تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
برگزاری کنکور ارشد 1401

برگزاری کنکور ارشد 1401 + زمان بندی دقیق و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۹
برگزاری کنکور ارشد 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان برگزاری کنکور ارشد 1401 همانند سال‌های اخیر با ادغام شدن کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد، به صورت هم‌زمان با هم صورت می‌پذیرد و هر یک از داوطلبان با انجام ثبت نام تحصیلات تکمیلی، می‌توانند در هر دو دانشگاه به صورت هم‌زمان شرکت نمایند. بنابراین هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب دانشگاه آزاد و سراسری برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. از آنجایی که زمان امتحان کنکور ارشد سراسری و آزاد یکسان است، کارنامه اولیه نیز برای هر دو دانشگاه به صورت مشترک ارائه می شود. پس علاوه بر زمان آزمون ارشد سراسری، کارنامه نیز به صورت مشترک ارائه می شود و تنها انتخاب رشته به صورت جداگانه انجام خواهد شد.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری همانند سال‌های گذشته در اردیبهشت ماه می‌باشد و هر داوطلب با توجه به این زمان می‌تواند در کنکور ارشد شرکت نمایند. در سال‌های گذشته زمان برگزاری آزمون ارشد در بهمن ماه صورت می‌پذیرفت که طبق تغییرات سال‌های اخیر، این زمان در تغییر نمود و به اردیبهشت ماه موکول گردید.

در زمان برگزاری کنکور ارشد شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان در گروه های آزمایشی مختلف می باشیم. ثبت نام کنکور  ارشد در تمامی گروه‌های آزمایشی صورت می‌پذیرد. داوطلبان گزینه‌های مختلفی در رابطه با انتخاب دانشگاه مورد علاقه خود خواهند داشت می توانند در ثبت نام دانشگاه مربوطه شرکت نمایند.

 

اطلاعیه

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401، در 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه می باشد.

با مشخص شدن زمان برگزاری کنکور، سازمان سنجش نیز دیگر اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد که یکی از  آن ها مربوط به تاریخ انتشار کارت شرکت در آزمون می باشد. تمامی افرادی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند، باید برای دریافت کارت نیز اقدام نمایند.

 

 

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری در سال‌های اخیر تغییر یافته است. خوشبختانه برای داوطلبانی که مشغول به تحصیل می‌باشند، می‌توانند انتخاب واحد خود را به صورتی انجام دهند که با توجه به آن ، بتوانند به راحتی واحدهای دانشگاهی خود را با موفقیت پشت سر بگذرانند و همچنین برای کنکور ارشد نیز، خود را آماده نمایند.

زمان برگزاری کنکور ارشد همانند سال‌های گذشته در اردیبهشت ماه خواهد بود. که در طی دو روز متوالی پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد شد. با توجه به گروه‌های آزمایشی مختلف، تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری متفاوت خواهد بود. آزمون کارشناسی ارشد در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار خواهد شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد وارد شوید.

 

 

زمان آزمون ارشد سراسری

 

 

 

اطلاعیه:

زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری همانند سال های اخیر ادغام گردیده و در یک آزمون برگزار خواهد شد.

به علاوه نتایج اولیه کنکور ارشد دانشگاه ازاد با سراسری مشترک است. یعنی یک کارنامه اولیه ارشد منتشر می شود که در آن رتبه و تراز قبولی داوطلبان در دانشگاه های دولتی و آزاد درج خواهد شد. انتهای این کارنامه کد دسترسی به انتخاب رشته ارشد آزاد درج می شود که افراد علاقه مند به این مرکز می توانند با آن در سامانه مربوطه دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

 

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در سال‌های گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جداگانه متقاضیان خود را با توجه به سایت دانشگاه آزاد ثبت نام می‌نمود. معمولاً زمان برگزاری کنکور ارشد این دانشگاه نیز، حدودا دو سه ماه پس از زمان آزمون کارشناسی ارشد سراسری بود و همین مسئله موجب خستگی داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده بودند می‌گشت.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری دانشگاه آزاد همانند ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد در دانشگاه سراسری و آزاد ادغام گردیده است. بنابراین مشکلات قبلی از بین رفته و نیازی به مطالعه منابع مختلف برای آزمون دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت. همچنین بسیاری از هزینه‌ها برای داوطلبان با این ادغام از بین رفته است.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری در تمامی گروه‌های آزمایشی هم‌زمان با کنکور سراسری ارشد می‌باشد و بنابراین در زمان انتشار اطلاعیه مبنی بر دریافت کارت ورود به جلسه، در صورتی که به هنگام ثبت نام، دانشگاه آزاد را انتخاب نموده‌ باشید، می‌توانید در آزمون مربوطه شرکت نموده و کارنامه اولیه خود را هم زمان با دانشگاه سراسری دریافت نمایید. برای اطلاع دقیق از شهریه ارشد دانشگاه آزاد  و تکمیل ظرفیت ارشد آزاد  با مشاورین مرکز ایران تحصیل در ارتباط باشید .

 

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد

کارت ورود به جلسه آزمون معمولاً یک هفته قبل از زمان امتحان کنکور ارشد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. بنابراین برای دریافت کارت ورود به جلسه در هیچ‌یک از گروه‌های آزمایشی، نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود و با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org ، می‌توانید پس از انتشار اطلاعیه، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایید.

توصیه ما به کلیه داوطلبان گرامی، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در زمان مقرر می‌باشد. اولاً به علت شلوغ بودن خطوط در روزهای پایانی، ممکن است داوطلبان موفق به دریافت کارت خود نگردند و همچنین در زمان برگزاری کنکور ارشد امکان ویرایش اطلاعات موجود در کارت ورود به جلسه وجود نخواهد داشت. بدیهی است هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده با اطلاعات مستند داوطلب، تخلف محسوب می‌گردد و با توجه به قانون و ضوابط با داوطلبان خاطی برخورد خواهد گردید. بنابراین حتماً قبل از  زمان برگزاری کنکور ارشد نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایید. در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده داوطلب خواهد بود.

 

 

 

اطلاعیه

پس از ثبت نام کنکور ارشد، کلیه داوطلبان جهت حضور در جلسه باید کارت خود را نیز دریافت نمایند. زمان دریافت آن نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون مشخص خواهد شد.

برای اطلاع از زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت سنجش مراجعه شود.

توجه داشته باشید که همراه داشتن این کارت برای حضور در جلسه کنکور الزامی است.

 

 

 

زمان امتحان کنکور ارشد

 

 

برای انجام فرایند  ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری روی عبارت کلیک نمایید .

 

سامانه اطلاع رسانی کارشناسی ارشد ایران تحصیل

ایران تحصیل خدمات مختلفی را به کلیه داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف و همچنین مقاطع مختلف ارائه می نماید. تلاش متخصصین ایران تحصیل، رفع نیاز تمامی داوطلبان عزیز در هر یک از گروه های آزمایشی می باشد. اطلاع رسانی در رابطه زمان برگزاری کنکور ارشد یکی از خدمات این سایت و سامانه مربوط به آن خواهد بود.

زمان امتحان کنکور ارشد برای تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی را دارند بسیار مهم است. زیرا برنامه ریزی هر یک از داوطلبان با توجه به این زمان صورت می پذیر و باید خود را به صورت کامل برای زمان برگزاری کنکور ارشد آماده نمایند. بنابراین یکی از موارد مهم برای تمامی این داوطلبان، اطلاع از زمان دقیق این آزمون می باشد. مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد   از جمله خدمات مرکز مشاوره ایران تحصیل است .

برای اطلاع از زمان امتحان کنکور ارشد و انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می توانید از سامانه اطلاع رسانی ایران تحصیل استفاده نمایید. زمان امتحان کنکور ارشد با توجه به این سامانه قابل دریافت خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاص نمایید تا به بهترین نحو از اطلاعات مورد نظر آگاهی یابید. همه روزه ودر هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

 

 

اخبار پیرامونی برگزاری کنکور ارشد 1401

 • 21 آذر ۱۴۰۰

کنکور ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد دارای سهمیه های مختلفی از جمله سهمیه 5 و 25 درصد ایثارگری، سهمیه استعداد درخشان و سهمیه حافظان قرآن خواهد بود.

 • 17 آذر ۱۴۰۰

از جمله مهم ترین تغییرات ثبت نام کنکور ارشد، حذف محرومیت پذیرفته شدگان روزانه در سال گذشته است.

 • 16 آذر  ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آغاز شده و دفترچه ثبت نام نیز در سایت سنجش منتشر شده است.

 • 14 آذر ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از این هفته آغاز شده و داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد نیز می بایست در این زمان به نام نویسی و تکمیل فرم در سایت سنجش بپردازند.

 • 7 آذر ۱۴۰۰

داوطلبان دارای مدرک لیسانس، ارشد و یا دکتری حرفه ای با شرایط ذکر شده در دفترچه ارشد امکان ثبت نام در کنکور ارشد 1401 را دارند.

 • مهلت ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد تمدید شد

تمدید مهلت ثبت‌نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ تا تاریخ  ۸ بهمن ماه انجام شد.

متقاضیانی که در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و هفتمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور که در روز‌های ۱۶ تا ۲۷ آذر ماه ثبت‌نام کرده‌اند، تا ساعت ۲۴ امروز ششم بهمن فرصت داشتند تا به منظور مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

 • مهلت ثبت‌نام جاماندگان کنکور ارشد 1401 تا ساعت 24 امشب

 مجددا فرصت ثبت‌نام برای متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ و بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور تا جمعه ۸ بهمن تمدید شد.

سازمان سنجش فرصت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و هفتمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور را تا جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ تمدید کرد.

 • 20 بهمن ۱۴۰۰

ثبت نام با تاخیر کنکور کارشناسی ارشد 1401 آغاز شده و تا 30 بهمن ادامه دارد.

 • ۵ هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد ثبت‌نام کردند

با توجه به مطالبی که از سوی سازمان سنجش کشور منتشر شد، ظرفیت کنکور ارشد افزایش یافت تا تعداد داوطلبین بیشتری در این آزمون شرکت کنند.

 • ۴۷۱ هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کردند

 آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

 • 28 شهریور ۱۴۰۰

زمان ثبت نام کنکور ارشد سال 1401 از 16 تا 23 آذر بوده و زمان برگزاری آن در روزهای 28 و 29 و 30 اردیبهشت ماه 1401 تعیین شده است.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزییات مربوط به برگزاری کنکور ارشد و زمان امتحان کنکور ارشد آزاد و سراسری بپردازیم. از آنجایی که این دو کنکور ادغام شده است، خبرهای جداگانه برای برگزاری زمان آزمون ارشد سراسری و آزاد منتشر نشده و هر دو آزمون در یک روز برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری آزمون را نیز اعلام کردیم که روزهای 28،29، 30 ام اردیبهشت ماه می باشد. به علاوه یک سری نکات دیگر مربوط به دریافت کارت و نحوه دریافت آن نیز بررسی گردید که در این راستا گوشزد نمودیم تمامی داوطلبان باید کارت ورود به جلسه خود را همراه داشته و آن را در سر جلسه ارائه دهند. این کارت از طریق وبسایت سازمان سنجش ارائه می شود که تاریخ ارائه آن نیز معمولاً یک یا چند روز قبل از برگزاری آزمون خواهد بود. اگر پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات ببشتری در این رابطه داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری چه زمانی است؟

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری همانند سال های قبل در اردیبهشت ماه میباشد.

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد سراسری  1401 چه تاریخی میباشد؟

همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم، هر ساله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد یک هفته قبل آزمون امکانپذیر میباشد.

آیا کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد جدا گانه در دو تاریخ برگزار میشود؟

خیر ، کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد همانند سال‌های اخیر به صورت هم‌زمان با هم صورت می‌پذیرد.

نظرات

 1. خدا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

  سلام کنکور ارشد 12 اسفند 1401 میباشد

 2. ......
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام ببخشید من فیزیک پیام نور تهران شرقم چطور میتونم ثبت نام کنم برا کنکور ارشد

  • JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید در بازه آذر ماه اقدام کنید.

 3. محمود
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام برای ثبت نام قبل از تاریخ برگزاری کنکور ارشد به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام، برای ثبت نام قبل از تاریخ برگزاری کنکور ارشد باید به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید.

 4. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام، قبل از برگزاری کنکور ارشد چگونه می توان اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کرد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام، سلام قبل از زمان مقرر برای برگزاری کنکور ارشد باید در زمانی که اطلاع داده می شود با مراجعه به سایت سازمان سنشج اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایید.

 5. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام، تاریخ برگزاری کنکور ارشد چه زمانی می باشد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام، برای کسب اطلاع از تاریخ برگزاری کنکور ارشد با ایران تحصیل همراه باشید و اطلاعیه های مار را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور