ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شیوه تسلط بر تست زمان دار زیست

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
تست زمان دار زیست
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان کنکور تجربی به خوبی می دانند که درس زیست از اهمیت فوق العاده ایی برای قبولی در کنکور برخوردار است، به همین دلیل کسب درصد بالا در آن بسیار مهم می باشد. اما یکی از مشکلاتی که داوطلبان این رشته با آن مواجه هستند، تست زمان دار زیست می باشد، چرا که تعداد سوالات کنکور بالا و تنظیم زمان دشوار است. حال سوال این است که زمان استاندارد برای کل سوالات و هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟ 

 

 

برای آگاهی از روش های تسلط تست زمان دار زیست – تکنیک های تند خوانی و مهم ترین فصل های کتاب با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

تست زمان دار زیست را چگونه بزنیم؟

 

تست زمان دار زیست را چگونه بزنیم؟

تست زمان دار زیست را چگونه بزنیم؟

 

پذیرفته شدن در رشته پزشکی و پیرا پزشکی بدون درصد بالا در زیست شناسی تقریبا غیر ممکن است، چرا که این کتاب در زیرگروه های 1، 2، 3 و 4 دارای ضریب 4 می باشد. اغلب متقاضیان کنکور تجربی تمرکز خاصی بر روی این درس دارند و آن را از دروس دیگر بیشتر می خوانند. اما متاسفانه در روز آزمون عملکرد خوبی ندارند. از جمله مسائلی که داوطلبان باید به آن توجه کنند، یادگیری روش تست زنی زیست شناسی کنکور است.

از جمله نکات مهم در تست زنی رعایت زمان استاندارد برای هر سوال می باشد تا بتوان مجموع سوالات را به موقع به اتمام رساند و برخی را پاسخ نداده رها نکنیم. چاره کار، تمرین تست زمان دار زیست در طول دوره مطالعه است. داوطلب باید یاد بگیرید که وقت خود را به طور متناسب بین همه سوالات پخش کند. برای مثال اگر با تست دشواری مواجه شد و یا شک داشت، همه زمان خود را صرف آن نکند و برای بقیه سوالات زمان کم بیاورد.

حال سوال این است که هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟ مسلما زمان پاسخگویی به هر تست در هر درسی با درس دیگر متفاوت است. برای مثال زمان پیشنهاد شده از سوی سازمان سنجش برای هر تست زمین شناسی 48 ثانیه و برای فیزیک 70 ثانیه می باشد. بنابراین نمی توان برای همه دروس زمان یکسانی را در نظر گرفت. در ادامه خواهیم دید که طبق نظر مشاوران باید برای هر تست زیست شناسی چند ثانیه در نظر گرفت.

 

 

برای هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟

 

برای هر تست زیست شناسی چند ثانیه؟

برای هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟

 

صرفا داشتن مطالعه بالا و داشتن روش صحیح مطالعه و مرور نفرات برتر نمی تواند تضمینی برای کسب درصد بالا در زیست شناسی یا هر درس دیگری باشد. متاسفانه برخی از داوطلبان از تاثیر تمرین تست زنی زمان دار غافل اند و با اینکه انرژی و زمان زیادی را صرف این کتاب می کنند اما تمام زحماتشان هدر می رود. گاهی نیز مشکل اصلی در نداشتن تمرین تست زمان دار زیست است که منجر به نداشتن مدیریت زمان می شود.

همانطور که می دانید دروس تخصصی کنکور تجربی عبارتند از زمین شناسی، زیست شناسی، ریاضی، فیزیک و شیمی که در مجموع به 175 سوال می رسد. در این میان بخش زیست شناسی 50 سوال را به خود اختصاص می دهد که طبق زمان بندی پیشنهاد شده از سوی سازمان سنجش برای هر تست 1 دقیقه می باشد. این زمان بر اساس استاندارهای خاصی در نظر گرفته شده و می توان در صورت داشتن با این زمان به سوالات پاسخ داد. 

گاهی برایتان سوال باشد که نفرات برتر چگونه می توانند در این زمان به همه یا بخش  زیادی از سوالات پاسخ صحیح دهند؟ شیوه معمول سازمان سنجش این است که تست ها را در سه سطح آسان، متوسط و دشوار طراحی می کند. در مورد پرسشهای آسان که معمولا اغلب داوطلبان مشکلی ندارند و به طور میانگین پاسخ می دهند. اما بیشترین مسئله متقاضیان در تنظیم برای پاسخگویی به سوالات متوسط و به رو به بالا می باشد.

 

 

نکاتی برای تسلط در تست زمان دار زیست

حال که اهمیت زمانبدی را در پاسخگویی به تست ها متوجه شدیم، بهتر است از شیوه ها و تکنیک های نفرات برتر هم اطلاع پیدا کنیم. البته علاوه بر این ها نکته های دیگری نیز وجود دارد که مشاوران ما می توانند شما را به بهترین شیوه راهنمایی کنند. 

 

1. توجه به سوال

حتما شما هم این جمله را زیاد شنیده اید که نصف جواب در خود سوال نهفته است. این موضوع در مورد درس زیست شناسی بیش از هر درس دیگری اهمیت دارد. یک بی توجهی کوچک که می تواند به اشتباه بزرگی منجر شود، این است که طراحان سوال برای گول زدن کنکوری ها از قیدهای منفی استفاده می کنند. مثلا  قیودی مثل نیست، برخلاف، همانند، بعضی، اغلب، همواره، تقریبا و همیشه در خیلی از سوالات به کار می رود.

متاسفانه بسیاری از داوطلبان به دلیل اینکه می خواهند در زمان صرفه جویی کنند، با عجله و سرسری سوال را خوانده و بر اساس یک درک اشتباه، مربع پاسخنامه را علامت می زنند. چاره حل این مشکل، تمرین روش های تست زنی سریع در روزهای قبل از کنکور است. اگر در طول دوره مطالعه به قدر کافی مهارت کسب کرده باشید، با این قبیل تله های طراحان کنکور آشنا خواهید شد و دیگر به دام نمی افتید.

 

2. انتخاب بهترین کتب تست

درس زیست به دلیل جزئیات زیادی که دارد، دارای حساسیت بالایی نیز هست. توصیه می کنیم که حتما از منابع تست با کیفیت انتخاب کنید. سعی کنید به جای اینکه چند کتاب را یک بار بخوانید، یک کتاب خوب را چند بار بخوانید و مرور کنید. در کتاب های تست استاندارد به این سوال که هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟ توجه می شود و شما می توانید هم با سوالات مهم آشنا شوید هم زمان را مدیریت کنید.

 

3. شکل ها در تست زمان دار زیست اهمیت بالایی دارند

یکی از منابع مهم سوال در درس زیست شناسی، اشکال داخل کتاب است. برای مثال، ممکن است شکلی را در جلسه آزمون ببینید و از شما خواسته شود نام و وظیفه یا کابرد قسمت مورد نظر را در بین گزینه ها پیدا کنید. در برخی موارد نیز بخش های بسایر جزئی و ریز مورد سوال قرار می گیرد تا دقت و دانش داوطلب سنجیده شود.

 

4. مباحث و فصل های مهم را شناساسی کنید

یکی از بهترین تکنیک های درس خواندن کنکور زیست در سال های اخیر این است که مباحث به صورت مفهومی خوانده شوند. بنابراین سعی کنید فصل های مهم و مرتبط به هم را شناسایی کنید. برای مثال، فصل های 1 تا 3 زیست دو، و 1 و 2 پیش دانشگاهی و قسمتی از فصل 8 آن همگی به موضوع سلولی-مولکولی اختصاص دارند. زمانی که هر کدام از این فصل ها را خواندید، مطالب را با هم تطبیق دهید و روابط و علت معلول ها را پیدا کنید.

 

 

روش های تمرین تست زمان دار زیست از نگاه برترین ها

 

روش های تمرین تست زمان دار زیست از نگاه برترین ها

روش های تمرین تست زمان دار زیست از نگاه برترین ها

 

شاید بد نباشد که از تجربیات تست زمان دار زیست رتبه های کنکور تجربی که توانسته اند درصد بالایی را کسب کنند، بهره ببریم. متین جمالیان که در سال 95 توانست به درصد 93 در زیست شناسی برسد، می گوید: خودم از نكات كتاب استنباط ميكردم و سعي مي‌كردم ذهن طراح را بخوانم و مانند طراحان فكر كنم. اگر نكته اي بود به جاي اينكه فقط همان نكته را حفظ كنم،‌ سعي مي‌كردم با استفاده از آن ذهنم را خلاق‌تر كنم .

او ادامه می دهد که همیشه سعی می کردم که یاد بگیرم چگونه می توان چنين نكاتي را از بخش هاي ديگر هم استخراج كرد و نحوه استخراج نكات را به بخش‌هاي ديگر كتاب درسي تعميم مي‌دادم. وقتی از نفرات برتر می پرسیم برای هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟ و چطور می توان پاسخ ها را بموقع داد، بیشترین پاسخی که دریافت می کنیم، تمرین، تمرین و تمرین است، چه در خواندن کتاب اصلی و چه در تست زدن. 

استفاده از دی وی دی ها، فیلم های آموزشی و بهترین اساتید کنکور ایران برای درسی مانند زیست شناسی می تواند بسیار کمک کننده باشد. البته شیوه استفاده از فیلم های آموزشی را هم باید بلد باشید و بین خواندن و تماشای فیلم تعادل برقرار کنید. یادتان نرود که اثر یادداشت برداری بر تقویت حافظه و تثبیت مطالب آموخته شده بیش از 70 درصد است. بنابراین به هر روشی که درس می خوانید، حتما حتما نکات مهم را یادداشت برداری کنید.

خلاصه مطالب

در این مطلب تلاش کردیم تا برخی از شیوه های یادگیری تست زمان دار زیست را آموزش دهیم. اگر نمی دانید که هر تست زیست شناسی چند ثانیه ؟ و با وجود خواندن زیاد، باز هم نمی توانید به درصد بالایی برسید، می توانید از مشاورین ایران تحصیل که تجربه بالایی در آموزش جدیدترین تکنیک های مطالعاتی به کنکوری ها دارند، از طریق شماره تماس های مندرج در دفترچه از ساعت 8 صبح تا 1 شب و همه روزهای هفته ارتباط و راهنمایی بگیرید.

 

 

مطالب

معرفی بهترین کتاب زیست کنکور از نظر رتبه های برتر

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در کنکور برای هر هر تست زیست شناسی چند ثانیه؟

تعداد سوالات درس زیست شناسی در دفترچه رشته تجربی 50 تست می باشد. طبق زمان پیشنهادی از سوی سازمان سنجش هر تست 1 دقیقه می باشد.

چگونه برای تست های درس زیست شناسی زمان بندی کنیم؟

برای اینکه بتوانید در زمان کنکور به همه سوالات برسیدو زمان کم نیاورید، باید در طول سال تمرین کنید و بدانید که هر تست زیست باید در چند ثانیه پاسخ داده شود.

چرا با وجود خواندن زیاد، باز هم نمی توانیم درصد زیست خوبی در کنکور داشته باشیم؟

علت اینکه درصد زیست بالا نمی شود، می تواند چند مورد باشد. یکی از آن ها تمرین نکردن تست زمان دار زیست است. اما برای اینکه بر این درس مسلط شوید، می توانید از مشاورین ما در ایران تحصیل کمک بگیرید. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 اعلام شد. افرادی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور تجربی را دارند ابتدا باید از شرایط ثبت نام در این رشته‌ها اطلاعات کامل را به دست آورده و سپس برای اسم...
 • نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور

  نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور 1403 | ایران تحصیل

  دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل یکی از بهترین روش‌هایی بسیار مفید برای داوطلبان کنکور سراسری به شمار می‌رود. با استفاده از این تاییدیه، داوطلبان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه کنکور خود داشته باشند. همان طور که می‌دانید،...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • کارنامه قبولی پرستاری سراسری

  رتبه قبولی پرستاری 1403 + تحلیل کارنامه‌ مناطق قبولی آزاد

  کارنامه قبولی پرستاری سراسری می‌‌تواند شما را با درصد دروس و رتبه قبولی پرستاری سراسری آشنا سازد. چرا که با بررسی کارنامه پرستاری متوجه خواهید شد برای مطالعه هر درس لازم است چقدر زمان صرف کنید و بر کدام یک...
تماس با مشاور