ثبت کنید

 21. قاسم
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام وقتتون بخیر… موردی که اغلب نادیده انگاشته میشه و هیچ مرجعی اونو لحاظ نمی‌کنه اینه که زمان جنگ هر کس می‌رفت جبهه، امیدی برای برگشتن نداشت… اما کسانی بودند که سابقه طولانی در جبهه داشتند ولی در خط نبودن، اصلا کسانی که در خط مقدم بودند بیش از شش یا هفت ماه دوام نمی‌آوردند و شهید یا مجروح می‌شدند. اما افرادی هم بودند که مثل من هفت هشت ماه در جبهه بودند و در خط مقدم… در حالیکه مرگ رو پذیرفته بودیم ولی قسمتمون نشد… اون موقع من ۱۷ سالم بود، می‌خوام بدونم گناه من چی بود که شهید نشدم؟ من برای مردن آماده شده بودم … جزو معدود کسانی هستم که داوطلبانه روی مین رفتند ولی طوریم نشد… هر چند زندگی موهبتی خدائی است ولی من و امثال من برای این زندگی آمادگی نداشتیم چون قبلش چگونه مردن رو یاد گرفتیم. پس از پایان جنگ سالها در شوک بودم و بالاخره وقتی متقاعد شدم به زندگی ادامه بدم نه مدرک تحصیلی داشتم نه تخصصی… کارهای بسیاری انجام دادم و بی‌نتیجه رها کردم … هنوز که هنوزه نه تونستم ازدواج کنم نه دیگه اشتیاقی برای اینکار دارم … من از هیچ نهادی ارگانی چیزی نمی‌خوام چون این حکومت به من یک زندگی بدهکاره … من شاگرد ممتاز دبیرستان نراقی بودم… قاری و حافظ قرآن بودم … بعد از جنگ کسانی برای خودشون سفره پهن کردند و خودشونو کهنه سرباز جنگ معرفی کردند که اطمینان دارم حتی یک عراقی هم در جنگ ندیدند. الآن اونا شدن سردار و امثال من شدن سربار … فقط خواستم بگم این کارت ایثار رو هم پیش خودتون نگه دارید اینقدر ولخرجی نکنید. ما با خدا معامله کردیم. معیارهای شما برای تشخیص خودی از ناخودی از بنیان غلطه… واقعا خجالت آوره که افراد بتونن با ریاکاری و ظاهرسازی و پاچه‌خواری و…. خودشونو از بدنه نظام بدونن و سهم خواهی کنم برای خودشون و اقوامشون …. و افرادی چون من که بیشترین ضربه رو از جنگ خوردم حتی ندونم کارت ایثارگری چی هست چه برسه سهمی از سفره انقلاب بخوام طلب کنم. کارت هم ارزونی خودتون … خواستم دوستان و سروران گرامی که پیام میدن و درخواست کارت میکنند هشیار باشند که طرف معامله اونها فقط خداست. هیچوقت از افرادی که هنگام خوردن، خصلت آدمیزاد بودن خودشونو فراموش می‌کنند، چیزی طلب نکنید. یا حق

 22. امیرحسین
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام خداقوت ، کسانی ک مناطق عملیاتی مثل سیستان و بلوچستان خدمت میکردند هم مشمول دریافت کارت ایثارگری میشوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی که خدمت سربازی خود را و یا به صورت داوطلبانه در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند تعلق می گیرد.

 23. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۷

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره احتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص دریافت کارت ایثار با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 24. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۳

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

 25. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۵

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه دادهباسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص دریافت کارت ایثار با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 26. M
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام وقتتون بخیر
  برای دریافت حقوق و مزایای ایثارگری می تونم به بنیاد شهید شهر دیگری به جز شهر خودم مراجعه کنم؟؟کارت ایثارگری هم دارم.چون شهر خودم پاسخگو نیست.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر
   بله منعی وجود ندارد.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر بله اما باید مربوط به یگان ایثارتون باشه

 27. II
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

  سلام وقت بخیر من کارت ایثارگری دارم مدت خدمت یکسال و ده ماه آیا میتونم حقوق و کمک معیشت دریافت کنم؟
  و اینکه یه مشکل دارم من به بنیاد شهید شهر خودم برای دریافت خدمات برخط مراجعه کردم ولی گفتن این وظیفه ما نیست بعد که زنگ زدم گفتن شما ایثارگر هستید و به شما تعلق نمی گیره آیا همچین چیزی ممکنه؟
  می تونم به بنیاد شهر دیگری برای دریافت خدمات برخط مراجعه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر دریاقت کارت ایثارگری میتونید از حقوق و کمک معیشت استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 28. حسین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام من کارت ایثار (کارکنان وظیفه) دارم و به مدت یک سال و نه ماه و چهار روز در جبهه بودم باز نشسته تائمین اجتماعی هستم می‌خواهم بدانم که حقوقی،یا وامی …..چیزی به من تعلق میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام . باید به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید

 29. فرشاد خدایی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۰

  آیا کارت ایثار به من تعلق میگیره

 30. فرشاد خدایی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۹

  من حدود ۵ ماه از طرف هلال به منطقه جنگی ماووت عراق اعزام شده بودم برای خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر بایدوضعیت شما بررسی بشه میتونین تماس بگیرین

  • حسین
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام من کارت ایثار (کارکنان وظیفه) دارم و به مدت یک سال و نه ماه و چهار روز در جبهه بودم باز نشسته تائمین اجتماعی هستم می‌خواهم بدانم که حقوقی،یا وامی …..چیزی به من تعلق میگیرد

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

    سلام بله

 31. محمد بدیع واثقی
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  با عرض سلام،من بیست و هفت ماه تمام در جبهه بودم (ارتش)و در کارت ایثارم مدت حضور فقط نوزده ماه و چهارده روز درج شد، و نمیدانم اینطور محاسبه درسته یا نه، و میخواستم بدانم آیا برای بیمه و یا بازنشتگی برای ما راهکاری وجود داره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام .به ستاد کل ارتش مراجعه کنید و پیگیری کنید

 32. ایمان
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام.
  پدر من ۲4 ماه خدمت سربازیش در زمان جنگ در ارتش بوده و بعد از اون ۴۰ ماه بطور بسیجی در سپاه بوده.
  خواستم بدونم کارت هوشمند رزمندگی ارتش و سپاه با هم تفاوت داره و جداگانه باید اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری برای هر دو ارگان سپاه و ارتش به طور جداگانه صادر می شود اما برای بررسی شرایط شما به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 33. ایرج
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

  کارت ایثار با کارت جامعه ایثارگران تفاوت داره؟
  پدر من ۲۴ ماه خدمتشو تو منطقه جنگی بوده.کارت جامعه ایثارگران رو داره.اما از سایت ایثار استعلام گرفتم هیچ اطلاعاتی مبنی براینکه پدرم ایثارگر هستش نبود.
  حالا باید چیکار کنم و به کجا مراجعه کنم.
  با تشکر از شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر باید از طریق اخرین ارگان ترخیص شده پیگیری کنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • سعید
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

    باسلام
    من پدرم در سال های61تا63دوران وظیفه و احتیاط را در منطقه جنگی گذرانده است.
    18ماه خدمت سربازی درژاندارمری و 6ماه احتیاط را در ارتش
    الان نمیدانیم که جهت دریافت کارت ایثار به ارتش باید مراجعه کرد یا نیروی انتطامی
    آیا سوابق توسط یکجا ثبت میشود و یک کارت داده میشود یا نه بایدبه هر دو ارگان مراجعه کرد وجداگانه اقدام نمود.

    • karimi
     ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 34. رحیم صالحی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام خداقوت
  من یک سال پیش برای دریافت کارت ایثارگری ثبت نام کرده ام ولی متآسفانه هنوز هیچ خبری نشده ومشکل من چگونه حل می‌شود ۲۷ ماه فقط در منطقه جنگی جنوب حضور پیوسته داشتم و الوده به شیمیائی هستم و

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقتتون بخیر لطفا برای پیگیری کارت ایثارگری خود در صورت ثبتنام به یگان ترخیصی خود مراجعه کنید

 35. حسین غفوری
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

  پدرم سابقه 40 ماه حضور در جبهه را دارند ولی اقدام به دریافت کارت ایثارگری نکردند و حدود یک سال است که مرحوم شدند، آیا امکان پیگیری و صدور کارت ایثارگری وجود دارد. ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر برای گرفتن کارت ایثارگران شما می توانید به آخرین یگان خدمت پدرتان مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 36. مسعود خادمی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام من سرباز ژاندارمری بودم ۲۴ ماه هم در جبهه بودم اطفا راهنمای کنید چگونه کارت ایثار بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام و گرقتن کارت ایثارگری باید به اخرین ارگان ترخیص شده مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 37. اردلان مشیری
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام خسته نباشید من جانباز 5درصد هستم و کارت جانبازی رابعد از گذشت 32سال گرفتم.لطفا در مورد گرفتن کارت ایثار راهنمایی بفرمایید.سعی کردم با تلفن تماس بگیرم ولی دقیقه‌ای 5000توملن برایم سنگین بود.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر از خدمتگذاران به ایثار گران

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام جهت دریافت کارت ایثار اگر ارتش بودید میتونید از سایت اجا اقدام کنید و تکمیل اطلاعات را انجام دهید اگر سپاه بودید از سایت ایثار اقدام میکنید

 38. محمد بسته سمندر
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۹

  با سلام من ایثارگر 24ماه در منطقه کارت قدیم دارم تا حالا تاحالا هیچ دردی را ازمن دوا نکرده. دخترم سال گذشته با رتبه 3000 نتوانستیم از کارت ایثار استفاده کنیم واسال مانده.ممنون میشم برمایید چطور کارت جدید دریافت کنیم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مجدد و گرفتن کارت جدید ایثارگری باید ارگان شما مشخص شود.برای یگان ارتش به نزدیکترین پادگان محل سکونت خود مراجعه کرده و برای یگان سپاه به بنیاد امور ایثارگران شهر خود مراجعه نمایید.

 39. سعیده باقری
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۷ ماه سابقه جنگ داره برای دریافت کارت ایثارگری باید چیکار کنم ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام کارت ایثارگران باید در درجه اول به اخرین ارگان که ترخیص شدین مراجعه حضوری داشته باشید

   • پژمان
    ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

    سلام ودرود
    پدر بنده در سال 69 منطقه جنگی سردشت بوده و خودم کسری خدمت هم گرفتم بابت حضور در منطقه جنگی
    میفرمایید که کارت ایثارگری سپاه تعلق میگیره یا نه
    ممنونم

    • کارشناس ارشد
     ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

     سلام وقت بخیر بستگی به زمان خدمت داره

     • پژمان
      ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

      سال 69 به مدت 24 ماه بوده با این شرایط چطور ؟

 40. داود
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام پدر من براش 9ما منطقه جنگی اهواز خورده یک رسید دادن برای کارت ایثار ولی هر جااستعلام میشه نامی وجود نداره این وکجا باید ثبت کنم اگه الان نتونم کاری کنم نمیتونم تبدیل وضعیت شم الان یک ماه اززمان گرفتن رسید گذشته ازتهران نیروی زمینی گرفتم

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت به خیر
   به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 41. پریسا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  سلام پدر من ۲۸ماه موقعی که جنگ بوده سرباز بود از سال ۱۳۶۴تا ۱۳۶۷همونجا هم به دستش تیر خورده و خب چندتا مدارک از سربازیش داریم آیا میتونه کارت ایثار گری بگیره و برای اگه کارت ایثارگری بگیره باید چیکار کنه و اینکه نمیشه از اونجایی که زندگی میکنیم اینکارو پیگیری کنیم آخه هزینه ای نداریم که بخواهیم بریم یه شهر دیگه و کاراشو پیگیری کنیم ممنون میشم بگین

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام وقتتون بخیر بله کارت ایثار شامل حالشان می شود در صورتی در مناطق جنگی حضور داشته باشن و برای گرفتن کارت ایثار با ارایه مدارک از جمله کارت ملی شناسنامه و عکس مدارک موجود از دوران جنگ به یگان ترخیصی خود مراجعه کرده و تقاضای کارت ایثار کنند.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقتتون بخیر بله در بازه زمانی مناسبی بودند اما باید منطقه خدمت ایشان مشخص شود زیرا ملاک است

 42. عباسی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  من در سال ۱۳۷۰ به مدت ۹ماه در منطقه خدمت کردم که می گفتند منطقه جنگی محسوب می شود ایا کارت ایثاری به من تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام بله.

   • عباسی
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۸

    سلام
    از شما سوال کردم که من در سال ۱۳۷۰در منطقه گیلان غرب ۹ماه خدمت کردم که ایا کارت ایثار به من تعلق میگیرد جواب دادی بله،
    حالا با توجه به این توضیحات و اینکه من لشگر ۲۳نوهد خدمت کردم به کجا مراجعه کنم .و چه مدارکی نیاز است.ممنون از راهمایی شما

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

     سلام وقت به خیر برای ثبت نام کارت ایثارگری به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران شهر خود مراجعه نمایید.

     • محسن پژند
      ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

      با درود
      پدر بنده خدا رحمتشان کند بیش از ۶۰ ماه در جبهه حضور داشتند بعد از بازنشستگی بر اثر سکته قلبی فوت شدن بنده سربازی معاف شدم از تبصره پدر بیش از ۵۰ ماه خدمت در حبهه ایا الان کارت ایثار صادر میشه برای پدر که فرزندان بتوانند از مزایا استفاده کنند؟؟

     • کارشناس ارشد
      ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

      سلام
      خیر بعد از فوت صادر نمیشود

 43. رسول
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۲

  بادرودخدمت شمامن کارت ایثارقدیمی دارم و۹ماه جبهه دارم وجانبازهستم ایاکارت ایثارملی بمن تعلق میگیره باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام
   بله.باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کرده و پیگیری فرمایید

 44. علی
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام ما 21ماه کارت ایثارگری ارتش داریم… کارت هوشمند تعلق نمیگیره مگه…. چون نوشتن.. باید 30ماه به بالا باشه…. لطفا توضیح دهید جریان چیه… ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام بله 30 ماه به بالاباشه

 45. فیروز ناصری
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  باعرض سلام بند یک سال پیش مدارکم را تحویل تیپ ۲۸۱ شهید نیکخاه دادم وهنوز کارت ایثار بدستم نرسیده خواهشن کمکم کنید چون به این کارت نیاز دارم تشکر مدت جبهه ۲۳ماه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر برای پیگیری کارت ایثارگری از طریق همون مرکزی که اقدام کردید پیگیری نمایید.

  • عباسی
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

   من در سال ۱۳۷۰ به مدت ۹ماه در منطقه خدمت کردم که می گفتند منطقه جنگی محسوب می شود ایا کارت ایثاری به من تعلق می گیرد تا حالا برای کارت ایثارگری اقدام نکردم

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

    سلام
    منطقه خدمت شما باید توسط بنیاد امور ایثارگران بررسی شود و باید به بنیاد مراجعه کنید.

 46. صهیب
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام
  پدر من 28 ماه جبهه بوده و کارت ایثارگری قدیمی هم نداره که برای ثبت نام شماره کارت ایثار رو وارد بکنم
  باید چیکار کنم؟؟!
  نیازی نیست به منطقه اعزامش بره؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام اره میتونید از ایثارگران محل خدمت خودش اقدام کنید ولی قبلش از محل سکونتتوتن پیگیری کنید

ایران تحصیل
تماس با مشاور