مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 98-99
مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 99-1400

 

جهت انجام پیش ثبت نام مدارس شاهد 99-1400 – اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد و اطلاع از هزینه تحصیل در مدارس شاهد و تفاوت مدارس شاهد و مدارس عادی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید :

9099072952  در صورت شلوغی چنیدین بار تلاش کنید پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

اطلاعیه سامانه سجا در مورد مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 99-1400

ثبت نام مدارس شاهد 99-1400 تا چند روز دیگر آغاز می شود به اطلاع می رسانیم پیرو انتشار اطلاعیه سامانه سجا شاهد به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم ثبت نام در پایه های اول ابتدایی – ششم به هفتم و نهم به دهم از سوم خرداد ماه سال 97 آغاز می گردد و کلیه دانش آموزان می بایست ضمن آماده کردن مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 99-1400 از طریق سامانه ثبت نام سجا شاهد به نشانی saja.medu.ir اقدام به تکمیل مراحل ثبت نام نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 99-1400 مطابق سنوات گذشته شامل تمامی مدارک هویتی دانش آموز به علاوه مدارک احراز هویت شاهد دانش آموزان خواهد بود که دانش آموزان تا قبل از موعد ثبت نام می بایست نسبت به تکمیل مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد نمایند ضمنا لازم به ذکر است پذیرش دانش آموزان در مدارس شاهد با توجه به امتیازبندی مدارس شاهد در پذیرش دانش آموز صورت خواهد پذیرفت لذا داوطلبان محترم می بایست جهت احراز شرایط شاهد خود مدارک را تحویل مدرسه دهند.

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد می بایست در زمان مشخص شده جهت ثبت نام حضوری در مدارس شاهد تحویل کادر ثبت نامی مدرسه شاهد قبولی دانش آموز گردد با توجه به محدودیت زمان ثبت نام دانش آموزان و اولیا گرامی هرچه سریع تر نسبت به آماده کردن مدارک هویتی اقدام نمایند تا در موعد ثبت نام حضوری به مشکل خاصی برخورد نکنند.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد کدامند؟

با توجه به ازدیاد مدارک لازم جهت ثبت نام و وجود تعداد زیادی تبصره و بند در امتیاز بندی مدارس شاهد به اطلاع کلیه دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام شاهد می رسانیم که مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس شاهد 99-1400 به شرح زیر است :

مدارک هویتی عمومی جهت ثبت نام در مدارس شاهد

 • شناسنامه دانش آموز و کپی شناسنامه
 • کارت ملی دانش آموز و کپی کارت ملی
 • 12 عدد عکس سه در چهار
 • پرونده تحصیلی دانش آموز و نیز مدارک تحصیلی سال قبل دانش آموز
 • مدارک مربوط به محل سکونت به اضافه قبوض منزل
 • مدارک مربوط به کسب امتیاز دانش آموز از جدول امتیاز بندی مدارس شاهد
 • مدارک مربوط به احراز شرایط ضروری دانش آموز

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد که در بند بالا به آن اشاره شد پس از اعلام نتایج قبولی مدارس شاهد 97 که دانش آموز مورد پذیرش واقع شده است، می بایست توسط یکی از والدین دانش آموز مربوطه، به صورت حضوری به مدرسه ای که در آن پذیرش شده است تحویل داده شود و کارهای تکمیلی ثبت نام فرزند خود را از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir به پایان برساند. به دلیل محدودیتی که در زمان ثبت نام وجود دارد، از والدین گرامی تقاضا می شود که مدارک مذکور را تا قبل از ثبت نام آماده و در دسترس داشته باشند تا موعد مقرر را از دست ندهند.

نکته : لازم به ذکر است که دانش آموزانی که اقدام به ثبت نام آزمون تیزهوشان99-1400 و نیز در مدارس نمونه دولتی ثبت نام نموده اند، اگر خواهان پذیرش در مدارس شاهد می باشند می توانند ثبت نام نمایند.

 

مدارک احراز شرایط شاهد جهت ثبت نام در مدارس شاهد 99-1400

 • مدارک هویتی پدر یا پدربزرگ جانباز
 • مدارک دال بر اسارت پدر یا پدربزرگ
 • مدارک احراز شرایط درصد جانبازیت پدر یا پپدربزرگ
 • مدارک هویتی دال برشهادت پدر یا پدربزرگ دانش آموز
 • مدارک دال بر خیر مدرسه ساز بودن پدر یا پدربزرگ دانش آموز
 • مدارک احراز شرایط جبهه پدر
 • مدارک احراز شرایط شغلی پدر یا مادر

به استحضارتان می رسانیم که فرزند شاهد به کلیه فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 50 درصد اطلاق می شود. ثبت نام مدارس شاهد در مقاطع : ابتدایی _ دوره متوسطه اول _ دوره متوسطه دوم انجام می شود و دانش آموزان واجد شرایط از جمله فرزندان شاهد (که ثبت نام آنها قطعی است) و دانش آموزان واجد شرایط غیر شاهد جهت ثبت نام ضروری است که به سایت سجا به نشانی student.sajaa.medu.ir مراجعه نمایند و کد ملی و سریال شناسنامه دانش آموز را وارد نموده و سپس می توانند مراحل پیش ثبت نام مدارس شاهد را انجام دهند. امتیازات دانش آموزان بررسی می شود و نتیجه نهایی نیز از طریق همین سایت منتشر خواهد شد. همانطور که بیان شد، پس از اعلام نتایج قبولی شاهد، والدین می بایست مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد فرزند خود را به مدرسه ارائه دهند. در ضمن مدارک ارائه شده با اطلاعاتی که در زمان ثبت نام درون سایت وارد نموده اید مورد مقایسه و بررسی قرار می گیرد تا با هم تطابق داشته و تناقضی در آنها وجود نداشته باشد.

 

جهت ثبت نام دقیق و بدون اشتباه می توانید کار ثبت نام فرزند خود را به مشاوران ایران تحصیل محول نمایید. از طریق تلفن ثابت با شماره ی 9099072952  تماس حاصل نمایید. پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

در اینجا جدول مراحل ثبت نام و تاریخ مورد نظر هر کدام از مراحل را خدمت شما ارائه می شود :

 

مراحل ثبت ناماول ابتداییپایه هفتمپایه دهم
زمان ثبت نام3 تا 15 خرداد1 تا 14 تیر7 تا 20 تیر
اعلام نتایج اولیه16 خرداد15 تیر21 تیر
بررسی مدارک17 تا 26 خرداد17 تا 27 تیر22 تا 28 تیر
تایید مدارک27 تا 3 تیر28 تیر تا 3 مرداد29 تیر تا 5 مرداد
اعلام نتایج نهایی از طرف مدرسه4 تیر4 مرداد7 مرداد

توجه داشته باشید که برای پذیرش و قبولی در مدارس شاهد باید امتیاز لازم را کسب نمایید، در غیر اینصورت اسم شما در اعلام نتایج نهایی که منتشر می گردد جایی نخواهد داشت.

 

مدارک احراز شرایط عمومی لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 99-1400

شرایط ثبت نام مدارس شاهد که در زیر بیان می شود برای هر دو گروه فرزندان شاهد و غیر شاهد الزامی است.

 • سکونت دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در محدوده تعیین شده
 • از اخلاق و رفتار شایسته برخوردار باشند.
 • موظف به رعایت قوانین انضباطی و تربیتی و آموزشی می باشند.
 • خانواده دانش آموزان موظف به پایبندی به شئونات و ارزش های اسلامی می باشند.
 • دانش آموزان شاهد و غیرشاهد موظف به رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی و بویژه حجاب برتر (ویژه دختران) می باشند.

 

مدارک لازم جهت احراز شرایط اختصاصی ثبت نام در مدارس شاهد 99-1400

1– ثبت نام فرزندان شاهد در مقاطع ابتدایی-متوسطه اول-متوسطه دوم و نیز مدارس فنی و حرفه ای قطعی و الزامی است.

2- دانش آموزان ابتدایی ( چه دانش آموزان ورودی شاهد – چه دانش آموزان حاضر در مدارس شاهد ) می بایست تمام دروس خردادماه را در مقیاس خیلی خوب کسب نمایند.

3- دانش آموزان پایه هفتم که متقاضی ورود به مدارس شاهد هستند می بایست در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدای 99-1400 در تمامی دروس خیلی خوب باشند و یا در یک درس خوب و در سایر دروس خیلی خوب باشند.

4- دانش آموزان ورودی مدارس شاهد در پایه هشتم می بایست معدل نوبت دوم آنها (میانگین مستمر و پایانی) حداقل 17 باشد و در تمام دروس امتحانات نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی) حداقل 16 باشد.

5- دانش آموزان پایه هشتم حاضر در مدارس شاهد : حداقل نمره 16 در نوبت دوم – حداقل نمره 15 در امتحانات نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی)

6- دانش آموزان پایه نهم ورودی مدارس شاهد : حداقل معدل 17 در نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی) – حداقل نمره 16 در تمام دروس امتحانات نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی)

7- دانش آموزان پایه نهم حاضر در مدارس شاهد : حداقل معدل 16 در نوبت دوم -حداقل نمره 15 در امتحانات نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی)

8- دانش آموزان سال اول و دوم متوسطه ورودی مدارس شاهد : در پایه نهم قبولی خرداد، حداقل معدل کل 16 و حداقل نمره سالانه 14 در دروسی که در نمونه برگ هدایت تحصیلی برای رشته انتخابی ذکر شده است که باید در مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد نیز ارائه گردد.

9- دانش آموزان سال سوم نظری ورودی مدارس شاهد : معدل کل 15 در قبولی خرداد – نمره سالانه 14 در درس های اختصاصی

10- دانش آموزان سال سوم نظری حاضر در مدارس شاهد : معدل کل حداقل 14 – نمره سالانه حداقل 13 در درس های اختصاصی

11- دانش آموزان سال آخر دوم متوسطه ورودی مدارس شاهد : حداقل میانگین نمره سالانه 14 در درس های اختصاصی در قبولی خرداد

12- دانش آموزان سال آخر دوم متوسطه حاضر در مدارس شاهد : معدل کل حداقل 14 – حداقل نمره سالانه 13 در درس های اختصاصی که ارائه این مورد در مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد ضروری خواهد بود.

کانال تلگرام مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد
مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد

 

جهت اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد و ثبت نام میان پایه مدارس شاهد سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید :

9099072952  در صورت شلوغی چنیدین بار تلاش کنید پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *