ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کسری سربازی با مقاله

کسری خدمت سربازی با مقاله
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مطابق با قانون جمهوری اسلامی ایران، همه پسرانی که به سن قانونی ۱۸ سالگی می رسند، باید برای رفتن به خدمت سربازی وضعیت خود را مشخص کنند. در واقع یکی از مسائل و دغدغه های پسران ۱۸ ساله و همچنین خانواده های آن ها، مسئله خدمت سربازی و زمان آن است. به همین دلیل بسیاری از مشولین به دنبال کسری خدمت خود هستند که یکی از راه های آن، کسری سربازی با مقاله است. مشمولین بعد از دریافت مشاوره و اقدامات لازم در زمینه تعیین وضعیت خدمت سربازی، باید در زمان مقرر شده توسط سازمان نظام وظیفه برای گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله به مراکز اعزام به خدمت مراجعه نمایید.

افرادی که به دنبال راه هایی برای فرار از خدمت سربازی از طریق گرفتن پروژه کسری خدمت می باشند، از جمله کارهایی که باید در این خصوص انجام دهند، دانستن شرایط پروژه کسری خدمت سربازی می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش شرایط و نحوه گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

کسری سربازی با مقاله

آیا تا به حال این موضوع را شنیده اید که با نوشتن مقاله بتوان برای کسری خدمت اقدام کرد؟ در صورتی که دانشجو یا پژوهشگر هستید به این مورد توجه نمایید. چنانچه توانایی نوشتن کتاب یا مقاله های علمی دارید، فرصت را از دست ندهید، چون با استفاده از این موقعیت می توانید برای کسری خدمت سربازی اقدام نمایید. 

مطمئناً یکی از مشغولیت‌ های فکری دانشجویان، پژوهشگران و تحصیل کردگان، اعزام به خدمت سربازی و افتادن فاصله‌ ای طولانی بین دوره‌ های تحصیلی، کاری و یا پژوهشی است. اکثر فرهیختگان تمایل دارند که طول دوره سربازی هرچه کوتاه ‌تر باشد و زودتر بتوانند به کار و تخصص خودشان برگردند. به همین دلیل مدام در بین قوانین نظام وظیفه، که البته دائم در حال تغییر است، به دنبال راهی برای کم کردن دوره خدمت سربازی هستند. یکی از راه‌ های کاهش مدت سربازی که می توان گفت یک تیر و چند نشان به شمار می‌ آید، نوشتن مقاله علمی و کتاب است، زیرا این امر علاوه بر این که باعث کاهش دوره سربازی می‌شود، از نظر رتبه علمی و امکان استفاده از این رتبه‌ ها، رزومه شما را تقویت می نماید.

پروژه کسری خدمت یکی از قوانین به نسبت جدید در حوزه نظام وظیفه است که به کمک آن افراد می‌ توانند در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تا ۱۹ ماه از خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

  پروژه کسری خدمت
تعداد پروژه قابل اخذ در یک زمان حداکثر میزان معافیت قابل تعلق
۲ پروژه ۱۹ ماه به ازای دو پروژه

اما توجه داشته باشید، این مدت به دو پروژه تعلق می‌ گیرد و شما با یک پروژه نمی‌ توانید بیش از ۱۱ ماه کسری خدمت بگیرید. لازم به ذکر است مقاله های سنگین که مدت زمان کسری بالایی دارند، بعد از تحویل به سازمان مربوطه توسط داوران بررسی می‌شوند و همانند یک جلسه دفاع پایان‌ نامه باید از پروژه خود دفاع کنید.

مراحل اخذ کسری سربازی با مقاله

مراحل اخذ کسری سربازی با مقاله

برای اطلاع از آخرین تغییرات خدمت سربازی بر روی لینک کلیک کنید. 

چگونه پروژه کسری خدمت سربازی بگیریم؟

کسری سربازی با مقاله، مستلزم گرفتن پروژه است. پروژه ها عموماً توسط مرکز نظامی و گاهی اوقات شرکت های دانش بنیان تعریف شده و مشمولین برای این منظور می توانند با اطلاع از اسامی این ارگان ها به صورت تلفنی یا حضوری با آن ها ارتباط برقرار کرده و از شرایط دریافت پروژه اطلاع حاصل نمایند. 

در ارتباط با نحوه گرفتن کسری برای سربازان  از راه پژوهش و مقاله باید اشاره کرد که برای دریافت پروژه کسری خدمت، هیچ گونه محدودیتی توسط سازمان نظام وظیفه اعمال نشده و معمولاً سازمان ها بر مبنای سطح پروژه های موجود و ارزیابی شرایط آن ها، اقدام به گزینش داوطلبان می نمایند.

فرزندان خانواده های ایثارگر برای دریافت کسری خدمت ایثارگری الزامی به داشتن مدرک علمی معتبر و انجام پروژه ندارند و چنانچه پدر آن ها ۲۷ ماه یا بیشتر سابقه حضور در مناطق عملیاتی را داشته باشد، آن ها معاف خواهند شد. همچنین در صورت سابقه کمتر، این افراد می توانند علاوه بر کسری ایثارگری پدر، از کسری پروژه نیز استفاده کنند.

شرایط دریافت پروژه کسری با رشته تحصیلی داوطلبان ارتباط زیادی داشته و افراد باید از ارگان هایی که در حوزه کاری مرتبط با رشته تحصیلی آن ها پروژه های کسری ارائه می دهد، اطلاع حاصل کنند.

چگونگی اخذ کسری سربازی با مقاله

چگونگی اخذ کسری سربازی با مقاله

اطلاعیه

برای کسری سربازی با مقاله، داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین فرزندان خانواده های ایثارگران از شانس بیشتری برای دریافت پروژه های کسری خدمت برخوردارند.

 

 

جهت دریافت پروژه کسری خدمت سربازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای اخذ کسری سربازی با مقاله به کجا مراجعه کنیم؟

برای اخذ کسری سربازی با مقاله به کجا مراجعه کنیم؟

شرایط جدید کسری سربازی با مقاله ۱۴۰۲

معمولاً مشمولین خدمت سربازی، برای این که بخواهند از مزایای کسر خدمت سربازی سال ۱۴۰۲ استفاده کنند، لازم است که طرح مورد نظرشان را معرفی نموده و مورد گزینش قرار بگیرند و منتظر قبولی طرح بمانند. اما در مورد طرح کسری خدمت با مقاله و چاپ کتاب، دیگر نیازی به گزینش قبل از معرفی طرح نیست. البته بهره مندی از طرح کسری سربازی با مقاله شرایط مهم دیگری نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گزینش نشدن سرباز قبل از معرفی طرح.
 • عدم نیاز به دفاع از مقاله و چاپ کتاب.
 • هزینه کمتر برای چاپ کتاب و مقاله نسبت به سایر پروژه های علمی.
 • کوتاه بودن دوره چاپ مقاله نسبت به سایر پروژه های علمی.
 • کوتاه بودن پروسه اداری جهت اخذ مجوز گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله.

اطلاعیه

موسساتی در زمینه خدمات چاپ کتاب فعالیت دارند که برای فرهیختگانی که قصد دارند از طریق گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله دریافت نمایند، زمینه چاپ و انتشار کتاب را فراهم می کنند. این موسسات با داشتن تجربه زیاد در امر انتشار کتاب، کمک زیادی از لحاظ مشاوره، انتخاب نوع کار تحقیقاتی، انجام مراحل قبل و بعد از چاپ کتاب تا زمانی که به دست مخاطب برسد، به مشمولین می کنند. به همین دلیل هم معمولا زمان تقریبی برای چاپ کتاب را بهتر تخمین می ‌زنند.

مراحل دریافت کسری سربازی با مقاله

چنانچه قصد دارید از طریق نوشتن مقاله دوره خدمت سربازی تان کاهش دهید، اولاً باید به توانایی خود برای نوشتن، اطمینان داشته باشید. دومین مورد اینکه باید به مراکز و سازمان های مورد تأیید سازمان نظام وظیفه که پروژه های مختلفی در زمینه‌ های تخصصی گوناگون را برای همین منظور ارائه می‌دهند، مراجعه کرده و پروژه‌ ای را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر بخواهید از مدت بیشتر کسری خدمت بهره‌ مند شوید، می توانید دو پروژه نوشتن مقاله و چاپ کتاب را به طور همزمان انتخاب کرده و حداقل به مدت هشت ماه از طول دوره سربازی خود را کاهش دهید. برای دریافت گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله، مراحل ذیل را پیگیری نمایید:

 • اخذ نامه مربوط به کسر خدمت سربازی از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح.
 • ارائه عنوان کتاب یا مقاله به سازمان یا مرکز نظامی منتخب.
 • اخذ نامه تأییدیه از سازمان یا مرکز نظامی.
 • اخذ نامه عدم نیاز از سازمان یا مرکز نظامی در صورت عدم پذیرش کتاب یا مقاله، و مراجع به سازمانی دیگر.
 • دریافت کسر خدمت سربازی به صورت توافقی و پس از شور و مشورت درجه نظامی.
 • تقاضای تجدید نظر در صورت قابل توجه نبودن مدت کسر خدمت.
شرایط دریافت کسری خدمت با مقاله نویسی

شرایط دریافت کسری خدمت با مقاله نویسی

اطلاعیه

تمامی موارد ذکر شده در مراحل کسری سربازی با مقاله را می توان بدون مراجعه حضوری و فقط از طریق تلفن و ایمیل انجام داد. 

 

چطور از یک سازمان یا مرکز نظامی پروژه بگیریم؟

چنانچه متقاضی طرح کسری سربازی با مقاله هستید، باید توجه داشته باشید که لازم نیست برای تأیید طرحتان حتماً به سازمان ها و مراکز نظامی مختلف مراجعه کنید. ابتدا از طریق ایمیل و مکاتبه پروژه را انتخاب نمایید و تنها زمانی که از طرف سازمان به حضور شما نیاز بود مراجعه حضوری داشته باشید.

نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که تا وقتی که از تأیید پروژه‌ تان مطمئن نشده اید، شروع به نوشتن نکنید، زیرا اگر آن مقاله را تایید نکنند، تمام انرژی و زمان شما به هدر رفته است. پس از تدیید، مراحل تکمیل پرونده و ارسال مدارک را انجام داده و با تحویل نامه تأییدیه به بنیاد نخبگان، مقاله تحقیقاتی خود را شروع کنید. مدارک مورد نیاز برای استفاده از طرح گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله عبارتند از:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی مشمول
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی پایان دوره
 • عنوان کتاب یا مقاله نوشته شده در پروژه منتخب
 • رزومه کاری و تحصیلی مشمول
 • تاییدیه از بنیاد نخبگان نیروهای ملح
 • چند قطعه عکس

 

 

طرح کسر خدمت سربازی به چه نوع فعالیت‌های علمی و چه کسانی تعلق می گیرد؟

اگر مایل هستید از این طرح استفاده کرده و یا آن را به دوستان و نزدیکان خود پیشنهاد کنید، باید بدانید که دریافت کسر خدمت سربازی، از میان مشمولین، فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر میسر است.

دانشجویان دارای مدرک پایین‌ تر از کارشناسی ارشد، فقط اگر در مقام نخبگی باشند می توانند از این طرح استفاده کنند که این امر مستلزم آن است که مشمولین نخبه به عضویت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هم درآمده باشند. این افراد در طول دوران تحصیل یا پس از فارغ‌ التحصیلی و حتی در مدتی که مرخصی تحصیلی دارند هم می توانند شروع به نوشتن پروژه تحقیقاتی کنند و از مزایای نوشتن مقاله برای کسری خدمت برخوردار شوند. گفتنی است در صورتی که این افراد غیبت داشته باشند، دیگر به هیچ عنوان نمی توانند از این طرح استفاده کنند.

نحوه اخذ کسری سربازی با مقاله

نحوه اخذ کسری سربازی با مقاله

برای اطلاع از کسری خدمت فرزندان ایثارگر بر روی لینک کلیک کنید

 

 

میزان کسر خدمت سربازی از طریق چاپ مقاله چقدر است؟

پس از آن که پروژه های تحقیقاتی را انجام دادید و مقاله تان به بنیاد نخبگان تحویل داده شد، باید منتظر تصمیم سازمان های تحقیقاتی نیروهای مسلح باشید. در آنجا پس از بازبینی و بررسی پروژه‌ تان، بین دو تا یازده ماه کسر خدمت به آن تعلق می‌دهند.

اگر دو پروژه همزمان داشتید، باید بدانید که حتماً هر دو پروژه را به طور همزمان تمام کرده و به بنیاد نخبگان تحویل دهید. برای دو پروژه ممکن است تا سقف بیست و یک ماه کسر خدمت تعلق گیرد. اگر موضوعی که انتخاب کردید مرتبط با رشته و تخصص خودتان باشد، با توجه به کیفیت و سطح کارتان ممکن است تا میزان بسیار بالایی کسری خدمت دریافت کنید که در خصوص کسر خدمت بیشتر از 9 ماه باید در شورای مرکزی بنیاد نخبگان تصمیم‌ گیری شود.

کسانی که پروژه های سبک را انتخاب می کنند، می توانند دو یا سه پروژه بردارند، اما باید بدانند ظرف دو یا سه ماه باید کار آماده تحویل باشد. علاوه بر این به پروژه های سبک، کسر خدمتی کمتر از شش ماه تعلق می گیرد.

جهت آشنایی با شرایط بیمه سربازی رایگان با ما در ایران تحصیل همراه باشید

 

 کسری سربازی با مقاله چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که مشولین یا سربازان باید منتظر بمانند تا مقاله‌ یا کتابشان چاپ شود، متغیر بوده و به چند عامل بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌ کنیم:

 • کم یا زیاد بودن مطالب گنجانده شده در مقاله یا کتاب.
 • در مورد کتاب انجام مراحل اخذ شابک و فیپا، صفحه‌ آرایی و طراحی روی جلد به زمان نسبتاً قابل توجهی نیاز دارد.
 • در مورد کتاب هر چه تیراژ بالاتری درخواست شود، زمان بیشتری هم برای چاپ طول می کشد.
 • در مورد مقالات، ماندن در نوبت چاپ در مجلات مختلف طول می کشد.
 • چنانچه مقاله آی اس آی بوده و در مجله‌ای خارجی به چاپ برسد، زمان بیشتری برای چاپ طول می کشد.
 • پرداخت هزینه بیشتر می تواند عملیات چاپ مقاله یا کتاب را تسریع کند.

موسسات انتشاراتی که در امر چاپ مقاله و کتاب کمک می کنند، ادعا دارند که می توانند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن اعمال مربوط به چاپ را انحام داده و مثلاً ظرف مدت یک ماه کتاب یا مقاله مورد نظر را چاپ کنند. اینگونه موسسات ابتدا کلیه هزینه ‌ها را برآورد کرده و مدت زمان تقریبی تا به چاپ رسیدن مقاله یا کتاب را هم اعلام می‌ کند و مشمولین با در نظر گرفتن همه جوانب، بهترین موسسه را انتخاب کرده و سفارش چاپ می‌دهند. به این ترتیب هم مدت زمان انتظار برای چاپ، کوتاه ‌تر بوده و هم کتاب با تیراژ و قیمت مناسب توسط انتشارات حرفه‌ ای به دست خوانندگان و مخاطبان اصلی آن می‌ رسد.

گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله

گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله

اطلاعیه

پروژه های تحقیقاتی برای کسر خدمت سربازی می توانند، کتاب، مقاله های علمی پژوهشی، مقاله های آی اس آی و حتی پایان نامه شما باشند

 

نکات بسیار مهم در خصوص طرح گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله

 • نکته اول:

چنانچه شما دارای غیبت غیر موجه از خدمت نظام وظیفه هستید، تحت هیچ شرایطی پروژه کسر خدمت به شما تعلق نمی گیرد. تنها با فرض موجه شدن دلیل غیبت از خدمت سربازی است که می توانید پروژه دریافت نمایید.

 • نکته دوم:

در صورتی که پروژه خود را ظرف مدت زمان تعیین شده به سازمان مربوطه تحویل ندهید، پروژه شما توسط سازمان وظیفه نیروهای مسلح لغو شده و دیگر شامل کسر خدمت وظیفه نمی‌باشد. تنها با ارائه دلایل کافی می‌توانید مدت زمان تحویل پروژه را نسبت به زمان مقرر تغییر دهید.

 • نکته سه:

بعد از اخذ پروژه کسر خدمت سربازی، می توانید تحت شرایط خاصی تاریخ اعزام خود را عقب بیندازید.

 • نکته چهار:

اگر مشغول خدمت وظیفه هستید، نمی‌ توانید پروژه کسر خدمت سربازی دریافت نمایید، مگر تحت شرایط خاص.

 • نکته پنج:

بر اساس قانون سال ۹۷، اگر مدت زمان مشخصی از زمان فارغ التحصیلی شما در مقطع تحصیلی تان گذشته باشد، دیگر نمی‌ توانید از شمول قانون پروژه کسر خدمت سربازی بهره مند شوید.

 

اطلاعیه

نکته بسیار مهم این که همه پروژه‌ های کسری با مقاله باید به تأیید سازمان ملی نخبگان نیروهای مسلح برسد.

 

 

جدیدترین اخبار کسری خدمت سربازی

مشمولان متأهل خدمت سربازی جذب نیروی انتظامی می‌شوند

معاون وظیفه عمومی اسد آباد همدان گفت: سعی بر آن است تا مشمولان متأهل خدمت سربازی جذب نیروی انتظامی شوند.

سرگرد علی جعفری‌ منش در گفت‌ و گو با ایسنا، اظهار کرد: مشمولان متأهل خدمت سربازی دارای دو فرزند در صورتی که کارهای اعزامی خود را انجام دهند، به ازای همسر دو ماه کسری و به ازای هر فرزند سه ماه کسری به خدمت آنها داده شده و در داخل شهر سکونت خود خدمت خواهند کرد و سعی بر آن خواهد بود که جذب نیروی انتظامی شوند.

آخرین تغییرات خدمت سربازی بخشش اضافه خدمت

بر اساس آخرین تغییرات خدمت سربازی، آن دسته از مشمولانی که دوره غیبت آنان بیش از یک سال است در صورتی که درخواست خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت رسانده باشد و خود را به نظام وظیفه معرفی نموده باشند، علاوه بر اینکه مورد بخشش قرار می گیرندف می توانند خدمت سربازی در محل سکونت خود ادامه دهند.

قانون دیگر برای مشمولانی است که غیبت آنان بیش از یک سال است می توانند با در دست داشتن مدارک خود، به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه و پس از دریافت برگه اعزام به خدمت، برای سایر اقدامات به استان و یا شهرستان محل سکونت مراجعه نمایند.

طرح کسری خدمت سربازی با مقاله

طرح کسری خدمت سربازی با مقاله

برای کسب اطلاع از شرایط مدارک لازم برای خرید خدمت سربازی روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

خلاصه مطالب

یکی از چالش های پیش روی افراد مشمول خدمت وظیفه، کسری خدمت سربازی است تا بتوانند با کاهش دوره طولانی سربازی، به جنبه های دیگر زنگی از جمله اشتغال بپردازند. یکی از بهترین روش ها برای افراد با مدرک تحصیلی بالا، استفاده از گرفتن کسری از راه پژوهش و مقاله است.

در قوانین جدید نظام وظیفه برای کوتاه شدن دوره خدمت سربازی و بازگرداندن هرچه سریع تر دانشجویان و پژوهشگران به صحنه‌ های علمی جامعه، شرایطی فراهم شده است تا بتوانند با ارائه پایان نامه، مقاله، تألیف کتاب و کار بر روی انواع پروژه های تحقیقاتی، قسمتی از دوره خدمت سربازی خود را کاهش داده و زودتر به جامعه تخصصی خود برگردند. 

چنانچه فردی مشمول خدمت وظیفه بوده و از شرایط ذکر شده در مطالب بالا برخوردار هستید، مشاوران کارآزموده ایران تحصیل می توانند در زمینه نوشتن مقاله و همچنین ارائه اطلاعات و راهنمایی‌ هایی در رابطه با چگونگی اخذ پروژه شما را همراهی نمایند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

به ازای هر پروژه چه میزان از خدمت کسر می‌شود؟

به ازای هر پروژه حداکثر ۱۱ ماه از خدمت هر مشمول کسر می‌گردد.

هر مشمول مجموعاً چه تعداد و چند پروژه می‌تواند اخذ کند؟

هر مشمول حداکثر دو پروژه می‌تواند اخذ کند. میزان کسر نیز حداکثر ۱۹ ماه می‌باشد و دو ماه باقی مانده نیز طول دوره آموزشی می‌باشد.

آیا کسی که پروژه انجام داده است، می‌تواند امریه شود؟

بله، با توجه به اینکه پروژه نوعی کسری محسوب نمی‌شود مشمول می‌تواند در زمان خدمت به عنوان سرباز امریه مشغول به خدمت سازمانی گردد.

نظرات

 1. Avatar photo
  علی عباسی
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام من ۶ ماه خدمت هستم الان نمیتونم با نوشتن مقاله کسری بگیرم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   Reza
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام وقت یخیر،
   من دانشجوی انصرافی رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم و الان ۲۲ ماه خدمت هستم و ۳ ماه کسری بسیج نیز دارم..اضاف انظباطی خیلی دارم..با توجه به اینکه آخرین مدرک تحصیلیم دیپلم میباشد،آیا میتوانم با نوشتن مقاله‌ای کسری خدمت بگیرم؟؟

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۲

    سلام وقت به خیر
    پروژه های کسری خدمت برای افرادی با حداقل مدرک کارشناسی است.

 2. Avatar photo
  بهزاد شمس
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام. بنده فارق التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه مالک اشتر هستم. یک مقاله ای اس ای هم دارم. هم اکنون مشغول خدمت سربلزی نیز میباشم. چگونه میتوانم کسری بگیرم؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسری خدمت باید پروژه دریافت کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور