ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون آزمون کاردانی آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در دو دوره پیوسته و ناپیوسته مشخص شد. داوطلبانی که قصد نام نویسی و ورود به رشته های مقطع کاردانی دانشگاه آزاد صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی را دارند، می توانند در زمان های مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و ضمن دانلود و مطالعه شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد در دفترچه راهنما، مراحل نام نویسی را تکمیل نمایند.

در ادامه راهنمای نام نویسی به این رشته ها را ذکر خواهیم کرد و اطلاعات لازم را به زبانی ساده در اختیار متقاضیات گرامی قرار می دهیم. همچنین، در این مورد با هر گونه ابهامی مواجه شدید، می توانید از طریق ارتباطات با کارشناسان خبره ایران تحصیل پاسخ تمامی سوالات مربوط به ورود به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را دریافت نمایید.

 

اهمیت ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

برای افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند، ممکن است در برخی از موارد عبور از سد کنکور به دلایل مختلفی امکان پذیر نباشد. در چنین شرایطی ورود به رشته های بدون آزمون و تنها بر اساس سوابق تحصیلی می تواند یک گزینه بسیار عالی باشد.

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از محبوب‌ترین دانشگاه های کشور نیز از این قافله عقب نمانده و در مقاطع مختلفی اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور می کند.

تحصیل در مقطع کاردانی بدون آزمون که قصد داریم در اینجا به آن بپردازیم یکی از فرصت های بسیار خوب به شمار می آید. برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ملاک اصلی معدل کل متقاضیان می باشد.

در این شیوه، متقاضیان مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته می توانند در دو نیمسال، فرایند ثبت نام خود را انجام داده و اسامی پذیرفته  شدگان به طور یکجا اعلام می شود.

این داوطلبان متناسب با مدرک دیپلم خود اقدام به انتخاب رشته کرده و با توجه به برتری علمی آنها نسبت به سایر متقاضیان و همچنین ظرفیت دانشگاه ها، در یکی از کد رشته محل های انتخاب شده قبول خواهند شد.

"زمان

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

باید اشاره کرد که دانشگاه های آزاد سراسر کشور در مقاطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. افراد متقاضی پذیرش مهر و بهمن سال ۱۴۰۲ این دانشگاه ها می توانند با بررسی رشته های ارائه شده در مقطع مورد نظر، زمان ثبت نام خود را در این پذیرش انجام دهند.

ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد سابقه ای چند ساله دارد. کمی بعدتر از سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان که اقدام به ثبت نام بدون کنکور نمودند، دانشگاه آزاد نیز به پذیرش دانشجو تنها بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کرده است.

ملاک ثبت نام در دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ سوابق تحصیلی داوطلبان یا همان معدل دیپلم می باشد. ثبت نام بدون آزمون در مقطع کاردانی به دو دسته کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته تقسیم می شود. در این مقاله به شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد به همراه زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ برای داوطلبان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

هنگام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ابتدا باید دقت داشت که منظور از کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد همان مقطع فوق دیپلم است، اما واژه “پیوسته” به کسانی اطلاق می گردد. افرادی که بلافاصله بعد از اخذ دیپلم قصد دارند وارد دانشگاه شوند، باید در ثبت نام بدون کنکور پیوسته دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

بیشتر شرکت کنندگان ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اشخاصی هستند که در هنرستان های فنی حرفه ای و کار دانش تحصیل کرده و دیپلم گرفته اند. با این حال کسانی که در رشته های ریاضی فیزیک، تجربی و انسانی دیپلم دارند نیز می توانند در ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنند.

"<yoastmark

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۲

مطابق روند ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد سال گذشته که نام نویسی در بازه زمانی مرداد ماه صورت می گرفت، پیش بینی می شود که برای سال جاری نیز روند به همین صورت باشد اما در حال حاضر اطلاعیه ای از جانب سازمان سنجش در خصوص ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مهر ماه ۱۴۰۲ منتشر نشده است.

زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۲ در حال حاضر مشخص نیست. به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام، علاوه بر این مقاله در سایت ایران تحصیل اعلام خواهد شد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

داوطلبانی که در پذیرش رشته های با آزمون یا بدون آزمون مهر ماه شرکت کرده و در هیچ کدام از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند و یا از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند، می توانند در موعد مقرر جهت پذیرش بهمن ماه اقدام کنند. لازم به ذکر است افرادی که انتخاب رشته نکرده اند نیز می توانند در پذیرش نیمه دوم سال شرکت نمایند.

مطابق اطلاعیه منتشر شده، قرار بر این است که ظرفیت های خالی مانده در رشته محل های با آزمون دوره کاردانی به کارشناسی مهر ماه سال 1400 به وسیله داوطلبان واجد شرایطی که معدل دوره کاردانی آن ها در محدوده حد نصاب قرار دارد، تکمیل شود. بر همین اساس، متقاضیان می توانستند در بازه زمانی بین 16 لغایت 22 آذر ماه برای ثبت نام اینترنتی خود در نوبت بهمن ماه این پذیرش اقدام کنند.

توجه داشته باشید که سازمان سنجش آموزش کشور مهلت مذکور را تا پایان روز سه شنبه مورخ 27 آذر ماه تمدید نموده تا افرادی که به هر دلیلی نتوانستند فرایند ثبت نام را انجام دهند، برای آن اقدام کنند. علاوه بر این با توجه به انتشار ظرفیت ها و رشته محل های جدید، این امکان فراهم شده است تا متقاضیانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند نیز به مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی خود بپردازند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

جهت ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد باید در مهلت تعیین شده اطلاعات ثبت نامی را وارد سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نمایید و بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نسبت به انتخاب 20 رشته محل در مقطع کاردانی پیوسته اقدام نمایید.

پس از اتمام مراحل ثبت نام، رسید ثبت نام خود را از سیستم دریافت و چاپ کرده و در آخر منتظر اعلام نتایج از سمت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی باشید.

توجه داشته باشید که در صورت آغاز شدن مهلت ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ لینک ورود به سامانه پذیرش در این مقاله فعال خواهد شد.

 

ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

اطلاعیه
هر کدام از علاقه مندان تحصیل در رشته های بدون کنکور می توانند در صورت احراز شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

ثبت نام بدون کنکور کادانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

هنگامی که صحبت از ثبت نام بدون آزمون و تنها بر مبنای سوابق تحصیلی کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد می شود، منظور افراد داوطلبی است که علاوه بر مدرک دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز گرفته باشند و قصد ادامه تحصیل در مقطع کاردانی یا همان فوق دیپلم را داشته باشند.

ویژگی قابل اهمیت ثبت نام دانشگاه آزاد این است که محدودیتی برای انتخاب رشته وجود ندارد و هر شخصی بدون در نظر گرفتن اینکه در چه رشته ای دیپلم و پیش دانشگاهی گرفته باشد، می تواند در تمام رشته های تحصیلی ثبت نام بدون آزمون کاردانی ناپیوسته و رشته های کاردانی دانشگاه آزاد شرکت نماید.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۲

هم اکنون هیچ نوع اطلاعیه ای از جانب سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در خصوص ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ورودی مهر ۱۴۰۲ منتشر نشده است.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون کاردانی ناپیوسته ورودی بهمن ماه معمولاً در محدوده زمانی آذر ماه آغاز می شود. طبق رویه سال گذشته احتمالا ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲ از نیمه آذر شروع خواهد شد.

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی آزاد

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از طریق سامانه معاونت سنجش و پذیرش azmoon.org دانشگاه آزاد انجام می شود. برای این امر کافیست یک کارت اعتباری خریداری کرده و بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام، نسبت به انتخاب 20 رشته محل در مقطع کاردانی ناپیوسته اقدام کنید. 

پس از طی کردن مراحل ثبت نام بدون آزمون کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد، رسید ثبت نام خود را از سیستم دریافت و چاپ کنید و در نهایت در انتظار اعلام نتایج از سمت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی باشید. 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برای حضور در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد، باید شرایط خاصی داشته باشید. مهم ترین شرایط ثبت نام برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از آنجا که تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد محدودیت رشته دارد،هر داوطلبی با هر دیپلمی تنها می تواند در رشته های مرتبط با رشته دیپلم خود شرکت نماید. برای این منظور باید با فهرست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، رشته انتخابی و دیپلم انتخابی خود برای ثبت نام را مطابقت دهید. 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

جهت ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد داشتن یک دیپلم و یک پیش دانشگاهی ضروری است. مهم نیست مدرک دیپلم خود را در چه رشته ای گرفته اید و یا پیش دانشگاهی کدام رشته را دارید. کافی است که یک دیپلم و یک پیش دانشگاهی ( و یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم ) داشته باشید. از آنجا که محدودیت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد وجود ندارد، به راحتی می توانید اقدام به انتخاب رشته نمایید.

زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

اگر می خواهید بدانید دانشگاه شبانه بهتر است یا آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

تفاوت کاردانی ناپیوسته و پیوسته دانشگاه آزاد

شاید به عنوان فردی که می خواهد در رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد شرکت کند، این سوال پیش آمده باشد که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته چیست؟ عده‌ای از داوطلبان نیز کنجکاو هستند که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد.

قبل از هر چیز باید بگوییم که طول دوره تحصیل کاردانی پیوسته و ناپیوسته دو سال می باشد. اما ورود به رشته های کاردانی ناپیوسته تنها از طریق بدون آزمون میسر خواهد بود و به طور معمول دارای رشته های متنوع تری نسبت به کارشناسی پیوسته است.

تفاوت دیگر در آن است که برای کاردانی ناپیوسته علاوه بر امکان ثبت نام با دیپلم آموزش نظام جدید، می توان با مدرک پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم نظام قدیم نیز اقدام کرد. این در حالی است که برای کاردانی پیوسته متن که پیش دانشگاهی قابل قبول نخواهد بود.

"نحوه

برای اطلاع از لیست دانشگاه های آزاد همراه با شماره تلفن های آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

نکات مهم در مورد نحوه ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

همانطور که قبلا نیز اشاره شد بهتر است که قبل از هرگونه اقدام ابتدا از شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد  مطلع شده تا  بعدا دچار مشکل نشویم.  به همین منظور در زیر به یادآوری مهمترین نکات انجام نام نویسی می پردازیم.

 

  • قبل از اینکه نام نویسی را اتمام کرده و دکمه تایید را بزنید، حتماً یک بار دیگر برندهای تکمیل شده را با دقت بررسی کنید. چرا که بعد از از کامل شدن مهلت ثبت نام دیگر به هیچ وجه امکان ویرایش و اصلاح وجود ندارد. از این رو همه عواقب قدیم متوجه داوطلب خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت از پذیرش وی ممانعت به عمل خواهد آمد
  • اکیداً توصیه می کنیم که  معدل خود  را حتما دقیق وارد نمایید . برای آنکه در صورت وجود مغایرت، حتی با وجود قبولی از تحصیل فرد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • اگر داوطلبی اطلاعاتی را به اشتباه وارد نمایند به منزله عدم رعایت ضوابط تلقی خواهد شد و  از ادامه تحصیل او جلوگیری خواهد شد.
کاردانی بدون کنکور به کارشناسی

کاردانی بدون کنکور به کارشناسی

اطلاعیه

به احتمال زیاد ثبت نام نیمسال دوم رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بصورت حضوری و از طریق واحدهای دانشگاهی انجام گیرد که در اینصورت داوطلبان لازم است پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه لیست رشته های ارائه شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به محل واحد دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

 

 

جدیدترین اخبار ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

زمان و نحوه شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

 اولین مرتبه پذیرش مربوط به نیمسال اول تحصیلی ( ورودی مهر) میباشد که در فرمت جدید دانشگاه آزاد ، زمان ثبت نام ورودی مهر دانشگاه آزاد تغییر پیدا کرده و براساس اعلام سایت سنجش دانشگاه آزاد ، ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ورودی مهر تا آخر مرداد ماه میباشد و داوطلبان فرصت ثبت نام و انتخاب رشته خواهند داشت.

 

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در بهمن ماه

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل بدون آزمون از نیمسال دوم این دانشگاه را دارند، می بایست با انتخاب یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲ در زمان مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدامات لازم را برای نام نویسی خود انجام دهند.

نحوه ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد

جهت مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم تا داوطلبان عزیز را با با همه شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد آشنا کنیم.  همچنین به ذکر توضیحاتی در مورد تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته نیز پرداختند. اگر شما نیز از علاقه مندان به تحصیل ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد هستید، می توانید جدیدترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به زمان نام‌نویسی، پذیرش نهایی، ظرفیت دانشگاه ها، وضعیت تحصیلی مفاد درسی، و سایر موارد را از کارشناسان ایران تحصیل دریافت کند. همکاران ما در همه روزهای کاری هفته از ساعت  ۸ صبح الی ۱۰ شب پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد چه زمانی است؟

مهلت نام ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد سال جاری از 26 تیر الی 8 مرداد می باشد.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد چه زمانی است؟

هنوز تاریخ مشخصی برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد اعلام نشده است، اما به محض مشخص شدن، سایت ایران تحصیل به اطلاع داوطلبان می رسد.

شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط ثبت نام کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد را مراجعه فرمایید.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور