تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دکتری بدون آزمون پیام نور

دکتری بدون آزمون پیام نور 1401 + زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها | ایران تحصیل

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۰
دکتری بدون آزمون پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور مشخص شده است. اگر قصد ثبت نام در دکتری بدون آزمون پیام نور را دارید نیاز است از زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها  وهمچنین زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور اطلاعات لازم را بدست آوریدو علاوه بر این موضوع ما در ادامه قصد داریم نکات دیگری همچون لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور را نیز بررسی کنیم.

ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور به صورت اینترنتی بوده و در وبسایت regazmoon.pnu.ac.ir انجام خواهد شد. افرادی که شرایط لازم را دارند می توانند بعد از قبولی در آزمون کتبی و سپس مصاحبه وارد این دوره ها شوند.

پذیرش در این دوره در واحد بین المللی امارات انجام خواهد شد. افرادی که علاقه مند به ثبت نام هستند می توانند از 25 آبان تا 30 دی ثبت نام خود را انجام دهند.

 

 

اطلاعیه :

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور 1401 از 25 آبان لغایت 30 دی می باشد.

 

 

آشنایی با زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها دکتری بدون آزمون پیام نور 1401

شاید بسیاری از متقاضیان در خصوص دکتری بدون آزمون سوال های بسیار زیادی داشته باشند که دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور دارای چه شرایطی می باشد؟ زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور برای این دوره چه زمانی می باشد؟ در ادامه این مقاله با این مباحث بیشتر آشنا خواهید شد. یکی از دوره های محبوب در میان متقاضیان دانشگاه پیام نور پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون مربوط به دوره های بین المللی می باشد. قابل ذکر می باشد که در حال حاضر دانشگاه پیام نور در کشور امارات شعبه ای دارد که در آن دانشجو پذیرش می کند. برای شرکت در آزمون دانشگاه پیام نور در امارات باید شرایط لازمه برای ثبت نام را داشته باشید تا بتوانید نسبت به ثبت نام اقدام کنید. لازم به ذکر است که گرچه این دانشگاه دارای آزمون جامع نیست ولی به تنهایی آزمونی جامع میگیرد که داوطلبان و متقاضیان باید در آن شرکت کنند. در صورت پذیرش در این آزمون می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر از دکتری بدون آزمون بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دلیل ارتفا سطح علمی و فرهنگی دانشجویان در داخل و خارج از کشور می باشد. داوطلبان باید در آزمونی که دانشگاه میگیرد و جامع می باشد شرکت کنند و بعد از پذیرش در مصاحبه تخصصی شرکت کنند و در صورت قبولی و داشتن شرایط که در پایین به آنها اشاره می شود می توانند در ابن دانشگاه ادامه تحصیل دهند. در صورتی که از طریق کنکور نیز مجاز به انتخاب رشته شدید شما می توانید شانس خود را از طریق انتخاب رشته دکتری دانشگاه پیام نور امتحان کنید.

 

 

نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور

 

 

زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها دکتری بدون آزمون پیام نور

شرکت در دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور دارای شرایط عمومی و خصوصی می باشد. شرایط عمومی پذیرش بدون کنکور دکتری پیام نور، اعتقاد به دین اسلام، رعایت احکام اسلامی، قبول داشتن جمهوری اسلامی، نداشتن سو سابقه، نداشتن فساد اخلاقی و … می باشد. شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل،  مواردی است که در ادامه موجود می باشند. برای افراد متقاضی داشتن مدرک کارشناسی ارشد و با دکتری عمومی الزامی می باشد. متقاضیان شاغل باید از محل کار خود انصراف داده و محل کار خود را ترک کنند. افراد متقاضی فارغ التحصیل شده باید مدرک معدل دار خود را در دست داشته باشند. چرا که درج معدل در این پذیرش الزامی می باشد، همچنین متقاضیانی که معدلشان زیر ۱۴ باشد حق ثبت نام نخواهند داشت.

افراد دارای تعهد آموزشی باید در هنگام ثبت نام تعهد خود را ارائه دهند. افراد دارای مدرک استخدامی  فقط در صورتی می توانند ثبت نام کنند که دفتر آموزش عالی غیر دولتی، ثبت نام این دسته از افراد را قبول کند. موفقیت در آزمون کتبی دانشگاه و مصاحبه و تایید سوابق علمی و پرورشی و فرهنگی داوطلب می باشد. برای پذیرش مقطع دکتری دانشگاه پیام نور محدودیت رشته تحصیلی و ظرفیت وجود دارد. همچنین افرادی می توانند مورد پذیرش قرار گیرند که مدرک کارشناسی ارشد شان وابسته رشته های موجود در دکتری بدون کنکور می باشد.

 

 

زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها

 

 

شرایط و مقررات وظیفه عمومی برای ثبت نام دکتری پیام نور

در صورتی که داوطلبان از نظام وظیفه غیبت داشته باشند نمی توانند در این پذیرش شرکت کنند. در صورت شرکت و قبولی این دسته از افراد در هنگام ثبت نام مجاز به پذیرش نخواهند بود. افرادی که از دوره دکتری تخصصی ناپیوسته فارق التحصیل شده باشند نیز مجاز به پذیرش نمی باشند و همچنین متقاضیانی که از دانشگاه خود اخراج شده اند هم نمی توانند ثبت نام کنند. مدت مجاز برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حداکثر ۶ سال می باشد.

 

 

برای اطلاع از نتایج اعلام بدون کنکور پیام نور کلیک کنید.

 

 

زمان و نحوه ثبت نام مقطع دکتری پیام نور

در این قسمت می توانید اطلاعاتی در خصوص زمان ثبت نام مقطع دکتری بدون آزمون پیام نور بدست بیا‌ورید. معمولا همیشه زمان ثبت نام توسط خبر گزاری های معتبر و همچنین وبسایت سنجش ‌ آموزش کشوری اطلاع رسانی می شود. بعد از اینکه زمان ثبت نام مشخص شد، داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کشوری با وارد کردن شناسه کاربری و گذرواژه برای ثبت نام اقدام کنند. لازم است بدانید که برای انجام ثبت نام باید هزینه تعیین شده را پرداخت کرده باشد. زمان و شرایط و همچنین لیست رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است هر ساله تغییر کند. سال گذشته زمان ثبت نام در اردیبهشت ماه صورت گرفته بود. زمان ثبت نام برای سال جاری از آبان تا دی ماه تعیین شده است.

 

 

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور

 

 

ثبت نام در دکتری پیام نور 1401

۱.اولین راه برای ورود به دکتری پیام نور شرکت در آزمون آن می باشد. ثبت نام به صورت اینترنتی و در سایت سنجش انجام می باشد. داوطلبان که قصد شرکت در آزمون و ثبت نام در دکتری را دارند باید وارد سایت سنجش شوند و اطلاعات خود را به طور کامل وارد کنند و منتظر برگزاری آزمون شوند.

۲. داوطلبان بعد از شرکت در آزمون باید منتظر اعلام نتایج باشند که ببینند آیا مجاز به انتخاب رشته شده اند یا نه؟

۳. در صورت اعلام نتایج اگر در کارنامه شما درج شده باشد که مجاز هستید یعنی شما می توانید انتخاب رشته انجام دهید و کد رشته های محل مورد نظرتان را باید در فرم موجود برای انتخاب رشته به ترتیب اولویت خود وارد کنید.

 

 

برای اینکه از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور بیشتر بدانید، کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور و محل برگزاری آزمون دکتری پیام نور 1401

اولین و سریع ترین راه برای ورود به دکتری پایم نور شرکت در آزمون دکتری پیام نور می باشد. همانطور که گفته شد دانشگله پیام نور در مقطع دکتری بدون کنکور و با آزمون اختصاصی پذیرش انجام می دهد. داوطلبان باید طبق منایعب که برای شرکت در این آزمون اعلام می شود خود را برای آزمون آماده کنند. این آزمون به صورت کتبی و چهار گزینه ای در دو کشور ایران و امارات برگزار می شود. معمولا در تابستان یا پاییز برگزار می شود. داوطلبان که قصد ورود به این داشنگاه را دارند باید در زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور وارد سایت سنجش بشوند و با ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خود، خود را آماده برای برگزاری آزمون دانشگاهی کنند. شما باید از شهریه دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری نیز آگاهی داشته باشید.

 

 

برای اطلاع از نحوه اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

بعد از اینکه اطلاعاتی در خصوصزمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور و شرایط دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد کسب کردید اینک لازم است اطلاعاتی در رابطه با مدارک لازمه برای ثبت نام کسب کنید. در ابتدای مدارک از شما اسناد هویتی خواسته می شود که این اسناد شامل، اسکن تصاویر صفحه اول شناسنامه و در صورت داشتن توضیح، توضیحات آن می باشد و همچنین باید تصویر کارت ملی خود را نیز اسکن کنید. عکس سه در چهار با زمینه سفید از شما خواسته می شود. برای آقایان مدارک مربوط به نظام وظیفه نیز خواسته می شود. برای مشخص شدن وضیعت تحصیلی ارائه دادن تصاویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز الزامی است. در صورت شاغل بودن اسکن موافقت نامه های سازمان نیز مهم می باشد و باید داشته باشند. قبولی در دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع دکتری دارای شرایط اختصاصی می باشد که شامل:

۱. کلیه داوطلبان پذیرش در دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور در امارات باید دارای گذرنامه معتبر برای خروج از کشور باشند.

۲. داوطلبان آقا باید دارای پایان خدمت و یا معافیت از خدمت باشند.

۳. در صورتی که داوطلب در دانشگاه امارات به صورت قطعی قبول شد، نباید منعی برای تردد در کشور امارات داشته باشد.

۴. تحصیل در دانشگاه پیام نور امارات به زبان فارسی می باشد و دانشجو باید به زبان فارسی مسلط باشد.

۵. داوطلبان باید شرایط لازم برای ثبت نام در رشته انتخابی را داشته باشند.

۶. در صورتی که تمام مدارک لازم را داوطلبان ارائه دهند ثبت نام برایشان انجام می گردد.

 

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور

 

 

نحوه ثبت نام و زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور

در اول باید متقاضیان بدانند که فقط مجاز به انتخاب و ثبت نام در یک کد رشته می باشند همچنین کد رشته انتخابی متقاضی باید با مدارک فارغ التحصیلیش نیز همخوانی داشته باشد. لازم به ذکر است که تمامی مراحل ثبت نام اینترنتی می باشد و از طریق وبسایت صورت می گیرد. برای ثبت نام متقاضیان باید به وبسایت سازمان سنجش مراجعه کنند بعد از مراجعه باید مدارک مورد نیاز بیان شده را آپلود کنند. در این وبسایت دفترچه راهنما نیز قرار داده شده است تا داوطلبان بتوانند به خوبی مطالعه کنند. در این دفترچه تمامی جزئیات به طور کامل و جامع بیان شده است و افراد می توانند از آن ها استفاده کنند. پرداخت هزینه حق ثبت نام نیز به صورت اینترنتی می باشد و از طریق کارت بانکی های عضو شتاب انجام می شود. بعد از درج اطلاعات و آپلود مدارک لازمه به شما کد رهگیری و شماره پرونده داده می شود.

 

اطلاعیه :

در حال حاضر لینک ثبت نام این دوره فعال نشده  است، به محض آغاز شدن مهلت ثبت نام و فعال شدن سامانه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور لینک ثبت نام در این قسمت فعال می شود.

 

 

برای اطلاع از تغییرات ثبت نام بدون آرمون دکتری کلیک کنید.

 

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور

 

ردیف گروه رشته
1 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی علوم جغرافیایی
2 علوم اقتصادی علوم اقتصادی
3 جغرافیا و برنامه ریزی شهری علوم جغرافیایی
4 جامعه شناسی(گروه های اجتماعی) علوم اجتماعی
5 تاریخ ایران بعد از اسلام تاریخ
6 حقوق بین الملل عمومی حقوق بین الملل
7 مدیریت دولتی مدیریت
8 حقوق خصوصی حقوق خصوصی
9 برنامه ریزی آموزشی برنامه ریزی آموزشی
10 فلسفه تعلیم و تربیت فلسفه تعلیم و تربیت
11 روان شناسی عمومی روان شناسی
12 مدیریت بازرگانی مدیریت
13 محیط زیست- برنامه ریزی محیط زیست
14 علوم قرآن و حدیث الهیات
15 فقه و مبانی حقوق اسلامی الهیات
16 علوم و معارف نهج البلاغه الهیات
17 کلام مجموعه کلام
18 الهیات- فلسفه و کلام اسلامی مجموعه کلام

 

 

توجه داشته باشید که جدول فوق برای سال های گذشته است، در سال جاری رشته های آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی،روانشناسی سلامت و برنامه ریزی آموزش برای ثبت نام تعیین شده است.

 

 

مصاحبه دانشگاه پیام نور 1401

داوطلبان دکتری پیام نور در آخرین مرحله پذیرش باید در مصاحبه آن شرکت کنند که شرکت در مصاحبه زمانی امکان پذیر است که متقاضیان در انتخاب رشته قبول شده باشند. و یا دعوت به مصاحبه در رشته انتخابی خود شده اند یا خیر؟ در صورتی که افراد در کد رشته محل خود قبول شده باشند باید خود را برای شرکت در مصاحبه آماده کنند. مصاحبه مقطع دکتری پیام نور مجزا از همه برگزار می گردد.

 

اعلام نتایج دکتری پیام نور 1401

در آخر بعد از شرکت داوطلب در مصاحبه نتایج قبولی و یا عدم قبولی در سایت سنجش اعلام می شود. قبولی به صورتی می باشد که سیستم اولین انتخاب شما که در آن قبول شده اید و به مصاحبه دعوت شده اید و در مصاحبه آن نیز قبول شده باشید را اعلام خواهد کرد. و زمانی که دیدید در هیچ یک قبول نشده اید می توانید به دانشگاه پیام نور امارات رفته و در آزمون اختصاصی آن شرکت کنید. لازم به ذکر است که این آزمون دارای شرایط اختصاصی مربوط به خود می باشد که باید رعایت شود.  

 

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور

برای بسیاری از افراد علاقه مند این موضوع مطرح می باشد که اعتبار مدرک پبام نور چقدر می باشد؟ دانشگاه پیام نور جزو مراکز مورد تایید سازمان وزارت علوم و فناوری می باشد. افراد فارق التحصیل از این مراکز دارای سطح علمی بالایی خواهند بود. و همچنین افراد که می خواهند مدرک تحصیلی پیام نور خود را برای تحصیل در خارج از کشور اپلای کنند دارای وضیعت خوبی می باشند.

 

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری پیام نور

بعد از این که اطلاعات خود را در وبسایت وارد کردید. اطلاعات شما برای صدور کارت ذخیره خواهد شد. برای دریافت کارت چندین روش وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها کارت خود را دریافت کنید. استفاده از شماره پرونده و کد ملی، شماره پرونده و شماره داوطلبی، با استفاده از موارد ذکر شده می توانید کارت خود را دریافت کنید. همچنین با استفاده از اطلاعاتی همچون شماره پرونده و کدپیگیری ، شماره پرونده و شماره سریال نامه نیز می توانید کارت خود را دریافت کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پذیرش و زمان و لیست رشته های دکتری بدون کنکور با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

اطلاعیه:

ثبت نام برای دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای واحد بین المللی امارات انجام خواهد شد.

 

 

آخرین اخبار دکتری بدون کنکور پیام نور 1401

ثبت نام پذیرش دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور – مرکز امور بین الملل شعبه امارات  از 25 آبان لغایت 30 دی می باشد.

پذیرش برای دوره دکتری بدون کنکور پیام نور در رشته های آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی،روانشناسی سلامت و برنامه ریزی آموزش انجام می شود.

محل پذیرش دانشجویان دانشگاه امارات می باشد.

کلیه مراحل ثبت نام اینترنتی بوده و در سامانه regazmoon.pnu.ac.ir انجام می شود.

برای پذیرش در این دوره قبولی در آزمون و مصاحبه تخصصی ضروری است.

برای رشته های گفته شده تنها رشته های مرتبط در مقطع ارشد می توانند ثبت نام داشته باشند.

 

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی شرایط و نحوه دکتری بدون آزمون پیام نور بپردازیم. اینکه زمان شرایط پذیرش و لیست رشته ها به چه صورت است، بررسی گردید و همچنین زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور اعلام شد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، لیست رشته های دکتری بدون آزمون پیام نور داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. البته لازم است بدانید که دانشگاه پیام نور امارات در 4 رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کند که تمامی دانشجویان ابتدا باید واجد شرایط لازم بوده و در آزمون رشته ها نیز پذیرفته شوند. این رشته ها شامل، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی،روانشناسی سلامت و برنامه ریزی آموزش از راه دور می شود.

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دکتری بدون آزمون پیام نور چگونه برگزار می شود؟

در این حالت برای دانشگاه پیام نور امارات آزمونی اختصاصی برگزار شده و دانشجو گرفته می شود.

لیست رشته های بدون آزمون دکتری دانشگاه پیام نور شامل چه مواردی می شود؟

این رشته به صورت کامل در متن نیامده که برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با آن توصیه می کنیم با ما تماس بگیرید.

زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

شرایط دکتری بدون کنکور پیام نور شامل چه مواردی می شود؟

شرایط دکتری بدون کنکور پیام نور در متن آورده شده است برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام، من قصد دارم اقدام به ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور کنم، منتها میخوام بدونم که میزان اعتبار مدرکی که این دانشگاه میده چقدره؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام
   مدرک دانشگاه پیام نور قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم کشور میباشد

 2. علی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام، هزینه تحصیل دکتری بدون کنکور دانشگاه پیام نور چقدر می باشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام
   رشته ی خود را مشخص کنید

 3. قاسم
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام، دکتری بدون آزمون پیام نور فقط برای افرادیست که مقاطع قبلی هم در این دانشگاه ها خونده باشند یا باقی افراد هم میتونن دکتری رو بدون آزمون تو این دانشگاه ها بخونن.

  • irani
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام، شما مقاطع قبل از دکتری رو در هر دانشگاهی که طی کرده باشید با طی کردن فرایند ثبت نام می توانید اقدام به تحصیل دکتری بدون آزمون پیام نور نمایید.

 4. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 5. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099075307
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

ایران تحصیل
تماس با مشاور