ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کارنامه سبز کنکور چیست؟ همه چیز درباره کارنامه سبز | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۳
 • تاریخ بروزرسانی: ۲ خرداد ۱۴۰۳
کارنامه سبز کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

به هنگام ورود دانشگاه، یکی از اصطلاحاتی که در مهر ماه از ورودی ها و هم دانشکده های خود می شنوید کارنامه سبز کنکور است. برخی از دانشجویان با شنیدن این کلمه این سوال را دارند که کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟ و یا اینکه زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور چیست؟ بهتر است بدانید مهلت استفاده از کارنامه سبز محدود می‌باشد و به همین دلیل اقدامات به موقع ضروری است. کارنامه سبز کنکور هر سال پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری بر روی سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org قرار خواهد گرفت. در کارنامه سبز کنکور معمولاً آخرین رتبه پذیرفته‌ شده در کد رشته محل انتشار می ‌یابد و افراد متقاضی ادامه تحصیل می توانند برای اطلاع از وضعیت خود دو رتبه درج شده را با یکدیگر مقایسه کرده و اقدام به دریافت کارنامه نهایی خود کنند.

اطلاعیه: با دسترسی و دریافت کارنامه سبز یا همان کارنامه نهایی کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها می توانید شانس خود را برای ورود به سایر دانشگاه ها و یا رشته های مورد علاقه خود امتحان کنید.

 

اهمیت کارنامه سبز کنکور

در این کارنامه همه انتخاب های داوطلبان منتشر شده و افراد در صورتی ‌که رشته هایی را انتخاب کرده باشند که به آن علاقه ندارند، با مشاهده کارنامه خود می توانند شانس قبولی خود را در انتخاب ‌های بعدی بررسی کنند. با توجه به ضرورت بررسی کارنامه سبز کنکور، در ادامه به بحث اهمیت زمان و نحوه مشاهده کارنامه سبز کنکور می ‌پردازیم.

افراد داوطلبی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری را دارند، باید بعد از اعلام نتایج پایانی انتخاب رشته کنکور سراسری کارنامه سبز خود را از طریق سایت سنجش دریافت نموده و وضعیت خود را در سایر دانشگاه های انتخابی بررسی نمایند.

کارنامه نهایی که افراد داوطلب پس از انتخاب اولین نتایج نهایی کنکور دریافت می ‌کنند، کارنامه سبز گفته می شود و این کارنامه می تواند برای مقایسه وضعیت افراد در رشته های انتخابی و رشته های پایین تر را نشان دهد.

کارنامه سبز به‌ هیچ ‌عنوان به درد افرادی که در کنکور قبول نشده اند نمی ‌خورد و باید فقط و فقط به فکر تکمیل ظرفیت و ثبت نام در دانشگاه های آزاد و یا شرکت در کنکور سراسری سال ‌های بعد باشند. اما کارنامه‌ی سبز می تواند وضعیت فعلی دانشجو را نشان دهد و می تواند از انتخاب های خود مطلع شود.

 

اطلاعیه: هر سال سازمان سنجش چند روز پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری کارنامه که در آن آخرین رتبه پذیرفته‌ شده در هر رشته محل را منتشر می کند و و داوطلبان می توانند با مقایسه اطلاعات وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را بسنجند.

اهمیت کارنامه سبز کنکور

زمان مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری

از جمله مسائل مهمی که تمامی داوطلبان و افراد شرکت کننده در کنکور سراسری الزاماً باید در مورد آن بدانند در رابطه با زمان دریافت کارنامه سبز کنکور است. تمامی افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده ‌اند، پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته و دریافت کارنامه کنکور سراسری، می توانند وارد سایت سازمان سنجش شوند و شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی خود را وارد نموده و اقدام به دریافت کارنامه نهایی خود کنند.

کارنامه سبز همان فرم انتخاب رشته داوطلب است که سایت سازمان سنجش برای آگاهی ‌بخشی به داوطلبان هر ساله آن را منتشر خواهد کرد. در کارنامه سبز کد رشته انتخابی تمام داوطلبان درج ‌شده و متقاضیان می توانند رتبه خود را با رتبه آخرین فرد قبول ‌شده در انتخاب رشته مشاهده کنند. از آنجا که در سال گذشته زمان انتشار کارنامه سبز 9 مهر ماه بود، احتمال دارد که در سال ۱۴۰۳ کارنامه سبر در اوایل مهر منتشر شود.

برای آشنایی با کارنامه سبز دانشگاه آزاد روی لینک بزنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

نحوه مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۳

نحوه مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری

افرادی که در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت می‌ کنند، باید در زمان مهلت استفاده از کارنامه‌ سبز به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند و بعد از ورود به بخش کنکور سراسری، لینک مربوط به کارنامه نهایی کنکور سراسری انتخاب کنند و با وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی خود به دریافت کارنامه سبز خود اقدام نمایند.

 • با ورود به سایت سازمان سنجش از قسمت سراسری بر روی لینک کارنامه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ کلیک نمایید.

شرط استفاده از کارنامه سبز کنکور

 • در این مرحله  با دو روش می توانید کارنامه سبز خود را دریافت نمایید.

روش 1: شماره پرونده + شماره شناسنامه + سال تولد

روش 2: شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد

چگونگی دریافت کارنامه سبز کنکورکارنامه محرمانه یا کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

در رابطه با این که شما در کارنامه سبز خود در کدام یک از رشته ها می توانید انتخاب رشته نمایید و یا اینکه به کدام دانشگاه برای ادامه تحصیل بروید، با توجه به انتخاب رشته در کنکور تعیین شده است.

این بدان معناست که در زمان انتخاب رشته شما ممکن است بر اساس انتخاب خود، در اولویت پنجم خود پذیرفته شده باشید اما در اولویت بیستم نیز امکان پذیرش برای شما وجود داشته باشد.

در این شرایط شما می‌توانید با توجه به کارنامه سبز خود در اولویت های بعدی برای ثبت نام اقدام نمایید.

 یکی از نکات مهمی که برای استفاده از کارنامه سبز باید مدنظر قرار دهید این است که، این کارنامه تنها برای آن دسته از افرادی کارآمد خواهد بود که موفق به پذیرش در هر یک از رشته های انتخابی خود شده باشند.

در واقع، اگر شما در کارنامه نهایی خود کلمه “مردودی” را مشاهده نموده اید، حتی با وجود کارنامه سبز کنکور سراسری نمی توانید در هیچ یک از اولویت های خود اقدام به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر نمایید.

یکی از نکات بسیار مهمی که ما به هنگام انتخاب رشته کنکور به دانش آموزان تاکید داریم این است که به ترتیب اولویت ها و علاقه خود برای انتخاب رشته اقدام نمایید.

رعایت نکردن این نکته موجب می‌شود تا داوطلبان نتوانند در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند. بنابراین، می توانید با توجه به کارنامه سبز خود مشاهده کنید که امکان قبولی شما در کدام یک از رشته های دانشگاهی وجود خواهد داشت و به راحتی می‌ توانید بر همین اساس در رشته مورد علاقه پذیرفته شوند.

 

اطلاعیه: کارنامه نهایی کنکور سراسری از نهم مهر ماه قابل دریافت خواهد بود.

 

مندرجات کارنامه سبز کنکور سراسری

ظبیعتا با دریافت کارنامه سبز کنکور با داده هایی رو به رو خواهید شد که تا به جال برخوردی با آن ها نداشته اید. برای فهم درست و در پی آن استفاده صحیح از این داده ها در تصمیم گیری های مهم باید معنای مندرجات کارنامه سبز کنکور را بشناسید.

 • ستون نتیجه کارنامه سبز

در ستون نتیجه می توانید نتیجه بررسی انتخاب های خود را مشاهده بفرمایید. دقت داشته باشید که در یکی از این کد رشته محل های مندرج در این بخش از کارنامه سبز کنکور رتبه شما بالاتر و یا حداقل مساوی با فرد آخر پذیرفته شده باشد علامت ستاره ای در جلوی آن قابل مشاهده است.

 • ستون مربوطه به آخرین رتبه قبول شده در رشته مورد نظر

در این ستون مهم می توانید رتبه فرد آخر قبول شده در رشته مورد نظرتان برای تغییر رشته را مشاهده بفرمایید.

 

برای دانلود کارنامه نهایی کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

بنر کال تو اکشن

 • ستون مربوط به رتبه کنکور شما

در این ستون می توانید از این که شما چندمین نفر در میان افراد قبول شده در کد رشته محل مورد نظرتان هستید مطلع شوید.

 • ستون مربوط به کد رشته محل انتخابی

در این ستون مهم تمامی انتخاب های شما در برگه اینترنتی انتخاب رشته کنکور قابل مشاهده است.

 • ستون مربوط به ترتیب علاقه در انتخاب رشته

در این بخش از کارنامه سبز یا همان کارنامه نهایی کنکور سراسری می توانید تمامی کد رشته محل های انتخابی براساس علاقه که بر طبق مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور منتشر شده است را ملاحظه بفرمایید.

مندرجات کارنامه سبز کنکور سراسری

معنای اعداد در ستون مربوط به نتایج کارنامه محرمانه

یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان هنگام دریافت کارنامه سبز آزمون کنکور سراسری دارند این است که این اعداد در ستون نتیجه چیست و اینکه آیا ما می توانیم تمامی رشته هایی که در کارنامه وجود دارد را انتخاب نماییم؟

در جدول زیر ماه به معانی هر یک از اعداد اشاره نموده ایم با توجه به آن می توانید به راحتی کارنامه خود را بررسی نمایید. و برای اطلاع از مهلت استفاده از کارنامه سبز نیز می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اعداد مفهوم عدد
1 در صورتی که این کد برای رشته های دارای شرایط پذیرش خاص برای شما به نمایش در آمده است، بدین معناست که شما شرایط  اختصاصی را برای قبولی در این رشته ندارید. همچنین یکی از دلایل دیگری که این کد برای شما به نمایش در می آید، عدم دارا بودن ضوابط اختصاصی رشته های انتخابی برای داوطلبان است.
2 در صورتی که در کد رشته محل انتخابی خود جهت مصاحبه در دانشگاه دعوت شوید، این کد به نمایش در می آید.
3 نمایش این کد در کارنامه به دو دلیل است. یکی از دلایل آن برای کارمندانی است که با استفاده از سهمیه کارمندی پذیرفته شده اند دلیل دیگر آن برای داوطلبانی است که با توجه به کسب نمره در رشته انتخابی در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده‌اند.
4 آن دسته از داوطلبانی که دانشگاه های پردیس فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را انتخاب نموده اند، در صورتی که وضعیت علمی آنان در دست بررسی باشد، این کد برای آنها به نمایش در خواهد آمد.
5 داوطلبانی که شرایط عمومی گزینش برای پذیرش در دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان نمره لازم را کسب نکرده‌اند موفق به جذب در این دانشگاه نشده‌اند و همین مسئله موجب دعوت دوباره آنها برای گزینش می شود که با در دست داشتن مدارک و اطلاعات خود لازم است که به گزینش استان بومی خود مراجعه نمایند.
6 اگر  در کارنامه‌ای که در این مقاله برای شما ارائه نموده ایم توجه کرده باشید در چندین کد رشته عدد هفت در قسمت نتایج نشان داده شده است زیرا این داوطلب شرایط سنی پذیرش در دانشگاه پردیس فرهنگیان را نداشته است همچنین، در صورتی که از نظر معدل و ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه تخصصی شما صورت نگرفته باشد این کد را مشاهده می کنید.
7 چنانچه با شرایط و قوانین از نظر نمره کل برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان و یا رشته های گروهی را نداشته باشید، امکان پذیرش را خواهد داشت که نمره بیشتری نسبت به نمره به دست آمده داشته باشند.
8

در صورتی که وضعیت علمی شما برای پذیرش یقیه الله دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شاهد در حال بررسی باشد این کد را به دلیل وضعیت و شرایط عمومی مشاهده می کنید.

برای اطلاع رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری کلیک نمایید.

 

 • 9 در کارنامه سبز

وجود عدد نه در کارنامه سبز کنکور نشان دهنده این موضوع است که اوضاع تحصیلی و علمی شما برای پذیرش و قبولی در یکی از رشته های خاص موسیقی نظامی، تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه، کاردانی فوریت های پزشکی، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی و مدیریت بیمه در دست بررسی و تحلیل است.

از طرف دیگر، وجود این عدد در کارنامه سبز آزمون کنکور را می توان دلیل بر بررسی شرایط علمی شما در رابطه با قبولی در دانشگاه هایی خاص از جمله علوم قضایی، شاهد، صدا و سیما، غیرانتفاعی امام رضا، بقیه الله و شهید مطهری دانست.

 • عدد 7 در کارنامه سبز

در صورتی که عدد هفت را در کارنامه سبز کنکور مشاهده کردید این نتیجه برداشت می شود که شما شرایط لازم را برای قبولی در مصاحبه دانشگاه های خاص نداشته اید و یا این که امتیاز لازم را برای پذیرش در مرحله مصاحبه کسب نکرده اید.

 • عدد 5 در کارنامه سبز

وجود عدد پنج در کارنامه سبز یا همان کارنامه نهایی کنکور به این معناست که شما دوست عزیز متأسفانه مؤفق به کسب رتبه لازم جهت قبولی در مصاحبه دانشگاه های خاص یعنی دانشگاه های شهید رجایی و همین طور فرهنگیان نشده اید.

 

برای تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

 • عدد 4 در کارنامه سبز

وجود این عدد در کارنامه سبز کنکور سراسری به معنای این است که کارشناسان مربوطه مشغول بررسی و تحلیل شرایط تحصیلی و علمی شما برای پذیرش در دانشگاه های مهم شهید رجایی و یا فرهنگیان هستند.

 • عدد 3 در کارنامه سبز

وجود عدد سه در کارنامه سبز کنکور سراسری نشان دهنده قبولی و کسب نمره لازم برای قبولی شما در سهمیه دیگری به جز سهمیه نهایی است.

 • عدد 2 در کارنامه سبز

در صورت مشاهده این عدد در کارنامه سبز آزمون کنکور می توانید به این موضوع که شما خوشبختانه در مصاحبه ورودی دانشگاهی قبول شده اید پی ببرید.

 • عدد یک در کارنامه سبز

در صورت مشاهده این عدد در کارنامه سبز آزمون سراسری می توانید به این موضوع که هیچ یک از شرایط لازم (چه عمومی و چه اختصاصی) از جمله رعایت نکردن جنسیت پذیرش در دانشگاه ها را نداشته اید.

نحوه استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری

کاربرد کارنامه سبز کنکور

برای دانلود پی دی اف نمونه کارنامه سبز بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پس از اینکه کارنامه سبز  را دریافت می نمایید، ممکن است تعداد زیاد جدول و اعداد در کارنامه، شما را کمی سردرگم نماید و همچنین موجب شود سوالات زیادی برایتان به وجود بیاید.

اگر به تصویری که از یک کارنامه ارائه شده است دقت نمایید متوجه می شوید که چند قسمت در این کارنامه وجود دارد.

یکی از این قسمت ها مربوط به رتبه داوطلب در رشته انتخابی است. ستون دیگر مربوط به آخرین رتبه ای است که داوطلبان در آن رشته پذیرفته شده‌اند و در قسمت نتیجه نیز شما می توانید اعدادی را مشاهده نمایید که هر یک از این اعداد دارای معنای خاصی هستند.

به عنوان مثال، در کارنامه سبز کنکور سراسری که برای شما قرار داده ایم، ستونی که رتبه داوطلب در آن تعیین شده است مشخص می کند که فاصله او با آخرین فردی که پذیرفته شده است به چه میزان است و می تواند چندمین نفر برای پذیرش در رشته انتخابی باشد.

چنانچه به اعدادی که در ستون نتیجه وجود دارد دقت نموده باشید، برای این داوطلب تعداد کد رشته هفت زیاد است و در یک رشته  علامت ستاره در قسمت نتیجه کارنامه قابل مشاهده است که در واقع نشان می دهد شما در این رشته پذیرفته شده و در حال تحصیل هستید.

حتماً متوجه این مسئله شده اید که در کدام یک از رشته ها با توجه به این کدهای موجود می توانید انتخاب رشته نمایید.

با استفاده از دفترچه انتخاب رشته می توانید کدهایی که در دفترچه انتخاب رشته وجود دارد مقایسه و تطبیق دهید. همچنین، در صورتی که برگه انتخاب رشته خود را داشته باشید بدون نیاز به مراجعه به دفترچه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید.

 

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته رایگان کنکور کلیک کنید.

برای اینکه بدانید تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ بر روی لینک کلیک نمایید. 

شرایط استفاده از کارنامه سبز

راه هایی که می‌توان با توجه به آن برای انتقالی با استفاده از کارنامه سبز آزمون سراسری اقدام نمود، این است که درخواست خود را در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نمایید و درخواست بدهید تا به بررسی لینک اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و آموزش کشور بپردازند. البته زمان این درخواست نباید بیش از یک ماه باشد.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته فعلی خود نیستند می توانند با استفاده از کارنامه سبز، برای تغییر رشته خود اقدام نمایند.

بدین معنا که که کارنامه سبز خود را به واحد دانشگاهی مربوطه ارائه نمایید. درصورت موافقت با درخواست شما می توانید جهت ادامه تحصیل خود را در دانشگاه مقصد اقدام نمایید.

نکته مهمی که توجه بدان ضروری می باشد این است که در اوایل شروع ترم تحصیلی، به طور معمول، این موافقت به سختی امکان پذیر است.

در شرایطی که شما در حال حاضر دانشجوی دانشگاه های پیام نور و یا غیرانتفاعی هستید توصیه ما به شما عزیزان این است که حتماً با مشاوران ما قبل از هر اقدامی ارتباط برقرار نمایید.

زیرا نکاتی در این رابطه وجود دارد که اگر بدون اطلاع از آن، بی گدار به آب بزنید ممکن است در آینده دچار مشکلاتی شوید.

همچنین، آن دسته از دانشجویانی که در حال تحصیل در دوره های شبانه بوده و یا مایل به ادامه تحصیل در دوره های روزانه هستند حتماً با مشاوران ما در این زمینه تماس حاصل نمایند.

برای اطلاع از رتبه اصلی در کارنامه کنکور کدام است؟ کلیک کنید.

شرایط استفاده از کارنامه سبز آزمون کنکور

شرایط اعلامی برای تغییر رشته از طریق کارنامه سبز

همان طور که در جریان هستید به وسیله انتشار کارنامه سبز کنکور امکان تغییر رشته و همین طور دانشگاه محل قبولی نیز برای افراد متقاضی وجود دارد.

اما موضوع مورد توجه این است که تغییر رشته تحصیلی با انتشار کارنامه سبز کنکور تحت شرایطی خاص برای افراد متقاضی صورت می گیرد که اطلاع از آن خالی از لطف نیست. در ادامه این دو شرط مهم را خدمت شما ذکر می کنیم.

 • فرد متقاضی باید رتبه ای بالاتر و یا حداقل مساوی با آخرین فرد قبول شده در کد رشته محل مورد نظر شما را بدست آورده باشد.
 • دانشگاه مقصد الزاماً باید با انتقالی و تغییر رشته و دانشگاه شما موافقت کند.

برای راهنمای دریافت کارنامه سبز کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

اعتراض به کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۳

اگر تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برگزار نشود، انتشار کارنامه سبز کنکور آخرین مرحله از برگزاری کنکور سراسری است و آن افرادی که در کد رشته محل دلخواه خود پذیرفته شده‌ اند، می توانند با توجه به اطلاعیه‌ های دانشگاه در ارتباط با ثبت نام اینترنتی یا حضوری، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سایت رسمی سنجش درج کنند و جهت ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که بعد از بررسی کارنامه سبز آزمون کنکور توسط سازمان سنجش موفق به قبولی در هیچ کد رشته محل نشده ‌اندف می توانند برای برنامه‌ریزی برای کنکور سال بعد اقدام کنند یا در ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

افرادی که به نتایج اعلام‌ شده کارنامه سبز معترض هستند و یا اولویت ‌های بعدی خود را در دست بررسی قرار داده ‌اند، باید به سایت سنجش مراجعه ‌کرده و از طریق ثبت درخواست در سیستم پاسخ‌ گویی سازمان سنجش اعتراض خود را مطرح کنند.

افراد متقاضی برای ادامه تحصیل می توانند برای دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری از مشاوران تحصیلی آکادمی ایران تحصیل کمک بگیرند و سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارند.

مشاوره کارنامه سبز کنکور سراسری

اگر فردی در انتخاب های خود اشتباه کرده و انتخابی که علاقه کمتری نسبت ‌به آن داشته را در اولویت بالاتر قرار داده ‌است، به ‌احتمال زیاد در اولویت ‌های پایین تر طبق کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه در بیش ‌از یک رشته محل رتبه قبولی را کسب کرده‌ است. پس اگر می‌خواهید کارهای انتقالی خود را انجام دهید، حداقل رشته محلی را انتخاب کنید که از همه لحاظ برای شما بهتر و به ‌صرفه تر باشد.

علاوه ‌بر این اگر برای یکی از اولویت‌ های پایین تر که رتبه لازم برای قبولی را کسب کرده ‌اید، درخواست داده و با آن موافقت نشده ‌است، می توانید برای سایر انتخاب های پایین تر نیز درخواست انتقال خود را ثبت کنید و احتمالاً شانس موافقت در آن وجود دارد. اما توصیه می کنیم به ‌هیچ ‌عنوان برای دو رشته محل به ‌صورت هم‌ زمان درخواست انتقال ندهید، زیرا ممکن است با هر دو درخواست شما مخالفت شود.

مشاوره کارنامه سبز کنکور سراسری

اخبار پیرامون کارنامه سبز کنکور

داوطلبان با استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری می توانند درخواست انتقالی، تغییر رشته و رفع محرومیت کنکور سال بعد را از طریق سیستم پاسخگویی سنجش ثبت کنند.

کارنامه نهایی کنکور سراسری غالبا چند روز بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته و در اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در مقاله به بررسی کارنامه سبز کنکور یا همان کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه پرداختیم که هر ساله پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سازمان سنجش منتشر می شود. این کارنامه به داوطلبان کمک می کند که نسبت‌ به وضعیت قبولی خود را از کد رشته های محل انتخابی خود آگاهی بیشتری کسب کنند. چنانچه شما داوطلب گرامی در فرایند ادامه تحصیل در خصوص کارنامه سبز کنکور سوال داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله فوق بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

4.8/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

کارنامه سبز در واقع پس از کارنامه نهایی منتشر می شود و شما می توانید با توجه به آن امکان قبولی در رشته های دیگر را مشاهده نمایید.

زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور چگونه است؟

انتشار کارنامه سبز کنکور سراسری در سال های مختلف در مهر ماه بوده است که برای امسال این زمان به آبان ماه منتقل شد.

مهلت استفاده از کارنامه سبز چقدر است؟

مهلت استفاده از کارنامه سبز در واقع ده روز پس از انتشار آن می باشد که در این زمان می توانید اقدمات لازم را به انام برسانید.

نظرات

33 دیدگاه دربارهٔ «کارنامه سبز کنکور چیست؟ همه چیز درباره کارنامه سبز | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo زهره گفت:

  سلام خسته نباشید من ورودی ۹۷ ام یه سری مشکلات برام پیش اومد که تا الان نتونستم تموم کنم میتونم با استفاده از کارنامه سبز برم یه رشته که اوت موقع قبول شدم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر خیر امکان این مسئله وجود ندارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

  سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

  سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای استفاده کلیه افراد و داوطلبان کنکوری فعال شد. کلیه متقاضیان می‌توانند در صورت نیاز به استفاده از سامانه ثبت درخواست سنجش وارد نشانی request.sanjesh.org شده و درخواست خود را در اسن سامانه درج فرمایند. همچنین...
 • ترمیم معدل چیست؟

  ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

  آیا میدانید ترمیم معدل چیست؟ ترمیم معدل یکی از راه‌هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد.  هدف اصلی از ترمیم معدل، افزایش نمرات و بهبود معدل کلی...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • ثبت نام کنکور کارآگاهی

  ثبت نام کنکور کارآگاهی 1403| مراحل، زمان و محل برگزاری

  کسانی که به شغل کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور کارآگاهی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این رشته، یکی از شغل‌های حساس کشور است که در آن تنها افراد خاصی می‌توانند استخدام شوند. شما برای...
تماس با مشاور