ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دکتری بدون آزمون پیام نور 1401

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۶
دکتری بدون آزمون پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برخی از افراد تصمیم دارند تا بدون شرکت در کنکور، در مقطع دکتری درس بخوانند. آن ها می توانند در دانشگاه های سراسری، آزاد و یا غیر انتفاعی و پیام نور درس بخوانند. اما، این افراد باید برای ثبت نام در مقطع دکتری بدون آزمون پیام نور، حتما شرایطی را دارا باشند. آن ها بدر صورت دارا بودن تمامی شرایط، باید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور به صورت اینترنتی انجام خواهد شد. افرادی که شرایط لازم را دارند می توانند بعد از قبولی در آزمون کتبی و سپس مصاحبه وارد این دوره ها شوند.

اگر قصد ثبت نام در دکتری بدون آزمون پیام نور را دارید نیاز است از شرایط پذیرش و لیست رشته ها و همچنین زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون اطلاعات لازم را بدست آورید. برای آشنایی با تمامی این موارد، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

 

اطلاعیه :

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور 1401 از 25 آبان لغایت 30 دی می باشد.

 

 

زمان ثبت نام مقطع دکتری پیام نور

در این قسمت می توانید اطلاعاتی در خصوص زمان ثبت نام مقطع دکتری بدون آزمون پیام نور به دست آورید. معمولا همیشه زمان ثبت نام توسط خبر گزاری های معتبر و همچنین وبسایت سنجش ‌ آموزش کشوری اطلاع رسانی می شود. بعد از اینکه زمان ثبت نام مشخص شد، داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کشوری با وارد کردن شناسه کاربری و گذرواژه برای ثبت نام اقدام کنند. لازم است بدانید که برای انجام ثبت نام باید هزینه تعیین شده را پرداخت کرده باشد. زمان و شرایط و همچنین لیست رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است هر ساله تغییر کند. سال گذشته زمان ثبت نام در اردیبهشت ماه صورت گرفته بود. در حال حاضر زمان ثبت نام در دکتری بدون آزمون پیام نور برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ از 25 آبان تا 20 آذر بود که این مهلت تا 30 دی ماه تمدید شد. 

لازم به ذکر است تا بدانید که یکی از دوره های محبوب در میان متقاضیان دانشگاه پیام نور، پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون مربوط به دوره های بین المللی می باشد. قابل ذکر می باشد که در حال حاضر دانشگاه پیام نور در کشور امارات شعبه ای دارد که در آن دانشجو پذیرش می کند. برای شرکت در آزمون دانشگاه پیام نور در امارات باید شرایط لازمه برای ثبت نام را داشته باشید تا بتوانید نسبت به ثبت نام اقدام کنید. لازم به ذکر است که گرچه این دانشگاه دارای آزمون جامع نیست ولی به تنهایی آزمونی جامع می گیرد که داوطلبان و متقاضیان باید در آن شرکت کنند. در صورت پذیرش در این آزمون می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

 

 

زمان ثبت نام مقطع دکتری پیام نور

زمان ثبت نام مقطع دکتری پیام نور

 

 

شرایط پذیرش و لیست رشته ها دکتری بدون آزمون پیام نور

اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دلیل ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانشجویان در داخل و خارج از کشور می باشد. داوطلبان باید در آزمونی که دانشگاه می گیرد و جامع می باشد شرکت کنند و بعد از پذیرش در مصاحبه تخصصی شرکت کنند و در صورت قبولی و داشتن شرایط که در پایین به آنها اشاره می شود می توانند در ابن دانشگاه ادامه تحصیل دهند. در صورتی که از طریق کنکور نیز مجاز به انتخاب رشته شدید شما می توانید شانس خود را از طریق انتخاب رشته دکتری دانشگاه پیام نور امتحان کنید. شرکت در دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور دارای شرایط عمومی و خصوصی می باشد.

 

شرایط عمومی پذیرش بدون کنکور دکتری پیام نور 

برخی از شرایط عمومی پذیرش افراد رد مقطع دکتری بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور، شامل موارد زیر می باشند: 

 •  تمامی داوطلبان باید به دین اسلام اعتقاد داشته باشند.
 • تمامی متقاضیان باید احکام اسلامی را رعایت کنند.
 • همه افراد باید جمهوری اسلامی را قبول داشته باشند.
 • هیچ یک از افراد نباید سو سابقه و فساد اخلاقی داشته باشند. 
 • کلیه داوطلبان پذیرش در دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور در امارات باید دارای گذرنامه معتبر برای خروج از کشور باشند.
 • در صورتی که داوطلب در دانشگاه امارات به صورت قطعی قبول شد، نباید منعی برای تردد در کشور امارات داشته باشد.
 • تحصیل در دانشگاه پیام نور امارات به زبان فارسی می باشد و دانشجو باید به زبان فارسی مسلط باشد.

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دکتری پیام نور 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل، مواردی است که در ادامه موجود می باشند.

 • برای افراد متقاضی داشتن مدرک کارشناسی ارشد و با دکتری عمومی الزامی می باشد.
 • متقاضیان شاغل باید از محل کار خود انصراف داده و محل کار خود را ترک کنند.
 • افراد متقاضی فارغ التحصیل شده باید مدرک معدل دار خود را در دست داشته باشند. چرا که درج معدل در این پذیرش الزامی می باشد، همچنین متقاضیانی که معدلشان زیر ۱۴ باشد حق ثبت نام نخواهند داشت.
 • افراد دارای تعهد آموزشی باید در هنگام ثبت نام تعهد خود را ارائه دهند.
 • افراد دارای مدرک استخدامی  فقط در صورتی می توانند ثبت نام کنند که دفتر آموزش عالی غیر دولتی، ثبت نام این دسته از افراد را قبول کند.
 • موفقیت در آزمون کتبی دانشگاه و مصاحبه و تایید سوابق علمی و پرورشی و فرهنگی داوطلب می باشد.
 • برای پذیرش مقطع دکتری دانشگاه پیام نور محدودیت رشته تحصیلی و ظرفیت وجود دارد. همچنین افرادی می توانند مورد پذیرش قرار گیرند که مدرک کارشناسی ارشد شان وابسته رشته های موجود در دکتری بدون کنکور می باشد.
 • داوطلبان آقا باید دارای پایان خدمت و یا معافیت از خدمت باشند.

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دکتری پیام نور 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دکتری پیام نور

 

 

شرایط و مقررات وظیفه عمومی برای ثبت نام دکتری پیام نور

در صورتی که داوطلبان از نظام وظیفه غیبت داشته باشند نمی توانند در این پذیرش شرکت کنند. در صورت شرکت و قبولی این دسته از افراد در هنگام ثبت نام مجاز به پذیرش نخواهند بود. افرادی که از دوره دکتری تخصصی ناپیوسته فارق التحصیل شده باشند نیز مجاز به پذیرش نمی باشند و همچنین متقاضیانی که از دانشگاه خود اخراج شده اند هم نمی توانند ثبت نام کنند. مدت مجاز برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حداکثر ۶ سال می باشد.

 

 

برای اطلاع از سایر شرایط ثبت نام آزمون دکتری، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

نحوه ثبت نام در دکتری پیام نور 1401

داوطلبان عزیز و گرامی در صورت داشتن شرایط ذکر شده، باید در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام کنند. نحوه ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه می باشد. اما، هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه ثبت نام از سمت سازمان مربوطه اعلام نشده است. اما، طبق روال سال های گذشته، ثبت نام این آزمون از طریق سایت regazmoon.pnu.ac.ir  انجام خواهد شد. داوطلبان عزیزی که می خواهند در این آزمون ثبت نام کنند، باید وارد سایت ذکر شده شوند و مراحلی را با دقت و به درستی طی نمایند. 

لازم به ذکر است تا بدانید که این مراحل توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد. اما اگر به هر دلیلی داوطلبان و متقاضیان عزیز نتوانستند آن مراحل را انجام داده و فرایند ثبت نام را تکمیل نمایند، نباید نگران باشند. زیرا، مشاوران ما در ایران تحصیل می توانند در انجام این فرایند به آن ها کمک کنند. برای کمک گرفتن از مشاوران ما و یا دریافت راهنمایی از آن ها، کافی است تا داوطلبان عزیز با ما تماس گرفته و یا برای ما در زیر همین مقاله کامنت بگذارند. همکاران ما آن ها را یاری خواهند کرد. 

 

مدارک لازم برای ثبت نام دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

بعد از اینکه اطلاعاتی در خصوص زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور و شرایط دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد کسب کردید، لازم است اطلاعاتی در رابطه با مدارک لازمه برای ثبت نام کسب کنید. در ابتدای مدارک از شما اسناد هویتی خواسته می شود که این اسناد شامل، اسکن تصاویر صفحه اول شناسنامه و در صورت داشتن توضیح، توضیحات آن می باشد و همچنین باید تصویر کارت ملی خود را نیز اسکن کنید. عکس سه در چهار با زمینه سفید از شما خواسته می شود. برای آقایان مدارک مربوط به نظام وظیفه نیز خواسته می شود. برای مشخص شدن وضعیت تحصیلی ارائه دادن تصاویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز الزامی است. در صورت شاغل بودن اسکن موافقت نامه های سازمان نیز مهم می باشد و باید داشته باشند. 

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور

ردیف گروه رشته
1 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی علوم جغرافیایی
2 علوم اقتصادی علوم اقتصادی
3 جغرافیا و برنامه ریزی شهری علوم جغرافیایی
4 جامعه شناسی(گروه های اجتماعی) علوم اجتماعی
5 تاریخ ایران بعد از اسلام تاریخ
6 حقوق بین الملل عمومی حقوق بین الملل
7 مدیریت دولتی مدیریت
8 حقوق خصوصی حقوق خصوصی
9 برنامه ریزی آموزشی برنامه ریزی آموزشی
10 فلسفه تعلیم و تربیت فلسفه تعلیم و تربیت
11 روان شناسی عمومی روان شناسی
12 مدیریت بازرگانی مدیریت
13 محیط زیست- برنامه ریزی محیط زیست
14 علوم قرآن و حدیث الهیات
15 فقه و مبانی حقوق اسلامی الهیات
16 علوم و معارف نهج البلاغه الهیات
17 کلام مجموعه کلام
18 الهیات- فلسفه و کلام اسلامی مجموعه کلام

 

 

برای آشنایی بیشتر با سایر رشته های بدون کنکور دکتری، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور 1401

داوطلبان دکتری پیام نور در آخرین مرحله پذیرش باید در مصاحبه آن شرکت کنند که شرکت در مصاحبه زمانی امکان پذیر است که متقاضیان در انتخاب رشته قبول شده باشند. و یا دعوت به مصاحبه در رشته انتخابی خود شده اند یا خیر؟ در صورتی که افراد در کد رشته محل خود قبول شده باشند باید خود را برای شرکت در مصاحبه آماده کنند. مصاحبه مقطع دکتری پیام نور مجزا از همه برگزار می گردد.

در آخر بعد از شرکت داوطلب در مصاحبه نتایج قبولی و یا عدم قبولی در سایت سنجش اعلام می شود. قبولی به صورتی می باشد که سیستم اولین انتخاب شما که در آن قبول شده اید و به مصاحبه دعوت شده اید و در مصاحبه آن نیز قبول شده باشید را اعلام خواهد کرد. و زمانی که دیدید در هیچ یک قبول نشده اید می توانید به دانشگاه پیام نور امارات رفته و در آزمون اختصاصی آن شرکت کنید. لازم به ذکر است که این آزمون دارای شرایط اختصاصی مربوط به خود می باشد که باید رعایت شود. 

 

 

مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

 

 

جدیدترین اخبار دکتری بدون آزمون پیام نور

 

نتایج پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان دانشگاه تبریز اعلام شد

نتایج پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان دانشگاه تبریز در مقطع دکتری تخصصی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اعلام شد.

 

آغاز مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

با اعلام نتایج بررسی اولیه ثبت نام الکترونیکی داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ دانشگاه تهران، مصاحبه داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شده اولیه اعلام شده است از سه‌شنبه ۱۷ خرداد ماه آغاز شده و تا ۲۴ خرداد ادامه دارد.

 

نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران اعلام شد

‌نتیجه بررسی اولیه ثبت نام الکترونیکی داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ دانشگاه تهران اعلام شد.

 

 

اطلاعیه:

ثبت نام برای دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای واحد بین المللی امارات انجام خواهد شد.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی شرایط و نحوه دکتری بدون آزمون پیام نور بپردازیم. اینکه زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها به چه صورت است، بررسی گردید و همچنین زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور اعلام شد. البته لازم است بدانید که دانشگاه پیام نور امارات در 4 رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کند که تمامی دانشجویان ابتدا باید واجد شرایط لازم بوده و در آزمون رشته ها نیز پذیرفته شوند. این رشته ها شامل، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی،روانشناسی سلامت و برنامه ریزی آموزش از راه دور می شود. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. 

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دکتری بدون آزمون پیام نور چگونه برگزار می شود؟

در این حالت برای دانشگاه پیام نور امارات آزمونی اختصاصی برگزار شده و دانشجو گرفته می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

شرایط دکتری بدون کنکور پیام نور شامل چه مواردی می شود؟

شرایط دکتری بدون کنکور پیام نور در متن آورده شده است برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

نظرات

 1. احسان
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

  سلام. بنده فوق لیسانس بیوسیمی هستم و می خواهم در بدون کنکور پیام نور شرکت کنم آیا این امکان هست و اگر هست چه زمانی می توان اقدام به ثبت نام کرد چرا که در تاریخ 31 شهریور باید برگه اعزام پر شود

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر زمان ثبت نام ارشد فراگیر ازاد و پیام نور اذر ماه برای ورودی بهمن ماه هستش لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیلل تماس حاصل فرمایید

 2. زهره آشفته
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام شماره تلفنی که اعلام فرمودین برای تماس امکان پذیر نمی باشد .

  • bahraii
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقتتون بخیر لطفا با تلفن ثابت تماس بگیرید

 3. فیروزه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام هزینه رشته فلسفه؟تعلیم و تربیت چقدره؟؟

  • aghazade
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر نیازه با مرکز تماس بگیرید

 4. علی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام، من قصد دارم اقدام به ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور کنم، منتها میخوام بدونم که میزان اعتبار مدرکی که این دانشگاه میده چقدره؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام
   مدرک دانشگاه پیام نور قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم کشور میباشد

 5. علی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام، هزینه تحصیل دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور چقدر می باشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام
   رشته ی خود را مشخص کنید

 6. قاسم
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام، دکتری بدون آزمون پیام نور فقط برای افرادیست که مقاطع قبلی هم در این دانشگاه ها خونده باشند یا باقی افراد هم میتونن دکتری رو بدون آزمون تو این دانشگاه ها بخونن.

  • irani
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام، شما مقاطع قبل از دکتری رو در هر دانشگاهی که طی کرده باشید با طی کردن فرایند ثبت نام می توانید اقدام به تحصیل دکتری بدون آزمون پیام نور نمایید.

 7. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 8. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099075307
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

مطالب مرتبط

تماس با مشاور