ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران ۱۴۰۲

سامانه ثبت نام کارت ایثارگران
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دریافت کارت ایثارگری ارتش و سپاه از طریق سامانه ثبت نام کارت ایثارگران امکان پذیر است. متقاضیان برای اسم نویسی جهت دریافت کارت ایثارگری ارتش باید از طریق سامانه این سازمان به آدرس aja.ir اقدام کنند و آن دسته از افرادی که مایل به دریافت کارت ایثارگری سپاه می باشند، باید از طریق سایت isaarit.isaar.ir مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند. در حال حاضر ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران از طریق سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران امکان پذیر می باشد.

با راه اندازی سامانه ثبت نام کارت ایثارگران افراد می توانند حتی در صورت گم شدن کارت خود، برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران اقدام کنند و دوباره از خدمات مختلف ارائه شده، استفاده نمایند. ایثارگران محترم توجه داشته باشند که کارت ایثار قبلی آن ها فاقد اعتبار می باشد و می بایست هر چه سریع تر به سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران مراجعه کرده و درخواست دریافت کارت هوشمند دهند. چنانچه در هر یک از مراحل سامانه ثبت نام کارت ایثارگری با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 (از طریق تلفن ثابت) تماس حاصل فرمایید. 

 

📢 اطلاعیه 📢 

امکان درخواست من کارت، در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران برای ایثارگران سپاه و ارتش فراهم شده است.

 

کارت ایثارگری چیست؟

در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان بسیاری برای دفاع از خاک کشور به جبهه های جنگ اعزام شدند؛ با توجه به اینکه در طول این هشت سال از سرتاسر کشور و در تاریخ های مختلف، رزمندگان به جبهه می رفتند و یا بازمی گشتند، به مرور تعداد اسناد و پرونده ها بیشتر می گردید و خطرات از بین رفتن و یا گم شدن اطلاعات و … نیز افزایش می یافت. به همین دلیل بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه بستری مناسب اقدام به جمع آوری اطلاعات رزمندگان به صورت یک جا، کرد. از آن پس رزمندگان می توانستند به مراجعه به سامانه ثبت نام کارت ایثارگری، نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند. 

توجه داشته باشید که در حال حاضر کارت ایثارگری هوشمندی تحت عنوان “کارت من” ارائه می گردد و چنانچه کارت هوشمند شما از نوع قدیمی باشد، فاقد اعتبار خواهد بود. در این حالت می بایست رزمندگان گرامی با مراجعه به سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران، نسبت به دریافت کارت من ایثارگری خود اقدام کنند. از آن جایی که ارتش و سپاه دو ارگان اصلی در زمان هشت سال جنگ تحمیلی برای جذب و اعزام رزمندگان بودند، دو نوع کارت ایثارگری ارائه می گردد. 

آشنایی با کارت ایثارگری

🔰 کارت ایثارگری ارتش:

در زمان هشت سال جنگ تحمیلی ارتش از جمله ارگان هایی بوده است که اقدام به اعزام رزمندگان به جبهه های جنگ کرده است. تمامی افرادی که از طریق ارتش راهی جبهه شده اند، می بایست با ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به دریافت کارت ایثارگری خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که تنها افرادی که بیش از 3 ماه در جبهه حضور فعال داشته اند می توانند برای دریافت کارت ایثارگری ارتش اقدام کنند. افراد مشمول دریافت این کارت عبارتند: از سربازان نظام وظیفه، رسمی و سربازان بسیجی به جبهه رفته.

🔰 کارت ایثارگری سپاه:

از دیگر ارگان ها، سپاه پاسداران می باشد که سربازان و رزمندگان بسیاری را که شامل سربازن وظیفه، رسمی و بسیجی بودند، به جبهه های جنگ فرستاده است. افرادی که توسط ارگان سپاه برای اعزام به جبهه اقدام کرده اند و بیش از 45 روز حضور فعال در جبهه های جنگ را داشته اند، می توانند برای دریافت کارت ایثارگری سپاه اقدام نمایند. 

افراد با ارائه کارت ایثارگری خود می توانند برای دریافت کلیه خدماتی که برای دارندگان آن در نظر گرفته شده است، اقدام کنند. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر مزایای سامانه ثبت نام کارت ایثارگری و دریافت این کارت خواهیم پرداخت. 

 

برای پیگیری شرایط پرداختی یارانه و ورود به my.gov.ir روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

معرفی سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

همانطور که پیش تر گفته شد، برای اینکه تمامی اطلاعات رزمندگان، جانبازان و افراد حاضر در جبهه های جنگ به همراه مدت زمان حضور، درجه جانبازی و … جمع آوری و نگهداری شود، سامانه ثبت نام کارت ایثارگری راه اندازی شد. رزمندگان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران، از تمامی حقوق و مزایایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است، استفاده نمایند. همچنین در این سامانه ها امکان دریافت و ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران نیز وجود دارد. 

توجه داشته باشید که برای دریافت کارت ایثارگری ارتش و سپاه لازم است به سامانه های جداگانه مراجعه کنید؛ چرا که هر یک از این ارگان ها برای رزمندگان خود کارتی جداگانه صادر می کنند. از آنجایی که نحوه ثبت نام در این سامانه ها (سامانه مختص به ارتش و سپاه) و شرایط هر یک متفاوت می باشد، در ادامه به بررسی تک تک آن ها خواهیم پرداخت. 

فراموش نکنید که برای دریافت کارت رزمندگی خود از هر دو ارگان (ارتش و سپاه)، می توانید به دو صورت حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

 

سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران – ارتش

توجه داشته باشید که زمان و یا تاریخ به خصوص برای ثبت نام کارت ایثارگری وجود ندارد و رزمندگان می توانند در هر زمانی برای دریافت این کارت نام نویسی کنند؛ ولی با توجه به مزایای ارائه شده به افراد دارنده این کارت، بهتر است هر چه سریع تر برای تکمیل اطلاعات خود به سامانه ثبت نام کارت ایثارگری مراجعه کنید. 

در این قسمت از مقاله به طور اختصاصی به بررسی نحوه دریافت کارت ایثارگری به صورت حضوری و غیر حضوری از ارگان ارتش خواهیم پرداخت. در صورتی که شما از جمله رزمندگان اعزامی ارگان ارتش به جبهه های جنگ می باشید، با طی کردن مراحل زیر می توانید برای دریافت کارت خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که در ابتدا به بررسی چگونگی دریافت کارت به صورت حضوری خواهیم پرداخت و سپس به بررسی نحوه کار با سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران ارتش می پردازیم. برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران نیز می بایست به سامانه aja.ir مراجعه نمایید. 

 

📢 اطلاعیه 📢 

ایثارگران گرامی که در طول دفاع مقدس در بازه زمانی 31 شهریور سال 1359 تا 29 مرداد 1367 در ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از 45 روز در مناطق عملیاتی خدمت نموده اند از مورخه 1400/6/17 می توانند به نزدیک ترین یگان محل سکونت خود مراجعه نمایند تا اقدامات لازم جهت صدور کارت ایثار ملی آنان انجام گردد.

 

📍 ثبت نام کارت ایثارگری ارتش به صورت حضوری:

برای دریافت کارت ایثارگری خود از ارگان ارتش به صورت حضوری، می بایست به یگان های ارتش مراجعه کنید. توجه داشته باشید که در مراجعه حضوری، می بایست دقیقا به همان یگان خدمتی مراجعه کنید که در زمان اعزام به جبهه مراجعه کرده بودید. در این روش از دریافت کارت ایثارگری نیازی به انجام مراحل خاص نخواهید داشت؛ چرا که تمامی مراحل توسط یگان مربوطه طی خواهد شد. تنها نکته حائز اهمیت، مدارکی می باشد که بایستی به همراه داشته باشید. در صورتی که مدارک ارائه شده ناقص باشند، روند دریافت کارت با تاخیر مواجه خواهد شد. از این رو در این قسمت تمامی مدارکی را که می بایست به همراه داشته باشید، ذکر کرده ایم:

📄 اصل شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندان او به همراه کپی از تمام صفحات آن ها.
📄 اصل کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندان وی به همراه کپی پشت و رو از همه آن ها.
📄 اصل و کپی کارت پایان خدمت خود رزمنده.
📄 کپی از آخرین مدرک تحصیلی رزمنده.
📄 دو قطعه عکس پرسنلی خود رزمنده.

راهنمای تلفنی 24 ساعته

 

🌐 سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران ارتش به صورت غیرحضوری:

روش دیگر دریافت کارت ایثارگری مراجعه به سامانه ثبت نام ایثارگری ارتش به نشانی اینترنتی aja.ir می باشد. با مراجعه به این سامانه می توانید از تمامی مدارک و فرم هایی که می بایست ارائه دهید کسب اطلاع کرده و با دانلود و تکمیل آن ها، مراحل ثبت نام خود را طی کنید. 

برای ورود به سامانه آجا و دانلود فرم های مورد نیاز، لازم است تا نشانی اینترنتی aja.ir را در مرورگر خود سرچ کرده و وارد سامانه شوید. پس از ورود به سامانه، از منوی سمت راست صفحه گزینه «کارت ایثار ملی» را انتخاب نمایید. 

ثبت نام کارت ایثارگران ارتش

در صفحه ای که باز می شود می توانید تمامی فرم های مورد نیاز خود را دانلود کرده و سپس به نزدیک ترین یگان محل سکونت خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که در این روش نیازی به مراجعه به ارگان های مختلف برای تهیه فرم ها نخواهید داشت و با در دست داشتن مدارک می توانید باقی مراحل را به یگان محل سکونت خود بسپارید. 

ثبت نام اینترنتی کارت ایثارگران ارتش

قابل ذکر می باشد که تکمیل فرم های زیر و مراجعه به نزدیکترین یگان محل سکونت و تحویل مدارک اعلام شده، جهت کلیه متقاضیان کارت ایثار ملی، حتی ایثارگرانی که قبلا به صورت اینترنتی درخواست نموده اند و یا دارای کارت ایثار قدیمی ارتش می باشند، جهت صدور کارت ایثار ملی الزامی است.

🔰 مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت ایثار ملی جهت ارائه به یگان:

📄تکمیل فرم های خود اظهاری هشت گانه (دانلود فرم های خود اظهاری هشت گانه)
📄 عکس 3×4 با لباس شخصی (پشت زمینه سفید)
📄 کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه و کارت ملی ایثارگر
📄 کپی از صفحه اول شناسنامه و کارت ملی عائله (فرزند – همسر)
📄 کپی مدرک مشخص کننده آخرین یگان خدمت کارکنان وظیفه (کپی پشت و رو از کارت پایان خدمت و کارت احتیاط)
همچنین جهت تسهیل در امر بررسی مدارک شما عزیزان در صورت تمایل و کاملا اختیاری می توانید مدارک زیر را نیز در اختیار دفاتر مراجعات ایثار قرار دهید.
الف: کپی مدرک مشخص کننده آخرین یگان خدمت کارکنان پایور (اختیاری)
ب: کپی از سوابق جبهه، سوابق مسئولیت، سوابق حضور در عملیات، سوابق اسارت، سوابق مجروحیت، سایر سوابق ایثارگری، افراد تحت تکفل (اختیاری)
پ: دو قطعه عکس مستند ایثارگر از دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی (انفرادی یا دسته جمعی) (اختیاری)

نکات حائز اهمیت در رابطه با مدارک ارائه شده:

تمامی کپی های ارائه شده، می بایست دارای کیفیت مناسب باشند.
سامانه ایثار آجا به گونه ای طراحی گردیده است که تمامی یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران می بایست بدون در نظر گرفتن نیرو و آخرین یگان خدمتی ایثارگر پاسخگو کلیه ایثارگران آجا اعم از پایور و منقضی خدمت (سرباز) باشند.
قابل ذکر است سامانه فوق به گونه ای طراحی گردیده است که شما ایثارگر عزیز (یا نماینده ایثارگر) تنها در یک مرحله مدارک را تحویل نزدیکترین یگان محل سکونت خود داده و کلیه مراحل اعم از ثبت مدارک، ارسال مدارک به یگان بررسی کننده، ارسال مدارک به ستاد نیرو و ستاد آجا و همچنین ارسال مدارک به ستاد کل ن.م به صورت پیامک جهت آگاهی شما سروران گرامی ارسال گردد. و در نهایت پس از استخراج سوابق مناطق عملیاتی جهت تائید به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 

📢 اطلاعیه 📢 

چنانچه در رابطه با ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. با شماره گیری 9099075307 (از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد) می توانید از راهنمایی مشاوران ما بهره مند شوید.

 

سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران – سپاه

سپاه یکی از ارگان های مهم در زمان هشت سال جنگ تحمیلی بوده و سربازان بسیاری را جهت آمادگی برای جنگ اعزام کرده است. رزمندگانی که از طریق این ارگان به جبهه ها اعزام شده اند نیز می توانند برای دریافت کارت ایثارگری به دو روش حضوری و غیر حضوری اقدام کنند.

چنانچه شما از رزمندگانی هستید که توسط این ارگان به جبهه اعزام شده اید و بیش از 45 روز سابقه فعالیت در جبهه را داشته اید، با طی کردن مراحل زیر می توانید برای دریافت کارت ایثارگری خود اقدام کنید. همچون بخش قبلی، ابتدا روش دریافت کارت به صورت حضوری به همراه مدارک مورد نیاز را بررسی کرده و در نهایت به چگونگی کار با سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران سپاه خواهیم پرداخت.

📍 ثبت نام کارت ایثارگری سپاه به صورت حضوری:

در روش حضوری اقدام برای دریافت کارت ایثارگری سپاه، لازم است تا فرد رزمنده به مراکز سپاه شهرستان خود مراجعه نماید و درخواست خود را مبنی بر دریافت کارت ایثار ارائه دهد. به همراه داشتن برخی مدارک در زمان مراجعه حضوری می تواند روند دریافت کارت را سرعت ببخشد، چرا که بدون در دست داشتن مدارک مورد نیاز، امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت. از این رو در این بخش از مقاله لیست برخی از مدارکی را که به همراه داشتن آن ها الزامی می باشد را ارائه داده ایم. 

🔰 این مدارک شامل موارد زیر می باشند:

📄 اصل شناسنامه رزمنده سپاهی، همسر و فرزندانش به همراه کپی از تمامی صفحات شناسنامه هایشان
📄 اصل کارت ملی شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندانش به علاوه کپی پشت و رو از همه آن ها
📄 دو قطعه عکس 3 * 4 زمینه سفید از خود رزمنده سپاهی
📄 اصلی و کپی کارت پایان خدمات رزمنده

 

🌐سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران سپاه به صورت غیرحضوری:

در بخش قبل، روش حضوری ثبت نام جهت دریافت کارت ایثارگران سپاه را بررسی کردیم و در این قسمت قصد داریم روش ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران سپاه به صورت غیرحضوری بررسی کنیم. توجه داشته باشید که برای ثبت نام در سامانه سپاه داشتن نام کاربری و رمز عبور ضروری می باشد. پیش از اقدام به نام نویسی لازم است به نزدیک ترین یگان سپاه یا مراکز بنیاد شهید این ارگان مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نمایید. 

پس از دریافت نام کاربری و کلمه عبور، می بایست مراحل زیر را طی کنید:

در اولین قدم لازم است وارد سامانه ثبت نام کارت ایثارگری سپاه به آدرس اینترنتی isaarit.isaar.ir شوید و روی آن کلیک کنید. پس از ورود به صفحه اصلی این سامانه، با سه بخش مختلف با عناوین «خدمات الکترونیکی عمومی»، «خدمات الکترونیکی کارمندان و ایثارگران» و «دولت الکترونیک» مواجه خواهید شد. برای دریافت کارت ایثارگری نیاز است که گزینه «درخواست صدور کارت» را از منوی «خدمات الکترونیکی کارمندان و ایثارگران» انتخاب کنید.

ثبت نام کارت ایثارگران سپاه

سپس پنجره ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد که از شما نام کاربری و رمز عبور را می خواهد. پس از وارد کردن این موارد یک کد امنیتی را نیز باید وارد کرده و سپس گزینه ورود را بزنید.

ثبت نام اینترنتی کارت ایثارگران سپاه

با طی کردن مراحل بالا می توانید وارد سامانه ثبت نام کارت ایثارگران شوید و درخواست خود را برای دریافت کارت ایثار ارائه نمایید. 

 

اطلاعیه

برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران سپاه باید به سامانه مخصوصی مراجعه نمایید. چنانچه در رابطه با ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران ابهامی دارید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 

شرایط درخواست در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

در این بخش از مقاله به بررسی شرایطی خواهیم پرداخت که در صورت برخورداری از آن ها می توانید برای دریافت کارت ایثارگری خود ثبت نام نمایید. ایثارگران محترمی که به مدت سه ماه رزمنده جبهه بوده اند، می توانند درخواست صدور کارت هوشمند ایثارگری را بدهند. این کارت نشان دهنده حضور وی در جبهه جنگ خواهد بود و در واقع برای تجلیل از سربازان هشت سال دفاع مقدس ارائه می گردد.

لازم به ذکر است که کلیه ایثارگران نمی توانند این کارت را دریافت نمایند. همانطور که پیش تر گفته شد، کارت ایثارگری در دو ارگان ارتش و سپاه قابل دریافت می باشد. رزمندگان عزیز در صورتی امکان دریافت کارت هوشمند ایثارگری را خواهند داشت که مجموعه عدد درصد جانبازی و همچنین مدت حضور در جبهه آن ها به ۳۰ ماه برسد و این زمان مطابق با مستندات و مدارک موجود رزمندگان و ایثارگران باشد.

برای ثبت نام در سایت ایثارگران در سامانه های یاد شده یک سری شرایط تعیین شده است که لازم است افراد واجد آن شرایط باشند. در ادامه همراه ما باشید تا این شرایط را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که بر خلاف مراحل و سامانه های متفاوت تعیین شده برای سربازهای ارتش و سپاه، شرایط تعیین شده برای هر دو ارگان یکسان است و تفاوت چندانی ندارد.

📌 رزمندگان باید حداقل ۴۵ روز یا بیش تر در جبهه حضور داشته باشند. در صورتی که کم تر از این مقدار حضور آن ها بوده نمی توانند کارت را دریافت کنند.

📌 باید مدارک و اطلاعات مبنی بر این حضور وجود داشته و در سامانه های مربوط به هر ارگان بارگذاری شده و دیده شود.

📌 واجدین شرایط دریافت کارت ایثارگری می توانند جزء هر کدام از گروه های زیر باشند:

🔸 افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تا ۲۹ مرداد سال ۱۳۶۷ در جبهه حضور داشته اند.

🔸 رزمندگان پایور (شاغل یا بازنشسته)، نیروی انتظامی (شهربانی، مستخدمین کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و پلیس قضایی) که در مناطق عملیاتی، جنگی و یا امنیتی جنگیده اند.

🔸 کارکنان وظیفه (کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی، ژاندارمری)

🔸 پاسداران افتخاری، جوانمردان و نیروهای مردمی رزمنده که در زمان دفاع مقدس تحت اختیار نیروهای انتظامی بودند نیز در این گروه قرار می گیرند.

 

📎 برای اطلاع از سهمیه ایثارگران در کنکور بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

 

امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

در قسمت های قبلی، سامانه های ثبت نام برای دریافت کارت ایثارگری در هر یک از ارگان های ارتش و سپاه را شرح داده و معرفی کردیم. لازم است بدانید که این سامانه ها علاوه بر ثبت نام کارت ایثارگری، امکانات دیگری نیز ارائه می دهند که در این بخش از مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. 

برای مشاهده امکاناتی که سامانه ثبت نام ایثارگران سپاه ارائه می دهد، جدول زیر را مطالعه نمایید:

امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه
خدمات الکترونیکی عمومی نمایشگاه کارآفرینان و نخبگان
استعلام ایثارگر یا وابسته خدمات الکترونیکی ایثارگران و کارمندان
استعلام معرفینامه ثبت نام خدمات الکترونیک ایثارگران
جستجوی مزار شهدا فیش حقوقی ایثاگران
ارتباط با بنیاد فیش حقوقی کارمندان
خدمات الکترونیکی عمومی درخواست صدور کارت
ثبت و پیگیری درخواست ها پیشنهادات
ثبت و پیگیری شکایات

 

از جمله امکانات سامانه ثبت نام کارت ایثارگران ارتش نیز، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔶 امکان دریافت کد رهگیری ایثارگران

🔶 امکان دریافت کارت ایثارگری ملی

توجه داشته باشید که برای ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران می بایست به صورت حضوری به ارگان های ارتش و سپاه مراجعه کنید. متاسفانه ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران از جمله امکاناتی می باشد که در هیچ یک از سامانه های ارتش و سپاه ارائه نشده است. 

 

ایرادات رایج موجود در سامانه ثبت نام کارت ایثارگران

اگرچه سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران یک سامانه هوشمند است؛ اما لازم است تمامی اطلاعات کاملاً صحیح در سامانه موارد شود. بعد از وارد کردن اطلاعات نیز به موارد زیر توجه داشته باشید.

🔸 اگر شماره ملی مندرج بر روی کارت ایثار اشتباه باشد، برای ورود به سامانه، همان شماره ملی اشتباه باید وارد شود.

🔸 اگر با شماره کارت ایثار و شماره ملی مندرج بر روی کارت موفق به ورود به سامانه نشوید، می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید.

🔸 اگر اطلاعات هویتی غیر قابل ویرایش با اطلاعات شناسنامه ای ایثارگر مطابقت نداشته باشد، باید گزینه «اطلاعات هویتی درج شده در سامانه با شناسنامه و کارت ملی مغایرت دارد» را انتخاب کنید تا ادامه مراحل طی شود.

🔸 در صورتی که دکمه انتخاب را تایید کنید و پیغام «اطلاعات با موفقیت ثبت شد» نمایش داده نشود، یعنی باید دوباره اطلاعات وارد شده بررسی گردد.

 

📎 برای مشاهده لیست دفاتر پاسخگویی کارت ایثار ملی در سطح کشور به تفکیک استان بر روی لینک کلیک کنید. 

نحوه دریافت کارت ایثارگری کارکنان وظیفه

کارکنان وظیفه منقضی خدمت آجا که از تاریخ  31 شهریور سال 1358 الی  27 مرداد سال 1367 مدت خدمت مقدس سربازی یا بخشی از آن را در مناطق عملیاتی سپری نموده اند، می توانند با مراجعه به آخرین یگان خدمتی که کارت پایان خدمت وظیفه عمومی را دریافت داشته اند، مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز برای صدور کارت ایثار خود درخواست دهند.

از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت ایثارگری عبارت است از:

📄 کپی کارت پایان خدمت

📄 کپی کارت ملی و شناسنامه

📄 2 قطعه عکس 3*4 

📢 اطلاعیه 📢 

توجه داشته باشید که در پی توافق به عمل آمده نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا / معاونت احتیاط با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، عزیزان منقضی خدمت دوران هشت سال دفاع مقدس نزاجا می توانند با مراجعه به اداره پست محل سکونت و تکمیل فرم های مربوط و تحویل مدارک،‌ در مورد دریافت کارت ایثار اقدام کنند و شرکت پست ج.ا.ا راسا کارت موصوف را به آدرس متقاضی تحویل خواهد داد.

 

در واقع هدف از ارائه این کارت برای کلیه رزمندگان دفاع مقدس این است که به سرعت شناسایی شده و اطلاع رسانی های لازم در رابطه با رزمندگان و همچنین سازمان‌ های مربوطه به سهولت انجام شده تا ایثارگران میهن عزیزمان بتوانند به راحتی از خدمات لازم و احقاق حق خود دریافت نمایید.

 

📎 برای مشاهده نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

مزایای داشتن کارت ایثارگری

مزایای داشتن کارت ایثارگری

افرادی که اقدام به حضور در جبهه های جنگ کرده اند و ایثار و فداکاری خود را نشان داده اند، از یک سری مزایا و حقوق به خصوصی بهره مند می گردند. ارائه کارت ایثارگری به منزله حضور آن ها در جبهه بوده و با توجه به درجه جانبازی، میزان حضور در جبهه و فاکتور هایی از این قبیل مبلغی را به صورت مستمری دریافت خواهند کرد. علاوه بر این حقوق رزمندگان و خانواده آن ها، از برخی مزایا بهره مند خواهند شد که عبارت است از:

✅ اختصاص سهمیه کنکور سراسری ایثارگران برای دارندگان کارت ایثارگری و نیز همسر و فرزندان آن ها.

✅ استفاده از سهمیه ایثارگران برای ثبت نام در دانشگاه ها و رشته های بدون کنکور سراسری.

✅ دریافت تخفیف در خرید کالاها

✅ قرار گرفتن در اولویت کسب وام اشتغال زایی از بین افرادی که دارای شرایط لازم می باشند.

✅ استفاده از کسری خدمت و یا معافیت برای فرزندانی که ولی آن ها دارای کارت ایثارگری می باشد.

✅ اولویت داشتن دارندگان کارت ایثارگری در کسب وام مسکن مهر

✅ پرداخت حق بیمه از طرف سازمان محل کار رزمندگان (بخشی از حق بیمه که فرد خود موظف به پرداخت آن می باشد.) 

✅ حق استفاده از خدمات رفاهی و تفریحی هم چون سالن های ورزشی، تالارها و … .

✅ احراز هویت در مبادی ورودی و خروجی

✅ من کارت ایثارگران برای جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان، خانواده شهدا و خانواده جانبازان 70% مقیم مشهد مقدس رایگان می باشد. (این افراد می توانند از خدماتی که توسط من کارت ارائه می شود، رایگان استفاده نمایند.)

💡توجه: البته خدمات رایگان شامل استفاده از 60 بار در ماه از خدمات حمل و نقل عمومی شود که در صورت عدم استفاده آن، تعداد باقی مانده به ماه آینده منتقل نخواهد شد و خواهد سوخت.

 

جدیدترین اخبار پیرامون کارت ایثارگران

پیگیری دستورالعمل جذب خانواده‌ های شاهد و ایثارگر در خوزستان

ارسلان غمگین، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، در بازدید از شرکت‌ های استان به منظور بررسی میدانی اعمال ۲۵ درصد حق به کارگیری و جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در کارگاه‌ ها و شرکت‌ های تولیدی و صنعتی این استان اظهار کرد: این بازدید از شرکت‌ های بزرگ را در سطح استان جهت بررسی و پیگیری و نظارت بر جذب به کارگیری ۲۵ درصد از جامعه ایثارگران، جانبازان و خانواده معزز شهدا آغاز کردیم. وی اشاره کرد: علاوه بر وظیفه قانونی، باید نسبت به جذب فرزندان و خانواده معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان تلاش کنیم.

چگونگی پیگیری دریافت کارت ایثارگری

افرادی که درخواست خود را برای اسم نویسی کارت ایثارگری ارتش و سپاه ثبت کرده اند، این امکان را دارند از طریق یگان خدمتی که درخواست آن ها نیز از طریق آن جا ثبت شده، روند دریافت کارت های ایثارگری خود را پیگیری کنند. دقت داشته باشید که می توانید از طریق سامانه های دریافت کارت ایثارگری برای هر کدام از یگان های ارتش و سپاه این کارت ها را پیگیری کنید.

 

 

📎 برای اطلاع از سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

رزمندگان گرامی می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام کارت ایثارگران، جهت هر چه زودتر دریافت کردن کارت ایثارگری خود اقدام نمایند. همانطور که در این مقاله گفته شد، کارت ایثارگری های پیشین فاقد اعتبار بوده و می بایست با مراجعه به سامانه ثبت نام کارت هوشمند ایثارگران، نسبت به دریافت کارت جدید اقدام نمایند. در این مقاله به صورت کامل به بررسی چگونگی سامانه ثبت نام کارت ایثارگری پرداختیم و مدارک مورد نیاز برای ارائه به این سامانه را ذکر کردیم. همچنین مزایا و حقوق برخورداری از این کارت را بیان کردیم که به موجب آن افراد از برخی سهمیه ها در کنکور سراسری، ثبت نام در دانشگاه ها و استفاده رایگان از خدمات شهری و رفاهی بهره مند می شوند؛ به همین دلیل چنانچه کارت خود را گم کرده اید، با مراجعه به سامانه ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران، جهت دریافت مجدد کارت خود اقدام کنید. در صورت تمایل می توانید از کارشناسان ما درخواست ثبت نام من کارت المثنی ایثارگران را بنمایید.

پس از مطالعه دقیق این مقاله چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام کارت ایثارگری با مشکل مواجه شدید و یا دسترسی به سیستم برای ثبت نام نداشتید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 (تماس با تلفن ثابت بدون گرفتن کد) در ارتباط باشید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید؛ سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان ما پاسخ داده خواهند شد. 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

3.5/5 - (13 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توان برای ثبت نام کارت ایثارگری ارگان های سپاه و ارتش اقدام کرد؟

رزمندگان گرامی توجه داشته باشید که نحوه ثبت نام کارت ایثارگری سپاه و ارتش متفاوت از یک دیگر می باشد که در این مقاله به صورت تصویری به چگونگی ثبت نام در هر یک از این سامانه ها پرداختیم.

آیا امکان دریافت کارت ایثارگری برای تمامی رزمندگان وجود دارد؟ 

خیر؛ برای دریافت کارت ایثارگری می بایست دارای برخی شرایط باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید. 

حقوق و مزایای داشتن کارت ایثارگری چیست؟

داشتن کارت ایثارگری مزایایی دارد که از جمله آنها می توان به سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری، بهره مندی از اولویت های وام اشتغال زایی، استفاده از کسری خدمت برای فرزندان ایثارگران و... اشاره کرد.

نظرات

 1. محمد
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

  با سلام .سی ماه خدمت سربازی در تیپ تفنگداران دریای پدافند هوای .چه درجزایر وچه بر روی ناو ومجروح شدن که از جزیره سیری با بالگرد به بیمارستان منطقه یکم بندر اعزام شدم وتا بحال هیچ انتظاری نداشته ام ولی درحال که پیر ونا توانیم و۵۷سال سن بیکار مستاجر وشرمنده شش فرزند وهمسر دل خوش شدیم که بعداز این همه سال فریاد رسی فرمان داد که کهنه سربازان را در یابید تا زنده اند .مدارکم را شش ماه است به پادگان بروجرد دادم ولی دریغ از یک پیامک .تو را به خون شهدا بدادمان برسید .سلامت باشید و در راستای عدالت قدم بر دارید .یا حق

  • مشاور صادقی
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام
   دوست عزیز این وب سایت مرکز مشاوره است ما مسئول بنیاد امور ایثارگران نیستیم

 2. محمدی
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  خسته نباشید،من کارت ایثار گری و کارت تکریم دارم ولی وجهی داخلش نیست،،برای حقوق دوباره باید اثدام کنم یا خیر

  • مشاور اقازاده
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت حقوق نیازه شما به ارگان مربوطه مراجعه حضوری داشته باشید

   • محمد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

    بخدا بیکارم .ولا حضوری به بندر یا تهران جزیره سیری که نمیشه .ارسال مدارکم از پادگان بروجرد شش ماه که تحویل دادم .چه کنم لطفا راهی جلو پام بزارید شش بچه دعا گوی شما .

    • مشاور اقازاده
     ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

     سلام وقت بخیر
     شما میتوانید با توجه به ارگانی که خدمت کردید ابتدا از استان محل سکونت خود اقدام کنید تا شرایط شما بررسی شود وبعد از آن شما برای تشکیل پرونده اقدام کنید

 3. محمد موسائی نسب
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام من سرباز نزاجا بودم ودرمنطقه عملیاتی سومار خدمت کردم برای دریافت کارت ایثار ثبت نام واز طریق یگان خدمتی مدت زمان حضور در جبهه تائید شده و فرم مربوطه امضا کردم لیکن تاکنون کارت صادر نشده است برای پیگیری چکار کنم سپاس

  • tahmasebi
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام دوست عزیز، صدور کارت ایثار معمولا پروسه ی زمانبری هست و بین 6 تا 7 ماه باید منتظر باشید.

 4. سیدمحمدآقایی مزرعه نو
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

  یارانه بنده را (باداشتن حقوق 10000000تومان)قطغ کرده اندظاهرا بدلیل بیمه بودن همسر وداشتن حقوق1800000تومانی ایشان که حدود یکسال است که بیمه قالیبافی داشته ازدلالیل اصلی آن میباشد
  حداقل یارانه بنده را تنهایی بپردازید متشکرم بنده دارای کارت ایثارگری (6ماه در جبهه رانیز دارم)

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام
   به پلیس+10 مراجعه کنید

 5. حسین.
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام. من الان 2 ماهه از طریق سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه درخواست صدور کارت جدید دادم هنوز جواب داده نشده به درخواستم. بخوام پیگیری کنم ببینم چه اتفاقی افتاده و صدور کارت تو چه مرحله ایه، باید کجا برم؟ باید حضوری باشه یا غیرحضوریم میشه پیگیری کرد؟

  • tahmasebi
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام دوست عزیز اگر در سامانه ایثار ثبت نام کرده باشید میتونید بصورت غیرحضوری پیگیری کنید.

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام
   باید بصورت حضوری مراجعه به بنیاد داشته باشید
   برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 6. علی رضا.
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۵

  من متقاضی دریافت کارت ایثارگری ارتشم و پدرم فوت شدن. وارد سامانه ثبت نام کارت ایثارگران شدم و موقع اسم نویسی پیام داده که شما نمیتونید باقی مراحل ثبت نام رو انجام بدید، دلیلش چی می تونه باشه؟ ممنون

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام
   برای کارت ایثارگری به صورت حضوری و مراجعه به بنیاد اقدام کنید

  • tahmasebi
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

   سلام دوست عزیز این مسئله مربوط به سازمان آجا مباشد و باید بصورت تلفنی و یا تلفنی پیگیری کنید.

 7. احمد
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  بنده برادر شهید هستم و برادرم‌ در سال ۱۳۶۷ که سرباز سپاه بوده در سیستان‌ بلوچستان شهید شده چند وقت پیش که برای درخواست وام‌ به آنجا مراجعه کردم دیدم توی سیستم زده متوفی سال ۱۳۶۷ مجروح و سال ۱۳۷۷ فوت کرده پدر و مادر چون بی سواد بودن هم اطلاعی نداشتن از این موضوع الان باید چکار کنم؟؟

  • tahmasebi
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام دوست عزیز شما با مدارک مسجل و تاریخ فوت دقیق به بنیاد شهید بصورت حضوری مراجعه کنید.

 8. محمود
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲

  سلام بنده حقیر جانباز بیست درصد هستم ایا بابت ۳۰ ماه سابقه جبهه امتیاز درصد اضافه میشود به بیست درد جانبازیم ممنون راهنمایی کنید

  • مشاور صادقی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام
   سابقه جبهه و درصد جانبازی دو مقوله کاملا جدا هستند

 9. حسن زاده
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام ازتاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ مدارک برای درصد تحویل دادم هنوز هیچ خبری نشده چن سال باید طول بکشد خودم پرونده بوردم اهواز پادکان همیدیه تحویل دادم

  • tahmasebi
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام دوست عزیز مدت 2 سال برای مشخص شدن این مسئله زمان زیادی است و شما باید مجدد از طریق مراجعه حضوری پیگیری کنید.

 10. حیدر
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام برای اصلاح سابقه جبهه کارت ایثارگری سپاه کجا باید مراجعه کنیم ؟ناحیه شهرستان مراجعه کردیم میگن قابل اصلاح نیست چون خودشون اشتباهی ۱سال ازسابقه ام کم کردن

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت بخیر
   به آخرین یگان محل خدمت خود مراحعه نمایید .

 11. علی سید ابراهیمی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام.پدر من مدت ۴۲ماه در جبهه حضور داشت…هنوز کارت ایثار دریافت نکردیم ولی ۲ماه پیش مدارک لازم رو دادیم اما هنوز تو سامانه هم ثبت نکردند.بخاطر تبدیل وضعیتم تو پالایشگاه اصفهان به لویزان رفتم ونامه تاییدیه ایثارگری پدرمو گرفتم اما هیچکس نامه رو تحویل نگرفت ومنو از سرشون باز کردند..با اینکه چارت باز شد برای تعقییر وضعیت اما با پارتی اشناهاشونو رد کردند.چنانچه بنیاد بتونه کاری انجام بده لطفا بهم پاسخ بدید

  • مشاور صادقی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   بله از طریق یگان خدمتی پدرتون و بنیاد پیگیری کنید

 12. سعید
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام
  پدر من بین سالهای ۶۳ تا ۶۶ به مدت سه سال در پایگاه هوایی دزفول خدمت میکرده (نیروی کادر ارتش ) ، میخواستم ببینم آیا کارت ایثارگری بهش تعلق میگیره یا خیر ؟
  با تشکر

  • مشاور محمدی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال های 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 13. حسنعلی کریم زاده
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۸

  با سلام و ارادت بنده ۷ ماه سابقه جبهه داوطلبانه دارم برای وام ازدواج دخترم بانک اعلام میکند که شامل حالتان نمیشود در صورتی که در دستور العمل هست که وام دو برابری به فرزندان رزمندگان تعلق بگیرد لطفا راهنمایی بفرمایید

  • tahmasebi
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام دوست عزیز برای دریافت وام دو برابری ازدواج شما باید کارت ایثار هوشمند خودتون رو دریافت کرده باشید.

 14. علی
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام وقت بخیر
  ایثارگران ناجا هم کارت صادر می شود ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام
   بله برای بررسی دقیق تر مدارک و سوابق ایثارگری تماس بگیرید

 15. موسوی
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام پدرم من ازسال۶۲ تاسال۶۶ درجبهه بصورت بسیجی اعزام شده وپدرم الان به رحمت خدا رفتن وحتی شیمیایی خورده وکارت بهداری سپاه هم داریم برای گرفتن دارو وحتی به بهزیستی معرفی شده که اعلام ازکار افتاده زدن ولی تاالان هیچگونه حقوقی یاکارت ایثارگری نگرفتیم وچندین بار مراجعه کردیم به ناحیه سوسنگرد میگن پرونده گم شده وخودمون مدارک وکارتهای صادر شده رو داریم الان به مادرم چیزی تعلق میگیره حقوقی یاکمک معیشتی لطف بکنید راهنماییم بکنید ممنونم

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری پرونده ایثارگری پدرتان از طریق بنیاد امور ایثارگران اقدام نمایید.

 16. علی اکبر اعظمی
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  بنده جانباز ۲۵ درصد هستم که بدلیل ترور بدست منافقین به درجه جانبازی نائل شدم . کارت جانبازی قدیم داشتم و تبدیل به کارت هوشمند شد ولی این کارت مفقود گردیده . تمامی مدارک در پرونده بنده در مرکز جانبازان تهران موجود است و الان هیچ مدارکی در اختیار ندارم . هیچکدام از این مراحلی که در پیگیری گفته شده برایم امکان ندارد . مگر صدور المثنی بر اساس سوابق موجود در بنیاد جانبازان .
  شماره ملی 2559031981
  شماره جانبازی مندرج روی کارت جانبازی 2301222358
  راهنمایی بفرمایید چکار کنم .

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت بررسی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. عسگر امجدی قرقشلاق
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  من ۱۹ماہ و۱۰ روز در نیروی انطزامی جنھہ دارم مدارک جبھہ را دادام ۵ماہ است کارت ایسار کی بہ دستم مرسد

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر در صورت تایید مدارک ایثارگری حداکثر تا 6 ماه بدستتون میرسد

 18. مسلم
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام براد قاسم منهم مثل شمافکرمیکردم ولی اشتباه کردم سال۶۴ دروالفجر۸بودم۱۶سالم بودهم شیمیایی شدم هم موجی ریه وچشم راستم داغونه گواهی مجروحیت شیمیایی دارم ولی اون یکی نیست.بعدازمدتهابیکاری وبدبختی به اصراردوستان رفتم دنبالش ولی چه سود.همون حرف شماست پارتی ورابطه ودیگرهیچ

  • مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز حتما باید به صورت حضور به بنیاد مراجعه فرمایید.
   جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 19. محمود سلطانی تاج ابادی
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام مدت یازده ماه هست مدارک تحویل دادم برای تعویض کارت ایٽار برای تاید فرم رفتم امضا کردم هنوزمنتظرم مگرچقدرکارداره چرا این رزمندگان خسته جنگ ومریض را نگران دارید کارخوبی نیسن سن بالا رفته خیلی ازانها فوت شدن بقیه هم هرلحظه رفتنی ازارندهید

  • مشاور جوادی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید حضورا به بنیاد مراجعه کنید
   صادر شدن کارت ایثار زمان بر هست و ممکنه تا 6 ماه زمان ببره.

 20. abbas
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  با عرض سلام و ادب و احترام
  اینجانب در تاریخ 1401/07/01 بازنشسته وزارت دفاع شدم و جهت صدور کارت یکسان سازی به کانون مرکزی ودجا مراجعه کردم و متولیان امر بیان داشتند شامل شما با کد پرسنی 410 (آجا) نمی شود و فقط مختص کد 430(سپاه) می شود که بعضی از همکاران بنده را شامل می شد در صورتیکه پرسنی محل خدمت ما در هنگام استخدام بعضی از همکاران را آجایی و بعضی ها را سپاهی معرفی و ثبت در حکم کارگزینی می نمود و اختیار با پرسنل گروه نبود و لیکن الان به بنده اعلام نموده اند که شما متقاضی دریافت کارت یکسان سازی نمی باشید (با اینکه از هر دو گروه آجا و سپاه در یک مجموعه کار می کردیم)،لطفا بفرمائید از چه طریق می توانم موضوع خود را پیگیری نموده و کارت یکسان سازی را دریافت نمایم.
  با تشکر و سپاس فراوان

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی جهت پیگیری وضعیت کارت ایثار خود باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه داشته باشید.

 21. مریم
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام برای دریافت حقوق ایثارگری باید چیکار کنیم؟

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از نحوه دریافت حقوق ایثارگران با مشاورین ایر ان تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • sadeghi
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام
   روز بخیر باید حضوری تشریف ببرید سازمان امور ایثاگران شهر محل سکونت تون

 22. علی
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

  سلام من خدمت سربازی یک سال درمنطقه عملیاتی کردستان گردان ضربت ژاندارمری خدمت کردهام البته تاریخ اسفند سال شصدوهفت تا اسفند شصدوهشت.ایا ایثارگری به من تعلق میگیرد.ممنون میشم جوابم بدید

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به منطقه خدمت شما ممکن است تعلق بگیرد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 23. سعید
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  باسلام
  سربازان وظیفه ای که در زمان جنگ در ژاندارمری خدمت کرده اند وسپس دوره احتیاط را در ارتش گذرانده اند تکلیف کارت ایثار آنها چه میشود؟کل سوابق ایثارگری و کارت ایثار را ارتش میدهد یا نیروی انتظامی؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید

 24. سهرانی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

  سلام پدرم از سال ۶۹ تا ۷۱ در منطقه شمال غرب خدمت کرده ایا کارت ایثار بهشون تعلق میگیره؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام روز بخیر با توجه به شرایط شما بله احتمال دارد بهشان تعلق بگیرد

 25. امین
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام وقت بخیر،پدر من از بهمن ۶۷الژ خرداد ۶۸خدمت سربازی رو در منطقه کردستان گذرانده،ایا ایثارگری شامل ایشان میشود ؟
  متشکرم از پاسخگوییتون

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام روزبخیر
   بله تعلق میگیره.

   • Ali
    ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

    سلام و عرض ادب
    پدر بنده سال ۶۱ اعزامی ژاندارمری استان زنجان بودن
    علاوه بر خدمت سربازیشون ۶ ماه هم دوره احتیاط تو همون منطقه داشتن و کارت احتیاطشونم موجوده
    خواستم ببینم طبق قانون جدید میشه براشون ایثارگری درست کرد؟
    ممنونم

    • isaei
     ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

     سلام وقت بخیر شما باید برای تشکیل پرونده ایثارگری به نزدیکترین یگان انتظامی مراجعه کنید

 26. فرزاد
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام پدر من به مدت ۱۴ ماه به صورت داوطلبانه در جبهه از نیروهای سپاه بوده و الان از خوزستان به تهران مهاجرت کردیم و میخواهیم براش کارت ایثارگری بگیریم، مدارکش رو هم آوردیم. الان باید چیکار کنیم

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر به یگان محل خدمت پدر مراجعه کرده و درخواست خود را باید به صورت حضوری ثبت کنید

 27. رمضانی
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام وقت بخیر برای گرفتن سهمیه ایثارگری باید حتما افراد رزمنده باشند؟ مادر بنده معلم بود و در سال های تعیین شده در منطقه جنگی خدمت کرده اند آیا ایثارگری به افراد معلم هم تعلق میگیرد؟

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشته و خدمت کردند.برای استعلام وضعیت مادر از طریق بنیاد امورایثارگران اقدام نمایید.

 28. ابراهبم صادقی صورابادی جانباز 49 درصد قطع عصو
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  باسلام عرض ادب محصر تمامی عزیزان. این مطا لبات به چه کسانی تعلق گرفته چندین سال است که بنیاد واریز میکند 38سال است نه از ارتش یا بنیاد پرداختی ندیده ایم حق ایثارگری به چه کسانی تعلق گرفته این خبرها را درمورد شهدا جانبازان اطلاع رسانی می کنید متنی را خواندم بابت مدرک تحصلی هرکه دارد تحویل ایثار گران ارتش بدهد در سیستم ثبت کنند امروز مراجع به لویزان داشتم مدرک تحصلی را دادم قبول نکردن گفتن اخباری که سایت ثبت میکند دوروغ محص وهرکس گفته بی خود کرده سرکار تان گذاشتن. امید مان رسیدگی به جانبازان با شعار وادن تا عمل کردن فاصله دارد از درد اعصاب گوش درد رنج می بریم خدا لطفی کند موفق باشید

 29. کریمی
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقتتون بخیر ، من پدرم سربازیش که دو سال بوده تو منطقه عملیاتی و تو سال های جنگ بوده الان برا استعلام و دریافت گواهی چقدر زمان میبره تا دستم برسه

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   پیگیری کنید که زودتر به دستتون برسد

 30. محمد عیسی شیرشکن
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۳

  سلام من کارت جانبازی بنیاد شهید دارم چون پاسداروظیفه بودم باید کارت ایثارگری هم بگیرم

  • ekhlasi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت بخیر بله باید برای کارت ایثارخود اقدام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 31. علی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  با عرض ادب واحترام بنده سال ۶۷درمنطقه استان کرمان ده ماه با اشراقاچاقچیان درگیر بودم و دوماه هم اسلام آباد غرب عملیات مرصاد درجبهه بودم آیا کارت ایثارگری شامل بنده میشه باتشکر نظری

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   با سلام از یگان مربوطه خود اقدام کنید

 32. احمدکمرئی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  احمداینجانب کارت خدمت سربازی ۱۸ماه واحتیاط به پلیس +۱۰ دادم فقط کارتبه ۱۸ماهم اومده وکارت احتیاط نیامده بایدکجامراجع کنم

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام وقت بخیر باید رجوع کنید به بنیاد شهید و ایثارگران شهرتان .برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 33. محمدباقر مهرابی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام
  اینجانب محمدباقر مهرابی که درسال۶۴الی۶۶درجبهه های

 34. رحیم صالحی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام خداقوت
  من ۲۷ ماه فقط در منطقه جنگی جنوب حضور داشتم بعدش حتی آلوده به شیمیائی هم هستم اما متآسفانه دریغ از یک پاسخ درست و حسابی حدودا ۱۰ /۹۹ ثبت نام کرده ایم وهنوز خبری نشده تمام دوستانم حتی معیشتی هم دریافت می کنند تکلیف من چیست

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   با سلام از طریق سامانه ثبت نام کارت ایثارگران سپاه و ارتش 1401 اقدام کنید یا یگان مربوطه یا بنیاد اقدام کنید

 35. هادی موسوی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام من تابحال هیچگونه استفاده ای از امکانات نکردم و کارت ایثارگری هم اقدام نکردم!از کجا باید شروع کنم؟در ضمن مشهد زندگی میکنم و ۸ ماه بصورت بسیجی جبهه بودم

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام باید برای ثبت نام در سامانه ایثارگران سپاه و ارتش اقدام کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنید

 36. الف
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

  با سلام پدر من در سال 63تا سال 65 در جبهه بوده در سپاه بوده الان فقط یک کارت پایان خدمت داره از سپاه هم پرس و جو کردن که حقوق تعلق میگیره تشکر میکنم بگین که باید چیکار بکنیم کجا مراجعه کنیم تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام با مدارک موجود به آخرین یگان خدمتی مراجعه نمایند و درخواست کارت ایثار ملی بدهند و بعد از آن از طریق بنیاد شهید و امورایثارگران برای گرفتن حقوق اقدام نمایند.

 37. علیرضا
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام بنده از سال ۶۵ الی ۶۷در منطقه جنگی کارت ایثار ۲۴صادرشد درصورتی ۲۵ درمنطقه بودم یک مارا لازم دارم

 38. علی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام ،،تکریم کارت رو ۴ماه پیش دریافت کردیم ،طبق چیزی که گفتن فعال کردیم ،،۲۰۰ تومن شارژ شد ولی بعد از آن دیگه شارژ نشده ،،فروشگاه اتکا هم رفتیم گفتن اکثرا همین جوریه یکبار بیشتر شارژ نشده،،بعدش استفاده از تکریم کارت تاثیری در تخفیفات اتکا نداره،،،همه اینها به کنار ،،خود کارت ایثار که به بنده دادن واقعا کجا میشه ازش استفاده کرد خیلی جاها میگن هنوز طرحی براش نیومده ،،،وفقط در حد یه کارت شناسایی هستش ،،،الان سن بنده نزدیک به ۶۰ ساله وکارگر ساده هستم،نمیدونم قراره این کارتها کی به دردمان بخورد

  • نقدعلی فاطمی
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

   کارت تکریم باپیامکی که فرمودی فعال نشده که ۲۰ماه هم حضور درجبهه داشتم الان نزدیک به ۵۷سال دارم بیمه آزاد پرداخت میکنم پس کی بدردم میخوره .هرفروشکاهی هم میرم میگن اعتبار نداره پس برای چی کارت ایثار دادن

 39. علی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام ،چرا تکریم کارت شارژ مجدد نمیشه و مثل کارت حکمت اعتبار نداره ،ایا بعدن طرحی براش ندارن

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

 40. احسان
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام
  پدرم کارت ایثارگری داره ودنیا رفته میخوام واسه مادرم که سرپرست خانواده است حقوق ایثارگری اقدام کنیم
  مادرم زیر پوشش کمیته امداد است و چند سالی هست که بیمه تامین اجتماعی واسشون رد میکنن آیا این بیمه مشکل ساز نمیشه واسه تشکیل پرونده
  چکار باید کنیم اگه اطلاعی در رابطه با این موضوع دارین خواهشا اطلاع رسانی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری برقراری حقوق ایثارگران با در دست داشتن مدارک به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 41. نورعلی نوروزی
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام من در منطقه عملیاتی سرو ارومیه سرباز بودن گردان شهید چمران یک سال و 15 روز خدمت کردم در ژاندارمری سال 66 الی 67 کارت ایثارگر و معوقات تعلق میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر اگر بعد از بال 67 باشد و در منطقه عملیاتی باشه بله لحاظ میشود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 42. مسعود
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  ۲سال درژاندارمری گردان قصرشیرین سال ۶۰تا۶۳خدمت کردم وچگونه غیرحضوری ثبت نام کنم برای کارت ایثاراقدام کنم چون بنیادمیگه یاخانواده شهدابایدباشیدیا جانباز لطفاراهنمایی کنیدباسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام . به سامانه سجایا مراجعه کنید و مدارک خود را ثبت کنید

 43. قاسم
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام وقتتون بخیر… موردی که اغلب نادیده انگاشته میشه و هیچ مرجعی اونو لحاظ نمی‌کنه اینه که زمان جنگ هر کس می‌رفت جبهه، امیدی برای برگشتن نداشت… اما کسانی بودند که سابقه طولانی در جبهه داشتند ولی در خط نبودن، اصلا کسانی که در خط مقدم بودند بیش از شش یا هفت ماه دوام نمی‌آوردند و شهید یا مجروح می‌شدند. اما افرادی هم بودند که مثل من هفت هشت ماه در جبهه بودند و در خط مقدم… در حالیکه مرگ رو پذیرفته بودیم ولی قسمتمون نشد… اون موقع من ۱۷ سالم بود، می‌خوام بدونم گناه من چی بود که شهید نشدم؟ من برای مردن آماده شده بودم … جزو معدود کسانی هستم که داوطلبانه روی مین رفتند ولی طوریم نشد… هر چند زندگی موهبتی خدائی است ولی من و امثال من برای این زندگی آمادگی نداشتیم چون قبلش چگونه مردن رو یاد گرفتیم. پس از پایان جنگ سالها در شوک بودم و بالاخره وقتی متقاعد شدم به زندگی ادامه بدم نه مدرک تحصیلی داشتم نه تخصصی… کارهای بسیاری انجام دادم و بی‌نتیجه رها کردم … هنوز که هنوزه نه تونستم ازدواج کنم نه دیگه اشتیاقی برای اینکار دارم … من از هیچ نهادی ارگانی چیزی نمی‌خوام چون این حکومت به من یک زندگی بدهکاره … من شاگرد ممتاز دبیرستان نراقی بودم… قاری و حافظ قرآن بودم … بعد از جنگ کسانی برای خودشون سفره پهن کردند و خودشونو کهنه سرباز جنگ معرفی کردند که اطمینان دارم حتی یک عراقی هم در جنگ ندیدند. الآن اونا شدن سردار و امثال من شدن سربار … فقط خواستم بگم این کارت ایثار رو هم پیش خودتون نگه دارید اینقدر ولخرجی نکنید. ما با خدا معامله کردیم. معیارهای شما برای تشخیص خودی از ناخودی از بنیان غلطه… واقعا خجالت آوره که افراد بتونن با ریاکاری و ظاهرسازی و پاچه‌خواری و…. خودشونو از بدنه نظام بدونن و سهم خواهی کنم برای خودشون و اقوامشون …. و افرادی چون من که بیشترین ضربه رو از جنگ خوردم حتی ندونم کارت ایثارگری چی هست چه برسه سهمی از سفره انقلاب بخوام طلب کنم. کارت هم ارزونی خودتون … خواستم دوستان و سروران گرامی که پیام میدن و درخواست کارت میکنند هشیار باشند که طرف معامله اونها فقط خداست. هیچوقت از افرادی که هنگام خوردن، خصلت آدمیزاد بودن خودشونو فراموش می‌کنند، چیزی طلب نکنید. یا حق

  • امیر
   ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۱

   درود وسلام بر تو ای بزرگ مرد هر سخنی که گفتی درست است بخدا چند بار خواستم دست به خود کشی بزنم ولی از پروردگار خجالت کشیدم منهم گردان شهادت بودم ۲۱ ماه تمام بخدا از بجهان خجالت می‌کشم ازاینکه سر بارشان هستم انواع بیماریها اومده سراغم . برادر عزیز ما که ساکمونو بستیم فقط منطزر فرشته مرگ هستم خدا به شما عمر با غذا بده که حقیقت گفتی تو این بخور بخور کی بفکر من آشناست بچهاشونو چکار کنن تو آمریکا اروپا خرج ولخرجیهای اینارو کی میده امیدوارم که خون پاک شهدا بیچارتون کنه

   • مشاور کریمی
    ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 44. امیرحسین
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام خداقوت ، کسانی ک مناطق عملیاتی مثل سیستان و بلوچستان خدمت میکردند هم مشمول دریافت کارت ایثارگری میشوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی که خدمت سربازی خود را و یا به صورت داوطلبانه در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند تعلق می گیرد.

 45. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۷

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره احتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص دریافت کارت ایثار با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 46. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۳

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

 47. مسعود
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۵

  باسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه دادهباسلام بنده مهرسال ۶۰ بهمراه پسرداییم به اهواز وبه ستادجنگهای نامنظم پیوستم درانجامجروح شدم یکشب بیمارستان سوسنگرد بستری شدم ودوباره بارضایت خودم به خط برگشتم وتادهم بهمن درسوسنگرد بودم وبه مرخصی امدم چون قبلا دفترچه خدمت گرفته بودم به حوزه نظام وظیفه رفتم واعزام شدیم به ذوب آهن اصفهان دوران آموزشی یکهفته ای درپادگان بودم وطاقتم نگرفت ازپادگان فرارکردم وبه سوسنگرد برگشتم ودرحمله فتح المبین شرکت داشتم که پسرداییم محمدرضارسولی به شهادت رسید وبا پیکرش به قم رفتم وبعداز دفن برگشتم به پادگان اموزشیم ومرا یک شب بازداشت کردن وجریان جبهه را به فرمانده ام گفتم وهنوز گروهانی که باهاشون بودم تقسیم نشده بودند وچندروزبعدمنو بهمراه هفده نفردیگرتبعیدبه گردان مرزی قصرشیرین کردند وحدود دوسال درژاندامری بااضافه خدمت سپری کردم وترخیص شدم بادوکارت پایان خدمت ودوره اعتیادوبه منزل برگشتم ودوباره سال ۶۶رفتم اهواز ودرجهاد سازندگی به جبهه فرستادند همان روز اول نیسان تحویلم دادند وسقای خط شدم وازبخت بدم ترکش وموج به من وماشینم اثابت کرد وراهی بیمارستان شدم وحدودیکهفته ای دربیمارستان اهواز بستری شدم وبعداز ان اعزام به بیمارستان محل سکونت شدم وازبیمارستان فرارکردم وبه خط رفتم وحدودیکی دوماه ماندم وچون ناراحتی اعصاب روان داشتم به تهران برگشتم وپیگیر مجروحیتم نشدم واین یادگارجنگ مانع این شد هرکجا مشغول کارشدم دائمی نبود واخراج میشدم تااینکه ۱۰سال پیش اقدام به پیگیری مجروحیتم شدم که هنوزهم موفق نشدم انقدردوندگی وبه شهرهای مرزوپیگیری ازبنیاد وسوسنگرد نامه ای داد که هیچ مدرکی ازسال پنجاه نه تاشصت دونداریم همه منحدم شده وباپیگیری ازبنیادجانبازان ونامه نگاری چندوقت قبل بامن تماس گرفتن که مدارک بیمارستانت رسیدوبه سپاه فرستادن ماده۱۳۴که کمیسیون بایدبشوم که هنوز بنیادتاریخی اعلام نکرده لطفا راهنمایی کنید میتوانم کارت ایثارژاندارمری بگیرم درضمن چون کارتهای پایان خدمتم مفقود شده بود وبه قصرشیرین رفتم چندسال پیش وبهم هم برگه داده اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس اند که درجبهه بودم هم کارت صادرکردند چگونه کارت ایثاربگیرم باسپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در خصوص دریافت کارت ایثار با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 48. M
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام وقتتون بخیر
  برای دریافت حقوق و مزایای ایثارگری می تونم به بنیاد شهید شهر دیگری به جز شهر خودم مراجعه کنم؟؟کارت ایثارگری هم دارم.چون شهر خودم پاسخگو نیست.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر
   بله منعی وجود ندارد.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر بله اما باید مربوط به یگان ایثارتون باشه

 49. II
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

  سلام وقت بخیر من کارت ایثارگری دارم مدت خدمت یکسال و ده ماه آیا میتونم حقوق و کمک معیشت دریافت کنم؟
  و اینکه یه مشکل دارم من به بنیاد شهید شهر خودم برای دریافت خدمات برخط مراجعه کردم ولی گفتن این وظیفه ما نیست بعد که زنگ زدم گفتن شما ایثارگر هستید و به شما تعلق نمی گیره آیا همچین چیزی ممکنه؟
  می تونم به بنیاد شهر دیگری برای دریافت خدمات برخط مراجعه کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر دریاقت کارت ایثارگری میتونید از حقوق و کمک معیشت استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 50. حسین
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام من کارت ایثار (کارکنان وظیفه) دارم و به مدت یک سال و نه ماه و چهار روز در جبهه بودم باز نشسته تائمین اجتماعی هستم می‌خواهم بدانم که حقوقی،یا وامی …..چیزی به من تعلق میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام . باید به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید

 51. فرشاد خدایی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۰

  آیا کارت ایثار به من تعلق میگیره

 52. فرشاد خدایی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۹

  من حدود ۵ ماه از طرف هلال به منطقه جنگی ماووت عراق اعزام شده بودم برای خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر بایدوضعیت شما بررسی بشه میتونین تماس بگیرین

  • حسین
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام من کارت ایثار (کارکنان وظیفه) دارم و به مدت یک سال و نه ماه و چهار روز در جبهه بودم باز نشسته تائمین اجتماعی هستم می‌خواهم بدانم که حقوقی،یا وامی …..چیزی به من تعلق میگیرد

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

    سلام بله

 53. محمد بدیع واثقی
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  با عرض سلام،من بیست و هفت ماه تمام در جبهه بودم (ارتش)و در کارت ایثارم مدت حضور فقط نوزده ماه و چهارده روز درج شد، و نمیدانم اینطور محاسبه درسته یا نه، و میخواستم بدانم آیا برای بیمه و یا بازنشتگی برای ما راهکاری وجود داره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام .به ستاد کل ارتش مراجعه کنید و پیگیری کنید

 54. ایمان
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام.
  پدر من ۲4 ماه خدمت سربازیش در زمان جنگ در ارتش بوده و بعد از اون ۴۰ ماه بطور بسیجی در سپاه بوده.
  خواستم بدونم کارت هوشمند رزمندگی ارتش و سپاه با هم تفاوت داره و جداگانه باید اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری برای هر دو ارگان سپاه و ارتش به طور جداگانه صادر می شود اما برای بررسی شرایط شما به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 55. ایرج
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

  کارت ایثار با کارت جامعه ایثارگران تفاوت داره؟
  پدر من ۲۴ ماه خدمتشو تو منطقه جنگی بوده.کارت جامعه ایثارگران رو داره.اما از سایت ایثار استعلام گرفتم هیچ اطلاعاتی مبنی براینکه پدرم ایثارگر هستش نبود.
  حالا باید چیکار کنم و به کجا مراجعه کنم.
  با تشکر از شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیر باید از طریق اخرین ارگان ترخیص شده پیگیری کنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • سعید
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

    باسلام
    من پدرم در سال های61تا63دوران وظیفه و احتیاط را در منطقه جنگی گذرانده است.
    18ماه خدمت سربازی درژاندارمری و 6ماه احتیاط را در ارتش
    الان نمیدانیم که جهت دریافت کارت ایثار به ارتش باید مراجعه کرد یا نیروی انتطامی
    آیا سوابق توسط یکجا ثبت میشود و یک کارت داده میشود یا نه بایدبه هر دو ارگان مراجعه کرد وجداگانه اقدام نمود.

    • karimi
     ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 56. رحیم صالحی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام خداقوت
  من یک سال پیش برای دریافت کارت ایثارگری ثبت نام کرده ام ولی متآسفانه هنوز هیچ خبری نشده ومشکل من چگونه حل می‌شود ۲۷ ماه فقط در منطقه جنگی جنوب حضور پیوسته داشتم و الوده به شیمیائی هستم و

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقتتون بخیر لطفا برای پیگیری کارت ایثارگری خود در صورت ثبتنام به یگان ترخیصی خود مراجعه کنید

 57. حسین غفوری
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

  پدرم سابقه 40 ماه حضور در جبهه را دارند ولی اقدام به دریافت کارت ایثارگری نکردند و حدود یک سال است که مرحوم شدند، آیا امکان پیگیری و صدور کارت ایثارگری وجود دارد. ممنونم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر برای گرفتن کارت ایثارگران شما می توانید به آخرین یگان خدمت پدرتان مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 58. مسعود خادمی
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام من سرباز ژاندارمری بودم ۲۴ ماه هم در جبهه بودم اطفا راهنمای کنید چگونه کارت ایثار بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام و گرقتن کارت ایثارگری باید به اخرین ارگان ترخیص شده مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 59. اردلان مشیری
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

  سلام خسته نباشید من جانباز 5درصد هستم و کارت جانبازی رابعد از گذشت 32سال گرفتم.لطفا در مورد گرفتن کارت ایثار راهنمایی بفرمایید.سعی کردم با تلفن تماس بگیرم ولی دقیقه‌ای 5000توملن برایم سنگین بود.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر از خدمتگذاران به ایثار گران

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام جهت دریافت کارت ایثار اگر ارتش بودید میتونید از سایت اجا اقدام کنید و تکمیل اطلاعات را انجام دهید اگر سپاه بودید از سایت ایثار اقدام میکنید

 60. محمد بسته سمندر
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۹

  با سلام من ایثارگر 24ماه در منطقه کارت قدیم دارم تا حالا تاحالا هیچ دردی را ازمن دوا نکرده. دخترم سال گذشته با رتبه 3000 نتوانستیم از کارت ایثار استفاده کنیم واسال مانده.ممنون میشم برمایید چطور کارت جدید دریافت کنیم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مجدد و گرفتن کارت جدید ایثارگری باید ارگان شما مشخص شود.برای یگان ارتش به نزدیکترین پادگان محل سکونت خود مراجعه کرده و برای یگان سپاه به بنیاد امور ایثارگران شهر خود مراجعه نمایید.

 61. سعیده باقری
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۷ ماه سابقه جنگ داره برای دریافت کارت ایثارگری باید چیکار کنم ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام کارت ایثارگران باید در درجه اول به اخرین ارگان که ترخیص شدین مراجعه حضوری داشته باشید

   • پژمان
    ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

    سلام ودرود
    پدر بنده در سال 69 منطقه جنگی سردشت بوده و خودم کسری خدمت هم گرفتم بابت حضور در منطقه جنگی
    میفرمایید که کارت ایثارگری سپاه تعلق میگیره یا نه
    ممنونم

    • کارشناس ارشد
     ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

     سلام وقت بخیر بستگی به زمان خدمت داره

     • پژمان
      ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

      سال 69 به مدت 24 ماه بوده با این شرایط چطور ؟

 62. داود
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام پدر من براش 9ما منطقه جنگی اهواز خورده یک رسید دادن برای کارت ایثار ولی هر جااستعلام میشه نامی وجود نداره این وکجا باید ثبت کنم اگه الان نتونم کاری کنم نمیتونم تبدیل وضعیت شم الان یک ماه اززمان گرفتن رسید گذشته ازتهران نیروی زمینی گرفتم

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت به خیر
   به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 63. پریسا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  سلام پدر من ۲۸ماه موقعی که جنگ بوده سرباز بود از سال ۱۳۶۴تا ۱۳۶۷همونجا هم به دستش تیر خورده و خب چندتا مدارک از سربازیش داریم آیا میتونه کارت ایثار گری بگیره و برای اگه کارت ایثارگری بگیره باید چیکار کنه و اینکه نمیشه از اونجایی که زندگی میکنیم اینکارو پیگیری کنیم آخه هزینه ای نداریم که بخواهیم بریم یه شهر دیگه و کاراشو پیگیری کنیم ممنون میشم بگین

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام وقتتون بخیر بله کارت ایثار شامل حالشان می شود در صورتی در مناطق جنگی حضور داشته باشن و برای گرفتن کارت ایثار با ارایه مدارک از جمله کارت ملی شناسنامه و عکس مدارک موجود از دوران جنگ به یگان ترخیصی خود مراجعه کرده و تقاضای کارت ایثار کنند.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقتتون بخیر بله در بازه زمانی مناسبی بودند اما باید منطقه خدمت ایشان مشخص شود زیرا ملاک است

 64. عباسی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  من در سال ۱۳۷۰ به مدت ۹ماه در منطقه خدمت کردم که می گفتند منطقه جنگی محسوب می شود ایا کارت ایثاری به من تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام بله.

   • عباسی
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۸

    سلام
    از شما سوال کردم که من در سال ۱۳۷۰در منطقه گیلان غرب ۹ماه خدمت کردم که ایا کارت ایثار به من تعلق میگیرد جواب دادی بله،
    حالا با توجه به این توضیحات و اینکه من لشگر ۲۳نوهد خدمت کردم به کجا مراجعه کنم .و چه مدارکی نیاز است.ممنون از راهمایی شما

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

     سلام وقت به خیر برای ثبت نام کارت ایثارگری به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران شهر خود مراجعه نمایید.

     • محسن پژند
      ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

      با درود
      پدر بنده خدا رحمتشان کند بیش از ۶۰ ماه در جبهه حضور داشتند بعد از بازنشستگی بر اثر سکته قلبی فوت شدن بنده سربازی معاف شدم از تبصره پدر بیش از ۵۰ ماه خدمت در حبهه ایا الان کارت ایثار صادر میشه برای پدر که فرزندان بتوانند از مزایا استفاده کنند؟؟

     • کارشناس ارشد
      ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

      سلام
      خیر بعد از فوت صادر نمیشود

 65. رسول
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۲

  بادرودخدمت شمامن کارت ایثارقدیمی دارم و۹ماه جبهه دارم وجانبازهستم ایاکارت ایثارملی بمن تعلق میگیره باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام
   بله.باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کرده و پیگیری فرمایید

 66. علی
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام ما 21ماه کارت ایثارگری ارتش داریم… کارت هوشمند تعلق نمیگیره مگه…. چون نوشتن.. باید 30ماه به بالا باشه…. لطفا توضیح دهید جریان چیه… ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام بله 30 ماه به بالاباشه

 67. فیروز ناصری
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵

  باعرض سلام بند یک سال پیش مدارکم را تحویل تیپ ۲۸۱ شهید نیکخاه دادم وهنوز کارت ایثار بدستم نرسیده خواهشن کمکم کنید چون به این کارت نیاز دارم تشکر مدت جبهه ۲۳ماه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت به خیر برای پیگیری کارت ایثارگری از طریق همون مرکزی که اقدام کردید پیگیری نمایید.

  • عباسی
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

   من در سال ۱۳۷۰ به مدت ۹ماه در منطقه خدمت کردم که می گفتند منطقه جنگی محسوب می شود ایا کارت ایثاری به من تعلق می گیرد تا حالا برای کارت ایثارگری اقدام نکردم

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

    سلام
    منطقه خدمت شما باید توسط بنیاد امور ایثارگران بررسی شود و باید به بنیاد مراجعه کنید.

 68. صهیب
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام
  پدر من 28 ماه جبهه بوده و کارت ایثارگری قدیمی هم نداره که برای ثبت نام شماره کارت ایثار رو وارد بکنم
  باید چیکار کنم؟؟!
  نیازی نیست به منطقه اعزامش بره؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام اره میتونید از ایثارگران محل خدمت خودش اقدام کنید ولی قبلش از محل سکونتتوتن پیگیری کنید

   • سید محمد رضوی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

    با سلام بنده منقضی خدمت سال ۶۲ می‌باشم وحدود ۱۱ ماه حضور فعال درجبهه دارم به چه شکل باید برای کارت ایثارگران اقدام نمایم

    • مشاور محمدی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

     سلام وقت به خیر
     با توجه به پادگان اعزامی خود میتوانید اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)