ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر در سال ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کسری خدمت ایثارگران یکی دیگر از موارد کسری خدمت است که مشمولان خدمت نظام وظیفه می توانند از آن بهره ببرند. البته در این میان، اطلاع از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگر نیز برای تمامی افراد مشمول الزامی است. هر چند کسری خدمت فرزندان ایثارگران تحت شرایطی برای فرد متقاضی و مشمول انجام می شود. از طرف دیگر، آشنایی فرد مشمول با نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران نیز قبل از هر کاری برای دریافت کسری خدمت ایثارگران الزامی است. در این نوشته، با موضوع کسری خدمت ایثارگری ارتش و سایر ارگان های نظامی مطالب مفیدی به شما ارائه خواهیم کرد. بعلاوه، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا امکان گرفتن کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم نیز وجود دارد یا خیر؟ در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی در این خصوص میتوانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر

خوشبختانه لیست کسری خدمت سربازی برای کلیه مشمولین را می توان به صورتی در نظر داشت که این امکان را برای آنان فراهم می نماید تا بتوانند مقدار کمتری از خدمت سربازی را پشت سر بگذرانند. کسری خدمت فرزندان ایثارگر نیز شرایط مخصوص به خود را دارد که این امکان را فراهم می نماید تا از مدت خدمت سربازی خود کسر نموده و یا حتی معاف شوند. در ادامه میخواهیم به این سوالات اساسی در خصوص کسری خدمت فرزندان ایثارگر بپردازیم:

 • برای استفاده از کسری خدمت ایثارگران چه شرایطی باید داشته باشیم؟
 • هنگام ثبت نام و تکمیل نمودن پرونده برای کسری خدمت سربازی چه مدارکی لازم است داشته باشم؟
 • مدارک لازم برای معافیت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي چیست؟
 • قوانین و تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر نسبت به سال های گذشته در چیست؟

برای اطلاع دقیق از آخرین تغییرات خدمت سربازی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط کسری خدمت برای خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران

مطابق با آئین نامه های تعیین شده در رابطه با شرایط معافیت های سربازی، آن دسته از مشمولینی که یکی از اعضای خانواده آنان یعنی پدر، مادر، برادر، خواهر در جبهه جنگ برای دفاع از کیان خانواده و همچنین حفظ خاک و میهن شهید،جانباز، جاویدالاثر و یا اسیر شده باشند، مشمول طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگر خواهند بود. بنابراین با توجه به شرایطی که در ادامه خواهد آمد لازم است اقدامات لازم را انجام دهند.

همانطور که می دانید هنگامی که ما در رابطه با معافیت سربازی سخن می گوییم، می توانیم از انواع معافیت های سربازی سخن بگوییم. نوع معافیت و همچنین شرایط در نظر گرفته شده برای هر یک از این انواع متفاوت می باشد. بنابراین هر یک از داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کسری خدمت فرزندان ایثارگر می باشند، لازم است مدارک لازم را ارائه نمایند و پس از آن بتوانند از معافیت لازم برخوردار شوند.

علاوه بر معافیت های خدمت برای مشمولین، آن دسته از آقایانی که دارای برگه اعزام به خدمت یا گواهی حین خدمت تا تاریخ 1372 می باشند و هیچ گونه سابقه غیبت نداشته باشند در صورتی که امتیاز والدین آنان به حد نصاب نرسیده باشد، می توانند از کسری خدمت فرزندان ایثارگر استفاده نمایند. این دسته از متقاضیان می توانند با مراجعه به بنیاد شهید استان و یا نیروی انسانی محل خدمت خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

اطلاعیه

برای استفاده از کسری خدمت فرزندان ایثارگر ابتدا باید در سازمان نظام وظیفه ناجا تشکیل پرونده داده و سپس با طی مراحل قانونی، از کسری خدمت سربازی برخوردار شوید.

تغییرات قوانین کسری خدمت فرزندان ایثارگر

برخی تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر در سال های اخیر در رابطه با نحوه امتیاز بندی و همچنین محاسبه کسری خدمت سربازی برای داوطلبان می تواند به صورت متفاوتی تعیین شود. بنابراین این امکان در اخیتار تمامی داوطلبان قرار داده می شود تا با استفاده از آن بتوانند از وضعیت کسری و یا معافیت خود اطلاع دقیقی حاصل نمایند.

نکته مهمی که در رابطه با تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر وجود دارد این است که این مورد با روند رسیدگی به پرونده های هر یک از مشمولین عزیز متفاوت می باشد. به همین دلیل ممکن است شما روند پرونده را به درستی طی ننموده باشید و همین مسئله موجب شود که نتوانید از کسری خدمت فرزندان ایثارگر بهره مند گردید. بنابراین قبل از ثبت نام و اقدام به تشکیل پرونده بهتر است به صورت کلی به کسب اطلاعات اقدام نمایید.

مشاوران نظام وظیفه و متخصصین بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند به شما در رابطه با کسب اطلاعات بیشتر در موضوع کسری خدمت فرزندان ایثارگر و همچنین آخرین تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر و مصوبات تعیین شده کمک نمایند تا اطلاعات جامعی را به دست آورید . همچنین در این رابطه بتوانید به انجام مشاوره نیز اقدام نمایید. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگر

شاید این موضوع برای شما هم سؤال شده باشد که ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران چیست؟ در واقع، در چه صورتی می توان برای استفاده از کسری خدمت ایثارگری ارتش و دیگر ارگان های نظامی اقدام کرد؟

ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگر

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش حضور پدر در مناطق عمیاتی و جبهه و جنگ است.

البته دقت داشته باشید که در صورتی که پدر فرد مشمول تا قبل از سال 1375 در مناطق کرمانشاه، آذربایجان غربی و همین طور کردستان حضور داشته است این موضوع می تواند به عنوان سابقه ایثارگری برای فرد مشمول محسوب شود.

اما در این مورد تنها هشتاد درصد از زمان حضور وی در این مناطق برای کسری خدمت فرزندان ایثارگران محاسبه می شود.

نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران

قبل از اقدام برای گرفتن کسری خدمت ایثارگران باید از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران اطلاع پیدا کرد.

در واقع، اطلاع از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران برای هر فرد مشمول و خواستار استفاده از این کسری خدمت ضروری و مهم به نظر می رسد.

آیا شما اطلاعی از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران دارید؟ اگر به دنبال اطلاع از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران هستید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات خوب و مفیدی را در رابطه با نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز قرار دهند.

آيا کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم حقیقت دارد؟

شاید از گوشه و کنار این موضوع به گوشتان خورده باشد که امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم هم امکان پذیر است.

اما آیا این موضوع امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم حقیقت دارد؟ آیا واقعا در صورت استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند اول می توان کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم را هم داشت؟

در این جا باید خدمت شما عرض کنیم که هر چه در مورد استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم شنیده اید صحت نداشته است.

یعنی به هیچ وجه امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم وجود ندارد.

البته توجه داشته باشید که در صورت دو قلو یا سه قلو بودن برادران امکان تقسیم کسری خدمت ایثارگران از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش بین آن ها وجود دارد.

یعنی هر یک از برادران از درصدی از کسری خدمت ایثارگران من جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای برادران دوقلو از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را از جزئیات این موضوع مهم آگاه کنند.

قانون کسری خدمت برای فرزندان ایثارگر تا چه سالی اجرا می شود؟

قانون کسری خدمت ایثارگری در حال حاضر برای مشمولان قابل استفاده است و آن ها می توانند به کمک آن از طول مدت خدمت نظام وظیفه خود کم کنند.

اما در اینجا این سؤال پیش می آید که آیا قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگران برای همیشه وجود دارد و امکان حذف آن نیست؟

در جواب باید عرض کنیم که زمزمه هایی مبنی بر حذف کسری خدمت ایثارگران شنیده می شود.

در واقع، قانون کسری خدمت ایثارگران برای فرزندان ایثارگران تنها تا سال ۱۴۰۲ برای مشمولان قابل استفاده است.

در نتیجه، بر طبق تصمیم مسئولین امر بعد از این مدت دیگر امکان استفاده از مزایای قانون کسری خدمت ایثارگران وجود ندارد.

اما به جز کسری خدمت فرزندان ایثارگران در مورد انواع دیگر کسری های خدمت چه می دانید؟ آیا امکان حذف آن ها نیز وجود دارد؟ در صورتی که این موضوع تصویب شده است چه زمانی اجرایی می شود؟

برای کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با حذف یا عدم حذف انواع کسری های خدمت میتوانید با مشاورانی خبره و باتجربه در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

برای کسری خدمت فرزاندان ایثارگر به چه مدارکی نیاز است؟

در ابتدا باید ذکر شود که آماده سازی کلیه مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران برای هر فرد داوطلب الزامی است. در نتیجه از آماده کردن و تهیه تک تک مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران غافل نشوید. در این بخش میخواهیم شماری از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران را برشماریم.

برای کسری خدمت فرزاندان ایثارگر به چه مدارکی نیاز است؟

 • ارائه کپی از گواهی نامه تحصیلی فرد متقاضی دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران
 • تهیه کپی از شناسنامه برادر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه و همین طور کپی از کلیه صفحه های شناسنامه شخص متقاضی دریافت کسری خدمت ایثارگران
 • تهیه کپی از هر دو سمت کارت ملی شخص مشمول خدمت نظام وظیفه جهت اخذ کسری خدمت فرزندان ایثارگران
 • خرید دفترچه راهنمای نظام وظیفه از مراکز مربوطه و تکمیل تمامی فرم های موجود در آن
 • ارائه کپی از اولین صفحه شناسنامه شخص مشمول خدمت نظام وظیفه

کسری خدمت فرزندان ایثارگر شامل غایبین خدمت سربازی خواهد شد؟

سربازان غایب افرادی هستند که در مهلت تعیین شده برای ثبت نام و معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام نداده اند و خود را به عنوان یک سرباز آماده به خدمت معرفی نکرده اند. اما در این جا این سؤال پیش می آید که آیا مشمولان غایب هم امکان استفاده از کسری خدمت نظام وظیفه را همانند مابقی افراد دارند یا خیر؟

اگر این افراد هم می توانند بدون هیچ مشکلی از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند آیا شرایط خاصی برای آن ها در نظر گرفته شده است؟

در صورت مثبت بودن پاسخ این شرایط خاص شامل چه مواردی می شود؟ در مورد نحوه انجام این کار چه می دانید و چگونه می توانید برای گرفتن کسری خدمت ایثارگری در رابطه با مشمولان غایب اقدام کرد؟

اگر شما هم جزء مشمولان غایب خدمت نظام وظیفه هستید و به دنبال گرفتن کسری خدمت ایثارگری هستید اما مطمئن نیستید که آیا امکان انجام این کار همانند سایرین برای شما هم وجود دارد یا خیر بهتر است از کمک ها و مساعدت های مشاوری خبره در این حوزه استفاده کنید.

مشاوری که بتواند به شما بگوید که با توجه به شرایط خود امکان گرفتن کسری خدمت ایثارگری را دارید یا نه.

برای استفاده از مشاوره رایگان نظام وظیفه روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم برای معافیت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي

از دیگر انواع معافیت خدمت سربازی برای داوطلبان و مشمولین خدمت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي می باشد. از جمله شرایط آن این است که مشمولینی می توانند نسبت به این نوع معافیت اقدام نمایند که خانواده آنها درصد جانبازی و یا مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی آنان در حد معافیت یک فرزند نباشد. تمامی امتیازات جمع شده و در صورتی که این عدد به 30 یا بالاتر برسد، یک فرزند آنان معاف خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ان نوع از معافیت یا کسری خدمت فرزندان ایثارگر شامل : به همراه داشتن برگه درخواست معافیت (گواهی حضور در جبهه که از طرف نیروهای مسلح صادر می شود). دریافت و به همراه داشتن برگه صادره معافیت که از طرف بنیاد شهید صادر می شود. به همراه داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی فرد ایثارگر و پدر ایثارگر الزامی می باشد.

لازم به ذکر است که متقاضیان کسری خدمت فرزندان ایثارگر اطلاعات هویتی خود را لازم است به همراه داشته باشند و در این رابطه هیچ ارتباطی به تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر نخواهد داشت. همچنین از دیگر مدارک مورد نیاز پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسانامه ایثارگر و همچنین پدر ایثارگر می باشد که این مدارک توسط سازمان نظام وظیفه عمومی و یا دفتر خدمات الکترونیک صادر می گردد.

خدمات مشاوره در خصوص انواع معافیت های سربازی

شاید شما هم به عنوان یکی از مشمولان خدمت نظام وظیفه افراد بسیاری را دیده باشید که قبل از رفتن به خدمت سربازی از خدمات مشاوره استفاده کرده اند.

در واقع، آن ها بر این باور بوده اند که به علت پیچیدگی قوانین و ضوابط خدمت سربازی لزوماً‌ اطلاع از جزئیات آن الزامی است و کسی هم جز یک مشاور خوب نمی تواند این قوانین را با جزئیات و به طور مفصل برای ما توضیح دهد.

خدمات مشاوره در خصوص انواع معافیت های سربازی

در اینجا قصد داریم دلایلی محکم و قانع کننده را برای لزوم استفاده از مشاوره خدمت نظام وظیفه خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه کنیم. دلایلی که مسلماً با اطلاع از آن ها خود را موظف به حضور در جلسات مشاوره خدمت نظام وظیفه می دانید و هرگز از آن غافل نمی شوید.

 • از آن جایی که معافیت های زیادی از جمله معافیت پزشکی، معافیت کفالت پدر و مادر و معافیت خواهری برای مشمولان خدمت نظام وظیفه تعریف شده است این امکان وجود دارد که به علت عدم اطلاع درست از آن ها فرصت استفاده از آن ها را از دست بدهید.

این گونه است که حدود دو سال از عمر خود را در خدمت نظام وظیفه می گذرانید. در صورتی که می توانستید برای گرفتن معافیت خدمت سربای اقدام بفرمایید.

 • با عنایت به ایجاد تغییراتی مداوم و زیاد در قوانین و ضوابط نظام وظیفه و خدمت سربازی از جمله تغییرات به وجود آمده در تبصره ها و قوانین موجود اطلاع شما از این موارد و تغییرات الزامی است.
 • موضوع بسیار مهم این که در صورت عدم اطلاع از زمان های قانونی تکمیل دفترچه راهنمای خدمت نظام وظیفه و قوانین اعلام شده و یا توجه به پیشنهادها و توصیه های افراد ناآگاه و بی اطلاع خدایی ناکرده امکان از دست دادن امتیازات و یا جریمه شدن را دارید.

هزار و یک راه معافیت سربازی

برای اطلاع از مشاوره تخصصی نظام وظیفه راهنمای اخذ معافیت، کسری و خرید خدمت روی اینک زیر کلیک کنید.

پاسخ به سوالات پر تکرار در مورد کسری خدمت ایثارگری نظام وظیفه

برای مشمولین غائبی که فرزند خانواده های ایثارگران ، جانبازان و یا اسیران می باشند، چقدر کسری خدمت منظور خواهد شد؟

در ابتدا باید بگوییم مطابق با قانون نظام وظیفه ناجا، برای اخذ کسری خدمت سربازان، این مورد بستگی به میزان خدمت و همچنین زمان اسارت، درصد جانبازی خواهد داشت. اما به طور معمول برای هر درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت، 12 روز کسری خدمت به فرزندان محترم آنان تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این مورد در صورتی است که مشمولین برای اعزام به خدمت سربازی نظام وظیفه اقدام نموده باشند.

شرایط ایثارگرانی که از تعلیق استفاده نموده اند، چگونه است؟

یکی از شرایط در نظر گرفته برای تعلیق این است که ایثارگران محترمی که از این نوع استفاده می نمایند، تنها می توانند برای یکی از فرزندان خود از کسری خدمت استفاده نمایند و برای فرزند بعدی خود امکان استفاده از این کسری خدمت را نخواهند داشت. و تنها یک استثنا برای استفاده از سهمیه فرزندان بعدی وجود خواهد داشت که این مورد باید پس از ارائه مدارک به سازمان نیروی انتظامی برسد و در صورت موافقت و تائید نیروهای مسلح از این کسری خدمت بهره مند شوند.

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی شد انواع راه های کسری خدمت برای فرزاندان ایثارگران شرح داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کسری خدمت فرزندان ایثارگر و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

برای دانلود این مطلب به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

2.9/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای مشمولین غائبی که فرزند خانواده های ایثارگران ، جانبازان و یا اسیران می باشند، چقدر کسری خدمت منظور خواهد شد؟

این مورد بستگی به میزان خدمت و همچنین زمان اسارت، درصد جانبازی خواهد داشت. اما به طور معمول برای هر درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت، 12 روز کسری خدمت به فرزندان محترم آنان تعلق خواهد گرفت.

ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگر چیست؟

ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش حضور پدر در مناطق عمیاتی و جبهه و جنگ است

آيا کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم حقیقت دارد؟

خیر. به هیچ وجه امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم وجود ندارد.

 

نظرات

 1. ابوالفضل
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲

  باسلام.بنده پدرم ۲۵ ماه جبهه و ۵ درصد جانبازی دارد و مدارک رو بردم پلیس ۱۰+ در تاریخ ۲ خرداد ۱۴۰۲ و پایان این ماه خرداد معافیت یک سال بعد فارغ التحصیلی تموم میشه چه وقت جواب میاد؟؟

  • مشاور صادقی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام
   وقت بخیر برای بررسی بیشتر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 2. سعید
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام پدر من ۴۳ ماه جبهه دارد
  با ۳۰ ماه آن برادرم معاف شد
  ایا ۱۳ ماه دیگر ب فرزند بعدی تعلق میگیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت به خیر
   امتیازات ایثارگری به مقدار باقی مانده برای فرزند دیگر محاسبه می شود.

 3. مصطفی
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام ک خداقوت من پدرم هم سابقه ایثار دارد و هم جبهه برادر اول من از جبهه استفاده کرد و فقط یک ماه اونم اموزشی رفت و یک مقدار برای من مونده منتهی با توجه به تغیر قوانیین فقط یک فرزند میتونه استفاده کند ایا چیزی دست منو میگیره یا خیر ممنون از شما

  • مشاور اقازاده
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۰

   وقت بخیر
   خیر درصورتی که از ایثارگری باقی مانده باشد میتوانید اقدام کنید

 4. ابوالفضل
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

  باسلام.پدر من ۲۵ ماه حضور در خدمت داره و ۵ درصد جانبازی آیا میشه معاف بشم

  • مشاور صادقی
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام
   برای بررسی بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 5. محمد امین محمدی
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

  سلام پدر بنده ۲۶ماه در جبهه بوده و ۱۵درصد جانبازی دارد و ایثار گر هم هست برادر بزرگ ترم با تلفیق جبهه و جانبازی معاف شده و فقد ۱۰ درصد از جانبازی پدرم باقی مانده ایا میشه من از اون ۱۰ درصد استفاده بکنم اگر هم میشه چند ماه

  • مشاور اقازاده
   ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۲

   وقت بخیر
   باتوجه به مقداری که از ایثارگری پدر باقی مانده است شما میتوانید استفاده کنید

 6. علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام
  پدر بنده ۱۴ ماه حضور در جبهه و ۷ ماه هم سابقه حضور در مناطق عملیاتی (کردستان) و ۵ درصد جانبازی رو دارن.
  سرباز وظیفه سپاه بودن.
  ممنون میشم که راهنمایی کنید که چقدر برای بنده کسری دریافت میشه کرد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام
   بایت هر یک ماه حضور در مناطق عملیاتی 12 روز و بات هر درصد جانبازی 12 روز کسر می شود

 7. سهیل
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام خسته نباشید یکی جواب درست به ما بده
  بنده سربازم و 8ماه کسری ایثارگری گرفتم و برگه کسری رو هم بهم دادن الان بردم برا پادگانم میگن تو سیستم ثبت نشده برات،،باید چیکار کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۱

   وقت بخیر
   از طریق ارگان مربوطه مجدد نامه رو بررسی کنید

 8. وحید مرادی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام خسته نباشید
  ببخشید راهی چیزی هست که بشه استعلام گرفت که کسری پدر دارم یان چون راه محل خدمت پدرم دوره؟
  و اینکه پدر من چهار ماه آخر سال ۶۸ رو گیلان غرب لشکر ذولفقار خدمت کرده و کسری تعلق میگیره یا ن؟؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 9. احمد محمدی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲

  سلام، پدر من جانباز 25درصدهستن که فوت کردن و برادر من بخاطر 25درصدجانبازی پدرم از سربازی معاف شدن میخواستم بدونم من برم سربازی آیا کسری خدمت شامل من می‌شود ؟

  • tahmasebi
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام دوست عزیز خیر چون برادرتون از کل امتیاز جانبازی پدر استفاده کرده بودند.

 10. علی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام ارادت
  آیا هنوز قانون ۲۸ و ۲۹ ماه جبهه شامل معافیت میشود یا فقط ۳۰ماه؟
  پدر من ۲۵ماه سابقه جبهه و ایثارگری داره آیا با کسری متاهلی و کسری بسیجی و دوره تکمیلی معاف میشوم ؟
  ممنونم

  • rezai
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۸

   سلام وقت بخیر . صرفا 30 ماه خدمت شامل معافیت میگردد اگر قانون تجمیعی شامل شما میشود از آن نیز استفاده بفرمایید

 11. نوید
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰

  من پدرم ۲۱ ماه سابقه ی ایثارگری داره میتونم معاف بشم؟

  • rezai
   ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر . بله میشه انتخاب رشته کرد

 12. سهیل
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام پدرم 27ماه سال65 تو سپاه کرمان خدمت کرده گواهی حضور در جبهه هم از یگانش گرفتم ولی فقط6ماه سابقه جبهه براش زدن الان من سربازم و اهل خرمشهرم راهم تا کرمان خیلی دوره باید از کجا پیگیر بشم تا مشکل سابقه جبهه ایی که براش زدن رو حل کنم؟؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام
   از طریق بنیاد اقدام کنید

 13. مهسا رضایی
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام وقت بخیر
  همسر من ده ماه آخر سال 69 در گیلان غرب خدمت کرده اون زمان قطعنامه امضا شده بوده کسری ایثارگری به فرزندم تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام وقت بخیر
   نیازه ایشون به ارگان مربوطه جهت بررسی مراجعه کنند

   • Rohi
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۱

    سلام خسته نباشید
    بنده برج ۴ امسال اعزام میشم
    پدرم کارت ایثارگری سپاه رو داره
    بردار بزرگ من تقریبا ۱۱ سال پیش از کسری خدمت استفاده کرده
    حالا من میتونم بازم استفاده کنم یا نه
    آخه شنیدم بعد ۱۰ سال باز میشه ازش استفاده کرد ممنون میشم پاسخ بدید.

    • مشاور اقازاده
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۱

     وقت بخیر
     کسری درحال حاضر به ازای هر یک ماه سابقه 12 روز میباشد اگر کسری باقی مانده باشد بله میتوانید

 14. فرشاد مرادی
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام خسته نباشید.پدر بنده ۳سال و ۱۵ روز سابقه ایثارگری داره ولی مراجعه کردیم پروندش گم شده طی مراحل اداری کارت ایثارگری گرفته به مدت ۴۵ روز و بقیشو درخواست داده برای سابقه بیمه.
  میخواستم بدونم اگه سابقش درست شه و برای بیمه استفاده شه واسه کسری خدمت خودمم میتونم استفاده کنم.و البته خودمم غیبت دارم.

  • مشاور محمدی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت به خیر
   طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده افراد دارای غیبت میتوانند از کسری ایثارگری استفاده نمایند.

  • مشاور ابراهیمی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۳

   سسلام
   باید گواهی حضور در جبهه داشته باشند برای اعمال کسری ایثارگری

 15. ابوالفضل معصومی
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام و وقت بخیر پدر من ۲۵ماه۲۱روز مدت در منطقه دارد و ۱۰ درصد جانبازی دارد آیا امکان داره من معاف بشم با ن

  • rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام وقت بخیر سوابق تلفیق میگردد اگر سایر شرایط را داشته باشید میتوانید اقدام کنید

 16. وحید مرادی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام و خسته نباشید ۰/۲۵ درصد ایثارگری برای رزمنده چقد کسری داره؟

  • مشاور اقازاده
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت بخیر
   درخصوص داشتن کارت ایثارگری به ازای هر یک ماه سابقه 12 روز کسری لحاظ میشود

 17. مهدی
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام بنده ۲۰ساله هستم.و ۲ساله مشمول خدمت نظام وظیفه میشم. سوالم این بود: -پدر بنده مدت در کل: ۱۲ماه- ۹روز
  در مناطق شوشتر واروندرود و درکنار اون ۱۲ماه درمناطق عملیاتی غرب حضور داشته. که در مجموع ۲۴ماه و۹روز و در
  کنارش ۲ماه حضور هم سابقه عضویت بسیج در جبهه دارد.
  که درکل ۲۶ماه جبهه و۵درصد جانبازی هم دارد.با توجه به قانون تلفیق می توانم معاف دائم بشم؟
  و اینکه این نکته رو هم بگم ۷سال پیش، برادرم حدود ۴ماه
  کسری خدمت گرفته این مشکلی ایجاد نمی کنه.؟
  یعنی قانون تلفیق که یک نفر فرزند معاف می شود.
  جدا از کسری خدمت برادرش هست. درسته؟

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر . بله با سوابق عنوان شده میتوانید معافیت ایثارگری دریافت بفرمایید

 18. ارش
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام وقتتون بخیر من حدود ۶ ماه کسر خدمت دارم ولی ۶ سال غیبت دارم میخواستم بدونم میتونم ازش استفاده کنم و اینکه میتونم حین خدمت که اضافه هامو بخشیدن ۶ ماه کسری بخوابونم؟

  • مشاور محمدی
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن غیبت کسری خدمت ایثارگری شامل حال شما می شود.

 19. علی قمری
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۰

  برادرم سربازی نرفته و غیبت خورده،من الان سربازم میتونم از کسری های پدرم استفاده کنم؟

  • rahdar
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر .
   اگر برادر شما استفاده مکرده بله میتوانید استفاده کنید.

 20. امیر
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام خسته نباشید من پدرم در سال 69خدمت کرده ارگان سپاهم بوده در شهر کرمانشاه ولی کارت اثار گری نداره ایا کسری شامل من میشه

  • مشاور صادقی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۰

   باید سابقه خدمتی شون ثبت بشه

   • علی قمری
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۸

    سلام ببخشید پدر بنده یه سال سابقه جبهه داره و ثبت هم شده،اما برادر بزرگتر من سربازی نرفته و معافیت هم ندارن الان من حین خدمت هستم میتونم از کسری ها استفاده کنم؟

    • rezai
     ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۷

     سلام وقت بخیر . معافیت ابتدا به برادر بزرگتر باید نعلق بگیرد . نمیتوانید استفاده کنید

 21. علی قمری
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام ببخشید پدربنده یه سال جبهه رفته و تایید شده….ولی متاسفانه برادر من سربازی نرفته و غیبت کرده الان من میتونم از این کسری استفاده کنم یا چون برادرم فراریه نمیشه استفاده کرد؟

  • مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت عدم استفاده برادرتان میتوانید از کسری خدمت استفاده نمایید.

 22. نعمان
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام پدر بنده در سال 71 تا 73 خدمت بوده ک تو لشکر 58 ذوالفقار شاهرود بده ک 5 ماه منطقه مهران بوده و 15 ماه هم منطقه چهل دختر بوده به من کسری تعلق میگیره؟؟ راهنمایی کنین ممنون میشم

  • مشاور محمدی
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت به خیر
   کسری ایثارگری به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.

 23. محمود
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۲

  برای بعد قطعنامه هم به ازای هر ماه ۱۲ روز هست؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام وقت بخیر . شامل کسری نمیگردد

 24. محمود
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۷۳ تا ۷۵ تو کردستان (بانه) خدمت کرده با توجه به اینکه بعد قطعنامه بوده کسری شامل میشه یا نه
  در صورت کسری حدودا چند روز هست؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام
   اگر بعد از قطعنامه بوده باشند 80 درصد مدت حضور در منطقه محاسبه می شود

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام
   برای افرادی کهبعد از قطعنامه بوده اند 80درصد مدت حضور در منطقه برایشان محاسبه می شود

 25. محسنی
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۳

  ی سوال دیگه
  بنده برم ۲ اعزامم ایا این قانون برای امسالم هست ؟؟
  ممنون بابت سایت خوبتون

  • مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر
   هنوز نظام وظیفه درخصوص رد این مورد اطلاع رسانی انجام نداده است

 26. محسنی
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۲

  با سلام و وقت یخیر
  ی سوال داشتم
  ایا کسانی که کسری مناطق شاملشون میشه جانبازی ۵درصد تعلق میگیره؟؟ایا اون هم کسری داره ؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   اگر جدا کارت جانبازی داشته باشند تعلق میگیرد

 27. SN
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

  سلام اجرای قانون کسر خدمت ایثارگران تا پایان سال 1401 بوده یا تا پایان امسال هم وجود داره ؟

  • مشاور حمامی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۴

   سلام وقتتون بخیر منتظر اطلاعیه باشید

 28. Amir
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام خسته نباشید
  پدر من از ۶۷/۵/۱۸تا ۶۹/۵/۱۸در لشکر زرهی ۹۲ اهواز و جاده خیبر خدمت کرده ایا من میتونم کسری خدمت بگیرم ؟!

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر
   اگر ایشون در منطقه عملیاتی بودند میتواند به ارگان مربوطه مراجعه کرده

 29. هادی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام
  ببخشید طرح امام حسن مجتبی همان طرح کارکنان دولت در مناطق جنگی هست یا فرق میکنن باهم ؟
  طرح امام حسن مجتبی برا کارکنان نیروهای مسلح هست یا کلا برای بقیه ارگان‌های دولتی هم هست ؟

  • مشاور حمامی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت مشاوره با ما تماس بفرمایید

 30. سجاد
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام پدر من سابقه 3سال حضور در جبهه دارد قبلا برادرم معاف شده آیا من میتوانم معافیت برادرم را باطل وخودم معاف بشم

  • rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر .
   خیر متاسفانه امکان پذیر نیست.

  • tahmasebi
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام دوست عزیز خیر این امکان وجود ندارد.

 31. سجاد
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام پدر من 3سال سابقه حضور در جبهه دارد قبلا داداشم رو معاف کرده ولی الان داداشم نظامیه ایا من میتونم اون معافیت داداشم رو باطل کنم وخودم استفاده کنم

  • rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر .
   امکان ابطال معافیت میسر نیست متاسفانه .

 32. مهدی
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۴

  با سلام سال نو مبارک
  بنده میخوام گواهی اشتغال به خدمت برای کسر خدمت جبهه پدرم بگیرم پدرم کارت ایثارگری داره. نامه اشتغال به خدمت و به کدوم ارگان باید بزنیم؟ ممنون میشم پاسخگو باشید. سوال دیگه اینکه من سال ۹۶ سابقه خدمت دارم و اونموقع خدمت ۲۱ ماه بوده. من ایست خدمت زدم و اسفند ۴۰۱ دوباره اومدم خدمت. آیا خدمت من همون ۲۱ ماهه حساب میشه یا ۲۴ میشه؟
  با تشکر

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام
   برای راهنمایی در این خصوص تماس بگیرید

 33. جاواد
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۳۴

  سلام خوب هستید آیا تا سال ۱۴۰۵ کسری ایثار گری پا برجا می مونه من دانشگاه میرم به خاطر اون نمیتونم الان برم خدمت):

  • مشاور صادقی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۹

   احتمالا بله

 34. علی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام پدر من سال ۷۱ تا ۷۳ تو اهواز خدمت کرده
  بنظرتون کسری خدمت برا من داره

  • مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 35. علی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام من پدر بزرگم جانبازه بنظرتون میتونم
  کسری خدمت بگیرم

  • مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   جانبازی پدربزرگ ارفاقاتی برای شما همراه ندارد.

 36. یدالله
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام یه سوال داشتم پدرم ۲۸ ماه در منطقه جنگی خدمت کرده بود و کارت ایثارگری هم داره نوشته ۳۷۷ روز آیا این دوتا با هم جمع میشن . برای کسری خدمت ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور اقازاده
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   اگر پدرعلاوه بر کارت ایثارگری درصد جانبازی هم داشته باشند دوامتیاز محسوب میشود وکسری بیشتر میشود که به درصد ومدت زمان حضور ایشون بستگی دارد

 37. امیر حسین
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام من سنوات خوردم پدرم هم ۳ سال صابقه در جپهه رو داره ۲۵درصد جانباز هست میتونم استفاده کنم 1383/3/24

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

  • افشین
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۸

   باسلام و عرض خسته نباشید
   پدر بنده ۱۵درصد جانبازی دارن و ۱۲ ماه حضور در جبهه
   برادر بزرگترم همه کسری های پدرم رو استفاده کردن ۱۰ سال پیش استفاده کردن ولی متاسفانه برادرم به رحمت خدا رفتن.
   میخواستم ببینم الان میشه چون ایشون نیستن میشه من از کسری استفاده کنم یا نه ؟ممنون

   • tahmasebi
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۴

    سلام دوست عزیز، متاسفانه خیر شما مجاز به استفاده مجدد از امتیازات پدرتون نیستید.

 38. امیر حسین
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام من سنوات خوردم پدرم هم ۳ سال صابقه در جپهه رو داره ۲۵درصد جانباز هست میتونم استفاده کنم

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 39. نوید
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام علی آقا شما که پدرتان در پایگاه چهارم شکاری دزفول خدمت کردن مدارک را به خود پایگاه چهارم شکاری دزفول تحویل دادید یا به مکانی دیگر یا شهرستانی که ساکن هستید

  • مشاور عیسائی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر
   باید از طریق پادگان محل خدمت اقدام نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. محمدرضام
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام پرداخت کردم امروز ساعت چهارتا پنج تماس بگیرید ولی کسی تماس نگرفته هنوز پیگیری کنید

  • مشاور محمدی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقت به خیر
   از طریق پشتیبانی اقدام نمایید.

   • محمدرضام
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۱۴

    ممنون جواب دادن

 41. محمدرضام
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۶

  با سلام
  من پدرم در جبهه بودن و دارای دو کارت در دو منطقه هستند یکی شش ماه و دیگری دوازده ماه اون کارت شش ماهه رو برادرم استفاده کرد سال نود آیا الان میتونم از اون کارت دوازده ماهه استفاده کنم باتشکر لطفا جواب بدید

  • rahdar
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر.
   بله میتوانید از باقی مانده امتیازات پدر استفاده کنید دوست عزیز.

   • محمدرضام
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۱۴

    شرمنده پس چرا همه جا نوشته که کسری خدمت فقط برای یک فرزند میشه استفاده کرد و فقط در صورتی که دو قلو یا سه قلو باشم میشه استفاده کرد باتشکر

    • rahdar
     ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۳

     سلام وقت بخیر.
     قوانین تغییر کرده و طبق قانون جدید مشکلی ندارد.

     • محمدرضام
      ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۲

      میشه لطفاً لینک خبر یا این قانون رو قرار بدید که آیا تغییر کرده

     • محمد
      ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۶

      سلام وقت بخیر بنده در حال خدمت سربازی هستم برادرم سال 92 به خدمت رفتن و کسری ایثارگری پدرم رو گرفتن اما سال ۹۳ فرار کردن و بعد از چند سال خودشون معرفی کردند اما از ۱۷ ماه کسری ایثارگری پدرم ۱۰ ماهشو بهش دادن چون فراری بود آیا بنده میتونم مابقی کسری رو دریافت کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید تشکر.

     • مشاور عیسائی
      ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۸

      سلام وقت بخیر
      بله امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

     • محمد
      ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۹

      با سلام وقت بخیر بنده در حال خدمت سربازیم برادر بنده سال ۹۲ هفده ماه ایثارگری پدرم رو گرفتن اما بعد از چند ماه فراری شدن و بعد از چهار سال خودشون معرفی کردن طبق قانون گفتن کسری سوخته اما با مشکل زیاد تونستن ۱۰ ماه از اون ایثارگری رو بگیرن آیا بنده میتونم اون ۷ ماه مابقی رو کسری بگیرم لطفاً راهنمایی بفرمایید متشکرم

     • مشاور ابراهیمی
      ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۹

      سلام
      به نظام وظیفه مراجعه بفرمایید

   • احمدرضا
    ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۴

    سلام دوست عزیز برادر بنده ۱۷ ماه ایثارگری پدرم رو سال ۹۲ گرفتن و بعد از اون فرار کردن و بعد از چهار سال خودشون معرفی کردند طبق قانون گفتن کسری دیگه بهش تعلق نمی‌گیرد اما با زحمت زیاد تونستن ۱۰ ماهشو بگیرن آیا اون ۷ ماه مابقی رو بنده میتونم بگیرم در حال حاضر خدمتم.متشکر

    • مشاور عیسائی
     ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۴

     سلام وقت بخیر
     اگر برادر بزرگتر استفاده نکرده باشد امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

     • احمدرضا
      ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۵

      سلام یعنی مابقی رو میتونم یا خیر میشه شفاف تر توضیح بدید چون از اون17ماه ایثارگری10ماهش استفاده شده.

     • مشاور صادقی
      ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۷

      سلام با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 42. یزدان
  ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام من ماه ۱۳ خدمت دیسکم پاره شد با اینکه خدمت خیلی بدی داشتم همش مامور بودم مرز و جاهای سخت ، پول عمل و معافی و شرح حادثه ک بهم ندادن هیچ اضاف هم خوردم ۷ ماه پیش واسه کسری های ایثارگری اقدام کردیم پرونده ب خاطر ۲ تا هم رزم بلاتکلیف موند نرفتم دنبالش الان ب خاطر کمرم میخوام پیگیر بشم امیدی هست برم دنبالشون پرونده کامل درست کردن واسه اثبات منطقه جنگی فقط گفتن ۲ تا شاهد میخواد ، 2 اگر غیبت کنم از پادگان فقط ۱۵ روز اول اضاف میخورم و بعد میزنن ایست خدمتی یا چیز دیگه ایه؟؟؟؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   ایست خدمتی معقوله ای جدا و مربوط به تحصیل است. بعد از ۱۵ روز اگر برگردید اضافه نخواهید خورد و جریمه نمی شوید

 43. وحید
  ۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۰

  سلام بنده در حین خدمت هستم و پدرم ۱۹ ماه ایثارگار و داری پنج درصد جانبازی میباشد ، برادر از کسر خدمت ایثارگری استفاده کرده، آیا بنده قادر به استفاده از کسر خدمت جانبازی می باشم

  • مشاور محمدی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که برادر دیگر از تمامی امتیازات ایثارگری پدر استفاده کرده باشند،شما مجددا مجاز به استفاده از همان امتیازات نیستید.

 44. سجاد
  ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر. قانون کسری خدمت فرزاندان ایثارگر در سال 1402 نیز اجرا می شود؟

  • مشاور اقازاده
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   هنوز نظام وظیفه این مورد را تایید یا رد نکرده است نیازه پیگیری کنید

   • حمید
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

    سلام خسته نباشید پدرم ۲۵ماه سابقه ایثارگری داره داداشم سال ۸۹ ۹۰میتونست معاف بشه ولی دیر اقدام کرد و به مقدار کسری گرفت خواستم ببینم الان کسری شامل منم میشه یا نه؟

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

     سلام
     کسیری استفاده شده را دوباره نمی شود استفاده کرد

 45. صادق رحیمی
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام
  من پدرم ۱۸ ماه سابقه جبهه داشتن ، ۱۰ سال پیش به برادرم ۳ ماه کسری دادن اما الان به ۱۸ ماه جبهه ظاهرا بیشتر از ۳ ماه میدن
  سوالم اینه که آیا من الان میتونم یکی دو ماهی کسری بگیرم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   از ۱۲۶ روز مقدار باقیمانده جبهه پدر خود می توانید برای کسری استفاده کنید

 46. رضا
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام من حین خدمت هستم پدرم دوسال در جبهه بود برایش یک سال نوشتن و پنج ماه کسری دادن و یک سال را برایش نوشتن . چرا یک سال را ننوشتن؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   ممکن است در مناطق عملیاتی که بنیاد اعلام کرده حضور نداشتند

 47. علی
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  روی کارت پایان خدمت پدرم زده شده ۲۷ ماه و از سال ۶۵ تا ۶۷ بوده مدارک هم تحویل سازمان مربوطه دادیم چقدر طول میکشه که جوابش بیاد ؟ چون با تعلق گرفتن همشون خدمتم تموم میشه

  • مشاور صادقی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام
   زمانش متفاوت است

 48. علی
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام ، پدرم از سال ۶۵ تا ۶۷ در منطقه جنگی چهارم شکاری دزفول خدمت کرده ، و مدارک لازم رو به محل انتخاب شده بردیم جواب کسری چقدر طول میکشه (۲۷ ماه خدمت زده در کارت پایان خدمتش ایا همش تعلق میگیره)

  • مشاور صادقی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام زمانش متفاوت است

 49. علی
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام ، پدرم از سال ۶۵ تا ۶۷ در منطقه جنگی چهارم شکاری دزفول خدمت کرده ، و مدارک لازم رو به محل انتخاب شده بردیم جواب کسری چقدر طول میکشه ؟ (۲۷ ماه خدمت زده در کارت پایان خدمتش ایا همش تعلق میگیره)

  • مشاور صادقی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام بستگی داره چه تایمی رو داخل مناطق جنگی بودند

 50. محمد
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام پدر من از سال 65 تا 75 سابقه ایثارگری داره
  و 25 درصد جانبازی سپاه داره
  ولی ما چهار برادریم برادر بزرگترم معاف شده ولی نه با کل امتیازات
  خواستم ببینم کسری به من تعلق میگیره
  و جانبازی سپاه الان تاثیری داره ممنون

  • مشاور حمامی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقتتون بخیر سابقه ی ایثار پدر باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 51. علی
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۷

  سلام من اعزامی ۱۴۰۱٫۱۰٫۰۱ هستم.میخاستم بدونم که آیا تاریخ اعزام ملاک دریافت کسری هست یا این که فقط تا پایان سال ما فرصت داریم برای کسری اقدام کنیم.

  • مشاور صادقی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام
   نه محدودیتی رو اعلام نکردند

 52. مرتضی
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

  با سلام و خسته نباشین
  معافیت و کسری خدمت با سابقه جبهه پدر برای سال آینده هم تمدید شدش ؟
  ممنون .

  • مشاور عیسائی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر
   احتمالا امکان پذیر باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 53. محمد
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام خسته نباشید
  داداش من سال ۹۱با مجموع درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه معافیت گرفته .طبق قانون سال ۹۱ که به ازای هر درصد ۹روز کسری میدادن ولی طبق قانون جدید به ازای هر درصد جانبازی ۱۲ روز کسری میدن.آیا میتونم اون ۳۰ امتیازی که داداشم معافیت گرفته طبق قانون جدید اون سه روز به ازای هر درصد رو کسری بگیرم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام
   کسری سربازی فقط برای یک فرزند اعمال می شود

   • امین
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

    سلام وقت بخیر
    پدر من از اسفندماه سال۶۷ به مدت ۲۸ماه
    در لشگر ۹۲ اهواز خدمت کرده
    آیا کسری به من تعلق میگیره؟

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

     سلام
     زمانی که بعد از قطع نامه در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند، برای کسری 80 درصد مدت حضور اعمال می شود

 54. Essi
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام
  پدر بنده سال70تا72 تو کرمانشاه (جوانرود) نیرو انتطامی خدمت کرده آیا برای سال آینده 1402کسری ایثارگری (بعد قطعنامه) به بنده تعلق میگیره؟ ؟؟؟
  ممنون

  • مشاور رضایی
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام وقت بخیر . اگر در مناطق عملیاتی حضور داشتند میتوانند دریافت کنند

   • علی
    ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۶

    سلام وقت بخیر کسری ایثارگری برای ۱۴۰۲ تمدید شد یان

    • مشاور محمدی
     ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۶

     سلام وقت به خیر
     هنوز اطلاعیه ی جدیدی مبنی بر لغو کسری ایثارگری اعلام نشده است.

 55. حمه علی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام و عرض ادب
  امروز برای برج 2دفترچه سربازی پست کردم آیا کسری ایثارگری بعد قطعنامه فقط برای امساله یا سال آینده هم اجرا میشه ؟؟
  اخبار دقیقش کی میاد؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط لازم را داشته باشید تعلق میگیرد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 56. حمه علی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام و عرض ادب
  امروز دفترچه سربازی برای برج 2پست کردم ادمین کسری ایثارگری بعد قطعنامه برای سال‌ آینده هم اجرا میشه ؟یا فقط برای امساله؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط را داشته باشید بله تعلق میگیرد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 57. سیروان
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  ببخشید من پدرم تو سپاه سراوان سیستان بلوچستان سال ۶۹ تا ۷۱ خدمت کرده خودمم مرزبانم بنتشرتون تعلعق میگیره؟

  • tahmasebi
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام دوست عزیز، بستگی دارد که منطقه ی حضور پدرتون جزو مناطق جنگیو عملیاتی بوده باشد یا خیر.

 58. محمدامین
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام
  قانون کسر خدمت از طرف پدر سال۱۴۰۲ هم اجرا میشه؟

  • مشاور ملکی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر
   درحاضر برای سال 1402هیچ اطلاعیه به ثبت نهایی نرسیده است اما در سال 1401 از قانون کسری می توانید استفاده کنید.

  • rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر.
   در این خصوص قراره به زودی تصمیم گیری شود.

   • محمد علی
    ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

    سلام ادمین جان
    ادمین اخباری هس که برای سال آینده تمدید شه ؟؟
    تا کی مشخص میشه؟؟

    • مشاور صادقی
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

     سلام
     خیر هنوز اطلاعیه ای منتشر نکردن

 59. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام خسته نباشید
  اگ ۵ درصد جانبازی واس کسانی ک در جبهه بودن رو به پدرم بدن میتونم از ایثارگری و جانبازی هر دو با هم استفاده کنم

  • مشاور رضایی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام وقت بخیر از قانون جمع سوابق استفاده میفرمایید

 60. علی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام ، یگانی که توش دارم خدمت میکنم میگن به ازای هر ماه ۱۵ روزه ایا واقعیت داره؟

  • مشاور ملکی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام وقت بخیر
   خیر به ازای هرماه 12روز کسر می شود.

  • rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت بخیر .
   خیر به ازای هر یک ماه سابقه ایثارگری پدر شما 12 روز کسری خواهید داشت.

 61. S
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده به ازای ماه های جبهه شون حول و حوش دوماه کسری برای فرزندانشون داشتن
  برادر بزرگم در سال ۸۸ موقع خدمتش کل این دوماه رو استفاده کرد
  آیا این دوماه به منی هم که حالا سربازم تعلق میگیره یا نه؟

  • rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام وقت بخیر . خیر به شما تعلق نخواهد گرفت دیگر.

 62. مسعود
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۲

  سلام وقت بخیر
  پدر من دارای شانزده درصد جانبازی و بیست وچهار ماه
  حضور در جبهه هست
  آیا با قانون معافیت تلفیق از خدمت معاف میشوم یا نه؟!

  • tahmasebi
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام دوست عزیز چون درصد جانبازی زیر 25 درصد میباشد فقط کسری بشما تعلق میگیرد. و در مورد سابقه حضور در جبهه هم حدود 10 ماه بشما کسری تعلق خواهد گرفت، اما معاف نخواهید شد.

   • مسعود
    ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

    سلام
    یعنی میتوانم هر دو را باهم بگیرم؟!

    • tahmasebi
     ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

     سلام دوست عزیز شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لطفا برای مشاوره دقیق تر با داخلی 108 در تماس باشید.

    • سجاد
     ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۳

     سلام وقتتون بخیر
     پدر بنده ۲۵ درصد جانبازی و ۱۹ ماه ایثارگری داشت برادر بنده با استفاده از ۱۹ ماه ایثارگری و ۱۰ درصد جانبازی معاف دائم شد سوالم اینه میخواستم بدونم بنده میتونم از ۱۵ درصد جانبازی پدر که استفاده نشده، استفاده کنم و کسری بگیرم؟

     • rahdar
      ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴

      سلام وقت بخیر.
      بله میتوانید از مابقی امتیاز های پدرتان استفاده کیند شما

 63. امیر علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

  جناب سلام
  بنده برای اردیبهشت ماه اعزام به خدمتم تو کامنت ها که خوندم آیا امسال آخرین ساله برای کسری ایثارگری بعد قطعنامه ؟؟ یعنی مجلس دیگه تصویب نمیکنه
  عجب شانسی داریم ما

  • rahdar
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر.
   چنین چیزی فعلا اطلاع رسانی نشده است و در حد شایعه میباشد.

   • محمد حسین
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۳

    سلام
    تا کی مشخص میشه؟ ؟برداشته میشه یا تصویب؟؟شانس ماست امسال میخوایم بریم سربازی قانون میخوان ور دارن

    • مشاور فتح اللهی
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

     سلام فعلا بخشنامه بصورت رسمی در جهت لغو قانون کسری فرزندان ایثارگر اعلام نشده است

 64. علی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  با سلام کسری ایثارگری بعد قطعنامه برای 1402 تمدید شد؟؟
  کی مشخص میشه؟ ؟

  • مشاور جوادی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که در دوره احتیاط باشین ممکنه براتون لحاظ بشه
   باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید.

 65. محمد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام و وقت بخیر
  پدر من ۲۵ ماه ایثارگری دارن
  میخوام ببینم چقدرکسری بهم تعلق میگیره
  و اینکه نوشتید کسری ایثارگری فقط تا سال ۱۴۰۱ یعنی چی؟

  • مشاور محمدی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین نظام وظیفه به ازای هر ماه خدمت ایثارگری پدر 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد.

 66. محمد مهدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام ، پدر من در سال 73/12/18تا 75/12/18درقرارگاه عملیاتی شمال غرب خدمت کرده خواستم بدونم که شامل کسری می شود؟
  اگر میشود به ازای هر ماه چند روز تعلق میگیرد؟

  • مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام وقت بخیر کسری ایثارگری فقط به افرادی که در بازه شهریور 59 تا شهریور 67 خدمت کرده اند تعلق میگیرد

 67. محمد مهدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام،پدر من در سال 73/12/18 تا سال 75/12/18 در لشگر 64 تو منطقه عملیاتی سلماس خدمت کرده خواستم بدونم آیا شامل کسری میشود یا خیر؟
  واگر میشود به ازای هر ماه چند روز تعلق میگیرد؟

  • مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام وقت بخیر کسری ایثارگری فقط به افرادی که در بازه شهریور 59 تا شهریور 67 خدمت کرده اند تعلق میگیرد

 68. امید
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام ، پدر من در سال 70 تا 73 به مدت 27 ماه در ایلام (مهران،صالح آباد و گیلانغرب)خدمت کرده است و لشکرش ارتش نیروی تکاور لشکر 58 ذوالفقار شاهرود بوده است آیا کسری خدمت شامل من میشود ؟
  با تشکر فراوان

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام
   احتمالش زیاد هست
   ایبتدا مراجعه به یگان خدمتی شون(پدر)
   سپس مراجعه به بنیاد امور ایثارگران و بعد پلیس+10
   جهت اطلاع نسبت به مدارک موردنیاز و ادرس مراکز تماس بگیرید

 69. امید
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام ، پدر من در سال 70 تا 73 به مدت 27 ماه در ایلام (مهران،صالح آباد و گیلانغرب)خدمت کرده است و لشکرش ارتش نیروی تکاور لشکر 58 ذوالفقار شاهرود بوده است آیا کسری خدمت شامل من میشود ؟
  با تشکر!

  • مشاور حمامی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت کسری باید شرایط شما برسی شود و امتیازشما محاسبه شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

  • مشاور جوادی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما باید به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه فرمایید
   ممکنه براتون این مورد رو حساب کنند
   بستگی به این داره که اون زمانی که تو جبهه بودن محاسبه میشه یا نه.

 70. علی اکبر بیضاوی
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

  با سلام و احترام
  بنده 25 ماه خط مقدم و در گردان عملیلتی بودهام چقدر پسرم که مشموله کسری داره ؟/ممنون

  • rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر.
   به ازای هرماه سابقه ایثارگری شما 12 روز کسری خدمت تعلق میگیرد به فرزندتان.

 71. Mohsen
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقتتون بخیر
  پدر بنده سال 70تا72 تو جوانرود سرباز بوده به نظرتون به بنده کسری تعلق میگیره ؟ماهی 12 روز میدن یا 9روز؟؟

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام دوست عزیز برای گرفتن کارت ایثار پدرتون باید در مناطق عملیاتی و یا جنگی حضور میداشتند.

  • مشاور جوادی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید حضورا به بنیاد مراجعه فرمایید.

 72. ش.غفوری
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام وقتتون بخیر. ببخشید من برادرم آموزشیش تموم شد و روز سوم دی ماه برای خدمت به کرمانشاه اعزام شد. پدرم سال ۶۳ تقریبا ۲۲ ماه در سازمان مسکن و شهر سازی سقز کارمند بوده . آیا سقز که در استان کردستان هست جزء مناطق پس از عملیات به حساب میاد برای کسر خدمت؟ ایثارگر نیست و جانباز هم نیست. فقط در اون سال ها در سقز کارپند بوده.
  آیا برادرم شامل کسر خدمت میشه؟ ما اینحا پرسیدیم گفتند باید به بسیج مستضعفین در افسریه شمالی تهران بریم. به نظرتون شامل میشه؟

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام دوست عزیز برای گرفتن کسری خدمت پدر شما باید ایثارگری و یا جانبازی داشته باشند.

 73. دانیال نورالدینی
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام وقت بخیر
  ملاک معافیت فرزند تعداد ماه های حضور داوطلبانه در جبهه ثبت شده در کارت ایثارگری است یا تعداد ماه که در سیستم به عنوان سرباز وظیفه در جبهه ثبت شده؟ چون این دو تاریخ های متفاوتی دارند در سیستم فقط تعداد ماه های سربازی (۲۴ ماه) ثبت شده اما در کارت ایثارگری۳۳ ماه کل مدت حضور داوطلبانه در جبهه ثبت شده
  تشکر

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   ملاک میزان حضور در جبهه ثبت شده در کارت ایثارگری می باشد

 74. مهدی
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۴

  سلام، پدر من از سال ۶۷_۶۹ تو کردستان سرباز ارتش بوده لب مرز مهران و سه ماه اولی که آموزشی داشته کشور در حال جنگ بوده، میخواستم بدونم آیا به من کسری تعلق میگیرد؟ به ازای هر ماه چند روز؟ باتشکر از شما

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام باتوجه به شرایطی که فرمودید، باید اول از یگان خدمتی خودشون مدارک رو ببرن بنیاد امور ایثارگران و درخواست بدن.
   درصورت پذیرش بنیاد، هر یک ماه، دوازده رو کسری اعمال می شود

   • محمد
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

    با سلام و عرض ادب
    پدر بنده تو کرمانشاه( جوانرود)خدمت کرده بعد قطعنامه هم به ازای هر ماه 12روز کسری خدمت میدن؟؟
    ممنون بابت سایت خوبتون

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که منطقه ی خدمتی جزو مناطق دوره ی احتیاط باشد کسری خدمت در صورت عدم غیبت به شما تعلق می گیرد.

 75. مهدی نورالهی
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  در کارت ایثارگری پدرم ۳۲ ماه حضور در جبهه ثبت شده اما در سیستم ۱۷ ماه ثبت شده! ایا همچین چیزی امکان دارد؟
  ملاک معافیت دائم فرزند مدت زمان حضور جبهه ثبت شده در کارت ایثارگری است یا چیزی که در سیستم ثبت شده است؟ تشکر

  • مشاور محمدی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقت بخیر .
   ممکن است بعد از قطعنامه بوده باشه بخشی از خدمت پدرتان که نیاز به بررسی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 76. علی
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده اردیبهشت 1402 اعزام به خدمتم به نظرتون این قانون تو سال آینده اجرا میشه؟ یا فقط برای امساله
  ممنون بابت پاسخگویی

  • rahdar
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز این بخشنامه مختص سال 1401 نیست و تا اطلاع ثانوی باقی خواهد بو.د

   • علی
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

    منظور جنابعالی اینه این قانون برای سال دیگه هست ولی امکان داره تعداد روز رو کم کنن؟به نظرتون امکان تمدید هست ایثارگری مناطق ماهی 12روز بدن؟

    • مشاور عیسائی
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

     سلام وقت بخیر
     در حال حاضر بابت هر ماه حضور در جبهه 12 روز کسری خدمت شامل شما میگردد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 77. بهنام
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام.توراخداجوابم را بدین خیلی مهمه …من ازدانشگاه پیام نورامسال انصراف دادم وتمهلت یکساله بعدانصراف هستم … میخواستم بگم باتوجه به اینکه قانون کسری خدمت ایثارگری در۴۰۱ تموم .میشه خواستم بگم منی که ۲۳سالمه آیا نمیشه قبل پست کردن به خدمت کسری ایثارگریم را بگیرم ..چون من میخوام اردیبهشت یاخردادبرم خدمت وباتوجه به اینکه ‌کسری ایثارگری ۴۰۱تموم میشه میخوام هرچه زودترکسری را بگیرم نمیخوام هیچ بشه اگر راهی پیشنهاد میکنید که من هم بتونم کسری را امسال بگیرم و به خدمت اردیبهش یاخرادبرم بهم بگید…….؟یااینکه برم پلیس+۱۰ کارهای اعزام را انجام بدم بعدش اعزامم را اگربشه عقب بندازم تا خرداد اگر البته راهی داریدکه بشه من قبل معرفی کردنم کسری رابگیرم چون یکجاخوندم‌ گفته بودن اگرمشمول باشه میتونه کسری را بگیره ..

  • مشاور صادقی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   چون یک مقدار شرایط تون پیچیده است
   اما برای بررسی بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 78. حضرتی
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  با سلام و خسته نباشید:
  پدر بنده ۱۸ ماه جبهه ۵ درصد جانبازی از سپاه داره بعد برادر بزرگترم از امتیازاتش استفاده کرده و کسری خدمت گرفته الان منم میتونم دوباره کسری خدمت بگیرم یا خیر؟ممنون میشم جواب بدین.

  • tahmasebi
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام دوست عزیز، خیر فقط یکبار از کسری ایثار میشه استفاده کرد، مگر اینکه سابقه ی ایثار پدرتون بیشتر بوده باشد که از مابقیش بشه استفاده کنید. برای گرفتن مشاوره ی بیشتر با داخلی 108 تماس بگیرید.

 79. مسعود
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام
  من میخوام این ماه دفترچه رو بفرستم تا اسفند ماه اعزام بشم
  با توجه به پایان مهلت استفاده از کسری خدمت فرزندان ایثارگران آیا بنده میتونیم کسری بگیرم؟

  • مشاور حمامی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 80. عبدالهی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام خوبین خسته نباشید
  پدر من در تاریخ بیستم آبان سال ۷۴ اعزام به خدمت سربازی در کردستان شده ببخشین چقدر معافیت برای من تعلق میگیره ممنونم

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت اطلاع از نحوه اقدام و کسری خدمت با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 81. کورش هدایتی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۰

  درود ، ضمن عرض خسته نباشید . به استحضار میرسانم فرزندم در حال خدمت در نیروی انتطامی میباشد . در زمان اشتغالم از طریق سازمانم نامه ای به ارتش نوشته شد و ۲۱ ماه حضور در جبهه ام مورد تایید ارتش قرار گرفت و از مزایای آن هم بهرمند شدم ولی کارت ایثار نگرفتم . ( اصل نامه نزد اینجانب موجود است )
  سوال ، آیا برای بهرمندی فرزندم از مزایای کسری خدمت بر اساس توضیحات بالا ، باز هم داشتن کارت ایثار الزامیست . با سپاس

  • مشاور محمدی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن تاییدیه از آخرین پادگان خدمتی خود میتوانید برای گرفتن کسری خدمت اقدام نمایید.

 82. مهدی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام.وقت بخیر درمورد کسری ایثارگری میخواستم بپرسم که پدر من ۲۸ ماه جبهه دارد در سپاه خدمت کرده کارت ایثار هم نگرفتن، پدرمن متاسفانه ۱۵ سال پیش فوت کردن الان چطور میتونم برای کسری گرفتن اقدام کنم؟ممنون

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   سلام وقت بخیر در صورت فوت ایثارگر و نداشتن کارت ایثار باید اول برای احراز هویت به بنیاد مراجعه کنید و بعد اقدام به دریافت کسری کنید ولی کلا امکانش خیلی ضعیف میباشد

 83. امیر
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  با عرض سلام و وقت بخیر من از کسری ایثارگری پدرم استفاده کردم و ۹ ماه کسری خدمت گرفتم برگه رو تحویل ب نیرو انسانی دادم و فرمانده تیپ امضا کرده و تاریخ خروج رو هم ازشون گرفتم و یهم اعلام کردن و از پلیس بعلاوه ده هم استعلام گرفتم گفتن نه ماه برات ثبت شده من در منطقه بد اب و هوا و غیر بومی خدمت میکنم ک کل خدمتم ۱۸ ماه هست و نه ماه باقی مونده الان من اخرای خدمتم هست یک ماه مونده و فرمانده تیپ داره عوض میشه خواستم بپرسم مکشلی پیش نمیاد اینکه میگن بعضی فرمانده ها قبول نمیکنن و ….. از این حرفا

  • مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط اعلامی توسط شما هیچ مشکلی نخواهد بود و پایان خدمت را دریافت خواهید کرد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 84. وحید
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  باسلام
  پدربنده ۲۶ماه سابقه جبهه دارند و من سال ۸۸ نه ماه از کسری خدمت استفاده کردم و شش ماه از کسری موند..الان برادرکوچکم سربازهست آیا میتونه ازشش ماه باقی مانده استفاده کنه؟

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر.
   بله برادرتون میتوانند از باقی امتیازت پدرتون استفاده کنند.

 85. سورنا
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  سلام. پدر من ۲۱ ماه جبهه و ۲۰ درصد جانبازی داره اما برادر بزرگترم قبلا از امتیازش استفاده کرده و معافیت گرفته
  الان من میتونم از باقی مونده امتیازا که میشه ۱۱ امتیاز برای کسری خدمت استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام دوست عزیز،بله شما شرایط استفاده از باقیمانده ی امتیاز ایثار پدرتون رو دارید.

 86. محمدرضا
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

  باسلام و عرض ادب بنده ۷۱۲ روز جبه بودم وکارت ایثار گری هم به همین مدت دارم به صورت سربازی درسپاه وکارت هم ازسپاه صادر شده آیا برای فرزندم کسر خدمت محسوب می‌شود و۲۸ سال هم فعال بسیج هستم ممنون از راهنمایی تان سربلند و پایدار باشید

  • tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام دوست عزیز، امتیاز ایثارگری شما برای کسرخدمت فرزندتون قابل اجرا است اما سوابق بسیج شما تاثیری در کسر خدمت ایشون نخواهد داشت.

 87. میلاد
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  با سلام پدر بنده به مدت 21 ماه در جبهه بوده و برادر بزرگترم از کسری پدرم مقداری استفاده کرده آیا مابقی به بنده تعلق میگیره ؟ مدت استفاده شو نمیدانم چقدر هست چون برادرم فوت شده نمیدانم من باید از کجا اقدام کنم کارت ایثار گر هم داره پدر

  • rahdar
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر.
   بله از مابقی امتیاز ایثارگری پدرتان میتوانید استفاده کنید و به ارگان مربوطه باید مراجعه کنید

 88. احسان
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۷

  با سلام اين قانون ایثارگری فقط تا 1401اجرا میشه یا شامل 1402هم میشه؟؟ درصورت تعلق گرفتن چقدر کسری میدن؟؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور صادقی
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام
   با قطعیت نمیتونیم درباره سال آینده حرف بزنیم
   برای میزان کسری هم باید سوابق ایثارگری پدرتون رو بررسی کنم
   با مجموعه تماس بگیرید داخلی 105

   • احسان
    ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

    یعنی این قانون حذف میشه؟؟ یا تعداد روزهای رو کم میکنن

  • rahdar
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر.
   قانون ایثارگری در حال حاضر انجام میشود و تا اطلاع ثانوی هم صورت میگیرد و به ازای هر یک ماه سابقه ایثارگری 12 روز کسری خدمت تعلق میگیرد و اگر 30 ماه کامل هم باشد معافیت دائم شامل شما میشود.

   • احسان
    ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

    یعنی این قانون حذف میشه؟؟ یا تعداد روزهای رو کم میکنن

    • مشاور فتح اللهی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

     سلام وقت بخیر در حال حاضر اطلاعیه ای از سوی نظام وظیفه در خصوص عدم برخورداری از کسری خدمت فرزندان ایثارگر ارائه نشده است

 89. ..
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت بخیر پدر بنده ۲۴ ماه خدمت در مناطق عملیاتی اندیمشک داشتند البته بعد قطعنامه سال ۶۸ تا ۷۰ ایا شامل کسری خدمت میشن؟

  • مشاور حمامی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقتتون بخیر شرایط دیگر شما شامل جانبازی و… باید تحت بررسی مشاور قرار بگیرد و امتیازات شما احتساب شود برای بررسی بیشتر با ما تماس بفرمایید

 90. محمود منیخ
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام من پدرم ۱۵ ماه جبهه داره تو یکی از شهرای خوزستان
  بعد ۱۵ ماه انتقالی رفت مرکز اموزش شهید ادیبی مرزن اباد اونجا پایان خدمتش اومد ژاندارمری بوده . بعد رفتم ستاد فرماندهی استان خوزستان گفت نامه اشتغال به خدمت که از نیرو انسانی میگیری نامه رو بزن برای ما . خودمون کاراشو انجام میدیم
  یعنی برم نیروانسانی بگم نامه رو بزن برا ستاد فرماندهی نیرو انتظامی استان . یا همون اسم پادگانی بزنه که پایان خدمتش بوده . لطفا جواب بدید

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام وقت بخیر نامه اشتغال به خدمت جهت دریافت کسری خدمت ایثارگری را از نیروی انسانی به پادگان محل خدمت ایثارگر دریافت کنید

 91. اميررضا بابايي
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من پدرم ٩ ماه كسري شامل حالش ميشد ،
  برادرم زماني واسه كسري اقدام كرد كه ٣ ماه بيشتر از خدمتش نمونده بود و استعلام كه گرفتم گفتن ٦ ماهش باقي مونده ، حالا مني كه فرزند دومم آيا ميتونم استفاده كنم؟

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی قوانین نظام وظیفه احتمالا سه ماه کسری باقی مانده به شما تعلق میگیره.

 92. ابوالفضل قهوه چی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام خسته نباشید من اعزامیه ۱۴۰۰.۴.۱ هستم شیش ماه هم ثنوات دارم حالا از پدرم کسری دارم شیش ماه ثنوات خدمتیم هم از خود ارتش بخشش خورده و الان با این قانون جدید که میشه از کسری پدر استفاده کرد وقتی من میرم برای اشتغال به خدمت برای کسریم به شعبه وظیفه پادگان مراجعه میکنم بهم میگن که اون دستور هنو به ستاد نیرو ابلاغ نشده و من کلا خدمتم ۳ماه مونده تموم بشه و اگر کسریم الان چسبیده بشه تموم میکنم خدمت رو حالا با این وضع من باید چیکار کنم تا چه زمانی صبر کنم

  • مشاور جوادی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای گرفتن کسری سربازی شخص پدر شما باید با برگه اشتغال به خدمت به بنیاد امور ایثار گران مراجعه نموده و برگه کسری خدمت را بگیرند.

 93. محمود شباه
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام وقت بخیر پدرم ۱۵ ماه جبهه رو در یکی از شهرای خوزستان بود
  بعد انتقالی گرفت بقیه خدمتش رو در مرکز اموزش شهید ادیبی مرزن اباد خدمت کرد و اونجا خدمتش تموم شد رفتم نظام وظیفه شهر خودم گفتم نامه اشتغال به خدمت که بگیرم یگان پدرم رو کجا بزنم همون شهید ادیبی که اونجا تموم کرد یا بزنم ستاد فرماندهی استان خوزستان اونجا تایید کنن چون ژاندارمری بوده گفتن پرونده ها رفتن استان خودت

  • مشاور جوادی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای کسری سربازی فرزندان ایثارگر باید به خود ارگان امور ایثارگران استان خودتون مراجعه و پیگیری فرمایید.

 94. میلاد لطیف زاده
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام وقت بخیر .من پدرم ۲۹ماه کارت ایثارگری داره . داداشم استفاده کرده ۱۳ماهش مونده. این ۱۳ماه الان ب من تعلق میگره یا نه؟

  • مشاور حمامی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقتتون بخیر بله شامل حال شما میشود منتهی مجموع امتیازات باید بررسی شود برای برسی شرایط توسط مشاور با ما تماس بفرمایید

 95. علیرضا
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام، وقت به خیر. میخواستم بدونم قانون کسری برای سال 1402 به بعد هم هست؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام
   اگر تغییر بکنه داخل سایت اطلاعیه زده میشه

 96. حمیدرضا
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام، وقت به خیر. میخواستم بدونم قانون کسری برای سال 1402 به بعد هم هست؟

  • مشاور ملکی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع بیشتر درمورد کسری خدمت با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 97. علی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام پدر بنده از تاریخ 18/09/1367 تا 18/09/1369 در منطقه مرزی سراوان استان سیستان و بلوچستان در ژاندارمری پاسگاه گَشت خدمت کرده. البته اینم بگم که سه ماه اول آموزشی ایشون چهرم بوده و بعد رفتن سراوان. حالا میخاستم بدونم کسری پدر به من تعلق میگیره یا نه؟ اگر بله، چند روز به ازای هر ماه حضور ایشون؟ البته اینم بگم که اضاف هم داشتن و حدود 31 ماه کلا خدمت کرده (28 ماه در سراوان) که احتمالا روی پرونده ش باشه اما توی کارت پایان خدمت همون 24 ماه قانونی رو زدن. آیا اضاف هم حساب میشه جزء حضورش اونجا؟

  • hoseini
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   باسلام و احترام در قانون کسری فرزندان درصورت گرفتن کارت ایثارگری شما میتوانید از کسری خدمت استفاده کنید کسری خدمت ابتدا به فرزند پسر بزرک تعلق میگیرد و شما به ازای هر ماه ایثارگری پدر 12 روز کسری شاملتون میشود .

 98. علی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام خداقوت، پدر من سال ۶۱ تا ۶۳ پایگاه سوم شکاری دزفول نیرو هوایی ارتش خدمت کرده آیا کسری تعلق می گیره؟ درسته میگن به پایگاه نیروهوایی تعلق نمیگیره؟

  • مشاور محمدی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که دربازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 99. علی
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام وقت بخیر، پدر من سال ۶۱ تا ۶۳ پایگاه سوم شکاری دزفول نیروهوایی ارتش خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره؟ درسته میگن به پایگاه تعلق نمیگیره؟

  • rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط کسری خدمت را داشته باشید بله و ارتباطی به پایگاه ندارد.

 100. مصطفی
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۵

  با سلام من مشمول غایب هستم پدرم 15 درصد جانبازی و 20 ماه جبهه داره آیا میتوانم برای معایف اقدام کنم؟ درضمن برادرم از 30 ماه جبهه پدرم استفاده کرد و یازده ماه خدمت کرده بود ولی معافیت کامل گرفت!

  • tahmasebi
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۸

   سلام دوست عزیز، چون برادر شما قبلا از شرایط پدرتون برای معافیت استفاده کرده اند شما برای بار دوم مجاز نسیتید که استفاده کنید اما طبق قانون تصویب شده در چهارشنبه گذشته میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید.

 101. رضا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام خسته نباشین من اعزامی 1/11/1400هستم کسری ایثارگری دارم از سپاه عاشورا گرفتم اوردم دادم پادگان ولی فرمانده تیپ امضا نمیکنه.کسری قبول نمیکنه اصلا واسه هیچ سربازیو قبول نمیکنه.ما حالا قراره چیکار کنیم؟از حفاظت پادگان گرفته تا بازرسی به همه گفتیم ولی جوابی بهمون داده نشده

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی تنها در صورتی که غیبت داشته باشین کسری ایثار رو لحاظ نمیکنند.

   • علی
    ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

    سلام وقت بخیر من پدرم بیست هفت ماه تو جنگ بود الان می‌خوام از کسری استفاده کنم ولی اضافه دفترچه ای دارم و میگن الان قانون اومده که میشه استفاده کنم حتی اگر پشت دفترچه ای داشته باشم ولی به نیرو انسانی پادگان مون میگم این بخشنامه اومده میگه نیومده چیزی لطفاً راهنمایی کنید استاد

    • مشاور حمامی
     ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

     سلام وقتتون بخیر این موضوع باید تحت برسی بیشتر قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 102. علیرضا
  ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام : بنده درسال 61 تا63 منطقه عملیاتی قصر شیرین وسرپل ذهاب بودم و14 ماه گواهی حضور در جبهه از فرماندهی انتظامی کرمانشاه دارم الان فرزندم درحال خدمت میباشد برای گرفتن کسری خدمت فرزندم حتما باید به کرمانشاه برم یا به استان خودم گیلان میتونم مراجعه کنم تا کسری خدمت فرزندم را بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  • tahmasebi
   ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام اگه گواهی حضور در جبهه شما از سوی فرمانده مربوطه صادر شده است نیازی به مراجعه به کرمانشاه ندارید و از استان محل زندگیتون میتونید پیگیری کنید

 103. محمد
  ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام خداقوت
  پدرمن 766روز خدمت داشته توی جنگ تو کردستان ولی کارت ایثارش ک اومد 366روز داده بودن حالا اگه کمسیون بگیرند و 766روز رو بدن چقد کسری خدمت شامل میشم؟؟؟
  ممنون🙏

  • مشاور محمدی
   ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت تاییدیه نظام وظیفه به ازای هر ماه 12 روز کسری خدمت به فرد مشمول تعلق میگیرد.

 104. علیرضا بدیعی بشمنی
  ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

  با سلام بنده درسال 61 تا63 در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب وقصر شیرین {ژاندارمری} خدمت کردم و از فرماندهی انتظامی کرمانشاه تاییدیه گواهی حضور درجبهه بمدت 14 ماه عملیاتی درگیر برای بنده صادر شده الان فرزند م در حال گذراندن خدمت سربازی میباشد ایا برای گرفتن کسر خدمت باید به کرمانشاه یگان خدمتی خودم یا میتوانم به ستاد کل نیروی انتظامی در تهران یا استان خودم گیلان مراجعه کنم لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  • tahmasebi
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام دوست عزیز شما برای گرفتن مدرک جبهه خودتون باید صرفا به یگان مربوطه مراجعه کنید.

 105. مصطفی
  ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام.برادر من از سابقه جبهه پدر استفاده کرد اما بعد از یک سال برادرم از دنیا رفتن.
  حالا خودم سربازم میخاستم بدونم سابقه کسری به من تعلق میگیره یا خیر؟

  • مشاور جوادی
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بستگی داره به اینکه جند ماه از ایثار گری استفاده کرده باشن

   • رضا
    ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

    سلام ببخشید پدر من زمان جنگ در مناطق جنگی24ماه خدمت کرده کارت ایثارگری نداره ولی قبلا برای برادرم 4ماه کسری گرفته یا در نظر گرفتن ماه ای 12روز آیا میشه مابقی کسری رو برای من بیاره ؟ سنندج خدمت میکرده

    • مشاور جوادی
     ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

     سلام وقت بخیر
     طبق قانون کسری سربازی بله 4 ماه تعلق میگیره ولی برای سایر مدت زمان حضور پدر در جبهه باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید.

 106. علی الهی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۵

  سلام خسته نباشید
  پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ جزیره خارک خدمت کرده میخواستم ببینم کسری خدمت میتونم بگیرم؟
  اگه میتونم بگیرم چون سربازم یکم آذر کی اقدام کنم برا کسری؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • tahmasebi
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام دوست عزیز، برای کسری خدمت شما دوران سربازی پدر تاثیری نخواهد نداشت و ایشون میبایست بصورت داوطلبانه در جبهه حق علیه باطل شرکت میکردند.

 107. بهنام
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام
  ایا قانون کسری ایثارگری تا پایان ۱۴۰۱ اجرا میشود یا برای سال ۱۴۰۲ تمدید شده؟
  من بهمن ماه اعزامم هست. ایا میتوانم از کسری ایثارگری استفاده کنم؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید از کسری خدمت ایثارگران استفاده نمایید.

 108. حمیدرضا
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۴ ماه سابقه در جبهه داره چقد کسری بهم میدن؟؟

  • مشاور محمدی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت خدمت در بازه زمانی جنگ به ازای هر ماه 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد.

 109. مصلح
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام خسته نباشید
  حقیقتا پدر بنده ۱۵درصد جانبازی داشتند و ۲۷ماه جبهه
  برادر بزرگم از این دوتا استفاده کرد و معاف شد مقداری از جبهه باقی مانده آیا میتونم استفاده کنم یا خیر
  رفتم نظام وظیفه پرسیدم هم برای جبهه هم برای جانبازی نوشته بود کسری خدمت منجر به معافیت در حالی که برادر من تلفیقی معاف شد و حتی یک ساعت هم خدمت نکرد

  • مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اطلاعات شما باید دقیق تر مورد بررسی قرار بگیره
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 110. حمیدرضا
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام، وقت به خیر ، ببخشید میخواستم بدونم این درسته که میگن کسری های سربازی رو 6 ماه آخر سربازی میتونی بگیری؟ مثلا یه نفر 15 ماه با احتساب کسری هاش باید بره سربازی، 9 ماه که گذشت بعد میتونه اقدام کنه. میگن جدیدا اینطور شده. درسته؟

  • karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام چراهمون اول قبل سربازی اقدام نمیکنیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 111. Bamari
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام علیکم
  بنده سرباز طلبه هستم ۱۴۰۱/۶/۱ اعزام شدم پدرم ۶ ماه و ۱۳ روز سابقه جبهه دارند از طرف سپاه و در مناطق جنگی بودن ولی هنوز کارت ایثارشان صادر نشده و هیچ یک از داداشام از کسری استفاده نکردند آیا بنده میتونم از کسری ایثارگری پدرم استفاده کنم

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر
   بله با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد.

 112. رضا
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام وقت بخیر معاف از رزم بودن مشکلی برای کسری ایثارگری بوجود نمیاره؟

  • isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام خیر در صورت داشتن معاف از رزم میتونید از قانون کسری خدمت نیز استفاده کنید

 113. علی
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام برادر بزرگتر من از کسری ایثار گری استفاده نموده
  الان پدرم کارت جانبازی ۵ درصد رو دریافت کرده آیا کسری خدمت از طریق جانبازی به من تعلق میگیرد؟

  • gholizadegan
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر ، با توجه به قانون درحال حاضر یک فرزند میتواند استفاده کند . جهت بررسی دقیق تر شرایط شما میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرین .

 114. حسین
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام پدرم کارت ایثار نزاجا داره زده ۲۴ ماه حضور در جبهه برای کسری باید چیکار کنم ؟ باید برم پلیس به علاوه ۱۰ یا یگان خودش؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام روزبخیر
   اگر در حال حاضر سرباز هستین باید به یگان مراجعه کنید.

 115. محمد
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده ۱۳ ماه ایثارگری داره میخواستم ببینم اگر کسری الان بگیرم ثبت کنم با توجه به اینکه آخر سال برنامه هفتم توسعه تصویب میشود اگر سال دیگه کسری بیشتر شد به ازای هر ماه باز میتونم تغییرش بدم یا بر عکس اگر بگیرم ثبتش کنم قانونشو برداشتن کسری بنده حساب میشود یا خیر

  • maleki
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر
   با توجه به بررسی شرایطز شما پاسخ داده می شود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 116. بهمن
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام خسته نباشید
  بنده فرزند همسر شهید هستم (فرزند شهید نیستم)
  آیا کسری خدمت و یا معافیت به من تعلق می گیرد؟
  ممنون

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

  • abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما باید دقیق تر برسی بشه ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 117. سجاد
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام خسته نباشید
  پدرم ایثار گر ۲۴ ماهه هستش داداش بزرگم سال ۹۱ ۱۵ ماه کسری گرفت ولی دو سال پیش رفتیم مدارکاشو کامل کردیم یه کارت ایثار و کارت تکریم دادن بمون الان منم میتونم از کسری سربازی استفاده کنم یا فقط برا یه فرزنده؟
  با قانون جدید برا ۲۴ ماه چن ماه کسری میدن؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 118. امیرحسین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام و وقت بخیر
  پدر بنده ۲۵ ماه سابقه جبهه داره خودم هم ۵ ماه بسیج دارم میتونم معافیت بگیرم؟ چون شنیدم جمع امتیاز ۳۰ معافیت داره

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از کسری و معافیت سربازی قانون کسری فرزندان ایثارگر را با دقت مطالعه فرمایید.

 119. حسین
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام و درود
  بنده کارهای کسری خدمت ایثارگریم رو انجام دادم الان به من یک نامه دادن که تحویل یگان خدمتیم بدم روش نوشته 144 روز کسری خدمتی بهم تعلق گرفته از پلیس +10 هم سوال کردم گفتن که ۱۴۴ روز کسری خدمت برام ثبت شده
  سوال من اینه بعد از تحویل نامه به یگان چقدر طول میکشه تا کسری تایید بشه و برام اعمال بشه ؟

  • eshghabadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام وقت بخیر بسته به شرایط شما داره که اموزشی باشین یا یگان ، برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورای ما تماس بگیرین

 120. حسین
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من برای کسری خدمت ایثارگری اقدام کردم و الان یک نامه بهم دادن که به یگان خدمتیم تحویل بدم روی نامه نوشته 144 روز کسری خدمت بهم تعلق گرفته از پلیس +۱۰ هم پرسیدم گفتن 144 روز تو سیستم ثبت شده.الان نامه رو به یگان تحویل بدم چقدر طول میکشه تا کسری تایید بشه و از خدمتم کم بشه چون اخرای خدمتم هست اگه کم بشه میتونم تصویه حساب کنم لطفا جواب بدید ممنون

  • eshghabadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر ، درصورتی که مدارکتون به نیروی انسانی تحویل داده شده باشه بین ده تا پونزده روز طول میکشه ، جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 121. احمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  درود بر شما
  بنده۱۳ماه باعضویت بسیج درمناطق عملیاتی حضور داشتم یه مقداری بعداز قطعنامه بوده
  خواستم ببینم برای هرماه چندروز کسر خدمت برای فرزندم محاسبه میشه
  اجرکم عندالله

  • hedayati
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر
   مورد شما باید بررسی شود

 122. احمدرشیدی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  عرض ادب واحترام
  عرض کنم بنده برای کسر خدمت فرزندم اقدام کردم
  بنده از خردادسال۶۶تا مرداد۶۷در مناطق عملیاتی به عضویت بسیجی به میهن وکشور حضور داشتم
  خواستم بدونم برای هرماه حضور بنده چقدر از خدمت فرزندم کسر میشه
  برایتان از خداوند بهترینها راارزومندم

  • isaei
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقتتون بخیر به ازای هر یک ماه 12 روز از خمت فرزندان کم میشود

 123. مهدی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  سلام
  پدر من ۲۱ ماه سابقه جبهه داره
  کردستان خدمت کرده و ۵ ماه خدمت قبل از قطعنامه داره و و بقیه بعد از قطعنامه
  اگه از کارت ایثار پدرم استفاده کنم چند ماه کسری به من تعلق میگیره؟

  • hedayati
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر
   مورد شما نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 124. علیرضا
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام وقت بخیر من یه سوال داشتم
  پدرم ۲۴ ماه سابقه جبهه دارند و برادر بزرگ ترم همه کسری رو ۱۰ سال پیش استفاده کرده اما برای دریافت کارت ایثار گر پدرم یک ماهی هست که تحویل گرفتیم میخواستم ببینم من هم میتونم کسر خدمتی بگیرم ؟
  چند ماه میشه؟

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 125. سیاپش
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  باسلام
  پدر من ۲۵ ماه در مناطق جنگی سرباز بودند؛من چقدر می تونم کسری بگیرم؟

  • haghipor
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر حداکثر تا 300 روز کسری

 126. امیرحسین
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۲

  سلام
  پدر من 35 ما سابقه جبهه داره
  ولی این 35 ماه یگان خدمتیش یه جا نبوده
  برای گرفتن نامه کسری 6 ماه از خدمتش به یکی از یگان های خدمتیش رفتیم اونام درخواست رو فرستادن حوزه بعد جواب براشون اومده که باید نامه 24 ماه دیگه از خدمتشو براشون ببریم تا بشه 30 ماه بعد براشون بفرسته
  آیا این مراحل درسته؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • امیرحسین
    ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

    برای دریافت نامه معافیت از یگان خدمتی پدر باید دقیقاً چه چیزی بگوییم؟

    • karimi
     ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 127. فتحی
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  عرض سلام و خستی نباشید ؛ پدر بنده ۱۵٪جانبازی و ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند ؛ چقد کسری بهم تعلق میگیره؟؟

  • hedayati
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر
   حدودا 8 ماه کسری خدمت به شما تعلق خواهد گرفت

  • javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام روزبخیر
   دوست غزیز حدودا تا 252 روزمیشه.

 128. محمد
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام خسته نباشید پدر بنده ازساا68تا70در لشکر77 خراسان تو اندیمشک خدمت کرده آیا کسری شامل من میسه

  • mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری و کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند.

 129. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز پدر بنده 28ماه سابقه جبهه بصورت داوطلب بسیجی در جزیره مجنون خدمت کرده
  در سال 92برای برادرم 8ماه کسری زدند فکر کنم همش رو استفاده نکرده
  بنظرتون هیچ راهی نداره من هم از ایثار گری پدرم استفاده کنم

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام رز بخیر بستگی دارد شرایطتان را بازگو کنید ببینید میپیرند یا خیر

   • محمد
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

    شرایطم 18ساله، دیپلم ،هنوز دفترچه پر نکردم، فرزند آخر هم هستم
    برادرم هم سال92خدمت کرده

    • isaei
     ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • رضا
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام شما تونستین اضافه کسری رو استفاده کنید؟؟؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 130. معین
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام خسته نباشید!پدر بنده ۲۴ ماه جبهه دارند،بنده هم ورودی ۹۵ دانشگاه هستم و ۳۱ ۶ ۱۴۰۱ معافیت تحصیلیم تموم میشه!آیا امکانش هست با تمدید سنوات از کسری ایثارگری پدرم استفاده کنم؟یعنی در واقع سوالم اینه که اگه غیبت بخورم نمیتونم از کسری استفاده کنم ینی الان تمدید سنوات من جزو غیبت محسوب میشه یا خیر!و اینکه اگه میتونم استفاده کنم تا چند ماه کسری دارم علاوه بر اینکه متاهل هم هستم

  • maleki
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 131. سبحان
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام پدرم جانباز ٢٠ درصد است و ٢٤ ماه سابقه جنگ دارد، برادره من سال ٨٩ به صورت تلفيقى يعنى كمى از درصد جانبازى و كمى هم از سابقه جنگ پدرم، معاف شد. سال ١٤٠٠ پدرم كارت ايثارگرى گرفته، ايا كسرى ايثار گرى به من تعلق ميگيره !؟

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 132. احمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام
  من نزیک ۱۶ ماه خدمت داوطلبانه جنگ دارم
  چقد کسری خدمت شامل فرزندم میشود
  با تشکر

  • rahimi
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   اگر داخل کارت ایثارگری شما همون 16 ماه نوشته شده باشه 192 روز کسری تعلق میگیره و شما میتونید برای اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 133. حیدر علی
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام فرزند دوم اول سربازی رفته و کسری خدمت ایثار گری رو گرفته ، آیا راهکاری هست فرزند اول کسری خدمت ایثارگری بگیرد یا نه؟
  و طبق گفته ی این سایت مگه میشه فرزند دوم کسری ایثار گری بگیره ؟

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که فرزند اول معاف شود فرزند دوم میتواند از باقی مانده امتیاز ایثارگری استفاده کند

 134. حسین
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱

  سلام خسته نباشید
  پدرم ۲۸ ماه نیروی هوایی بوده و توی کارتش ۱۶ ماه و ۲۰ روز بهش تعلق گرفته.آیا اگه اعتراض کنم تصحیح میکنن به ۲۸ ماه؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  • karimi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام وقت بخیر
   این تایم رو بنیاد شهید مشخص میکنه و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 135. سجاد
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام پدر بنده ۲۸ ماه خدمت سربازی رو منطقه عملیاتی بود بنده میتونم از این ۲۸ ماه معافیت بگیرم

  • aghazade
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخر
   برای معافیت دایم نیازه امتیاز شما به 30 برسد در غیر این صورت میتواد برای کسری استفاده کنید

 136. حسین
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید . من فرزند دوم خانواده هستم و برادرم از امتیاز پدرم استفاده نکرد و برای من گذاشت ۱۶ ماه جبهه . ۱۰ درصپ جانبازی ایثارگران. با توجه به اینکه برادرم متاهل است و جنوب زندگی میکند و من شمال زندگی میکنم با مادرم. پدرم هم ۵ سال زندانی دارد و از کار افتاده است و یک پرونده هم بیمارستان دارد . ایا با توجه به این شرایطم میتوانم برای کفالت مادرم اقدام کنم؟

  • bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت شما هم بخیر برای بررسی اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 137. محسن
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام من پدرم در ارتش ۵۰درصد جانبازی دارد و در بنیاد شهید ۳۰درصد وبرادرم معاف شده است آیا من هم از طرف ارتش می توانم معاف بشوم چون پدرم ۵۰درصد از ارتش دارد

 138. محمد رضا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام
  پدر من دوران خدمتشون رو در جنگ گذرانده اند از سال 63 تا 65 ، و 15 درصد هم جانباز اعصاب و روان هستند آیا برای دریافت معافیت همین کارت پایان خدمتشون کافی هست یا باید از مناطقی که خدمت کردن سابقه شون رو دربیاریم؟

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما از بنیاد مربوطه نامه داشته باشید و به نظام وظیفه تحویل دهید

   • محسن
    ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

    سلام من پدرم در ارتش ۵۰درصد جانبازی دارد و در بنیاد شهید ۳۰درصد وبرادرم معاف شده است آیا من هم از طرف ارتش می توانم معاف بشوم چون پدرم ۵۰درصد از ارتش دارد

    • aghazade
     ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

     سلام وقت بخیر
     شما باتوجه به امتیازی که باقی مانده از درصد جانبازی پدر از بنیاد پیگیری و میتوانید در خصوص کسری خدمت یا معافیت استفاده کنید

 139. سعید
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام وقتتون بخیر
  مادری دارم ک کفالتش بامنه و کور هستش تحت پوشش کمیته و از پدرم ۲۰ ساله جدا شدن
  خودمم متاهلم(متاسفانه ۶ ماه سنوات دارم)
  پدرم ۱۷ ماه جبهه و ۱۰ درصد جانبازی داره
  که جمعش میرسه به ۲۷
  میدونم چون ب ۳۰ نرسیده معاف نیستم
  اما سوالم اینه که اگر این عدد ب ۳۰ برسه میشد معاف شد؟ و اینک من خودمم ۶ ماه کسری بسیج هم دارم نمیشه به جمع امتیاز اضافش کرد برا معافی؟(با توجه ب سنوات آیا معافی جمع ۳۰ ماه مجاز هست)؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر . بله شانس شما برای معافیت زیاد است

 140. محمد
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  پدر بنده از سال ۶۵تا۶۷ در پایگاه هوانیروز کرمانشاه بر روی ضدهوایی بود ،بعد اینکه بعد از پیگیری که آقام کرد ،گفتن که ایثارگری تعلق نمیگیره چون تو خوده پایگاه خدمت کرده و… ،حالا سوالم اینجاست من اگر پیگری کنم میتونم در حد کسری خدمت بگیرم چون تو بازه ی زمانی جنگ بود؟یا باید اول کارت ایثارگری باشه و بعد؟

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شما باید برای کارت ایثارگری اقدام کنید.

  • سالار
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

   سلام اگه کارت ایثارگری بگیری بهت کسری تعلق میگیره؟

   • مشاور صادقی
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

    سلام
    بله به ازای هر یک ماه سابقه حضور در جبهه پدرتون 10 روز کسری خواهید داشت

 141. محمدرضا
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام آیا کسری ایثارگری امسال برداشته خواهد شد؟

  • ranjbar
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقتتون بخیر
   در این مورد اطلاعیه جدیدی به تصویب نرسیده است .
   بذای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 142. سینا
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام وقت بخیر
  من فرزند دوم خانواده هستم اما فرزند اول از سهمیه ایثارگری استفاده‌ نکرده. من میتونم از این سهمیه استفاده کنم یا خیر؟

  • ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام وقت بخیر مشکلی ندارد

 143. هاشمی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  آیا مدت زمان خدمت سربازی در طول دوران دفاع مقدس که ایامی از آن جهت مرخصی از منطقه خارج شده ایم مثلا ماهیانه ۵ روز تا یکهفته شامل مزایای ایثارگری می باشد یا از مدت حضور در جبهه کسر میشود؟در صورت مثبت بودن پاسخ آیا مستند قانونی آن موجود است؟ سوال دوم در چه شرایطی دوه آموزشی سر بازی شامل ایثارگری میشود؟

  • karimi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 144. حسن دوستی
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  با سلام من پدرم ۱۲ ماه ایثارگری منطقه بانه کردستان داره ولی خودم ۶ ماه سنوات دارم کسری برای من ثبت میشه یا نه

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام وقت بخیر برای کسری خدمت به یگان اعزامی جهت تاییدیه مراجعه بفرمایید

 145. محمد تقی پور
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۵

  چرامیخوان کسری ایثارگری رو حذف کنن ایثارگران عزیز دینشون به این خاک ادا کردن حالا نوبت کشور ه که دینشواداکنه میخواد بزنه زیرش وارزش جامعه ایثار گری روپایین بیاره .به جای این کارا پارتی معاف شدن وخرید خدمت اگه میتونن بردارن

 146. میلاد
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام من پدرم سال ۶۷ تا ۶۹ اهواز خدمت کرده آیا کسری خدمت شاملم میشه؟

  • bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   با سلام برای ایثارگری شرایط خاصی مده نظر است با موسسه تماس بگیرید

 147. H.mz
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۸

  بخشنامه ای صادر شده که کل خوزستان منطقه جنگی حساب میشه با توجه به ای بخشنامه ایا سربازان دوران جنگ هفتکل هم ایثارگر محسوب میشوند؟ آیامیتوان از کسری خدمت استفاده کرد؟

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   با سلام اگر سهمیه به شما داده باشند کسری خدمت هم به شما تعلق میگیرد

 148. H.mz
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۶

  سلام پدر من ارتش ۹۲زرهی اعزام ازمسجد سلیمان هفتکل از سال ۶۵/۱۱/۲۹ تا ۶۸/۷/۱۹ خدمت کرده آیا ایثارکر محسوب میشه و اینکه
  آیا کسری شامل فرزندش میشه؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

   سلام وقت بخیر طبق اطلاعیه ارتش از سال 59 تا 67 ایثارگری تعلق میگیرد

  • میلاد
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   نیروی زمینی ارتش از سال 59 تا 67 نوار غربی کشور خیلی راحت کسری میده پدر من 60 تا 62 ارومیه خدمت کرده بود البته 4 ماهش آموزشی تهران بود ولی اونم حساب کردن دلیلشم اینه که کسی تمام طول خدمتش غیر آموزشی تو منطقه باشه آموزشی هم حساب میشه و نکته دیگه شما احتمالا خیلی زیاد میتونین کسری بگیرین اگر پدرتون کارت ایثار داره که مستقیم به لویزان سوله آبی تهران برین و تمام مدارک شناسایی خودتون کارت ملی شناسنامه به همراه کارت ملی شناسنامه پدرتون و برادراتون به همراه کارت ایثار برین تهران اونجا هم باید چند تا مدرک پرینت بگیرین که خودتون باجه داره ولی اگر پدرتون کارت ایثار نداره باید بره محل خدمتش و مدارک مربوط به حضورش پست میکنن لویزان و بعد یک ماه میتونین برین لویزان و کاراش انجام بدین یه نکته مهم اینه که باید در حال خدمت باشین و از محل خدمتتون برگه اشتغال به خدمت خطاب به معاونت امور ایثارگران نزاجا بگیرین و با خودتون ببرین و اونا خودتون برگه کسری براتون پست میکنن میتونین راحت کسری بگیرین و خودم پدرم در اومد تا تونستم کسری بگیرم چون هیچکی راهنمایی درستی نمیکرد.

 149. فرامرز
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  با درود. اينجانب ۷۳۲روزسابقه جبهه درسیستم اجا و۱۰۱روز سابقه جبهه بصورت بسیجی دارم.والان پسرم ک تک فرزند پسرهاست دوره آموزشی را بسر می‌برد حدودا یکماه خدمت هست. بفرمایید من چگونه وچه زمانی براي کسرخدمت پسرم اقدام کنم؟سپاسگزارم

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

   سلام وقت بخیر میتوانید برای تاییدیه کسری خدمت به یگان اعزامی مراجعه بفرمایید

 150. نبیل خسروی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

  باسلام..من از مهر ۶۸ تا مهر ۷۰در منطقه عملیاتی اشنویه وپیرانشهر خدمت سربازی گذرانده ام ودارای کارت ایثار با حضور در جبهه به مدت ۱۶ ماه و۲۲ روز می باشم..ایا پسرم که درحال حاضر مشغول خدمت سربازی است می تواند از مزایای کسر خدمت هر ماه ۱۲ روز ویا ۸۰ درصد کارت ایثارم استفاده کند..باتشکر وامتنان

  • mohammadi
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.در صورتی ایثارگری شما بعد از بازه جنگ باشد در وهله اول به تایید به نظام وظیفه برسد.

 151. میلاد
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام..بنده پدرم ۷ماه جبهه داره و حدود ۱۰ماهم بعد از قطعنامه منطقه جنگی بوده ولی یگان خدمتی پدر که مراجعه کردم گفت چون نیروی هوایی بوده بعد قطعنامه تعلق نمیگیره این صحت داره یا از کجا میتونم پیگیری کنم

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

   سلام وقت بخیر. کسری خدمت فقط برای زمان جنگ دفاع مقدس شامل می شود

 152. سینا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام پدر من سال ۶۷تا۶۹ در منطقه ای سومار خدمت کرده
  که یگان اصلیش لشگر ۸۸زرهی زاهدانه خواستم ببینم بهش کسری طعلق میگره

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام وقت بخیر برای بررسی به یگان اعزامی مراجعه بفرمایید

 153. حسین
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  سلام
  پدر بنده حدود ۱۲۰ ماه ایثارگریش تایید شده توسط ارگان مربوطه در مناطق عملیاتی بعد از جنگ ولی هنوز کارت رو ندادن میخواستم بدونم کسری یا معاف شامل من میشود یا خیر باتشکر لطفا جواب بدین

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت خوش . از طریق بنیاد شهید شهرتان پیگیری فرمایید .

 154. محمدرضا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام
  پدر بنده 26 ماه در جبهه بوده و 5 درصد جانبازی داره با توجه به مجموع امتیاز که بالای 30 هستش بنده معاف دایم می شم سوالم این هستش اگه وارد غیبت سربازی شده باشم این امتیاز از من لغو می سه یا نه؟ از نظام وظیفه شهر خودمون پرسیدم گفت برای کسر خدمت لغو می سه اما برای معاف دایم لغو نمی سه آیا درسته؟

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   سلام اگر سی ماه ایثارگری داشته باشند برای دریافت معافیت مشکلی ندارید

 155. علی
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۹

  سلام ببخشید من پدرم پادگان جی یک سال و ۱۹ روز سابقه ایثارگری ارتش داره و الان پدرم فوت شده آیا کسری خدمت به بنده تعلق میگیره؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

   با سلام وقت بخیر بله برای تاییدیه باید نامه از یگان اعزامی گرفته شود

  • علی
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام با 20 درصد جانبازی و نه ماه و ده روز جبهه میشه معاف شد؟

 156. محمد
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام منظور از مناطق عملیاتی ۸۵ درصد چی هست؟
  چون موقع گرفتن برگه کسری خدمت نوشته بود که بابام ۲۱ ماه در منطقه عملیاتی و ۱ ماه در منطقه عملیاتی ۸۵ درصد حضور داشته
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • mansuri
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر این مناطق فقط بعضی از شهرهای شمال غرب و جنوب کشور را شامل می شود. متقاضیان جهت بهره مندی از این تسهیلات باید به وزارتخانه و سازمان مربوطه مراجعه کنند. پس از تکمیل پرونده از طریق سازمان بسیج مستضعفین درخواست خود را پیگیری نمایند. همچنین نباید مستقیم به بسیج یا نیروهای مسلح مراجعه کنند

   • محمد
    ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

    منظور کسری بیشتری به این مناطق تعلق میگیرد؟

    • alizadeh
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

     سلام وقت بخیر . کسری ایثارگری برای افراد واجد شرایط به ازای هر امتیاز 12 روز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 157. حسین
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام متاسفم از ناجا و اجا بنده از سال شهریور 63تا پایان سال 1364سرباز نیروی دریایی در مخابرات جزیره خارک خدمت کردم و موج انفجار باعث از دست دادن کامل شنوایی . تشنج شدیده . ضربه دیدن کلیه فقط بنده جمعا مدت یک ماه که مدتی در جزیره خارک و بیست روز در بیمارستان نیروی دریایی بندرعباس بستری شدم و بعد 45روز من رخصی جنگی گرفتم پدر تاریخ1365/3/6 در شروع به تسویه حساب کردم سال 94که دنبال پرونده ام رفتم متاسفانه منطقه یکم هیچ پرونده ای از من ندارد و جواب درست هم نمی دهند چون بنده کارت قدیمی تبدیل به کارت هوشمند کردم فرزندم به لویزان رفته گفته نیروی دریایی باید به شما 24ناه ایثار گری می داد چون شما از آموزش مستقیما به منطقه رفتی و همه خدمتتان در دوره جنگ بیشتر در جزیره خارک بوده که در سال 64چنان بمباران سنگین بود که دستور تخلیه خارک از خانواده ها دادند حالا من با این سابقه 13صوری بدون پرونده به من ایثار گری دادند ولی هم دوره من که کل خدمتش تو بندرعباس بوده هر 24ماه ایثار گری گرفته آنم یک روز آنم در سال 1401تا کی پارتی بازی و ظلم من بخاطر سهل انگاری آقایان نیروی دریایی فرزند اولم نتوانست از کسری خدمت استفاده کند الان فرزند دوم آن سرباز سپاه است و کل مدارک 5ماه پیش تحویل منطقه یکم داده ام که کسری خدمت فرزندم بیاید متاسفانه هنوز حتی یک زنگ به من نزدند ولی هم دوره من یک روزه رفت تهران 24ماه یعنی آموزشی آن هم جز مناطق جنگی حساب کردند در کجا نوشته بندرعباس منطقه جنگی است چگونه به من که سه ماه بندرعباس بودم آنم بخاطر ناراحتی روحی و شکستگی دست و از دست دادن شنوایی چگونه به آن که بندرعباس خدمت کرده 24ماه ایثار گری می دهید ولی من که 90درصد خدمتم جزیره خارک بوده 13ماه آنم هنوز نه کسری فرزندم آمده نه کارت هوشمند ایثارگری چندین بار از طریق سایت اجا و آخرین بار مدارک هشت فرمی پر کردم الان یک سال است نیروی دریایی به تهران ارسال کرده ولی خبری نیست جناب آقایان نیروی دریایی که می گویید ما استعلام کردیم شما خارک نبودی به که استعلام کردی من الان 60سال دارم فرمانده من آقای تقی آرش وقتی من خارک بودم 55سال داشت الان نزدیک 90سالش می شود و هیچ کادری الان در زمان من سر کار نیست که استعلام کنید باید از هم دوره های من سوال کنید ما چند سرباز در مخابرات بودیم سربازان نیروی هوایی در خارکو و سربازان ژاندار مری در اسکله تی و سربازان نیروی دریایی توپخانه نیروی هوایی دور جزیره چون من هم تعمیر کار مخابرات بودم هم تعمیر کار خط هاتلاین اطاق جنگ و هم در موقعی که وضعیت قرمز اعلام می کرد تنها کسی که وارد سنگر نمی شد من بودم چون خطر خودت موشک روی کابل بود خدا شاهده آماده شهادت بودم همه می گفتند اسلامی آخر شهید می شوی که روزی ما نشد و موشکی که به آتش نشانی فرودگاه خارک زده فقط موج انفجارش به من رسید و یک هواپیمای باری نیروی هوایی بندرعباس که بار آورده بود از ناحیه بال دچار خسارت شد . خواهش می کنم این همه ناعادلانه ایثارگری ندهید آخه قبلاً در سال 63خدمت 18ماه بود شش ماه احتیاط داشت می شد 24ماه و در سال 64خدمت شد 24ماه و دو کارته حذف کردند چگونه شما به سربازی که بندرعباس خدمت کرده و در تقسیم بندی مناطق حتی جز نیمه عملیاتی هم نیست 24ماه کارت ایثارگری می دهی الان خود شهر بوشهر که در سواحل آن بیش از صد کشتی از نفتکش بگیر تا باری موشک خوردند وارد خارک تا بوشهر بیش از صد کشتی می بینی در صورتیکه در بندرعباس مردم حتی احساس جنگ هم نمی کردند شما را به جان فرزندانتان پارتی بازی نکنی آخه کسی که زیر بمباران خدمت کرده براش 13ماه ایثارگری می دهند ولی پسر عمویت که بندر خدمت کرده 24ماه فرزند آن نزدیک به یازده ماه کسری خدمت گرفته ولی نامه فرزند من که واقعا در زیر بمباران خدمت کردم و جز جانبازان ارتش هستم حتی نه کسری خدمت به فرزندم دادن چند بار هم از سال 94به آقای عزیزی که مسئول اینکارها بود تماس گرفتم قرار شد من بروم و دکتر نظریه خودش اعلام کند که متاسفانه زنگ نزدن فکر کنم آقای سعادت جناب سی عادت این چه ظلمی است که در حق من می کنی ولی به شخصی در سال 1401با امضای جنابعالی که سرباز نیروی دریایی بندرعباس بوده نه ماه ایثارگری دادی. البته من خیلی پرونده دارم که با خودم به تهران می آورم خیلی دارد ظلم می شود یکی با پول 24ماه ایثارگری می گیرد یکی با پارتی و آنهایی که نه پول دارند و نه پارتی و خدا می شناسند و طبق اسناد کل خدمتشان منطقه جنگی بوده باید التماس کنند

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر . موردی که شما عنوان کردید باید با کارشناس متخصص مطرح شود . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 158. خشایار گودرزی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من شنیدم اگه جبهه پدر داوطلبانه نباشه به ازای هر ماه ۹روز کسری تعلق میگیره ،درسته؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   با سلام طبق کسری خدمت فرزندان ایثارگران در سال 1401 اگر نظام وظیفه باشد 3/4 ان داوطلبانه حساب میشود

 159. فرهاد سلجوقی
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام وقت بخیر
  پدر من 27ماه سابقه جبهه در مناطق جنگی گیلان غرب داره
  برادر بزرگترم 7ماه و 20روز کسری خدمت استفاده کرده ,
  خاستم بدونم ایا کسری خدمت ب من هم تعلق میگیره ؟؟؟

  • aghazade
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام
   باتوجه به ارگان خدمتی شما محدودیت دارید ونیازه پیگیری کنید در صورت تایید میتوانید اقدام کنید

  • رضا یوسفی
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

   سلام و عرض ادب
   من در تاریخ اسفند ماه ۱۴۰۱ اعزام خواهم شد میخواستم ببینم با توجه به این که کسری خدمت پس از مشخص شدن محل یگان خدمت قابل اعمال است ، اگر قانون کسری خدمت در سال ۱۴۰۲ برداشته شود من می‌توانم از کسری خدمت استفاده کنم ؟ و امکان این که این قانون برداشته شود در سال ۱۴۰۲ چه قدر است ؟

   • karimi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 160. شایان
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام پدر من ۲۱ماه سابقه ایثارگری داره و هشت ماه و دوازده روز واسم تعلق میگیره کسری خدمت ولی پنج ماه دادن به نظرتون اشتباهی شده یا قانون خاصی داره

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام باید استعلام از یگان خدمتی رو بگیرید که چقدر از اون مدت خدمتش برای پدرتون خدمت در منطقه ثبت شده است

 161. امیر
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۲

  سلام ببخشید پدر من ۲۴ ماه تو جبهه حضور داشته و کارت ایثار گری هم داره بعد دوتا برادرام از کسری خدمت ایثارگری استفاده کردند میخواستم بدونم من هم میتونم از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنم ؟

  • aghazade
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر
   بستگی به امتیاز که پدرتون در کارت ایثارگری دارد اگر شامل بشه شما هم میتوانید استفاده کنید

 162. رامین
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام ببخشید پدر من ۲۴ ماه تو جبهه حضور داشته و کارت ایثار گری هم داره بعد دوتا برادرام از کسری خدمت ایثارگری استفاده کردند میخواستم بدونم من هم میتونم از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنم ؟

  • fattahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقت بخیر
   به اذای هر ماه حضور در جبهه پدر 12 روز کسری خدمت تعلق میگیرد اگر تعداد روزهای کسری برادرها کمتر باشد شما هم میتوانید از کسری ایثارگران استفاده کنید .

 163. شهریار
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۳

  سلام.پدرم۲۵ماه جبهه بود به نظرتون حدودی چقدر کسری میگیرم تو سربازی؟

  • karimi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸

   سلام هرماه خدمتتشون 12روزخدمت شماکم میشه

 164. سعید
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  با سلام.
  پدرم خرداد ۶۷ تا خرداد ۶۸ (۱۲ ماه) منطقه سومار بوده به عنوان آموزش یار نهضت. میخواستم بدونم به من کسری تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به فرزندانی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در به مدت حداقل 45 روز حضور داشته باشند.
   برای کسری خدمت با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 165. امید
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۶

  سلام خسته نباشید.
  من از چند نفر پرس و جو کردم میگن کسری سربازی پدر فقط و فقط به فرزند بزرگتر تعلق میگیره. آیا این درسته؟ یعنی نمیشه فرزند بزرگتر از کسری استفاده نکنه و به جاش به فرزند کوچکتر تعلق بگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت بخیر
   خیر به این صورت نیست برای بررسی قانون کسری خدمت با مشاوران نظام وظیفه ما تماس بگیرید .

 166. مهدی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام خدمت شما. پدر بنده 35 درصد جانبازی داره و دو تا از برادرام معاف شده اند آیا معافیت یا کسری برای من هم امکان پذیر است
  ممنون میشم جواب بدید.

 167. مهدی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

  سلام خسته نباشید خدمت شما. پدر بنده 35 درصد جانبازی داره و دو تا از برادرام معاف شده اند آیا معافیت یا کسری برای من هم امکان پذیر هست یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 168. زاهد
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  پدر من به مدت ۱۳ماه ایثارگری داره از گروه ۴۴توپ خانه ی اصفهان
  کارت ایثارگری هم داره
  من بخوام نامه ی اشتغال به خدمت بگیرم برای کسری خدمت حتما باید به اونجایی که کارت ایثار گریش صادر شده (اصفهان) نامه بگیرم یا برای ارتش شهر خودمون هم میتونم نامه بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام برای دریافت کسری ایثارگری پدر باید نامه اشتغال به خدمت خود را به یگان خدمتی پدر تحویل دهید

 169. علي
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

  اگه ٣ ماه پشت دفترچه اي داشته باشيم
  و اين ٣ ماه پاك بشه يا عفو بشه ادم
  ميتونه از كسري جبهه يا ايثارگري استفاده كنه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت بخیر
   برای استفاده از کسری ایثارگران شما نباید غیبت داشته باشین در صورتی که بتونید غیبتی که دارید موجه کنید در آن صورت میتونید استفاده کنید

 170. حیدر محمدی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام خسته نباشید
  من پدرم ۲۷ ماه در جبهه بود کارت ایثارگران داره آیا میتوانم معارف بشم
  مرسی از رهنمایتون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

   با 27 ماه خدمت خیر نیزا به امتیاز بیشتری دارید که از جانبازی یا … داده میشود برای اطلاعات از شرایط تماس بگیرید

 171. حیدر محمدی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام من پدر ۲۷ ماه خدمت در جبهه داره خواستم ببینم چند ماه کسری دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت بخیر با توجه به مدن زمان حضور در جبهه و قانون کسری خدمت حدودا 1 سال کسری به شما تعلق میگیرد ولی برایکسب اطلاعات بیشتر باواحد مشاوران و یا مقاله مربوطه اقدام فرمایید موفق باشید

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت بخیر با توجه به مدن زمان حضور در جبهه و قانون کسری خدمت حدودا 1 سال کسری به شما تعلق میگیرد ولی برای کسب اطلاعات بیشتر باواحد مشاوران و یا مقاله مربوطه اقدام فرمایید موفق باشید

 172. K
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام. اون موقع که داشتن از وجب به وجب این خاک دفاع می کردن خوب بود ولی حالا که بحث معافیت پیش اومد میخوان حذفش کنن؟؟
  پدرم 24 ماه در مناطق عملیاتی کردستان بوده. برادرم 16 ماه تونست کسری بگیره و خودشم بسیج فعال بود و معاف شد. چیزی از امتیازات مونده استفاده کنم یا نه؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام برادر بزرگ ترتون استفاده کرده شمادیگه نمیتونیداستفاده کنید

 173. مهدی قربانی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۲

  سلام
  توروخدا یه راهنمایی کنید
  دیگه خسته شدم از بس این شهر و اون شهر رفتم
  چن روز پیش یه بار دیگه این سوال رو پرسیدم
  پدرم ۱۸ماه توی مهاباد خدمت کرده و بعد ۶ماه پایانی رو توی تهران خدمت کرده و ترخیص شده
  من هم پادگان مهاباد و هم پادگان تهران ،ستاد کل سپاه ،بسیج مستضعفان یعنی هر جایی که فکرشو کنید رفتم ولی پرونده نیست که نیست
  این چه وضعیه ۲۴ ماه خدمت کرده ولی الان پرونده شو نمیشه پیدا کرد؟؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   یا سلام. به پایگاه ارتش در شهر خود مراجعه نمایید.

  • یداله
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   اگه نمیدونید کجا خدمت کرده به نظام وظیفه شهر یا استان خودتون مراجعه کنید اول بررسی کنن کدوم ارگان یا نهاد خدمت کرده .
   اگه از طرف ژاندارمری یا شهربانی یا کمیته اعزام شده باید برید فرماندهی انتظامی استانی که کارت پایان خدمت از اونجا گرفته .
   اگه از طرف جهاد سازندگی اعزام شده باید برید کانون سنگر سازان جهاد یا جهاد کشاورزی شهرستان یا استان خودتون.
   اگه از طرف هلال احمر بعنوان امدادگر یا راننده اعزام شده باید برید سازمان هلال احمر شهرستان یا استان خودتون.
   اگه از طرف بسیج یا سپاه اعزام شده باید برید سپاه شهرستان یا استان خودتون یا سازمان بسیج کشور در تهران
   اگه از طرف ارتش اعزام شده باید برید نزدیکترین لشکر ارتش تو استان خودتون یا مقر ستاد ارتش در تهران

 174. حامد سائلی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام
  پرونده ی پدر منو نتونستن پیدا کنن
  جاهای زیادی رفتیم ولی پیدا نشد
  پدرم پارسال کارت پایان خدمتش رو هوشمند کرده
  میخواستم بدونم میشه با اطلاعاتی که در تراشه ی کارت هوشمند ذخیره شده سوابق خدمتیش رو درآورد و کسری دریافت کرد؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   با سلام.باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید.

 175. مهدی قربانی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  واقعا متاسفم بابت این مدیریت
  پدرم من ۲۴ ماه توی منطقه عملیاتی خدمت کرده
  ولی الان که میخوایم سوابقشو برای دریافت کسری دربیاریم نمیتونیم پروندشو پیدا کنیم
  به ما میگن پرونده ی پدرت گم شده
  پس تکلیف من چی میشه و چطوری میتونم کسری دریافت کنم همه ی هم رزم های پدرم برای فرزنداشون کسری گرفتن
  لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   با سلام. به پایگاه ارتش باید مراجعه کنید.

 176. امیرحسین
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام اگه بتونیم غیبت رو توجیه کنیم امکانش هست از کسری استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر
   بله امکان گرفتن کسری وجود دارد.

 177. حسین رحیم زاده
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

  سلام
  ممنون بابت نظرات خوبتون
  پدر من سال ۶۷ توی مهاباد توی پادگان شهید بروجردی خدمت
  میکرده بعد ۱۸ماه انتقالی میگیره میره تهران و ۶ماه پایانی خدمتشو توی سفارت آمریکا میگذرونه و ازاونجا ترخیص میشه
  من برای دریافت کسری به سفارت آمریکا رفتم بهم گفتن اون پادگان کلا منحل شده و دیگه پرونده ها اونجا نیست؟؟؟
  الان ما ازکجا میتونیم کسری یا پرونده پدرمو پیدا کنیم ؟؟؟
  درحالی که همه ی هم رزم های پدرم توی مهاباد برای فرزنداشون کسری گرفتن.
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   با سلام.به دفاتر ارتش مراجعه نمایید.

 178. محسن
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام پدر من حدود ۶ ماه ایثارگری دارد و کارتش راهم گرفتن کسری بهم میدن؟ چقدر کم میشه!؟و این که تک پسر بودن تاثیری دارد با خیر سپاس..

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام
   در صورتی که غیبت نداشته باشید بعله به ازای هر 1ماه سابقه برای شما 12 روزکسری لحاظ میشود

 179. علی جعفرخونویی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام پدر من هم در منطقه جنگی خدمت کرده است و هم کارت ایثارگری دارد ولی وقتی اقدام کرد برای برادرم گفتد که پرونده های شما گم شده است و کسری تعلق نمیگیرد آیا امکانش هست تا الان برای خودم بتونم بگیرم کسری ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام
   باید شرایط پدرتون یکبار بررسی بشه برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 180. حسن
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام وقت بخیر، پدر بنده دارای کارت ایثارگری ۲۴ ماه هست و بنده هم ۹ سال سابقه فعال بسیج دارم امکان معافیت بده وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق شرایط معافیت تون حتما با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 181. Masoud
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام.خسته نباشید.پدر بنده ۲۱ ماه ایثارگری جبهه نیروی زمینی ارتش دارد.من سرباز نیروی دریایی در کنارک هستم.میخواستم برای کسری خدمت از نیروی انسانی پادگان اقدام کنم و گواهی اشتغال به خدمت بگیرم که گفتن خود نیروی انسانی با ستاد کل نیرو مکاتبه میکنن و یک ماه طول میکشه تا جوابش بیاد.میخواستم بدونم این چیزی که به من گفتن درست هستش یا که باید گواهی اشتغال به خدمت بدن پدرم برود دنبال کسری؟؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   با سلام.بله.اگر کارت ایثار وجود نداشته باشد انجام این کار لازم است.

   • Masoud
    ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

    پدرم کارت ایثار دارد ولی باز هم گفتن تا مکاتبه با ستاد کل نیرو انجام ندیم گواهی اشتغال به خدمت نمیتونیم بدیم.

    • کارشناس ارشد
     ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

     با سلام.به نیروی انسانی محل خدمت خود مراجعه کنید.

 182. سپهر
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۱ ماه خدمت در مناطق عملیاتی داره برادر بزرگم ۷ ماه کسری گرفته بود منم میتونم از کسری استفاده کنم ؟ پدرم مریضه و برادرم ۴ سال پیش مارو ترک کرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام . به علت استفاده برادر شما از امتیازات ایثارگری شما نمیتوانید از کسری استفاده کنید

 183. مهدی
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام خسته نباشید پدرم سال ۶۳ تا ۶۵ سکوها نفی بوشهر بوده کارت ایثارم داره
  واسه کسری خدمت رفتم بوشهر بهم ندادن گفتن فقط برای سال ۵۹تا ۶۱تعلق میگیره
  کجا باید اینو پیگیری کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کردند تعلق میگیرد.نیاز به تاییدیه از یگان خدمتی و بنیاد امور ایثارگران دارید.
   برای مشاوره میتوانید با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 184. حسین
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام من ارتش خدمت میکنم و پدرم ۱۰۲ روز اعزامی ارتش به جبهه بوده چقدر کسری به من تعلق میگیری؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   با سلام.حدود یک ماه

 185. حامد
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار محترم. من متولد ۷۶ و پدرم ۱۶ماه جبهه و ۱۰ درصد جانبازی داردو و برادرم استفاده نکرد و برای من گذاشت . چقدر کم میشود از خدمت بنده؟ منتظر پاسخ از طرف شما هستم .

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   با سلام.به ازای هر ماه دوازده روز.

 186. سجاد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقت بخیر
  ببخشین قانون کسر خدمت ایثارگری تو سال ۱۴۰۱ هست یا خیر؟
  اینجور که خبر هاش میاد تا پایان سال ۱۴۰۰ این قانون بوده.
  و الان حذف شده!!!درسته یا نه؟؟
  ایا تمدید میشه یا نه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   با سلام.بخش نامه ای جهت حذف ان ابلاغ نشده.

 187. سجاد
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام وقت بخیر،
  ببخشین من برج ۲ اعزام به خدمت هستم.
  میخواستم بدونم میتوننم از قانون کسری خدمت ایثارگری استفاده کنم؟؟
  این قانون تا پایان سال ۱۴۰۱ اجرا میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   با سلام.اگر وارد غیبت نشده باشید میتوانید ار ان استفاده کنید.

 188. رضا رستمی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام وقت بخیر من پدرم ۱۰ درصد جانبازی و ۱۰ ماه جبهه داره برادر بزرگم دو ماه از کسری جانبازیه پدرم استفاده کرده جمع کل کسری ها میشه ۲۴۰ روز کسری انگار هر ماه و هر یه درصد ۱۲ روز من مدارک همه رو گرفتم الان داداشم ۶۰ روز کسری استفاده کرده خواستم بدونم من میتونم مابقی استفاده کنم ممنون اگر جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام مابقی کسری خدمت اگر مانده باشد به شما تعلق میگیرد

 189. علی
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام کسری خدمت بعد از قطع نامه منتظقه عملیاتی زاهدان چیزی تعلق به ما مشمولین میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بستگی به منطقه عملیاتی و یگان خدمنی و مدت زمان خدمت دارد.امکان تعلق گرفتن کسری وجود دارد.

 190. احمد عبدی
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام خسته نباشید من پدرم سال۶۷تا سال ۶۹منطقه عملیاتی زاهدان خدمت کرده خواستم ببینم که به من کسری خدمت تعلق میگیره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   با سلام.بله.امکان دریافت کسری خدمت برای شما وجود دارد.

 191. مهدی
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام من پدرم از سال ۶۳تا۶۵ نیرو دریایی بوشهر رو سکوها نفتی بوده
  ایا کسری خدمت بهم تعلق میگیره
  پیگیریهایی ک کردم نیرودریایی بوشهر گفتن از سال ۵۹تا ۶۱ کسری خدمت تعلق میگیره ایا درسته ب من تعلق نمیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   با سلام.کسری خدمت از سال 59 تا 67 شامل میشود.

   • مهدی
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

    کجا پیگیری کنم؟

  • مهدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

   کجا پیگیری کنم؟

 192. ابوالفضل نصیری
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام خسته نباشید.
  به هر ماه ایثارگری پدرچندروزازخدمت کم میکنند.
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام
   به ازای هر ماه خدمت طبق قانون فعلی 12 روز کسری خدمت براتون لحاظ میشه

 193. علیرضا کریمی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام خسته نباشید
  من پدرم 24 ماه در مرض کردستان خدمت کرده زمان جنگ و تو سپاه بود.
  بعد برادر بزرگ ترم سال 88 کسری خدمت گرفت
  خاستم بدونم آیا به منم کسری تعلق میگیره؟
  من خودمم سربازم و سرباز ارتش هستم
  ممنون میشم جواب منو بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر با توجه به سالی که پدرتون خدمت کردن و تعداد روزهایی که برادرتون کسری گرفتن متفاوت میباشد که نیاز به بررسی دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 194. مهدی اصلاحی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  با سلام و احترام
  پدر من از سال 65 تا 67 کرمانشاه در مناطق جنگی خدمت کرده (گیلان غرب) چند سال پیش برادرم حدود 4 الی 5 ماه کسری گرفت ولی بعد آن تعداد روزهای کسری افزایش یافت و از 6 روز به ازای هر ماه به 12 روز به ازای هر ماه رسید. در مجموع 26 ماه بودند ولی 4 ماه آن مربوط به تاریخ بعد اتمام جنگ بوده است.
  من می توانم باقی مانده کسری پدر را استفاده کنم؟
  اگر جواب مثبت است چند ماه تعلق میگیرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت بخیر خیر نمی توانید

 195. ابوالفضل نصیری
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۵

  باسلام خسته نباشید
  آیاازایثارگری پدر که فرزند اول استفاده نکرده فرزند دوم میتواند استفاده کند

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام بله

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی نداره همه ی فرزندان میتوانند از سهمیه ایثارگری استفاده کنند.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید از ایثارگری استفاده کنید مشکلی ندارد.

 196. ابوالفضل نصیری
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۳

  آیاازایثارگری پدر که فرزند اول استفاده نکرده فرزند دوم میتواند استفاده کند

 197. حسین اسلامی
  ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام من خودم نزدیک به 16تا18ماه در جزیره خارک سرباز نیروی دریایی بودم و سه ماه آخر خدمتم به بندرعباس منتقل شدم که پایان خدمتم از بندرعباس گرفتم در سال 94که پیگیر کارت ایثار بودم نیروی دریایی منطقه یکم می گوید شما پرونده ندارید در صورتیکه من برگ تسویه حساب و کارت پایان خدمتم از منطقه یکم نیروی دریایی گرفتم به هر صورت به ما از 21ماه ایثارگری 13ماه قبول کردند در صورتیکه من تو بندرعباس بیست روز بستری و 45روز مرخصی جنگی که از جزیره خارک طلب داشتم رفتم اگر پرونده نداشتم چگونه غیبت نخوردم اگر هم هست سربازی که در آخر خدمت مرخصی جنگی گرفته معنی اش این است که از منطقه جنگی آمده الان چه شده که 21ماه ایثارگری من تبدیل به 13ماه شده الان بچه ام سرباز است سه ماه پیش کل مدارک خودم و فرزندم به منطقه یکم تحویل دادم که هنوز خبری از آن نیست حتما منتظرند خدمتش تمام شود یک کم به آنهایی که از جان و دل از کشور دفاع کردند رحم کنید دنیا همیشه اینجوری نیست

  • احمد
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۶

   سلام وقتون بخیر،پدرم ۲۸ ماه ۱۶ سابقه حضور در جبهه کرمانشاه را دارد و خودم ۴سال بسیج فعال و دارم و دوره ۳۰ روز بسیج گذروندم ، سوال بنده این است که ایا با توجه به این شرایط و جمع بندی ۳۰ ب من معافیت تعلق میگیره ؟؟

   • مشاور محمدی
    ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

    سلام وقت به خیر
    طبق شرایط اعلام شده از سوی نظام وظیفه به ازای هر ماه حضور پدر شما در جبهه 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد.کسری خدمت سابقه بسیج باید توسط نظام و ظیفه و پادگان خدمتی شما بررسی شود.

  • احمد
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۸

   سلام وقتون بخیر،پدرم ۲۸ ماه ۱۶ روز سابقه حضور در جبهه کرمانشاه را دارد و خودم ۴سال بسیج فعال و دارم و دوره ۳۰ روز بسیج گذروندم ، سوال بنده این است که ایا با توجه به این شرایط و جمع بندی ۳۰ ب من معافیت تعلق میگیره ؟؟

   • مشاور محمدی
    ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

    سلام وقت به خیر
    طبق شرایط اعلام شده از سوی نظام وظیفه به ازای هر ماه حضور پدر شما در جبهه 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد.کسری خدمت سابقه بسیج باید توسط نظام و ظیفه و پادگان خدمتی شما بررسی شود.

 198. علیرضا حسینی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

  سلام و عرض ادب
  من در حال حاضر سرباز هستم ولی اقدام به کسری ایثارگری(جبهه پدر) نکردم. تا چه زمانی مهلت دارم؟ این قانون در سال 1401 هم وجود دارد؟ اوایل سال 1401 میتوانم انجام بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   با سلام.بله از یگانه خدمتی خود اقدام کنید.

 199. محمدجوادغضنفرپور
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۳

  سلام
  میخواستم بدونم تاکی میتونم دفترچه پست کنم که شامل این قانون بشم من تا برج 7سال 1401معافیت تحصیلی دارم باید حتما قبل 1401پست کنم که کسری ایثارگری رو بگیرم؟
  تشکر و سپاس🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   با سلام.قبل از وارد شدن به غیبت باید برای ان اقدام کنید.

 200. حسین اسلامی
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام از سال 98که دولت تصویب کرده که یک پایه حقوق یا مدرک تحصیلی و معاف از مالیات یا استخدام یکی از فرزندان آنها متاسفانه چیزی اندکی که من دیدم امکان پارتی بازی و دادن کارت ایثار به کسانی که حق شأن نیست زیاد شده سربازی که در بندرعباس خدمت کرده نه ما براش ایثارگری دادن که اگر آن چند درصد کم کنند به امتیازهای مورد نظر برسد مسولین عزیز و بازرسین وظیفه نشاس نه حق کسی بخورند نه اجازه بدهند حق ملت از طرق دولت به من سی بدون اینکه ایثارگر باشد داده شود ما داشتیم شخصی که تو تهران که تیمچه ترکشی خورده بود ولی 25درصد ایثارگری داشت و یکی از فرزندانش زبخاطر همین 25درصد استخدام کرد شخصی مذهبی یا نماز خوان و مذهبی هم نبود شاید بر عکس من به کسی تهمت نمی زنم ولی هستند آنهایی که بخصوص در سال 98تا1400که هنوز هم ادامه دارد به هر روشی می خواهند ایثارگری بگیرند من روز یکشنبه تو منطقه یکم دنبال کسری خدمت فرزندم بودم می گفت من سرباز بندر بودم به من پنج ماه کسری دادن التماس می کرد که دو ماه دیگه به آن اضافه کنند تا از مزایا برخوردار باشد ولی کسانی که در سالهای 94دنبال کسری بودند واقعا در منطقه بودند مانند خودم که از شهریور 63 تا اخر64در جزیره خارک بودم و سه ماه آخر بخاطر موج انفجار و شکستگی دستم و از بین رفتن شنوایی گوشم به من به شهر خودم منقل کردند که من روز سیزده بدر سال 65وارد پادگان نشدم من بیست روز بستری و بعد از بستری 45روز مرخصی جنگی که از خارک طلب داشتم گرفتم ولی متاسفانه پرونده من باید در آخرین محل خدمتم که کارت پایان خدمت گرفتم باشد که هیچ مدارکی نیست به من بصورت کمیسیونی 13ماه ایثارگری دادن که می توانستند 24ماه بدهند چون کسانیکه بعد از آموزشی به منطقه جنگی اعزام شدم دوره آموزش آنها جز مناطق جنگی حساب می شود ولی 50درصد از سربازان 24ماه ایثارگری گرفتن این ظلم نیست آخه مگر می شود پرونده خدمتی من گم شود آن وقت به من 13ماه ایثارگری بدهی به کسی که بندرعباس خدمت کرده و جز مناطق عملیاتی هم نبوده به جز دو جزیره که بیشتر شرکت نفتی آنجا هستند و سرباز به هیچ عنوان آن موقع نمی بردند کسی به حق من بررسی نکرد ما به همین 13ماه رضایت می دهیم انشاالله بعد خودم بروم تهران دنبال کارم باشم

  • حسین اسلامی
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

   بازرسین عزیز وظیفه شناس در هر سه قوه ا

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 201. مهدی کل
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام خسته نباشید…من پدرم 22ماه سابقه حضور در جنگ تحمیلی را دارد و 6ماه هم بعد از قطعنامه. خودم 15سال بسیج فعال و از سال 89بسیج کادر میباشم. معاف از رزم به دلیل مشکلات ارتوپدی و شکستی و پلاتین هستم.جناب کارشناس محترم سوال بنده این است که ایا با توجه این شرایط و جمع بندی امتیاز میتوانم برای معافیت داعم اقدام کنم؟و از جه طریقی. ممنون از لطف شما

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام . کسری خدمت پدر را قبل از قطعنامه میتوانید لحاظ کنید و کسری بسیج خود را حداکثر تا 6 ماه میتوایند استفاده کنید

 202. Amir
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده ۵ درصد جانبازی همراه با ۲۵ ماه سابقه ی جبهه در مناطق جنگی داره.
  سوالم اینه اگر جمع کنیم مجموع امتیاز هردو۳۰ میشود؟!
  و میتونم معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   به رای نظام وظیفه ان استان ربط دارد که بخواد تکی استفاده کند یا جمع این دو را انجام دهد

   • Shayan
    ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۰

    سلام درس بنده تمام شده و یکسال وقت دارم تا دفترچه خودم رو پست کنم پدربنده کارت ایثارگری دارد ۲۴ ما لب مرز خدمت کرده در دوران سربازی خودش میخوام بدونم قانون کسری خدمت هنوز هست یا خیر چون تا من اقدام کنم ۱۴۰۲ اعزام میشم و اون موقع میشه اقدامی کرد برای کسری ۱۲ روزه ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

     سلام وقت بخیر
     شایان جان شما جهت اطلاع دقیق از قانون کسری خدمت سربازان با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 203. حسین رحیم زاده
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده و دوست پدرم در سال های ۶۷تا۶۹ توی مهاباد خدمت کردن
  دوست ایشون پارسال اقدام کردن و کسری برای پسرشون که سرباز بودن گرفتن ولی پدرمن چن روز پیش اقدام برای گرفتن کسری کردن بهش گفتن که کسری به ایشون تعلق نمیگیره
  درحالی که باهم دریک تاریخ و پادگان و یگان خدمت کردن
  ممنون میشم راهنمایی کنید تا ستاد کل سپاه تهران هم مراجعه کردیم

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

   با سلام.به نزدیک ترین دفتر بنیاد شهید مراجعه کنید.

 204. علی باعصمت
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام
  پدر بنده و پدر رفیقم هردو در سال ۶۸ باهم در پادگان بروجردی مهاباد خدمت کردن
  رفیقم پارسال سرباز بود و پدرش اقدام کرد و کسری براش دریافت کرد ولی پدر من چن روز پیش رفته بهش گفتن که کسری به ایشون تعلق نمیگیره
  در حالی که هردو در یک سال و پادگان و یگان خدمت کردن
  پدر من سرباز سپاه بوده و تا ستاد کل تهران رفتیم ولی هنوز جوابی دریافت نکردیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

   با سلام.به نزدیک ترین دفتر بنیاد شهید مراجعه کنید.

 205. فرید
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  آیا امکانش هست توسال بعد مشمولان ایثارگرغایب ازکسری جبهه پدرشون استفاده کنند

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام
   باید منتظر مطوبه جدید باشید

 206. محمدعلی
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۵

  سلام وقتتون بخیر؛ پدر بنده ۲۲ ماه سابقه داشته که ۷ ماه از این برای برادرم کسری گرفته، در حال حاضر سابقه پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده؛
  آیا کسری به بنده تعلق میگیرد؟!
  و اگر میگیرد چند ماه؟!
  تشکر جناب مشاور.

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام . باقی مانده امتیازات پدر برای شما محاسبه میگردد و به ازای هر 1 امتیاز 12 روز کسری به شما تعلق میگیرد

 207. محمود
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من بابام 28 ماه زمان جنگ تو منطقه عملیاتی سیستان و بلوچستان خدمت کردن بعد داداشم بخشی از کسری ایثارگری رو گرفته خاستم ببینم من میتونم بقیشو بگیرم یا ن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام. کسری خدمت برای ایثارگری پدر براساس امتیاز میباشد . اگر امتیاز باقی مانده باشد شما میتوانید ثبتنام کنید

 208. نورالدین
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

  باعرض سلام وقتتون بخیر
  پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه و پادگان ابوذر و از پادگان ابوذر اعزام به منطقه عملیاتی ما بین قصر شیرین و سر پل ذهاب کوههای کوره موش و قلاویز خط مقدم بودن و ۲۴ ماه و ۳ روز تو اون منطقه و ۳ ماه هم پادگان عجبشیر خدمت کرده گفتم ببینم به ازای هر ماه چن روز تعلعق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به فرزندان اشخاصی تعلق می گیرد که در بازه زمانی 59 تا 67 در جبهه خدمت کردند.اشخاصی که بعد از جنگ خدمت کردند برای استعلام اعمال کسری خدمت باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنند.

 209. نورالدین
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

  باعرض سلام وقتتون بخیر
  پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه پادگان ابوذر و از پادگان به منطقه عملیاتی مابین سرپل ذهاب و قصر شیرین کوه های کوره موش و قلاویز فرستادنش و ۲۴ ماه اونجا خدمت کرده که خط مقدم و همیشه اماده باش بودن گفتم ببینم به ازای هر ماه چن روز کسری میگیرم ممنون میشم داهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به فرزندان افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی 59 تا 67 در جبهه حضور داشتند تعلق میگیرد.افرادی که بعد از سال 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند باید برای پیگیری اعمال کسری خدمت به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنند.

 210. مرتضی دانیالی
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام . وقت بخیر ، با توجه به تجربه شنا . قانون کسری خدمت ۳۰ ماه ، که تا پایان سال هستش ، قانون تمدید میشه یا کلا برداشته میشه . ممنون میشم تجربه تون بفرمایین ‌

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام همچنان هستش

 211. حسین رحیم زاده
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام
  این قانون کسری منطقه عملیاتی پدر
  فقط تا پایان این سال یعنی ۱۴۰۰می باشد یا ما می توانیم سال بعدم اقدام کنیم؟؟؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام. برای سال 1401 قوانین و ایین نامه های کسری خدمت وضع نشده اند . احتمال است قوانین تغییر کند

 212. حسین رحیم زاده
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام خسته نباشید
  پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ توی منطقه ی جنگی مهاباد خدمت کرده
  من اعزامی ۱۴۰۰/۸/۱هستم و غیبت ندارم
  میخواستم بدونم به ازای هرماه خدمت پدرم چند روز کسری تعلق میگیره؟؟؟؟
  و اگه بخوام سال بعد اقدام کنم اشکالی نداره و یا این قانون فقط تا پایان این ساله؟؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام . به ازای هر 1 ماه 9 الی 12 روز کسری تعلق میگیرد . بستگی دارد که چند امتیاز به شما تعلق میگیرد

 213. حسین
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من بچه آخر خانواده هستم و تک پسرم آیا کسری به من بابت همین تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام بله

   • فرید
    ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

    کسری خدمت ایثارگران غایب روچرانمیدن؟ به خاطر ۱۶روزدیر اومدن؟
    این دیگه چه قاتون مزخرفیه گذاشتن؟
    به همین راختی کسریم رفت؟
    اومدن به خدمت بزرگترین اشتباه زندگیم بود ولی میمونم بدون کسری هم تموم میکنم ولی هیچ وقت ظلمیوکه درحق خونوادم کردن ازیاد نمیبرم ۲۶ماه مجاهدت پدرمومثل آب خودن گرفتم ازمون
    ولی نمیزارم برادرم اشتباه متو تکرار کنه تازه فهمیدم خدمت ارزشی نداشته

 214. محمد جواد
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

  سلام و خسته نباشید،
  پدر من حدود ۲۷ ماه سابقه جبهه داره که بخشی از این ۲۷ ماه رو توی منطقه عملیاتی بوده و یه بخشی رو بعد قطع نامه داخل جبهه بوده، الان بابت هرکدومش به ازای هر ماه جقدر کسری بهم تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام 12روز

 215. آرمان
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام وقت شما بخیر
  من پدرم 22 ماه جبهه وظیفه داره ولی کارت ایثار نداره و چند ماه پیش اقدام کرد برای گرفتن کارت ایثار
  سوال اول اینکه چقدر طول میکشه که کارت ایثار صادر بشه؟
  سوال دوم هم اینکه برای گرفتن کسری خدمت حتما باید کارت ایثار داشته باشیم؟
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام بله خیر

 216. مهدی
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام و ارادت
  پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ ارتش نیروی زمینی ارومیه خدمت کرده
  کسری تعلق میگیره؟ چند روز میگیره؟
  سپاس فراوان

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدر آنها در بازه زمانی سال های 59 تا 67 در جبهه خدمت کردندد تعلق میگیرد.
   برای مشاوره بیشتربا مشاورین مرکز ایران تحصیل بگیرید.

 217. رضا
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام وقتتون بخیر من پدرم پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی قرارگاه نجف سال 62تا64بودن و الان حقوق ایثارگری دریافت میکنن کسری به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر در سال 1400 بله 9الی 12 روز

 218. مهدی ک.
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۹

  سلام وقت بخیر. بنده پدرم در زمان جنگ خدمت سربازی در منطقه عملیاتی انجام داده و جدای از آن 21ماهم سابقه حضور در جبهه های غرب کشور را دارد. آیا بنده میتوانم با وجود این سوابق پدرم در زمان جنگ معاف شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر
   قانون کسی خدمت بستگی به مدت زمان خدمت شما دارد وبه امتیازی که کسب میکنید اگر شما به 30 امتیاز برسید برای شما معافیت دایم لحاظ میشود

 219. محمد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام،پدرمن از سال ۷۰تا۷۲ در منطقه‌ عملیاتی خدمت کرده
  ومن ۱۲/۱ اعزام میشم،آیا میتونم از کسری خدمت استفاده کنم؟
  ۳سال غیبت دارم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   با سلام.کسری خدمت برای غایبین لحاظ نمیشود.جهت کسب اطلاعات در خصوص نحوه استفاده از کسری خدمت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 220. محمد
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام،پدرم ازسال۷۰تا۷۲ در منطقه عملیاتی(آذربایجان غربی)خدمت کرده
  آیا کارت ایثارگری بهشون تعلق میگیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام وقت بخیر اگر در منطقه عملیاتی بوده باشن بله تعلق میگیره ولی با توجه به قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر از سال 67 به بعد یه مقدار تعداد روز کسری افاوت میکنه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 221. محمد
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام،پدرم از سال۷۰تا۷۲ در منطقه‌ عملیاتی خدمت کرده
  من۰۰/۱۲/۱ اعزام میشم
  و۳سال غیبت دارم
  آیا میتونم از کسری خدمت استفاده کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام وقت بخیر در شرایط اعمال کسری و قانون کسری خدمت قرزندان ایثارگر نباید غیبت داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام خیر

 222. محمد
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام،من پدرم ازسال۷۰تا۷۲ در منطقه عملیاتی خدمت کرده
  ومن ۰۰/۱۲/۱ اعزام میشم،و۳سال غیبت دارم،آیا کسری خدمت به من تعلق میگرد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام وقت بخیر با توجه به قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر برای ترتیب اثر کسری نباید غیبت داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 223. مجتبی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام اقا من پدرم ۲۴ ماه تو جنگ بوده خودمم متاهل ودارای یک فرزند هستم چقدر کسری میگیرم ایا شرایطی هست معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام
   طبق قانون کسری خدمت به ازای هر ماه خدمت پدرتون 12 روز کسری خدمت بهتون تعلق میگیره
   در حال حاضر پدر شما 24 امتیاز دارن اگر به 30 امتیاز برسه شما معاف دائم میشوید

 224. علی اقابابایی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام خسته نباشید
  دیروز یعنی ۷ بهمن ۱۴۰۰ یکی از بچه های پادگان میگفت کسری ایثارگری شده ۹ روز !! آیا این موضوع واقعیت داره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام
   چیزی در رابطه با این موضوع هنوز تصویب نشده!!

 225. محسن
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام وقت بخیر پسر من رفته خدمت من اعزامیه سال ۶۷ هستم یک سال در سومار و ۶ ماه فکه
  لشگرم زاهدان هست. تک پسر دارم و از کار افتاده
  برای پسرم میتونم کسری بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر باید تشکیل پرونده بدین تا کسری لحاظ کنن برای کفالت هم یک سری شرایط داره

 226. بهادر
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام پدرم در زمان جنک در کل به مدت 5 سال در تلمبه خونه های شرکت نفت در غرب کشور حضور داشته است ایا این مناطق عضو مناطق جنگی می شوند ؟؟ و ایا من می توانم به ازای این 5 سال به ارای هر ماه 12 روز کسری خدمت بگیرم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر قانون کسری خدمت فرزند ایپارگر بستگی به سال خدمت و منطقه خدمت داره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 227. کاربر
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام و عرض وقت بخیر.قانون کسری خدمت ایثارگری تا اول سال یا پایان سال 1401 قابل استفاده است؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸

   سلام
   اگر غیبت نداشته باشین محدودیت زمانی ندارین

 228. احسان منصوری
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام. پدر بنده ۱۶ ماه در پادگان خدمت کرده(پادگان منطقه جنگی بوده) ولی جبهه نبوده، و کارت ایثارگری شو هم گرفته،حالا به ازای هر ماه چند روز از خدمت کسر میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام . به ازای هرماه 12 روز

 229. فتح الله
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام
  پدر من ۲۱ماه سابقه خدمت دارند و کارت ایثارگری هم دارند،من اعزامم اردیبهشت ۱۴۰۱ هست،ایا میتونم از کسری استفاده کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر اگر مشکل غیبت نداشته باشین میتونین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 230. محمد
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  با سلام برادرم از تمام امتیاز کسری خدمت پدرم استفاده کرده آن زمان کسری خدمت به ازای هر ماه ۹ روز بوده با توجه به اینکه الان به ۱۲ روز افزایش یافته من میتونم از ۳ روز به ازای هر ماه ( اختلاف ۱۲ و ۹ ) استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳

   سلام
   وقت بخیر
   باید از نظام وظیفه استعلام بگیرین

 231. سینا
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام پدر بنده 56 ماه ایثارگری داره آیا معاف میشم. کارت ایثار گریش هنوز نیومده؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت بخیر با توجه به قانون کسری خدمت بله با توجه به تعداد ماهای خدمت پدرتون بله شامل معافیت میشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 232. محمدحسین
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام پدرم 18 ماه سابقه ایثارگری دارد و 13 درصد جانبازی برادرم سال 86 از سابقه جبهه استفاده کرده ایا من میتوانم از 13 درصد جانبازی کسری بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت بخیر باید وضعیت برادرتون بررسی بشه که چقدر استفاده کرده و اینکه برای اختلاف 3 روزه هم طی اعلامیه میتونین اقدام کنین

 233. محمد حسین
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۸

  سلام من بیماری فتق خفیف و کمی آرتروز زانو دارم و پدرم هم ۲۱ ماه در مناطق عملیاتی خدمت کردند و برادر بزرگم ۷ ماه کسری گرفت آیا من هم میتونم برای کسری و یا معافیت اقدام کنم با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   نیازه که شرایط شما کامل بررسی شود اما در رابطه با کسری هم نیازه شما باتوجه به تایمی که پدرتون خدمت کردند با نظام وظیفه صحبت کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر در قا نون کسری خدمت فرزندان با توجه به سال معاف شدن برادرتون . نحوه محاسبه کسری خدمتشون با توجه به شرایط میتونه شامل حال شما باشدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 234. منصوری
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام ،برادر بزرگترم بعد فوت پدرم با کفالت مادرم معاف شد، پدرم بین سالهای ۶۸تا۷۱ به مدت۲۸ ماه در ارتش اندیمشک خوزستان خدمت کرده، ایا این کسری شامل من میشه و میتونم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 235. Milad
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام و خسته نباشید بنده پدرم ۲۴ ماه سابقه جبهه داره توی منطقه،عملیاتی در ارومیه و کارت ایثارگریش رو هم دریافت کرده بنده باید کجا برم تا گواهی کسری بگیرم ؟؟ به زمان مشمولیتمم هم هنوز ۶ ماه فرصت دارم؟؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر باید به اداره امور ایثارگری ارگانتون مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 236. مجتبی
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر اگه ازسهمیه ایثارگری پدرم برادرم استفاده کرده باشه وامتیازاتش زیاد اوموده باشه ایا من میتونم استفاده کنم
  ویه سوالی که دیگه دارم کسی که سهمیه ایثارگری داشته باشه وچند ماه غیبت داشته باشه میتونه ازکسری پدرش استفاده کنه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام . غیبت مانع استفاده از کسری میشود

 237. Erfan
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام پدر من ۱۸ ماه تو منطقه عملیاتی سردشت سال ۶۷ ۶۸ خدمت کرده کسری شامل میشه اگه شامل میشه کارت ایثار گری میخواد؟و چقدر طول میکشه جوابش بیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت بخیر بله کارت ایپار تعلق میگیره

 238. علی برزمهری
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام
  پدر بنده 36 ماه حضور در جبهه دارد با این شرایط آیا بنده معاف میشوم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام بله اگر تا حالا کسی استفاده نکرده باشه میتونید کلا معاف دائم بشی بشرطی که غیبت نخورده باشی

 239. مهدی دانش
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام درود بر شما من کسری برای ایثارگری گرفتم از لویزان و پدرمم ۵ درصد جانبازی داره برای گرفتن کسری جانبازی چ کارایی و کجا باید برم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۸

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز به بنیاد شهید امورایثارگران مراجعه فرمایید

 240. nik
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام وقت بخیر..من پدرم سابقه ۲۲ ماه ایثارگری داره به همراه کارت ایثار از سال ۶۲ تا ۶۴ نیروی هوایی اصفهان..ایا به من تعلق میگیره کسری خدمت ایثارگری؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام بله با توجه به این شرایط به شما تعلق میگیره

  • عبدالرزاق
   ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   برادربزرگترم وقتی خدمت سربازی رفته کلا پدرم۵ماه ایثارگری داشته وفقط ۵ماهو کسری گرفته.ولی پارسال رفت ایثارگریشو درست کرد‌ و بهش ۱۷ماه ایثارگری دادن.الان من به نظرتون مابقی ایثاگریشو کسری میگیرم یانه؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

    سلام وقت بخیر در فانون کسری خدمت فرزندان بله میتونید از مابقی ایثارگری پدریتون استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 241. mjtbysabry10@gmail.com
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  من ۶سال غیبت سربازی دارم معرفی نکردم کسری خدمت پدرم برا من گرفته کاغذش هم هستش آیا الان برم خدمت کسری من حساب میشه .لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام وقت بخیر قانون کسری خدمت بستگی به شرایط دارد ولی با شرایط شما تعلق نمیگیرد

 242. محمد
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام.برادرای من از سهمیه ایثارگری و جانبازی استفاده کردن و چیزی نمونده..الان واسه من کسری هیچی نمیدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام شرایطیست که دارن

  • علی
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام
   درسته میگن کسری ایثارگری زمان جنگ مناطق کرمانشاه و کردستان و ارومیه به ازای هر ماه ۱۸ روزه ؟

   • کارشناس ارشد
    ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

    سلام وقت بخیر قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه 12 روزه

 243. ميترا
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام همسر من ٢٤ماه جبهه و٥درصد جانبازي وپسرم ٤سال بسيجي فعال داره آيا معاف ميشود از خدمت سربازي؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت به خیر به ازای هر بیست و چهار ماه سابقه اسارت، بیست و پنج درصد جانبازی و یا سی ماه خدمت در مناطق عملیاتی یکی از فرزندان این افراد شامل معافیت از خدمت سربازی میشود. همچنین اگر امتیاز یک نفر برای استفاده از این قانون به صورت تک آیتمی ممکن نباشد، امتیاز مجموع
   نیز قابل استناد میباشد.

   • کارشناس ارشد
    ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

    سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیریدممنون

   • محمد
    ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

    سلام من اعزامی ابان هستم و پدرم دنبال گرفتن کارت ایثارگری است اگر ۳۰ ماه جبهه پدرم ثبت بشه میتونم ددر حین خدمت معافیت بگیرم یا فقط کسری خدمت شامل من میشه ؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰

     سلام وقت بخیر.بله میتونید بگیرید.

 244. مهدی البوعلی
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام برای کسری ایثارگری باید به چه ارگانی مراجعه کرد
  وحظور پدر در اون ارگان الزامی؟مثلا پدرم تو گرگان‌خدمت میکرد یعنی باید بریم محل خدمتش‌؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام روز بخیر قانون کسری خدمت ایثارگران باید پدرتون نامه شاغلبه خدمت رو ببرن ارگانی که پدرت.ن خدمت کردن

 245. اسماعیل
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام
  پدر من ۲۸ماه و نیم ایثارگری داره . غیبت هم ندارم چقدر کسری میخوره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت بخیر به ازای هر ماه جبهه یا درصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید و یا هر ماه اسارت (12 روز) کسر خدمت به فرزندان غیر غایب ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام شده اند تعلق می گیرد.

 246. یعقوب
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام پدر من بعدسال 6۷تا ۶۹ نقده خدمت کرد آیا کسری تعلق میگیره

 247. یعقوب
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام پدر من بعدسال 6۷تا ۶۹ نقده خدمت کرد آیا کسری تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۷

   سلام وقت بخیر.
   از طریق ارگان مربوطه اقدام کنید تا شرایط ایشون بررسی شود.

 248. بهزاد
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام من برادرم ب ازای هر ماه جبهه پدرم ۸ روز کسری گرفته مطابق قانون اون سال و الان ۱۲ روز هستش ب ازای هر ماه جبهه…ایا برا من کسری تعلق میگیره؟تو نامه ای ک از تهران کرفته پدرم اسم منم هم درج شده

 249. مهدی
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴

  سلام خسته نباشید پدر من ۲۱ ماه جبهه داره تو خیلی از عملیات ها شرکت کرده از از ۶۵ تا ۶۷ من غیبت سربازی دارم امگانش هست از کسری خدمت استفاده کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام خیر معمولا گرفتن کسری منوط به نداشتن غیبت سربازی هست

 250. ابراهیم
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

  سلام.
  من و برادرم هر دو در حال خدمتیم،و برادرم هم ۳ ماه قبل من اعزام شده،و دو قلو نیستیم،،ایا امکانش هست که هر دومون از کسری ایثارگری استفاده کنیم؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام اره میتونید نصف نصف هردو استفاده کنید ولی نمیتونید هر دو از کل سهمیه ایثارگر استفاده کنید

   • ابراهیم
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

    مطمئنید؟؟
    من از نظام وظیفه شهرمون پرسیدم،گفتن نمیشه!
    گفتن که فقط به یکیمون تعلق میگیره

    • moshaverarshad
     ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

     ممکنه پدرتون 24 ماه ایثارگری داشته باشه برادرتون نصفشو استفاده کنه نصفش به شما میرسه

   • ابراهیم صیادبحر
    ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

    مطمئنید؟؟
    من از نظام وظیفه شهرمون پرسیدم،گفتن نمیشه!
    گفتن که فقط به یکیمون تعلق میگیره
    تکلیف چیه؟

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

     بله فقط برای یک فرزند پسر از خانواده

 251. مهدی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام خسته نباشید من پدرم ۲۱ ماه خدمت داره تو منطقه های عملیاتی اما من غیبت سر بازی دارم آیا امکانش هست کسری بگیرم
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام مهدی
   خدمت پدرتون در چه سالی بود؟

   • مهدی
    ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

    ۱ز ۶۵ تا ۲۷/۵/۶۷

   • مهدی
    ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

    البته ناگفته نمونه از طرف بسیج داوطلبی رفته

    • بهرام
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

     سلام وقت بخیر پدر من جانباز ۲۰٪هستند و برای برادرم کسری خدمت گرفتن که کارت ایشان کارت پایان خدمت می باشد ،آیا من میتوانم برای معافت اقدام کنم خودمم ۲۸سال سن دارم دارای دو فرزند و در حال حاضر ۱۰سال در غیبت هستم

     • کارشناس ارشد
      ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

      از طریق سهمیه استفاده شده برای برادر و غیبت شما این امکان وجود ندارد

 252. امیر نوریان
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام پدر من 6ماه خدمت در مناطق عملیاتی داره و سال 69 در اهواز بوده از کجا باید بدونم کسری خدمتی بهم تعلق میگیره یا نه ممنون میشم

  • مشاور ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام در گوگل سرچ کنید مناطق عملیاتی دارای کسری سربازی ایران تحصیل لیست مناطق رو ارائه دادیم.

 253. ارمین
  ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام پدر من 21ماه در جبهه بوده یعنی میتونم از همه 21ماه کسری استفاده کنم یا 80درصد 21ماه رو حساب میکنن

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۴

   سلام ۸۰ درصد محاسبه میشود جهت کسری خدمت فرزندان ایثارگران

 254. عارف باغبانی
  ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام پدر من ۱۶ ماه جبهه داره ک میگن از زمان قطع نامه ۶ ماهش قابل قبوله و ۱۵%جانبازی بنظرتون راهی برا معافیت وجود داره ؟
  یا برای کسری به ازای هر ماه جبهه یا درصد چقد کسری میدن ؟ ممنونم ازتون

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۱

   سلام نه‌ متاسفانه نمیتوانید معافیت کامل بگیرید
   ولی به ازای هر ماه خدمت ۱۲
   روز کسری میگیرید

 255. ali
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۰

  سلام . من پدرم ۵ ماه و ۶ روز کارت ایثارگری داره میخواستم ببینم کسری خدمت میدن بهم یا نه

  • مشاور ارشد
   ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۸

   سلام به ازای هر ماه ۱۲ روز کسری میگیرید

 256. yuny
  ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من برگه اعزام به تاریخ 99/11/1 دارم. و پدرم 10 ماه جبهه بوده و کارت ایثارگری داره. من باید الان واسه کسری اقدام کنم یا حین خدمت؟ و کجا باید مراجعه کنم؟ خیلی ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام برای گرفتن کسری باید وقتی یگانتون مشخص شد درخوایت بدبد و به یگان خدمتی پدرتون مراجعه کنید.

 257. محمد عابدینی
  ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام و عرض ادب
  بنده متولد ۷۸ هستم و الانم سربازم میخواستم بدونم ایثارگری(جبهه)پدرم از خدمتم کسر میکنه ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور ارشد
   ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر در مطلب کسری خدمت فرزندان ایثارگران توضیح داده شده بله اگر پدرتون در منطقه جنگی خدمت کرده باشند لحاظ میشه

   • سلیمانی
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

    سلام خسته نباشید پدرمن درسال ۶۳ خدمت ایثال گری رفته ونزدیکه ۳۷سال کارت ایسال گری فعال دارد آیا کسر خدمت مشمول فرزن چهارم میشود. ممنون میشم از پاسخ تون

    • soleimani
     ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

     سلام. باید بررسی بشه که فرزندان دیگه چقدر از کسری رو استفاده کردن. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

   • مهدی سیفی
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۴

    سلام پدر من ۲۴ ماه کارت ایثارگری در جبهه دارد چقدر کسری تعلق میگیرد

    • مشاور عیسائی
     ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۶

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که شرایط را داشته باشید حدود 9 ماه تعلق خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور