کارنامه سبز  کنکور  کارنامه ای است با جزئیات بیشتر که معمولا اوایل مهرماه مدتی بعد از اعلام نتایج کنکور منتشر می شود.

کارنامه سبز کنکور بیشتر مناسب عده ای است که در اعلام نتایج کنکور سراسری قبول شده اند اما از رشته محل قبولی خود ناراضی هستند.

کارنامه سبز کنکور همچنین برای افرادی که در یک رشته محل کنکور سراسری روزانه قبول شده اند اما مایل به ثبت نام و ادامه تحصیل در آن رشته نیستند و نیز می خواهند مانع از محرومیت کنکور سراسری سال بعد شوند، نیز بسیار مفید و کارگشا می باشد.

 

کارنامه سبز کنکور

 

برای اطلاع کامل از جزئیات کارنامه سبز کنکور  – مشاوره و برنامه ریزی برای انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری و آزاد – اطلاع دقیق از کلیه رشته محل های آزمون سراسری و آزاد می توانید با مشاوران برتر مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره تلفن :

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب.

 

 

 کارنامه سبز کنکور

 

قطعا مطلع هستید که کارنامه سبز کنکور تنها برای کسانی مورد استفاده است که دست کم در یکی از انتخاب هایشان قبول شده باشند

داوطلبینی که در یک رشته محل کنکور سراسری روزانه قبول شده اند اما مایل به ثبت نام و ادامه تحصیل در آن رشته نیستند برای ممانعت از محرومیت کنکور سال آینده می توانند برای اشتباه در انتخاب رشته درخواست بررسی دهند. برای این کار حتما با مشاوران برتر مجموعه ایران تحصیل مشورت نمایید. داوطلبین دیگری که از رشته انتخابی خود ناراضی هستند می توانند با استفاده از کارنامه سبز کنکور از بین انتخاب های دیگری که از دفترچه انتخاب رشته انتخاب کرده اند، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. در کارنامه سبز کنکور در کنار هر رشته­ محلی که داوطلبین از دفترچه انتخاب رشته خود، انتخاب نموده اند رتبه داوطلب در آن رشته محل و همچنین رتبه آخرین داوطلبی که در آن رشته محل پذیرفته شده؛ وجود دارد.

 

چگونگی استفاده از کارنامه سبز کنکور

 

اولین انتخاب در دفترچه انتخاب رشته که رتبه داوطلبین از آخرین رتبه پذیرفته شده کمتر و یا برابر باشد، با یک علامت مشخص می شود، که این رشته محل همان رشته­ ای است که داوطلبین در آن پذیرفته شداند. بعد از این مورد در هر یک از انتخاب ­هایی که رتبه داوطلبین از رتبه آخرین فرد پذیرفته شده کمتر باشد، داوطلبین مجاز به انتخاب در آن رشته محل نیز هستند.  انتخاب­ های داوطلبین در کارنامه سبز کنکور بر طبق کد رشته موجود است و داوطلبین می­ بایست که هر کد مربوط به رشته و دانشگاه را با برگه انتخاب رشته و یا دفترچه انتخاب رشته مطابقت دهد.

 

 

برای آگاهی دقیق از زمان اعلام کارنامه سبز کنکور – اطلاع کامل از جزئیات کارنامه سبز کنکور – منابع آزمون – سرفصل ها و آگاهی از شرایط و ضوابط کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید. تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

 

جزئیات کارنامه سبز کنکور

 

در کارنامه سبز کنکور داوطلبین، اعدادی وجود دارد که در ادامه توضیحات مربوط به هر کدام از آنها آورده می شود. با ایران تحصیل همراه باشید.

عدد 1 رشته ­هایی که از شرایط خاص برخوردار هستند.

عدد 2 یعنی داوطلب حداقل در یکی از کد رشته ­های انتخابی برای مصاحبه به یکی از دانشگاه­ها معرفی می شود.

عدد 3 پذیرفته شدن داوطلبین با توجه به داشتن نمره لازم در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی

عدد 4 مربوط به بررسی وضعیت عمومی و علمی داوطلب توسط وزارت آموزش و پرورش

عدد 5 به این معنی که داوطلب در مرحله گزینش دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیازات لازم را کسب نکرده است.

عدد 7 داوطلب امتیاز لازم در مصاحبه تخصصی را کسب نکرده و یا از شرایط لازم برای آن رشته محل برخوردار نمی­باشد.

عدد 8 بیانگر قبولی داوطلبان آزاد و یا تربیت معلم سابق در رشته­های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان است.

عدد 9 به این معنی که وضعیت عمومی و علمی داوطلب در یکی از دانشگاه های بقیه الله(عج)، شاهد، علامه طباطبایی، بیمه اکو، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی، خدمات اداری دادگستری و یا دکتری پیوسته بیو تکنولوژی دردست بررسی است.

مقالات دیگر پیرامون تحصیل در دانشگاه سراسری و آزاد

 

برای اطلاع از حذفیات کنکور ۹۷ _ انسانی

نتایج اولیه کنکور سراسری

نام  در دانشگاه  آزاد

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور در دانشکاه علمی کاربردی

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را از اینجا ببینید

و هزاران سوال دیگر….

با مرکز مشاوره سامانه ایران تحصیل تماس بگیرید

 

کانال اطلاع رسانی کارنامه سبز کنکور
کانال اطلاع رسانی کارنامه سبز کنکور

 

برای اطلاع کامل از جزئیات کارنامه سبز کنکور  – مشاوره و برنامه ریزی برای انتخاب رشته صحیح کنکور سراسری و آزاد – اطلاع دقیق از کلیه رشته محل های آزمون سراسری و آزاد می توانید با مشاوران برتر مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره تلفن :

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *