ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان انتشار کارنامه سبز دانشگاه آزاد

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
کارنامه سبز دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

هر ساله پس از اعلام نتایج دوره با آزمون دانشگاه آزاد این دانشگاه اقدام به انتشار کارنامه سبز دانشگاه آزاد برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون می کند. انتشار کارنامه که برای عده ای از داوطلبان به عنوان کارنامه سبز تغییر رشته نیز مشهور است می تواند کمک بزرگی به داوطلبان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

 

شاید بپرسید که اصلاً کارنامه سبز آزاد چیست و یا زمان استفاده از کارنامه سبز چه زمانی است. بعلاوه، شاید مایل به اطلاع از این موضوع باشید که محتویات این کارنامه چیست. از این رو در اینجا علاوه بر کاربردهای کارنامه سبز آزاد و راهنمای استفاده از آن سعی در ذکر محتویات این کارنامه با توجه به نمونه کارنامه سبز دانشگاه آزاد را برای شما داریم.

 

 

جهت مشاوره زمان و مهلت استفاده از کارنامه سبز آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مهلت استفاده از کارنامه سبز

کارنامه سبز دانشگاه آزاد چیست؟

کارنامه سبز آزاد یا همان کارنامه محرمانه مختص آن دسته از داوطلبان است که علی رغم قبولی و پذیرش در یکی از انتخاب های خود در دانشگاه آزاد رضایت چندانی از این انتخاب خود ندارند.

این افراد در جستجوی راهی برای ورود به رشته مورد علاقه خود در دانشگاه مورد نظرشان هستند. انتشار این کارنامه می تواند راهی را برای وورد به رشته و دانشگاه موردنظر برای آن ها باز کند. 

 

 

به کمک کارنامه سبز کنکور دانشگاه آزاد رویای خود را برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه عملی کنید

 

 

کارنامه سبز دانشگاه آزاد برای چه کسانی صادر نمی شود؟

باید عرض کنیم که کارنامه سبز آزاد برای همه داوطلبان و متقاضیان صادر نمی شود و تنها برای افرادی خاص کاربرد دارد. در نتیجه، بهتر است افرادی که مشمول دریافت کارنامه سبز آزاد نیستند وقتشان را هدر ندهند.

در حقیقت، این کارنامه به درد افرادی می خورد  بورای کسانی صادر می شود که در کنکور دانشگاه آزاد رد نشده باشند.

در غیراینصورت، این کارنامه فایده ای برای آن ها ندارد و نهایتاً این قبیل از افراد بهتر است در فکر دوره های دیگر پذیرش از جمله دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود باشند. 

 

 

برای اطلاع از نحوه تحلیل کارنامه کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

کارنامه سبز آزاد برای چه افرادی صادر می شود؟

کارنامه سبز یا همان کارنامه محرمانه مختص افرادی است که بنا به هر دلیلی نتوانسته اند انتخاب رشته خوبی در دانشگاه آزاد داشته باشند و بعد از اعلام نتایج دانشگاه آزاد رضایتی از نتیجه اعلام شده در سایت دانشگاه آزاد ندارند.

البته، ریشه این موضوع را می توان در داشتن انتخاب رشته ای نادرست و غیرمنطقی به وسیله داوطلب، خانواده و یا دوستان وی دانست.

در این زمان داوطلب به دنبال جبران این خطاست و کارنامه سبز آزاد می تواند فرصت دوباره جبران این اشتباه و تغییر رشته تحصیلی شان را به آن ها بدهد.

 

 

نمونه کارنامه سبز دانشگاه آزاد

 

 

استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد چگونه است؟

در این قسمت، به طور کامل در مورد نحوه استفاده از کارنامه سبز آزاد را خدمت شما توضیح می دهیم. به عبارت دیگر، به طور کامل خدمتتان عرض می کنیم که چگونه می توان از قبولی و پذیرش در انتخاب های پایین تر به وسیله اطلاعات درج شده در کارنامه سبز اطلاع پیدا کرد.

جهت انجام این کار تنها کافیست که به مقایسه عدد درج شده در ستون رتبه داوطلب با دومین عدد درج شده در ستون رتبه داوطلب بپردازیم.

به یک نمونه کارنامه سبز دانشگاه آزاد نگاهی بیندازید. نخستین ردیفی که رتبه کسب شده توسط فرد در آن از رتبه آخرین فرد پذیرفته شده کمتر و یا حتی برابر باشد همان محل قبولی وی در نظر گرفته می شود.

جهت اطلاع از مرکز دانشگاهی مورد قبولی خود باید ستون نتیجه را ملاحظه بفرمایید. به بیان دیگر، هر کدام از ستون ها که علامت ستاره در مقابل آن درج شده باشد رشته محل قبولی شما دوست عزیز شناخته می شود.

 

 

برای دانلود کارنامه سبز کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

اعداد ستون نتیجه در کارنامه سبز آزاد به چه معناست؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم با بررسی نمونه کارنامه سبز دانشگاه آزاد متوجه وجود یک ستون به نام ستون نتیجه می شویم. در این ستون، اعدادی درج شده است.

حال شاید این سوال برایتان مطرح شود که این اعداد چه معنایی می تواند داشته باشد؟ به طور مثال، عدد 4 گویای این موضوع است که وزارت آموزش و پرورش مشغول بررسی و آنالیز شرایط و وضعیت علمی و عمومی تان در رابطه با رشته انتخاب شده توسط شماست.

به عبارت دیگر، این سازمان به دنبال اطلاع از این موضوع است که آیا شرایط شما با قبولی در رشته انتخاب شده تان مطابقت دارد یا خیر؟

مورد دیگر عدد 7 است که نشان دهنده این موضوع است که داوطلب حد نصاب نمره مورد نظر را در مصاحبه تخصصی برای ورود و تحصیل در رشته انتخابی خود را کسب نکرده است. 

 

 

با کارنامه سبز آزاد به قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر خود برسید

اگر شما نیز جزء افراد پذیرفته نشده در کنکور دانشگاه آزاد هستید امید خود را از دست ندهید. چون به وسیله اطلاعات درج شده در کارنامه سبز می توانید فرصت دوباره قبولی را در مرحله تکمیل ظرفیت به خود بدهید.

افراد بسیاری بوده اند که با این شیوه امکان ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان را به سادگی پیدا کرده اند. جهت کسب اطلاعات کامل تری در این رابطه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

مهلت استفاده از کارنامه سبز آزاد

شاید این سوال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که مهلت استفاده از کارنامه سبز این دانشگاه چقدر است؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال مهم در رابطه با زمان و مهلت استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد با مشاوران خبره و کاردانی در این زمینه مشورت کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد نحوه استفاده و کاربرد کارنامه سبز کنکور دانشگاه آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کارنامه سبز کنکور سراسری 

 دریافت کارنامه سبز کنکور 

کارنامه سبز کنکور 

اعلام نتایج کنکور 

کارنامه سبز دانشگاه آزاد

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارنامه سبز دانشگاه آزاد در چه زمانی منتشر می شود؟

کارنامه سبز دانشگاه آزاد معمولاً یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد منتشر می شود.

آیا با استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد در مهلت استفاده از کارنامه سبز دانشگاه آزاد می توانم به رشته مورد علاقه خود برسم؟

بله. در صورت داشتن نارضاریتی از رشته مورد قبولی می توانید در زمان تکمیل ظرفیت از طریق اطلاعات مندرج در کارنامه سبز جهت رسیدن به قبولی در رشته مورد علاقه اقدام کنید.

کارنامه سبز دانشگاه آزاد برای چه افرادی منتشر می شود؟ 

کارنامه سبز دانشگاه آزاد برای افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده اند صادر می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)