ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه اصلی پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی سال ۱۴۰۲ آغاز شد به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم جهت تکمیل روند ثبت نام فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت یا سامانه پادا دانش آموزی (جایگزین سامانه سجا شاهد) وارد شده و روند درخواست ثبت نام را تکمیل نمایند.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دارای شراط به خصوصی می باشد که دانش آموزان صرفا با سازگار بودن با آن موارد و در صورت کسب امتیاز لازم می توانند اقدام به ثبت نام در آن ها نمایند، دانش آموزان این مدارس به دو دسته دانش آموزان شاهد و غیر شاهد تقسیم می شوند که هر کدام از این دانش آموزان برای ثبت نام باید از جدول امتیاز بندی مد نظر این مدارس امتیاز کافی برای ثبت نام را کسب کنند.

مرحله اول آن به صورت اینترنتی و موقت و در مرحله دوم پس از بررسی مدارک دانش آموز، این فرآیند نهایی خواهد شد.

 

 

سامانه ثبت نام مدارس شاهد به نشانی saja.medu.ir است. جهت تکمیل ثبت نام وارد این سامانه شوید و در صورت نیاز به راهنمایی با مرکز مشاوره در تماس باشید

 

 

اطلاعیه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی ۱۴۰۲

لذا کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام پایه اول ابتدایی این مدارس را دارند، می توانند جهت ثبت نام و ارائه مدارک از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir مدارس شاهد اول ابتدایی نسبت به تکمیل امور ثبت نام خود اقدام نمایند. به اطلاع کلیه دانش آموزان و داوطلبان گرامی می رسانیم ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی آغاز شد. 

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی همانند سنوات گذشته در تمامی مدارس شاهد صورت خواهد پذیرفت و پذیرش دانش آموزان در پایه اول ابتدایی همانند سایر داوطلبان مستلزم داشتن شرایط ثبت نام مدارس شاهد خواهد بود. لذا پذیرش دانش آموزان اول ابتدایی نیز، مطابق جدول امتیازبندی مدارس شاهد محاسبه خواهد شد.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی خرداد ماه آغاز و از طریق سامانه ثبت نام سجا به نشانی saja.medu.ir صورت میگیرد.

دانش آموزان و اولیا گرامی در صورتی که هنگام ورود به سایت سجا یا در مراحل ثبت نام با مشکلی مواجه شوند، می توانند جهت راهنمایی برای تکمیل پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی با شماره 9099075307 تماس بگیرند و پیش ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

 

 

 

به اطلاع کلیه دانش آموزان می رسانیم پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی و میان پایه ابتدایی برای دانش آموزان غیرشاهد نیز امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 

پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم پیش ثبت نام مدارس شاهد آغاز شد. کلیه دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس شاهد را دارند در کلیه مقاطع می توانند از امروز جهت پیش ثبت نام وارد سامانه سجا شده و اقدام نمایند و ضمن تکمیل فرم پیش ثبت نام شاهد اول ابتدایی و دیگر مقاطع در سامانه saja.medu.ir از شرایط و ضوابط ورود به مدارس شاهد آگاه شوند.

 

دانش آموزان و اولیا گرامی در صورتی که اطلاعات کافی برای ثبت نام نداشته باشند و یا برای ورود به سامانه با مشکل مواجه هستند می توانند با شماره 9099075307 تماس گرفته یا از طریق saja.medu.ir امور پیش ثبت نام خود را تکمیل نمایند. از طریق سامانه pada.medu.ir نیز میتوانید برای ثبت نام یا دریافت کارنامه استفاده کنید. به اطلاع می رساند دانش آموزانی که ثبت نام آزمون تیزهوشان انجام داده اند و یا در مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده اند می توانند جهت پیش ثبت نام در مدارس شاهد اقدام نمایند.

 

 

 

سایت رسمی سجا به نشانی studnt.sajaa.medu.ir جهت تکمیل ثبت نام در دسترس اولیا و دانش آموزان محترم می باشد.

 

 

 

 

پیش ثبت نام در مدارس شاهد۱۴۰۲ جهت تکمیل فرم ثبت نام و احراز هویت و امتیاز داوطلبان ورود به مدارس شاهد می باشد و ثبت نام قطعی پس از احراز شرایط مدارس شاهد و ثبت نام اینترنتی در سامانه در موعد مقرر به صورت حضوری انجام خواهد پذیرفت.

دانش آموزان پس از انجام پیش ثبت نام، منتظر اطلاعیه های بعدی باشند تا ثبت نام حضوری خود را تکمیل نمایند.

به اطلاع می رسانیم ثبت نام در مدارس شاهد دو مرحله ای خواهد بود، مرحله اول پیش ثبت نام یا ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir که جهت ثبت مشخصات داوطلب و احراز شرایط و امتیاز بندی می باشد.

مرحله دوم ثبت نام قطعی در مدارس شاهد که پس از احراز هویت دانش آموزان و مقایسه امتیاز آن ها، لیست اسامی قبول شدگان مدارس شاهد اعلام می شود و داوطلبانی که پذیرفته شده اند طی یک هفته زمان خواهند داشت به صورت حضوری در مراکز قبولی حضور یابند.

تذکر: ثبت نام دو مرحله مختص دانش آموزان غیر شاهد یا دانش آموزانی که دارای سهمیه آزاد هستند انجام می شود و ثبت نام دانش آموزانی که دارای سهمیه شاهد هستند در همان مرحله اول صرفا از طریق سامانه saja.medu.ir قطعی تلقی خواهد شد و دانش آموزان محترم می بایست مدارک خود را به مدرسه ای که در آن ثبت نام کرده اند تحویل دهند.

 

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام میان پایه مدارس شاهد  بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 نحوه ورود سایت پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

با توجه به محدودیت های زمانی در موعد ثبت نام در مدارس شاهد و عدم ثبت نام برخی از دانش آموزان در موعد مقرر، سیستم پیش ثبت نام آماده خدمت رسانی به دانش آموزان می باشد.

سایت پیش ثبت نام در مدارس شاهد صرفا به نشانی saja.medu.ir می باشد و از طریق سایت دیگر به هیچ عنوان امکان ثبت نام وجود ندارد.

دانش آموزان و اولیا محترم در صورت بروز مشکل در ورود اطلاعات و نیاز به راهنمایی در مورد محاسبه امتیاز دانش آموزان جهت پیش ثبت نام، می توانند با مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل نموده و امور پیش ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

به اطلاع کلیه دانش آموزان محترم می رسانیم ثبت نام اینترنتی شاهد از طریق سامانه سجا قابل دسترسی خواهد بود، لذا دانش آموزان محترم دقت لازم را در پیگیری اطلاعیه ها داشته باشند تا در صورت قبولی، در موعد مقرر با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به مدرسه مربوطه مراجعه حضوری داشته باشند.

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر در مورد ثبت نام مدارس شاهد وارد شوید.

 

 

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

در اینجا به ذکر یک سری از شرایط ثبت نام در این مدارس می پردازیم که این شرایط، برای همه ی دانش آموزان شاهد و غیر شاهد یکسان است.

 • دارا بودن صلاحیت اخلاقی
 • داشتن پوشش اسلامی متناسب و رعایت احکام شرعی
 • دانش آموزانی که تقاضای ثبت نام در این مدارس را دارند در محدودی تعیین شده سکونت داشته باشند.
 • پایبند بودن خانواده ها به ارزش های اسلامی
 • رعایت مقررات آموزشی و انضباطی

با حضور دانش آموزان و اولیای آن ها، احراز شرایط ذکر شده انجام شده و مسئولیت آن هنگام ثبت نام، بر عهده ی ستاد ثبت نام مدرسه و در صورت ادامه ی تحصیل به عهده ی شورای مدرسه خواهد بود.

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

س از انجام پیش ثبت نام در مدارس شاهد و اعلام نتایج مدارس شاهد دانش آموزان محترم می بایست در موعد مقرر با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس شاهد به صورت حضوری به مدرسه قبولی مراجعه نمایند و امور ثبت نام خود را از سامانه saja.medu.ir تکمیل نمایند.

ضمنا با توجه به محدودیت زمان در پیش ثبت نام و ثبت نام حضوری، دانش آموزان و اولیا گرامی مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس شاهد را که شامل موارد زیر می باشد آماده در دسترس داشته باشند :

 

 • شناسنامه دانش آموز به همراه کپی
 • کارت ملی دانش آموز به همراه کپی
 • 12 قطعه عکس 4*3
 • مدارک محل سکونت – قبوض منزل
 • پرونده تحصیلی دانش آموز به همراه مدارک تحصیلی سال تحصیلی قبلی
 • مدارک احراز شرایط شاهد دانش آموزان
 • مدارک دال بر کسب امتیاز جدول امتیاز بندی شاهد

 

 

 

زمان بندی ثبت نام مدارس شاهد

زمان بندی ثبت نام مدارس شاهد

 

 

 

 

شرایط علمی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد اول ابتدایی

تمامی دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس شاهد را دارند باید از یک سری شرایط خاص برخوردار باشند که در جدول زیر توضیح داده شده است. 

اگر در مورد هریک از موارد زیر سوالی داشتید می توانید با کارشناسان خبره ما تماس حاصل فرمائید تا به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

 

شرایط علمی/پایه تحصیلی دانش آموز توضیحات
اول ابتدایی داشتن کلیه شرایط عمومی و کسب امتیاز
پایه هفتم کسب مقیاس خوب در تمامی دروس خرداد پایه ششم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دانش آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری در صورتی که در دو درس مقیاس خوبی را کسب نموده باشند می توانند در ثبت نام مدارس شاهد شرکت کنند.
پایه دهم قبولی در خرداد ماه پایه نهم با معدل قابل قبول در تمامی دروس ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم مشروط به کسب شرایط ورود به شاخه و رشته مورد نظر

 

زمان بندی ثبت نام مدارس شاهد

هنگام ثبت نام دانش آموزان باید نکات خاصی رو رعایت کنند که این نکات را برای شما بیان می کنیم.

 • ثبت نام و پذیرش دانش آموزان شاهد و غیرشاهد از طریق سامانه saja.medu.ir انجام می شود.
 • لازم است دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این مدارس را دارند حتما اطلاعات خود مانند کد ملی، نام و نام خانوادگی و غیره را به درستی وارد کنند.
 • به درخواست هایی که بعد از مهلت ثبت نام ارسال می شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • جهت استفاده از امتیازهایی که در جدول امتیازبندی وجود دارد، ارائه اصل مدرک الزامی است.
 • هنگام ثبت نام، تائید نهایی صحت اطلاعات بر عهده متقاضی است. لطفا دقت کافی در این مورد داشته باشید.
 • لطفا متقاضیان محترم بعد از تکمیل فرم ثبت نام و اخذ کد رهگیری، یک نمونه از فرم را در نزد خود نگهداری نمایند.
 • هر متقاضی می تواند پیش از اینکه موعد ثبت نام تمام شود نسبت به ویرایش اطلاعاتی که ثبت کرده است اقدام کند.

 

مراحل ثبت نام/پایه تحصیلی اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
زمان ثبت نام در مدارس شاهد 1 الی 17 خرداد 1 الی 14 تیر  5 الی 21 تیر
ارسال پیامک توسط مدرسه و اعلام نتایج غیرقطعی توسط سایت 19 الی 21 خرداد 16 تیر 23 تیر
بررسی مدارک توسط مدرسه و تائید در سامانه سجا 22 الی 27 خرداد 17 الی 27 تیر 24 الی 31 تیر
تائید مدارک از سوی استان، منطقه و اعلام نتایج به اولیا 28 خرداد تا 3 تیر 28 تیر الی 3 مرداد 1 الی 15 مرداد

 

امتیاز ثبت نام کارکنان در طرح مدارس شاهد اول ابتدایی

کارکنانی که می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند عبارتند از:

اعضای اصلی ستاد اجرایی شاهد در استان، شهرستان ها و مناطق مختلف، کارکنان امور شاهد و ایثارگران، کارکنان مدارس شاهد و اعضای اصلی شورای مشاوره شاهد استان و مناطق مختلف

کارشناسان اداره کل آموزش و کارشناسان امور آموزشی، فرهنگی و مشاوره استانها، شهرستان ها و کلیه مناطق بنیاد شهید و امور ایثارگران

توجه: خیرین مدرسه ساز نیز طبق گواهی که از اداره کل نوسازی مدارس استان به آن ها داده می شود به ازای هر احداث و ساخت مدرسه 120 امتیاز و برای اهدای زمین 80 امتیاز دریافت می کنند.

 

 

 

هزینه تحصیل در مدارس شاهد اول ابتدایی

هزینه تحصیل در مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

 

 

مراجع قانونی صدور گواهی جبهه

 

مراجع قانونی صادر کننده گواهی حضور در جبهه
ردیف نام سازمان حوزه صدور گواهی مرجع صدور گواهی
1 ستاد كل نيروهای مسلح درسطح مركز مركز عمليات و خدمات نيروی انسانی
2 سپاه درسطح مركز الف: فرماندهی پشتيبانی و اجراييات حوزه مركزی
ب: مديريت منابع انسانی ويژه مسئولين
3 آجا درسطح مركز معاونت نيروی انسانی
4 وزارت دفاع و پشتيبانی ن.م. درسطح مركز معاونت اداری و نيروی انسانی

5

نيروي زميني ارتش ج.ا.ا
درسطح مركز معاونت نيروی انسانی
در سطح لشكر ها، تيپها و مراكز مستقل معاونت نيروی انسانی لشكر، تيپ يا مرز مستقل
6
نیروی انتظامی ج.ا.ا.
درسطح مركز معاونت نيروی انسانی
درسطح مناطق و نواحي انتظامي

معاونت نيروی انسانی منطقه يا ناحيه انتظامی

7

نيروی زمينی سپاه
درسطح مركز مركز عمليات و خدمات نيروي انسانی
درسطح لشكر ها ، تيپها و مراكز مستقل معاونت نيروی انسانی لشكر، تيپ يا مرز مستقل

8

قرار گاه پدافند هوايي آجا
درسطح مركز معاونت نيروی انساني مناطق
درسطح مناطق هوايی

9

سازمان بسيج مستضعفين
درسطح مركز مركز عمليات و خدمات نيروي انساني
درسطح مناطق و نواحي مقاومت معاونت نيروی انسانی منطقه يا ناحيه يا مقاومت

10

نيروی هوايی و دريايی سپاه
درسطح مركز مركز عمليات و خدمات نيروی انسانی
درسطح پايگاه های هوايی و دريايی معاونت نيروی انسانی پايگاه

11

نيروی هوايی و دريايی ارتش ج.ا.ا
درسطح مركز معاونت نيروی انسانی
پايگاه های هوايی و دريايی معاونت نيروی انسانی پايگاه

 

 

هزینه ی تحصیل و ثبت نام در مدارس شاهد اول ابتدایی

 

شهریه مدارس شاهد برای دانش آموزان غیر شاهد
شهریه مدارس شاهد دوره ابتدایی حدودا بین 520 تا 1 میلیون تومان
شهریه مدارس شاهد دوره اول متوسطه حدودا بین 610 هزار تومان تا 1 میلیون و 200 هزار تومان
شهریه مدارس شاهد دوره دوم متوسطه حدودا بین 740 هزار تومان تا 1 میلیون و 550 هزار تومان

 

 

شهریه مدارس شاهد برای دانش آموزان شاهد
شهریه مدارس شاهد دوره ابتدایی حدودا 500 هزار تومان
شهریه مدارس شاهد دوره اول متوسطه حدودا 570 هزار تومان
 شهریه مدارس شاهد دوره دوم متوسطه حدودا 720 هزار تومان

 

 

میزان شهریه مدارس شاهد اول ابتدایی

میزان شهریه مدارس شاهد در سال تحصیلی گذشته برای دانش آموزان در جدول بالا ذکر شده است که مطابق تصمیمات جدید، امکان افزایش شهریه در دفترچه جدید دور از انتظار نیست.

اولیا گرامی می توانند جهت اطلاع از میزان دقیق شهریه برای هر پایه، مطابق شرایط و امتیازات دانش آموز از طریق تلفن ثابت با مرکز ثبت نام مدارس شاهد به شماره 9099075307 تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 

مدارک ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

مدارک ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج و بررسی مدارک ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

مرحله ثبت نامی / پایه

پایه اول

ششم به هفتم

نهم به دهم

زمان نام نویسی اینترنتی

به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود.

اعلام اسامی چند برابر ظرفیت

به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود.

احراز شرایط هویتی و بررسی مدارک

به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود.

تائید مدارک هویتی

به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود.

اعلام نتایج نهایی و مراجعه حضوری به مدارس

به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود. به زودی اعلام می شود.

 

 

جزییات ثبت نام در پایه اول ابتدایی

پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی و دیگر پایه های تحصیلی برای فرزندان شاهد و ایثارگر و جانباز بالای 50 درصد پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام شاهد اول ابتدایی، از طریق سامانه saja.medu.ir به صورت قطعی خواهد بود.

به استحضار شما والدین محترم می رسانیم که دانش آموزان اول ابتدایی در خرداد ماه می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

لازم است به استحضار شما برسانیم که روند ثبت نام دانش آموزان عادی در مدارس شاهد بصورت دو مرحله ای است: مرحله موقت و مرحله قطعی

در ابتدا کلیه داوطلبان محترم جهت پذیرش مدارس شاهد می بایست از طریق سامانه ثبت نام شاهد اول ابتدایی اقدام به پیش ثبت نام نمایند. از بین دانش آموزان واجدالشرایط، افرادی که امتیاز بیشتری کسب نمایند معرفی خواهند شد.

سپس در مرحله بعد کلیه دانش آموزانی که نامشان در لیست قبولی مدارس شاهد ذکر شده می بایست به همراه یکی از والدین با در دست داشتن مدارک احراز هویت، در تاریخ معلوم به مراکز مدارس شاهد مراجعه نمایند.

به اطلاع می رسانیم کلیه دانش آموزان محترم می بایست جهت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و در صورت عدم ثبت نام اینترنتی در موعد مقرر، ثبت نام وی لغو شده و هیچگونه اعتراضی قابل پذیرش نخواهد بود. زمان اعلام نتایج نهایی مدارس شاهد اول ابتدایی در خرداد ماه است.

 

معرفی مدارس شاهد اول ابتدایی

اولویت ثبت نام شاهد در پایه اول ابتدایی و میان پایه ابتدایی با فرزندان شاهد و ایثارگر است و اصولا مدارس شاهد، برای تحصیل فرزندان شاهد و ایثارگر تاسیس شده اند.  فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان نیز مشمول اولویت پذیرش مدارس شاهد اول ابتدایی خواهند بود.

در صورتی که ظرفیت مدارس شاهد کاملا تکمیل نشود، در صورت داشتن شرایط زیر از دانش آموزان دیگر نیز ثبت نام به عمل می آید:

دانش آموزی که حافظ قرآن باشد، فرزند کارمندان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و غیره که اطلاعات دقیق تر را می توانید از مشاوران مرکز ایران تحصیل سوال بفرمایید تا راهنمایی های لازم را خدمت شما عزیزان ارائه دهند.

 

 

 

 

نکته مهم:

ثبت نام فرزندان شاهد در پایه اول ابتدایی بصورت قطعی انجام خواهد گرفت، اما فرزندان غیرشاهد می بایست در سه مرحله (ثبت نام موقت – احراز شرایط – ثبت نام قطعی) ثبت نام خود را انجام دهند.

 

 

 

 

پذیرش دانش آموزان در پایه اول ابتدایی بر اساس جدول امتیاز بندی شاهد صورت خواهد گرفت. ضمنا شایان ذکر است در زمان ثبت نام قطعی دانش آموزان در مراکز شاهد اول ابتدایی حضور حداقل یکی از والدین دانش آموزان، با در دست داشتن اصل مدارک لازم جهت ثبت نام شاهد الزامی خواهد بود.

 

 

 

امکانات مدارس شاهد اول ابتدایی

امکانات مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

 

امکانات مدارس شاهد اول ابتدایی

اکثریت مدارس شاهد اول ابتدایی و دیگر پایه ها، کاملا هوشمند بوده و دارای کادر دبیران مجرب می باشد، همچنین این مدارس از امکانات خوب آموزشی برخوردارند.

همین مزیت ها هستند که اکثر اولیا گرامی و دانش آموزان را مشتاق به ثبت نام و تحصیل در این مدارس نموده است.

ضمنا پیشرفت مدارس شاهد از لحاظ تکنولوژی، از دیگر مزایای مدارس شاهد اول ابتدایی است که باعث قوی تر شدن پایه ی دانش آموزان از همون دوره ابتدایی می شود. 

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در مدارس شاهد اجرا می شود تربیت و آموزش دانش آموزان از لحاظ فرهنگی و پرورشی است که جزو مزایای مهم این مدارس به حساب می آید.

این مدارس تنها مختص ابتدایی نیست و در تمامی مقاطع اقدام به پذیرش دانش آموزان واجد شرایط می کند.

در صورتی که سوالی در زمینه شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی دارید می توانید با مرکز ثبت نام شاهد ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

مراحل ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

مراحل ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در سامانه پذیرش شاهد و امور ایثارگران به نشانی saja.medu.ir است و اولیا محترم جهت ثبت نام صرفا باید وارد همین نشانی شوند.

 • زمان ثبت نام: زمان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی هر سال در زمان متفاوتی انجام می گیرد. سال گذشته در بازه زمانی شنبه 8 الی روز سه شنبه 25 خرداد ماه ادامه داشت، اما به منظور اطلاع دقیق از زمان پذیرش می توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.
 • اعلام نتایج اولیه: نتایج ثبت نام و اعلام اسامی پذیرفته شدگان معمولا پس از یک هفته از زمان ثبت نام انجام می گیرد.
 • بررسی مدارک و احراز هویت: دانش آموزان پس از پذیرش در بازه زمانی اعلام شده باید به صورت حضوری جهت احراز هویت به مدارس شاهد مراجعه کنند.
 • اعلام نتایج نهایی پذیرش از جانب مدارس: پس از احراز هویت دانش آموزان مدارس از بین دانش آموزان، بنا به صلاح دید مدیر مدرسه و امتیازات هر دانش آموز، لیست نهایی پذیرش در تیر ماه اعلام می شود.

 

 

 

 

 

توجه:

دانش آموزان و اولیا عضو خانواده های شاهد، فرزندان جانبازان بالای 50% و همچنین فرزندان ایثاگران و آزادگان عزیز هیچ گونه وجه بابت شهریه به مدارس پرداخت نخواهند کرد.

 

 

 

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

ثبت نام مدارس شاهد در دوره اول ابتدایی با توجه به اینکه این دانش آموزان جدیدالورود هستند و هیچ سابقه آموزشی ندارند که در پذیرش ایشان لحاظ شود فقط بر اساس امتیاز شاهد، حفظ و قرائت قرآن کریم، شرکت در المپیادهای علمی، کسب رتبه و غیره صورت خواهد گرفت.

از دیگر شرایط ثبت نام می توان موارد زیر را نام برد:

 • ساکن بودن در محدوده ی مدرسه برای دانش آموزانی که تقاضای ثبت نام در این مدارس را دارند.
 • حفظ شئونات و ارزش های اسلامی توسط خود دانش آموزان و خانواده هایشان.
 • داشتن پوشش مناسب با پایه های تحصیلی.

 

 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

 

 

 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

ثبت نام در کلیه مدارس شاهد اول ابتدایی صرفا از طریق سامانه ثبت نام سجا به صورت اینترنتی یا الکترونیکی انجام خواهد گرفت.

برای ثبت مراحل زیر را را انجام دهید:

 • وارد سایت saja.medu.ir شوید.
 • در ستون سمت چپ، جهت ثبت نام بر روی ورود دانش آموزان کلیک کنید.
 • سپس فیلدهای مربوط به نام کاربری  و رمز عبور را تکمیل کنید. لازم به ذکر است که کدملی به عنوان نام کاربری و سریال شناسنامه به عنوان رمز عبور در نظر گرفته شده است.
 • قبل از این که ثبت نام خود را انجام دهید وارد صفحه کاربری می شوید که در این قسمت باید اطلاعات فردی دانش آموز را به طور کامل وارد کنید.
 • بعد از مراحل ثبت نام به شما یک کد رهگیری ارائه می شود که از آن پرینت گرفته و برای پیگیری ثبت نام نگهداری کنید.

 

 

 

 

توجه:

هنگام تکمیل اطلاعات دانش آموزان، دقت کافی و لازم را داشته باشید زیرا در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات، ثبت نام انجام نخواهد گرفت.

 

 

 

نکته: قبل از اینکه مهلت ثبت نام تمام شود امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد اما در صورتی که مهلت ثبت نام تمام شود و دانش آموزی بخواهد ثبت نام کند، دیگر به درخواست ثبت نام وی رسیدگی نخواهد شد.

دانش آموزان و اولیا گرامی می توانند در موعد تعیین شده که از طریق سامانه ثبت نام سجا اول ابتدایی اعلام شده از طریق سایت saja.medu.ir وارد شوند و مطابق جدول امتیاز بندی شاهد اول ابتدایی که در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی مندرج است امتیازات دانش آموز را وارد نمایند.

سپس تصویر داوطلب را وارد نموده و با تکمیل مراحل ثبت نام می توانند رسید پیش ثبت نام اول ابتدایی مدارس شاهد را دریافت نمایند.

در مرحله بعدی کلیه داوطلبان محترم که دارای سهمیه اصلی شاهد نباشند می بایست منتظر اعلام نتایج مدارس شاهد در سامانه سجا باشند.

پس از اعلام نتایج ثبت نام داوطلبان محترمی که نامشان اعلام شده می بایست در موعد مقرر به همراه والدین با دردست داشتن مدارک هویتی و تحصیلی به صورت حضوری به یکی از مراکز مدارس شاهدی که نامشان در لیست این مدرسه قرار گرفته مراجعه نمایند تا پس از احراز هویت و تشخیص صلاحیت و تعیین حوزه سکونت دانش آموز، ثبت نام داوطلبان در پایه اول ابتدایی و دیگر مقاطع تکمیل گردد.

 

نکات ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

 • هنگام ثبت اطلاعات خود در سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir (از جمله: کد ملی، نام و نام خانوادگی، مشخصات شناسنامه ای، نام استان و شهرستان، نام آموزشگاه و …) دقت کافی داشته باشید چرا که در صورت ارسال اطلاعات اشتباه، ثبت نام شما در مدرسه لغو خواهد شد.
 • به درخواست های ثبت نام از طریق سامانه سجا saja.medu.ir بعد از اتمام مهلت در نظرگرفته شده برای ثبت نام مدارس شاهد، رسیدگی نخواهد شد.
 • از کدپیگیری ارائه شده توسط سامانه در پایان مراحل ثبت نام و تکمیل فرم، پرینت تهیه نمایید.
 • امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی تا پیش از اتمام مهلت ثبت نام در سامانه سجا saja.medu.ir وجود دارد.

 

اخبار مرتبط با مدارس شاهد اول ابتدایی

 • مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان شاهد و ایثارگر نیازمند مدیریت، خردجمعی و برنامه ریزی است.
 • محمدرضا رزاقی، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره دانش آموزانی که مدارس شاهد پذیرای آن‌ها است، توضیح داد: نزدیک به ۶۰ درصد از جمعیت مدارس شاهد ما از جامعه ایثارگری هستند، به این صورت که از فرزند شهید تا نوه شهید و رزمنده و طیف‌های این چنینی را شامل می‌شوند، که در مدارس شاهد حضور دارند.
 • ‌مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به دنبال رتبه‌بندی مدارس شاهد نیستیم، بلکه قصد استانداردسازی آن ها را داریم، گفت: پنج سال است که در مسیر استانداردسازی مدارس شاهد حرکت می‌کنیم.

