تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر در سال 1400

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
کسری خدمت ایثارگران

کسری خدمت ایثارگران

کسری خدمت ایثارگران یکی دیگر از موارد کسری خدمت است که مشمولان خدمت نظام وظیفه می توانند از آن بهره ببرند. البته در این میان، اطلاع از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگر نیز برای تمامی افراد مشمول الزامی است. هر چند کسری خدمت فرزندان ایثارگران تحت شرایطی برای فرد متقاضی و مشمول انجام می شود. از طرف دیگر، آشنایی فرد مشمول با نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران نیز قبل از هر کاری برای دریافت کسری خدمت ایثارگران الزامی است. در این نوشته، با موضوع کسری خدمت ایثارگری ارتش و سایر ارگان های نظامی در خدمت شما دوستان عزیز و گرامی هستیم. بعلاوه، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا امکان گرفتن کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم نیز وجود دارد یا خیر؟

 

خوشبختانه لیست کسری خدمت سربازی برای کلیه مشمولین را می توان به صورتی در نظر داشت که این امکان را برای آنان فراهم می نماید تا بتوانند مقدار کمتری از خدمت سربازی را پشت سر بگذرانند. کسری خدمت فرزندان ایثارگر نیز شرایط مخصوص به خود را دارد که با توجه به تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر این امکان را فراهم می نماید تا از مدت خدمت سربازی خود کسر نموده و یا حتی معاف شوند.

 

برای استفاده از کسری خدمت ایثارگران چه شرایطی باید داشته باشیم؟

هنگام ثبت نام و تکمیل نمودن پرونده برای کسری خدمت سربازی چه مدارکی لازم است داشته باشم؟

مدارک لازم برای معافیت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي چیست؟

قوانین و تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر نسبت به سال های گذشته در چیست؟

 

 

جهت اطلاع از نحوه اخذ و شرایط دریافت کسر خدمت مختص فرزندان ایثارگران از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن صفر و کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط جدید کسری خدمت فرزندان ایثارگر

مطابق با آئین نامه های تعیین شده در رابطه با شرایط معافیت های سربازی، آن دسته از مشمولینی که یکی از اعضای خانواده آنان یعنی پدر، مادر، برادر، خواهر در جبهه جنگ برای دفاع از کیان خانواده  و همچنین حفظ خاک و میهن عزیمزان ایران شهید، جانباز، جاویدالاثر و یا اسیر شده باشند، مشمول طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگر خواهند بود. بنابراین با توجه به شرایطی که در ادامه خواهد آمد لازم است اقدامات لازم را انجام دهند.

همانطور که می دانید هنگامی که ما در رابطه با معافیت سربازی سخن می گوییم، می توانیم از انواع معافیت های سربازی سخن بگوییم. نوع معافیت و همچنین شرایط در نظر گرفته شده برای هر یک از این انواع متفاوت می باشد. بنابراین هر یک از داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کسری خدمت فرزندان ایثارگر می باشند، لازم است مدارک لازم را ارائه نمایند و پس از آن بتوانند از معافیت لازم برخوردار شوند.

علاوه بر معافیت های خدمت برای مشمولین ،آن دسته از آقایانی که در دارای برگه اعزام به خدمت یا گواهی حین خدمت تا تاریخ 1372 می باشند و هیچ گونه سابقه غیبت نداشته باشندددر صورتی که امتیاز والدین آنان به حد نصاب نرسیده باشد، می توانند از کسری خدمت فرزندان ایثارگر استفاده نمایند. این دست از متقاضیان می توانند با مراجعه به بنیاد شهید استان و یا نیروی انسانی محل خدمت خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

 

 

برای استفاده از کسری خدمت فرزندان ایثارگر ابتدا باید در سازمان نظام وظیفه ناجا تشکیل پرونده داده و سپس با طی مراحل قانونی ، از کسری خدمت سربازی برخوردار شوید.

 

 

 

 

 

بری اطلاع دقیق از جدیدترین جزییات خدمت نظام وظیفه کلیک کنید.

 

 

مدارک لازم برای معافیت خانوده شهدا و جاویدان الاثران

 

مدارک لازم برای معافیت خانوده شهدا و جاویدان الاثران

مدارک لازم برای معافیت خانوده شهدا و جاویدان الاثران

 

یکی از انواع معافیت هایدر نظر گرفته شده برای داوطلبان دارای معافیت خانواده شهدا و جاویدان الاثر می باشد. شرایط استفاده از این نوع معافیت برای کلیه فرزندان ذکور خانواده محترم شهدا و همچنین فرزندان ذکور خانواده های محترم جاوید الاثر می باشد. متقاضیان عزیز لازم است به هنگام مراجعه برای ثبت نام مدارکی که در ادامه ذکر می شود را به همراه داشته باشند.

متقاضیان معافیت و یا کسری خدمت فرزندان ایثارگر لازم است در ابتدا برگه معافیت صادره از بنیاد شهید استان محل سکونت خود را دریافت نمایند. به همراه داشتن تصویر و یا کپی شناسنامه و همچنین کارت ایثارگر و یا پدر ایثار گر برای کلیه متقاضیان الزامی می باشد. به همراه داشتن اطلاعات هویتی فرد داوطلب همانند شناسنامه و… الزامی خواهد بود.

جهت جلوگیری از جعلی بودن سند ارائه شده متقاضیان عزیز لازم است برخی از مراحل را پشت سر بگذرانند. بدین منظور مشمولین عزیز لازم است پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه فرد ایثارگر و  پدر ایثارگر در خصوص تحولات سند جعلی به منظور اثبات نسبت به فرزندان  (توسط وظیفه عمومی یا دفتر خدمات الکترونیک تهیه می گردد) را به همراه داشته باشند.

 

 

برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان نظام وظیفه کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای معافیت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي

 

از دیگر انواع معافیت خدمت سربازی برای داوطلبان و مشمولین خدمت تلفيق سابقه جبهه و جانبازی و آزادگي می باشد. از جمله شرایط آن این است که مشمولینی می توانند نسبت به این نوع معافیت اقدام نمایند که خانواده آنها درصد جانبازی و یا مدت حضور در جبهه یا مدت آزادگی آنان در حد معافیت یک فرزند نباشد. تمامی امتیازات جمع شده و در صورتی که این عدد به 30 یا بالاتر برسد، یک فرزند آنان معاف خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ان نوع از معافیت یا کسری خدمت فرزندان ایثارگر شامل : به همراه داشتن برگه درخواست معافیت (گواهی حضور در جبهه که از طرف نیروهای مسلح صادر می شود). دریافت و به همراه داشتن برگه صادره معافیت که از طرف بنیاد شهید صادر می شود. به همراه داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی فرد ایثارگر و پدر ایثارگر الزامی می باشد.

لازم به ذکر است که متقاضیان کسری خدمت فرزندان ایثارگر اطلاعات هویتی خود را لازم است به همراه داشته باشند و در این رابطه هیچ ارتباطی به تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر نخواهد داشت. همچنین از دیگر مدارک مورد نیاز پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسانامه ایثارگر و همچنین پدر ایثارگر می باشد که این مدارک توسط سازمان نظام وظیفه عمومی و یا دفتر خدمات الکترونیک صادر می گردد.

 

 

برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان کلیک کنید.

 

 

تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر

 

تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر

تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر

 

برخی تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر در سال های اخیر در رابطه با نحوه امتیاز بندی و همچنین محاسبه کسری خدمت سربازی برای داوطلبان می تواند به صورت متفاوتی تعیین شود. بنابراین این امکان در اخیتار تمامی داوطلبان قرار داده می شود تا با استفاده از آن بتوانند از وضعیت کسری و یا معافیت خود اطلاع دقیقی حاصل نمایند.

نکته مهمی که در رابطه با تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر وجود دارد این است که این مورد با روند رسیدگی به پرونده های هر یک از مشمولین عزیز متفاوت می باشد. به همین دلیل ممکن است شما روند پرونده را به درستی طی ننموده باشید و همین مسئله موجب شود که نتوانید از کسری خدمت فرزندان ایثارگر بهره مند گردید. بنابراین قبل از ثبت نام و اقدام به تشکیل پرونده بهتر است به صورت کلی به کسب اطلاعات اقدام نمایید.

مشاوران نظام وظیفه و متخصصین بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند به شما در رابطه با کسب اطلاعات بیشتر در موضوع کسری خدمت فرزندان ایثارگر و همچنین آخرین تغییرات کسری خدمت فرزندان ایثارگر و مصوبات تعیین شده کمک نمایند تا اطلاعات جامعی را به دست آورید . همچنین در این رابطه بتوانید به انجام مشاوره نیز اقدام نمایید. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 


برای دریافت کسری خدمت ایثارگران به چه مدارکی نیاز دارم؟

اما آیا می دانید مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران شامل چه مواردی می شود؟

در ابتدا باید خدمت شما عرض کنیم که آماده سازی کلیه مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران برای هر فرد داوطلب الزامی است.

در نتیجه از آماده کردن و تهیه تک تک مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران غافل نشوید.

در این بخش با ذکر شماری از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران در خدمت شما عزیزان هستیم.

در صورتی که به عنوان یک فرد مشمول در جستجوی اطلاع از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران هستید با مشاوران خبره ایران تحصیل در رابطه با مدارک ضروری برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران تماس حاصل فرمایید.

. ارائه کپی از گواهی نامه تحصیلی فرد متقاضی دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران

. تهیه کپی از شناسنامه برادر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه و همین طور کپی از کلیه صفحه های شناسنامه شخص متقاضی دریافت کسری خدمت ایثارگران

. تهیه کپی از هر دو سمت کارت ملی شخص مشمول خدمت نظام وظیفه جهت اخذ کسری خدمت فرزندان ایثارگران

. خرید دفترچه راهنمای نظام وظیفه از مراکز مربوطه و تکمیل تمامی فرم های موجود در آن

. ارائه کپی از اولین صفحه شناسنامه شخص مشمول خدمت نظام وظیفه

 

 

کسری خدمت می تواند بهترین فرصت برای کسانی باشد که مایل به کم کردن دوران سربازی خود هستند

 

 

ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران چیست؟

شاید این موضوع برای شما هم سؤال شده باشد که ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران چیست؟

در واقع، در چه صورتی می توان برای استفاده از کسری خدمت ایثارگری ارتش و دیگر ارگان های نظامی اقدام کرد؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که ملاک و معیار لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش حضور پدر در مناطق عمیاتی و جبهه و جنگ است.

البته دقت داشته باشید که در صورتی که پدر فرد مشمول تا قبل از سال 1375 در مناطق کرمانشاه، آذربایجان غربی و همین طور کردستان حضور داشته است این موضوع می تواند به عنوان سابقه ایثارگری برای فرد مشمول محسوب شود.

اما در این مورد تنها هشتاد درصد از زمان حضور وی در این مناطق برای کسری خدمت فرزندان ایثارگران محاسبه می شود.

 

 

آيا کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم حقیقت دارد؟

شاید از گوشه و کنار این موضوع به گوشتان خورده باشد که امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم هم امکان پذیر است.

اما آیا این موضوع امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم حقیقت دارد؟

آیا واقعا در صورت استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند اول می توان کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم را هم داشت؟

در این جا باید خدمت شما عرض کنیم که هر چه در مورد استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم شنیده اید صحت نداشته است.

یعنی به هیچ وجه امکان استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم وجود ندارد.

البته توجه داشته باشید که در صورت دو قلو یا سه قلو بودن برادران امکان تقسیم کسری خدمت ایثارگران از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش بین آن ها وجود دارد.

یعنی هر یک از برادران از درصدی از کسری خدمت ایثارگران من جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با استفاده از کسری خدمت ایثارگری برای برادران دوقلو از جمله کسری خدمت ایثارگری ارتش با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را از جزئیات این موضوع مهم آگاه کنند.

 

 

قانون کسری خدمت ایثارگری تا چه سالی اجرا می شود؟

قانون کسری خدمت ایثارگری در حال حاضر برای مشمولان قابل استفاده است و آن ها می توانند به کمک آن از طول مدت خدمت نظام وظیفه خود کم کنند.

اما در اینجا این سؤال پیش می آید که آیا قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگران برای همیشه وجود دارد و امکان حذف آن نیست؟

در جواب باید عرض کنیم که زمزمه هایی مبنی بر حذف کسری خدمت ایثارگران شنیده می شود.

در واقع، قانون کسری خدمت ایثارگران برای فرزندان ایثارگران تنها تا سال 1401 برای مشمولان قابل استفاده است.

در نتیجه، بر طبق تصمیم مسئولین امر بعد از این مدت دیگر امکان استفاده از مزایای قانون کسری خدمت ایثارگران وجود ندارد.

اما به جز کسری خدمت فرزندان ایثارگران در مورد انواع دیگر کسری های خدمت چه می دانید؟ آیا امکان حذف آن ها نیز وجود دارد؟

در صورتی که این موضوع تصویب شده است چه زمانی اجرایی می شود؟

برای کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با حذف یا عدم حذف انواع کسری های خدمت با مشاورانی خبره و باتجربه در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

 

 

نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران چگونه است؟

قبل از اقدام برای گرفتن کسری خدمت ایثارگران باید از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران اطلاع پیدا کرد.

در واقع، اطلاع از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران برای هر فرد مشمول و خواستار استفاده از این کسری خدمت ضروری و مهم به نظر می رسد.

آیا شما اطلاعی از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران دارید؟ اگر به دنبال اطلاع از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران هستید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند اطلاعات خوب و مفیدی را در رابطه با نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز قرار دهند.

 

 

 

مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران

 

 

دلایلی محکم برای استفاده از مشاوره خدمت مقدس سربازی

شاید ما هم به عنوان یکی از مشمولان خدمت نظام وظیفه افراد بسیاری را دیده باشید که قبل از رفتن به خدمت مقدس سربازی از خدمات مشاوره استفاده کرده اند.

در واقع، آن ها بر این باور بوده اند که به علت پیچیدگی قوانین و ضوابط خدمت سربازی لزوماً‌ اطلاع از جزئیات آن الزامی است و کسی هم به جز یک مشاور خوب و کارکشته نمی تواند این قوانین را با جزئیات و به طور مفصل برای ما توضیح دهد.

در اینجا قصد داریم دلایلی محکم و قانع کننده را برای لزوم استفاده از مشاوره خدمت نظام وظیفه خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه کنیم.

دلایلی که مسلماً با اطلاع از آن ها خود را موظف به حضور در جلسات مشاوره خدمت نظام وظیفه می دانید و هرگز از آن غافل نمی شوید.

. از آن جایی که معافیت های زیادی از جمله معافیت پزشکی، معافیت کفالت پدر و مادر و معافیت خواهری برای مشمولان خدمت نظام وظیفه تعریف شده است این امکان وجود دارد که به علت عدم اطلاع درست از آن ها فرصت استفاده از آن ها را از دست بدهید.

این گونه است که حدود دو سال از عمر خود را در خدمت نظام وظیفه می گذرانید. در صورتی که می توانستید برای گرفتن معافیت خدمت سربای اقدام بفرمایید.

. با عنایت به ایجاد تغییراتی مداوم و زیاد در قوانین و ضوابط نظام وظیفه و خدمت سربازی از جمله تغییرات به وجود آمده در تبصره ها و قوانین موجود اطلاع شما از این موارد و تغییرات الزامی است.

به عنوان مثال می توانید از تغییرات احتمالی به وجود آمده در قوانین کسری بسیج و یا امتیازات امریه اطلاع پیدا کنید.

. موضوع بسیار مهم این که در صورت عدم اطلاع از زمان های قانونی تکمیل دفترچه راهنمای خدمت نظام وظیفه و قوانین اعلام شده و یا توجه به پیشنهادها و توصیه های افراد ناآگاه و بی اطلاع خدایی ناکرده امکان از دست دادن امتیازات و یا جریمه شدن را دارید.

با این دلایل محکم دیگر جای حرفی باقی نمی ماند و لزوم استفاده از مشاوره نظام وظیفه حال چه مشاوره تلفنی و چه مشاوره حضوری را برای شما بیشتر آشکار می کند.

پس دوستان هرگز از استفاده از انواع خدمات مشاوره قبل از هر گونه اقدامی برای حضور در خدمت سربازی و گذراندن این دوران سخت غافل نشوید.

مشاوران ایران تحصیل با داشتن اطلاعات و تجربه زیاد در حوزه نظام وظیفه در خدمت شما هستند و می توانند شما را از هر آن چه نیاز داشته باشید آگاه کنند و اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان بگذارند.

کافیست با تیم مشاوره مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید تا بدین ترتیب شما را از انواع معافیت ها، امریه ها، قوانین کسری خدمت و نحوه دریافت آن و در مجموع هر آن چه را که نیاز داشته باشید به صورت دقیق و کامل مطلع کنند.

 

 

آیا مشمولان غایب هم می توانند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند؟

سربازان غایب افرادی هستند که در مهلت تعیین شده برای ثبت نام و معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام نداده اند و خود را به عنوان یک سرباز آماده به خدمت معرفی نکرده اند.

اما در این جا این سؤال پیش می آید که آیا مشمولان غایب هم امکان استفاده از کسری خدمت نظام وظیفه را همانند مابقی افراد دارند یا خیر؟

اگر این افراد هم می توانند بدون هیچ مشکلی از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند آیا شرایط خاصی برای آن ها در نظر گرفته شده است؟

در صورت مثبت بودن پاسخ این شرایط خاص شامل چه مواردی می شود؟ در مورد نحوه انجام این کار چه می دانید و چگونه می توانید برای گرفتن کسری خدمت ایثارگری در رابطه با مشمولان غایب اقدام کرد؟

اگر شما هم جزء مشمولان غایب خدمت نظام وظیفه هستید و به دنبال گرفتن کسری خدمت ایثارگری هستید اما مطمئن نیستید که آیا امکان انجام این کار همانند سایرین برای شما هم وجود دارد یا خیر بهتر است از کمک ها و مساعدت های مشاوری خبره در این حوزه استفاده کنید.

مشاوری که بتواند به شما بگوید که با توجه به شرایط خود امکان گرفتن کسری خدمت ایثارگری را دارید یا نه.

 

 

آیا اطلاعی در رابطه با اعزام مشمولان نظام وظیفه در شرایط کرونا دارید؟

در سال جاری نیز افراد و جوانان بسیاری هستند که دیگر به سن خدمت سربازی رسیده اند و باید برای رفتن به خدمت نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام دهند.

اما متأسفانه از اواخر بهمن تا به حال کشور با بحران بیماری کرونا روبرو شده که از قضا شوخی بردار هم نیست.

یعنی در صورت بی توجهی و غفلت و عدم رعایت نکات بهداشتی و حضور در تجمعات امکان ابتلا برای فرد وجود دارد.

پادگان های خدمت سربازی هم یکی از همان اماکن است که به مراتب حضور سربازان در آن می تواند بسیار خطرناک باشد.

پس با توجه به این اوضاع برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در میان سربازان چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است؟

آیا اعزام سربازان در حال حاضر صورت می گیرد یا نه این کار به تعویق افتاده است؟

در واقع شیوع ویروس کرونا نگرانی هایی را برای سربازها و همین طور خانواده های آن ها به وجود آورده است.

شما دوست عزیز خواننده این نوشته هم ممکن است جزء همین دسته از افراد باشید.

اما آیا از تمهیدات دولت برای سربازان اعزامی سال جاری اطلاعی دارید؟ آیا می دانید تاریخ اعزام به خدمت با توجه به شرایط حال حاضر چه زمانی تعیین شده است؟

اگربه دنبال کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با این موضوع مهم هستید می توانید از طریق تماس تلفنی با مشاوران ایران تحصیل اطلاعاتی را در این زمینه بدست آورید و از نگرانی های خود و خانواده کم کنید.

 

 

برای آشنایی با مدارک مورد نیاز برای دریافت کسری خدمت ایثارگری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پاسخ به سوالات پر تکرار در مورد کسری خدمت ایثارگری نظام وظیفه

برای مشمولین غائبی که فرزند خانواده های ایثارگران ، جانبازان و یا اسیران می باشند، چقدر کسری خدمت منظور خواهد شد؟

در ابتدا باید بگوییم مطابق با قانون نظام وظیفه ناجا، برای اخذ کسری خدمت سربازان، این مورد بستگی به میزان خدمت و همچنین زمان اسارت، درصد جانبازی خواهد داشت. اما به طور معمول برای هر درصد جانبازی و هر یک ماه اسارت، 12 روز کسری خدمت به فرزندان محترم آنان تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این مورد در صورتی است که مشمولین برای اعزام به خدمت سربازی نظام وظیفه اقدام نموده باشند.

شرایط ایثارگرانی که از تعلیق استفاده نموده اند، چگونه است؟

یکی از شرایط در نظر گرفته برای تعلیق این است که ایثارگران محترمی که از این نوع استفاده می نمایند، تنها می توانند برای یکی از فرزندان خود از کسری خدمت استفاده نمایند و برای فرزند بعدی خود امکان استفاده از این کسری خدمت را نخواهند داشت. و تنها یک استثنا برای استفاده از سهمیه فرزندان بعدی وجود خواهد داشت که این مورد باید پس از ارائه مدارک به سازمان نیروی انتظامی برسد و در صورت موافقت و تائید نیروهای مسلح از این کسری خدمت بهره مند شوند.

آیا می توان کسری خدمت را بین فرزندان تقسیم نمود؟

پدر بنده جانباز است و حدودا 5 سال نیز اسیر بوده است آیا می توانم از کسری خدمت هر دو مورد استفاده نمایم؟

کارکنانی که ایثار گر دولت بوده اند، چگونه می توانند نسبت به کسری خدمت اقدام نمایند؟

کارکنان دولتی که در مناطق امنیتی درگیر خدت می باشند، آیا فرزندان آنها مشمول خدمت سربازی می باشند؟

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کسری خدمت فرزندان ایثارگر و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

تاریخ اعزام به خدمت با مدرک لیسانس

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

تاثیر معافیت پزشکی در استخدام

معافیت سربازی کفالت

شرایط اخذ کارت ایثار

پیگیری پرونده جانبازی با کد ملی

کسری خدمت فرزندان ایثارگران

5/5 - (2 امتیاز)

آیا برای دریافت کسری خدمت ایثارگران باید مدارکی را آماده کرد؟

بله. برای اطلاع از مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت ایثارگران با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگران به چه صورت است؟

برای دریافت کسری خدمت فرزندان ایثارگران باید مراحل و فرآیندهایی را طی کرد. برای اطلاع از نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگری ارتش و دیگر ارگان های نظامی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا امکان دریافت کسری خدمت ایثارگری برای فرزند دوم نیز وجود دارد؟

خیر. کسری خدمت ایثارگری تنها به فرزند اول تعلق می گیرد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور