ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳ + شرایط رشته و دانشگاه | ایران تحصیل

دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هر ساله بسیاری از داوطلبین علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری با سوابق تحصیلی و استعداد درخشان خود در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام می نمایند. این افراد قبل از ثبت نام، ابتدا باید تمامی شرایط تحصیل و ثبت نام  را از طریق دفترچه و یا در مقاله زیر مطالعه کرده و سپس در صورت داشتن شرایط برای ثبت نام اقدام نمایند. اگر علاقه مند به شرکت در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون هستید و نیاز به دانستن تمامی شرایط و هزینه های ثبت نام این مقطع را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید. همچنین جهت جدید ترین اطلاعیه های شهریه و مراحل ثبت نام نیز می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. با ما همراه باشید.

امکان تحصیل دکتری بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می توانند از در صورت داشتن شرایط اعلام شده از سوی سازمان سنجش، در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کرده و شانس خود را برای پذیرفته شدن در این مقطع تحصیلی امتحان کنند. 

با آغاز زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، شرایط پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی برای علاقه مندان تحصیل در مقطع دکتری تخصصی منتشر می شود.

در واقع باید گفت این فرصت برای آن دسته از متقاضیانی که جزو دانشجویان استعداد درخشان به شمار می روند در نظر گرفته شده تا بتوانند با توجه به رزومه تحصیلی خوبی که دارند، بدون شرکت در آزمون دکتری آن سال، از طریق بررسی سوابق علمی و پژوهشی و شرکت در مصاحبه برای پذیرفته شدن در مقطع دکتری دانشگاه آزاد تلاش کنند. در ادامه شرایط پذیرش دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون، زمان، نحوه ثبت نام و شهریه این مقطع را بررسی خواهیم کرد.

 

📌 برای اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

کال تو اکشن تماس

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۳

پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان برجسته جهت ورود به دوره دکتری در دانشگاه آزاد دارای شرایط خاصی است که طی بخشنامه برای اطلاع عموم منتشر می گردد. مفاد اصلی این شرایط به شرح زیر است.

💢 شرط معدل

مطابق با آئین نامه استعداد درخشان دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان در تمام گروه های آزمایشی مقطع کارشناسی ارشد باید شرط معدل حداقل 17.5 را داشته باشند که نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون برای این دسته از داوطلبان با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش هر دانشگاه، معدل و لیست انتخابی داوطلب اعلام می گردد.

💢 نمره پایان نامه

داشتن حداقل نمره پایان نامه داوطلبان ممتاز متقاضی در هر گروه آزمایشی باید 17 باشد. در ارتباط با دانش آموختگانی که ارزیابی پایان نامه آن ها به صورت توصیفی بوده، فقط دانش آموختگانی که پایان نامه آنها با درجه “خوب” به بالا ارزیابی شده، مجاز به ثبت نام در دوره بدون کنکور (ویژه استعدادهای درخشان) خواهند بود.

💢 متجانس بودن رشته فارغ التحصیلی

داوطلبان شرکت در دوره بدون کنکور (اسـتعدادهای درخشان) مقطع دکتری تخصصی باید رشـته ای هم راستا بـا رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسـی ارشـد خـود را در لیست انتخابی برگزینند و در هنگام ثبت نام در دوره دکتری، از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

💢 دارا بودن مدارک در زمان مصاحبه

آن دسته از داوطلبانی که فرم ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تکمیل کردند، در صورت کسب حد نصاب لازم برای دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، باید فایل مقالات علمی پژوهشی، علمی ترویجی، کنفرانسی، پایان نامه، تولیدات علمی و … را در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند.

💢 مدت زمان سپری شده از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان برجسته و استعدادهای درخشان حداکثر تـا 5 سال بعد از فراغت از تحصیل (فارغ التحصیلان سال 1396 بـه بعد) در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به اسـتفاده از تسـهیلات این آئین نامه در جهت پـذیرش در مقطـع دکتـری تخصصـی خواهند بود. 

💢 ارائه فایل مقالات ISI و ISC

متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور، در صورت کسب شـرایط دعوت به مصـاحبه لازم اسـت نسـخه ای از فایـل مقـالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجـلات علمـی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یـا ISC خود را با فرمت تعیین شده در زمان مصاحبه بـه گـروه تخصصی مربوطه ارائه دهند. 

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه آزاد

کال تو اکشن تماس

برای کسب اطلاع در خصوص دکتری بدون ازمون پردیس روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳

در هنگام ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ افراد داوطلب می بایست با مراجعه به سایت azmoon.org و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد، از شرایط آن مطلع شده و در صورت برخوردار بودن شرایط، برای ثبت نام اقدام کنند.

طبق اطلاعیه های موجود در زمینه زمان ثبت نام بدون آزمون دکتری (ویژه استعداد درخشان) دانشگاه آزاد بر اساس سال گذشته، متقاضیان از تاریخ 25 فروردین ماه الی 5 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فرصت دارند تا مراحل نام نویسی خود را به انجام برسانند. پس از اتمام زمان در نظر گرفته شده، مهلت ثبت نام به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی داوطلبان تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه تمدید خواهد شد. اما هنوز زمان دقیق ثبت نام در سال جاری اعلام نشده است.

برای آشنایی با رشته های دکتری دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳

افراد متقاضی دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ثبت نام باید مراحل زیر را طی نمایند:

ابتدا باید تمامی شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط ثبت نام وارد سامانه phdreg.azmoon.iau.ac.ir شوید.

پس از ورود به سامانه بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک نمایید.

سپس اطلاعات خواسته شده را دقیق وارد نمایید و تراکنش خود را انجام دهید و شناسه و رمز عبور ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را دریافت نمایید.

پس از اتمام خرید کارت اعتباری به صفحه نخست برگشته و این بار بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

در این قسما باید شناسه و رمز عبور که در زمان خرید کارت دریافت نموده اید را وارد نمایید.

سپس کد ملی و تمامی اطلاعات خواسته شده را به ترتیب و با دقت وارد نمایید و ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد خود را به اتمام برسانید.

 

در زمان خرید کارت اعتباری دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد به نکات زیر توجه بفرمایید:

در زمان خرید کارت دقت نمایید و به درستی کارت آزمون دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را خریداری نمایید، زیرا بعد از خرید کارت امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم پس از اتمام خرید کارت اعتباری خود، شماره سریال کارت را چاپ کرده و تا پایان اعلام نتایج دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نزد خود نگه دارید.

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال گذشته مبلغ 200 هزار تومان بود که فرد باید کارت اعتباری تهیه و در دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد شرکت می نمود و در سال جدید هزینه مشخص نشده است و احتمال افزایش قیمت وجود دارد.

 

📌 برای آشنایی با دانشگاه پردیس کیش بدون کنکور  بر روی لینک کلیک کنید. 

 

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

افراد متقاضی دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باید در زمان ثبت نام مدارکی را تهمیه و در سامانه بارگزاری نمایند.

این مدارک به شرح زیر است:

💢 عکس پرسنلی 

عکس باید به صورت پرسنلی با پشت زمینه سفید، حجم کمتر از 70 کیلو بایت، تمام رخ، بدون جای مهر و منگنه و مطابق با استاندارد هایی که در دفترچه بیان شده است، باشد.

💢 ریز نمرات

فرد متقاضی باید ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد خود را آماده و در سامانه بارگزاری نماید.

توجه فرمایید تمامی مدارک باید به صورت فرمت JPG  باشد.

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳

بسیاری از داوطلبان مقطع دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور، نگران تفاوت شهریه پذیرش بدون کنکور و با کنکور در مقطع دکتری هستند. اما باید اشاره کرد که شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با شهریه دانشگاه آزاد با آزمون دکتری ندارد و تنها فرق بین آن دو در شرکت در جلسه آزمون کتبی است.

داوطلبان مقطع دکتری بدون کنکور، در آزمون کتبی شرکت نمی کنند و فقط سوابق تحصیلی آن ها مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت کسب حد نصاب به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت خواهند شد. اما گروه دوم بر اساس نمره کتبی کسب کرده در آزمون کتبی دکتری که به صورت یکپارچه توسط سازمان سنجش برگزار می گردد، سنجیده شده و پس از بررسی ها و در صورت کسب حد نصاب هر دانشگاه، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل آماده اند که شما را در ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ را راهنمایی کرده و شما را با مشاوره های دقیق و مناسب یاری دهند. برای ارتباط با مشاوران ایران تحصیل می توانید با شماره  9099075307 تماس گرفته و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین استفاده کنید.

نتایج ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳

نتایج ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون در دو مرحله نتایج اولیه و نتایج مصاحبه اعلام می شود. در مرحله اول متقاضیان از وضعیت دعوت شدن خود به مصاحبه مطلع خواهند شد.

داوطلبان در این مرجله بدون داشتن محدودیت در یک یا چند کد رشته محل انتخابی خود دعوت به مصاحبه خواهند شد، که بایستی علاوه بر پرداخت هزینه مصاحبه، مدارک لازم را نیز آماده کنند و همراه خود به جلسه مصاحبه ببرند.

پس از اتمام مرحله مصاحبه، داوطلبانی که بر اساس سوابق تحصیلی خود در مرحله مصاحبه نیز پذیرفته می شوند، جزو پذیرفته شدگان اعلام خواهند شد و پذیرفته شدگان مجاز هستند برای اسم نویسی و ثبت نام نهایی به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند. 

 

🔔 اطلاعیه 🔔

مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام دارای اهمیت زیادی می باشد و نباید قبل از بررسی این دفترچه به خرید کارت اعتباری و انجام ثبت نام اقدام کرد.

 

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۳

ورود به دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکتری به دو صورت انجام می شود. اولین روش شرکت در کنکور دکتری است که داوطلبان باید با شرکت در آزمون دکتری سراسری و بعد از اعلام نتایج اولیه، اقدام به انتخاب رشته در یکی از رشته های دکتری دانشگاه آزاد نمایند.

دومین راهی که می توان در دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکتری ثبت کرد، این است که افراد دارای شرایط مربوط به ثبت نام استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد باشند و بتوانند از طریق این طرح بدون حضور در کنکور دکتری و فقط از طریق سوابق تحصیلی خودشان در یکی از رشته های دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام نمایند.

افراد داوطلبی که علاقه مند به ثبت نام در مقطع تحصیلی دکتری در دانشگاه آزاد هستند و به هر دلیلی نتوانستند در کنکور دکتری ۱۴۰۳ ثبت نام کنند، با وجود این طرح می توانند در یکی از رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کنند و شانس خود را برای قبولی در این مقطع محک بزنند.

متقاضیان ثبت نام باید برای کسب اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون را دانلود نمایند و اقدام به مطالعه و بررسی رشته های ارائه شده آن کنند. با توجه به اینکه لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد بسیار متنوع است، امکان ارائه تمامی رشته های دانشگاه آزاد که بدون کنکور پذیرش دارند، وجود ندارد.

لیست رشته های دکتری

کد رشته محل های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در مقطع دکتری را دارند، باید در فرم انتخاب رشته خودشان در سایت سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org اقدام به وارد کردن مجموعه ای از اطلاعات شامل وارد کردن اطلاعات فردی، سوابق، سکونت و … نمایند.

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که باید هنگام ثبت آن دقت داشت، کد رشته محل های بدون کنکور دکتری آزاد می باشد. هر یک از رشته ها و دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع دکتری می کنند، دارای یک کد خاصی هستند که لازم است برای مشخص شدن انتخاب های داوطلبان، این کدها به درستی در فرم انتخاب رشته وارد شوند.

 

🔔 اطلاعیه 🔔 

کد رشته محل های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دکتری آزاد درج می شود.

 

متقاضیان می توانند به محض انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون کنکور یا همان استعدادهای درخشان، برای دانلود این دفترچه از سایت سنجش دانشگاه آزاد اقدام کنند و لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد و کد رشته محل های بدون آزمون دکتری آزاد را بررسی نمایند.

با در نظر گرفتن ظرفیت های هر دانشگاه، هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اقدام به ارائه رشته های خاصی می کنند. بر این اساس داوطلبان می بایست که بر اساس رشته مورد نظر خودشان، در دفترچه راهنمای ثبت نام به دنبال دانشگاه هایی باشند که اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون در همان رشته می کنند.

با توجه به تنوع کد رشته محل های مقطع دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون، در صورتی که شما قصد مشاهده لیست رشته های دکتری بدون آزمون و کد محل رشته های بدون آزمون دکتری را دارید، می توانید با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دکتری، این اطلاعات را به طور کامل در دفترچه مشاهده نمایید.

توجه به این نکته ضروری است که هر سال امکان ایجاد تغییراتی در لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون و کدهای آن ها وجود دارد. بنابراین لازم است که داوطلبان برای درج کد رشته و محل دانشگاهی مورد نظر خودشان، حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد همان سال را دانلود نمایند.

در جدول زیر تمامی رشته های دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکور که می توانید جهت آزمون دکتری شرکت نمایید ارائه کرده ایم.

عنوان مجموعه / رشته مدرک تحصیلی مورد پذیرش
جراحی دامپزشکی

مامایی و بیماري هاي تولید مثل دام

بیماري هاي داخلی دام هاي کوچک

بیماري هاي داخلی دام هاي بزرگ

رادیولوژي دامپزشکی

کلینیکال پاتولوژي دامپزشکی

بهداشت و بیماري هاي پرندگان

بهداشت و بیماري هاي آبزیان

دوره هاي دکتري تخصصی (دستیاري)

دامپزشکی، شامل حدود 60 واحد

درسی است. لذا دانش آموختگان مقطع

کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب

رشته هاي تخصصی (دستیاري)

دامپزشکی نمی باشند و فقط

دانش آموختگان دکتري عمومی

دامپزشکی می توانند در آن شرکت

نمایند.

پاتولوژي دامپزشکی دکتراي عمومی دامپزشکی.
بهداشت مواد غذایی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: تغذیه، صنایع

غذایی،زیست شناسی(غیر از گرایش

گیاهی)،شیمی، میکروبیولوژي،

بهداشت مواد غذایی، بهداشت آبزیان.

بهداشت خوراك دام دکتراي عمومی دامپزشکی

کارشناسی ارشد : تغذیه دام، تغذیه

طیور، شیلات، بهداشت مواد غذایی،

بهداشت آبزیان.

انگل شناسی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: انگل شناسی،

باکتري شناسی، قارچ شناسی،

ویروس شناسی، ایمنی شناسی، علوم

آزمایشگاهی پزشکی، بهداشت مواد

غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیست

شناسی(به غیر از گرایش گیاهی )،

بهداشت آبزیان.

باکتري شناسی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: انگل شناسی،

باکتري شناسی، قارچ شناسی، ویروس

شناسی، ایمنی شناسی، علوم

آزمایشگاهی پزشکی، بهداشت مواد

غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیست

شناسی(به غیر از گرایش گیاهی )،

بهداشت آبزیان.

ویروس شناسی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: انگل شناسی،

باکتري شناسی، قارچ شناسی، ویروس

شناسی، ایمنی شناسی، علوم

آزمایشگاهی پزشکی، بهداشت مواد

غذایی، بیوتکنولوژي پزشکی، زیست

شناسی(به غیر از گرایش گیاهی )،

بهداشت آبزیان.

قارچ شناسی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: میکروبیولوژي،

ایمونولوژي، انگل شناسی، باکتري

شناسی، قارچ شناسی، ویروس

شناسی، علوم آزمایشگاهی پزشکی،

بهداشت مواد غذایی، بیوتکنولوژي

پزشکی، زیست شناسی (به غیر از

گرایش گیاهی)، بهداشت آبزیان.

ایمنی شناسی رشته های مجاز برای دکتری بدون کنکور آزاد  ایمنی شناسی دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد: انگل شناسی،

باکتري شناسی، قارچ شناسی،

ویروس شناسی، ایمنی شناسی، علوم

آزمایشگاهی پزشکی،

بهداشت مواد غذایی، بیوتکنولوژي

پزشکی، زیست شناسی (به غیر از

گرایش گیاهی)، بهداشت آبزیان.

فارماکولوژي دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی، داروسازي.

کارشناسی ارشد : فارماکولوژي،

زیست شناسی (به غیر از گرایش

گیاهی)، سم شناسی، بیوشیمی،

بیوتکنولوژي پزشکی، فیزیولوژي

دامپزشکی و پزشکی.

فیزیولوژي دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی،

داروسازي.

کارشناسی ارشد : فیزیولوژي

دامپزشکی و پزشکی، زیست

شناسی(به غیر از گرایش گیاهی )،

بیوشیمی، علوم تشریحی، علوم دامی،

بهداشت آبزیان.

آناتومی و جنین شناسی مقایسه اي دکتراي عمومی دامپزشکی، پزشکی.

کارشناسی ارشد: علوم تشریحی،

جنین شناسی، بافت شناسی،

فیزیولوژي، زیست شناسی( به غیر از

گرایش گیاهی)، بیوشیمی.

 

📌 برای اطلاع بیشتر از رشته های بدون کنکور دکتری بر روی لینک کلیک کنید. 

بنر کال تو اکشن

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون

متقاضیانی که قصد انجام انتخاب رشته دکتری سال ۱۴۰۳ در رشته های بدون آزمون را دارند، می بایست که در زمان مشخص شده به سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و مراحل مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور دکتری را انجام دهند.

 بهتر است داوطلبان قبل از هر اقدامی جهت ثبت نام، ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته سال ۱۴۰۳ را از طریق سایت azmoon.org دانلود کنند و تمامی توضیحات مربوط به لیست رشته ها، زمان انتخاب رشته و … را مطالعه نمایند. داوطلبان در مرحله اول ثبت نام در دکتری بدون کنکور باید به سایت پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و برای خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند.

بعد از پرداخت هزینه ثبت نام، داوطلبان می توانند در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته مجددا به سایت پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و با وارد نمودن سریال کارت اعتباری خریداری شده و کد ملی خودشان به سامانه ثبت نام وارد شوند. پس از آن می توانند مراحل مربوط به ثبت نام خود را از طریق این سایت انجام دهند. 

در انتها بعد از تکمیل فرایند انتخاب رشته، به داوطلبان یک کد پیگیری داده می شود که لازم این کد را تا آخرین از مرحله ثبت نام در دانشگاه آزاد یادداشت کنند و به همراه داشته باشند.

مشاوره انتخاب رشته دکتری بدون آزمون

 

جدیدترین اخبار دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون

🔊 اعلام نتایج دکتری بدون آزمون ۱۴۰۳ 

 نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) سال ۱۴۰۳ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org از نتیجه ثبت نام خود مطلع شوند.

 

🔊 جزئیات فرم سوابق تحصیلی در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ اعلام شد.

برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ فرمی با نام فرم سوابق تحصیلی، علمی، آموزشی و پژوهشی از طریق سامانه azmoon.org قابل دانلود است که متقاضیان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ باید پس از تکمیل آن را در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد azmoon.org آپلود نمایند و سپس با استفاده از دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد اقدام به انتخاب رشته کنند.

کال تو اکشن تماس

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی ثبت نام در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون و همچنین بررسی لیست رشته های ارائه شده در این مقطع پرداختیم. لازم است داوطلبان قبل از هر چیز از جزئیات مربوط به زمان ثبت نام، تمدید مهلت ثبت نام، تغییرات ایجاد شده در رشته ها، از طریق دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون کنکور اطلاع یابند.

چنانچه پس از مطالعه مطالب مربوط به ثبت نام دکتری بدون آزمون دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد سوالی در خصوص زمان و نحوه ثبت نام این رشته ها دارید، می توانید از طریق تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل با شماره 9099075307 پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

📥 برای دانلودی دی اف مقاله دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون کلیک کنید. 📥

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هزینه انتخاب رشته دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را از چه طریقی می توان پرداخت کرد؟

متقاضیان می توانند هزینه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ را از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش به نشانی azmoon.org پرداخت کنند.

آیا برای ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ دفترچه منتشر خواهد شد؟

خیر. تمامی شرایط و ضوابط و لیست رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق دفترچه انتخاب رشته دکترا این دانشگاه اعلام خواهد شد.

آیا برای ثبت نام دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد داشتن معدل بالا کافی است ؟

خیر ، داوطلبان باید علاوه بر شرط معدل، باقی شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد گفته شده در مقاله را هم داشته باشند تا بتوانند ثبت نامشان را انجام دهند .

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۳ + شرایط رشته و دانشگاه | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo نگین. گفت:

  سلام وقتتون بخیر. از چه طریقی می توان نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد سال 1402 اقدام نمود؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .
   دفترچه دانشگاه ازاد امروز منتشر شده است میتوانید از سایت دانلود کنید.

 2. Avatar photo متین. گفت:

  سلام وقت بخیر آیا دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون دارای مصاحبه هم هست و اگر هست چه سوالاتی پرسیده میشه؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.بله دارای مصاحبه است و سوابق علمی و پژوهشی شما بررسی میشود و 50 درصد هم ازمون شما تاثیر دارد.

 3. Avatar photo یوسف گفت:

  برای قبولی در دکترا بدون کنکور آزاد معدل 16.8 کافیه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   پذریرش دکتری 2 مرحله ای و دارای مصاحبه است.در صورتی که دانشگاه حداقل معدل تعیین کرده باشد باید بر اساس همان آیین نامه اقدام نمایید.

 4. Avatar photo ندا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون دارم میخونم
  وام دانشجویی میدن؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   از طریق امور دانشجویی پیگیری بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور