ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

برگزاری کنکور ارشد 1402 + زمان بندی دقیق و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱
برگزاری کنکور ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 همانند سال‌های اخیر با ادغام شدن کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد، به صورت هم‌زمان با هم صورت می‌پذیرد و هر یک از داوطلبان با انجام ثبت نام تحصیلات تکمیلی، می‌توانند در هر دو دانشگاه به صورت هم‌زمان شرکت نمایند. بنابراین هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب دانشگاه آزاد و سراسری برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. از آنجایی که زمان امتحان کنکور ارشد سراسری و آزاد یکسان است، کارنامه اولیه نیز برای هر دو دانشگاه به صورت مشترک ارائه می شود. پس علاوه بر زمان آزمون ارشد سراسری، کارنامه نیز به صورت مشترک ارائه می شود و تنها انتخاب رشته به صورت جداگانه انجام خواهد شد.

آزمون ارشد سراسری برای سال 1402 در 12و 11 اسفند ۱۴۰۲برگزار شده است. نتیجه اولیه آن در دهه دوم خرداد ۱۴۰۲ و نتیجه نهایی آن در دهه اول شهریور 1402مشخص می شود. در حالی که در سال های قبل کرونا این آزمون در اردیبهشت ماه یا تیر ماه برگزار می شد. بیماری کرونا باعث شد در تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تغییراتی ایجاد شود.

در زمان برگزاری کنکور ارشد شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان در گروه های آزمایشی مختلف می باشیم. ثبت نام کنکور  ارشد در تمامی گروه‌های آزمایشی صورت می‌پذیرد. داوطلبان گزینه‌های مختلفی در رابطه با انتخاب دانشگاه مورد علاقه خود خواهند داشت می توانند در ثبت نام دانشگاه مربوطه شرکت نمایند. کمک گرفتن در هر کدام از مراحل بالا یکی از تخصص های کارشناسان ایران تحصیل است که شما می توانید با شماره تلفن 9099075307 با آن ها تماس گرفته و در همه شرایط با آن ها مشورت کنید.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری در سال‌های اخیر تغییر یافته است. خوشبختانه برای داوطلبانی که مشغول به تحصیل می‌باشند، می‌توانند انتخاب واحد خود را به صورتی انجام دهند که با توجه به آن، بتوانند به راحتی واحدهای دانشگاهی خود را با موفقیت پشت سر بگذرانند و همچنین برای کنکور ارشد نیز، خود را آماده نمایند.

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم کنکور ارشد در دو روز متوالی پنجشنبه و جمعه 11 و 12 اسفند ماه ۱۴۰۲ برگزار شده است. با توجه به گروه‌های آزمایشی مختلف، تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری متفاوت بود. به طوری که این آزمون در دو  نوبت صبح و عصر برگزار شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد وارد شوید.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری

🔔 اطلاعیه 🔔

زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری همانند سال های اخیر ادغام گردیده و در یک آزمون برگزار خواهد شد.

به علاوه نتایج اولیه کنکور ارشد دانشگاه آزاد با سراسری مشترک است؛ یعنی یک کارنامه اولیه ارشد منتشر می شود که در آن رتبه و تراز قبولی داوطلبان در دانشگاه های دولتی و آزاد درج خواهد شد. انتهای این کارنامه کد دسترسی به انتخاب رشته ارشد آزاد درج می شود که افراد علاقه مند به این مرکز می توانند با آن در سامانه مربوطه دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در سال‌های گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جداگانه متقاضیان خود را با توجه به سایت دانشگاه آزاد ثبت نام می‌نمود. معمولاً زمان برگزاری کنکور ارشد این دانشگاه نیز، حدودا دو سه ماه پس از زمان آزمون کارشناسی ارشد سراسری بود و همین مسئله موجب خستگی داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده بودند می‌گشت.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری و دانشگاه آزاد همانند ثبت نام ارشد آن ها ادغام گردیده است، بنابراین مشکلات قبلی از بین رفته و نیازی به مطالعه منابع مختلف برای آزمون دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت. همچنین بسیاری از هزینه‌ها برای داوطلبان با این ادغام از بین رفته است.

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری در تمامی گروه‌های آزمایشی هم‌زمان با کنکور سراسری ارشد می‌باشد و بنابراین در زمان انتشار اطلاعیه مبنی بر دریافت کارت ورود به جلسه، در صورتی که به هنگام ثبت نام، دانشگاه آزاد را انتخاب نموده‌ باشید، می‌توانید در آزمون مربوطه شرکت نموده و کارنامه اولیه خود را هم زمان با دانشگاه سراسری دریافت نمایید. برای اطلاع دقیق از شهریه ارشد دانشگاه آزاد  و تکمیل ظرفیت ارشد آزاد  با مشاورین مرکز ایران تحصیل با شماره تلفن 9099075307 در ارتباط باشید .

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد کلیک کنید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد

کارت ورود به جلسه آزمون معمولاً یک هفته قبل از زمان امتحان کنکور ارشد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، بنابراین برای دریافت کارت ورود به جلسه در هیچ‌ یک از گروه‌های آزمایشی، نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود و با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org می‌توانید پس از انتشار اطلاعیه، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایید.

توصیه ما به کلیه داوطلبان گرامی، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در زمان مقرر می‌باشد. اولاً به علت شلوغ بودن خطوط در روزهای پایانی، ممکن است داوطلبان موفق به دریافت کارت خود نگردند و همچنین در زمان برگزاری کنکور ارشد امکان ویرایش اطلاعات موجود در کارت ورود به جلسه وجود نخواهد داشت. بدیهی است هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده با اطلاعات مستند داوطلب، تخلف محسوب می‌گردد و با توجه به قانون و ضوابط با داوطلبان خاطی برخورد خواهد گردید. بنابراین حتماً قبل از زمان برگزاری کنکور ارشد نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایید. در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده داوطلب خواهد بود.

🔔 اطلاعیه 🔔

پس از ثبت نام کنکور ارشد، کلیه داوطلبان جهت حضور در جلسه باید کارت خود را نیز دریافت نمایند. زمان دریافت آن نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون مشخص خواهد شد.

برای اطلاع از زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت سنجش مراجعه شود.

توجه داشته باشید که همراه داشتن این کارت برای حضور در جلسه کنکور الزامی است.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد

برای انجام فرایند  ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری روی عبارت کلیک نمایید .

سامانه اطلاع رسانی کارشناسی ارشد ایران تحصیل

ایران تحصیل خدمات مختلفی را به کلیه داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف و همچنین مقاطع مختلف ارائه می نماید. تلاش متخصصین ایران تحصیل، رفع نیاز تمامی داوطلبان عزیز در هر یک از گروه های آزمایشی می باشد. اطلاع رسانی در رابطه زمان برگزاری کنکور ارشد یکی از خدمات این سایت و سامانه مربوط به آن خواهد بود.

زمان امتحان کنکور ارشد برای تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی را دارند، بسیار مهم است، زیرا برنامه ریزی هر یک از داوطلبان با توجه به این زمان صورت می پذیرد و باید خود را به صورت کامل برای زمان برگزاری کنکور ارشد آماده نمایند. به همین دلیل یکی از موارد مهم برای تمامی این داوطلبان، اطلاع از زمان دقیق این آزمون می باشد. مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد   از جمله خدمات مرکز مشاوره ایران تحصیل است .

برای اطلاع از زمان امتحان کنکور ارشد و انتخاب رشته آزمون ارشد می توانید از سامانه اطلاع رسانی ایران تحصیل استفاده نمایید. زمان امتحان کنکور ارشد با توجه به این سامانه قابل دریافت خواهد بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به بهترین نحو از اطلاعات مورد نظر آگاهی یابید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

 

اخبار کنکور ارشد 1402

🟢 انتشار کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد 1402

در حال حاضر سازمان سنجش امکان مشاهده کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد 1402 را فراهم کرده است. شما می توانید با ورود به سایت سازمان سنجش آن را مشاهده کنید. امکان جستجو کلیدهای اولیه سوالات با کد رشته امتحانی و عنوان دفترچه آزمون وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن ها را درج کرده و دریافت کنید.

 

🟢 کاهش ساعات و سوالات آزمون کارشناسی ارشد برای سال های آینده

دکتر عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش در نشستی بیان کرد، برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در سال های آینده با تغییرات اساسی مواجه خواهد شد. او گفت کنکور در سال های آینده در یک روز برگزار می شود. تعداد سوالات در آن کاهش یافته و مدت زمان آزمون کم می شود. در حال حاضر مدت زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 4 ساعت تا 4 ساعت و نیم است که این زمان زیادی می باشد. لذا قصد داریم در سال های آینده مدت زمان برگزاری آزمون ارشد را به 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم کاهش دهیم.

 

🟢 الکترونیکی شدن برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در سال های آینده

دکتر عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش، بیان کرد در سال های آتی برگزاری آزمون های ارشد و دکتری الکترونیکی خواهد شد. او گفت روند الکترونیکی کردن آزمون ها در حال اجرا است و دوره آزمون های کاغذی به سر رسیده است. لذا باید در کشور از امکانات جدیدی برای برگزاری آزمون ها استفاده کنیم. 

اخبار کنکور ارشد

 

خلاصه مطلب

افرادی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دارند باید از تاریخ برگزاری آن اطلاع داشته باشند. در حال حاضر آزمون کارشناسی ارشد 1402 در 11 و 12 اسفند ماه ۱۴۰۲ برگزار شده است و شما باید منتظر اعلام نتایج آن در خرداد ماه باشید. در حال حاضر آزمون کارشناسی ارشد سراسری با آزاد ادغام شده است و شما می توانید تنها برای یک آزمون خود را آماده کنید، ولی در انتخاب رشته می توانید همه دانشگاه های سراسری  و آزاد را مد نظر قرار دهید. این کار هزینه داوطلبان را برای ثبت نام و تهیه منابع آزمونی کاهش داده است.

در سال های اخیر تاریخ برگزاری کنکور ارشد به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر یافته است. به همین دلیل این آزمون در اسفند ماه سال ۱۴۰۲ برگزار شده است. در حالی که در سال های قبل در اردیبهشت ماه و تیر ماه برگزار می شد. لذا لازم است شما هر ساله با تغییرات احتمالی ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد آشنایی داشته باشید. به همین دلیل هر گونه سوال و مشکلات خود را می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در میان بگذارید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری چه زمانی است؟

تاریخ برگزاری آزمون ارشد سراسری قبلا در اردیبهشت ماه بود، اما در سال های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است.

دریافت نتایج اولیه کنکور ارشد سراسری  1402 چه تاریخی میباشد؟

همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم، شما می توانید نتایج اولیه کنکور ارشد 1402 خود را در نیمه دوم خرداد ماه دریافت کنید.

آیا کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد جداگانه در دو تاریخ برگزار می شود؟

خیر، کنکور ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد در سال‌های اخیر به صورت هم‌زمان با هم صورت برگزار می شوند.

نظرات

 1. مهمان
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۲

  خدا شفاتون بده. اسفنده ۱۴۰۲ هنوز نیومده بعد شما تاکید دارین کنکور در اون تاریخ برگزارشده🙄 بعد نتایج اولیه رو هم می‌شه خرداد ۱۴۰۲ دید. یعنی قبل از کنکور می‌شه نتیجه رو دید. سعی کنین زیاد اطلاعات ندین به مردم.

  • علی اکبر
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام شما اطلاعی از کنکور ارشد 402دارید .چه زمانی هست واسه ثبت‌نام

   • مشاور اقازاده
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

    وقت بخیر
    گویا بازده زمانی کارشناسی ارشد برای مهر ماه امکان پذیر میباشد اما مجدد شما سامانه را بررسی کنید

 2. رضا.
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام
  می خواستم بدونم که اطلاعات دقیقی در مورد برگزاری کنکور ارشد به صورت الکترونیکی در سال 1402 دارید؟ اگه اطلاعات دقیقی منتشر شده میشه اعلام کنید؟ چجوری میشه کنکور ارشد الکترونیکی داد؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   واحد الکترونیکی ازمون مجزا برگزار نمیکند برای مشاوه و راهنمایی بیشتر نیازه با مجموعه تماس بگیرید

   • علی اکبر
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۵

    سلام دوستان و بزرگان جمع من موندم که الان 22اردیبهشت 1402 هیچ اطلاعی از ثبتنام کنکور سراسری ارشد ندارم و هیچ کجا هم نوشته نشده .خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید که چه تاریخی باید ثبت‌نام انجام بشه

    • مشاور اقازاده
     ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

     وقت بخیر
     گویا بازده زمانی کارشناسی ارشد برای مهر ماه امکان پذیر میباشد اما مجدد شما سامانه را بررسی کنید

 3. سمیه.
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام وقت بخیر
  الان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 برنامه جدیدی وجود نداره؟ برای وزارت بهداشت چی؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام
   اگر مانند امسال برگزار شود، اسفند ماه زمان برگزاری ارشد خواهد بود و حدودا 2ماهقبل از ان زمان ثبت نام می باشد

 4. مرضیه
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  ببخشید اطلاع ندارید ارمون ارشد ۱۴۰۲برا رشته حقوق پنجشنبه یازدهم یا جمعه صبح دوازدهم اسفند برگزار میشه ؟

  • مشاور محمدی
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت به خیر
   تاریخ برگزاری آزمون مجموعه های شناور 11اسفند و مجموعه های اصلی 12 اسفند می باشد.بعد از دریافت کارت ورود به جلسه زمان و محل آزمون مشخص می شود.

 5. خدا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

  سلام کنکور ارشد 12 اسفند 1401 میباشد

 6. ......
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام ببخشید من فیزیک پیام نور تهران شرقم چطور میتونم ثبت نام کنم برا کنکور ارشد

  • JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید در بازه آذر ماه اقدام کنید.

 7. محمود
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام برای ثبت نام قبل از تاریخ برگزاری کنکور ارشد به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام، برای ثبت نام قبل از تاریخ برگزاری کنکور ارشد باید به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید.

 8. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام، قبل از برگزاری کنکور ارشد چگونه می توان اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کرد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام، سلام قبل از زمان مقرر برای برگزاری کنکور ارشد باید در زمانی که اطلاع داده می شود با مراجعه به سایت سازمان سنشج اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود نمایید.

 9. رضا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام، تاریخ برگزاری کنکور ارشد چه زمانی می باشد؟

  • irani
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام، برای کسب اطلاع از تاریخ برگزاری کنکور ارشد با ایران تحصیل همراه باشید و اطلاعیه های مار را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور