ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می دانید تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ و یا این تحلیل چه اهمیتی دارد؟ از آنجا که داوطلبان کنکور سراسری با توجه به محتوای کارنامه خود می توانند انتخاب رشته نمایند، بنابراین دقت به جزئیات آن و اینکه هر بند چه نقش و تأثیری در قبولی آن ها دارد، بسیار مهم است. به همین دلیل، توصیه می شود که از آموزش تحلیل کارنامه سنجش سامانه ایران تحصیل استفاده نمایید تا بتوانید انتخاب رشته خوبی داشته و احتمال قبولی خود را بالا ببرید.

 

 

اگر می خواهید بدانید که تحلیل کارنامه کنکور سراسری چگونه است؟ و چگونه می توان انتخاب رشته خوبی داشت، با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رابطه قبولی و تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

 

 

رابطه قبولی و تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

 

شاید برایتان سوال باشد که چه دلیلی دارد ما کارنامه خود را تحلیل نماییم. یک نکته مهم که برخی از داوطلبان نسبت به آن بی اهمیت هستند، این است که تصور می کنند کارنامه صرفاً برگه ایی است که یک رتبه در آن نوشته شده و فقط باید به آن توجه نمایند.

این در حالی است که وقتی نتایج اولیه کنکور سراسری اعلام می شود، داوطلبانی که به بندهای کارنامه با دقت نگاه می کنند، می توانند با استفاده از محتویات آن نتیجه را به نع خود تمام کنند، و شانس خود را برای ورود به دانشگاه افزایش دهند.

برای مثال، از جمله نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور از دیدگاه مشاوران، توجه به تراز، رتبه در سهمیه، رتبه در زیرگروه، تاثیر سوابق تحصیلی و غیره است.

فردی که می خواهد انتخاب رشته موفقی داشته باشد، باید از شیوه های تحلیل کارنامه سنجش به خوبی آگاه باشد.

به همین خاطر، اگر می خواهید بدانید که تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ می توانید در ادامه با ما همراه باشید تا با تمام اجزای یک کارنامه و کاربردهای آن ها آشنا شویم.

 

 

اولین قدم در تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

مسلماً برای تحلیل کارنامه سنجش، قبل از هر چیز باید آن را دریافت کرد. داوطلبان جهت دریافت کارنامه کنکور سراسری، به اطلاعاتی همچون شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره پرونده، شماره رهگیری و یا شماره داوطلبی ( که در کارت ورود به جلسه کنکور نوشته است) نیاز دارند.

متقاضیان عزیز، پس از ورود به سامانه سنجش آموزش کشور  به آدرس اینترتی sanjesh.org مراجعه می کنند و از طریق یکی از سه طریق پیشنهاد شده در این سامانه، اطلاعات خود را وارد و کارنامه را دریافت نمایند.

چنانچه به هر دلیلی اطلاعات ثبت نامی خود را ندارید، می توانید از دو روش سیستم پاسخگویی و یا تلفن گویای روابط عمومی، مسئله را مطرح و اطلاعات خود را بازیابی نمایید.

 

 

آموزش و راهنمای تحلیل کارنامه سنجش

 

 

راهنما و آموزش کارنامه سنجش

 

وقتی می پرسیم تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ برای پاسخ نیازمند بررسی بند به بند کارنامه هستیم.

به طور کلی می توان گفت که همزمان با کارنامه اولیه از 6 بخش زیر تشکیل شده است:

اطلاعات ثبت نامی و آزمونی کارنامه

  1. اطلاعات ثبت نامی و آزمونی
  2. اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه
  3. وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف هر یک از گروه های آزمایشی
  4. وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیرگروه آزمایشی
  5. نمره خام درس امتحانی
  6. رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده

 

در ادامه با تحلیل یک کارنامه کنکور سال 99 به تفصیل هر کدام از این بخش ها را توضیح می دهیم.

 

 

بخش اول، اطلاعات ثبت نامی و آزمونی

در ابتدای این قسمت، اطلاعاتی همچون شماره پرونده، نام و نام خانوادگی، سال تولد، سهمیه، معدل کتبی دیپلم، کد دیپلم، محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، محل اخذ دیپلم، محل تولد، ناحیه بومی، استان بومی و اعلام علافه مندی داوطلب ذکر شده است.

در مورد برخی از مهمترین بخش های کارنامه به صورت تیتروار توضیح می دهیم تا شما متقاضیان عزیز اطلاعات کامل تری در این زمینه داشته باشید.

 

شماره پرونده: قبل از هر چیز، متقاضی باید بداند که منظور از شماره پرونده، همان شماره هفت رقمی است که در هنگام ثبت نام به او داده شده است. توصیه می شود که این رقم را با شماره پرونده خود با دقت بررسی کنید تا مغایرتی وجود نداشته باشد.

 

سهمیه نهایی: یکی از مهمترین بخش های ذکر شده در اطلاعات ثبت نامی، که گزینش داوطلب بر اساس آن انجام می شود سهمیه نهایی است.

نوع سهمیه در هنگام ثبت نام توسط داوطلب در سایت ثبت نام کنکور سراسری مشخص شده است.

خوب است بدانید که ظرفیت رشته در بین سهمیه ها تقسیم بندی می شود و داوطلبان هر سهمیه با توجه به ظرفیت های اختصاص داده شده، با یکدیگر به رقابت می پردازند. در مورد انواع سهمیه در ادامه توضیح می دهیم.

 

بومی : همانطور که می بیند سه خانه آخر به موقعیت بومی متقاضی اختصاص یافته است. چنانچه داوطلبی رشته های با گزینش بومی را را انتخاب نماید، احتمال قبولی وی در دانشگاه های محل زندگی او بیشتر می شود.

در دفترچه انتخاب رشته بخوبی مشخص شده است که کدام رشته ها دارای گزینش بومی و کدام یک کشوری هستند.

این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که داوطلب باید بداند با انتخاب گزینش بومی احتمال قبولی او بالاتر می رود یا غیر بومی.

 

اعلام علاقه مندی: این قسمت را نیز داوطلب در هنگام ثبت نام مشخص نموده است. چنانچه در زمان ثبت نام کنکور، گزینه پیام نور یا غیر انتفاعی را علامت زده باشد، می تواند از میان رشته های این دانشگاه که در دفترچه انتخاب رشته آمده است، انتخاب کند.

 

 

بخش دوم، وضعیت مجاز به انتخاب رشته

اگر می خواهید بدانید که تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ باید بگوییم که این بخش از اهمیت زیادی برای داوطلب برخوردار است. داوطلب با مطالعه این قسمت، متوجه می شود که در کدام دوره های تحصیلی می تواند انتخاب رشته نماید.

واژه مجاز، نشان می دهد که آیا شما حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته کنکور در آن رشته را بدست آورده اید یا خیر.

بنابراین، اگر در یکی از خانه ها قید شده باشد غیر مجاز، سامانه به او اجازه انتخاب هیچ کدام از رشته ها را نمی دهد.

البته ذکر یک نکته در اینجا ضروری است، و آن هم اینکه صرف مجاز بودن، نمی توان گفت که می توان در هر کدام از رشته های دلخواه، انتخاب رشته نمود. بلکه هر دانشگاه و رشته ایی، شرایط ویژه خود را دارد که متقاضی باید برای پذیرش از آن ها برخوردار باشد.

 

 

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیرگروه آزمایشی

منظور از بخش هایی که در در این قسمت از کارنامه آمده است، به شرح زیر است.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم: داوطلب می تواند با توجه به اطلاعات این بخش، میزان اثری که سابقه تحصیلی اش در هر یک از زیرگروه ها دارد را مشاهده کند. بر این اساس، متقاضیان رشته های بدون کنکور می توانند برای پذیرش آن ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خود ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

لازم به ذکر است که داوطلب باید اطالات مربوط به سوابق تحصیلی خود را قبلاً در وبگاه آموزش و پرورش تأیید و مشاهده کرده باشد. 

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی: این بند، مخصوص داوطلبانی است که دیپلم خود را از سال 84 به بعد و همچنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی را از سال 91 به بعد اخذ کرده اند.

این بخش نشان می دهد که اطلاعات مربوطه به اطلاع سازمان سنجش رسیده و تاثیر مثبت آن بررسی گشته است. 

 

رتبه در سهمیه نهایی: در این قسمت عددی ذکر شده است که نشان دهنده تعداد کل رقابت کنندگان هم رشته ایی در سهمیه داوطلب است.

در خانه های جدول روبروی این بخش نیز، وضعیت و رتبه فرد در بین رقابت کنندگان هر زیر گروه به نمایش درآمده است.

اگر بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده باشید، برای شما جدول های جداگانه ارائه می شود.

یک نکته بسیار مهم در اینجا آن است که رتبه در سهمیه و زیرگروه های آن با اهمیت ترین ملاک برای قبولی فرد است. هر چه رتبه بالاتر باشد، شانس قبولی بیشتر است. 

 

نمره خام درس امتحانی

در این قسمت، نمره خام یا همان نمره درصدی متقاضی در هر درس نوشته شده است. توجه داشته باشید که نمره هم ترازی، معیار عمل جهت محاسبه نمره کل نهایی خواهد بود. 

 

 

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم

 این بخش خود به چهار قسمت تقسیم می شود.

  • در مربع نخست، ماکزیمم نمره کل در زیرگروه آمده است. این نشان دهنده بالاترین نمره ایی است که در بین زیرگروه ها کسب نموده اید.
  • رتبه کل در سهمیه نهایی، نشان می دهد که شما در بین افراد شرکت کننده در سهمیه تان نفر چندم هستید. 
  • آخرین رتبه مجاز در سهمیه نهایی: شما در این مربع می توانید رتبه آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را مشاهده کنید. بنابراین، اگر رتبه شما از این رقم کمتر باشد ( رقم بالاتر) آنگاه دیگر نمی توانید انتخاب رشته نمایید.
  •  رتبه کشوری: عملاً تاثیری در انتخاب رشته شما ندارد و بیشتر وضعیت و رتبه شما در تمام رقابت کنندگان هم رشته ایی خود در کشور را نشان می دهد.

 

 

مشاوره تحلیل کارنامه سنجش و انتخاب رشته

امیدوارم تا به اینجا به پاسخ این پرسش که تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ رسیده باشید. 

اما علاوه بر نکات عنوان شده، ذکر چند نکته نیز ضروری است. اینکه ما تصور کنیم صرفا با تحلیل کارنامه سنجش می توانیم یک انتخاب رشته حرفه ایی انجام دهیم، شاید کمی دور از واقعیت باشد.

عوامل بسیاری می تواند دست به دست هم دهد تا ما را به یک انتخاب رشته مطمئن برساند. برای مثال، تحلیل کارنامه های پذیرفته شدگان سال های قبل، تجربه بالا در این زمینه، آگاهی از ویژگی های شخصیتی، اطلاع از آخرین رتبه قبول شده در هر رشته، از جمله مواردی است که شاید یک داوطلب عادی از همه آن ها برخوردار نباشد.

اما مطمئناً مشورت و راهنمایی گرفتن از یک مشاور کاربلد و توانا در این حوزه، می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری ایران تحصیل به همین منظور در نظر گرفته شده است تا متقاضیان عزیز بتوانند با اطمینان خاطر رشته های مورد نظر خود را انتخاب نمایند. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به این سوال مهم که تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ پاسخ دادیم و با تمامی بندهای کارنامه و کارایی آن ها آشنا شدیم.

اگر می خواهید با استفاده از بررسی اطلاعات و تحلیل کارنامه سنجش خود، بهترین نتیجه را دریافت کنید و تأثیر رتبه کسب شده در پذیرش را بالا ببرید، می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12  شب از طریق شماره های موجود در سایت، با متخصصان و مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید و از یک انتخاب رشته اصولی و استاندارد بهره مند شوید. 

 

 

برای اینکه بدانید تحلیل اطلاعات کارنامه رشته های مختلف چگونه است؟ و کدام بخش بیشتری تاثیر را در قبولی دارد، با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاهده کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور انسانی

آشنایی با کارنامه سبز کنکور سراسری

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری

گفتگو و مصاحبه با نفرات برتر کنکور

تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

سهمیه ایثارگران در کنکور

رشته های مورد نیاز جامعه

تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟

برای دریافت آموزش تحلیل کارنامه سنجش به این مقاله مراجعه نمایید.

نحوه صدور کارنامه برای داوطلبانی که در کنکور سراسری در چند رشته شرکت کرده اند، چگونه است؟

برای همه داوطلبان فقط یک کارنامه صادر می شود و نتایج هر رشته به صورت مجزا در کارنامه مربوطه ذکر می گردد.

چطور می توان با توجه به کارنامه کنکور انتخاب رشته خوبی داشت؟

برای اطلاع از روش های درست تحلیل کارنامه کنکور و دریافت بهترین انتخاب رشته با همکاران ما تماس بگیرید.

کدام قسمت کارنامه کنکور بیشترین اهمیت را در پذیرش دارد؟

گزینه رتبه در سهمیه و زیر گروه مهمترین بخش های یک کارنامه برای انتخاب رشته هستند.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور