تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 + زمان و شرایط

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

زمان و شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 مشخص شد. داوطلبانی که مایل به تحصیل در دوره دکتری رشته های مرتبط با وزارت بهداشت می باشند، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در مهلت های تعیین شده ضمن مراجعه به سامانه ثبت نام دکتری علوم پزشکی به آدرس sanjeshp.ir و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، برای انجام مراحل نام نویسی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی آزمون دکتری ، تاریخ آزمون دکتری وزارت بهداشت پیش رو در 2 و 3 تیرماه خواهد بود.

در این مقاله با ذکر جزئیات خواهیم دید که زمان، نحوه، شرایط و مدارک لازم برای شرکت در آزمون دکتری وزارت به چه نحوی است. همچنین، داوطلبان گرامی می توانند برای کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات لازم در این زمینه با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرند.

 

 

به منظور اطلاع از زمان دقیق و شرایط لازم جهت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت همه دانشگاه های کشور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 

 

زمان ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 

 

سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور شرایطی را فراهم آورده است تا داوطلبان علاقمند به تحصیل در دوره دکتری، در صورت داشتن شرایط لازم بتوانند در یک آزمون سراسری و هماهنگ با یکدیگر به رقابت پرداخته و افرادی که بیشترین رتبه و امتیاز را به دست می آورند در رشته های مرتبط وزارت بهداشت داشت پذیرفته شوند.

بدین منظور لازم است متقاضیان در مدت زمان های تعیین شده جهت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت اقدام نمایند. به همین دلیل، اطلاع از زمان نام نویسی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

در حال حاضر اطلاع دقیقی در مورد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401منتشر نشده است. اما در سال گذشته، مهلت نام نویسی در نظر گرفته شده از تاریخ 12 الی 22 اسفند بود. به همین دلیل، انتظار می رود که فرایند مذکور برای آزمون پیش رو نیز در چنین مهلتی باشد.

به محض مشخص شدن این مورد، مقاله حاضر به روز رسانی شده و اطلاعات لازم در اختیار داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت.

 

 

مهلت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 

به طور معمول در بسیاری از آزمون ها، برای رفاه حال افرادی که به هر دلیل موفق انجام نام نویسی در بازه مقرر نشده اند، یک مهلت تمدید در نظر گرفته می شود.

در صورت اختصاص چنین مهلتی، علاوه بر جاماندگان، متقاضیانی که قبلا نام نویسی کرده اما فرم آن ها نیازمند ویرایش هست نیز می توانند به اصلاح موارد مورد نیاز بپردازند.  

این احتمال وجود دارد که برای آزمون پیش رو نیز چنین فرصتی در اختیار متقاضیان قرار داده شود. اما این به شرطی است که مرکز سنجش تصمیمی بر این مبنی اتخاذ نموده و به داوطلبان اطلاع رسانی گردد.  

 

 

زمان دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

یکی از موارد مهمی که قبل از انجام مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بایستی انجام شود، دانلود دفترچه راهنما می باشد. در این دفترچه تمامی اطلاعات لازم اعم از ضوابط و شرایط، نحوه برگزاری، برنامه زمانبندی، چگونگی محاسبه نمره آزمون، شیوه پذیرش، دروس و ضرایب، فرم ها و …. گنجانیده شده است.

از این رو ضروری است که متقاضیان گرامی حتما ابتدا مفاد دفترچه دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت را با دقت مطالعه نمایند تا دچار مشکل نشوند. سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دفترچه راهنما را در اختیار داوطلبان قرار می دهد و پس از مشخص شدن زمان انتشار، می توان با مراجعه به این سامانه و کلیک بر روی لینک فعال، آن را دانلود نمود.

 

نحوه ثبت نام آزمون مقطع دکتری رشته های وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت کاملا به صورت اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ نهادی نیست. به این ترتیب، همه داوطلبان رشته های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام دکتری علوم پزشکی برای نام نویسی اقدام نمایند. مراحل لازم انجام این کار به شرح زیر می باشند.

 

 •  جستجوی سایت مرکز آمزش پزشکی و ورود به سامانه sanjeshp.ir . در صفحه اصلی بر روی گزینه ” دکتری تخصصی” که در منوی سمت راست واقع شده است، کلیک نمایید.

 

مهلت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 

 

 • کلیک بر روی لینک ” ارسال مدارک- ثبت نام جدید”

 

زمان دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 

 • انتخاب گزینه پرداخت الکترونیک و پرداخت هزینه کارت اعتباری از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 

 • بازگشت مجدد و پس از انتخاب عبارت ” ارسال مدارک- ثبت نام جدید” به صفحه ایی هدایت خواهید شد که در آن می بایست کد ملی خود را وارد نمایید. علاوه بر این، نوع سند ارسالی باید در این بخش مشخص شود تا بتوان مدارک را اسکن نمود. اطلاعاتی که باید تکمیل شود به مشخصات فردی، تحصیلی و سهمیه ایی می شود. داوطلبان باید اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایند تا بعدا با مشکلی مواجه نشوند.

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 برای ثبت نام و آزمون دکترای وزارت بهداشت در آستانه شرایط عمومی اختصاصی الزامی است. شرایط عمومی به شرح زیر می باشند.

 

 • مطابق بودن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی
 •  التزام عملی به قانون اساسی و تبعیت از ولایت فقیه
 •  داشتن سلامت جسمی جهت انجام امور مربوط به رشته بدون نظر
 •  نداشتن ارتباط یا عضویت با سازمان و گروهک های ضد نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری 
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

 

 

شرایط اختصاصی کنکور دکتری وزارت بهداست

مواردی که در  ادامه مطالعه خواهید کرد مربوط به شرایط ثبت نام آزمون دکتری برای کلیه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی می باشد. 

 

 • برخورداری از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته های وزارت بهداشت یا دکترای حرفه ای اعم از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی. توجه داشته باشید که اگر داوطلب در زمان ثبت نام آزمون دکترای وزارت بهداشت مشغول تحصیل در ترم آخر دانشگاه باشد، باید نهایتاً تا تاریخ ۳۱ شهریور فارغ‌التحصیل گردد،در غیر این صورت اگر قبول شود، نه تنها پذیرش او کان لم یکن تلقی خواهد شد، بلکه حق شرکت در آزمون سال آینده را نیز نخواهد داشت.

 

 •  متقاضیانی که دارای مدرک معادل رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  آموزش محور می باشند نمی‌توانند در تاریخ آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نمایند.

 

 • هرکدام از داوطلبان تنها مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی پژوهشی می باشند.

 

 •  چنانچه داوطلب دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای باشد، می تواند گواهی فراغت از تحصیل را تا پایان شهریور ارائه داده و در آزمون شرکت نمایید.

 

 • متقاضی تنها می‌تواند در دو رشته یا مجموعه امتحانی مرتبط که زمان برگزاری آن ها متفاوت باشد، ثبت نام نماید.

 

 • اگر شرکت کنندگان در آزمون دکترای وزارت بهداشت ۱۴۰۱، در آزمون سال گذشته پذیرفته شده اما به هر دلیلی در دانشگاه ثبت نام نکرده و یا انصراف داده‌اند، حق شرکت در این آزمون و نخواهد داشت. در غیر این صورت، فرد خود مسئولیت عواقب بعدی را بر عهده دارد. البته قبول شدگان دانشگاه های شهریه پرداز مشمول قانون مذکور نمی باشند. نکته قابل ذکر آن است که بر اساس قوانین جدید، از سال ۱۴۰۰ محرومیت شرکت پذیرفته شدگان آزمون قبل شامل دوره های شهریه پرداز نیز خواهد بود.

 

 • چنانچه متقاضی در  تاریخ آزمون دکترای وزارت بهداشت طرح تعهدات نیروی انسانی خود را آغاز نکرده یا به پایان نرسانده باشد و قبول گردد، می تواند برای ادامه تحصیل ترخیص بگیرد.

 

 •  مطابق با قوانین جدید داشتن نمره زبان دیگر به عنوان پیش نیاز شرکت در آزمون دکترای تخصصی و پژوهشی لحاظ نخواهد شد. بلکه درس زبان انگلیسی عمومی با ضریب ۳ برای تمامی رشته های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به عنوان یک درس امتحانی در نظر گرفته شده است. 

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

زمانی که متقاضیان برای ثبت نام آزمون دکتری سایت سنجش پزشکی مراجعه می‌کنند، بایستی جهت تکمیل فرم تقاضانامه یکسری مدارک را بارگذاری نمایند. بدین ترتیب،  با نهایی شدن نام نویسی به آنها یک کد رهگیری داده خواهد شد که به معنای موفقیت آمیز بودن تمامی مراحل و ثبت شرکت در آزمون می باشد.

لازم به ذکر است که برای دارندگان این کد، کارت ورود به جلسه ارائه می گردد. علاوه بر این، متقاضیان می بایست کد رهگیری مذکور را به همراه فرم چاپ شده نام نویسی تا اعلام نتایج آزمون دکتری و پذیرش قطعی نظر خود نگه دارد. 

 نکته دیگر آنکه،  نیازی به ارسال  پستی یا تحویل حضوری  مدارک نمی‌باشد و  در صورت انجام این کار به هیچ وجه پذیرفته نخواهند شد. همچنین مدارک یا مغایر با واقعیت ترتیب اثر داده نمی شوند.  اما به طور کلی لیست مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکترای وزارت بهداشت  به شرح زیر می باشد.

 

 • اسکن عکس پرسنلی با ابعاد و سایز ذکر شده در سامانه. عکس باید جدید با کیفی و بدون خط و خش باشد.

 

 • اسکن و بارگذاری اصل کارت ملی

 

 • اسکن و بارگذاری اصل شناسنامه

 

 • اسکن و بارگذاری اصل مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی. ارائه گواهینامه فراغت از تحصیل برای دانشجویان ترم آخر نیز مجاز است

 

 • اسکن و بارگذاری اصل کارنامه میانگین دوره تحصیلی ویژه دانشجویان ترم آخر. دقت داشته باشید که اگر در مدارک تحصیلی شما، معدل ذکر شده باشد دیگر نیازی به ارائه گواهی نیست. همچنین عدم ارائه معدل به معنای صفر شدن امتیاز خواهد بود

 

 • اسکن و بارگذاری اصل مدرک وضعیت نظام وظیفه عمومی برای آقایان

 

 • اسکن و بارگذاری اصل حکم کارگزینی سال قبل ویژه اعضای  هیئت علمی رسمی  متقاضی استفاده از ظرفیت مازاد

 

 • اسکن با بارگذاری اصل موافقت نامه کتبی بدون این قید و  شرط  برای اعضای هیئت علمی مربی رسمی وزارت بهداشت و موسسات وابسته،  که از سوی مقام مسئول اداری به منظور ادامه تحصیل دوره دکتری  این متقاضیان صادر شده باشد.

 

 • اسکن و بارگذاری فرم مربوط به جانبازان  از که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران صادر شده باشد

 

 • اسکن و  بارگذاری اصل معرفی نامه ویژه استعداد های درخشان

 

 • ارائه کد رهگیری ۱۲ رقمی برای داوطلبان استفاده از سهمیه رزمندگان

 

 • اسکن کارت فرزند یا همسر شهید،  کارت جانبازی،  باز فرزند یا همسرویاسکن فرم ویژه جهادگران بسیج

 

 

تاریخ آزمون دکتری وزارت بهداشت

به طور معمول تاریخ آزمون دکتری وزارت بهداشت حدود 4 ماه پس از ثبت نام می باشد. به طور مثال ، در آزمون سال گذشته 3، 4، و 5 تیرماه به عنوان زمان برگزاری این آزمون در نظر گرفته شد.

بر اساس آنچه که مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نموده است، روزهای 2 و 3 تیرماه 1401 برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است. این در حالی است که کارت ورود به جلسه حدود 3 الی 5 روز بر روی سایت قرار گرفته و متقاضیان بایستی جهت حضور در جلسه، حتما آن را با خود به همراه داشته باشند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش شد تا نکات مربوط به ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ارائه و مهمترین اطلاعات لازم در این زمینه برای متقاضیان گرامی بازگو شود. 

چنانچه دوستان گرامی مایل به دریافت مشاوره نام نویسی، انتخاب رشته، مصاحبه و کسب رتبه قبولی می باشند، می توانند از طریق شماره های درج شده در جدول زیر با همکاران مجرب ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. کارشناسان ایران در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 آماده پاسخگویی خواهند بود.

 

 

برای آگاهی از مدارک لازم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت و مشاوره کسب رتبه بالا از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری 

نتایج انتخاب رشته دکتری

رشته های دکتری غیرانتفاعی

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت چه زمانی است؟

در حال حاضر اطلاعیه اییه مبنی بر تاریخ دقیق نام نویسی این آزمون در دست نیست. اما بمحض اعلامف مقاله بروز رسانی خواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت را مطالعه فرمایید.

تاریخ آزمون دکتری وزارت بهداشت چه زمانی است؟

بر اساس آنچه که مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نموده است، روزهای 2 و 3 تیرماه برای برگزاری این ازمون در نظر گرفته شده است.

چگونه در آزمون دکتری وزارت بهداشت پذیرفته شویم؟

برای کسب مشاوره قبولی در این آزمون می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور