تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در کد رشته های موجود در واحد های سراسر کشور برای ترم بهمن 1400 به زودی اعلام می شود.

داوطلبان عزیز می توانند به محض تعیین زمان مقرر، مراحل ثبت نام خود را با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون و یا تماس با مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه آزاد انجام دهند. 

ضمنا به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رسانیم سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد از نشانی azmoon.org به نشانی azmoon.iau.ac.ir تغییر نشانی داده ضمنا در راستای رفاه حال متقاضیان محترم در صورتی که وارد نشانی قبلی نیز شوید به صورت خودکار به سیستم سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتقل خواهید شد.

 

 • متقاضیان گرامی دقت فرمایید کلیه امور مربوط به سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اعم از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و ثبت درخواست ها به صورت اینترنتی از طریق نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد.
 • در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی در روند انجام امور در این سامانه می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید. شایان ذکر است ایران تحصیل یک مرکز مشاوره تحصیلی خصوصی است که هیچ ارتباط سازمانی با سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ندارد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم مهر در مقاطع کاردانی و کارشناسی، اطلاع از رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد و ویرایش ثبت نام بدون آزمون آزاد با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

فهرست محتوا

زمان ثبت نام نیمسال اول بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام نیمسال اول بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

دانشگاه آزاد رشته های بدون کنکور خود را به صورت پیوسته و ناپیوسته در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش می کند. داوطلبان هر کدام از این مقاطع می توانند در دو نوبت مهر و بهمن ماه برای نام نویسی اقدام نمایند. واضح است که در این نوع ثبت نام، دیگر نیازی به شرکت در کنکور نیست و تنها سوابق تحصیلی ملاک ورود به دانشگاه می باشد.

اما در مورد زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی مهرماه سال 1400 باید بگوییم که هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است و باید منتظر انتشار اطلاعیه ای این دانشگاه ماند.

به طور معمول روال این است که نام نویسی در مرداد ماه انجام می شود. در سال گذشته ثبت نام نیمسال اول رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در تاریخ 5 مرداد آغاز شد.

امسال هم انتظار می رود که زمان در نظر گرفته شده در همین حوالی باشد. البته بمحض مشخص شدن زمان نام نویسی، این مقاله به روزرسانی خواهد شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه ایران تحصیل، جدیدترین اخبار در این رابطه را پیگیری نمایند.

 

اگر می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید.

 

زمان ثبت نام نیسمال دوم بدون کنکور دانشگاه آزاد

علاقه مندان به رشته های بدون دانشگاه آزاد که به هر دلیلی در نیمسال اول موفق به نام نویسی نشدند، این فرصت را دارند که در نیمسال دوم برای این امر اقدام نمایند.

ثبت نام نیمسال دوم در بهمن ماه صورت می گیرد و برای ورودی ها این ترم نیز در سال جاری هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است.

در سال گذشته، زمان رشته های کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم، زودتر از سایرین و در اوایل بهمن ماه انجام شد.

متقاضیان رشته های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیز در اواخر بهمن شروع به ثبت نام نمودند، ممکن است این زمان ها در سال 1400 تغییرات جزئی داشته باشند، اما گمان می رود که رویه کلی همان رویه همیشگی باشد.

داوطلبین هر یک از مقاطع بالا می توانند پس از مراجعه به سایت azmoon.org در دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند و بدون کنکور وارد دانشگاه شوند و در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نمایند.

اما یکی از مواردی که در بهمن ماه برای ورود بدون کنکور داوطلبین به دانشگاه آزاد تصویب شد تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بود به نحوی که داوطلبینی که نمرات نهایی و معدل دیپلم بالایی دارند درصد قبولی بیشتری در رشته های دانشگاه آزاد دارند.

 

به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط عمومی ثبت نام

داوطلبانی که مایل به ثبت نام در دانشگاه آزاد می باشند، باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. با توجه به اینکه ثبت نام در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت جداگانه صورت می پذیرد، لذا هر کدام از این مقاطع ممکن است در برخی از جزئیات و شرایط با دیگری متفاوت باشد.

قبل از اینکه به شرایط اختصاصی هر کدام بپردازیم، ابتدا شرایط عمومی را بررسی می کنیم که بین تمام مقاطع و رشته ها مشترکند.

 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانونی اساسی
 • عدم سوء پیشینه کیفری و یا اخلاقی اجتماعی
 • نداشتن تضاد با جمهوری اسلامی ایران و یا ارتباط با گروهک های ضد نظام
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان ها
 • عدم مشکلات و موانع ادامه تحصیل
 • نداشتن مشکل در نظام وظیفه برای آقایان
 • التزام عملی به قوانین حاکم بر جامعه 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

 • دارا بودن مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید 6-3-3 الزامی خواهد بود. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر شاغل به تحصیل می باشند، در صورتی که تا قبل از پذیرش در دانشگاه، مدرک خود را دریافت نمایند، خواهند توانست در ثبت نام شرکت نمایند.
 • داوطلبانی که در رشته های کار و دانش دیپلم گرفته اند، چنانچه در یکی از رشته متناسب با دیپلم خود قبول شوند، بایستی حداکثر 14 واحد را به صورت جبرانی سپری نمایند.
 • دارندگان دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه ایی و هنرستان های قدیم، تنها مجاز به انتخاب رشته های مرتبط با دیپلم خود می باشند.
 • اگر داوطلب دارای دیپلم تطبیقی باشد، می تواند برای کاردانی پیوسته ثبت نام کند.
 • هر کدام از متقاضیان تنها در یک رشته می توانند ثبت نام کنند که البته شرط تطابق رشته نیز باید رعایت شود. البته رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی می باشد.
 • داوطلبان باید از شرایط معدلی ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون برخوردار باشند.

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی کاردانی ناپیوسته

 • داشتن دیپلم نظام جدید در هر کدام از شاخه های نظری، فنی و حرفه ایی و کاردانش. متقاضیان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را نهایتا تا پایان شهریور ماه دریافت کرده باشند.
 • اگر متقاضی در یکی از رشته های فنی و حرفه ایی و کار و دانش نظام قدیم دارای دیپلم هستند، اگر مدرک پیش دانشگاهی را ارائه ندهند، مجاز به ثبت نام در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته نیستند.
 • داشتن معدل کل و یا معدل کتبی لازم جهت ثبت نام، برای کلیه رشته های تحصیلی الزامی است. اگر داوطلب در وارد نمودن معدل خود عمدا یا سهوا خلاف واقع عمل کند، پذیرش او لغو خواهد شد.
 • علاقه مندانی که دارای مدرک کاردانی در هر کدام از دوره های پیوسته یا ناپیوسته هستند، می توانند برای کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنند.
 • اگر متقاضی دارای مدرک کاردانی علوم پزشکی غیر مشمول باشد، چنانچه گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی و تعهد خدمت خود را ارئه دهند، مجاز به شرکت در این دوره خواهند بود.
 • دارندگان مدرک حوزوی معادل با مدرک دیپلم کامل نظام قدیم، به شرط مشمول نبودن سربازی و یا عدم اشتغال به تحصیل می توانند در یکی از رشته های علوم انسانی شرکت کنند.
 • داشتن سلامت و توان جسمی بالا برای متقاضیان رشته های تربیت بدنی الزامی می باشد.
 • داوطلبینی که قصد ورود به رشته های هنر هستند، نباید مشکلات جسمی همچون بیماری های قلبی، تنفسی یا مسائل حاد داشته باشند. در صورت عدم سلامت جسمی کامل، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج انتقالی دانشگاه آزاد اسلامی وارد لینک مربوطه شوید.

 

شرایط اختصاصی کارشناسی پیوسته

 • دارای مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم. اخذ این مدارک تا قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته الزامی است، در غیر اینصورت نام نویسی غیر مجاز خواهد بود.
 • وارد کردن معدل دقیق کل یا معدل کتبی در تقاضانامه ثبت نام برای تمامی داوطلبان. اگر فرد در حال تحصیل در نظام آموزشی 3-3-6 باشد، بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم، معدل خود را تا آخرین مهلت در نظر گرفته شده، حتما در سایت مرکز سنجش وارد نماید.
 • دارندگان مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته غیر مشمول مجاز به ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد هستند.
 • دارندگان مدرک کاردانی علوم پزشکی، برای ثبت نام باید حتما گواهی پایان دوره تعهد خدمت خود را ارائه دهند
 • اگر فردی قبلا از دانشگاه اخراج شده یا انصراف داده باشد، به نحوی که تحصیلات وی ناتمام مانده و یا مدرک پایین تر را دریافت نموده است، نمی تواند در این دوره ثبت نام کند. مگر آنکه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم را ارائه دهد.
 • داوطلبان رشته های تربیت بدنی باید از سلامت کامل جسمی برخوردار باشند.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی کارشناسی ناپیوسته

 • دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های مورد تایید باشد. دارندگان کاردانی دانشگاه های علمی کاربردی نیز مجاز به ثبت نام می باشند.
 • از معدل کتبی و کل مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برخوردار باشد. داوطلبینی که معدل کل آن ها در دوره کاردانی از 12 پایین تر بوده است، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • اگر داوطلبی قبلا در مقطع کارشناسی تحصیل کرده، اما به هر دلیلی تنها مدرک کاردانی را کسب نموده نیز به شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، مجاز به نام نویسی می باشد.
 • چنانچه مدرک تحصیلی متقاضی مورد تایید وزارت علوم تحقیق و فناوری یا وزارات بهداشت و درمان نباشد، در هر مرحله از ثبت نام تا تحصیل، از ورود او ممانعت به عمل می آید.
 • اگر پس از فارغ التحصیلی، معدل کل فرد از 12 پایین تر باشد، هیچ گونه مدرک تحصیلی به وی داده نمی شود و فقط گواهی پایان دوره را دریافت خواهد نمود.

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های آزاد همراه با شماره تلفن های آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

لازم به ذکر است سامانه ثبت نام بدون آزمون مهر و بهمن دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org به صورت شبانه روزی فعال بوده و داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه، مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 1. اصل و کپی کارت ملی
 2. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات
 3. اصل دیپلم و یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی
 4. مدرک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه
 5. تکمیل فرم های دفترچه ثبت نام
 6. تاییدیه تحصیلی
 7. شش قطعه عکس سه در چهار
 8. با توجه به تغییر مکرر مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور حتما قبل از مراجعه به مراکز ثبت نام یکبار مدارک را با مشاوران سازمان از طریق تلفن مذکور چک بفرمائید.

 

برای ورود به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک مربوطه شوید.

 

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام آزاد بدون آزمون طی مراحلی مشخص برای هر فرد داوطلب انجام می گیرد. در ادامه به طور مفصل این مراحل را خدمتتان عرض می کنیم.

 

 • در ابتدا فرد باید جهت ثبت نام بدون آزمون وارد سایت azmoon.iau.ac.ir شود. سپس بر روی کلیک بر روی اطلاعیه ” ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ” کلیک کرده. در مرحله بعد، دفترچه راهنمای ثبت نام در مقطعی که قصد تحصیل در آن دارید، را دانلود نمایید.

 

 

 • در گام بعد نوبت به خرید کارت اعتباری و واریز مبلغ درخواستی می رسد. بدیهی است که مبلغ کارت ثبت نام برای هریک از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد متفاوت می باشد و با وارد نمودن رمز ثبت نام و شناسه ثبت نام وارد مرحله دیگر شود. 

 

 

 • در این مرحله فرد باید به وسیله نام کاربری و شناسه دریافتی و همچنین کد ملی خود وارد لینک ثبت نام مقطع دلخواه خود جهت ثبت نام شود.

 

 

 

 • در قدم بعدی نوبت به تکمیل کامل فرم ثبت نام با توجه به اطلاعات تحصیلی و شخصی داوطلب می رسد. در این قسمت فرد باید اقدام به بارگذاری عکس سه در چهار خود در سایت ثبت نام آزاد کند.

 

 

 • گام بعدی انتخاب رشته های مورد علاقه است. در نهایت و با گذراندن کلیه مراحل فرد باید اطلاعات خود را تأیید و ثبت نهایی کند و کد رهگیری خود را دریافت کنید.

 

نکته مهم: انتخاب رشته صحیح جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز مانند انتخاب رشته کنکور سراسری دارای اهمیت فراوانی است.

شایان ذکر است سوابق تحصیلی متقاضی تاثیر فراوانی در انجام ثبت خواهد داشت لذا در این راستا مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه آزاد امکان مشاوره انتخاب رشته و معرفی بازار کار و چارت درسی رشته های مختلف را برای متقاضیان ثبت نام از سراسر کشور فراهم نموده است.

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد نیز از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند در ثبت نام شما موثر باشد، ثبت نام بدون آزمون کارشناسی و ارشد هم همانند کاردانی ها معمولا دوبار در سال انجام می گیرد.

یک بار برای ورودی های نیمسال اول یا همان ورودی های ترم مهر و بار دیگر برای ورودی های نیمسال دوم سال تحصیلی یا همان ورودی های ترم بهمن از طریق سامانه ثبت نام بدون آزمون مهر و بهمن به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه از مرداد ماه آغاز شده و تا زمان شروع کلاس های نیمسال اول یا همان اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت و زمان ثبت نام بدون آزمون آزاد برای ترم بهمن از اواخر آبان ماه آغاز شده و تا اواخر بهمن ادامه می یابد.

با توجه به اینکه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال های مختلف شاهد تغییراتی می باشیم، بهتر است که داوطلبان گرامی جهت اطلاع از زمان ثبت نام با مرکز مشاوره دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس بگیرند.

در صورتی که داوطلبان گرامی در مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام ننمایند ثبت نام وی در دانشگاه آزاد در این ترم عملا ناممکن خواهد بود.

لذا متقاضیان محترم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند جهت ثبت نام در زمان پیش ثبت نام دانشگاه آزاد که معمولا دو ماه قبل از زمان ثبت نام خواهد بود نسبت به تکمیل فرم و ارسال مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نمایند تا در روند ثبت نام مشکلی بوجود نیاید.

 

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

نحوه پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد 

پذیرش بدون آزمون دانشجو در دانشگاه آزاد مطابق جدیدترین تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی دانشگاه آزاد اسلامی دستخوش تغییراتی قرار گرفت که لازم دانستیم اطلاعات و شرایط جدید ثبت نام را مطابق جدیدترین تغییرات در اختیار داوطلبان قرار دهیم.

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مطابق تصمیمات جدید به صورت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود یعنی عامل مهم و حیاتی که تاثیر به سزایی در قبولی متقاضیان در دانشگاه آزاد خواهد داشت معدل کتبی و کل داوطلبان خواهد بود.

البته مشاوره انتخاب رشته آزاد داوطلبان گرامی نیز در پذیرش آن ها دخیل خواهد بود به عنوان مثال ضریب تاثیر معدل داوطلبانی که در رشته های متجانس با مدرک پایه خود ثبت نام نمایند بیشتر از داوطلبانی خواهد بود که در رشته های نامتجانس با مدرک پایه خود باشد.

پیرو قوانین جدید پذیرش متقاضیان موظف به انتخاب بیست کد رشته به ترتیب اولویت خواهند بود که با توجه به ظرفیت رشته و دانشگاه و سطح علمی داوطلب (معدل کتبی و کل مدرک پایه) در یکی از رشته های انتخابی خود قبول خواهد شد، با توجه به این داوطلبان گرامی می بایست در نحوه انتخاب رشته و شناخت رشته های موجود شناخت کافی را داشته باشند.

 

جهت اطلاع از شرایط جدید رشته مامایی بدون کنکور، داروسازی بدون آزمون و روانشناسی بدون آزمون روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 مقاطع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون آزمون در چندساله گذشته متقاضیان بسیاری داشته است. عده ای از این متقاضیان به علت کار و مشغله زندگی مدتی از تحصیل و دانشگاه دور بوده اند و از شرایط جدید پذیرش دانشگاه ها، تفاوت مدرک پاره وقت و تمام وقت، تفاوت دوره های روزانه و شبانه، شهریه رشته های بدون کنکور، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه و غیره آشنایی کافی را ندارند با مرکز ثبت نام دانشگاه آزاد با شماره های 9099072952 و 9099072952 ( استان تهران) تماس بگیرند.

به اطلاع می رسانیم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در تمامی زیر گروه های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان در تمامی رشته ها انجام می گیرد متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت نام بدون آزمون در واحد های دانشگاه آزاد پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از شرایط پذیرش به سامان ثبت نام بدون آزمون به آدرس اینترنتی azmoon.org وارد شوند.

 

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته

متقاضیان محترم به اطلاع شما می رسانیم ثبت نام دانشگاه آزاد در ترم مهر و بهمن در مقطع کاردانی بدون کنکور نیز انجام خواهد گرفت لذا متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی نیز اقدام نمایند.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد اکثرا از رشته های فنی حرفه ای و هنرستان می باشد اگر بخواهیم به چند مورد از رشته های بدون کنکور کادانی دانشگاه آزاد اشاره کنیم می توانیم به رشته های زیر اشاره کنیم:

 • رشته حسابداری
 • رشته گرافیک
 • رشته تربیت بدنی
 • رشته الکترونیک برق صنعتی
 • رشته الکترونیک تاسیسات الکترونیکی
 • رشته الکترونیک عمومی
 • رشته نقشه کشی معماری
 • رشته نقشه کشی صنعتی
 • رشته نقشه کشی نقشه برداری
 • طراحی دوخت
 • گرافیک
 •  زمین شناسی

 

جهت آگاهی از میزان شهریه کارشناسی و ارشد دانشگاه مجازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

رشته های بدون آزمون کاردانی ناپیوسته

 

سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته نیز انجام می گیرد منظور از مقطع کاردانی ناپیوسته همان مقطع کاردانی است اما داوطلبانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند و علاقه مند به رشته های خاص هستند بیشترین متقاضیان این مقطع دانشگاهی را تشکیل می دهند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در این مقطع در رشته های مختلفی انجام می گیرد که به چند نمونه از این رشته ها اشاره می کنیم:

 • رشته دامپزشکی
 • رشته آموزش و پرورش ابتدایی
 • رشته کاردانی علوم ورزشی
 • رشته کاردانی مدیریت بازرگانی
 • کاردانی فنی برق
 • کاردانی فنی مخابرات
 • کاردانی امور بانکی
 • کاردانی مدیریت گمرکی

 

رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته

از دیگر مقاطعی که پذیرش در این مقطع انجام می گیرد مقطع کارشناسی ناپیوسته است، مقطع کارشناسی ناپیوسته مختص داوطلبانی است که مدرک کاردانی دارند و می خواهند ادامه تحصیل دهند.

این دسته از داوطلبان می توانند ابتدا مدرک کارشناسی ناپیوسته خود را اخذ کنند و سپس اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشند در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون یا با آزمون مشغول به تحصیل شوند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های زیر ارائه می گردد:

 • رشته حسابداری
 • آمار
 • معماری
 • مدیریت بیمه
 • محیط زیست
 • باستان شناسی
 • آموزش ریاضی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت بازرگانی
 • آموزش زبان انگلیسی
 • بهداشت مواد غذایی
 • مهندسی تکنولوژی مخابرات
 • مهندسی تکنولوژی هواپیما
 • مهندسی تکنولوژی الکترونیک
 • هنرهای تجسمی – نقاشی
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی تکنولوژی فنی رسانه
 • ایمنی صنعتی و محیط کار
 • آموزش و پرورش ابتدایی
 • آموزش راهنمایی و مشاوره
 • رشته مهندسی فناوری متالوژی
 • مهندسی تکنولوژی برق مخابرات
 • مهندسی تکنولوژی برق کنترل
 • مهندسی تکنولوژی برق سوئئیچینگ
 • مهندسی فناوری نرم افزار
 • مهندسی اجرایی عمران
 • مدیریت بازارگانی
 • مهندسی مکانیک خودرو

به منظور آشنایی با نرخ شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین متقاضی را در رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دارد، چون تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری نتیجه مطلوب خود را نمی گیرند و یا به عبارتی در رشته مورد علاقه خود قبول نمی شوند.

برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد نظرشان از طریق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته وارد می شوند،از جهتی می توان گفت تقریبا تمامی رشته هایی داوطلبان در کنکور تلاش می کنند که در این رشته ها قبول شوند به صورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد موجود است.

متقاضیان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانند علاوه بر رشته های متجانس با مدرک پیش دانشگاهی خود در رشته های زیر گروه های دیگر نیز انتخاب رشته کنند و این موضوع نیز کمک به سزایی به داوطلبانی دارد که در انتخاب رشته دبیرستان به درستی انتخاب رشته ننموده اند،از جمله رشته های پرمتقاضی این زیر گروه رشته های زیر می باشند:

 • رشته مهندسی عمران
 • رشته مهندسی برق
 • رشته مهندسی مکانیک
 • رشته مهندسی صنایع
 • رشته مهندسی معماری
 • رشته مهندسی IT
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت امور بانکی
 • مدیریت دولتی
 • حسابداری
 • حقوق
 • فقه و حقوق اسلامی
 • مترجمی زبان
 •  شیلات
 •  شیمی
 •  محیط زیست
 •  مهندسی عمران
 •  ادبیات داستانی
 •  باستان شناسی
 • حسابداری
 • روانشناسی
 •  علوم قضایی
 •  علوم سیاسی
 • دبیری زبان و ادبیات عربی
 • حقوق
 • علوم تربیتی
 • فلسفه
 • فلسفه و حکمت اسلامی
 • علوم حدیث
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت دولتی
 • عکاسی
 • طراحی لباس
 • موسیقی
 • ادبیات نمایشی
 • نمایش – بازیگری
 • آموزش زبان انگلیسی
 • مترجمی زبان آلمانی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • زبان اسپانیایی

 

یکی از راه های پذیرش در دانشگاه ظرفیت مازاد است برای دریافت پاسخ ظرفیت مازاد چیست؟ کلیک کنید.

 

دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه ثبت نام آزاد بدون کنکور به طور معمول چند روز قبل از شروع ثبت نام توسط سایت سازمان سنجش و پذیرش آزاد به آدرس azmoon.net منتشر می شود.

دفترچه ثبت نام آزاد بدون آزمون شامل لیست کلیه رشته های دانشگاه های بدون کنکور می شود. بدین ترتیب، هر داوطلب با دانلود دفترچه ثبت نام آزاد بدون آزمون می تواند از لیست کامل رشته ها و دانشگاه های بدون آزمون آزاد به طور کامل مطلع شود.

پس از کسب اطلاعاتی کامل در مورد دانشگاه ها رشته های بدون کنکور امکان ثبت نام در زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور برای وی فراهم می شود.

همچنین برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

 

سایت ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

برای اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

در رابطه با زمان ثبت نام آزاد بدون آزمون باید خدمت شما عزیزان داوطلبان عرض کنیم که دانشگاه آزاد هر ساله و در زمان مشخصی فرصت ثبت نام را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که در دو بازه زمانی شهریور و دی ماه است که متقاضیان می توانند در این بازه زمانی وارد سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شده و امور ثبت نام خود را تکمیل کنند.

در واقع، ثبت نام آزاد بدون آزمون جهت داوطلبان ورودی مهر برای تحصیل در رشته های بدون کنکور انجام می شود.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم مهر در مقاطع کاردانی و کارشناسی با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

رشته ساخت پروتز های دندانی

سامانه امتحانات آنلاین دانشگاه آزاد

پیراپزشکی بدون آزمون

azmoon.net

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد

ثبت نام رشته زبان انگلیسی بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

کد رشته های دانشگاه آزاد 

ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

سایت مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه نشانی است؟

از نیمسال گذشته سامانه azmoon.iau.ac.ir جهت ثبت نام دانشجویان بدون آزمون فعال گریده.

معدل لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چقدر است؟

با توجه به رشته و زیر گروه معدل پذیرش متفاوت می باشد جهت اطلاع دقیق از معدل قبولی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

زمان و مهلت ثبت نام برای ترم مهر 1400 به چه صورت است؟

مرحله پیش ثبت نام جهت پذیرش بدون آزمون هم اکنون شروع شده و تا اوایل مهر ادامه می یابد اما ظرفیت محدود است.

آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی امکان پذیر است؟

بله پذیرش با مدرک دیپلم فنی - کاردانش و یا چهارساله نظام قدیم امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهلا
  22 مهر 1400 ساعت 11:54

  سلام ببخشید من کد دانشجویی موقت دارم دیگ خیالم از بابت ثبت نام تا احراز هویت راحت باشه؟؟اخه زمان ثبت نام تقریبا داره تموم میشه ولی من ثبت نام اولیه انجام دادم و مدارکو فرستادم من تقریبا ثبت نام شدم درسته؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 09:44

   سلام وقتتون بخیر باید منتظر پیام دانشگاه باشید تا مدارک خود را حضوری ببرید دانشگاه یا اینکه شماره دانشجویی تون رو براتون میفرستن

 2. مهلا
  22 مهر 1400 ساعت 11:48

  سلام ببخشید من کد دانشجویی موقت دارم دیگ خیالم از بابت ثبت نام تا احراز هویت راحت باشه؟؟اخه زمان ثبت نام تقریبا داره تموم میشه ولی من ثبت نام اولیه انجام دادم و مدارکو فرستادم من تقریبا ثبت نام شدم درسته؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   24 مهر 1400 ساعت 16:09

   سلام وقت بخیر.شما مراحل رو طی کردید.از طریق سایت پیگیر باشید و کد دانشجویی دائمتون رو دریافت کنید.

 3. مهلا
  21 مهر 1400 ساعت 10:32

  سلام من کد دانشجویی موقت دارم الان ثبت نام شدم اخه هنوز هیچ صفحه اطلاعیه لی برای پرداخت شهریه ندادم و من نگرانم ک ثبت نام نشده باشم و نمیدونم چیکار کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 11:01

   سلام وقت بخیر بعد از ثبت نام اولیه حدودا 2-3 روز زمان میبرد برای احراز هویت و بعد از ان پرداخت شهریه میتونید انجام بدید

 4. سارینا
  9 مهر 1400 ساعت 23:56

  پذیرش حضوری از دانشگاه ها ممکنه؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 21:35

   سلام بستگی به دانشگاه داره

 5. کیوان
  26 شهریور 1400 ساعت 20:52

  سلام، پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد به چه صورتی خواهد بود؟
  با معدل 16.10 پذیرش میکنن یا نه؟
  رشته های علوم پایه دانشگاه آزاد کدوماش خوبه و آینده داره؟

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 10:57

   سلام
   بر اساس دفترچه پذیرش با سوابق تحصیلی ست که باید از سایت sanjesh.org و azmoon.org اعلام شود.هم اکنون دفترچه در سایت بارگذاری نشده است و باید از این دوسایت پیگیری فرمایید.
   برای بررسی رشته ها و بازار کارها با شماره 9099072952 تماس بگیرید

 6. Ali
  24 شهریور 1400 ساعت 04:53

  سلام و عرض ادب ببخشید ثبتنام حضوری دانشگاه آزاد از کی شروع میشه؟

  • کارشناس ارشد
   24 شهریور 1400 ساعت 11:43

   سلام وقت به خیر نتایج ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اواخر شهریور اعلام می شود.بعد از اعلام نتایج ثبت نام های حضوری انجام می شود.

 7. علیرضا
  22 شهریور 1400 ساعت 04:52

  سلام ببخشید من روز آخر ثبت نام بود عکس سه در چهار و اداری نداشتم و یه عکس دیگه فرستادم این اشکال داره آیا؟

  • کارشناس ارشد
   22 شهریور 1400 ساعت 09:01

   سلام وقت بخیر.
   نخیر مشکلی ایجاد نخواهد کرذ.

 8. میلاد
  20 شهریور 1400 ساعت 13:46

  سلام
  من در پاره وقت دانشگاه ازاد بدون ازمون انتخاب رشته کردم.
  میتونم تمام وقت هم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   20 شهریور 1400 ساعت 14:49

   سلام وقت بخیر.
   میتونید ولی زمان ثبت نام به پایان رسیده است.

 9. هلیا
  8 شهریور 1400 ساعت 14:59

  سلام خسته نباشید
  ببخشید با تراز ۵۰۰۷ در زیر گروه اول کنکور زبان میشه مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز قبول شد ؟؟
  امسال کنکور دادن و منطقه ۲ هستن
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 18:13

   سلام وقت به خیر احتمال قبولی به انتخاب رشته دیگر داوطلبان هم بستگی دارد اما با توجه به ترازشان احتمال قبولی را دارند.

   • هلیا
    10 شهریور 1400 ساعت 16:50

    ممنون از پاسخگوییتون
    ببخشید با تراز ۶۳۱۲ در زیر گروه اول زبان چطور ؟؟

 10. سمیرا
  16 خرداد 1400 ساعت 14:12

  سلام برای ثبت نام دانشگاه آزاد باید چه اقداماتی انجام داد ممنون از مشاوران ایران تحصیل

  • moshaverarshad
   18 خرداد 1400 ساعت 14:28

   سلام ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور برای 1400 هنوز دفترچه ای نیومده براش و از طریق سایت سنجش دانشگاه ازاد ارائه میشه

   • سروش
    19 خرداد 1400 ساعت 19:04

    سلام عذر میخوام میدونید آیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برای رشته فلسفه برای دانشجویان شهرستانی امکانات خوابگاهی و تغذیه ارایه می‌کنه یا نه؟ ممنون.

ایران تحصیل
تماس با مشاور