ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ از سؤالات همیشگی داوطلبان کنکور علوم تجربی است. محبوبیت این رشته خصوصاً در سال‌های اخیر، رقابت شدیدی را برای داوطلبان گروه آزمایشی تجربی فراهم نموده است. افراد برای قبول شدن در این رشته باید به طور مکرر تلاش کرده و تمامی منابع این آزمون را به خوبی مطالعه نمایند. علاوه بر این، آن ها باید با ضرایب دروس عمومی و اختصاصی رشته تجربی آشنا باشند. لازم به ذکر است تا بدانید که ضرایب دروس تجربی در هر یک از رشته‌ها متفاوت می‌باشند.برای قبولی صددرصد در پزشکی با ما در مقاله همراه باشید.

برای قبولی در این رشته ابتدا باید از منابع کنکور علوم تجربی اطلاع دقیقی را بدست آورید. زیرا اساس کار و مطالعه شما کتب مورد نظری است که مطالعه خواهید نمود. به یاد داشته باشید که منابع نظام جدید کنکور سراسری تجربی در سال‌های اخیر تغییر نموده است. به همین دلیل قبل از ثبت نام از این تغییر به خوبی آگاه شوید تا بتوانید در کنکور تجربی موفقیت لازم را به دست آورید. برای آشنایی با منابع آزمون می توانید با مشاوران ارتباط برقرار کنید تا از جدیدترین موضوعات کنکور نیز اطلاع یابید. مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل تمامی اطلاعات را به طور دقیق در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل تمامی اطلاعات کنکور اعم از منابع آن، سوالات سال های گذشته و … را در اختیار داوطلبان قرار داده و با جدیدترین متدهای مشاوره ای، قبولی آن ها را در کنکور به صورت 100 درصد تضمین می نمایند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما کافی است بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد سامانه شوید.

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

 

چگونه رشته پزشکی قبول شویم؟

در پاسخ به سوال برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ باید عرض کنیم برای قبولی صددرصد در پزشکی، باید اصولی را دانسته و رعایت کنید. در واقع، با دانستن چند اصل شما می توانید تلاش های خود را افزایش داده و در این رشته قبول شوید. برخی از مهم ترین اصول قبول شدن در رشته پزشکی، شامل موارد زیر می باشند: 

 

اهداف خود را به طور کامل شناسایی کنید

باید گفت برای شناسایی اهداف خود، ابتدا باید خودتان را بشناسید، شاید شنیدن این جمله کمی عجیب به نظر برسد. اما حقیقت این است که عمل به این جمله بسیار مهم است. انسان‌ها به دنبال نیازها و اهداف خود در حرکت‌ اند. بنابراین، ابتدا نیازهای خود را بشناسید، زیرا این نیازها به اهداف شما برای حرکت تبدیل می شوند. قبل از اینکه به دنبال پاسخ سوال بالا باشید، ابتدا بهتر است در رابطه با شخصیت خود اطلاعات لازم را کسب نمایید.

به عنوان مثال: آیا از اراده قوی برای قبولی و همچنین تلاش و پشتکار برای اخذ مدرک پزشکی برخوردارید؟ آیا از صبوری لازم برای انجام وظیفه در این حرفه بهره‌مند هستید؟ پاسخ این سؤالات می‌تواند اطمینان شما را در رابطه با مناسب یا نامناسب بودن انتخاب رشته تعیین نماید. 

 

 

چگونه رشته پزشکی قبول شویم؟

 

 

امید و انگیزه داشته باشید

برای قبولی صددرصد در پزشکی امید داشته باشید. من حتما در رشته پزشکی قبول می شوم، بله کاملا درست است؛ همین جمله را با خودتان تمرین کنید. با خودتان بگویید من به راحتی می توانم قبول در رشته پزشکی قبول شوم، کافی است تلاش کنم. یکی از پاسخ هایی که می توان به سوال برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ داد، همین تلقین مثبت است. تلقین مثبت بسیار کارساز می باشد و هر یک از داوطلبان کمک می نماید تا در آینده در این رشته ها پذیرفته شوند.

 

برای کسب اطلاعات درباره تضمین قبولی در رشته پزشکی وارد شوید.

 

از تجربه های رتبه های برتر استفاده کنید

از داوطلبان گروه تجربی که در سال های گذشته شرکت کرده اند و موفق به پذیرش در رشته پزشکی شده اند، نیز می توانید سوال کنید. تجربه را می توان یکی از مهم ترین عواملی دانست که راه و چاه را به شما نشان می دهد و از بسیاری از سردرگمی ها نجاتتان خواهد داد. یکی از رتبه های برتر انتخاب رشته تجربی، بیان کرده است: « برای قبولی در رشته پزشکی نه به حرف دیگران گوش کردم و نه ناامید شدم. بلکه با کمک مشاورم و تلاش های مکرر خودم توانستم بهترین رتبه را بدست آوردم. » لذا، شما عزیزان هم این نکته را در نظر گرفته و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

 

برنامه ریزی درستی داشته باشید

شما داوطلبان عزیز برای قبولی در رشته پزشکی باید یک برنامه درست و اصولی داشته باشید. در واقع، شما باید برنامه ای را طراحی کنید که هم بتوانید طبق آن تمامی دروس عمومی و اختصاصی را بخوانید، هم بتوانید تست بزنید. علاوه بر این، شما باید برنامه ای داشته باشید که  بتوانید به میزان کافی استراحت کرده و تفریح کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که حتی اگر تمام کتاب های دنیا را نزد خود جمع آوری نمایید اما برای مطالعه آن برنامه ریزی نداشته باشید، نخواهید توانست موفقیت لازم را به دست آورید. برای داشتن یک برنامه خوب، بهتر است که از مشاوران کمک بگیرید؛ زیرا، آن ها می توانند برنامه ای را طراحی کنند که حاوی تمامی موارد ذکر شده باشد.

 

 از ضرایب درسی رشته تحصیل خود اطلاع داشته باشید

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، شما داوطلبان عزیز باید از ضرایب درسی رشته خود اطلاع داشته باشید. زیرا، هر یک از ضرایب درسی برای رشته های مختلف متفاوت می باشد. به طور مثال: ضریب درس زمین شناسی در رشته تجربی در زیر گروه اول، صفر است اما در زیر گروه دوم یک می باشد. بنابراین، دانستن این ضرایب درسی برای تمامی رشته های الخصوص رشته تجربی، اهمیت بسیار زیادی دارد. برای آشنایی با این ضرایب می توانید با مشاوران در ارتباط بوده و از آن ها اطلاعات کاملی را دریافت کنید. مشاوران ما نیز در ایران تحصیل جدیدترین اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار می دهند.

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل، با ارائه جدیدترین اطلاعات و اخبار در رابطه با ضرایب درسی و منابع کنکور، شما را راهنمایی کرده و قبولی شما را در کنکور تضمین می کنند. برای برقراری ارتباط با آن ها کافی است تا بر روی لینک زیر کلیک کرده و با وارد سامانه مشاوره تحصیلی شوید. 

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

 

منابع کنکور تجربی را شناسایی کنید

شما عزیزان باید حتما با منابع کنکور تجربی آشنا باشید و طبق آن ها، مطالعه را آغاز کنید. مشاوران ایران تحصیل به شما اطلاعات کاملی از تمامی منابع ارائه می دهند که باید پس از آشنایی با آن ها، کتاب های تست مربوط به آن منابع را تهیه کرده و تست زنی را آغاز کنید. فراموش نکنید که تست زدن یکی از مهم ترین کارهایی است که می تواند قبولی صددرصد در پزشکی را تضمین کند. زیرا، شما عزیزان در هنگام تست زدن با نحوه طراحی سوالات کنکور به خوبی آشنا می شوید. 

 

 

منابع کنکور تجربی را شناسایی کنید

 

 

دروس عمومی را تقویت نمایید

یکی از اشتباهاتی که داوطلبان گروه علوم تجربی برای قبولی در رشته مورد علاقه خود همانند رشته پزشکی دارند بحث اهمیت ندادن به دروس عمومی است. بدیهی است که تاثیر دروس تخصصی بسیار بیشتر از دروس عمومی است اما اگر نگاهی به درصدهای کارنامه قبولی پزشکی بیندازید، حتما متوجه این مساله خواهید شد که درصدهای عمومی برای داوطلبان هر یک از این رشته ها بالا می باشد.

 

با دروس و واحدهای رشته پزشکی آشنا شوید

برای قبولی صددرصد در پزشکی، شما داوطلبان عزیز بهتر است که به طور کامل با دروس و واحدهای رشته پزشکی، آشنا شوید. زیرا، این کار می تواند آشنایی شما را با دروس و واحدهای این رشته شود و همچنین موجب می شود شما با توجه به این آشنایی قبولی در رشته پزشکی را نزدیک تر احساس کنید. علاوه بر این، باید اطلاعات کاملی در رابطه با آینده شغلی خود و چارت درسی رشته مد نظرتان نیز بدست آورید. 

 

اطلاعات کاملی در رابطه با رشته و دانشگاه مد نظر خود به دست آورید

شما عزیزان باید اطلاعات کاملی در رابطه با دانشگاهی که می خواهید در آن قبول شوید، بدست آورید. زیرا، دانشگاه های سراسری برای پذیرش دانشجو از بین انتخاب رشته کنکور، ظرفیتی مشخص دارند و فقط برخی از رتبه ها را پذیرش می کنند. بنابراین، اگر می خواهید که در دانشگاه سراسری قبول شوید، باید بدانید که دانشگاه مد نظرتان، در آن سال چند دانشجو پذیرش می کند. 

 

روش مطالعه صحیحی داشته باشید

یکی از پاسخ های ما به سوال برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ همین مورد است. روش مطالعه یکی از موارد بسیار مهمی است که می تواند شما را برای قبولی در این رشته کمک نماید و یا موجب عدم موفقیت شما داوطلبان عزیز گردد. زیرا کند خوانی، تند خوانی و غیره اصول و قواعد خود را دارد. شما داوطلبان گرامی برای این که بتوانید به درستی مطالعه کنید، باید عادات مطالعه خود را بررسی کنید. زیرا، برخی از عادات مطالعه ممکن است که نادرست باشند و سبب شوند تا شما به شیوه ای غلط مطالعه داشته باشید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که برای قبولی در این رشته پرطرفدار، باید با علاقه درس بخوانید. برای آشنایی با روش های مطالعه رشته تجربی افراد برتر، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

 

برای مطالعه مقاله روش های مطالعه نفرات برتر کنکور ریاضی و تجربی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

در آزمون های آمادگی دوره ای شرکت کنید

شما داوطلبان عزیز، می توانید برای آشنایی با سوالات کنکور، در آزمون های آمادگی دوره ای شرکت کنید. شما با شرکت در این آزمون ها علاوه بر آشنایی با سوالات، می توانید بدانید که در چه سطحی قرار دارید و خودتان را با رقبا مقایسه کنید. زیرا، چند روز پس از شرکت در این آزمون ها جواب آن از سمت سایت سنجش انتخاب رشته اعلام می شود و شما می توانید رتبه خود را مشاهده نمایید. 

 

در آزمون های آمادگی دوره ای شرکت کنید

 

به طور مکرر تست بزنید

تست زنی می تواند در حکم تمرین برای قبولی و آمادگی عمل کند. به همین دلیل، هر یک از شما داوطلبان عزیز می توانید با استفاده از مطالعه دقیق و تحلیل و آنالیز هر یک از سوالات، کمترین اشتباه را هنگام کنکور داشته باشید و قبولی صددرصد در پزشکی را در آینده خود ببینید. علاوه بر این، تمرین و تکرار تست ها سبب می شود تا شما سوالات را به طور مکرر مشاهده نموده و در زمان کنکور سریع تر به آن ها پاسخ دهید. اما، به یاد داشته باشید که برای افزایش سرعت خود رد زمان تست زدن، بهتر است که روش های تست زنی سریع را بدانید. مشاوران ما به شما داوطلبان عزیز جدیدترین روش های تست زنی را آموخته و در این راه پر از فراز و نشیب شما را یاری می رسانند. 

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل شما داوطلبان عزیز را با روش های تست زنی سریع آشنا کرده و با مشاوره VIP به صورت 24 ساعته شما را پشتیبانی می کنند. برای برقراری ارتباط با آن ها بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد آکادمی ایران تحصیل شوید. 

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

از مشاوران خوب کمک بگیرید

در نهایت، به یاد داشته باشید که برای این که بتوانید تمامی موارد را به خوبی انجام دهید، باید از یک مشاور با تجربه و ماهر کمک بگیرید. زیرا مشاوران می توانند به شما عزیزان کمک کنند تا برنامه ریزی خوبی داشته باشید و بتوانید با روشی صحیح مطالعه کنید. علاوه بر این، شما را با تمامی منابع کنکور تجربی آشنا کرده و نکات قبولی را به شما خواهند گفت. داشتن مشاوره تحصیلی مزایای دیگری نیز دارد که می توانید با مطالعه مقاله زیر به تمامی آن ها پی ببرید. 

 

برای مطالعه مقاله مشاوره تحصیلی کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

جدیدترین اخبار رشته پزشکی

کلید اولیه آزمون ارتقاء دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی منتشر شد

کلید اولیه سؤالات چهل و یکمین دوره امتحانات ارتقا دستیاری و گواهینامه تخصصی در ۲۶ رشته تخصصی پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و دستیاران می توانند بر اساس رشته، کلید اولیه آزمون را مشاهده کنند.

رای ۸۲ درصد از پرونده پزشکی به نفع بیمار صادر شد

رئیس کل نظام پزشکی زنجان تعداد پرونده‌های تشکیل شده در سال گذشته در مورد تخلفات پزشکی را ۷ هزار و ۵۰۰ فقره اعلام کرد و گفت: ۸۲ درصد آرای این پرونده‌ها به نفع بیمار بوده است که این موضوع بیانگر این است که سازمان نظام پزشکی در دفاع از حقوق مردم تعارف ندارد و سازمان نظام پزشکی مدافع حقوق مردم است.

تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی دانشگاه آزاد

متقاضیان می توانند از ساعت ١٢ ظهر روز چهارشنبه ۲۹ تیر تا ساعت ١٣ ظهر روز شنبه اول مرداد ۱۴۰۲ برای ثبت یا ویرایش انتخاب های خود اقدام کنند.

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

خلاصه مطلب
ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل به سوال شما مبنی بر برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای قبولی صددرصد در پزشکی، بهتر است که از یک مشاور خوب و با تجربه کمک بگیرید. فراموش نکنید که پیش از انتخاب مشاور حتما تحقیق کرده و سپس نسبت به دریافت آن اقدام کنید. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه و مشاوره رتبه های برتر، می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری رسانده و شما را یاری کنند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید در زیر این مقاله کامنت گذاشته و یا بر روی لینک ها موجود در مقاله کلیک نمایید.
برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 
3.8/5 - (11 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای قبولی در رشته پزشکی چگونه باید برنامه ریزی کنیم؟

یکی از راه های قبولی در رشته پزشکی درس خواندن بر طبق برنامه ای اصولی و کمک گرفتن از مشاوری خبره است که ما در اختیار شما می گذاریم.

برای پزشک شدن روزی چند ساعت باید مطالعه مفید داشته باشیم؟ 

با توجه به جامعه آماری رتبه های برتر که در سال های گذشته پزشکی و پیراپزشکی قبول شده اند روزانه 8 تا 14 ساعت مطالعه با توجه سطح شما.

آیا رتبه های کنکور برای قبول شدن در رشته پزشکی هزینه کرده اند؟

هزینه برای موفقیت در کنکور حتما لازم است و بیشتر شبیه یک سرمایه گذاری مطمئن است اما بوده اند افراد انگشت شماری که در این مسیر کمتر هزینه کرده اند.

 

نظرات

 1. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  با معدل 18.15 کل. دیپلم گرفته شده سال 96 میشه امسال 1402 پزشکی قبول شد؟یا باید بالای 19 باشه؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به نمرات دروس مختلف میتوان در این زمینه اظهار نظر کرد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. محمد
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام من دیپلمم رشته حسابداریه تغییر رشته دادم دانشگاه تربیت بدنی خوندم لیسانس تربیت بدنی دارم معدل دلنشگاهمم شده ۱۷ نظام قدیم باید دیپلمم رو تغییر بدم تو کنکور پزشکی شرکت کنم یا بدون دیپلمم میتونم لطفا راهنماییم کنین

  • maleki
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دیپلم شما به نظام جدید باید تغییر پیداکند.

 3. مریم پیرهادی
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی گرافیک دارم و هیچ درسی رو یادم نیست ، بخوام شروع کنم درس بخونم و در رشته ی پزشکی قبول بشم ، باید چه کارهایی انجام بدم ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی باید دروس تخصصی رشته تجربی رو بخونید.
   دیپلمتون نظام جدیده؟

 4. فاطمه زنگنه
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  من دانش آموز ساله دوازدهم هستم
  مدرسه غیر انتفاعی درس میخونم با دبیرای عالی
  به خاطر مشکلات روحی تابستون رو ازدست دادم
  از الان بخونم میتونم رشته و دانشگاه مورد علاقم یعنی دانشگاه تهران قبول بشم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. منوچهر قشمی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام تلفنتون کلا اشغاله
  چطوری ک من با رتبه 33 هزار کشوری حتی آزاد و خودگردان پرستاری کنکور 1401 در نیومدم در حالی ک طرف با 94 هزار سال 1400 قبول شده ماجرا چیه

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   سلام وقت بخیر شما شرایط قبولی در رشته پرستاری را ندارید

 6. رضا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام ببخشید من رشتم الکترونیک بوده و الان سربازیمم تموم شده میشه اقدام برای پزشکی کرد ایا میشه نمیشه

  • bahraii
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 7. ک
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم ولی متأسفانه زیاد درس نمیخونم نمره هام پایین بود معدل دیپلمم 13.65 شد میخام بدونم برای پزشکی میشه کنکور داد و تو یکسال با برنامه ریزی شدنی هست؟

  • aghazade
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام
   باتوجه به اینکه این رشته جزو رشته های پرطرفدار و سخت است نیازه شما برنامه ریزی درست و قبل از فارغ التحصیلی اقدام به ترمیم معدل انجام دهید

  • eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقتتون بخیر..مورد های پایین تر از سماهم وجود داشته اما توانستند نتیجه های خوب رقم بزنند..همچی بستگی به میزان تلاش شما دارد

 8. مهراب
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام روزتون بخیر
  بنده در رشته فنی مدرک دیپلم دارم آیا در کنکور رشته علوم تجربی ۱۴۰۳ بخواهم شرکت کنم بالفرض که قبول شدم آیا میتوانم در دانشگاه با مدرک دیپلم فنی ثبت نام کنم یا نه ؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 9. سهراب
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  سلام روزتون بخیر بنده در رشته فنی دیپلم دارم میخوام برا کنکور علوم تجربی 1403 بخونم آیا بالفرض در زمانیسلام شبتون بخیر دوستان عزیز
  اگه لطف کنید برادرانه بنده را راهنمایی کنید سپاسگزار شما خواهم بود
  بنده دیپلم رشته الکتروتکنیک

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   سلام میتونیدکنکوربدیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. مصطفی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

  سلام بنده دیپلم رشته الکتروتکنیک دارم میخوام برای کنکور 1403 بخونم آیا بنده در صورتی که قبول شدم میتوانم دانشگاه ثبت نام کنم؟

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین حال حاضر دیپلمه های نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند و میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند.

 11. محمدصالح
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام وقتتون بخیر
  من یازدهمم و سال بعد یعنی 1402 کنکور دارم
  بعد دروس عمومی برای کنکور حذف شده و بجاش 40 درصد ثوابق تحصیلی سال اخر یعنی دوازدهم ثبت شده و زیرگروه هم حذف شده
  بعد من سهمیه 25 درصد دارم
  متاسفانه امسالم بخاطر مشکلات خانوادگی درسم خیلی افت کرد یعنی معدلم از 18/84 اومد 11
  تابستان هم میخوام دهم و یازدهم رو کنکوری ببندم
  خواستم ببینم من با توجه به شرایطم تا چه رتبه ای پزشکی قبولم؟
  ممنونم از راهنمایی شما 🌹

  • alizadeh
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر . شما باید برای کنکور سراسری برنامه ریزی ویژه بعلاوه آزمون های متعدد آزمایشی شرکت کنید و روش های تست زنی را یاد بگیرید . برای دریافت مشاوره می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 12. امیرمحمّد علی زاده
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  با سلام خدمت شما و آرزوی سلامتی

  ببخشید حدااقل باید چه رتبه ای بیاوریم برای رفتن به رشته پزشکی .؟
  من سال نهم هستم و میخوام تجربی بخونم.
  ممنون از پاسخ های خوب شما و توجه به سؤالات ما.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقت بخیر رتبه بسته به سهمیه و شهر و نوع دانشگاه و سوابق تحصیلی متغیر هستش برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 13. Maryam
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام من معدل نهاییم نه هستش و معدل دیپلمم چهارده و نیم اگر با رتبه زیر هزارپزشکی قبول بشم موقع ثبت نام دانشگاه ایرادری نمیگیرن برای معدلم؟,

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام
   شما براساس رتبه و تراز نهاییتون انتخاب رشته می کنین و اگه قبول بشین منعی ندارین

 14. Samine
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام امسال سال نهم منه سال پیش معدلم رو شدم ۱۹.۳۸ ومعدل کل هفتمم هم شدم ۱۹.۱۴ صدم می دونم که صدم های پایین بخاطر بعضی وقتا تنبلی کردنم هست ولی امسال میخوام معدلم رو بالای ۱۹.۷۰ بشم
  آیا با معدلای سال قبلم خوبه برای پزشکی

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام
   ملاک اصلی شما برای رشته پزشکی .رتبه کنکور سراسری شماست

 15. Yekta
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام هزینه مشاوره چقدره وآیا موثر است
  من امسال میرم کلاس دهم دوست دارم پزشکی قبول شم و میخوام یک برنامه ریزی مفید داشته باشم که حتما حتما پزشکی قبول شم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام و درود مشاورران ایران تحصیل از افراد نخبه و تک رقمی کنکور سال های پیش هستن و حتما می تونن راهی رو که خودشون رفتن رو بهتون یاد بدن و بهترین مشاوره تحصیلی رو ارائه بدن .

 16. نگین
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام
  من امسال دهم میرم و رشته تجربی هستم
  سال نهم معدلم ۱۹.۸۶ بود با اینکه امتحانا حضوری بود
  عاشق اینم که پزشکی قبول شم
  و از امسال برای کنکور میخوام بخونم
  به نظر شما چه کتاب های کمک درسی خوبه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام برای شروع یک برنامه ریزی خوب باید هدف مشخص باشه که شده و رشته پزشکی رتبه بالایی لازم داره که باید تماس بگیری با مرکز اطلاعات بیشتری دریافت کنی

 17. سوگند
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  ببخشید مرکزه شما مشاوره حضوری نداره؟چون من حتما حتما مشاوره حضوری میخوام

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام خیر مرکز مشاور ما غیر حضوری هست

 18. نیاز محمدی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

  چند درصد از داوطلبان حدودا پزشکی قبول میشند میشه بگید

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام قبول شدن در رشته پزشکی خیلی سخته . باید دو سال حداقل روزی 8ساعت بخونی

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   حدودن 14 هزار نفر در رشته های پزشکی دندان و دارو امسال ظرفیت دارن

 19. زهرا عباسی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام من دانشجو ترم ۳ مدیریت هستم میخوام خودمو برای کنکور تجربی اماده کنم و پزشکی قبول شم.
  میخواستم ببینم باید چجوری برنامه ریزی کنم تا قبولیم ۱۰۰در۱۰۰ باشه و این گه من تونم وقتی جواب کنکور اومد و من قبول شده بودم،مرخصی یا یه چیزی که اول بتونم فارق التحصیل این رشته بشم بعد پزشکی و شروع کنم

  • moshaverarshad
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام خانم عباسی
   اینک شما ابتدا بخوایین کنکور ثبت نام کنید باید انصراف بدین ن اینک منتظر بمونید که قبول میشد یا نه
   برای برنامه ریزی کنکور تجربی میتونین با مشاوران تخصصی کار کنید تا بهترین نتیجه رو کسب کنید

 20. mardin
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام من کلاس هفتمي هستم و در تيزهوشان هستم ، و خيلي به رشته پزشکي علاقه دارم بايد چيکار کنم تا در کلاس نهم رشته تجربي بياورم ؟؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام
   شما با یک‌برنامه‌ریزی مناسب خیلی راحت میتوانید رشته تجربی بردارین و‌در رشته هاس پزشکی قبول شید جهت بهرمندی از برنامه ریزی مناسب با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 21. علی
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام‌ من دهم تجربی هستم برای موفقیت در رشته پزشکی چه توسیهای هست…و ایا مهم است که برنامه ریزی باید داشت…

  با تشکر…

 22. اشکان دریک
  ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام من امسال سال دوم هستم واز الان دارم شروع میکنم راهنمایی و برنامه ریزی میم
  خوام

  • مشاور ارشد
   ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام اشکان جان خدا قوت برای دریافت مشاوره تحصیلی مداوم و موثر باید زیر نظر یکی از‌ مشاوران ایران تحصیل که متشکل از رتبه های تک رقمی کنکور سراسری سالهای پیش هستن قرار بگیری برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

 23. حسین
  ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام من سال ۸۹ دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم میخوام تو کنکور تجربی و قبولی رشته ی پزشکی شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید چه کارهایی باید برای شروع کردن انجام بدم

 24. Najafi
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام من دیپلم انسانی سال ۸۷ رو دارم و میخوام برای کنکور پزشکی امسال خودم رو آماده کنم و نیاز ب کمکتون دارم ممنونم میشم اگه منو راهنمایی کنید

  • dr-naqizade
   ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۴

   سلام و وقت بخیر نجفی جان
   شما با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید راهنمایی های لازم صورت بگیره

 25. آترا
  ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام ببخشید من میخوام سال بعد برم تجربی الان که نهمم و خیلی دوست دارم دندانپزشک بشم ولی میترسم قبول نشم چیکار کنم آیا لازمه از الان کاری شروع کنم

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام و وقت بخیر
   برای قبول شدن در شته پزشکی و دندانپزشکی نیاز به برنامه ریزی دارین که شما با مشاورن تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون برنامه ریزی کنند

   • ب
    ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۷

    سلام من کلاس ششم هستم و خیلی به رشته پزشکی علاقه مند هستم ولی می ترسم قبول نشم
    آیا اگه من تو رشته پزشکی قبول نشم ولی تو امتحان ادبیات قبول شم امکان داره بتونم معلم بشم؟؟؟

    • isaei
     ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

     سلام چه برای قبولی در رشته پزشکی چه سایر رشته ها باید طبق برنامه ریزی برید جلو و هدفمند باشید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)