ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دریافت کارت ایثارگری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۸۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۲ بهمن ۱۴۰۱
دریافت کارت ایثارگری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می دانید اقدامات و مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار چیست؟ در این مقاله با نحوه گرفتن و راهنمای دریافت کارت ایثارگری سپاه ، ارتش ، ناجا ، ایثار ، و ژاندامری و همین طور با نحوه دریافت کارت ایثارگری رزمندگان بسیجی آشنا می شویم، و خواهیم دید که هر کدام از ارگان ها چه شرایطی را جهت صدور این کارت به ایثارگران عزیز دارند. چنانچه در هر کدام از مراحل اخذ کارت ایثار دچار مشکل یا ابهامی شدید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

کارت ایثارگری به عنوان مدرکی شناخته می شود که یک فرد در طول سال های دفاع مقدس، در جبهه حق علیه باطل حضور داشته است و در حفظ حریم کشور تلاش کرده است. در واقع کارت ایثارگری نشان دهنده حضوری هر فرد در جبهه و کمک به حفظ کیان کشور می باشد. همان طور که می دانید در 8 سال دفاع مقدس، بسیاری از هم وطنان در قالب گروه های مختلف، به جبهه اعزام شده اند و در برابر دشمن ایستادگی کرده اند. همین حرکت جهادی باعث شد تا حتی یک وجب از خاک کشور ما هم طی این هجوم وحشیانه جدا نشود.

به طور کلی اکنون بعد از گذشت چندین دهه از به اتمام رسیدن دفاع مقدس، کارتی با عنوان کارت ایثارگری که مختص رزمندگان می باشد، ارائه می گردد. این کارت ها علاوه بر ارزش معنوی بالایی که دارد، نقش مهمی نیز در یکپارچه سازی اطلاعات ایثارگران کشور بر عهده دارد. چرا که پیش از این سیسنم مناسب و یکپارچه ای به منظور جمع آوری اطلاعات این افراد وجود نداشت.

این سیستم اطلاعاتی یکپارچه به این دلیل وجود نداشت که در زمان جنگ تحمیلی، رزمندگان صرفا در دو نیروی مسلح آن زمان یعنی ارتش و سپاه اعزام می شدند. تا پیش از ارائه و ثبت نام کارت ایثارگری، صرفا سپاه و ارتش مسئول اعزام رزمندگان بودند. در کنار آن دو نهاد، جهاد و سایر نهاد های دیگر مانند بسیج، نیرو های پشتیبانی را اعزام می کردند.

در همین راستا اکنون کارت ایثارگری رزمندگان بسیجی، سپاه، ارتش و سایر ارگان ها به صورت جداگانه به افراد داده می شود.

 

به منظور دریافت راهنمای دریافت کارت ایثارگری ارتش، ناجا، سپاه و شرایط مورد نیاز از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

لزوم دریافت راهنمای دریافت کارت ایثارگری

 

راهنمای دریافت کارت ایثارگری

آشنایی با نحوه دریافت کارت ایثارگری

 

 

در کشور ما که یک جنگ هشت ساله را پشت سر گذاشته است، تکریم و احترام به همه افرادی که در جبهه ها به طرق مختلف از حریم کشور دفاع کردند یک اصل مهم است.

از این رو اقدامات متفاوتی صورت گرفته و سازمان های مختلفی برای رسیدگی به همه گروه های  شرکت کننده در دفاع مقدس هم چون شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به وجود آمده است. در این بین، اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری ارتش ، سپاه ، ناجا ، و ژاندارمری یک امر نسبتا مبهم بوده است.

البته، شناسایی همه رزمندگان کار چندان آسانی هم نبوده و هنوز برخی از این عزیزان نتوانسته اند کارت ایثار خود را دریافت نمایند. با این حال، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور اعلام کرده است که 6 میلیون رزمنده حائز شرایط، کارت ایثار را اخذ خواهند نمود. بسیاری از ایثارگران عزیز اطلاعی ندارند که برای دریافت کارت ایثارگری به کجا مراجعه کنیم و یا مدارک لازم چیست. به همین دلیل، بر آن شدیم تا با ارائه راهنمای دریافت کارت ایثارگری به بسیاری از سوالات در این زمینه پاسخ دهیم.

 

 

برای آشنایی با تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور به لینک مربوطه مراجعه کنید.

 

چه افرادی مشمول دریافت کارت ایثارگری خواهند شد؟

دریافت کارت ایثارگری، صرفا به افرادی تعلق خواهد گرفت که در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، در مناطق عملیاتی حضور داشته اند. اما جانباز محسوب نمی شود. ایثارگران باید با مراجعه به اداره ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید و امور ایثارگران محل دارای پرونده و یا پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و ایثارگران با دریافت نام کاربری و رمز عبور در سامانه خدمات الکترونیک ایثار، درخواست دریافت کارت ایثارگری ارتش، سپاه، بسیجی و… را ثبت کنند.

به طور کلی سه گروه زیر جزو مشمولین دریات کارت ایثارگری رزمندگان می شوند:

 • گروه اول شامل رزمندگان پایور (شاغل و باز نشسته)؛ نیرو های انتظامی (مستخدمین کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی، ژاندارمی و پلیس قضایی) حاضر در مناطق جنگی، عملیاتی و یا امنیتی
 • گروه دوم شامل کارکنان وظیفه (کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی و ژاندارمری)
 • گروه سوم شامل پاسداران افتخاری، جوانمردان و نیرو های مردمی رزمنده تحت اختیار نیرو های انتظامی وقت در 8 سال دفاع مقدس که داوطلبانه در این منطاق حضور داشته اند.

 

راهنمای دریافت کارت ایثارگری با ذکر سه روش

هر چند که ممکن است اختلاف های کوچک و بزرگی دیده می شود، اما به طور کلی می توان گفت که دریافت کارت ایثارگری ناجا یا هر کدام از یگان های دیگر، به سه طریق قابل انجام است.

 

 

شیوه اول:  

در روش اول فرد می تواند با مراجعه حضوری به محل یگانی که در آن خدمت کرده است، برای دریافت کارت ایثارگری ارتش یا هر ارگان دیگری درخواست دهد. ضمنا به همراه داشتن مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار و هم چنین پرداخت دو فقره فیش بانکی نیز لازم می باشد. البته توضیحات لازم در مورد این پرداخت را کارکنان مربوطه در اختیار متقاضی قرار می دهند. سپس، کارت ایثار در حدود دو تا چهار ماه بعد برای وی صادر می گردد

 

شیوه دوم:  

در این روش، لازم که برای انجام امور مربوط به ارسال درخواست، به یکی از دفاتر پستی مراجعه شود. البته باید گفت که اداره پست تنها مدارک مراجعه کننده را به یگان مربوطه انتقال می دهد و بیشتر برای افرادی کاربردپذیر است که از یگان های خدمتی دور هستند و یا امکان تحویل شخصی ندارند. نکته مهم این است که ایثارگر باید حتما آدرس و نشانی یگان را در اختیار باجه پستی قرار دارد، چرا که به طور معمول این دفاتر آدرس دقیق را ندارند.

 

شیوه سوم:  

ایثارگر می توانند پس از مراجعه به اداره ارتباطات و مراجعات (هاتف) بنیاد شهید و امور ایثارگران که در آن پرونده دارد، طبق راهنمای دریافت کارت ایثارگری وارد سامانه isaarit.isaar.ir شده و مدارک مربوطه بارگذاری نماید.

 

 

 

به منظور تحلیل کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران توسط کارشناسان بر روی سایت مربوطه کلیک کنید.

 

 

شرایط دریافت کارت ایثارگری 

 

آموزش نحوه دریافت کارت ایثارگری

شرایط دریافت کارت ایثارگری

 

تا چندی پیش دریافت کارت ایثارگری سپاه امکان پذیر نبود و ستاد کل نیرو های مسلح اعلام کرده بود که به رزمندگان سپاه و ناجا، این کارت تعلق نمی گیرد. اما اخیرا اخبار حاکی از صدور کارت ایثارگری رزمندگان در سال جدید از سوی سپاه پاسداران منتشر شد.

بر این اساس همه افرادی که در این ارگان پرونده داشته و از شرایط لازم برخوردارند، می توانند اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری را انجام دهند. البته توجه داشته باشید که این کارت تنها یکبار و فقط برای کسانی که مدارک و اطلاعات آن ها در سامانه ایثار بارگذاری شده باشد، تعلق می گیرد. بنابراین، توصیه می شود که در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید، چرا که المثنی نخواهد داشت.

 

 • تمامی رزمندگانی که در دوران 8 سال دفاع مقدس ازسوی سپاه پاسداران، به عنوان رزمنده رسمی، بسیجی یا وظیفه اعزام یا حضور داشتند، می توانند به سپاه پاسداران محل سکونت خود مراجعه و برای اخذ کارت ایثارگرانی درخواست دهند.

 

 • هر کدام از رزمندگان که سابقه حضورشان در جبهه 45 روز یا بیش از آن بوده است، مجاز به اخذ این کار می باشند.

 

 • برای خانواده متوفی رزمنده نیز لوح ایثار صادر می گردد.

 

 

جهت آشنایی با نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی لینک قرمز را انتخاب نمایید.

 

 

مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار چیست؟

وجود برخی اطلاعات هم چون، مدارک معتبر مربوط به حضور در جبهه اعم از امریه ها، اعزام، ورود و خروج، حکم پایان ماموریت، تسویه حساب بایگانی، گواهی مدت حضور در جبهه ( به صورت تاریخ دقیق، مدت روز، ماه و سال حضور در جبهه) نام مناطق جنگی و عملیاتی، و … از مدارک لازم جهت اخذ کارت ایثار همه ارگان های کشور می باشد. این اسناد از طریق پررسی پرونده رزمنده قابل استخراج است، به همین دلیل به هنگام داشتن سایر مدارک زیر الزامی است.

 

 • کپی تمامی صفحات شناسنامه و اصل آن
 • کپی کارت ملی و اصل آن
 • دو قطعه عکس 3*4 با زمینه سفید
 • همه مدارک نشان دهنده حضور فرد در جبهه
 • تکمیل و امضای دو برگ درخواست کارت و تایید حضور در جبهه ارائه شده از سوی کارشناسان مربوطه

 

 

برای اطلاع از نحوه تخمین رتبه ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مزایای دریافت کارت ایثارگران چیست؟

 • برخورداری از کسر خدمت
 • اختصاص سهمیه کنکور به خود شخص، همسر یا فرزندان وی
 • داشتن اولویت در دریافت وام های اشتغالزایی
 • اختصاص بیمه مختص به ایثارگران
 • اختصاص دو سال خدمت جزء بیمه و یا پرداخت حق بیمه از سوی برخی از سازمان ها
 • اهدای مدال شجاعت
 • اعطای حق امتیاز معافیت از سربازی فرزند برای دارندگان کارت ایثار که در مجموع 30 ماه در جبهه حضور داشته اند.
 • تسهیل در اعطای وام مسکن
 • برخورداری از تخفیف برای مواردی همچون ورود به اماکن تفریحی و رفاهی

 

 

برای اطلاع از جزئیات لازم در رابطه با کسری خدمت ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

نحوه دریافت کارت ایثارگری ناجا

مشکلی که نیروی انتظامی همانند آن چه که در راهنمای دریافت کارت ایثارگری گفته شد، با آن رو به رو بود، نداشتن اطلاع دقیق از آمار و تعداد افراد واجد شرایط دریافت کارت ایثارگری ناجا است. به این ترتیب، در فروردین 99 دستور العملی صادر شد که طی آن، شناسایی ایثارگران راحت تر شد. البته به دلیل وجود پرونده های پایوران انجام این مورد سهل الوصول تر گشت.

پس از این که رزمندگان بر اساس راهنمای دریافت کارت ایثارگری ، اطلاعات لازم را به آخرین یگان محل خدمت خود ارائه نمودند، سازمان مربوطه، آن ها را به شکل الکترونیکی به بیرخانه شورای هماهنگی امور رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح ارسال می کند تا در صورت تایید، کارت صادر گردد.

علاوه بر این، برای اعضای خانواده این عزیزان نیز امکان استفاده از کارت ایثار وجود دارد و لازم است که جهت دریافت کارت ایثارگری ناجا به معاونت نیروی انسانی انتظامی فرماندهی انتظامی استان خود مراجعه نمایند.

 

 

به منظور دریافت راهنمای اخذ کد پیگیری ایثارگری ارتش به لینک مربوطه مراجعه نمایید

 

 

راهنمای دریافت کارت ایثارگری ارتش

آن دسته از رزمندگان یگان ارتش که بیش از سه ماه در جبهه حضور داشته اند، می توانند برای دریافت کارت ایثارگری ارتش اقدام نمایند. برای این منظور می توان به آخرین یگانی که در ان خدمت صورت گرفته است، مراجعه و اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری که در بالا توضیح داده شد را انجام دهند.

هم چنین، اگر صدور کارت با تاخیر همراه بود، ایثارگران می توانند از چند طریق آن را پیگیری نمایند. برای مثال:

به آخرین یگان خدمتی خود سر بزنند

درخواست خود مبنی بر دریافت کارت ایثارگری ارتش را به یگان تحویل و سوابق مربوطه را جمع آوری کند.

مدارک را به صورت سی دی یا لوح فشرده برای ستاد نیروهای مسلح ارسال نماید

 

 

برای اطلاع از نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در آزمون زبان ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مدارک لازم برای تشکیل پرونده و نحوه دریافت کارت ایثارگری رزمندگان بسیجی

نحوه دریافت کارت ایثارگری رزمندگان بسیجی به شرح زیر می باشد و شما نیاز به مدارک درج شده در این بخش از مطلب دارید:

 • اصل شناسنامه و کپی صفحات اول و دوم
 • اصل و کپی کارت ملی
 • دو قطعه عکس رزمنده در ابعاد 3×2 با پشت نویسی
 • فیش تلفن یا برق که در آن کد پستی مشخص شده باشد.
 • اصل و کپی مدرک مربوط به گروه خونی فرد (گواهی نامه یا کارت جبهه)
 • مدرک فوتی رزمنده متوفی
 • حضور شخص رزمنده برای امضا و اثر انگشت فرم واسط ضروری می باشد.
 • کپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان تحت تکلف
 • کپی و اصل مدارک مربوط به جانبازی

 

برای کسب اطلاع از شرایط دریافت وام با کارت ایثارگری روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

مدارک و اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری سپاه

همان طور که در راهنمای دریافت کارت ایثارگری گفته شد، داشتن مدارک مبنی بر حضور در جبهه برای اخذ این کارت ضروری است. از این رو، رزمندگان سپاهی بایستی در هنگام مراجعه به بسیج بایگاه ها این مدارک را به خود به همراه داشته باشند.

 

 • ارائه اصلی و رونوشت همه صفحات شناسنامه رزمنده، همسر و فرزندان وی
 • ارائه اصل و رونوشت پشت و روی کارت ملی رزمنده، همسر و فرزندان او
 • ارائه اصل و رونوشت کارت پایان خدمت رزمنده
 • ارائه رونوشت آخرین مدرک تحصیلی رزمنده
 • تحویل دو قطعه عکس پرسنلی رزمنده، ترجیحا با با زمینه سفید

 

جهت مشاهده نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران بر این لینک کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری دریافت کارت ایثارگری

مدارک و اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری سپاه

روش پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

چنان چه پس از ارائه اقدامات لازم جهت دریافت کارت ایثارگری و ثبت نام، هنوز به دستتان نرسیده است، می توان از طریق کد ملی از آخرین وضعیت آن مطلع شوید.

برای این کار دو روش کد ملی و اقدام از طریق پست وجود دارد. اگر مایل به پیگیر از طریق کد ملی هستید باید بگوییم که رزمندان ارتش، سامانه ایی مجزا از رزمندان سپاه و ناجا دارند. برای مثال، به منظور پیگیری دریافت کارت ایثارگری ارتش می بایست به سایت آجا به آدرس aja.ir مراجعه شود.

پس از ورود به صفحه اصلی، با انتخاب منوی ” سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا” واقع شده در سمت راست، وارد پنجره ایی خواهید شد که باید فیلدهای آن را پر نمایید. توجه داشته باشید که اگر نتوانستید با شماره کارت ایثار و شماره ملی قید شده بر روی کارت، موفق به ورود نشدید، با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمای دریافت کارت ایثارگری را ارائه دهند.

ایثارگران سپاه نیز لازم از به سایت isaarit.isaar.ir مراجعه کنند. این عزیزان بایستی ابتدا گزینه ” خدمات پرکاربرد” را از سمت چپ انتخاب و سپس منوی ” درخواست صدور کارت” را انتخاب کنند. چنانچه نام کاربری نداشتید نیز می توانید به نزدیک ترین دفتر بنیاد محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 

برای دانلود پی دی اف این مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم با ارائه راهنمای دریافت کارت ایثارگری ناجا ، سپاه و ارتش، توضیح دهیم که مدارک و اقدامات لازم جهت اخذ این کارت چیست. 

اگر در مسیر دریافت کارت ایثارگران، استفاده از مزایای آن، اخذ کد ایثارگری برای شرکت در کنکور و یا هر جنبه دیگر به مشکل یا ابهامی مواجه شدید، می توانید از کارشناسان ایران تحصیل یاری جویید. همکاران ما از طریق شماره تلفن هایی که در زیر می بینید، در همه روز های هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب در خدمت شما عزیزان خواهند بود. 

 

 

برای آشنایی با اقدامات لازم و راهنمای دریافت کارت ایثارگری، و تاثیر آن بر کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

4.2/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای دریافت کارت ایثارگری سپاه به کجا باید مراجعه کرد؟

توضیحات لازم در این باره در مقاله داده شده است.

جهت اخذ کارت ایثارگری ارتش چه مدارکی لازم است؟

مشمولان عزیز می بایست اصل و کپی کارت ملی، شناسنامه،عکس و همه مدارک نشان دهنده حضورشان در جبهه را همراه داشته باشند.

آیا می توان کارت ایثارگری ناجا و ژاندارمری را به صورت غیر حضوری دریافت نمود؟

برای دریافت راهنمایی های لازم در این مورد می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

نظرات

 1. رحیم
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۰

  لطفا درصورت‌ امکان واحد ایثارگران شهرستان تبریز راهت اقدام بموقع راهنمایی فرمایید

  • rezai
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر .سوال خود را واضح تر مطرح بفرمایید

 2. رحیم
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲

  بنده بیش از شش ماه کلیه مدارک لازم را تحویل واحد صدور کارت ایثار گران تبریز تحویل نمودم متاسفانه هرموقع مراجعه کرده ام می فرمایند هنوز ‌مدارک تحویل شده سال ۱۴۰۰ بطور کامل ثبت نشده چه رسد به مدارک تحویل شده سال ۱۴۰۱ یعنی با این حساب برای نوه ها بدرد می‌خورد بااین تکنولوژی

  • مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   صدور کارت ایثارگری معمولا بین 6 ماه تا یکسال زمان میبرد.در صورت عدم صدور کارت از بنیاد امور ایثارگران پیگیری نمایید.

 3. ستار
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام کارت ایثار نیروی انتظامی با سابقه 367 روز برای پدر بنده صادر شده و از نظر مالی در وضعیت خوبی نیستیم آیا مستمری ایثار گری به ایشان تعلق می گیرد و اگه آره باید از کجا پیگیری کنیم

  • مشاور محمدی
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت به خیر
   شرط دریافت حقوق ماهیانه نداشتن بیمه و درآمد ثابت می باشد.

 4. H
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام
  چقدر زمان میبره تا کارت ایثارگری به دستمون برسه؟ اگه از الان اقدام کنیم

  • مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام وقتتون بخیر حداکثر شش ماه

 5. H
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام
  چقدر زمان میبره تا کارت ایثارگری به دستمون برسه؟ اگه از الان اقدام کنیم

  • مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام وقتتون بخیر حداکثر شش ماه

 6. ابوالفضل
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام
  پدر من یک سال در منطقه عملیاتی بوده الان کارت ایثارگری بهش تعلق میگیره

  • tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام دوست عزیز اگر منطقه حضور ایشون و وظایف دوره ی خدمتشون جزو عملیاتی ها و امنیتی ها باشد بله جزو ایثارگران شناخته میشنود.

 7. یاسین
  ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام
  پدر من سربازیش رو به مدت ۲ سال از ۶۱ تا ۶۳ در قروه کردستان تحت نظر ژاندارمری(نیروی انتظامی) گذرونده، آیا مشمول دریافت کارت ایثارگری میشه؟
  و اگه میشه برای ثبت درخواست دریافت کارت باید به تهران رفت یا محل خدمت؟ و اینکه به چه اداره ایی باید مراجعه کرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59-67 در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.برای دریافت کارت ایثارگری به فرماندهی نیرو انتظامی شهر خود مراجعه نمایید.

 8. محمود سلطانی تاج ابادی
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام مدت ده ماه ازتحویل مدارک برای تعویض کارت من می گذرد مرکزتهران مشکل تعخیررا گذارش کردم فرمودند بروجایی که مدارک تحویل دادی کرمان ببین مشکل چیت ثبت نشده به کرمان رفتم گفتند مشکلی نداری فرم تعهد شمابارکد خورده مدت بعداز تحویل مدارک پیام امد پرونده شمادرحال برسی می باشد یک پیام دیگرهم امد رزمنده عزیز این روزرا به شما وخانواده تبریک می گویم حالا تهران اینطور می گوید کرمان اینطور چه کنم راهنمایی بفرماید

  • مشاور ملکی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به مقاله دریافت ایثارگری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. علی
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام وقت بخیر بنده از تاریخ 67/2/1 تاقبل قطعنامه بمدت سه ماه و 20 روز در کردستان سنندج در کمیته انقلاب اسلامی سرباز وظیفه بودم آیا میتوانم برای کارت ایثارگری اقدام نمایم

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 57 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند.

  • عرفان
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام
   پدر من سال ۶۶ سربازیش شروع شد و از ۶۷ رفتن به مریوان در شهربانی پدر من مشمول دریافت کارت ایثارگری میشه یا نه؟

   • مشاور رضایی
    ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

    باسلام و احترام اگر در بازه سال 57 تا 67 یعنی در دوران دفاع مقدس خدمت کرده باشند شامل کارت ایثارگری میشود

 10. علی
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

  باسلام بنده در سال 67/2/1 بعد از آموزشی در کردستان سنندج تامورخ68/3/1 در کمیته انقلاب اسلامی سنندج واز آن تاریخ تا68/12/1 در ارومیه سرباز بوده ام آیا برای من کارت ایثار گری تعلق می‌گیرد وچند ماه کسری خدمت سربازی برای پسرم شامل میشود

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 خدمت کرده باشند تعلق میگیرد.

 11. امیر
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

  باسلام.خسته.نباشید.بنده.در.منطقه.عمایاتی.۲۴ماه.خدمت.کردم.ودای.دوتا.دختر.هستم.آیا.برای.اینها.امتیازی.تعلق.میگیرد.درسال۷۵خدمت.میکردم.ونیروی.انتضامی.مرزبان.بودم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • نام منصور
   ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

   با سلام بنده از پرسنل بازنشسته انتظامی هستم و دارای کارت ایثارگری میباشم روی کارتم هیچگونه شماره ویاکدی قید نشده و مدت ۷۱۰ روز جبهه دارم چرا نمی توان کد برای فرزندم در کنکور سال اینده دریافت کنم علت چیه راهنمایی کنید ممنونم

   • مشاور کریمی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. میلاد
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام
  ایا کسی که در قید حیات نباشه میشه براش کارت ایثارگری گرفت؟؟؟؟؟

  • haghipor
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بستگان درجه یک شخص میتوانند برای دریافت کارت ایثارگری وی اقدام کنند

  • behrouzi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام میتونین مقاله را مطالعه کنید اگر پاسخ خود را نیافتید تماس بگیرید

 13. میلا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام
  ایا کسی که در قید حیات نباشه میشه براش کارت ایثارگری گرفت؟؟؟؟؟

  • abbasian
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر ، بله میتونید .

 14. سیاوش
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  با سلام آیا استان لرستان شهرستان خرم آباد و بروجرد منطقه عملیاتی است یا نه

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی به صورت حضوری به بنیاد امورایثارگران مراجعه نمایید.

 15. عبدالعظیم براداندر
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام بنده‌سال‌۶۴به‌سربازی‌اعزام‌شدم‌که‌پس‌ازآموزش‌به‌بندردیلم‌پایگاه‌امام‌حسن‌وسپس‌به‌مهاباداعزام‌شدم‌مدت‌بیست‌وسه‌ماه‌نیزآنجاخدمت‌نموده‌وکارت‌پایان‌خدمت‌راگرفتم‌برای‌کارت‌ایثارگری‌به‌کجامراجعه‌وآیاکارت‌شامل‌بنده‌خواهدبود

  • isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام روزبخیر
   جهت بررسی اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. فاطمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام.
  آیا با توجه به،این جمله فقط تاییدیه کافیه؟
  در حال حاضر به عزیزانی که در آن دوره زمانی در نیروی انتظامی(ژاندارمری)خدمت کرده اند رسید و تاییدیه ای به عنوان تاییدییه حضور در جبهه خواهند داد.داشتن این تاییدیه حکم کارت ایثارگری را دارد. ایثارگران ژاندارمری با استفاده از این تاییدیه از تمام امتیازات ارائه شده به ایثارگران میتوانند بهره مند شوند

  • haghipor
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دریافت کارت ایثار برای ایثارگران ژاندارمری وجود دارد و در صورت ثبت اطلاعات شخص ایثارگر بدون کارت ایثار امکان بهره مندی از امتیازات وجود دارد

 17. محمدامین
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید پدر من سه ماه و 15 روز از طرف بسیج رفته جبهه کارت ایثارگری شاملش میشه؟ ممنون میشم جواب بدید

  • bahraii
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید دقیق تر برسی شود

 18. عباسی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  آ یا کارت ایثارگری جهت حقوق بازنشسته تامین اجتماعی تاثیر دارد اقدام کنم ممنون

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری این مورد از یکی از شعبات بیمه اقدام نمایید.

 19. هوشنگ جعفری کدملی ۴۱۷۲۰۰۸۳۵۶
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام من ازتاریخ۳۰ـ۹ــ۱۳۶۲تا۲۶ــ۱۱ــ۱۳۶۶درمنطقه عملیاتی کردستان باعنوان گروهبان دوم بصورت استخدام درژاندارمری خدمت کردم ومدت ۴۹ماه و۱۷روز سابقه خدمت در آن منطقه رادارم آیا کارت ایثاروحقوق بمن تعلق میگیرد ازآن تاریخ به بعدتقریبآبیکارم

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام وقت بخیر بله شما در سال های مقرر رزمنده بوده اید . به بنیاد شهید و ایثارگران شهرتان رجوع فرمایید

 20. هوشنگ جعفری کدملی ۴۱۷۲۰۰۸۳۵۶
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من ازتاریخ۳۰ـ۹ــ۱۳۶۲تا۲۶ــ۱۱ــ۱۳۶۶درمنطقه عملیاتی کردستان باعنوان گروهبان دوم بصورت استخدام خدمت کردم ومدت ۴۹ماه و۱۷روز سابقه خدمت در آن منطقه رادارم آیا کارت ایثاروحقوق بمن تعلق میگیرد ازآن تاریخ به بعدتقریبآبیکارم

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام وقت بخیر بله ایثارگری به شما تعلق میگیرد . به بنیاد شهید شهرتان رجوع فرمایید

 21. محمودی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده بازنشسته نیروی هوایی هستند و از سال ۶۱ تا ۶۵ در پایگاه هوایی امیدیه مشغول بوده اند به ایشون کارت ایثارگری تعلق میگیره؟؟

  • alizadeh
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر شرایط ایثارگری ایشان بعد از پیگیری به بنیاد شهید و ایثارگران شهرتان مشخص میشود برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه بفرمایید

 22. محمد
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام شهرستان میاندواب جزو مناطق عملیاتی برای کارت ایثارگری محسوب میشه؟یا بخشنامه ای براش نمیاد؟

 23. آدین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

  سال 1364 به خدمت سربازی رفتم و در نیروی دریایی ارتش جمهوری به عنوان سرباز وظیفه در شهر بندرعباس مشغول انجام خدمت شدم 24 ماه خدمت کردم که سه ماه آموزشی آن را در شهر سیرجان گذرانده ام میخواهم ببینم مشمول دریافت کارت ایثارگر میشوم یا خیر. با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   با سلام.به احتمال زیاد تعلق میگیرد.به دفاتر ارتش استان خود مراجعه کنید.

  • رضا
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

   با سلام من در لرستان شهرستان خرم آباد در سال ۱۳۶۲تا۱۳۶۴ خدمت کردم آیا به من کارت ایثارگری تعلق می گیرد خیلی ممنون که جواب بدین

   • gholizadegan
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

    سلام روزتان بخیر با توجه به شرایط شما احتمال دارد بهتان تعلق بگیرد

  • شیاوش
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۲

   با سلام من در لرستان شهرستان خرم آباد در سال ۱۳۶۲تا۱۳۶۴ خدمت کردم آیا به من کارت ایثارگری تعلق می گیرد خیلی ممنون که جواب بدین

   • behrouzi
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

    اگر منطقه عملیاتی بوده بله

 24. اسماعیل
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

  طبق گفته خودشون ۲۲ماه و ۵ روز مدتیه ک پدرم امنیتی درگیر سردشت بوده و من‌کسری خدمت گرفتم ۷ماه و ۲ روز
  آیا میتونیم برای کارت ایثارگری اقدام‌کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

   با این سابقه جبهه ای که دارند میتواند کارت ایثار خود را دریافت کنند

 25. اسماعیل
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام وقت بخییر
  پدر بنده از اردیبهشت ۶۸تافروردین ۷۰ نیروی زمینی‌ارتش در کردستان منطقه امنیتی سردشت خدمت کرده ولی کارت ایثارگری نداره ولی من تونستم کسری خدمت بگییرم ایا باتوجه ب اینکه کارت ایثارگری ب جبهه تعلق میگیره و کردستان تا سال ۷۳ منطقه امنیتی درگیر بوده ایا شامل حال پدرم میشه؟اخه بعد از جنگ بودن
  ممنونم اگه پاسخوبدین

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام . کسری خدمت در دوران احتیاط محاسبه نمیشود . فقط تا پایان جنگ دفاع مقدس محاسبه میشود

   • اسماعیل
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

    طبق گفته خودشون ۲۲ماه و ۵ روز مدتیه ک پدرم امنیتی درگیر سردشت بوده و من‌کسری خدمت گرفتم ۷ماه و ۲ روز
    آیا میتونیم برای کارت ایثارگری اقدام‌کنیم؟

    • کارشناس ارشد
     ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

     با این سابقه جبهه ای که دارند میتوانند برای گرفتن کارت ایثار اقدام کنند

 26. زهره
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام پدر من۶۷/۳/۱۸ ___ ۶۸/۳/۲۳ در منطقه مهران خدمت کرده اند ایا کارت ایثارگران بهشون تعلق میگرن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

   چون در دوران جنگ تحمیلی و در مناطق عملیاتی بوده به ایشان داده میشود

 27. محمد برومند
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

  اول سلام به نیت سلامتیه کسانیکه در خدمت مردم و خدمتگزار مردم هستند و دوم میخوام رک و بی پرده حرفمو بزنم یارومیه روم یا زنگیه زنگ ..یه سوال میخوام بپرسم که اگر اول رزمنده نبود بعدش جانباز و شهید و ایثارگر از کجا میخواستین بیارین نه واله یکی جواب منو بده دیگه اخه چرا اینقدر بین رزمنده و جانبازو ایثارگر فرق میزارید واله باله اینا باهم هیچ فرقی ندارن تنها فرقشون اینه که جانبازای عزیزی که نور چشم‌بنده هستن بدشانسی اوردن به هر طریقی که اتفاق افتاده زخمی شدن و من وامثال من زخمی نشدیم والی به پیر به پیغمبر همون جایی که جانبازای عزیزمون میجنگیدن ماهم‌همونجا جنگیدیم وتمام بدبختیایی که تو جنگ برای اون عزیزان بوده برای ماهم بوده اون زمانیکه کلی از مشمولان خدمت به مملکت از ایران فرار کردن که به جنگ نرن ما سبنه سپرکردیم ورفایم جلهه و ناموسن جنگیدیم طبق قانون سربازی که زمان جنگ مشمول باشه وفرار کنه از خدمت حکمش تیربارونه ولی همه ی اونهاییکه تو زمان جنگ از ایران فرار کردن ورفتن بعدشم اومدن وعیچکسی هم نگفت بالای چشماتون ابروعه وهمشون رفتن سربازیشون و خریدن وکارتشون وگرفتن وتمام ولی من وامثال من از لخاظ روحی روانی دیگه اون آدم سابق نشدیم که نشدیم و هیچکس نمیتونه خرف من و بفهمه اای اونیکه مثل من رفیق و همسنگرو هم دوره ایش تو بغلش جون داده و شهید شده یا جانباز شده یا اسیر شده وامثالهم منتها اقایونی که الان تصمیم گیرنده شدن برای ما اصلا هیچ‌درکی از خرفای من ندارن چون تو موقعیتهایی که ما بودیم واقع نشدن تا بتونن درک کنن امثال من و اونایی که همراه و مثل من بودن والان اومدن نشستن برمسند ریاست و‌واسه ی هودشون میبرن و میدوزن ومارو به هیچ جاشونم‌حساب نمیکنن چندین ساله از جنگ میگذره فقط تنها کاری که واسه ما کردن اینه که سهمیه ۲۵درصدی دانشگاه نمیدونم خدمت سربازیه فرزندتون کسری میخوره جاهای تفریخی میتوتید نصف قیمت برید اقایون محترم اینا هیچکدوم به درد مانمیخوره تواین مدت یکی نیومد بگه اخه ادم حسابی بیمه هستی یانه ابن کمترین خدمتیه مه میتونن به ما بکنن که ااان که داره زوار دررفته امون میترکه که بتونیم از خداقل شرایط بازنشستگی بهره ببریم که تا پای گور نیاز به کارکردد نداشته باشیم .اقایون من تجلیل و میخوام چیکار از من تجلیل نمیخواد بکنیدتواین اوضاع وانفسا وضعیت معیشت من و یه فکری به حالش بکنید کن هشتم گروی نه امه تجلیل به چه درد من میخوره من هنوز یه سرپناه امن ندارم سرم و بزارم توش روزمین که دوروز دیگه که مردم زن و بچه هام اواره ی خونه های استیجاری نباشن خلاصه ی کلام اینکه چندین یال از اتمام جنگ بناحق داره میگذره و خدارو شاهد میگیرم که کوچکترین خدمتی به من رزمنده که دوسال عمرم توجبهه گذشت وهرلحظه اشهد خودم و میخوندم که الان یاتیر مستقیم نثار سینه ام میشه یا ترکش توپ ویا خمپاره ی عراقی های از خدا بیخبراز پادر میام ولی خواست خدا نبود که اتفاقی برام بیفته واله که نه جایی پنهان میشدم مثل خیلیا که وقتی عملیات میشد میپیچیدن و میگفتندواسه چی باید خودمون و به کشتن بدیم که خدارو شکر تعدادشون هم زیاد نبود و‌خیلیاشون ومیبینم در راس کار دارن میخورن و میبرن کاری با اونا نداریم ولی ماناموسا جنگیدیم وسبنه یپر کردیم و خدارو گواه میگیرم که هیچ جایی کم‌نزاشتیم وتا جاییکه توان داشتیم جنگیدیم وعراقیهای نامردو به درک واصل کردیم بیناموساوقتی کم میاوردن ومیدونستن که ممکنه اسیربشن که تا وقتی میخواستن اسیر بشن تا گلوله ی آخر اسلحه اشون و شلیک میکردن‌و حتی یدونه فشنگم تو اسلحه اشون نبود این رسم و اداب مردونگی و خدمتگزاری نیست من که به نوبه ی خودم از همه ی اونهاییکه ازبعداز جنگ در راس این وظیفه قرار گرفتن تا به کمی ها وکاستی های مارسیدگی بکنن و هیچ کاری حتی کمترینش و هم برای من انجام ندادم و اگر کسی به حساب و کتاب بعداز مرگ ایمان واعتقاد داشته باشه که این دنیا همینجوری کیلویی نیست و بللاخره یه جایی باید حساب و کتاب پس بده من اون کسی هستم که از هرکسی تا امروز مسیول رسیدگی به این امر بوده هرچند نفر تواین مدت بعد از جنگ این سمت و داشتن به بزرگی و عظمت و عدالت خداوند بزرگ نمیبخشمش و‌اون دنیا یقه اش و میگیرم وحساب ناگرفته ام و پس میگیرم ازش میخواد هرکسی باشه رییس جمهور باشه وزیرو نماینده ی مجلس باشه این دنیا که زورم بهشون نمیرسه تا حقمو بگیرم ولی اون دنیا پای خساب کتاب که وسط بیاد از هرکسی که مسیول رسیدگی به درد و بدبختیه ما بوده وااله نمیگذرم و به خداوندواگذارش میکنم که خدا حق من و ازشون بگیره حالا هی برید کارتای مدل به مدل چاپ کنید هوشمند و ملیش بکنید ولی بدونید این کارها دردی از من دوا نمیکنه من نیازهای واجب زیاد دیگری دارم که باید رفع بشه نه داشتن کارت ملی هوشمند ایثار اون کارت چه دردی میخواد از من دوا کنه بجای کارت جدید چاپ کردن و هزینه ی الکی کردن به درد ما برسید یه دکتر نمیتونیم بریم یه دندون سالم نداریم نمیتونیم بریم درستش کنیم که درد نکشیم کارت به چه درد من میخوره تواین گرونیه بیحساب و‌کتاب که قیمت امروز کالای اساسی باقیمت فردا کلی فرق میکنه من از کجا باید تامین کنم این گرونیهای روزانه وو ساعتی یکبار کدوم مسیول دستش تو خرجه که ببینه من شرمنده ی خانواده ام میشم نمیتونم از پس خرجهای بیحساب بربیام باید سرم و بندازم پایین جلوی زن وبجه ام اب بشم برم توی زمین کی اون موقع حالو روز من و میتونه درک‌کنه نه واله یکی بیاد بگه من میفهمم تو داری چی میگی .به واله اگر کسی درکشو داشته باشه میدونه که کارت عوض کردن برای من هیچ خیرو برکتی نداره ودردی ازمن دوا نمیکنه درنهایت خواهشم اینه که بیمه‌برای ما خیلی ضروری وواجبه وما بیمه نیستیم و‌خدارو خوش نمیاد که همینجوری مارو به خال خودمون رها کنید و به درد ما رسیدگی نکنید لااقل مارو بیمه کنید تا بتونیم ذز مزایای ببمه وبازنشستگی بهرمند بشیم .ومن اله توفیق هرکس برای مردم خدمتگزاری میکنه وبه درد مردم رسیدگی میکنه انشاله همیشه پاینده باشه

 28. علیرضا
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

  با سلام پدر من از سال 60 الی 62در پایگاه شکاری سوم همدان به مدت24ماه انجام خدمت سربازی بوده که دوره اموزشی در پایگاه شکاری یکم مهراباد بوده
  من برای دریافت کارت ایثارگری به کجا برم
  با سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر برای دریاقت کارت ایثارگری باید به اخرین یگان کهترخیص شدن مراجعهکنن

 29. مهرداد
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام.بنده ازسال ۶۸ الی ۶۹ درمنطقه کردستان در نهاد کمیته انقلاب اسلامی بعنوان پاسداروظیفه خدمت نمودم آیا کارت ایثاربمن تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام اگر جز مناطق درگیر عملیاتی بودید میتونید از همان یگان اعزامی تون اقدام به دریافت کارت ایثارگری کنید

 30. مهدي
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام ببخشيد من پدرم نظامي بودن قسمت پدافند نيروي هوايي،بالاي ٦٠ماه هم سابقه منطقه دارن متاسفانه چند سال پيش به رحمت خدا رفتن ما الان چطوري ميتونيم كد ايثارگري يا كارت ايثارگري بگيريم ممنون اگر راهنمايي كنيد

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 31. علی
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

  در تاریخ ۶۷/۱۰/۱۸ به خدمت سربازی رفتم که لشکر ۸۴ خرم آباد اعزام شدم به منطقه عملیاتی سومار که مدت ۲۷ ماه در این منطقه خدمت نمودم خواستم بپرسم که کارت ایثارگری به بنده تعلق میگیرد که پیگیری کنم یا نه ممنون از راهنمایی تون با تشکر

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام علی
   در ضورتی که ما در منطقه عملیاتی امنیتی خدمت کردین میتونین نسبت به اخذ کارت ایثارگری اقدام کنید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام بله میتونیدپیگیری کنید

 32. فاطمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام پدرم 12ماه درجبهه بودن ازطرف ژاندارمری قدیم مدارک و همه چیز رو برای تهران ارسال کردیم حدود دوماه چقد باید منتظر بمونیم ؟برای شرکت تو آزمون فراگیرنهم به کد ایثارگری احتیاج دارم آیا منتظربمونیم یااقامی کنیم ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام باید کارت ایثار پدرتون رو نیروی انتظامی صادر کنه که میتونید بصورت حضوری هم اقدام کنید

   • فاطمه
    ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۲

    یعنی به نیروی انتظامی شهرخودمون مراجعه کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

     سلام وقت بخیر بله برای دریافت و اقدام به کارت ایثارگری باید به اخرین ارگاه که ترخیص شدن مراجعه کنید

 33. عباسی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام من سال۱۳۷۰ و۱۳۷۱ به مدت ۹ماه در منطقه گیلان غرب خدمت کردم و برای کارت ایثارگری اقدام نکردم ایا به من کارت ایثارگری تعلق میگیرد ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

   با سلام با توجه به اینکه کارت ایثار برای ایثارگرانی که در دوران دفاع مقدس یعنی از بازه ی زمانی 31شهریور 1359 تا تاریخ 27 مرداد 1367 حضور در مناطق جنگی داشته باشند به انها کارت ایثار تعلق می گیرد که برای گرفتن کارت ایثار اقدامات لازم را در یگان ترخیصی خود داشته باشند .

  • امید
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام وقت بخیر ببخشید پدرم در تاریخ 1365,10,18 الی 1367,5,27 مدت 19 ماه و 9 روز در مناطق غرب حضور داشته
   برای کارت ایثارگری باید جایی که خدمت کرده اقدام کنیم یا هر شهری باشه میشه درخواست کارت بدیم

   • bagheri
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

    با سلام اگر اترش هستید از مراکزی که در سایت aja است سپاه و …. از یگان مربوطه یبا بنیاد اگر جانبازی دارید برای دریافت کارت ایثارگری اقدام کنید

 34. اردشیر شریفی
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  با سلام واحترام اینکه اینجانب علیرغم تحویل مدارک به اداره جهت اخذ کارت ایثارگری سپاه متاسفانه هیچ خبری از صدور نبوده ومتولی جهت پاسخگویی نیافته ونیست استدعای ارشاد دارم باتشکر وسپاس

مطالب مرتبط

تماس با مشاور