تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
کارنامه سبز کنکور

کارنامه سبز کنکور چیست؟

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۳
کارنامه سبز کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

به هنگام ورود دانشگاه، یکی از اصطلاحاتی که در مهرماه از ورودی ها و هم دانشکده های های خود می شونید کارنامه سبز کنکور است. برخی از دانشجویان با شنیدن این کلمه این سوال را دارند که کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟ و یا اینکه زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور  چیست؟  بهتر است بدانید مهلت استفاده از کارنامه سبز محدود می‌باشد و به همین دلیل اقدامات به موقع ضروری است.

 

 کارنامه سبز کنکور در واقع شانس دوباره ای از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برای داوطلبانی است که در رشته انتخابی خود موفق به پذیرش نشده اند و یا مایل به پذیرش در رشته ی دیگری می باشند، قرار داده شده است. قوانینی در رابطه با استفاده و کاربرد این کارنامه محرمانه وجود دارد که حتماً باید از آن اطلاع داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلی در آینده در رابطه با رشته فعلی و یا آینده خود بشوید.

 

 

جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با نحوه تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور سراسری و دریافت مشاوره تغییر رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کارنامه محرمانه یا کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

 

کاربرد کارنامه سبز کنکور

کاربرد کارنامه سبز کنکور

در رابطه با این که شما در کارنامه سبز خود در کدام یک از رشته ها می توانید انتخاب رشته نمایید و یا اینکه به کدام دانشگاه برای ادامه تحصیل بروید، با توجه به انتخاب رشته در کنکور تعیین شده است.

این بدان معناست که در زمان انتخاب رشته شما ممکن است بر اساس انتخاب خود، در اولویت پنجم خود پذیرفته شده باشید اما در اولویت بیستم نیز امکان پذیرش برای شما وجود داشته باشد.

در این شرایط شما می‌توانید با توجه به کارنامه سبز خود در اولویت های بعدی برای ثبت نام اقدام نمایید.

 یکی از نکات مهمی که برای استفاده از کارنامه سبز باید مدنظر قرار دهید این است که، این کارنامه تنها برای آن دسته از افرادی کارآمد خواهد بود که موفق به پذیرش در هر یک از رشته های انتخابی خود شده باشند.

در واقع، اگر شما در کارنامه نهایی خود کلمه “مردودی” را مشاهده نموده اید، حتی با وجود کارنامه سبز کنکور سراسری نمی توانید در هیچ یک از اولویت های خود اقدام به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر نمایید.

یکی از نکات بسیار مهمی که ما به هنگام انتخاب رشته کنکور به دانش آموزان تاکید داریم این است که به ترتیب اولویت ها و علاقه خود برای انتخاب رشته اقدام نمایید.

رعایت نکردن این نکته موجب می‌شود تا داوطلبان نتوانند در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند. بنابراین، می توانید با توجه به کارنامه سبز خود مشاهده کنید که امکان قبولی شما در کدام یک از رشته های دانشگاهی وجود خواهد داشت و به راحتی می‌توانید بر همین اساس ُدر رشته مورد علاقه پذیرفته شوند.

 

 

برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با اینکه تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ کلیک کنید.

 

 

نحوه استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری

 

 

کاربرد کارنامه سبز کنکور

 

 

پس از اینکه کارنامه سبز  را دریافت می نمایید، ممکن است تعداد زیاد جدول و اعداد در کارنامه، شما را کمی سردرگم نماید و همچنین موجب شود سوالات زیادی برایتان به وجود بیاید.

اگر به تصویری که از یک کارنامه ارائه شده است دقت نمایید متوجه می شوید که چند قسمت در این کارنامه وجود دارد.

یکی از این قسمت ها مربوط به رتبه داوطلب در رشته انتخابی است. ستون دیگر مربوط به آخرین رتبه ای است که داوطلبان در آن رشته پذیرفته شده‌اند و در قسمت نتیجه نیز شما می توانید اعدادی را مشاهده نمایید که هر یک از این اعداد دارای معنای خاصی هستند.

به عنوان مثال، در کارنامه سبز کنکور سراسری که برای شما قرار داده ایم، ستونی که رتبه داوطلب در آن تعیین شده است مشخص می کند که فاصله او با آخرین فردی که پذیرفته شده است به چه میزان است و می تواند چندمین نفر برای پذیرش در رشته انتخابی باشد.

چنانچه به اعدادی که در ستون نتیجه وجود دارد دقت نموده باشید ،برای این داوطلب تعداد کد رشته هفت زیاد است و در یک رشته  علامت ستاره در قسمت نتیجه کارنامه قابل مشاهده است که در واقع نشان می دهد شما در این رشته پذیرفته شده و در حال تحصیل هستید.

حتماً متوجه این مسئله شده اید که در کدام یک از رشته ها با توجه به این کدهای موجود می توانید انتخاب رشته نمایید.

  با استفاده از دفترچه انتخاب رشته می توانید کدهایی که در دفترچه انتخاب رشته وجود دارد مقایسه و تطبیق دهید. همچنین، در صورتی که برگه انتخاب رشته خود را داشته باشید بدون نیاز به مراجعه به دفترچه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید.

 

 

برای انجام انتخاب رشته رایگان کنکور کلیک کنید.

 

 

زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور

هر ساله پس از اعلام نتایج نهایی کنکور در شهریور ماه، کارنامه سبز کنکور سراسری در مهر ماه منتشر می‌گردید با توجه به تغییراتی که در کنکور 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا شاهد آن بودیم، این زمان به آبان ماه تغییر یافت.

کلیه داوطلبان کنکور 99 که مایل به دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری بودند، می توانستند در سیزدهم آبان، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور آن را مشاهده و دریافت نمایند. مهلت استفاده از کارنامه برای تمامی داوطلبان ده روز است.

نکته مهمی که لازم است مدنظر داشته باشید این است در صورتی که دانشگاه شما در رتبه پایین تری نسبت به دانشگاه انتخابی شما باشد، به احتمال زیاد در صورت موافقت و پذیرش در دانشگاه مقصد و حتی با وجود روزانه بودن دانشگاه مبدا، دانشگاه مقصد شما شبانه محسوب شود.

به همین دلیل مشمول پرداخت شهریه می شوید.

 

 

برای دریافت اطلاعات کامل و مقایسه دانشگاه پیام نور و آزاد کلیک کنید.

 

 

معنای اعداد در ستون مربوط به نتایج کارنامه محرمانه چیست؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان هنگام دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری دارند این است که این اعداد در ستون نتیجه چیست و اینکه آیا ما می توانیم تمامی رشته هایی که در کارنامه وجود دارد را انتخاب نماییم؟

در جدول زیر ماه به معانی هر یک از اعداد اشاره نموده ایم با توجه به آن می توانید به راحتی کارنامه خود را بررسی نمایید. و برای اطلاع از مهلت استفاده از کارنامه سبز نیز می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کلیک کنید.

 

 

اعداد مفهوم عدد
1 در صورتی که این کد برای رشته های دارای شرایط پذیرش خاص برای شما به نمایش در آمده است، بدین معناست که شما شرایط  اختصاصی را برای قبولی در این رشته ندارید. همچنین یکی از دلایل دیگری که این کد برای شما به نمایش در می آید، عدم دارا بودن ضوابط اختصاصی رشته های انتخابی برای داوطلبان است.
2 در صورتی که در کد رشته محل انتخابی خود جهت مصاحبه در دانشگاه دعوت شوید، این کد به نمایش در می آید.
3 نمایش این کد در کارنامه به دو دلیل است. یکی از دلایل آن برای کارمندانی است که با استفاده از سهمیه کارمندی پذیرفته شده اند دلیل دیگر آن برای داوطلبانی است که با توجه به کسب نمره در رشته انتخابی در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده‌اند.

 

4 آن دسته از داوطلبانی که دانشگاه های پردیس فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را انتخاب نموده اند، در صورتی که وضعیت علمی آنان در دست بررسی باشد، این کد برای آنها به نمایش در خواهد آمد.

 

5 داوطلبانی که شرایط عمومی گزینش برای پذیرش در دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان نمره لازم را کسب نکرده‌اند موفق به جذب در این دانشگاه نشده‌اند و همین مسئله موجب دعوت دوباره آنها برای گزینش می شود که با در دست داشتن مدارک و اطلاعات خود لازم است که به گزینش استان بومی خود مراجعه نمایند.

 

7 اگر  در کارنامه‌ای که در این مقاله برای شما ارائه نموده ایم توجه کرده باشید در چندین کد رشته عدد هفت در قسمت نتایج نشان داده شده است زیرا این داوطلب شرایط سنی پذیرش در دانشگاه پردیس فرهنگیان را نداشته است همچنین، در صورتی که از نظر معدل و ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه تخصصی شما صورت نگرفته باشد این کد را مشاهده می کنید.
8 چنانچه با شرایط و قوانین از نظر نمره کل برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان و یا رشته های گروهی را نداشته باشید، امکان پذیرش را خواهد داشت که نمره بیشتری نسبت به نمره به دست آمده داشته باشند.

 

9

در صورتی که وضعیت علمی شما برای پذیرش یقیه الله دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شاهد در حال بررسی باشد این کد را به دلیل وضعیت و شرایط عمومی مشاهده می کنید.

 

 

 

برای اطلاع رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری کلیک نمایید.

 

 

شرط استفاده از کارنامه سبز چیست؟

راه هایی که می‌توان با توجه به آن برای انتقالی با استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری اقدام نمود، این است که درخواست خود را در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نمایید و درخواست بدهید تا به بررسی لینک اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و آموزش کشور بپردازند. البته زمان این درخواست نباید بیش از یک ماه باشد.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته فعلی خود نیستند می توانند با استفاده از کارنامه سبز، برای تغییر رشته خود اقدام نمایند.

بدین معنا که که کارنامه سبز خود را به واحد دانشگاهی مربوطه ارائه نمایید. درصورت موافقت با درخواست شما می توانید جهت ادامه تحصیل خود را در دانشگاه مقصد اقدام نمایید.

نکته مهمی که توجه بدان ضروری می باشد این است که در اوایل شروع ترم تحصیلی، به طور معمول، این موافقت به سختی امکان پذیر است.

در شرایطی که شما در حال حاضر دانشجوی دانشگاه های پیام نور و یا غیرانتفاعی هستید توصیه ما به شما عزیزان این است که حتماً با مشاوران ما قبل از هر اقدامی ارتباط برقرار نمایید.

زیرا نکاتی در این رابطه وجود دارد که اگر بدون اطلاع از آن، بی گدار به آب بزنید ممکن است در آینده دچار مشکلاتی شوید.

همچنین، آن دسته از دانشجویانی که در حال تحصیل در دوره های شبانه بوده و یا مایل به ادامه تحصیل در دوره های روزانه هستند حتماً با مشاوران ما در این زمینه تماس حاصل نمایند.

 

 

برای آشنابی با نحوه تحلیل کارنامه سبز کنکور سراسری و انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با کارنامه سبز کنکور سراسری ارائه نماییم. برای اطلاع از زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور به صورت دقیق و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کاربرد و مهلت استفاده از کارنامه سبز می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد، تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

دریافت دفترچه دانشگاه غیرانتفاعی 

رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه سراسری

دریافت کارنامه سبز کنکور

مشاهده لیست دانشگاه های دارای رشته مددکاری اجتماعی

کارنامه سبز کنکور

 

کانال اطلاع رسانی کارنامه سبز کنکور سراسری 97

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارنامه سبز کنکور سراسری چیست؟

کارنامه سبز در واقع پس از کارنامه نهایی منتشر می شود و شما می توانید با توجه به آن امکان قبولی در رشته های دیگر را مشاهده نمایید.

زمان مشاهده و کاربرد های کارنامه سبز کنکور چگونه است؟

انتشار کارنامه سبز کنکور سراسری در سال های مختلف در مهر ماه بوده است که برای امسال این زمان به آبان ماه منتقل شد.

مهلت استفاده از کارنامه سبز چقدر است؟

مهلت استفاده از کارنامه سبز در واقع ده روز پس از انتشار آن می باشد که در این زمان می توانید اقدمات لازم را به انام برسانید.

کاربرد کارنامه سبز کنکور چگونه است؟

با استفاده از این کارنامه می توانید در هر یک از رشته های مورد علاقه خود که امکان پذیرش در آن را دارید، درخواست خود را ثبت نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. آذین
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید من شهرستان قبول شدم و خانوادم خیلی اصرار داشتن از طریق کارنامه سبز اقدام کنم و بیام تهران…منم از اونجایی که از شهرستان قبول شدنم راضی بودم این کار رو نکردم ولی به خانوادم نگفتم….حالا منتظر جوابن . میخواستم بپزسم شما میدونید متنی که سنجش برای رد کردن کارنامه سبز مینویسه چیه؟

 2. Sah
  ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام
  نمیشه از طریق همین کارنامه رشته ای ک قبلا انتخاب نکرده بودیم انتخاب کنیم ؟؟؟؟؟
  من اگه شهر دیگه ای میزدم قبول میشدم ولی نزدم الان پشیمونم میخوام ببینم میتونم کاری کنم یا نه ؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام متاسفانه نمیتونید کاد دیگه ای انجام بدید ولی می تونید واسه بهمن رشته های بدون کنکور رو انتخاب نمایید

ایران تحصیل
تماس با مشاور