تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400-1401

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 98-99

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400-1401

 

جهت اطلاع از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400-1401 پیش ثبت نام مدارس شاهد و اطلاع از هزینه تحصیل در مدارس شاهد و تفاوت مدارس شاهد و مدارس عادی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید :

9099072952 در صورت شلوغی خطوط چندین بار تلاش کنید پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400-1401

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد جهت ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد یکی از مهم ترین موضوعات در بحث مدارس شاهد می باشد ، مدارس شاهد با توجه به امکانات بسیار عالی – تجهیزات کامل تدریس – سطح علمی بالا دبیران و امنیت اخلاقی فرهنگی مطلوب به یکی از برترین مدارس کشور تبدیل شده که هر ساله دانش آموزان زیادی درخواست ثبت نام و تحصیل در این مدارس را دارند. مدارس شاهد تا چند سال اخیر صرفا مختص دانش آموزان خانواده معظم شهدا – ایثارگران و آزادگان بوده اما طی سال های گذشته با توجه به وجود ظرفیت بالا در این مدارس تصمیم گرفته شد علاوه بر این عزیزان دانش آموزانی که دارای سطح علمی بالایی هستند و امتیازات لازم را از جدول امتیاز بندی مدارس شاهد کسب می کنند نیز می توانند در این مدارس ثبت نام نمایند.

به اطلاع کلیه دانش آموزان می رسانیم پیرو انتشار دفترچه ثبت نام شاهد  و مشخص شدن نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ، مرحله اول ثبت نام آغاز شد لذا دانش آموزان گرامی می توانند جهت تکمیل امور ثبت نام صرفا از طریق سامانه اینترنتی سجا به نشانی saja.medu.ir اقدام به تکمیل مراحل ثبت نام نمایند ضمنا به اطلاع می رسانیم کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در سامانه سجا را دارند می بایست دارای شرایط ثبت نام مدارس شاهد باشند در غیر این صورت ثبت نام وی ملغی بوده و هیچ ادعایی مورد قبول نخواهد بود.

طبق نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد و شرایط ثبت نام مدارس شاهد مندرج در دفترچه امسال به اطلاع می رسانیم ثبت نام آن دسته از دانش آموزانی که از خانواده معظم شهدا – ایثارگران و آزادگان باشند به صورت یک مرحله ای در همان مرحله ثبت نام اولیه با توجه به نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد قطعی خواهد بود و مابقی ظرفیت موجود برای ثبت نام طبق اولویت بندی و امتیاز بندی مدارس شاهد به دانش آموزان غیرشاهد اختصاص خواهد یافت لذا با توجه به محدودیت ظرفیت مدارس شاهد دانش آموزانی که دارای سهمیه آزاد جهت ثبت نام در سایت مدارس شاهد می باشند حتما در موعد مقرر به واحد مراجعه نمایند.

 

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد جهت ثبت نام دانش آموزان

1 – امتیاز دانش آموزان فرزند جانباز 25 الی 49 درصد = 3000 امتیاز

2 – امتیاز دانش آموز فرزند جانباز از 1 تا 25 درصد = 2000 امتیاز

3 – امتیاز دانش آموز خواهد و برادر شهید و جانباز 70% به بالا = 500 امتیاز

4 – امتیاز دانش آموز نوه شهید و نهو جانباز بالای 70 درصد = هر مورد 500 امتیاز

5 – امتیاز دانش آموز فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی به ازای هر ماه جبهه 30 امتیاز

6 – امتیاز دانش آموز فرزند رزمنده نظامی یا پرسنل وظیفه نظام = به ازای هر ماه جبهه 10 امتیاز

7 – امتیاز دانش آموز نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد = هر مورد 100 امتیاز

8 – امتیاز دانش آموز نوه جانباز تا 49 یا نتیجه شهید یا خواهر زاده و برادر زاده شهید و جانباز 70 % به بالا = هر مورد 100 امتیاز

9 – امتیاز دانش آموز فرزند همسر شهید – جانباز 50% به بالا و آزاده = 50 امتیاز

10 – امتیاز دانش آموز حافظ قرآن هر جزء 15 امتیاز

11 – امتیاز دانش آموز رتبه اول تا سوم مسابقات قرآن = مسابقه در سطح منطقه 10 امتیاز ، در سطح استان 30 امتیاز و در سطح کشور 50 امتیاز

12 – امتیاز دانش آموز رتبه اول تا سوم مسابقات پژوهشی علمی = مسابقه در سطح منطقه 10 – استان 30 و کشور 50 امتیاز خواهد داشت.

13 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمندان رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید که در طرح شاهد شاغل باشند = عوامل آموزشی طرح به ازای هر 6 ساعت در هفته 20 امتیاز و عوامل اداری به ازای هر 6 ساعت در هفته 15 امتیاز مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد مندرج در دفترچه

14 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگران عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت در هفته 8 امتیاز و عوامل اداری به ازای هر 8 ساعت در هفته 8 امتیاز و سوابق خدمت تمام وقت در این مدارس به ازای هر سال 4 امتیاز.

15 – امتیاز دانش آموز فرزند فرهنگیان شاغل به تدریس در مدارس مناطق امنیتی درگیر و غیرگیر مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد برابر با 100 امتیاز.

16 – امتیاز دانش آموز فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش یا بنیادشهید شاغل یا بازنشسته – مامور یا انتقالی به ادارات دیگر مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 97 به ازای هر سال سابقه 4 امتیاز حداکثر امتیاز مورد قبول برای فرزند زوج کارمند 240 امتیاز خواهد بود.

17 – امتیاز دانش آموز فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز حداکثر 100 امتیاز – مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد  اولویت این مورد با فرزند و یا نوه خیر مدرسه سازی خواهد بود که مدرسه شاهد احداث کرده باشد.

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد در مورد شرایط علمی دانش آموزان

به اطلاع کلیه دانش آموزان می رسانیم که جهت ثبت نام در مدارس شاهد می بایست شرایط علمی ورود به مدارس شاهد را داشته باشید ، شرایط علمی ورود به مدارس شاهد مطابق جدول نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد برای پایه ششم به هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس یا کسب مقیاس خوب حداکثر در 2 درس و خیلی خوب در دروس دیگر می باشد.

برای دانش آموزان هفتم به هشتم حداقل معدل کل 17 در مستمر و پایانی

برای دانش آموزان هشتم به نهم حداقل معدل 17 نوبت دوم پایه هشتم و حداقل نمره 16 در تمام دروس در امتحانات نوبت دوم

برای دانش آموزان نهم به دهم نیز قبولی خرداد با معدل حداقل 16 و حداقل نمره دروس 14 در امتحانات نوبت دوم

کانال نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 98-99

کانال نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد

 

جهت اطلاع از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد  و ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی و تمامی پایه ها از سراسر کشور با شماره ی زیر تماس بگیرید :

9099072952 در صورت شلوغی خطوط چندین بار تلاش کنید پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

مطالب مرتبط :

اعلام نتایج مدارس شاهد

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد

هزینه ثبت نام مدارس شاهد 

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد 

ثبت نام مدارس تیزهوشان

ثبت نام مدارس فرهنگ

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

طرح شهاب چیست؟

azmoon.medu.ir

sampad.medu.ir

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد

3.4/5 - (5 امتیاز)

مدارس شاهد چه نوع مدارسی هستند؟

مدارس شاهد مخصوص به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران می‌باشند، در صورتی که ظرفیت خالی در هر پایه‌ها و کلاس‌ها داشته باشند می‌توانند در این مدارس شرکت نمایند.

شرایط پذیرش مدارس شاهد چیست؟

برای ورود به مدارس شاهد باید از شرایطی دارا باشید که در ادامه به این شرایط میپردازیم.

نحوه امتیاز دهی داوطلبان مدارس شاهد به چه صورت است؟

برای اطلاع کامل از نحوه امتیاز دهی داوطلبان مدارس شاهد به مطالعه مقاله بپردازید.

داوطبان شرکت در مدارس شاهد با سهمیه جانباز چه میزان امتیاز دریافت میکنند؟

داوطبان شرکت در مدارس شاهد با سهمیه جانباز سه هزار امتیاز دریافت میکنند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور