تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
سامانه سجا

saja.medu.ir – سامانه سجا مدارس شاهد 1400-1401

سامانه سجا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام مدارس شاهد 1400-1401 در تمامی مقاطع به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می شود. زمان بندی جدید ثبت نام اعلام شد لذا دانش آموزان جهت تکمیل روند پذیرش خود از روز شنبه مورخ 1400/03/08 اقدام نمایند شایان ذکر است با توجه به اینترنتی بودن روند نام نویسی و شرایط شیوع کرونا از هر گونه مراجعه حضوری به مدارس به منظور ثبت نام خودداری نمایید.

داوطلبان محترم می توانند جهت ثبت نام می توانند صرفا وارد سامانه پیش ثبت نام سجا مدارس شاهد به نشانی اینترنتی saja.medu.ir شده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

حتما قبل از تکمیل فرم ثبت نام اطلاعات خود در رابطه با شرایط و امتیازبندی ها را با مطالعه دفترچه یا از طریق تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل تکمیل نمایید.

 

دانش آموزان و اولیا محترم می توانند جهت ثبت نام یا اطلاع از شرایط ثبت نام در سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir وارد شده یا با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

9099072952 (تماس از سراسر کشور) – 9099072952 ( استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد

 

سامانه سجا

 

مطابق اطلاعیه سامانه سجاsaja.medu.ir به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم ثبت نام در مدارس شاهد در مقاطع هفتم – دهم و میان پایه آغاز شد.

مطابق سنوات گذشته ثبت نام بدون آزمون از بین دانش آموزانی که دارای شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد باشند صورت می گیرد، از جمله شرایط مهم ثبت نام در سامانه سجا که می توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

1 – کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارند می بایست صلاحیت های لازم در زمینه اخلاق و رفتار را مطابق آئین نامه مدارس شاهد مندرج در سامانه saja.medu.ir را داشته باشند.

2 – تمامی دانش آموزانی که قصد ثبت نام دارند می بایست از لحاظ پوشش مطابق احکام اسلامی و آئین نامه مدارس شاهد باشند، مخصوصا برای داوطلبان دختر پوشش کامل اسلامی التزام خواهد داشت.

3 – از دیگر شرایط مهم ثبت نام اقامت دانش آموز در محدوده مدارس شاهد است.

تذکر: احراز شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد در مورد دانش آموزان جهت ثبت نام و یا تحصیل در مدارس شاهد، تماما به عهده شورای آموزشی و اعضای ستاد ثبت نام مدارس شاهد خواهد بود.

تبصره: به اطلاع همکاران محترم فرهنگی و یا بنیاد شهید و امور ایثارگران می رسانیم مطابق اطلاعیه مندرج در سامانه saja.medu.ir ثبت نام فرزندان ایشان در محدوده محل کار همکاران محترم به صورت موقت منعی نخواهد داشت.

 

دانش آموزان و اولیا گرامی جهت اطلاع از شهریه مدارس شاهد روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام در سامانه سجا 1400-1401

پیرو اطلاع رسانی ها و موارد مذکور در سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir به اطلاع می رسانیم تمامی دانش آموزان ملزم به داشتن شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس شاهد خواهند بود، شرایط اختصاصی مندرج در سایت سجا بیشتر مربوط به شرایط علمی داوطلبان است و به شرح زیر خواهد بود:

 

شرایط ثبت نام دانش آموزان شاهد

1 – ثبت نام دانش آموزان شاهد پس از ورود به سامانه سجا ( saja.medu.ir ) و تکمیل فرآیند ثبت نام قطعی می شود و این دسته از داوطلبان می بایست در زمان اعلام شده به مدارس قبولی مراجعه نموده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

2 – دانش آموزان پس از ورود به مدارس شاهد، می بایست حد نصاب لازم را در دروس خود کسب نمایند تا بتوانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند.

در صورتی که دانش آموزی نتواند حد نصاب مورد نظر را برای ادامه تحصیل کسب کند مدیر مدرسه موظف به شناسایی عوامل ضعف دانش آموز و بر طرف کردن آن در قالب کلاس های تقویتی و فوق برنامه خواهد بود.

3 – در صورتی که دانش آموز شاهدی که در این مدارس ثبت نام نموده دارای موارد انضباطی باشه و از آئین نامه مندرج در سامانه سجا – saja.medu.ir پیروی نکند مدیران مدارس می توانند موضوع را به صورت کتبی به واحد مشاوره مدارس شاهد ارسال نموده تا در مورد ایشان تصمیمات مربوطه اتخاذ شود.

تذکر: با توجه به توضیحات مربوطه در سامانه سجا – saja.medu.ir لازم به ذکر است منظور از دانش آموزان شاهد فرزندان شهدا – آزادگان و جانبازان بالاتر از 50% می باشد.

 

ثبت نام در مدارس شاهد در همه پایه ها امکان پذیر خواهد بود جهت اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام میان پایه شاهد 1400 کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد در مدارس شاهد 1400-1401

1 – احراز شرایط علمی دانش آموزان

2 – امتیاز دانش آموزان غیرشاهد برای ورود به مدارس شاهد، با توجه به شرایط علمی آن ها محاسبه خواهد شد و به علاوه امتیازات موجود در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد که در سامانه سجا قابل مشاهده است، امتیاز نهایی دانش آموز را نشان خواهد داد.

3 – لازم به ذکر است کلیه مدارک لازم جهت ثبت نام بر احراز شرایط دانش آموز شاهد و غیر شاهد می بایست دارای مهر معتبر و تائیدیه از ستاد مرتبط داشته باشد.

4 – به اطلاع کلیه دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع هفتم مدارس شاهد 1400 می رساند در صورتی که این دانش آموزان فرزند جانباز 25% به بالا باشند با داشتن حداکثر 3 درس خوب در کارنامه خود نیز می توانند در مدارس شاهد ثبت نام نمایند.

 

امتیاز بندی سامانه سجا جهت ثبت نام 1400-1401

با توجه به جدول امتیازات مندرج در سایت سجا به نشانی saja.medu.ir هر یک از دانش آموزانی که قصد ثبت نام مدارس شاهد را دارند دارای امتیاز مشخصی می باشند که در ثبت نام وی این امتیاز ها به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود و اولویت با کسانی خواهند بود که امتیاز آن ها بالاتر است.

لازم به ذکر است در صورتی که نیاز به مشاوره جهت ثبت نام مدارس شاهد دارید و یا برای ثبت امتیازات خود با مشکل مواجه هستید می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز بپرسید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

جهت اطلاع از نحوه پیش ثبت نام سامانه سجا آموزش و پرورش – saja.medu.ir از سراسر کشور  از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره ی زیر تماس بگیرید و یا وارد سایت سجا شوید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

کانال پیش ثبت نام سامانه سجا

مطالب مرتبط

اعلام نتایج مدارس شاهد

سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران

سامانه ثبت نام دبیرستان البرز

سایت مدارس شاهد

پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد

سامانه سجا

آیا ثبت نام در سامانه سجا فقط برای فرزندان شاهد و ایثارگر مجاز است؟

خیر، تمامی دانش آموزان می توانند در مرحله پیش ثبت نام وارد نشانی saja.medu.ir شده و جهت ورود به مدارس شاهد پیش ثبت نام نمایند.

برای پیش ثبت نام مدارس شاهد در سایت سجا چه مدارکی لازم است؟

قبل از ورود به سامانه سجا مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه) دانش آموز و اولیا و در صورت استفاده از سهمیه، مدارک احراز هویت از ارگان مربوطه را آماده نمایید.

آیا برای پیش ثبت نام مدارس شاهد باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

خیر، برای ثبت نام الکترونیکی مدارس شاهد نیازی به پرداخت هزینه نیست.

ثبت نام در سامانه سجا برای چه مقاطعی انجام می گیرد؟

ثبت نام اینترنتی برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم از طریق ورود به سایت سجا امکان پذیر بوده و پذیرش میان پایه از این سامانه انجام نمیگیرد.

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
80 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ایران تحصیل
تماس با مشاور