تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

روش های اخذ کسری خدمت سربازی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
کسری خدمت سربازی

کسری خدمت سربازی

 

مشاوره اخذ فوری کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش و ناجا

راهنمای گام به گام اخذ کسری خدمت سربازی فرزند ایثارگر و جانباز

راهنمای گام به گام اخذ کسری خدمت سربازی از طریق اخذ پروژه بنیاد نخبگان و انجام دیگر پروژه ها در تمامی رشته های دانشگاهی

راهنمای اخذ کسری خدمت سربازی برای کلیه بسیجیان عادی و فعال در سریع ترین زمان

 

کسری خدمت سربازی نظام وظیفه

کسری خدمت نظام وظیفه یکی از آن دسته راه هایی است که می تواند مدت زمان خدمت سربازی را کاهش دهد و افراد با راهکار های مختلفی می توانند این کار را انجام بدهند و در هر موزد یا نوعی مراحل خاص خود را دارد که مشاوران ایران تحصیل به همراه مشاوره تخصصی نظام وظیفه این موارد را نیز به شما متذکر خواهند شد کسری خدمت وظیفه شامل قوانین و مصوبات متعددی است که می توانید جهت اطلاع از این موارد با ما همراه باشید.

 

کسری خدمت سربازی چگونه اعمال می شود؟

بنا به گفته رپیس اداره نیروی انسانی  نظام وظیفه عمومی ناجا و طبق قانون وظیفه عمومی مدت زمان خدمت سربازی 1400 برای تمامی مشمولین 24 ماه است؛ البته مدت زمان سربازی برای افراد ذکور در کشور ما 30 سال است که دو سال از آن دوره ضرورت می‌باشد و الباقی آن دوره احتیاط و در مواقع جنگ به حساب خواهد آمد.

کسری خدمت سربازی که برای دوره ضرورت کاربرد دارد و برای آن می خواهیم صحبت کنیم به این صورت می باشد که موشمولینی  که در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظتی خدمت می ‌کنند دارای سه ماه کسری خدمت سربازی می باشند و از مزایای ۳ ماه کسری خدمت بهره مند خواهند شد. در صورتیکه آن دسته از افرادی که دارای امریه خدمت سربازی هستند از این امتیاز بهره مند نخواهند بود. برای مشمولینی که برای نیروهای مسلح خدمت می کنند دوره ضرورت آن‌ها به 21 ماه تقلیل می‌ یابد و الباقی ۲۴ ماه باید خدمت کنند.

مدت زمان خدمت در مناطق محروم دارای ۵ ماه کسری خدمت سربازی می باشد و  از 24 ماه خدمت آنان کسر می شود و افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند هم دارای شش ماه کسری خدمت سربازی می باشند و آنان نیز از ۲۴ ماه زمان خدمتشان این تعداد ماه گفته شده کسر خواهد شد.

 

جهت اطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

 

کسری خدمت سربازی نخبگان چیست؟

یکی دیگر از انواع کسری خدمت سربازی به گفته رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  کسری خدمت سربازی  می باشد که ایشان در این خصوص بیان می دارد که افرادی که مدرک کارشناسی ارشد و دکترا دارند، می ‌توانند با انجام پروژه‌ های تحقیقاتی در زمینه های امنیتی و دفاعی از کسر خدمت سربازی بهره مند شوند که این مدت زمان کسری خدمت سربازی می تواند از 2 ماه تا 19 ماه بسته به میزان انجام ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پروژه آن می باشد؛ البته این افراد دوره آموزشی را باید حتماً بگذرانند و انجام پروژه آن ها بلافاصله پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتی می باشد.  پروژه های کسری خدمت سپاه و ارتش  و کسری خدمت وزارت دفاع نیز برای همین گروه از کسری خدمت سربازی می باشد. برای کسب اطلاع در خصوص این موضوع و اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر از لیست پروژه های کسری خدمت و اطلاع از مراکز ارائه دهنده پروژه های کسری خدمت سربازی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

در این دسته نخبگان و استعدادهای برتر هم هستند که از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند و با انجام پروژه در رابطه با نیروهای مسلح و یا دستگاه‌های دیگر از کسر خدمت بهره‌مند می‌شوند.

پروژه کسری خدمت ترجمه مانند ترجمه کتاب برای کسری خدمت جزء کسری خدمت به صورت اخذ پروژه است  کسری خدمت نخبگان ( پروژه کسری خدمت سربازی بنیاد نخبگان )  نیز همانند کسری خدمت سربازی از طریق اخذ پروژه می باشد.

 

کسری خدمت بسیجی چیست؟

یکی دیگر از کسری خدمت سربازی که در بین مشمولین پر طرفدار است و می توان گفت افراد زیادی بوده و هستند که از این کسری خدمت سربازی استفاده کرده اند، کسری خدمت سربازی ویژه افراد با سابقه بسیج فعال می باشد. این افراد حداکثر تا شش ماه می ‌توانند کسر خدمت دریافت کنند. در این قانون به این صورت آمده است که اگر فردی عضو بسیج فعال باشد به ازای هر سال حضور فعال در بسیج از یک ماه کسری خدمت بهره مند خواهد شد و حداکثر می تواند از 6 ماه کسری خدمت بهره مند گردد. آن دسته از بسیجیانی نیز که دوره آموزش تکمیلی بسیج را گذارنده و دارای برگ سبز باشند، می ‌توانند از حداکثر 2 ماه کسر خدمت بهره‌ مند شوند. برای مشاوره در خصوص کسری خدمت سربازی بسیج می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

کسری خدمت ایثارگران چیست؟

آخرین گروهی که قادر خواهند بود از کسری خدمت سربازی استفاده کنند،  فرزندان ایثارگران می باشد که طبق آخرین خبرهایی که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به گوش می رسد بر این  قرار شده است که به طور سالیانه حداکثر 20 هزار نفر به ازای هر ماه خدمت والدین یا امتیاز مشابه ایثارگری از یک ماه کسر خدمت بهره‌ مند شوند .

بر اساس این خبر ها قرار بود که آن کسانی که والدینشان 24 ماه به بالا سابقه حضور در جبهه را داشته باشند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند و بتوانند کارت معافیت دریافت کنند و همچنین مقرر شده بود که باید تعهدی بدهند که اگر ظرف سه تا پنج سال به دوره آموزش فرا خوانده شدند، حتماً حضور پیدا کنند. اما با توجه به ثبت نام های به عمل آمده از سوی نظام وظیفه و درخواست های بالایی که از سوی مشمولین صورت پذیرفت نتیجه کار به این صورت تغییر پیدا کرد که تنها افرادی که پدرشان بالای 28 ماه کسری خدمت دارند می توانند از این طرح استفاده کنند و از خدمت سربازی معاف شوند و کسری خدمت سربازی ایثارگران برای مرحله اول مختص این گروه از افراد خواهد بود.

همچنین چنانچه اگر افرادی با کمتر از 24 ماه خدمت یا امتیاز مشابه شامل 20 هزار نفر شوند، باید دوره آموزش و یا مدت زمانی از خدمت را بگذرانند و اگر در طرح 20 هزار نفر قرار گرفتند می توانند از انجام خدمت سربازی پس از گذراندن دوره آموزش معاف گردند.

شرط اصلی قرار گیری در طرح 20 هزار نفری معافیت فرزندان ایثارگر تنها بسته به میزان امتیازات بوده و اولویت بندی بر این اساس خواهد بود. به همین علت کلیه مشمولینی که طی یک سال آینده به خدمت سربازی فراخوانده خواهند شد و همچنین افرادی که در حال حاضر مشغول خدمت سربازی می باشند نیز می توانند جزء 20 هزار نفر نخست فراخوانده شده این طرح باشند.

در خصوص ثبت نام کسری خدمت سربازی فرزندان ایثارگر این طور بیان شده است که گفته می شود در اجرای این طرح دیگر سال تولد مشمولان اهمیتی ندارد و تمامی افراد می ‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند. برای مثال چنانچه فردی پدر یا مادرش سابقه حضور در جبهه داشته باشند و سه سال دیگر به سن مشمولیت یا اعزام به سربازی می ‌رسد، باید در فرصت یک‌ ماهه که از طرف نظام وظیفه مقرر شده بود ثبت نام می کردند  ؛ اما بررسی اولویت‌ هایش و اینکه آیا جزو ۲۰ هزار نفر قرار می ‌گیرد یا خیر در همان سالی که موعد اعزام به سربازی ‌اش باشد انجام خواهد شد؛ اما ثبت نام باید امسال انجام شود.» در غیر این صورت کسری خدمت سربازی به او تعلق نخواهد گرفت.

 

سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند

بر اساس گزارش به عمل آمده از طرف جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، مدت زمان خدمت سربازی برای آن دسته از سربازان که امریه می گیرند به این صورت است که متعهد می شوند تا دو سال خدمت سربازی را انجام بدهند. از این ‌رو کسر خدمت به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و آن‌ها موظف‌اند زمانی را که متعهد به انجام خدمت در آن شده‌اند سپری کنند.

 

فرزند خوانده‌ ها کسر خدمت می گیرند؟

به گفته  سردار کریمی ، فرزند خوانده‌ ها نمی‌توانند از این کسر خدمت‌ استفاده کنند. همچنین اگر فردی والدین خود را از دست داده و عمو، پدربزرگ یا دیگر اقوامش کفالتش را بر عهده گرفته باشند نیز نمی‌تواند به سبب سوابق آنان، کسر خدمت دریافت کند.

همچنین لازم به ذکر است که سوابق ایثارگری پدربزرگ نمی ‌تواند برای نوه مورد استفاده قرار بگیرد و تنها سوابق پدر و مادر مورد قبول است.

میزان درصد جانبازی و اینکه آیا تنها جانبازان دوران دفاع مقدس می‌ توانند برای پسرانشان کسر خدمت سربازی دریافت کنند یا خیر، باید گفت که : شاخص تشخیص جانبازی بنیاد جانبازان است و تنها جانبازانی که در این بنیاد مدارکشان وجود دارد و به تأیید برسند می ‌توانند از کسر خدمت سربازی استفاده کنند در واقع اگر فردی در سال ‌های اخیر به جانبازی رسیده و اطلاعاتش در این بنیاد به ثبت رسیده باشد نیز قادر خواهد بود تا از کسر خدمت سربازی استفاده کند.

 

انواع کسر خدمت‌ ها قابل جمع است ؟

سردار کریمی در خصوص سربازانی که ممکن است از چند نوع کسر خدمت سربازی استفاده کند گفته است که :  اگر این افراد واجد شرایط بهره‌م ندی از چند نوع کسر خدمت سربازی باشند و بتوانند آن ها را جمع کنند آن وقت تمامی این کسری خدمت سربازی دریافت شده نیز قابل جمع شدن با یکدیگر هستند. نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگری به این صورت می باشد که افراد باید برای ثبت نام آن به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و مراحل آن را طی نمایند.

 

امکان معافیت با کسر خدمت ایثارگری وجود دارد؟

طبق قانون افرادی که پدرشان دارای ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند از انجام خدمت سربازی معاف خواهند شد . به همین دلیل مراتب کسر خدمت سربازی ( کسری خدمت جبهه پدر ) برای آن دسته از افرادی می باشد که دارای سابقه جبهه 29 ماه می باشد. اما از سوی دیگر با توجه به اینکه گفته ‌شده است به ازای هر یک ماه رزمندگی و اسارت یک ماه نیز کسر خدمت به فرد تعلق می‌گیرد یعنی سوال مشمولین که می گویند هر ماه جبهه چند روز کسری به آن ها تعلق می گیرد نیز پاسخ داده می شود و بنابراین قطعا در میان ۲۰ هزار نفر نخست افرادی حضور دارند که مثلا ۲۹ ماه یا ۲۸ ماه کسر خدمت به آنان تعلق می ‌گیرد؛ درحالی‌که طول مدت سربازی کمتر از این مدت است. بنابراین این افراد از انجام خدمت سربازی معاف شده و دوره آموزشی را نیز در سال‌ های آتی با فراخوان سازمان طی خواهند کرد.

قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران 1400 حداقل تا پنج سال آینده اجرایی خواهد شد و ۲۰ هزار نفر نخست نیز در هر سال شناسایی می‌شوند. برای استعلام کسری خدمت جبهه باید به پلیس +10 مراجعه کرد.

 

کسری خدمت نظام وظیفه از جمله موارد بسیار مهمی است که در صورت اطلاع دقیق از آن می توان از طول مدت سربازی خود کم کرد. به این ترتیب و با استفاده از قانون مصوب کم شدن دوران خدمت سربازی و اخذ کسر خدمت سربازی دیگر نیازی به گذراندن دوره کامل و معمول سربازی آن هم به مدت حدود 2 سال ندارید. در نتیجه، آشنایی با قوانین و ضوابط کسر خدمت سربازی برای تمام متقاضیان دریافت کسری خدمت نظام وظیفه ضرورت دارد. در این مقاله به بحث در رابطه با کسری خدمت سربازی برای شما دوستانی می پردازیم که به دنبال دریافت آن هستید. شاید این سؤال برای شما هم ایجاد شده باشد که آیا امکان استفاده از این امتیاز برای افرادی که قرآن را از حفظ هستند وجود دارد؟ در این صورت شرایط و ضوابط در نظر گرفته شده برای کسری خدمت سربازی حفظ قرآن چیست؟ در مورد کسری خدمت فرزند جانباز چه می دانید؟ آیا دریافت این کسری خدمت بستگی به درصد جانبازی پدر دارد؟

 

ما اینجاییم تا پاسخ تمامی این پرسش ها را در رابطه با نحوه و شرایط کم کردن طول مدت خدمت سربازی به شما دوستان و عزیزان بدهیم و شما را از این موضوع به طور دقیق مطلع کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با شرایط گرفتن کسری خدمت نظام وظیفه با خواندن این مقاله دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از اقدامات لازم برای اخذ کسر خدمت در دوران سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کسری خدمت سربازی

 

 

تعریفی از کسری خدمت سربازی

دیگر همه می دانیم که آقایان با رسیدن به سن قانونی که همان هجده سال تمام است باید خود را برای رفتن به خدمت مقدس سربازی آماده کنند.

اما در این میان، افرادی هم هستند که بنا به دلایلی حضور در خدمت زیر پرچم برایشان آن هم به مدت حدود دو سال برایشان سخت است و به دنبال راهی برای کاهش این زمان تعیین شده هستند.

در این زمان، راه میانبری تحت عنوان کسر خدمت سربازی که از قضا راهی کاملاً‌ قانونی هم هست برای آن ها در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، این قانون کم کردن طول دوران نظام وظیفه و اخذ کسر خدمت سربازی نوعی تسهیلات برای مشمولان خدمت نظام وظیفه به شمار می آید.

 

 

گام های اول جهت دریافت کسری خدمت نظام وظیفه چیست؟

در ابتدای اقدام برای گرفتن کسری خدمت نظام وظیفه باید به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع باشید که اخذ کسر خدمت سربازی چه شرایطی دارد و باید چه مراحلی را برای گرفتن کسر خدمت سربازی طی کنید.

از طرف دیگر، مراحل لازم برای استفاده از امتیاز کسری خدمت چیست و باید از چه طریقی برای اخذ کسر خدمت سربازی اقدام کرد؟

پس به هیچ وجه بدون اطلاع از این موضوع که چه افرادی می توانند برای دریافت کسری خدمت اقدام کنند و یا نحوه انجام این کار به چه صورت است هیچ قدمی برای اخذ کسر خدمت سربازی برندارید.

زیرا اطلاع از این موضوعات و مسائل برای دریافت کسری خدمت نظام وظیفه ضروری به نظر می رسد و هر فرد مشمول باید از قبل از اطلاعات به روز در رابطه با اخذ کسر خدمت سربازی مطلع شود.

 

 

 

کم کردن طول مدت نظام وظیفه برای افراد مختلف در صورت برخورداری از شرایط لازم میسر است و آن ها می توانند مدتی از دوران سربازی خود را کم کنند

کسری خدمت نظام وظیفه در چند دسته تقسیم بندی می شود؟

آیا اطلاعی از انواع کسر خدمت سربازی دارید؟ آیا می دانید کسری خدمت نظام وظیفه در چند دسته تقسیم بندی می شود؟

در ادامه با شماری از این انواع کسری خدمت برای افراد مختلف در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

. کسری خدمت مختص ایثارگران

. کسری خدمت افراد نخبه

. کسری خدمت فرزند جانباز

. کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا و مناطق محروم

در ادامه با ذکر توضیحاتی در رابطه با هر یک از این انواع کسری خدمت با شما دوستان و همراهان عزیز همراه هستیم.

 

 

کسری خدمت مختص ایثارگران

آن گروه از افراد مشمولی که با توجه به سابقه ایثارگری والدین خود امکان گرفتن معافیت از سربازی و خدمت زیر پرچم را ندارند در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای گرفتن کسر خدمت سربازی اقدامات لازم را انجام دهند.

در نتیجه، کلیه جوانان مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از هر گونه اقدامی برای گرفتن کسری خدمت ایثارگران باید اطلاعات ضروری و کافی را در این رابطه به دست آورند و شرایط اخذ این کسری خدمت را بدانند.

در واقع، جهت اخذ کسر خدمت سربازی مختص ایثارگران عوامل مختلفی دخیل هستند که باید به آن ها توجه داشت.

آیا اطلاعی از شرایط کسری خدمت مختص ایثارگران دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی چند در رابطه با شرایط کسری خدمت نظام وظیفه در رابطه با فرزندان ایثارگران دارید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهند.

 

 

 

اخذ کسر خدمت سربازی

 

 

کسری خدمت افراد نخبه

بر طبق توصیه مؤکد رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با توسعه و پیشرفت علم و دانش در کشور هر ساله شاهد به کارگیری تعدادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه جهت انجام و پیشبرد تعداد زیادی پروژه های تحقیقاتی هستیم.

در انتها و پس از اتمام این پروژه های تحقیقاتی هیئت داوران به ارزیابی روند انجام آن ها پرداخته و بعد از تأیید آن ها از جهت کیفیت انجام کار برای فرد کسر خدمت سربازی در نظر می گیرند.

البته ناگفته نماند که انجام این پروژه های مهم تحقیقاتی در حین دوران تحصیل هم مقدور است و فرد مشمول می تواند از امتیازات آن استفاده کند.

 

 

کسری خدمت فرزند جانباز

کسری خدمت فرزند جانباز یکی دیگر از انواع کسری خدمت هایی است که افراد مشمول خدمت نظام وظیفه امکان استفاده از آن را دارند.

موضوعی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که مدت کم شدن میزان خدمت نظام وظیفه فرد متقاضی از طریق جانبازی والدین بستگی به درصد جانبازی آن ها دارد.

به عبارت دیگر، هر چه درصد جانبازی پدر یا مادر بیشتر باشد به میزان بیشتری از طول مدت خدمت نظام وظیفه فرد مشمول خدمت نظام وظیفه کم می شود.

آیا اطلاعات دقیق و موثقی در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی موثق و به روز در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه مشورت کنید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات کامل و جدیدی را در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز در اختیار شما دوستان عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه قرار دهند.

 

 

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا و مناطق محروم

باید عرض کنیم که خدمت نظام وظیفه و رفتن به سربازی در شماری از مناطق و شهرهای مختلف کشور با سختی ها و مشکلات زیادی همراه است.

از میان این مشکلات و سختی ها می توان به محروم بودن منطقه مورد نظر و همین طور بد آب و هوا بودن آن اشاره کرد.

از این رو، تسهیلات خوبی به وسیله سازمان نظام وظیفه جمهوری اسلامی ایران برای افرادی که در این مناطق مشغول به خدمت هستند در نظر گرفته شده است.

آیا اطلاع دقیقی از کم شدن طول مدت خدمت نظام وظیفه برای افراد مشغول به خدمت در مناطق محروم و یا مناطق بد آب و هوا دارید؟

آيا می دانید مدت کسر شده سربازی برای این قبیل از افراد چقدر است؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با کسری سربازی برای سربازان مشغول به خدمت در مناطق محروم و همین طور مناطق بد آب و هوا هستید با مشاورانی خبره در حوزه نظام وظیفه و خدمت زیر پرچم صحبت بفرمایید.

مشاورانی که بتوانند تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در رابطه با تعداد روزها یا ماه های کم شده از خدمت سربازی برای افراد مشغول به خدمت در مناطق محروم و یا بد آب و هوا را در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز قرار دهند.

 

 

آیا امکان گرفتن کسری خدمت سربازی حفظ قرآن برای مشمولان وجود دارد؟

در بالا در رابطه با کم شدن طول مدت خدمت نظام وظیفه از طرق مختلف از جمله فرزند ایثارگر و یا جانباز بودن با شما دوستان عزیز صحبت کردیم.

اما آيا چیزی در مورد کسری خدمت سربازی حفظ قرآن شنیده اید؟ آیا امکان بهره مندی از کسری خدمت سربازی حفظ قرآن برای شما دوست عزیز مشمول وجود دارد یا خیر؟

در صورت حافظ قرآن کریم بودن هم می توان از طول مدت سربازی خود کم کرد؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی هر چه دقیق تر و بهتر در رابطه با کسری خدمت سربازی حفظ قرآن هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در رابطه با کسری خدمت سربازی حفظ قرآن شما را در این زمینه تا حد نیاز راهنمایی کنند.

 

 

در مورد طرح تجمیع کسری خدمت سربازی چه می دانید؟

آيا چیزی در مورد طرح تجمیع کسر خدمت نظام وظیفه می دانید؟ ما اینجاییم تا توضیحات لازم را در رابطه با این طرح مهم به شما عزیزان بدهیم.

در واقع، سه نوع طرح تجمیع خدمت برای مشمولان نظام وظیفه وجود دارد که افراد می توانند از تمامی آن ها جهت کسر خدمت و کم کردن طول مدت سربازی خود استفاده کنند.

. مورد اول: تجمیع کسر خدمت فرزندان ایثارگران با سایر کسر خدمت ها

. مورد دوم: تجمیع کلیه سوابق ایثارگری، رزمندگی و آزادگی پدر و مادر مشمول خدمت نظام وظیفه

. مورد سوم: تجمیع سوابق ایثارگری، رزمندگی و آزادگی برای فرد مشمول خدمت زیر پرچم

نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با این طرح خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم این است که هیچ گونه تفاوتی بین سابقه ایثارگری هر یک از والدین فرد مشمول وجود ندارد.

به این معنا که، چه در صورت داشتن سابقه ایثارگری برای یکی از والدین چه برای هر دوی آن ها در هر صورت امکان استفاده از طرح تجمیع کسر خدمت ایثارگری برای فرد مشمول وجود دارد.

موضوع بسیار مهم و اساسی دیگر این که، در صورتی که والدین سابق بر این از کسر خدمت ایثارگری برای فرزند خود استفاده کرده اند به هیچ وجه امکان استفاده از مابقی این طرح برای فرزندان بعدی آن ها نیز وجود دارند.

البته این مورد را با توجه تغییرات به وجود آمده در قانون کسر خدمت ایثارگری ذکر شد و امکان تغییر مجدد آن وجود دارد.

 

 

اهمیت دریافت مشاوره نظام وظیفه برای مشمولان سربازی

رفتن به خدمت نظام وظیفه به قول معروف شتری است که در خانه همه می خوابد.

مگر این که فرد در شرایطی باشد که بتواند از طرح کسر خدمت و یا معافیت سربازی استفاده کند.

والا فرار کردن از رفتن به خدمت مقدس سربازی امکان پذیر نیست. پس لطفاً‌ خود را برای گذراندن این دوران آماده کنید.

اما صبر کنید قبل از هر گونه اقدامی برای رفتن به خدمت سربازی باید اطلاعات زیاد و کاملی را در رابطه با این پروسه مهم از زندگی به دست آورید.

مثلاً‌ این که بدانید برای گرفتن معافیت باید چه شرایطی داشته باشید و به چه مدارکی نیاز دارید. حتی این که اصلاً چگونه باید برای گرفتن معافیت اقدام کنید.

یا اگر به دنبال راهی برای کم کردن طول مدت خدمت سربازی خود هستید اصلاً‌ راهی وجود دارد؟ اگر جواب مثبت است چگونه می توان برای این امر مهم اقدام کرد.

حتی همین که بخواهید خود را برای رفتن به خدمت نظام وظیفه آماده کنید خودش جریانی دارد.

یعنی باید بدانید برای رفتن به خدمت ابتدا چه کاری باید انجام دهید. یا این که آیا به تهیه مدارکی هم نیاز دارید؟ اگر پاسخ مثبت است این مدارک شامل چه مواردی می شوند؟

این ها مواردی هستند که هر فرد مشمول لزوماً‌ باید اطلاعات دقیق و موثقی را درباره آن ها بدست آورد.

البته باید به یک موضوع مهم هم توجه کرد و آن هم این که قوانین و ضوابط نظام وظیفه دچار تغییراتی هم می شوند.

در نتیجه، کسب اطلاع فرد از قوانین جدید وضع شده  و مهلت معرفی به نظام وظیفه بسیار مهم است.

حتماً‌ می پرسید که خب چگونه می توانم از این قوانین و ضوابط مطلع شوم؟ آن هم قوانین جدید و به روز شده که مو لای درزشان نرود.

باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنیم که برای کسب اطلاعاتی درست، موثق و به روز از قوانین نظام وظیفه بهترین راه حل کمک گرفتن از مشاوری خبره و کاردان در این زمینه است.

مشاوری که اطلاعات خوب و دقیقی در رابطه با نظام وظیفه داشته باشد و بتواند شما را از تمامی جزئیات لازم مطلع کند.

مشاوران ایران تحصیل می توانند به عنوان بهترین مشاوران در خدمت شما دوست عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه باشند و اطلاعاتی دقیق و موثق را در این زمینه در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

فقط کافیست با آن ها تماس حاصل فرمایید و در زمینه قوانین نظام وظیفه اطلاعاتی دقیق را از آن ها بخواهید تا به بهترین شکل پاسخگوی سؤالات شما در این رابطه باشند.

 

 

برای آشنایی با شرایط و نحوه اخذ کسر خدمت برای سربازان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج فعال و عادی

کسری خدمت سربازان متأهل

پروژه کسری خدمت چیست؟

کسری خدمت بسیج

خرید خدمت سربازان فراری

کسری خدمت سربازی

مطالب مرتبط

نظرات

  1. رامین
    ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵

    سلام آیا برای رشته پرستاری پروژه کسری خدمت قابل دریافت است؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور