تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در دو دوره پیوسته و ناپیوسته مشخص شد. داوطلبانی که قصد نام نویسی و ورود به رشته های مقطع کاردانی دانشگاه آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را دارند، می توانند در زمان های مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و ضمن دانلود و مطالعه شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد در دفترچه راهنما، مراحل نام نویسی را تکمیل نمایند.

در ادامه راهنمای نام نویسی به این رشته ها را ذکر خواهیم کرد و اطلاعات لازم را به زبانی ساده در اختیار متقاضیات گرامی قرار می دهیم.

همچنین، در این مورد با هر گونه ابهامی مواجه شدید، می توانید از طریق ارتباطات با کارشناسان خبره ایران تحصیل پاسخ تمامی سوالات مربوط به ورود به  ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را دریافت نمایید.

 

برای اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و دریافت مشاوره قبولی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

چرا ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ؟

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

برای افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند، ممکن است در برخی از موارد عبور از سد کنکور به دلایل مختلفی امکان پذیر نباشد. در چنین شرایطی ورود به رشته های بدون آزمون و تنها بر اساس سوابق تحصیلی می تواند یک گزینه بسیار عالی باشد.

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از محبوب‌ترین دانشگاه های کشور نیز از این قافله عقب نمانده و در مقاطع مختلفی اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور می کند.

تحصیل در مقطع کاردانی بدون آزمون که قصد داریم در اینجا به آن بپردازیم یکی از فرصت های بسیار خوب به شمار می آید. برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ملاک اصلی معدل کل متقاضیان می باشد.

در این شیوه، متقاضیان مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته می توانند در دو نیمسال، فرایند ثبت نام خود را انجام داده و اسامی پذیرفته  شدگان به طور یکجا اعلام  می شود.

این داوطلبان متناسب با مدرک دیپلم خود اقدام به انتخاب رشته کرده و با توجه به برتری علمی آنها نسبت به سایر متقاضیان و همچنین ظرفیت دانشگاه ها، در یکی از  کد رشته محل های انتخاب شده قبول خواهند شد.

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 

زمان ثبت نام بدون کنکور  کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد محدود بوده و داوطلبان بایستی در مهلت مقرر نسبت به تکمیل فرم ثبت نامی و مدارک مورد نظر  اقدام نمایند.

بر اساس جدیدترین اطلاعیه های منتشر شده، داوطلبانی که قصد دارند در یکی از رشته های ورودی مهر ماه 1400  پذیرفته شوند می بایست از تاریخ ۲۶ تیر الی ۸ مرداد ماه با مراجعه به سایت مرکز پذیرش فارغ التحصیل دانشگاه آزاد آدرس azmoon.org نام نویسی خود را انجام دهند.

گفتنی است که ممکن است بازه زمانی در نظر گرفته شده تمدید نشود از این رو توصیه می شود که حتماً در مهلت  ذکر شده ثبت نام نمایید. البته چنانچه تاریخ در نظر گرفته شده تمدید گردد ایران تحصیل اخبار موثق در اختیار متقاضیان عزیز قرار خواهد داد.

 

برای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد – edu.iau.ac.ir بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید. 

 

نحوه ثبت نام کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد 

ثبت نام نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد کاملاً به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان می‌توانند از طریق مراجعه به سایت ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به انجام مراحل لازم بپردازند. توصیه می شود که قبل از هر چیز حتماً دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود کرده و آن را با دقت مطالعه فرمایید. در ادامه با نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی  ناپیوسته دانشگاه  آزاد آشنا خواهیم شد.

 

 • وارد کردن  azmoon.org در موتور جستجوگر (  توصیه می شود که از موتور جستجو کروم یا  فایرفاکس استفاده کنید).
 • پرداخت مبلغ جهت خرید کارت اعتباری که برای آزمون سال جدید ۶۹ هزار تومان می باشد.  برای خرید این کارت بایستی شماره کد ملی کارت اعتباری را در محل مربوطه درج نمایید.
 • انتخاب  یک رشته  با حداکثر  20 محل دانشگاهی از بین این رشته محل هایی درج شده در دفترچه راهنما.  اگر متقاضی قصد داشته باشد تا یک رشته دیگر را نیز انتخاب نماید، می‌تواند یک کارت اعتباری دیگر خریداری نموده به طور مجدد یک رشته با 20 محل دانشگاهی را برگزیند.

نکته: توجه داشته باشید که  پس از اینکه کارت اعتباری خریداری شد،  دیگر  امکان عودت وجه واریز شده وجود ندارد و به همین دلیل بهتر است که قبل از واریز آن حتماً با آگاهی رشته مورد نظر خود را انتخاب و مبلغ را پرداخت نمایید.

 

 • آپلود عکس متقاضی در اندازه و حجم خواسته شده.
 • پس از اینکه فرم نام نویسی تکمیل گردید و فرایند به اتمام رسید حتماً رسید را چاپ کرده و تا  آخرین مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید.

 

جهت مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

شرایط ثبت نام کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

 •  داشتن  مدرک  دیپلم نظام جدید در یکی از رشته های نظری، فنی و حرفه ای، یا کار دانش. همچنین اخذ احراز دانش آموختگی در رشته های ذکر شده تا آخر شهریور ماه و یا دیپلم فنی حرفه ای دوره ۴ ساله نظام قدیم در رشته های مربوطه  نیز برای شرکت در این دوره مجاز خواهد بود.
 • داشتن سلامت جسمی به منظور انجام  امور مربوط به رشته مورد نظر.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir بر روی لینک کلیک کنید.

 

تذکر1: داوطلبینی که دارای مدرک دیپلم کار و دانش بوده و در یکی از رشته های متناسب دیپلم خود  پذیرفته شده‌اند بایستی ۱۴ واحد را به صورت جبرانی بگذرانند.

تذکر ۲: متقاضیانی که دارای دیپلم کاردانش، فنی حرفه ای هنرستان نظام قدیم می باشند، تنها می توانند رشته های مرتبط با مدرک تحصیلی خود را انتخاب کنند.

تذکر 3: داوطلبانی که  مدرک تطبیقی کاردانی پیوسته را دارند نیز مانعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

  

متقاضیانی که هنگام ورود اطلاعات اشتباهی صورت گرفته وارد سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد شوند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

ممکن است بسیاری از علاقمندان به دنبال آگاهی از زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی آزاد باشتد. با توجه به آنکه هنوز  اطلاعیه ایی  در این زمینه منتشر نشده است،  نمیی توان تاریخ مشخصی را برای آن معرفی کرد.

البته در سال گذشته دانشگاه آزاد تاریخ ۵ مرداد را برای ثبت نام ورودی مهر هر رشته های کاردانی بدون آزمون در نظر گرفت. انتظار می رود که برای سال جاری نیز اوایل مرداد ماه متقاضیان بتوانند فرایند نام نویسی را انجام دند.

با این وجود به محض مشخص شدن تاریخ دقیق ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد این مقاله به روز رسانی خواهد شد اطلاعیه‌های مربوطه منتشر خواهد گردید.

 

می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

 

شرایط ثبت نام کاردانی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی ثبت نام کاردانی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد با کاردانی پیوسته  دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه همه آنها را را ذکر خواهیم کرد.

 

 • متقاضی دارای مدرک دیپلم نظام جدید و یا نامه دوره پیش دانشگاهی، دیپلم  متوسطه نظام قدیم  مدرک فوق دیپلم باشد.
 • اگر داوطلب دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش نظام قدیم را داشته، اما از مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی برخوردار نباشد مجاز به ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد نخواهد بود.
 • افرادی که در یکی از رشته ها مقطع کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته سطح غیر مشمول اول فارغ التحصیل شده اند نیز می توانند در این دوره نام نویسی نمایند.
 • متقاضیانی که ح در در جهان کاردانی علوم پزشکی غیر مشمول التحصیل شده اند مجاز خواهند بود تا در رشته ها دیگر در مقاطع بالاتر ثبت نام کنند.
 • اگر متقاضی  دارای مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل با مدرک دیپلم نظام قدیم است، بوده و از نظر خدمت وظیفه عمومی مشکلی نداشته باشند، مجاز به شرکت در رشته های گروه علوم انسانی می باشد. البته  این به شرطی است که به طور همزمان در حوزه علمیه مشغول به تحصیل نباشد.
 • داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در رشته های تربیت بدنی هستند می بایست از لحاظ  جسمی سالم بوده و تاییدیه پزشکی را از دانشگاه مورد نظر اخذ نمایند. در غیر این صورت از پذیرش آن ها آنها ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • افرادی که مایل به شرکت در رشته های هنرهای نمایشی بازیگری و یا کارگردانی هستند، باید از نظر بینایی، شنوایی و کلامی از سلامت کامل برخوردار بوده و به معلولیت های جسمی قلبی و تنفسی دچار نباشد.

 

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد بر روی لینک کلیک فرمایید.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 

نحوه ثبت نام  بدون کنکور کاردانی ناپیوسته نیز به شکل اینترنتی می باشد و برای انجام این کار نی بایست به سامانه ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه فرمایید. برای رفاه حال متقاضیان گرامی در ادامه مراحل را به صورت کامل به گام توضیح می دهیم.

 

 • واریز هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام
 •  انتخاب ۲۰ رشته از یک مجموعه که در جداول دفترچه راهنمای ثبت نام قید گردیده اند. افرادی که مایل به انتخاب رشته/ شهرهای دیگری تیز هستند، می توانند یک بار دیگر برای خرید خرید کارت اعتباری اقدام کرده و انتخابات خود را انجام دهند. به دلیل آن که پس از خرید امکان بازگشت مبلغ واریز شده وجود ندارد، حتماً شرایط رشته مورد نظر خود را خوانده و  از آن مطمئن شوید.
 • بارگذاری عکس متقاضی بر اساس معیار های خواسته شده . عکس  مربوطه بایستی تمام رخ جدید و با کیفیت بوده و حجم آن از کیلوبایت بیشتر نباشد.
 • بررسی اطلاعات وارد شده و حصول اطمینان از صحت آنها، و در نهایت به اتمام رساندن ثبت نام. توجه داشته باشید که فرم ثبت نام را تا زمان پذیرش نهایی در نزد خود نگه دارید.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

تفاوت کاردانی ناپیوسته و پیوسته دانشگاه آزاد

شاید به عنوان فردی که می خواهد ذر رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد شرکت کند، این سوال پیش آمده باشد که تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته چیست؟  عده‌ای از داوطلبان نیز کنجکاو هستند که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد.

قبل از هر چیز باید بگوییم که طول دوره تحصیل کاردانی پیوسته و ناپیوسته دو سال می باشد. اما ورود به رشته های کاردانی ناپیوسته تنها از طریق بدون آزمون میسر خواهد بود و به طور معمول دارای رشته های متنوع تری نسبت به کارشناسی پیوسته است.

تفاوت دیگر در آن است که برای کاردانی ناپیوسته علاوه بر امکان ثبت نام با دیپلم آموزش نظام جدید، می توان با مدرک پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم نظام قدیم نیز اقدام کرد.

این در حالی است که برای کاردانی پیوسته  متن که پیش دانشگاهی قابل قبول نخواهد بود.

 

اگر می خواهید بدانید دانشگاه شبانه بهتر است یا آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

تذکرات مهم در مورد  نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

همانطور که قبلا نیز اشاره شد بهتر است که قبل از هرگونه اقدام ابتدا از شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد  مطلع شده تا  بعدا دچار مشکل نشویم.  به همین منظور در زیر به یادآوری مهمترین نکات انجام نام نویسی می پردازیم.

 

 • قبل از اینکه نام نویسی را اتمام کرده و دکمه تایید را بزنید، حتماً یک بار دیگر برندهای تکمیل شده را با دقت بررسی کنید. چرا که بعد از از کامل شدن مهلت ثبت نام دیگر به هیچ وجه امکان ویرایش و اصلاح وجود ندارد. از این رو همه عواقب قدیم متوجه داوطلب خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت از پذیرش وی ممانعت به عمل خواهد آمد
 • اکیداً توصیه می کنیم که  معدل خود  را حتما دقیق وارد نمایید . برای آنکه در ثورن وجود مغایرت، حتی در صورت قبولی از تحصیل فرد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • اگر داوطلبی اطلاعاتی را به اشتباه وارد نمایند به منزله عدم رعایت ضوابط تلقی خواهد شد و  از ادامه تحصیل او جلوگیری خواهد شد

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های آزاد همراه با شماره تلفن های آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم تا داوطلبان عزیز را با با همه شرایط و نحوه ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد آشنا کنیم.  همچنین به ذکر توضیحاتی در مورد تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته نیز پرداختند.

اگر شما نیز از علاقه مندان به تحصیل  ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد هستید، می توانید جدیدترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به زمان نام‌نویسی، پذیرش نهایی، ظرفیت دانشگاه ها، وضعیت تحصیلی مفاد درسی، و سایر موارد را از کارشناسان ایران تحصیل دریافت کند. 

همکاران ما در همه روزهای کاری هفته از ساعت  ۸ صبح الی ۱۰ شب از طریق شماره های درج شده در جدول زیر پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

 

به منظور آشنایی با نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و ظرفیت های پذیرش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

زمان ثبت نام دانشگاه مجازی بدون کنکور

ورود به سامانه سیدا دانشگاه آزاد اسلامی 

 میزان شهریه هریه کارشناسی و ارشد دانشگاه مجازی

 ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

منابع کنکور کاردانی به کارشناسی

5/5 - (2 امتیاز)

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد چه زمانی است؟

مهلت نام ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد سال جاری از 26 تیر الی 8 مرداد می باشد.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد چه زمانی است؟

هنوز تاریخ مشخصی برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد اعلام نشده است، اما به محض مشخص شدن، سایت ایران تحصیل به اطلاع داوطلبان می رسد.

شرایط ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست؟

در این مقاله می توانید همه شرایط ثبت نام کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد را مراجعه فرمایید.

ظرفیت پذیرش ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد چگونه است؟

برای اطلاع از این مورد می توانید با مشاوران ایران تخصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور