ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ + مراحل و شرایط | ایران تحصیل

ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی کی شروع می‌شود؟ شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ چیست؟ دانشجویان در وام دانشجویی تا چه مبلغی را می‌توانند دریافت کنند؟ مراحل دریافت وام دانشجویی علمی کاربردی چگونه است؟ حداکثر و حداقل مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ چقدر است؟

معمولاً کسانی که به دنبال دریافت وام دانشجویی هستند سوال هایی مانند سوالات بالا را از خود می‌پرسند تا بتوانند ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ را انجام دهند. در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویان برای تامین حداقل نیازهای اولیه آنها در مقاطع مختلف تشکیل شده است. این صندوق تسهیلات مختلفی را برای دانشجویان ارائه می‌دهد که وام دانشجویی یکی از آن‌ها است. هم‌اکنون وام‌های زیادی توسط صندوق رفاه ارائه می‌شودکه هر کدام برای خود شرایط و ضوابطی دارند. لذا دانشجویان با توجه به نیاز خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

امکان ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی نیز برای دانشجویان این مرکز وجود دارد. افرادی که در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می کنند نیاز است هر ترم شهریه بپردازند؛ اما اگر این دانشجویان توان پرداخت شهریه را نداشته باشند می توانند با اطلاع از مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی و داشتن شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی از تسهیلات پرداختی توسط این مرکز استفاده کرده و بدین شکل شهریه تحصیل خود را تسویه نمانید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

 

 

اطلاعیه:

زمان دریافت وام دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برای  سال ۱۴۰۲ تا 25 اردیبهشت ماه اعلام شده است.

 

 

 

انواع وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲

در حال حاضر اداره رفاه دانشجویان وام‌های مختلفی مانند وام تحصیلی، مسکن، شهریه، ضروری و غیره را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت آن‌ها پس از دوره فارغ‌التحصیلی با توجه به دستورات بازپرداخت وام‌های دانشجویی به صندوق رفاه دانشگاه بازگردانند. بنابراین نگران بازگشت آن‌ها در دوره تحصیلی خود نباشند.

 

 

برای وام ودیعه مسکن دانشجویی روی لینک کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی وام دانشجویی خود را در تاریخ مشخصی ارائه می‌دهد. دانشجویان برای ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی باید درزمان مقرر شده به سایت WWW.SWF.IR مراجعه کنند. در حال حاضر تاریخ دقیق شروع ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ مشخص نشده است. اما شما می‌توانید بر اساس تاریخ سال ۱۴۰۲ به صورت تقریبی آن را حدس بزنید. زیرا معمولاً تاریخ ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی در محدوده زمانی خاصی آغاز و تمام می‌شود.

ثبت‌نام وام دانشجویی برای نیم سال اول ۱۴۰۲ از 25 مهر الی 30 مهر بوده است که از 4 آبان تا 1 دی نیز آن را تمدید کرده‌اند. برای ثبت‌نام وام دانشجویی نیمسال دوم نیز دانشجویان علمی کاربردی می‌توانند از 1 بهمن تا 25 اردیبهشت اقدام کنند.

به یاد داشته باشید که به صورت کلی زمان ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی با آغاز سال تحصیلی جدید شروع می‌شود که برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ تا 25 اردیبهشت ماه اعلام شده است. بنابراین شما برای دریافت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان دقیق ثبت‌نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ می‌توانید بلافاصله بعد از شروع سال تحصیلی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲

مسلما میدانید که امکان اعطای وام دانشجویی برای هر دانشجویی وجود ندارد. بلکه باید آن‌ها شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند از وام دانشجویی علمی کاربردی استفاده کنند. در حال حاضر شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی به دو صورت عمومی و آموزشی می‌باشد که در زیر به آن‌ها را اشاره می‌کنیم:

 

 

اطلاعیه:

سامانه تعیین شده برای دریافت وام دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی در WWW.SWF.IR می باشد.

 

 

شرایط عمومی اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی:

 • دانشجو باید به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشد.
 • از وام، کمک یا بورسیه تحصیلی استفاده نکرده باشد.
 • از صلاحیت اخلاقی و آداب دانشجویی برخوردار باشد.
 • هنگام دریافت وام دانشجویی درآمدی به موجب اشتغال به غیر از کار دانشجویی نداشته باشد.
 • اولویت دانشجو، نیاز مالی باشد.
 • دانشجو باید علاوه بر ارائه سند تعهد باید ضامن معتبری را نیز معرفی کند.

 

شرایط آموزشی اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی:

 • دانشجو باید طبق مقررات آموزشی، حداقل واحدهای لازم برای یک ترم را دریافت کرده باشد.
 • دانشجو بلافاصله بعد از دو ترم مشروطی متوالی نمی‌تواند از وام دانشجویی استفاده کند.
 • کلیه دانشجویان ترم آخری که نصف واحدهای لازم را گرفته‌اند می‌توانند از وام دانشجویی استفاده کنند.

 

 

جهت اطلاع از ثبت نام وام ازدواج دانشجویی کلیک کنید.

 

 

شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی

 

 • دانشجویان مشروطی در صورتی می‌توانند از وام تحصیلی و مسکن استفاده کنند که کمیسیون موارد خاص یا شورای آموزش دانشگاه با ادامه تحصیل آن‌ها موافقت کرده باشد.
 • دانشجو در دو نیم سال قبل از ترم تقاضای وام مشروط نشده باشد.
 • مدت زمان استفاده از وام در دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر به مدت چهار نیمسال تحصیلی معادل دو سال تحصیلی می‌باشد.
 • تمام دانشجویان جدیدالورودی که در نیمسال اول یا دوم قصد گرفتن وام دانشجویی داشته باشند معدل آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.
 • مدت زمان استفاده از وام دانشجویی در دوره کارشناسی پیوسته به مدت 8 نیمسال تحصیلی معادل 4 سال تحصیلی است.
 • تمام دانشجویان مشروطی یک نیمسال تحصیلی می‌توانند حداکثر از نصف وام دانشجویی تحصیلی استفاده کنند. ولی وام مسکن و حق اولاد به آن‌ها به صورت کامل داده می‌شود.
 • مدت زمان استفاده از وام در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه‌ای به مدت دوازده نیمسال تحصیلی معادل شش سال تحصیلی است.
 • تمام دانشجویان دوره دکترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر می‌توانند به مدت 8 نیمسال تحصیلی معادل 4 سال تحصیلی از وام استفاده کنند.

 

جزيیات کامل وام دانشجویی

وام دانشجویی دارای شرایط و ریزنکاتی به خصوص می باشد، که عدم اطلاع از آن ها می تواند چه در زمان دریافت و چه در زمان پرداخت این وام مشکلات زیادی را ایجاد نماید، از مهم ترین جزئیاتی که در زمان دریافت وام دانشجویی باید به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر می باشد:

 • در زمان دریافت وام دانشجویی فرد متقاضی نباید اشتغال به کار داشته باشد.
 • وام در صورتی به شما تعلق می گیرد که نیاز شما از سوی دانشگاه تایید شود.
 • در صورتی که فرد قصد خروج از کشور داشته باشد باید قبل از خروج تمام مبلغ وامی که دریافت کرده است را بپردازد.
 • در صورتی که دانشجو بخواهد ترک تحصیل کند باید قبل از اقدام به ترک تحصیل تمام مبلغ دریافتی را به دانشگاه پرداخت کنید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده بسیاری نکات دیگری در این مورد وجود دارد که اطلاع از آن ها قبل از ثبت نام واجب است، برای کسب اطلاع از شرایط کامل دریافت وام دانشجویی به صفحه اصلی وام دانشجویی مراجعه کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲

در حال حاضر 20 نوع وام دانشجویی مختلف برای دانشجویان علمی کاربردی وجود دارد که با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط آن‌ها می‌تواند از این وام‌ها استفاده کنند. مدارک لازم برای ثبت‌نام هر کدام از وام‌های دانشجویی متفاوت است که ارائه سند تعهد یکی از مهم‌ترین آن‌ها می‌باشد.

خوب است بدانید که دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی علاوه بر استفاده از وام صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه می‌توانند از صندوق رفاه وزارت بهداشت به نشانه  SRD.IR  نیز وام و تسهیلات دریافت کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانند با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.

 

 

برای اطلاع از مبلغ وام دانشجویی روی لینک کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:

مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع وام دانشجویی ممکن است متفاوت باشد.

 

سامانه ثبت نام وام دانشجویی علمی کاربردی

بسیاری از دانشجویان در رابطه با سامانه ثبت نام وام دانشجویی علمی کاربردی سوال می پرسند که ما در این قسمت آن را بررسی خواهیم کرد. همانطور که می دانید کلیه وام های دانشجویی از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویی پرداخت می شود. دانشجویان برای دریافت این وام می توانند به سامانه WWW.SWF.IR مراجعه کرده و مراحل را طی نمایند. توجه داشته باشید که باید حتماً در زمان های اعلام شده کلیه مراحل را طی نمود. مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی نیز در هر ترم 13 میلیون ریال می باشد.

 

 

 

راهنمای تصویری ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲

کلیه دانشجویانی که قصد دارند ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی را انجام دهند باید به صندوق رفاه دانشجویی علمی کاربردی مراجعه کنند و طبق روال زیر در سایت صندوق رفاه دانشجویی ثبت‌نام کنند:

 • دانشجویان به سایت صندوق رفاه به آدرس اینترنتی SWF.IR مراجعه کنند.

 

مراحل ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی

 • در صفحه اصلی گزینه «میز خدمت» و سپس  بخش «ویژه دانشجویان» را انتخاب کرده و وارد «پرتال دانشجویی» شوند.

 

راهنمای تصویری ثبت‌نام وام دانشجویی

 

 • لینک تشکیل پرونده را از منوی باز شده انتخاب کنند.
 • کد ملی خود را در صفحه جدید باز شده وارد کنند.
 • ثبت‌نام فرم اولیه را تکمیل کنند.

 

راهنمای تصویری تکمیل فرم ثبت نام اولیه وام دانشجویی

 

 

برای اطلاع از شهریه ثابت و متغیر چیست؟ کلیک کنید.

 

 

 • تمام اطلاعات خود را بازبینی کرده و در صورت تایید آن‌ها را ذخیره کنند تا واحد رفاه دانشجویی علمی کاربردی آن‌ها را بررسی کند.

 

ثبت مدارک در راهنمای نام‌نویسی وام دانشجویی

 

 • پس از آن که واحد رفاه دانشجویی ع اطلاعات آن‌ها را تایید کرد، آنگاه باید شماره حساب بانک تجارت به اسم خودشان را به واحد دانشجویی دانشگاه اعلام کنند.

همان‌گونه که می‌دانید شرایط ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی بسیار آسان است. اما اگر شما به هرگونه مشکلی در مورد مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی و مراحل ثبت‌نام آن داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

برای کسب اطلاعات درباره پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده  وارد شوید.

 

 

نکاتی که در زمان ثبت درخواست وام باید به آن توجه داشته باشید

توجه داشته باشید که به دانشجویان انصرافی، مشروط و یا اخراج شده وام داده نخواهد شد.

همچنین دانشجویانی که خارج از سنوات تحصیلی مجاز هستند، مجاز به دریافت وام نمی باشند.

مراحل پرداخت و تنفس توسط سیستم بانکی تعیین می شود.

فردی که ضامن دانشجو می شود، نیاز به افتتاح حساب نخواهد داشت.

وام گیرنده و ضامن نباید در سیستم بانکی دارای بدهی و یا چک برگشتی باشند.

ارائه اصل مدارک وام گیرنده و ضامن الزامی است.

کلیه امضاهای اسناد باید در حضور مسئولان شعب انجام شود.

 

 

اطلاعیه:

زمان تعیین شده برای بازپرداخت وام حداکثر 9 ماه  پس از زمان تعیین شده است و تفاوتی ندارد وام یک جا و یا اقساطی پرداخت شود.

 

 

چگونه درخواست وام دانشجویی علمی کاربردی دهیم؟

بعد از آن که در سایت رفاه دانشجویی، ثبت‌نام کردید و مدارکتان توسط دانشگاه تایید شد، آنگاه می‌توانید برای درخواست وام دانشجویی مراحل زیر را طی کنید:

 • به آدرس SWF.IR مراجعه کنید.
 • روی پرتال دانشجویی خود کلیک کنید.
 • کد ملی و کلمه عبور خود را وارد کنید.
 • به صفحه پرونده شخصی دانشجو در سایت صندوق رفاه مراجعه کنید و از منوی بالا سمت راست نوع وام درخواستی را انتخاب کنید.
 • بعد از آنکه نوع وام خود را انتخاب کردید و اطلاعات خود را ثبت کردید باید مراحل بعدی را طبق روال آن طی کنید.

 

 

برای ورود به سامانه صندوق رفاه دانشجویی کلیک کنید.

 

 

معمولاً بعد از آن که نوع وام درخواستی خود را انتخاب کردید شرایط بعدی درخواست آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که دانشجو درخواست وام شهریه دانشگاهی را بدهد، باید 6 مرحله شماره‌گذاری شده یعنی نام استان، نام شهر، نام شعبه را انتخاب کند و قوانین صندوق رفاه را بپذیرد. بعد از آن شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و دکمه ثبت درخواست را بزند. در صورتی که مراحل طراحی شده توسط دانشجو کاملاً دقیق باشد، آنگاه لینک آبی رنگی با محتوای «در انتظار تایید دانشگاه» نمایش داده می‌شود. بنابراین اگر دانشگاه درخواست وام دانشجویی شما را تایید کند، پیامکی به تلفن همراه شما ارسال خواهد کرد. لذا دانشجو با مراجعه به شعبه انتخابی خود طبق ضوابط بانک‌ها کارهای مربوط به معرفی ضامن و ارائه مدارک دریافت وام دانشجویی را انجام می‌دهد.

به همین دلیل باید در نظر بگیرید که مراحل پایانی ثبت درخواست وام دانشجویی علمی کاربردی متفاوت است که کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این مورد شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی

 

 

شرایط بازپرداخت وام دانشجویی علمی کاربردی چگونه است؟

همه دانشجویانی که از پورتال دانشجویی صندوق رفاه وام دانشجویی گرفتند باید آن را 9 ماه بعد از فراغت از تحصیل با سود 4 درصد بازگردانند.

به یاد داشته باشید که نوع وام و مقدار آن هیچ‌گونه تاثیری روی شرایط بازپرداخت وام دانشجویی ندارد.

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می توانند به دو صورت قسطی و یا یک جا وام خود را تسویه کنند.

 • برای دانشجویان انصرافی و اخراجی دانشگاه علمی کاربردی که حین تحصیل وام دریافت کرده اند، تسویه یک جا تعیین شده است.
 • صندوق رفاه برای دانشجویانی کم بضاعت، تعداد قسط ها دو برابر محاسبه می شود.
 • دانشجویان روشندل و دانشجویان ناتوان و کم توان جسمی، می توانند با دریافت تاییدیه از سازمان بهزیستی کشور ، می توانند قسط خود را در دو برابر افراد عادی پرداخت کنند.
 • دانشجویان با شرایط فوق اگر معدل بالای 16 داشته باشند، از بازپرداخت 30 درصد کل وام معاف می شوند.

 

شرایط اخذ و بازپرداخت وام دانشجویی علمی کاربردی

 

میزان مبلغ وام برای انواع وام دانشجویی چقدر است؟

یکی از سوال هایی که به ذهن دانشجویان می‌رسد این است که مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ چقدر است؟

در این رابطه باید بیان کرد که مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی بر اساس نوع وام و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است که در زیر به چند نمونه آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • مبلغ وام دانشجویی تحصیلی برای همه مقاطع تحصیلی در هر نیمسال بین 1,900,000 تا 2,600,000 تومان می‌باشد.
 • مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی ضروری برای مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته با حداکثر 2 رویداد تا سقف 7,800,000 تومان می‌باشد. این رقم برای مقاطع کارشناسی پیوسته، دکترای تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه با حداکثر 4 رویداد تا 1,040,000 تومان است. دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای پیوسته و دکترای حرفه‌ای حداکثر با پنج رویداد در هر مقطع تحصیلی می‌توانند تا سقف 13,000,000 تومان وام ضروری دریافت کنند.
 • مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی شهریه برای کلیه متقاضیان ۱۴۰۲-۱۴۰۲ برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مبلغ 1,300,000 تومان در هر نیمسال تحصیلی است. این مبلغ برای دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای حدود 2,600,00 تومان می‌باشد. بدین ترتیب دانشجویان دکترای پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته مبلغ 2,600,000 تومان و 6,500,000 تومان در هر نیمسال تحصیلی به عنوان مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی دریافت خواهند کرد.
 • مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی علمی کاربردی برای نیمسال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲ در همه مقاطع تحصیلی یکسان است. اما شهر محل زندگی آن‌ها تاثیر مستقیمی روی آن دارد. به طوری که اگر دانشجو ساکن شهر تهران باشد، آنگاه مبلغ وام مسکن دانشجویی علمی کاربردی 32 میلیون تومان با یک بار پرداخت در طول هر مقطع تحصیلی خواهد بود که این رقم برای کلان‌شهرها و سایر شهرستان‌ها به ترتیب 26/000/000 تومان و 19,500,000 تومان است.

مبلغ وام تحصیلی در مقطع کاردانی  1 میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان و در مقطع کارشناسی  نیز به همین مقدار می باشد.

مبلغ وام ضروری به شرح زیر است:

 • دانشجویان توان خواه (معلول) : 5 میلیون تومان
 • رویداد ازدواج : 3 میلیون تومان
 • تولد فرزند دانشجوی متاهل : 3 میلیون تومان
 • فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو : 3 میلیون تومان
 • دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات : تا سقف 5 میلیون تومان
 • دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه : تا 5 میلیون تومان
 • بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضاء تحت تکفل دانشجو : حداکثر 4 میلیون تومان
 • رویداد، حوادث و بلایای طبیعی : 3 میلیون تومان
 • دانشجویان قهرمان ورزشی : 2 میلیون تومان
 • دانشجویان برتر، نمونه کشوری و مبتکر : 3 میلیون تومان
 • سایر موارد مشابه به تشخیص رئیس صندوق : تا 5 میلیون تومان

مبلغ وام شهریه نیز در مقطع کاردانی 1 میلیون تومان در هر ترم و در مقطع کارشناسی ناپیوسته 1 میلیون تومان در هر ترم خواهد بود.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت وام دانشجویی روی لینک کلیک کنید.

 

 

میزان مبلغ در ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی

 

 

سود وام دانشجویی علمی کاربردی چقدر است؟

به صورت کلی کلیه وام های دانشجویی با سود 4 درصد داده می شوند. اما مدت زمان تعیین شده برای بازپرداخت با توجه به مقطعی که فرد در آن تحصیل می کند، متفاوت خواهد بود.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با وام دانشجویی

25 دی ۱۴۰۲

زمان ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال دوم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ تا 25 اردیبهشت می باشد.

6 دی ۱۴۰۲

ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال دوم همزمان با شروع کلاس های نیمسال دوم از بهمن ماه خواهد بود.

4 آبان ۱۴۰۲

ثبت نام وام های دانشجویی از 4 آبان لغایت 1 دی ماه تمدید شده بوده است.

25 مهر ۱۴۰۲

بر اساس اعلام سایت صندوق رفاه دانشجویی، ثبت نام وام های دانشجویی از 25 لغایت 30 مهر ماه بوده است.

20 مرداد ۱۴۰۲

مبلغ وام های تحصیلی، شهریه، ودیعه مسکن و ضروری صندوق رفاه دانشجویان، برای نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲ و ۱۴۰۲ اعلام شده بوده است.

19 تیر ۱۴۰۲

وام های تحصیلی، شهریه، ودیعه مسکن و ضروری صندوق رفاه دانشجویان، در صورت تصویب هیات امنای این صندوق از مهر ماه ۱۴۰۲ افزایش خواهند یافت.

19 اردیبهشت ۱۴۰۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وام‌های ویژه دکتری با افزایش مبلغ به زودی به حساب دانشجویان متقاضی واریز می‌شود.

 

 

خلاصه مطلب

وام دانشجویی علمی کاربردی یکی از تسهیلات صندوق رفاه دانشگاه است که کلیه متقاضیان با داشتن شرایط عمومی و آموزشی آن می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. این متقاضیان باید برای دریافت وام دانشجویی به سایت WWW.SWF.IR مراجعه کنند تا با ثبت‌نام در آن وام دانشجویی خود را درخواست دهند. در حال حاضر زمان دقیق شروع نام‌نویسی وام دانشجویی علمی کاربردی ۱۴۰۲ مشخص نشده است. اما شما می‌توانید به محض شروع سال تحصیلی با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

 

برای دانلود نسخه پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 

دانشجویان برای ثبت‌نام وام دانشجویی علمی کاربردی به کدام سایت باید مراجعه کنند؟

کلیه متقاضیان می‌توانند برای اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی به سایت WWW.SWF.IR مراجعه کنند تا با ثبت‌نام در این سایت وام دانشجویی خود را درخواست دهند.

آیا مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی برای کلیه مقاطع تحصیلی یکسان است؟

خیر، معمولاً مبلغ وام دانشجویی علمی کاربردی با توجه به مقطع تحصیلی، نوع وام، محل زندگی دانشجو غیره متفاوت است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

شرایط اخذ وام دانشجویی علمی کاربردی چگونه است؟

کلیه دانشجویانی که قصد دارند وام دانشجوی علمی کاربردی بگیرند باید شرایط عمومی و آموزشی آن را داشته باشند که در بالا به صورت مفصل در مورد آن‌ها صحبت کردیم.

با توجه به شرایط کنونی کرونا امکان بازپرداخت وام دانشجویی چگونه خواهد بود؟

در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویی با توجه به شرایط ویروس کرونا و قوانین منع تردد شرایط خاصی را برای بازپرداخت وام دانشجویی در نظر گرفته است که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان این سامانه صحبت کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  پروین اعتصامی
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام، من برای تسویه شهریه دانشگاه علمی و کاربری نیاز به کمک هزینه دارم، میخواستم بدونم که برای رفع این مشکل میتونم اقدام به دریافت وام کنم یا نه؟

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)