 

 

 

 

 

 

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی از طریق سامانه saja.medu.ir برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

 

3.8/5 - (15 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی چه زمانی است؟

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی از اواسط خرداد ماه آغاز میگردد.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در چه سایتی صورت میگیرد؟

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در سایت سجا به نشانی saja.medu.ir صورت میگیرد.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی چیست ؟

شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی بطور کامل در مقاله شرح داده شده است اقدام به مطالعه بفرمایید.

 

نظرات

 1. عباسی
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام
  وقتتون بخیر
  امروز نهم خرداد هستش ولی هنوز پیش ثبت نام اول ابتدایی آغاز نشده،بی زحمت تاریخ و شرایط کامل ثبت نام را اعلام فرمایید
  باتشکر

  • mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت به خیر
   سامانه ثبت نام مدارس از سال گذشته سامانه پادا است.هنوز تاریخ دقیق دررابطه با آغاز ثبت نام اعلام نشده است.

 2. وحید حفظ کن
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام امروز 9 خرداده هنوز برا ثبت نام موندیم این مشکل کنه یا مشکل از سایته

  • mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   سامانه ثبت نام مدارس سامانه پادا است اما هنوز لینک ثبت نام فعال نشده است.

 3. س. ا
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام وقتتون بخیر. امروز 6خرداد. چطوری باید ثبت نام کنیم؟ 😔

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

   با سلام هنوز لینک ثبت نامی در سایت pada فعال نشده است

 4. عباسی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۳

  همسر من جانباز ده درصد بود . متاسفانه سال گذشته فوت شدن . با ده درصد جانبازی پدر آیا فرزندم ثبت نام قطعی میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام فرزندان جانبازان کمتر از 25% ثبت نام قطعی نمیشوند اما 2000 امتیاز دریافت میکنند که شانس پذیرش آنها در مقایسه با دانش آموزان عادی افزایش زیادی پیدا میکند.

 5. سخی زاه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  چراامتیازبنیادیم انقدر کم شماچکارمیتونیدبکنید

 6. ابراهیم
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام وارد سایت نمیشه . آدرس چیه ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام مدارس شاهد 1400 از طریق سایت پادا انجام میشود

 7. عظیمی
  ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۸

  ببخشید میشه ازپایه دوم ابتدایی هم ثبت نام کرد؟

  • dr-naqizade
   ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۷

   سلام
   بله میشه

 8. عظیمی
  ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام ثبت نام کلاس اولی ها تموم شده؟دیگه تمدید نمیشه؟

  • dr-naqizade
   ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۸

   سلام ثبت نام برای میان پایه ها تموم شد
   نتایج هم اومده تمدید نمیشه

 9. حمید
  ۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۵

  امروز پنجم تیر است و هیچ لینکی برای ثبت نام در پایه هفتم فعال نیست ……… به نظر من قصد شما همین تلفن زدن ما به شماره ارزش افزوده و کسب درآمد از طریق مخابرات است.

  • dr-naqizade
   ۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۱۴

   سلام دوست عزیز شما دو روز جلویین از بقیه ابتدا بدونین امروز چندمه بعدش اظهار نظر کنید

 10. علی سلطانی
  ۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام
  لطفا با شماره تماس اعلامی ،خودتون تماس بگیرید ببیند موفق به ارتباط میشید

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام بله شما با تلفن ثابت تماس بگیرید. بدون پیش شماره

 11. کمالی
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام همسر بنده مدافع حرم بوده و مجروح شده ولی هنوز کمیسیون تشکیل ندادن ولی مدارک مجروحیت و حضور در منطقه را داردآیا پسر بنده می تواند در مدرسه شاهد ثبت نام کند ممنون اگر راهنمایی کنید

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام و وقت بخیر
   بله میتواند در سامانه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 99 – 1400 ثبت نام کند

 12. هانیه بزم آرا
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام من می خوام توی یکی از مدارس شاهد ثبت نام کنم پایه من هم هفتم به هشتمه می خواستم بدونم امکانش هست که من هم بتونم توی مدارس شاهد تحصیل کنم لطفا کمکم کنید

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام و وقت بخیر
   بله میتونین جهت ثبت نام اقدام کنید.

 13. کتابی
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵

  سلام وقت بخیر من پسرم متولد دومهر ۹۳ هست آیا امکانی هست که بتونم برای سال اینده در کلاس اول ثبت نامش کنم .؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام و وقت بخیر ن متاسفانه نمیتونید

 14. irantahsil
  ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام جهت ثبت نام میان پایه مدارس شاهد اول ابتدایی 97-98 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 15. جمانه
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴

  باسلام براى ثبت نام ميان پایه جهت پایه دوازدهم تجربی چگونه باید اقدام کرد؟لطفا جواب بدهید.با تشکر

  • irantahsil
   ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۲

   سلام جهت ثبت نام میان پایه مدارس شاهد 97 – 98 با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد

 16. محمودی
  ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳

  باسلام وعرض ادب
  در اینکه جانبازان و رزمندگان حق بسیاری گردن ما دارند حرفی نیست ولی آیا فرزندان ما جزء بچه های این انقلاب نیستند ونباید از حداقل امکانات در شهرستان استفاده کنند چون بهترین کادر ومعلمین برای مدارس شاهد است که اجازه ورود به افراد معمولی داده نمی شود که من گمان نمیکنم هیچکدام از رزمندگان راضی به این امر بودند.

  • irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵

   سلام جناب محمودی شماهم می تونستید ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 97 – 98 رو انجام بدین همه افراد عادی هم می توانند ثبت نام انجام بدهند

 17. بنده خدا
  ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام کاش تو مدرسه های شاهد امتیازی هم برای پاسدارها بود واین بی انصافی است که کسی که در آموزش وپرورش است امتیاز بیشتری نسبت به کسی که پاسدار است دارد چرا که اغتشاش میشود یا جامعه نا امن میشود ویا انتخابات میشود وغیره پاسدار باید باشد ولی فرزندش از کمترین امکانات تا زمانی که پدرش را از دست نداده بی بهره است

  • irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱

   سلام شماهم اگ تو مناطق عملیاتی وامنیتی خدمت کرده باشین از امتیازات شاهد می توانید استفاده کنید در صورت خواستار اطلاع دقیق امتیازات جدید مدارس شاهد اول ابتدایی 97 – 98 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 18. اصغر
  ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۲

  سلام شماره سرکاری گذاشتین

  • ایران تحصیل
   ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۹

   با سلام و وقت بخیر شماره ها در حال پاسخگویی جهت تکمیل ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی می باشند در صورت شلوغی با 9099075307 یا 9099075307 ( استان تهران) تماس بگیرید

 19. ایران تحصیل
  ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰

  با سلام جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی و اطلاع از نحوه امتیازبندی میتوانید تماس بگیرید یا اگر به نحوه امتیازبندی و نحوه ثبت نام اشراف داشته باشید با مراجعه به سامانه سجا ثبت نام خود را تکمیل نمایید

 20. نصراله امیری حسینی
  ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۸

  سلام و عرض ادب امروز پنجم خرداد برای ثبت نام کلاس اولی ها من در سایت شما گزینه ای نیافتم برای ثبت نام فرزندم راهنمایی بفرمایید

  • ایران تحصیل
   ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶

   با سلام جهت ثبت نام مدارس شاهد 97-98 حتما با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ثبت نام از طریق سایت پادا باید اقدام کنید و ثبت نام مدارس شاهد در صورت داشتن سهمیه و امتیاز میتوانید شانس بالاتری داشته باشید و در صورت نداشتن سهمیه و یا امتیاز به صورت فرد عادی بررسی میشوید موفق باشید

 21. راحله
  ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۶

  سلام وقتتون بخیر درست که شرایط اول باید برای خانواده عزیز شاهد و ایثارگران باشه اما کاش برای بچه هایی که میخوان برای سربازی آقا ساخته بشن هم شرایطی بود متاسفانه در شهرهای کوچیک جز مدرسه شاهد و یه مدرسه که غیردولتی و هزینه ثبت نامش برای خانواده ها عادی غیرممکن جایی دیگه ایی وجود نداره که بخوای آینده بچه ها رو تضمین کنی . من خیلی دوست دارم فرزندم پرورش انقلابی بشه و سرباز امام زمانش باشه و الان که کلاس اول میخواد بره باید بتونم کاری کنم ولی متاسفانه هیچ امتیازی ندارم و این خیلی ناراحت کننده و ناامید کننده است.

  • ایران تحصیل
   ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷

   با سلام و وقت بخیر جهت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی حتما باید با مرکز تماس بگیرید امکان داره که امتیاز داشته باشید

  • کارشناس ارشد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 داوطلب شما میتواند به عنوان فرد عادی بدون سهمیهه ثبت نام انجام دهد و در صورت نداشتن امتیاز به عنوان رزرو قرار میگیرد در لیست مدرسه و در نهایت مراجعه حضوری به مدرسه داشته باشید موفق باشید

 22. علی اصغر معینی دلچه
  ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۶

  نحوه آموزش درست

 23. فاطمه
  ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۶

  باسلام ببخشید من پدرم سه سال و پنج ماه سابقه جبهه دارد در ثبت نام دخترم میتوانیم از سهمیه نوه ایثارگر استفاده کنیم

  • ایران تحصیل
   ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

   با سلام جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس شاهد 97-98 و اطلاع از نحوه امتیازبندی مدارس شاهد اول ابتدایی با مرکز تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط وضوابط دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400 سهمیه نوه ایثارگر ندارد و امکان استفاده نیست و برای نوه جانباز و ازاده تعلق میگیرد ولی ایثارگر خیر موفق باشید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)