ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

برنامه ریزی تیزهوشان نهم 1401 + 3 روش برنامه ریزی رتبه ها

برنامه ریزی تیزهوشان نهم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برنامه ریزی تیزهوشان نهم روی نتیجه قبولی شما و میزان امتیازی که کسب می کنید، تاثیر به سزایی خواهد داشت. افرادی که برای این موضوع یعنی برنامه ریزی دقیق زمان می گذارند، قطعاً می توانند نتیجه بسیار بهتری را نسبت به دیگران بگیرند. اگر شما هم قصد شرکت در آزمون تیزهوشان نهم را دارید می توانید با استفاده از کمک مشاوران جدول برنامه ریزی برای تیزهوشان نهم را به درستی تنظیم کرده و با یادداشت کردن ساعات مطالعه خود نتیجه ای عالی را از آزمون بگیرید. فراموش نکنید که روشی ثابت برای برنامه ریزی درسی نهم برای قبولی در تیزهوشان وجود ندارد و هر فردی باید جدول برنامه ریزی هفتگی نهم مخصوص به خود را دریافت کند. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره و برنامه ریزی تیزهوشان نهم ، برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم ، مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان و معرفی بهترین منابع آزمون تیزهوشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

اطلاعیه :

برای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم، حتماً زمان بندی های مربوط به ثبت نام، توزیع کارت و اعلام نتایج را در نظر داشته باشید.

 

 

برنامه ریزی تیزهوشان نهم و معرفی منابع مناسب

در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، شما با دو نوع سوالات رو به رو خواهید شد که شامل، استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی یا هوش می شود. برای سوالات استعداد تحلیلی یا هوش نیاز است منابع مربوط به سوالات هوش را مطالعه کنید و برای سوالات استعداد تحصیلی، لازمه است به دروس ریاضی، علوم، ادبیات فارسی، تاریخ و جغرافی و اجتماعی و درس قرآن و پیام های آسمانی تسلط خوبی داشته باشید. برای برنامه ریزی تیزهوشان نهم حتماً تمرکز خود را روی کتب درسی بگذارید و بعد به مطالعه کتب کمک درسی بپردازید.

برای درس ریاضی، مطالعه کتب ریاضیات اندیشمند نهم به دهم و کتاب مبتکران، ریاضیات تیزهوشان خیلی سبز و فارابی، توصیه می شود.

برای درس علوم مطالعه کتاب علوم تجربی نهم خیلی سبز و علوم تیزهوشان گل پلاس ( مربوط به نشر گل واژه ) توصیه می شود.

برای درس ادبیات فارسی مطالعه کتاب های ادبیات قلمچی، خیلی سبز و مبتکران که البته مبتکران سطح بالاتری دارد، توصیه می شود.

برای مجموعه مطالعات اجتماعی ( شامل دروس جغرافی، تاریخ و اجتماعی ) و قرآن ( شامل دروس پیام های آسمانی و قرآن ) کتاب 1+31 استان تیزهوشان از انتشارات خوارزمی ( نشر پویش ) را توصیه می کنیم که می تواند کمک کننده باشد.

 

 

جدول برنامه ریزی برای تیزهوشان نهم

 

 

روش درس خواندن برای تیزهوشان

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم آزمون تیزهوشان نهم با پایه ششم متفاوت می باشد و به همین دلیل داشتن برنامه مطالعاتی متفاوت برای این مقطع توصیه می شود.

 یکی از تفاوت های عمده مربوط به منبع سوالات است. در سوالات آزمون نهم ما استفاده از کتب درسی و مفاهیم درسی را نیز می بینیم به همین دلیل باید برای مطالعه کتب درسی نیز زمان بگذارید.

علوم، از جمله دروس مفهموی و حفظی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. برای تقویت سطح علمی خود در این درس نیاز است. اگر در این درس امتیاز خوبی کسب کنید می توانید درصد قبولی خود را بالاتر ببرید.

ریاضی نیاز به تمرین و تکرار زیادی دارد. برای اینکه دراین درس مهارت خوبی کسب کنید نیاز است هم به صورت تستی و تشریحی به مطالعه آن بپردازید.

 برای دروس فارسی، جغرافی، تاریخ و اجتماعی، پیام های آسمانی و قرآن باید در کنار مطالعه تشریحی، زمانی را برای زدن تست نیز بگذارید.

 

 

چگونه برای آزمون تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟

با توجه به حساسیت‌هایی که در برنامه ریزی تیزهوشان نهم وجود دارد، تنها یکبار امکان ثبت نام در این مقطع وجود خواهد داشت. لذا به دلیل حساسیت‌های این مسئله لازم است به برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم بپردازید. قبولی در این آزمون باید به صورت باشد که دانش آموزان به راحتی و بدون اذیت شدن به مطالعه دقیق بپردازند.

برنامه ریزی تیزهوشان روی دیگری دارد و آن هم مربوطه به اولیای محترم می‌باشد. متأسفانه برخی از داوطلبان با فشارهای اضافه و زیادی که بر دانش آموزان خود می‌آورند موجب می‌گردد که استرس زیادی به دانش آموز وارد گردد. با توجه به پیش رو داشتن مراحل سخت‌تر و کنکور در آینده ، موجب کاهش اعتمادبه‌نفس و همچنین وارد نمودن استرس به آنان می‌گردد.

برای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان به صورت واقع بینانه اقدام به برنامه ریزی نمایید. آنچه در رابطه با برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم مهم است، به موضوع عمل کردن به برنامه باز می‌گردد. بنابراین صرف داشتن برنامه ریزی موجب موفقیت نخواهد شد. قبل از برنامه ریزی، بهتر است بر روی افکار خودکار تمرکز کنید و خود را باور داشته باشید.

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم لازم است به گونه‌ای باشد که داوطلبان بتوانند سرعت تست زنی خود را افزایش دهند. زیرا برخی از داوطلبان به هنگام آزمون دچار مشکل کمبود زمان می‌گردند. برنامه ریزی می‌تواند به صورت هفتگی و یا روزانه و حتی ماهانه صورت پذیرد. به هرحال قبولی در آزمون تیزهوشان با توجه به سطح سؤالات و همچنین تعداد داوطلبان متقاضی بستگی خواهد داشت. بنابراین دقت عمل بسیار نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌نماید.

در درجه اول باید شرایط خودتان را از نظر میزان زمان آزادی که دارید و همچنین نقاط قوت و ضعف تان در نظر بگیرید. در مرحله بعدی نیاز است با توجه به ضرایبی که دروس دارند، برای کسب نمره مورد نیاز برای هر درس زمان مناسبی را بگذارید.

 در آزمون تیزهوشان نهم علاوه بر زمانی که برای سوالات استعداد تحلیلی می گذارید، نیاز است برای سوالات استعداد تحصیلی نیز زمان گذاشته و مطالب کتب درسی را نیز به خوبی مطالعه کنید.

تعداد سوالات و ضرایب دروس در آزمون تیزهوشان نهم به شرح زیر است:

 

 

درس تعداد سوال ضریب
ریاضی 20 سوال ضریب 3
علوم تجربی 17 سوال ضریب 2
زبان و ادبیات فارسی 15 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 15 سوال ضریب 1
هدیه های آسمان 8 سوال ضریب 2

 

 

برای اینکه بتوانید منابع استعداد تحصیلی و تحلیلی را به خوبی پوشش دهید، نیاز است که برنامه ریزی را دقیق انجام دهید. پیشنهاد ما استفاده از دفترها برنامه ریزی است. سعی کنید منعطف باشید و براساس ویژگی هایی که خودتان دارید، برنامه ریزی را انجام دهید. به طور مثال اگر برای خواندن دروس حفظی علاقه بیشتری دارید، سعی کنید در ساعات ابتدایی مطالعه این دروس را قرار دهید و یا اگر به طور مثال صبح ها درس های تان را بهتر می خوانید برای صبح خود برنامه ریزی فشرده تری بکنید.

در برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان نهم نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید تا نتیجه بهتری از برنامه خود بگیرید :

داشتن برنامه هفتگی و ماهیانه را فراموش نکنید. اگرچه مشاوران توصیه می کنند بین برنامه ریزی هفتگی و ماهیانه، برنامه ریزی هفتگی می تواند نتیجه بهتری برای شما داشته باشد.

 اهمیت مدرسه را دست کم نگیرید؛ زیرا مدرسه جایی است که شما بیشترین یادگیری را در آنجا خواهید داشت. برای یادگیری بهتر نیز پیشنهاد ما به شما گوش دادن با تمام تمرکز در کلاس درس و سپس مرور مطالب آموخته شده در منزل است.

 یادداشت برداری نیز از جمله موارد بسیار مهمی است که بسیاری از دانش آموزان اهمیت آن را دست کم می گیرند. اگر دوست دارید در آزمون نتیجه بهتری بگیرید، حتما یادداشت برداری را سرلوحه کارهای خود قرار دهید.

 مرور درس ها و نکات مهم را نیز فراموش نکنید.

 

 

برنامه ریزی درسی نهم برای قبولی در تیزهوشان

 

 

چگونه خود را برای آزمون تیزهوشان آماده کنیم؟

همانطور که برنامه ریزی و مطالعه مهم است، آمادگی برای این آزمون نیز بسیار مهم می باشد.  آمادگی برای آزمون شامل، نداشتن استرس، حفظ آرامش و بسیاری موارد دیگر می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که داشتن استرس تا حدی که مشکلی ایجاد نکند، می تواند مفید هم باشد؛ اما اگر بیش از حد استرس داشته باشید و همچنین این موضوع مانع از انجام کارهای روزانه شما شود، می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد نماید.

 برای داشتن آمادگی بالاتر در آزمون تیزهوشان، موضوع مهم بعدی، حل کردن تست های فراوان است. افرادی که تست بیشتری حل می کنند، قطعاً می توانند نتیجه بهتری از آزمون خود بگیرند.

 

 

نکات مهم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان

یکی از مسائل مهم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان، تست زنی است. پس حتماً تست زیاد بزنید و سعی کنید روش های مدیریت زمان را بیاموزید.

اگر سر جلسه آزمون حس کردید، اطلاعاتی را که قبلاً خوانده اید فراموش کرده اید نگران نشوید، زیرا این به خاطر استرس است سعی کنید نفس عمیقی بکشید و دوباره تمرکز خود را روی سوالات بگذارید.

سعی کنید تا دقایق آخر سر جلسه بنشینید و مجدد سوالات را خوانده و جواب های تان را بررسی کنید.

 

 

برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

پیش‌خوانی یکی از نکات مهمی است که ما به شما پیشنهاد می دهیم. با پیش خوانی می توانید یادگیری خود را در کلاس چندین برابر کنید.

برنامه‌ریزی نیز از جمله ارکان مهم است که باید حتماً به صورت مکتوب باشد.

برای مطالعه خود هدف تعیین کنید.

برنامه ریزی کوتاه مدت و هفتگی داشته باشید.

به خودتان باور داشته و توانایی های خودتان را بشناسید.

در ابتدا با هدف های کوچک شروع کنید.

از حل تشریحی تمارین غافل نشوید.

روش شخصی خود را برای مطالعه داشته باشید.

 

 

آشنایی با مشکلات رایج داوطلبان در سر جلسه آزمون تیزهوشان

همانطور که در موارد فوق هم بررسی کردیم آمادگی برای حضور در جلسه آزمون بسیار مهم است. افرادی که آمادگی بیشتری برای حضور در جلسه آزمون دارند، می توانند نتیجه بسیار بهتری بگیرند. ما در ادامه قصد داریم رایج ترین مشکلاتی را که داوطلبان در جلسه آزمون با آن رو به رو هستند، بررسی کنیم.

  • مدیریت زمان
  • تکنیک های غلط در حدس زدن پاسخ درست
  • اشتباهات سهوی و ناخواسته مانند بی دقتی!

مدیریت زمان بسیار مهم است. یکی از تکنیک های مهم برای مدیریت زمان این است که شما سوالات را بتوانید دسته بندی کنید و در ابتدا به سوالات ساده تر پاسخ داده و در مراحل بعدی سوالات سخت تر و زمان بر را حل کنید.

مورد بعدی تکنیک تست زنی در هنگام وجود شک بین دو گزینه است. هنگامی که بین دو گزینه شک داشتید، حتماً یکی از گزینه ها را بزنید زیرا یکی از آن دو حتماً درست خواهد بود.

مورد بعدی وجود دو گزینه مخالف و متناقض است که در این موارد به احتمال زیاد 80 درصد پاسخ در یکی از این دو گزینه خواهد بود.

اگر دو گزینه از نظر معنایی مشابه یکدیگر بودند یا هردو یک معنا داشتند، هر دو غلط خواهند بود.

اگر در سوالات کنکور، درس هایی مثل ریاضی، فیزیک و شیمی که مسئله زیاد دارند، با روش های کوتاه پاسخ داده می شوند و اگر راه حل شما طولانی شد، یعنی راه را اشتباه رفته اید.

برای هر درس زمان تعیین شده را در نظر داشته باشید.

 

 

جدول برنامه ریزی هفتگی نهم

 

 

برنامه ریزی قبولی در تیزهوشان نهم با استفاده از اصول این آزمون و همچنین با توجه به افزایش سرعت مطالعه و همچنین تست زنی همراه خواهد بود.

 

 

برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم

با توجه به سن کم و همچنین تجربه اندکی که دانش آموزان در رابطه با برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم دارند. داشتن یک مشاور و یا متخصص در کنار آن ها می تواند بسیار کمک کننده و همچنین ثمربخش باشد. به این نکته دقت داشته باشید که این آزمون و شرکت در آن تنها یکبار برای دانش آموزان پایه متوسطه اول امکان پذیر می باشد. بنابراین تلاش در جهت درست می تواند موفقیت فرد را تضمین نماید.

بخشی از برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم به موضوع فنون تست زنی برای آزمون تیزهوشان باز می گردد. بنابراین داوطلبان با استفاده از این فنون در همان زمان مطالعه، می توانند بر آنها مسلط شوند و به راحتی جزو اسامی قبول شدگان این آزمون قرار گیرند. بنابراین برنامه ریزی تنها یک بعدی نخواهد بود و لازم است به تمامی جوانب آن دقت شود.

با توجه به اینکه برخی از سوالات آزمون تیزهوشان از منبع و کتب درسی نمی باشند، لذا این موضوع موجب می گردد که داوطلبان با فنون ها و یا حتی بعضا کتاب های مختلف برای قبولی در آزمون آشنا شوند. مطالعه برخی از کتاب ها و همچنین منابع مختلف می تواند موجب آشنایی داوطلبان با این گونه سوالات گردد و آمادگی را برای متقاضیان عزیز فراهم نماید.

 

 

برای قبولی در تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟

یکی از عمده سوالاتی که داوطلبان آزمون تیزهوشان می پرسند در رابطه با میانگین ساعت مطالعه است. مهم ترین نکته ای که در این رابطه باید بدانید این است که میزان ساعاتی که برای هر درس اختصاص می دهید، بستگی به ضریب آن درس خواهد داشت. یعنی اگر شما قصد مطالعه ریاضی را در یک روز دارید، به دلیل ضریب بالای این درس نسبت به سایر دروس باید ساعت بیشتری را برای مطالعه آن اختصاص دهید. علاوه بر این قوت و ضعف دانش آموزان در دروس نیز تعیین کننده میزان ساعات مطالعه خواهد بود. یعنی اگر فردی به طور مثال در علوم نسبت به ریاضی ضعیف تر باشد، باید ساعات بیشتری را برای مطالعه این درس اختصاص دهد.

 

 

تاثیر خانواده در قبولی دانش آموزان در آزمون تیزهوشان چیست؟

خانواده ها می توانند با ایجاد محیطی آرام و به دور از هیاهو، به داوطلبان برای گرفتن نتیجه بهتر کمک نمایند.

همچنین استفاده از خدمات مشاوره در این حوزه نیز می تواند به دانش آموزان کمک بسیاری نماید.

 

 

تجارب تیزهوشانی های قبول شده در آزمون پایه نهم

افراد بسیاری در آزمون مدارس تیزهوشان قبول می شوند که ما در این قسمت قصد داریم برخی از نظرات آن ها در رابطه با جو مدارس و نحوه مطالعه آن ها برای دروس را ذکر کنیم تا به شما در داشتن برنامه ای بهتر و دقیق تر کمک کرده باشیم.

یکی از دانش آموزان مدرسه علامه حلی می گوید که داوطلبان تیزهوشان باید برای درس ریاضیات وقت و انرژی بیشتری بگذارند. زیرا افرادی که امتیاز خوبی در این درس می گیرند می توانند نسبت به دیگران جلوتر بوده و با اختلاف موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان شوند.

داوطلبی دیگر که در مدارس تیزهوشان مشهد قبول شده می گوید، به خودش سخت نگرفته و آرامش و انگیزه ای که داشته منجر به موفقیت وی شده است. همچنین این داوطلب به دانش آموزان توصیه می کند که حتماً شب قبل از آزمون خواب خوبی داشته و صبحانه کامل را فراموش نکنند.

داوطلب بعدی که در مدارس تیزهوشان اهواز قبول شده می گوید، آرامش او در جلسه بسیار کمک کننده بوده است. این داوطلب خاطر نشان می کند که برخی از دوست های هم رده او به دلیل استرس زیاد در سر جلسه موفق به کسب نمره قبولی نشده اند.

داوطلب بعدی که در تهران قبول شده می گوید، برای قبولی در آزمون تیزهوشان تنها تلاش و برنامه ریزی نیاز است وهوش معیار تعیین کننده ای برای قبولی نخواهد بود.

 

 

اطلاعیه :

در برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به این نکته توجه داشته باشید که سوالات هم به صورت تحصیلی و هم به صورت تحلیلی خواهد بود.

 

 

جدول برنامه ریزی درسی پایه نهم

 

 

مشاوره و برنامه ریزی تیزهوشان نهم

والدین عزیزی که به سایت ایران تحصیل برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی وارد شده اند توصیه می نماییم که هرگز اجازه ندهید آرزوهای شما موجب به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی فرزندتان گردد. قطعا این موضوع که شما طرفدار پیشرفت و آینده فرزندتان می باشید بسیار منطقی است ولی این مسئله نباید موجب وارد نمودن استرس به فرزندتان و یا خدشه وارد کردن به روحیه آنان گردد.

قبولی در آزمون تیزهوشان نهم کاملا امکان پذیر می باشد تنها کافی است که با برنامه ریزی و با اصول آن پیش بروید. هرگز به این موضوع فکر نکنید که قبولی سخت و غیر ممکن می باشد. قطعا بخشی از این آزمون علاوه بر هوش ، به حضور ذهن شما باز می گردد. بنابراین چنانچه آمادگی ذهنی را برای پذیرش داشته باشید، به راحتی می توانید در این آزمون پذیرفته شوید.

داشتن یک مشاور در کنار شما داوطلب عزیز ، می تواند موجب موفقیت شما گردد. بنابراین اطلاع دقیق از سوالات و همچنین تجارب دانش آموزان پذیرفته شده سال های گذشته و علت های عدم پذیرفته شدن دانش آموزان در سال های مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل آشنایی با این تجارب بسیار می تواند موجب موفقیت شما گردد که در همین زمینه شما می توانید با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و با دانش آموزان پذیرفته شده و اساتید طراح سوال آزمون های تیزهوشان مشاوره بگیرید.

 

 

اخبار پیرامون آزمون تیزهوشان نهم به دهم

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در خبرها آمده است که زمان آزمون جمعه 27 خرداد ماه خواهد بود.

کارت ورود به جلسه

در خبرها آمده است که کارت ورود به جلسه روز پنجشنبه 26 خرداد ماه توزیع می شود.

نحوه دریافت کارت

در خبرها آمده است که کلیه مراحل ثبت نام و دریافت کارت به صورت اینترنتی می باشد.

 

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزییات جدول برنامه ریزی برای تیزهوشان نهم بپردازیم و به سوالات داوطلبان در رابطه با برنامه ریزی درسی نهم برای قبولی در تیزهوشان پاسخ دهیم. افرادی که با کمک مشاوران جدول برنامه ریزی هفتگی نهم را دریافت می کنند، قطعاً می توانند نتیجه بسیار بهتری از این آزمون را بگیرند. در صورتی که نیاز به کمک برای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم را داشتید، می توانید با ما در تماس باشید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان نهم ، برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم ، دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به نکات متعددی باید توجه شود که از جمله آن ها می توان به نحوه طراحی سوالات و تعیین ساعت مناسب برای هر درس اشاره نمود.

آیا برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم با ششم متفاوت است؟

بله کاملاً متفاوت است زیرا سوالات به صورت متفاوتی طرح خواهند شد.

برای دریافت برنامه ریزی آزمون تیزهوشان نهم می توان از ایران تحصیل کمک گرفت؟

بله ایران تحصیل در این خصوص می تواند به شما کمک نماید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور