ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بهترین کتاب زیست کنکور از نظر رتبه های برتر

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
کتاب زیست کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در رقابت تنگاتنگ کنکور رشته تجربی و بخصوص قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی، خواندن کتاب زیست کنکور یکی از بزرگترین دغدغه های داوطلبان است. در این میان انتخاب کتاب مناسب یکی از حساس ترین مراحل مطالعه است. برای این مورد معرفی بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي می تواند بسیار راه گشا باشد.

 

 

برای آگاهی از بهترین کتاب زیست کنکور – روش های تست زنی و مهم ترین فصل ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

روش های مطالعه کتاب زیست کنکور

 

کتاب زیست کنکور را چطور بخوانیم؟

کتاب زیست کنکور را چطور بخوانیم؟

 

همانطور که می دانید کتاب زیست در هر سه پایه متوسطه از بخش های مختلفی اعم از ژنتیک، بدن انسان، باکتری ها، ویروس ها، آغازیان و قارچ ها، گیاهی، جانوری و سلولی تشکیل شده اند. هر کدام از این بخش ها نیز دارای زیربخش های مختلفی هستند و سوالات زیادی را در کنکور تجربی به خود اختصاص می دهند.

نکته دیگر، وجود عکس های بسیار در کتاب زیست کنکور می باشد. شاید در تمام کتاب ها عکس وجود داشته باشد، اما نکته قابل توجه این است که عکس های این کتاب یکی از مهم ترین قسمت های سوال خیز هستند. بنابراین از آن ها سرسری رد نشوید و جزئیات آن ها را با دقت نگاه و حفظ کنید.

به دلیل مجزا شدن کتاب نظام قدیم و نظام جدید، تفاوت های کوچک و بزرگی در مطالب دیده می شود. از طرفی به دلیل اینکه کنکور نظام جدید قدمت چندانی ندارد، روش مطالعه زیست نظام جدید دارای ابهاماتی است. اگر تسلط بر این کتاب برایتان دشوار است و با نحوه طرح سوالات آشنایی ندارید، می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید.  

 

 

بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي  چه ویژگی هایی دارد؟

 

بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي  چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي  چه ویژگی هایی دارد؟

 

رشته تجربی مانند تمام رشته های دیگر دارای دروس عمومی و تخصصی می باشد. اما تمام دانش آموزان این رشته از اهمیت بالای این کتاب آگاهند. اگر نگاهی به ضریب این درس در تمام زیرگروه های تجربی بیاندازید متوجه دلیل مهم بودن آن خواهید شد.

کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳ نیز مانند سال های گذشته در تمامی رشته های زیرگروه 1، 2 و 3 دارای ضریب 4 و در زیرگروه 4 دارای ضریب 2 می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که یکی از رموز موفقیت در کنکور تجربی، آشنایی و تسلط کامل بر مباحث مهم زیست در کنکور  است. در ادامه ویژگی های بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي را بررسی می کنیم.

 

 

اسامی معتبرترین کتب تست و کمک آموزشی زیست

تنوع و تبلیغات کتاب های کنکوری چه در سطح شهر و چه در رسانه ها، انتخاب رابرای داوطلبان دشوار کرده است. در این میان کتاب زیست کنکور زیست کامل میکروطلایی گاج، فاگوزیست، مهر و ماه، قلم چی،  آی کیو پلاس گاج، ، کتاب موج آزمون (نشر الگو) ، انتشارات خیلی سبز( ابوذر نصری) و کتاب های انتشارات تخته سیاه ( مهدی آرام فر ) همگی از برترین کتاب ها  می باشند.

حال سوال این است که کدام یک از این ها از سایرین بهتر است. از نظر دکتر ابوالحسنی بهترین منبع برای دانش‌آموزان نظام قدیم، کتاب زیست نشرالگو است که تست‌های سراسری و آزمون‌های آزمایشی معتبر را به خوبی جمع‌آوری کرده و درسنامه‌های معقولی دارد.

در مورد کنکور نظام جدید نیز بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي، کتاب های مهر و ماه و زیست میکرو طبقه بندی گاج نقره ایی است. این کتب شامل جمع‌بندی و مرور سریع، بررسی تمامی شکل‌های کتاب درسی، دربردارنده‌ی مباحث زیست دهم، یازدهم و دوازدهم می باشند.

 

نحوه خواندن کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳ به روش رتبه ها

مطالعه کتاب زیست با درس دیگر دارای تفاوت هایی است. دلیل این امر آن است که خط به خط این کتاب می تواند مورد سوال قرار گیرد و نمی توان آن را سرسری گرفت. برای همین بسیاری از داوطلبان از اینکه نمی توانند تمامی جزییات را به خاطر بسپردند و درصد بالایی بزنند، اظهار ناراحتی می کنند. در ادامه خواهیم آموخت که کتاب زیست کنکور  را چگونه بخوانیم. 

 

1. مطالعه کتاب اصلی

نه در درس زیست بلکه تمامی کتب اصلی دبیرستان، مهم ترین مرجع برای کنکور می باشند. برای مثال اگر بپرسید بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي کدام است، پاسخ همگی کتاب اصلی خواهد بود. و اما برای اینکه روی مطالب کتاب کاملا مسلط شوید توصیه می شود که به چند نکته توجه داشته باشید.

اگر به مدرسه می روید، قبل از کلاس یک نگاه اجمالی به فصل پیش رو داشته باشید، اما انتظار نداشته باشید که کاملا مسلط شوید. سپس بعد از کلاس یکبار مطالب را مرور کنید. این کار را در فواصل دیگر نیز تکرار کنید تا درس در ذهنتان ثبت شود. البته این روش برای بعد از فارغ التحصیلی نیز کاربردپذیر است.

 

2. مطالعه کتاب زیست کنکور به همراه کتاب تست

وقتی که شروع به مطالعه کتاب اصلی کردید، درسنامه کتاب تست خود را نیز به همراه آن مطالعه کنید. البته اگر فصل به اصطلاح سنگین و طولانی بود آن را بخش بخش کنید. بعد از اینکه تمام مطالب هر دو کتاب را متوجه شدید آن ها را با هم ترکیب کنید تا ذهن تان به جمع بندی برسد.

در این مدت نکته های استخراج شده را در حاشیه کتاب بنویسید ( توصیه می شود که از حاشیه های خود کتاب برای یادداشت نویسی استفاده کنید). حال شروع به زدن تست های آن فصل کنید. از هیچ سوالی سرسری نگذرید. وقتی که تست زدید مجددا نکته های یاد گرفته شده از تست ها را یادداشت برداری نمایید.

 

3. ترکیبی بخوانید

ترکیبی بخوانید

ترکیبی بخوانید

 

سوالات کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳ مانند همه سال های پیش دارای پیچیدگی هایی خواهد بود. یکی از دلایل سخت بودن سوالات این است که به صورت ترکیبی آورده می شوند. منظور از ترکیبی این است که مثلا در فصل بدن انسان که یکی از پرسوالترین بخش هاست، اگر در فصل های بعد نکته ایی مرتبط با فصل های پیش دیدید آن ها را به یکدیگر ربط دهید.

بهترین روش جمع بندی زیست این است که  خود را طراح سوال تصور کنید. سعی کنید آنقدر کتاب را بخوانید و تست بزنید که آن را در حد تدریس بلد باشید. چرا که اگر قرار باشد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی قبول شوید بایستی درصد کتاب زیست کنکور شما بسیار بالا باشد. برای آشنایی با تکنیک های مطالعه زیست می توانید از متخصصان ایران تحصیل کمک بگیرید.

4. تصاویر را دست کم نگیرید

یک توصیه در بین تمام رتبه های برتر در مورد کتاب زیست کنکور این است که به هیچ وجه از تصاویر کتاب غافل نشوید. در تمامی سال های برگزاری کنکور، بدون شک از شکل ها سوال مطرح می شود. بهتر است شکل ها را با دقت و جزییات بخوانید و یا حتی آن ها را بر روی برگه ایی جداگانه از حفظ بکشید.

 

5. عمقی بخوانید

اگر چه کتاب زیست به عنوان یک درس حفظی محسوب می شود، اما تسلط بر آن تنها با حفظ اتوماتیک وار ممکن نیست. این درس بشدت مفهومی می باشد. حتی اگر شما بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي را در اختیار داشته باشید، در صورتی که آن را به درستی مطالع نکیند، نخواهید توانست که درصد بالایی بزنید.

برای مثال متین جمالیان رتبه 46 کنکور تجربی 95 می گوید که من در ابتدا در درس زیست بسیار ضعیف بودم. اما به مرور یاد گرفتم که بایستی از تک تک بخش ها نکته استخراج کنم و ذهنم را پویاتر نمایم. او با مرور مستمر و بررسی مباحث تست خیز توانست درصد 93 را کسب نماید.

 

6. کلمات ریزی مانند قیود تاثیری بزرگ دارند

یکی از خصوصیات جالب تست های زیست کنکور در سال های اخیر این است که به قیودی مانند همه، اکثر، بیشتر، همه، همیشه و برخی، توجه خاصی می شود. هنگامی که در حال مطالعه کتاب زیست کنکور هستید، سعی کنید دور این قبیل کلمات علامت گذاری و یا آن ها را هایلت نمایید.

 

 

نکات تست زنی کتاب زیست کنکور

 

نکات تست زنی کتاب زیست کنکور

نکات تست زنی کتاب زیست کنکور

 

اگر خواهان درصد بالای زیست در کنکور تجربی هستید،به یاد داشته باشید که تست زنی معجزه می کند. سپس تست ها را بررسی کنید. منظور از بررسی این است که اگر حتی سوالی را درست زدید حتما پاسخ تشریحی آن را نیز بخوانید. این کار تسلط شما را به مطالب صد چندان می کند.

بر عکس این قضیه نیز صادق است. اگر سوالی را به اشتباه پاسخ می دهید اصلا نا امید نشوید. ابتدا به دنبال ریشه اشتباه باشید، سپس توضیحات را به خوبی در ذهن بسپارید و در جایی یادداشت کنید تا بعدا دوباره مرور کنید. چرا که خواندن یکباره هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

برای داشتن سرعت بالا، زمان را نیز در نظر بگیرید. البته در ابتدای مطالعه بهتر است این کار را نکنید. اما در  مراحل بعد به عنوان مثال برای حل 25 تست که از کل فصل مربوطه درنظر گرفته شده  18 دقیقه زمان بگذارید و سپس درصدگیری کنید. این کار سرعت و دقت شما را بالا می برد.

 

 

خلاصه مطالب

در مقاله ای که خواندید سعی شد تا بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي را با ذکر خصوصیات آن ها توضیح دهیم. چنانچه در مورد نحوه مطالعه و تسلط بر کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳ به دنبال راهنمایی هستید، می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب از طریق شماره تماس های مندرج در جدول با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور 99

آموزش روش محاسبات سریع شیمی

کارنامه قبولی رشته مامایی

مشاغل مربوط به رشته تجربی

بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي

رشته های پرطرفدار تجربی کدامند؟ 

روزی چند ساعت زیست بخوانیم؟ 

کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳

3.5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه مطالعه کتاب زیست کنکور ۱۴۰۳چگونه است و چه تفاوتی با سال های قبل دارد؟

محتوای کتاب زیست نظان قدیم و نظام جدید دارای جزییات متفاوتی است. البته می توان گفت که محتوای کلی مشابهی دارند، اما تویه می شود مه بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي را تهیه و مطالعه کنید.

 

برای کنکور پیش رو بهترین کتاب زیست از نظر رتبه های تک رقمي کدام است؟

افراد برتر به جای چند کتاب متعدد، یک منبع درست انتخاب کرده و بخوبی مطالعه می کنند. برای اطلاع دقیق از اسامی و ویژگی های بهترین منابع کتاب زیست می توانید از طریق شماره تماس های درج شده با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

آیا می توان تنها به خواندن کتاب اصلی تست بسنده کرد؟

از آنجا که روند سوالات کنکورهای اخیر بسیار پیچیده شده است، بهتر است علاوه بر کتاب زیست کنکور دبیرستان از منابع تستی و کمک آموزشی نیز کمک بگیرید. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 اعلام شد. افرادی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور تجربی را دارند ابتدا باید از شرایط ثبت نام در این رشته‌ها اطلاعات کامل را به دست آورده و سپس برای اسم...
 • نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور

  نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور 1403 | ایران تحصیل

  دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل یکی از بهترین روش‌هایی بسیار مفید برای داوطلبان کنکور سراسری به شمار می‌رود. با استفاده از این تاییدیه، داوطلبان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه کنکور خود داشته باشند. همان طور که می‌دانید،...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • کارنامه قبولی پرستاری سراسری

  رتبه قبولی پرستاری 1403 + تحلیل کارنامه‌ مناطق قبولی آزاد

  کارنامه قبولی پرستاری سراسری می‌‌تواند شما را با درصد دروس و رتبه قبولی پرستاری سراسری آشنا سازد. چرا که با بررسی کارنامه پرستاری متوجه خواهید شد برای مطالعه هر درس لازم است چقدر زمان صرف کنید و بر کدام یک...
تماس با مشاور