تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دکتری بدون آزمون 1400

ثبت نام دکتری بدون آزمون 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
دکتری بدون آزمون 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون 1400 اعلام شد. متقاضیانی که شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون را دارند، می توانند در زمان های مقرر نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام نمایند. همچنین، علاوه بر دانشگاه های سراسری و آزاد، دارندگان شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت نیز می توانند در این مقطع به تحصیل بپردازند. در ادامه با ما همراه باشید تا زمان، شرایط و مراحل پذیرش دکتری بدون کنکور را در همه زمان شرایط و مراحل پذیرش دانشجو  را مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این، اگر در این باره و هر کدام از جنبه های نام نویسی و دریافت نتایج با سوال یا ابهامی مواجه شدید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

به منظور دریافت اطلاعات در مورد زمان، شرایط و مراحل پذیرش دانشجو دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور 1400 دانشگاه های سراسری

 

شرایط دکتری بدون آزمون

 

اگر متقاضی ورود و شرکت در دوره های استعداد درخشان دکتری یا بدون آزمون یکی از دانشگاه های سراسری باشید، باید بگوییم که تاریخ مشخصی برای ثبت نام وجود ندارد. به طور معمول هر دانشگاه به طور جداگانه پس از اعلام مجوزهای لازم، ظرفیت های خود را جهت پذیرش دانشجو طی فراخوانی در سایت های مربوطه منتشر می کند.

بنابراین، نمی توان تاریخ دقیقی را برای دکتری بدون آزمون سراسری معرفی کرد. اما بر اساس روندهای معمول هر ساله، انتظار می رود که نام نویسی در سال جاری نیز از دی ماه لغایت اردیبهشت یعنی پیش از زمان مصاحبه متغیر باشد.

 

جهت آشنایی با دکتری بدون آزمون سراسری 1400 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

این ثبت نام دکتری بدون آزمون 1400 به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می پذیرد که در روش حضوری لازم است که به سایت دانشگاه خود مراجعه نمایید. پس ازاینکه فرم های خواسته شده تکمیل گردید، بایستی مدارک لازم را به طور حضوری به بخش ها و کارمندان مربوطه تحویل دهید. اگر می خواهید که از زمان دقیق و شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه مورد نظر خود مطلع شوید، می توانید با مشاورین و کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط پذیرش استعداد درخشان دکتری دانشگاه سراسری

 • حداکثر فاصله زمانی مجاز بعد فارغ التحصیلی برای پذیرش دکتری بدون کنکور استعدادهای درخشان، دو سال می باشد. یعنی اگر پس از این مدت، دانشجویان برای استفاده از این تسهیلات درخواست دهند، با تقاضای آن ها موافقت نخواهد شد.

 

 • متقاضیان بایستی حداکثر تا تاریخ 31/6/1400 فارغ التحصیل گردند.

 

 • متقاضیان تنها می توانند در همان رشته ایی که در مقطع ارشد تحصیل کرده اند، برای این منظور درخواست دهند.

 

 • اگر دانشجو در سال آخر مقطع ارشد برای استعدادهای درخشان درخواست دهد، در صورتی با وی موافقت خواهد شد که علاوه بر شرایط لازم، به استثنای پایان نامه توانسته باشد که همه واحدهای درسی خود اعم از سمینار و روش تحقیق را گذرانده باشد.

 

 • دارندگان مدرک کارشناسی معادل مجاز به شرکت در فراخوان های استعدادهای درخشان نمی باشند.

 

 • حداکثر تاثیر سوابق آموزشی 30، سوابق پژوهشی 40، و مصاحبه 30، می باشد. متقاضی می بایست حداقل نمره 60 را در مجموع امتیازات کسب کرده باشد.

 

 • داشتن حداقل 4 امتیاز در زمینه چاپ مقالات علمی-پژوهشی در نشریات داخلی و خارجی ضروری است.

 

 • اخذ حداقل نمره زبان پیش از آزمون جامع دکتری.

 

 • افراد پذیرفته شده مجاز به تغییر رشته یا محل تحصیل نیستند.

 

 • افرادی که موفق به پذیرش می شود، باید از پذیرش در سایر دانشگاه ها الام انصراف رسمی دهند.

 

 • اگر دانشجویی پس از پذیرش نهایی در دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره های روزانه، اعلام انصراف از تحصیل کند، مشمول مقرات آموزشی دانشجویان انصرافی خواهد شد.

 

 

برای دانلود دفترچه آزمون سراسری دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری

 

 

استعداد درخشان دکتری

 

 

داوطلبان لازم است که مدارک زیر را جهت ثبت نام دکتری استعدادهای درخشان دانشگاه سراسری ارائه دهند:

 

1. فایل اسکن شده از عکس: بهتر است که عکس دارای کیفیت و جدید بوده و حاشیه های آن را ترجیحا ببرید. اندازه استاندارد حداکثر ۳۰۰×۴۰۰ پیکسل و حداقل۳۰۰×200 باشد. حجم آن نیز نباید از 70 کیلو بایت بیشتر شود.

 

2. شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

 

3. اسکن صفحه ول شناسنامه و کارت ملی: توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده باشید دقیق و مطابق با این مدارک باشد.

 

4. اسکن ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد

 

5. کد نظام وظیفه ( برای برادران)

 

6. کد ونام مجموعه امتحانی

 

7. معدل مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

8. کد رشته محل هایی که در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در آن ها موفق به اخذ مدرک شده اند

 

9. کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران

 

10. آدرس پستی محل سکونت و شهرستان حوزه امتحانی.

 

جدول ارزشیابی دکتری بدون کنکور

 

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی ( حداکثر 40 امتیاز )

 

ردیف نوع فعالیت حداقل امتیاز حداكثر امتیاز نحوة ارزیابی ( طبق نظر كمیته مصاحبه كننده )

 

1 ١-١) مقالات علمی- پژوهشی (داخلی  و خارجی) مرتبط با پایان نامه 7 امتیاز 40 امتیاز -هرمقاله تا 7 امتیاز

 

١-٢) گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران -گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

 

١-٣) برگزیدگی درجشنواره های علمی معتبر بین المللی، خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا – برگزیدگی داخلی تا 3 و بین المللی تا 7 امتیاز

 

2 مقالات علمی- ترویجی مرتبط با پایان نامه ــ 6 امتیاز هر مقاله تا 3 امتیاز

 

3 مقالات چاپ شده در كنفرانس های معتبر(داخلی یا خارجی) ــ 4 امتیاز خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز

 

4 تالیف یا ترجمه كتاب مرتبط با رشته تحصیلی ــ 4 امتیاز ــ

 

5 كیفیت پایان نامه كارشناسی ارشد ــ 4 امتیاز عالی تا 4 امتیاز و بسیار خوب تا 2 امتیاز

 

حداقل وحداكثر امتیاز قابل محاسبه 7 40

 

 

نحوه محاسبه امتیازات آموزشی

 

ردیف نوع فعالیت حداكثر امتیاز نحوة ارزیابی

 

امتیاز مكتسبه
6 میانگین کل و كیفیت دانشگاه محل تحصیل‌ دوره كارشناسی ( پیوسته و ناپیوسته ) 6 امتیاز مطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تكمیلی دانشگاه

 

7 میانگین كل و كیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته ( بدون احتساب نمره پایان نامه) 5 امتیاز مطابق با دستورالعمل اجرایی شورای‌ تحصیلات تكمیلی دانشگاه

 

8 طول مدت تحصیل در دوره كارشناسی 3 امتیاز بیش از 8 نیمسال كارشناسی پیوسته بیش از 4 نیمسال كارشناسی نا پیوسته امتیاز ندارد.

 

9 طول مدت تحصیل در دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته 3 امتیاز بیش از 5  نیمسال امتیازی ندارد

 

10 برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی 5 امتیاز رتبه١تا٣، ٥ امتیاز- رتبه٤ تا ٦، ٤ امتیاز- رتبه ٧تا٩، ٣ امتیاز-رتبه ١٠تا١٢، ٢ امتیاز و رتبه ١٣تا ١٥، امتیاز

 

11 داشتن مدرك زبان معتبر 8 امتیاز طبق جدول شماره 4

 

جمع 30 30

 

امتیازات مصاحبه

 

ردیف شاخص ارزیابی حداكثر امتیاز
12 تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سؤالات 3 امتیاز

 

13 وسعت نظر، نوآوری و كارآفرینی 3 امتیاز

 

14 شخصیت، متانت و نحوه تعامل 3 امتیاز

 

15 نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی 3 امتیاز

 

16 توانایی فن بیان و انتقال مطالب 3 امتیاز

 

17 همراستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت‌های علمی اعضای گروه 15 امتیاز

 

جمع

 

30

 

 

 

برای دریافت راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری کلیک کنید.

 

 

شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز برای شرایط دکتری بدون آزمون یا همان استعدادهای درخشان خود، بخشنامه ایی را تدارک دیده است که مفاد آن بر اساس زیر می باشد:

 

 • متقاضیان استعداد درخشان دکتری ۱۴۰۰ در رشته های مختلف بایستی دارای حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، 5/18 برای رشته های علوم انسانی و 5/17 برای سایر رشته ها باشند. البته پذیرش بر اساس رتبه بندی و ظرفیت نهایی تعیین می شود. همچنین، شاخص های پژوهشی-آموزشی و مصاحبه ها تعیین کننده امتیاز نهایی خواهند بود.

 

 • تمامی رشته ها باید دارای حداقل معدل 5/18 برای پایان نامه باشند. اگر جزء دانشجویانی باشید که پایان نامه توصیفی داشته اند، تنها در صورتی مجاز به ثبت نام و پذیرش دکتری بدون کنکور استعدادهای درخشان خواهید بود که موفق کسب به نمره عالی شده باشید.

 

 • متقاضیان دکتری بدون کنکور تنها می توانند در رشته هایی درخواست دهند که با رشته مقطع ارشد آن ها مرتبط بوده و فارغ التحصیل شده باشند.

 

 • در صورت دعوت به مصاحبه بایستی داوطلب از همه مقالات و دستاوردهای علمی چاپ خود در ژورنالهای ISI یا سایر مجلات فارسی زبان و یا زبان های دیگر در داخل یا خارج از کشور را به شکل فرمت اعلام شده همراه داشته و به گروه تخصصی ارائه دهد.

 

 • اگر نیمسال های تحصیلی در مقطع ارشد از 6 ترم تجاوز نکند، ترم تابستانی و مرخصی جزء سنوات محسوب نخواهد شد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

ثبت نام دکتری بدون کنکور آزاد

برای پذیرش دکتری بدون کنکور تنها باید طریق اینترنتی اقدام کرد. برای این منظور می توان پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org  به مطالعه شرایط قید شده جهت شرکت بپردازید. بعلاوه، برای اطلاع دقیق تر از کنکور شرایط دکتری بدون آزمون بهتر است که دفترچه را دانلود کرده و مطالب را مطالعه کنید. مراحل ثبت نام به طور خلاصه به صورت زیر می باشد.

 

1. وارد سامانه سنجش دانشگاه آزاد شده و کارت اعتباری ثبت نام را خریداری کنید. البته هزینه مصاحبه به ازای هر رشته به طور جداگانه اخذ می شود. توجه داشته باشید که پس از خرید کارت اعتباری، امکان باز پس گیری آن وجود ندارد.

 

2. عکس با کیفیت و جدید خود را در حجم خواسته شده در سامانه بارگزاری نمایید.

 

3. قبل از اینکه فرایند ثبت نام دکتری بدون کنکور را آغاز کنید، شرایط ذکر شده در صفحه سامانه مذکور را با دقت مطالعه فرمایید.

 

4. در فرم اصلی ثبت نام، حدود 19 بند قید شده است که می بایست نسبت به تکمیل آن ها اقدام نمایید. پیش از اینکه به مرحله بعد و اتمام ثبت نام بروید، توصیه می شود که یکبار دیگر همه اطلاعات وارد شده را بررسی و از صحت آن ها اطمینان حاصل نمایید.

 

5. پس از تایید، در صفحه بعد لازم است که رشته ارشد، نام دانشگاه صادر کننده مدرک، تاریخ فارغ التحصیلی، و معدل ارشد خود را دقت وارد کرده و با کلیک بر روی ” ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد” این قسمت را پشت سر بگذارید.

 

6. در گام های بعدی، نوبت به بارگذاری عکس داوطلب، اسکن ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد، انتخاب استان و واحد دانشگاهی، و در نهایت با انجام تمامی مراحل خواسته شده، یک کد رهگیری را دریافت و آن را نزد خود نگهداری کند.

 

 

برای تکمیل اطلاعات خود در رابطه با دکتری بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

 

 

چند نکته در مورد دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

 1. افرادی که متقاضی استعداد درخشان دکتری هستند، از ارسال مدارک، اسناد یا تصاویر تحصیلی خود به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه خودداری نمایند. دانشگاه های مربوطه خود در جهت رسیدگی به این موارد اقدام می کنند.
 2. کارمندان و اعضای هئت علمی دانشگاه آزاد نمی توانند واحد دانشگاهی که در آن کار می کنند را برای محل تحصیل انتخاب کنند.
 3. متقاضیان پذیرفته شده در واحدها، پردیس ها و مراکز بین الملل موظف به پرداخت شهریه تعیین شده از سوی محل های دانشگاهی می باشند.
 4. پذیرفته شدگان واحد بین المللی 99 می بایست 25/1 شهریه واحدهای داخلی ( غیر بین الملل) را بپردازند.
 5. هیچ فرد پذیرفته شده ایی نمی تواند از واحدها، پردیس ها و مراز بین الملل به سایر واحدهای دانشگاهی انتقالی بگیرد.
 6. چنانچه فردی که دارای شرایط دکتری بدون آزمون یا با آزمون می باشد، و در هر کدام از این دور ها پذیرفته شود، تقاضای انصراف از تحصیل دهد، موظف به پرداخت هزینه انصراف خواهد بود.

 

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت 

 

دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری، برای کسانی که از شرایط دکتری بدون آزمون برخوردارند، زمان هایی را جهت ثبت نام اعلام می کند. اما با این تفاوت که این دانشگاه هر ساله دفترچه ایی را تحت عنوان انتخاب رشته دکتری به روش بدون کنکور منتشر می کند و متقاضیان می توانند در این مهلت برای ثبت نام اقدام نمایند.

در سال 99، مقرر شد تا متقاضیان استعداد درخشان دکتری  دانشگاه آزاد از تاریخ 16 تا 31 مرداد، مراحل نام نویسی را انجام دهند. برای این کار، متقاضیان می بایست در مدت مشخص شده برای تهیه کارت اعتباری اقدام و نام نویسی کنند.

البته یک زمان مجدد نیز تا 10 شهریور برای ثبت نام در نظر گرفته شد. برای سال جاری هنوز تاریخ دقیقی جهت زمان پذیرش دکتری بدون کنکور اعلام نشده است، اما متقاضیان گرامی می توانند جدیدترین اخبار را در این باره در سایت ایران تحصیل دریافت کنند.

 

 

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت 

وزارت بهداشت نیز همانند وازرت علوم، تحقیقات و فناوری، شرایطی را فراهم آورده است تا علاقه مندان واجد شرایط بتوانند در استعداد درخشان دکتری  شرکت و ادامه تحصیل دهند.

 

 • 10% از دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره ایی که موفق به کسب معدل حداقل 17 شده باشند.

 

 • معدل دوره کارشناسی حداقل 17 و دوره کارشناسی ارشد 16 باشد. اگر معدل بیش از یک ترم در دوره کارشناسی ناپیوسته 16، پیوسته 16، ارشد و D بیش از یک ترم 15، دکترای حرفه ایی بیش از سه ترم کمتر از 15 باشد، دارای شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت نخواهند بود.

 

 • افرادی که در المپیادهای علمی دانشجویان علوم پزشکی بتوانند در هر کدام سه زمینه این المپیاد جزء نفرات اول تا سوم شوند. چنانچه این مقام ها به صورت تیمی باشد، هر کدام از اعضای تیم بایستی در مرحله فردی بتوانند 80% نمره نفر سوم را کسب کنند.

 

 • با تایید معاونت تحقیقات و فناوری دارنده اختراع یا نوآوری در زمینه های پزشکی باشند.

 

 • در جشنواره های خوارزمی و رازی موفق به دستیابی به کسب رتبه اول تا سوم کشوری در زمینه های پزشکی گردند تا بتوانند از تسهیلات دکتری بدون آزمون بهره مند شوند.

 

 • بر اساس معرفی ستاد انتخاب دانشجوی نمونه کشوری، جزء دانشجویان نمونه کشوری علوم پزشکی باشند.

 

 • 5% از افراد برتر کشوری در هر کدام از آزمون های جامع متمرکز پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی.

 

 • مطابق با تایید شورای پژوهشی دانشگاه و آیین نامه معاونت تحقیقات و فناوری پذیرش دکتری بدون کنکور، از دانشجویان برتر پژوهشگر باشند.

 

 

جهت آشنایی با نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه در استعداد درخشان دکتری  وزارت بهداشت پذیرفته شویم؟

مرکز آموزش پزشکی وظیفه پذیرش و معرفی دانشجویان واجد شرایط را به دانشگاه ها برعهده دارد. بر اساس آیین نامه تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی استعداد های درخشان وزارت بهداشت، پذیرش دکتری بدون کنکور تنها در صورتی امکانپذیر خواهد بود که  متقاضی پس از شرکت در آزمون، بتواند حداقل 90% از نمره آخرین فرد پذیرفته شده و 10 درصد از پذیرش سهمیه آزاد را کسب نمایند.

در این آیین نامه شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت ذکر شده است که پذیرش دکتری  بر اساس ظرفیت های اعلام شده از سی دانشگا ها و به شکل مازاد بر ظرفیت خواهد بود.

اگر دانشجویان استعداد های درخشان به صورت مازاد در دانشگاهی پذیرفته نشوند، دبیرخانه مربوطه مجاز خواهد بود تا حداقل یک نفر را تعداد پذیرش های آزاد کاسته و به دانشجویان دارنده شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت اختصاص دهد.

همچنین از میان رشته های با پذیرش حداقل 5 نفر، یک نفر پذیرفته می شود. در این قانون، مبنای پذیرش دکتری بدون کنکور بر اساس اولویت نمره، ترتیب چینش رشته محل و ظرفیت پذیرش می باشد. نکته آخر اینکه هر دانشجوی واجد شرایط، تنها یک بار می تواند از تسهیلات استعداد های درخشان استفاده کند، و فرقی ندارد که قبول شود یا خیر.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه انتشار دفترچه کنکور دکتری کلیک کنید.

 

 

شرایط ورود به دکتری بدون آزمون پیام نور

دانشگاه پیام نور که در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشجو جذب می کند. تا چندی پیش این دانشگاه، دانشجوهای ارشد را تنها از طریق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و یا آزمون فراگیر جذب می نمود. اما در سال 99 اعلام شد که این دانشگاه می توانند متقاضیان این مقطع را به شیوه بدون کنکور نیز بپذیرد.

در مورد مقطع دکتری هنوز اطلاعیه ایی مبنی بر جذب از طریق بدون آزمون صادر نشده است و بر اساس ضوابط اعلام شده دانشگاه پیام نور نمی تواند استعداد درخشان دکتری  داشته باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ثبت نام، زمان دکتری بدون آزمون پیام نور 1400 کلیک کنید.

 

 

شرایط دکتری بدون آزمون پردیس خودگردان

دانشجویانی که قصد دارند در یکی دانشگاه های پردیس پذیرش دکتری بدون کنکور شوند، می توانند از طریق عمل کنند. روش اول، پذیرش از طریق سهمیه استعداد درخشان دکتری  است که شرایط آن مطابق ضوابط اعلام شده در آیین نامه های مربوطه است. البته هر دانشگاهی ممکن است، یک سری شرایط ویژه خود را داشته باشد که با دیگری متفاوت است.

روش دوم، اخذ پذیرش از دانشگاه های پردیس بین الملل برخی از دانشگاه های کشور می باشد. در حال حاضر دانشگاه های پردیس شزیف و تهران که هر دو درکیش واقع شده اند، تنها مراکزی هستند که دکتری بدون آزمون را از این طریق جذب می کنند.

اما به طور کلی، زمان ثبت نام هر کدام از دانشگاه های پردیس خودگردان متفاوت است و فراخوان ها درزمان های خاصی بر روی سایت این مراکز قرار می گیرد و شرایط لازم نیز ذکر می گردد. برای اطلاع از زمان، نحوه و قوانین پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه مورد نظر خود می توانید با ما تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ثبت نام، زمان دکتری بدون آزمون پردیس خودگردان 1400 کلیک کنید.

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون دکتری غیر انتفاعی بدون کنکور

دانشگاه غیر انتفاعی نیز از قافله پذیرش دکتری بدون کنکور عقب نمانده و مطابق با آیین نامه پذیرش بدون استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات فناوری  هر از چند گاهی فراخوان هایی را منتشر می نماید. تحصیل در این موسسات، به صورت شهریه ایی می باشد.

لازم به ذکر است که به دلیل فراخوان های جداگانه، نمی توان زمان و شرایط دقیق و یکسانی را برای همه دانشگاه ها اعلام کرد. بنابراین، افرادی که شرایط دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان را دارند، می بایست نسبت به دریافت اطلاعات به روز کنجکاو باشند.

 

 

برای ورود به سامانه ثبت نام دکتری غیر انتفاعی کلیک کنید.

 

 

دوره دکتری دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون

اگر مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا به روش بدون کنکور علمی کاربردی هستید، باید بگوییم که این موسسه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجو نمی پذیرد. این دانشگاه در حال حاضر تنها به آموزش دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی می پردازد و هیچ اطلاعیه ایی مبنی بر جذب دانشجوی دکتری چه از طریق با کنکور، و چه بدون کنکور نداشته است.

 

 

جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا شما عزیزان را با نحوه، زمان و شرایط دکتری بدون آزمون را در همه دانشگاه های کشور آشنا کنیم و شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت را یادآوری کنیم.

با توجه به آنکه دانشگاه های مختلف فراخوان های خود را به صورت جداگانه اعلام می کنند و هر کدام ممکن است شرایط و زمان های متفاوتی نیز داشته باشند. به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان با سوالات بسیاری مواجه می شوند و به دنبال یک منبع اطلاعاتی موثق هستند. برای طرح همه سوالات خود و کسب راهنمایی می توانید از ساعت 8 صبح الی 1 شبدر همه روزهای هفته از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید. 

 

برای  آشنایی با زمان اعلام نتایج دکتری بدون آزمون وزارت بهداشت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط:

دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد

راهنمای دفترچه آزمون سراسری دکتری

دکتری بدون آزمون آزاد

دکتری بدون آزمون 1400

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

5/5 - (3 امتیاز)

شرایط استعداد درخشان دکتری وزارت بهداشت چیست؟

برای اطلاع از شرایط شرکت و پذیرش می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

چه زمانی می توان دکتری بدون آزمون اقدام نمود؟

توضیحات کامل در این باره را می توانید در این مقاله مشاهده نمایید.

چگونه می توان در استعداد درخشان دکتری دانشگاه های سراسری شرکت کرد؟

هر دانشگاهی به طور جداگانه و زمان های متفاوتی فراخون استعدادهای درخشان می دهد که بایستی برای اطلاع به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

آیا دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو دکتری بدون کنکور دارد؟

بله. برای اطلاع از شرایط لازم، مقاله حاضر را مطالعه فرمایید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 2. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099072952
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

ایران تحصیل
تماس با مشاور