ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + رشته محل ها | azmoon.org

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۱۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ برای داوطلبان عزیز آغاز شد. سایت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی به منظور پذیرش بدون آزمون در نیمسال اول و دوم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در مقاطع کاردانی و کارشناسی از داوطلبان واجد شرایط دانشجو می‌پذیرد.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد برای ترم بهمن سال 1401، از تاریخ 30 آذر ماه شروع شد و تا 10 دی ماه ادامه داشت. برای ترم اول سال تحصیلی 1402-1403 نیز احتمال می‌رود اواسط مرداد ماه تا اواسط شهریور در نظر گرفته شده باشد. لذا کلیه داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

متقاضیانی که قصد ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی را دارند می‌توانند از امروز وارد سامانه ثبت نام شده و پس از خرید کارت اعتباری نسبت به تکمیل روند ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. متقاضیان دقت داشته باشند که در صورت اشتباه در درج اطلاعات هنگام ثبت نام، امکان ویرایش اطلاعات وجود نداشته و در صورت خطا ثبت نام ایشان لغو خواهد شد. چنانچه شما داوطلبان گرامی در هر کدام از مراحل اسم نویسی برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد ابهامی داشته باشید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاورین ایران تحصیل ضمن ارائه راهنمایی به شما عزیزان در صورت تمایل ثبت نام شما را به صورت تلفنی انجام دهند.

مشاوره ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در دو نیمسال مهر و بهمن صورت می‌گیرد. داوطلبان باید در زمان مقرر شده ثبت نام خود را انجام دهند. متقاضیان گرامی ملاحظه بفرمایید که تکمیل روند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام azmoon.org است. لذا از هر گونه مراجعه حضوری جهت ثبت نام اولیه خودداری کنید. شایان ذکر است پذیرش نیمسال تحصیلی بهمن نیز مانند نیمسال مهر، بر اساس تاثیر سوابق تحصیلی یا معدل خواهد بود. لذا به هنگام وارد کردن اطلاعات به صحت آن ها توجه کنید.

برای دریافت و مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

شایان ذکر است متقاضیان محترم حتما قبل از خرید کارت اعتباری دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد را به صورت کامل مطالعه نمایند و فقط در صورت دارا بودن شرایط عمومی، اختصاصی و وجود رشته محل مورد نظر در ظرفیت‌ها نسبت به خرید کارت و ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

اطلاعیه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد معمولا در دو دوره مهر و بهمن ماه و ثبت نام از طریق سایت سازمان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه نشده و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کدرشته‌های مورد نظر خود پذیرفته نشده‌اند، می‌توانند در دو نیمسال مهر و بهمن وارد سایت ثبت نام دانشگاه آزاد شوند و جهت ادامه تحصیل در آن ثبت نام کنند. خبر خوب اینکه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته و در کدرشته‌های موجود در واحدهای سراسر کشور برای ترم بهمن ۱۴۰۲ اعلام شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد، بنابراین تمامی متقاضیان تحصیل بدون آزمون در این دانشگاه‌ها باید در زمان تعیین شده به واحد مورد نظر مراجعه کرده و کلیه فرایند ثبت نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که حتماً از زمان دقیق آغاز و پایان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوید و در همین بازه زمانی برای ثبت نام اقدام کنید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است فرصت ثبت نام را از دست بدهید و یا با مشکلات بعدی مواجه شوید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم ثبت نام خود را در روزهای نخست این بازه زمانی انجام دهید و نام نویسی خود را به روزهای پایانی یا زمان تمدید مهلت ثبت نام موکول نکنید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در نوبت بهمن ماه از 30 آذر ماه آغاز شده است و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد. کلیه داوطلبان جهت ثبت نام باید به سایت azmoon.org مراجعه کنند. احتمال می‌رود مهلت مجددی به عنوان تمدید مهلت ثبت نام برای افرادی که نتوانند فرایند اسم نویسی را تکمیل نمایند، در نظر گرفته شود که هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است، اما توصیه می‌کنیم در زمان تعیین شده، حتما ثبت نام خود را تکمیل نمایید و شانس پذیرش خود را از دست ندهید. 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

اگر می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی (مهر ۱۴۰۲) در مرداد ماه بوده است. البته با توجه به اینکه زمان ثبت نام نیمسال اول ۱۴۰۲ پایان یافته است، جزییات مربوط به این ثبت نام را در جدول زیر برای شما عزیزان قرار داده‌ایم، زیرا معمولا زمان ثبت نام با سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد سال 1402 مشابه سال‌های گذشته است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر
مقطع زمان آغاز ثبت نام مهر نیمسال اول تحصیلی
کاردانی پیوسته 5 تا 27 مرداد (تمدید تا 8 شهریور)
کاردانی ناپیوسته 18 تا 28 مرداد (تمدید تا 8 شهریور)
کارشناسی پیوسته 18 تا 28 مرداد (تمدید تا 8 شهریور)
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر تا 5 مرداد (تمدید تا 8 شهریور)

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد روی لینک کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که دانشجویان هر مقطع و دوره باید از آنها اطلاع دقیق داشته باشند و پس از بررسی این شرایط ثبت نام خود را انجام دهند. البته باید اشاره کرد بر خلاف شرایط اختصاصی که برای هر مقطع متفاوت است، شرایط عمومی بین تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی یکسان در نظر گرفته شده است.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

دانشگاه آزاد برای کلیه داوطلبان خود در مقاطع تحصیلی مختلف شرایطی را در نظر گرفته است که همه داوطلبان باید این شرایط را داشته باشند، در غیر این صورت نمی‌توانند در آن ثبت نام کنند. این شرایط به شکل زیر هستند.

☑️ اعتقاد و التزام به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی

☑️ پیروی از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

☑️ نداشتن اعتیاد و انحرافات اخلاقی

☑️ داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

☑️ موافقت با همه شرایط و ضوابط وضع شده در دانشگاه آزاد اسلامی

☑️ قبول عدم تعهد دانشگاه به تامین خوابگاه برای دانشجویان

☑️ عدم داشتن مشکلات و موانع برای ادامه تحصیل

☑️ نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

☑️  اخذ تعداد حداکثر ۲۰ واحد انتخاب برای هر رشته ورودی مهر و بهمن

اطلاعیه

برای کسب اطلاع تکمیلی در ارتباط با شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد می‌توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ایران تحصیل ارتباط بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند. 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی پیوسته

☑️ دانشجویان داوطلب نظام جدید 6-3-3 به شرط داشتن مدرک دیپلم قادر به ثبت نام خواهند بود. همچنین آن افرادی که در حال حاضر شاغل به تحصیل هستند، اگر تا قبل از پذیرش در دانشگاه مدرک خود را دریافت کنند، مجاز به ثبت نام می‌باشند.

☑️ داوطلبانی که دیپلم کار و دانش دارند، اگر در یکی از رشته‌های متناسب دیپلم قبول شوند باید حداکثر ۱۴ واحد جبرانی بگذرانند. کسانی که دیپلم کار و دانش، فنی حرفه‌ای و هنرستان قدیم را دارند، نیز می‌توانند انتخاب رشته‌ای مرتبط با دیپلم خود انجام دهند.

☑️ علاوه بر این اگر دانشجویی دیپلم تطبیقی داشته باشد، می تواند برای کاردانی پیوسته ثبت نام کند. هر کدام از دانشجویان در صورتی می‌توانند در یک رشته ثبت نام کنند که شرط تطابق رشته را رعایت کرده باشند، اما در رشته تربیت بدنی این قانون متفاوت است. نکته مهم این است که داوطلبان باید شرط معدل پذیرش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته

☑️ آن دسته از افرادی که دیپلم نظام جدید شاخه‌های نظری، فنی حرفه‌ای و کاردانش دارند، باید مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را تا شهریور دریافت کنند. اگر مدرک پیش‌دانشگاهی خود را ارائه ندهند نمی‌توانند در پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور کاردانی ناپیوسته شرکت کنند.

☑️ داشتن معدل کتبی و معدل کل برای کل رشته‌ها واجب شرایط است. اگر فردی عمدا و یا سهوا معدل خود را وارد نکرده باشد مجاز به ثبت نام نیست. دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می‌توانند برای کاردانی ناپیوسته بدون کنکور شرکت کنند.

☑️ علاوه بر این اگر متقاضی دارای مدرک کاردانی علوم پزشکی و مشمول سربازی باشد و گواهی پایان دوره طرح پزشکی خود و نظام وظیفه را ارائه دهد می‌تواند در این دوره شرکت کند.

☑️ متقاضیان رشته‌های تربیت بدنی نیز باید از سلامت جسمی بالایی برخوردار باشند، بنابراین کسانی که قصد ورود به رشته‌های تربیت بدنی را دارند مشکلات جسمی و بیماری‌‌های قلبی، تنفسی و غیره نداشته باشند؛ در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته

☑️ اخذ مدرک دیپلم نظام جدید و پیش‌دانشگاهی نظام قدیم تا قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد الزامی است؛ در غیر این صورت ثبت نام غیر ممکن خواهد بود.

☑️ علاوه بر این داوطلبان باید معدل کتبی و معدل کل را به صورت دقیق در تقاضا نامه درج نمایند. همچنین اگر فردی در حال تحصیل نظام آموزشی 6-3-3 باشد باید پس از دریافت دیپلم، معدل خود را در سایت مرکز سنجش وارد کند.

☑️ کسانی که مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته غیر مشمول دارند نیز می‌توانند در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. افزون بر این دانشجویانی که مدرک کاردانی علوم پزشکی دارند باید در زمان ثبت نام، گواهی پایان دوره و تعهد نظام وظیفه را به همراه داشته باشند.

☑️ لازم به ذکر است کسی که از دانشگاه اخراج شده باشد و یا انصراف داده و تحصیل او نیمه تمام مانده است نمی‌تواند در این دوره ثبت نام کند، مگر اینکه کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم داشته باشد. 

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در کارشناسی ناپیوسته به شرح زیر می‌باشد:

☑️ داوطلبان باید معدل کتبی و کل موردن یاز برای ثبت نام را داشته باشند و کسانی که معدل آن ها کمتر از ۱۲ باشد نمی‌توانند ثبت نام کنند.

☑️ اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی تحصیل کرده است، اما به هر دلیلی نتوانسته این دوره را به پایان برساند و هنوز مدرک کاردانی دارد به شرط داشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم می‌تواند در ثبت نام شرکت کند.

☑️ اگر پس از فارغ التحصیلی معدل کمتر از ۱۲ باشد هیچگونه مدرکی به فرد دانشجو تعلق نمی‌‌گیرد و فقط گواهی پایان دوره دریافت خواهد کرد.

 

جهت آگاهی از میزان شهریه دانشگاه مجازی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان باید برای تکمیل فرایند اسم نویسی، قبل از هر چیز در خصوص مدارکی که باید در سایت azmoon.org بارگذاری نمایند، اطلاعات لازم را داشته باشند. مدارک ثبت نام بدون آزمون آزاد شامل موارد زیر می‌باشند:

اصل و کپی کارت ملی

اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

اصل دیپلم و یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی

مدارک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه

تکمیل فرم‌های دفترچه ثبت نام

تاییدیه تحصیلی

عکس شش قطعه عکس ۴×۳

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

به منظور آشنایی با نرخ شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

در ابتدا لازم است بدانید که مراحل ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی و کارشناسی تفاوتی با هم ندارند. روال ثبت نام نیز مانند سال‌های پیش به صورت اینترنتی است و از سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود. مراحل کلی ثبت نام به شرح زیر است:

1️⃣ در ابتدا به سایت دانشگاه آزاد در سامانه azmoon.org مراجعه کنید. 

2️⃣ سپس برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر و بررسی رشته‌ها اقدام نمایید.

3️⃣ کار بعدی که لازم است انجام دهید، خرید کارت اعتباری است که باید هزینه آن را بپردازید.

4️⃣ پس از خرید برای شما شناسه و کلمه عبور ثبت نام ارسال می‌شود.

5️⃣ سپس می‌توانید برای ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و کلمه عبور ثبت نام و کد ملی اقدام کنید.

6️⃣ در نهایت لازم است به تکمیل فرم ثبت نام بپردازید. مدارک را آپلود کرده و سپس کدرهگیری را دریافت کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در قسمت‌های قبل خاطر نشان کردیم که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو دوره مرداد ماه و آذر ماه است. برای ثبت نام نیز نیازی به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانند تمامی مراحل ثبت نام خود را به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام دهید. در ادامه قصد داریم راهنمای تصویری فرایند ثبت نام را ارائه دهیم.

✔️ ابتدا نیاز است وارد سایت مرکز به نشانی azmoon.org شوید. برای وارد شدن به این سایت کافی است در گوگل آن را جستجو کنید.

✔️ پس از وارد شدن به سایت در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره‌های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1403 – 1402” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

ثبت نام دوره‌های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی

✔️ حالا در این مرحله نیاز است بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

✔️ سپس برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید.

✔️ در نهایت با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل خواهید شد. با مشخص کردن دوره مورد نظر خود جهت ثبت نام، لازم است گزینه بله را کلیک کرده و موافقت خود را جهت ثبت نام اعلام کنید.

موافقت برای ثبت نام

✔️ سپس از شما یک سری اطلاعات خواسته می‌شود که در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش‌های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

✔️ برای واریز هزینه ثبت نام، باید به صورت اینترنتی آن را پرداخت کنید. اگر هزینه را به درستی پرداخت کرده باشید، یک کد به شما داده خواهد شد که برای ثبت نام اصلی به آن نیاز دارید.

✔️ برای انجام ثبت نام نیاز است که باز هم به مرحله دوم بازگشته و روی لینک ثبت نام کلیک کنید و یک سری اطلاعات را وارد نمایید.

✔️ یکی از مراحل مهم در ثبت نام، وارد کردن کدرشته‌ها است که تمامی کدرشته‌ها را از دفترچه استخراج کنید. با وارد کردن این کدرشته‌ها، باید دوباره تایید را بزنید تا ثبت شوند.

✔️در این مرحله باید فایل اسکن عکس پرسنلی خود را در سایت بارگذاری نمایید.

✔️ در نهایت به شما یک کد رهگیری داده می‌شود که نشان دهنده ثبت شدن و صحیح بودن تمامی مراحل ثبت نامی است. برای این که مطمئن شوید، تمامی مراحل را به درستی انجام داده‌اید، باید روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید.

تذکر مهم: داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که ملاک ورود به دانشگاه در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد، معدل کتبی یا سوابق تحصیلی داوطلب است. به عنوان مثال، دانشگاه آزاد تهران شمال برای رشته مهندسی عمران 50 نفر ظرفیت پذیرش بدون کنکور دارد، در ثبت نام بدون آزمون 500 نفر برای این رشته‌محل ثبت نام می‌کنند، داوطلبانی از میان آن 500 نفر به 50 نفر قبول شده راه می‌یابند که معدل بالاترین سبت به دیگر450 نفر داشته باشند. بدیهی است که رشته‌محل‌های پرطرفدار با معدل‌های بالا پر می‌شوند.

داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که فرصت‌های انتخاب رشته خود را به درستی استفاده کنند، در غیر اینصورت ممکن است با وجود واجد شرایط بودن برای برخی کدرشته‌ها، از ادامه تحصیل بازمانید. با تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل 9099075307 می‌توانید کلیه روند ثبت نام خود را با کمک مشاور انجام دهید. همچنین مشاوران مجرب مرکز ایران تحصیل قادرند ضمن حفظ تماس تلفنی با شما، ثبت نام‌تان را بصورت اینترنتی انجام دهند. 

برای آشنایی با سامانه sajed.iau.ir روی لینک کلیک نمایید.

نکات ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد 

تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد فقط از طریق کنکور امکان پذیر است. البته در حال حاضر این رشته‌ها در هیچ یک از دانشگاه‌های کشور بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی‌کنند.

یادآور می‌شویم با توجه به شهریه پرداز بودن دانشگاه آزاد، هزینه پذیرش دانشجویان با کنکور و بدون کنکور یکسان است. داوطلبانی که در هر رشته محل کنکور کاردانی یا کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته دانشگاه آزاد ورودی مهر و یا بهمن ۱۴۰۲ قبول شده‌اند و قصد ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، باید در مهلت تعیین شده از سوی این دانشگاه مدارک خود را آماده و به سایت آموزشیار برای ثبت نام و تشکیل پرونده مراجعه کنند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

این ثبت نام نیز مانند کاردانی و کارشناسی دوبار در سال می‌باشد یکبار برای نیمسال اول ورودی مهر و یکبار هم نیمسال دوم ورودی بهمن ماه در سایت دانشگاه آزاد انجام می‌گیرد.

زمان ثبت نام ورودی مهر ماه معمولاً از مرداد شروع شده و تا شروع کلاس‌ها ادامه دارد، اما ثبت نام ورودی بهمن از اواسط آذر ماه شروع شده و متقاضیان می‌توانند بعد از مطالعه و اطلاع از شرایط پذیرش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

اگر قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور را دارید، نیاز است ابتدا دفترچه ثبت نام را کامل مطالعه کنید. برای مطالعه دفترچه نیز لازم است از لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بدست آورده و بعد از آن انتخاب رشته کنید. این رشته‌ها به همراه جزییات دیگر همگی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه درج می شود.

دفترچه بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های آزاد بهمن ۱۴۰۲ منتشر شده است که آن را در زیر برای شما ارائه می‌دهیم.

 

جدول دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال های ۱۴۰۲
دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم 1401 دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم 1401
دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم 1401

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید. 

رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

رشته‌های ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی به تفکیک زیر می‌باشد:

رشته‌های بدون کنکور آزاد مقاطع کاردانی پیوسته

برق صنعتی رشته تربیت بدنی رشته گرافیک رشته حسابداری
رشته الکترونیک رشته تاسیسات الکترونیکی رشته الکترونیک عمومی رشته نقشه کشی معماری
زمین شناسی طراحی دوخت رشته نقشه کشی نقشه برداری رشته نقشه کشی صنعتی

 

رشته‌های بدون آزمون کاردانی ناپیوسته

رشته‌های مورد انتخاب اکثر دانشجویان برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون کاردانی ناپیوسته به شرح زیر است:

رشته کاردانی مدیریت بازرگان رشته کاردانی علوم ورزشی رشته آموزش و پرورش ابتدایی رشته دامپزشکی
کاردانی فنی برق کاردانی فنی مخابرات کاردانی امور بانکی کاردانی مدیریت گمرکی

 

رشته‌های بدون آزمون کارشناسی پیوسته

برخی از رشته‌های بدون آزمون کارشناسی پیوسته به شرح زیر است:

آموزش ریاضی مدیریت  بیمه   معماری حسابداری
باستان شناسی کاردانی فنی مخابرات کاردانی امور بانکی کاردانی مدیریت گمرکی
هنرهای تجسمی مهندسی شهرسازی مهندسی تکنولوژی مخابرات مدیریت صنعتی
محیط زیست آموزش زبان انگلیسی مدیریت بازرگانی بهداشت مواد غذایی

 

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته

در زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد،  برخی از رشته‌های بدون آزمون کارشناسی نا پیوسته به شرح زیر است:

رشته مهندسی صنایع رشته مهندسی مکانیک رشته مهندسی برق رشته مهندسی عمران
مدیریت امور بانکی محیط زیست مدیریت دولتی رشته مهندسی معماری
شیمی حقوق علوم سیاسی علوم قضایی
   زبان اسپانیایی آموزش زبان انگلیسی  مدیریت مالی ادبیات داستان

 

طلاعیه

جهت دریافت کد رشته محل‌های مختلف دانشگاه آزاد به سامانه این دانشگاه مراجعه کنید.

 

مشاوره پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همانطور که بیان کردیم پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های آزاد به صورت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود. در حقیقت باید بگوییم معدل کتبی دیپلم داوطلبان برای ثبت نام آن‌ها بسیار اهمیت دارد. البته درصد اعمال آن‌ها در رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، تربیت بدنی، علوم معارف اسلامی، هنر، فنی حرفه‌ای و غیره متفاوت است. در جدول زیر نیز درصد تاثیر سوابق تحصیلی برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون را جهت مشاهده شما عزیزان قرار دادیم. 

نوع دیپلم  رشته ریاضی رشته تجربی رشته انسانی رشته معارف دیپلم‌های دیگر 
ریاضی فیزیک و فنی 100 100 57/1  57/1  51/4
علوم انسانی  57/1  57/1 100 100 51/4
علوم تجربی 100 100  57/1  57/1 51/4
هنر 100 100 100 100 100
دیپلم‌های دیگر  100 100 100 100 100

 

اخبار مرتبط با ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد قزوین

دانشگاه‌های آزاد قزوین که در میان آن‌ها دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین (باراجین) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور از لحاظ علمی به حساب می‌آید، در نیمسال دوم تحصیلی یعنی ورودی ترم بهمن بر اساس سوابق تحصیلی (معدل مقطع قبلی داوطلبان) به صورت بدون آزمون در 4 مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو جذب می‌نماید.

لازم به ذکر است ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد قزوین در تمامی واحدهای آن در بهمن ۱۴۰۲ به صورت همزمان در سایت دانشگاه آزاد اسلامی فعال می‌شود.

اخبار مرتبط پذیرش دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی

اعلام تسهیلات دانشگاه علم و صنعت برای پذیرش دانشجویان مقطع دکتری بدون آزمون

طی اطلاعیه‌ای از دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه تسهیلات جدیدی را برای پذیرش دانشجویان دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان در سال ۱۴۰۲ اعلام کرده است. به این صورت که در سال ۱۴۰۲ استعدادهای درخشان برای دریافت این تسهیلات می‌بایست حداقل ۷ امتیاز پژوهشی داشته باشند تا جزء افراد دعوت شده به مصاحبه قرار گیرند.
از این ۷ امتیاز نیز حداکثر ۳ امتیاز برای مقالات مرتبط با پایان‌نامه است که در مجلات معتبر ISI و مقالات علمی پژوهشی به مرحله داوری رسیده باشد.  البته باید یادآور شویم که این موضوع باید توسط استاد راهنما تایید گردد.
همچنین برای داوطلبانی که در نیمسال چهارم تحصیل خود هستند و هنوز دفاع نکرده‌اند، ۴ امتیاز به کیفیت پایان نامه آن‌ها تعلق می‌‌گیرد.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خلاصه مطلب 

همانطور که می‌دانید پذیرش و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دو بار در سال به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویان انجام می‌پذیرد. در حال حاضر زمان ثبت نام دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته شروع شده است و تا 10 دی ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد. لذا داوطلبان با دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای آن ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه آزاد با خرید کارت اعتباری می‌توانند ثبت نام خود را شروع کنند. به همین منظور لینک دانلود آن‌ها را در بالا برای شما قرار دادیم.

البته باید متذکر شویم که در حال حاضر هیچ یک از دانشگاه‌های آزاد در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی‌کنند. شما برای تحصیل در این رشته‌ها باید در کنکور سراسری شرکت کنید. ثبت نام در 90درصد از رشته‌های دانشگاه آزاد بصورت بدون کنکور انجام می‌شود و داوطلبان تنها با انتخاب رشته درست می‌توانند وارد دانشگاه و رشته مورد علاقه خود شوند. از آن‌جایی که انتخاب رشته دقیق و درست، تنها چالش پیش روی داوطلبان بنظر می‌رسد، لذا انجام درست و به موقع آن با توجه به محدودیت زمان ثبت نام می‌تواند شانس شما را برای ورود به دانشگاه افزایش دهد. می‌توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران کار آزموده ایران تحصیل در کلیه روند ثبت نام همراهی‌تان کنند، یا براساس اطلاعات تحصیلی و علایق‌تان، بصورت اینترنتی ثبت نام را برای شما انجام دهند.

پادکست صوتی مقاله

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

4.7/5 - (36 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نشانی سایت مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

از نیمسال گذشته سامانه azmoon.iau.ac.ir جهت ثبت نام دانشجویان بدون آزمون راه اندازی شده است.

معدل لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چقدر است؟

با توجه به رشته و زیر گروه معدل پذیرش متفاوت می باشد. جهت اطلاع دقیق از معدل قبولی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی امکان پذیر است؟

بله؛ پذیرش با مدرک دیپلم فنی - کاردانش و یا چهارساله نظام قدیم امکان پذیر است.

نظرات

310 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + رشته محل ها | azmoon.org»

 1. Avatar photo zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  من با داشتن دیپلم تجربی نظام جدید میتونم در یکی از رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته ی دانشگاه آزاد شرکت کنم ؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید در رشته مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنید

 2. Avatar photo ماهنی گفت:

  سلام من انتخاب رشته با سوابق آزاد انجام دادم و تهران قبول شدم ولی چون دوره
  ایا میتونم رشته ایی مثل زیست سلولی و تو دانشگاه ازاد تبریز بدون انتخاب رشته و صرفا با مدرک بخونم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی هم می بایست در بازه مربوطه ثبتنام می کردید. الان زمان ثبتنام تمام شده است متاسفانه.

  2. Avatar photo J گفت:

   سلام، اخر شهریور امسال معافیت تحصیلیم تموم شد، آیا میتونم دی ماه که زمان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور است ثبت نام کنم یا به مشکل بر میخورم؟

   1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

    سلام وقتتون بخیر خیر

 3. Avatar photo M گفت:

  سلام من موقع انتخاب رشته برای آزاد انتخاب رشته نکردم
  الان میتونم ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز اگر رشته ای که میخواید بدون کنکور
   دانشگاه انتخابیتون ارائه بده بله
   باید برید ببینید ظرفیت دارند یا نه.

 4. Avatar photo roya گفت:

  سلام من ۳۰ سالم هست و یه بار لیسانس گرفتم
  ۱۰، ۱۲ سال پیش دیپلم ریاضی گرفتم با معدل کتبی ۱۷.۲۵ و معدل پیش دانشگاهی ۱۸.۷۰ میخواستم بدونم با این معدل و با توجه به متقاضیان زیاد رشته مهندسی معماری شانس قبولی من بدون کنکور و با شرط معدل در این رشته چقدر هست؟ به نظرتون شانسی دارم؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   شانس دارید

 5. Avatar photo فرزانه گفت:

  سلام ووقت بخير
  من با معدل ١٧دررشته ى روانشناسى مقطع ليسانس سال ١٣٩٤فارغ التحصيل شدم آيا ميتونم بدون كنكوردر دانشگاه آزاد ثبت نام كنم

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای ورود بت ارشد بذون ارمون شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد

 6. Avatar photo فرزاد گفت:

  سلام زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور کی است؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   زمان اعلام نتایج رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور نیمه دوم مهر ماه اعلام می شود

 7. Avatar photo Zeynab گفت:

  سلام، وقت بخیر
  ببخشید، من میخوام برای نیمسال دوم دانشگاه آزاد کرج برای رشته ادبیات انگلیسی ثبت نام کنم.
  با معدل کتبی ۹ و معدل کل ۱۷، شانس قبولی دارم یا ندارم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به معدل ذکر شده تقریبا شانس پذیرش برای شما پایین می باشد در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار است

 8. Avatar photo هانیه گفت:

  سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم
  و من دیپلم تربیت بدنی دارم و میخوام در رشته کامپیوتر مثل طراحی سایت و سئو و برنامه نویسی شرکت کنم آیا امکانش هست یا نه و الان میتونم ثبت نام کنم یارشته ی تجارت الکترونیک ؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز اگر دیپلم شما نظام جدید باشد میتونید برای این رشته ثبت نام کنید.

 9. Avatar photo sogoll گفت:

  سلام خسته نباشید آیا معدل کتبی10/56و معدل کل 15/26میتونم روانشناسی یا علوم تربیتی دانشگاه آزاد شیراز قبول بشم.؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شانس قبولی را دارید

 10. Avatar photo ریحانه گفت:

  سلام من دانشگاه ازاد تهران شمال برای رشته زبان و ادبیات اسپانیایی ثبت نام کردم میخواستم ببینم با معدل کتبی 10.78 و معدل کل دیپیلم 16.7 شانس قبولی دارم؟!

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   شانس دارید.

 11. Avatar photo erd گفت:

  سلام ، من فنی حرفه ای هستم رشته الکتروتکنیک ، برای ثبت نام باید کاردانی بخونم یا کارشناسی و اینکه پیوسته یا نا پیوسته باید بخونم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   شما در صورت داشتن دیپلم نظام جدید 6-3-3 محدودیت برای ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی نخواهید داشت. در روزهای پایانی ثبت نام به سر می بریم. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 داخلی 104 (رفیعی) تماس بگیرید.

 12. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من پارسال دیپلم موقت خودمو گرفتم ولی دانشگاه نرفتم
  امسال میخام برم میشه از همون دیپلم موقت استفاده کرد یا باید برم دوباره بگیرمش

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله میتونید ولی بهتر هست که دیپلم رسمی خودتون رو از مدرسه دریافت کنید.

  2. Avatar photo amir گفت:

   سلام وقت تان بخیر. آقا هزینه دانشگاه آزاد چقدر هست

   1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

    سلام وقت بخیر
    برای چه مقطعی

 13. Avatar photo رومینا گفت:

  سلام وقت بخیر من رشته ام تجربی بوده میخوام دانشگاه ازاد مهندسی پزشکی ثبت نام کنم باید انتخاب رشته ای صورت بگیره یا همینجوری میشه ثبت نام کرد؟ و اینکه کی دفترچه های دانشگاه ازاد برای مهر ماه منتشر که بفهمم کدوم دانشگاه ها مهندسی پزشکی با معدل میگیرن

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله باید از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد ثبت نامتون رو انجام میدادید.

 14. Avatar photo غزل گفت:

  سلام وقت بخیر من میتونم با مدرک کاردانی مددکاری دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران کارشناسی ناپیوسته هوشبری بدون آزمون علوم پزشکی آزاد تهران ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر شما باید رشته کاردانی هم هوشبری باشد

 15. Avatar photo سعید گفت:

  سلام آیا دانشگاه آزاد رشته پزشکی یا پرستاری یا علوم بهداشت برای رشته پایه ادبیات و علوم انسانی دانشجو می پذیرد.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   تمامی رشته ها بدون کنکور ارائه می شود غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور