کسری خدمت سربازی
کسری خدمت سربازی

مشاوره اخذ فوری کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش و ناجا

راهنمای گام به گام اخذ کسری خدمت سربازی فرزند ایثارگر و جانباز

راهنمای گام به گام اخذ کسری خدمت سربازی از طریق اخذ پروژه بنیاد نخبگان و انجام دیگر پروژه ها در تمامی رشته های دانشگاهی

راهنمای اخذ کسری خدمت سربازی برای کلیه بسیجیان عادی و فعال در سریع ترین زمان

جهت مشاوره اخذ فوری انواع کسری خدمت سربازی انواع معافیت های تحصیلی و راهنمای گام به گام اخذ کسری بسیج – ایثارگری – پروژه و تکمیل مدارک از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

کسری خدمت سربازی نظام وظیفه!

کسری خدمت نظام وظیفه یکی از آن دسته راه هایی است که می تواند مدت زمان خدمت سربازی را کاهش دهد و افراد با راهکار های مختلفی می توانند این کار را انجام بدهند و در هر موزد یا نوعی مراحل خاص خود را دارد که مشاوران ایران تحصیل به همراه مشاوره تخصصی نظام وظیفه این موارد را نیز به شما متذکر خواهند شد کسری خدمت وظیفه شامل قوانین و مصوبات متعددی است که می توانید جهت اطلاع از این موارد با ما همراه باشید.

کسری خدمت سربازی چگونه اعمال می شود؟

بنا به گفته رپیس اداره نیروی انسانی  نظام وظیفه عمومی ناجا و طبق قانون وظیفه عمومی مدت زمان خدمت سربازی در سال 97 برای تمامی مشمولین 24 ماه است؛ البته مدت زمان سربازی برای افراد ذکور در کشور ما 30 سال است که دو سال از آن دوره ضرورت می‌باشد و الباقی آن دوره احتیاط و در مواقع جنگ به حساب خواهد آمد.

کسری خدمت سربازی که برای دوره ضرورت کاربرد دارد و برای آن می خواهیم صحبت کنیم به این صورت می باشد که موشمولینی  که در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظتی خدمت می ‌کنند دارای سه ماه کسری خدمت سربازی می باشند و از مزایای ۳ ماه کسری خدمت بهره مند خواهند شد. در صورتیکه آن دسته از افرادی که دارای امریه خدمت سربازی هستند از این امتیاز بهره مند نخواهند بود. برای مشمولینی که برای نیروهای مسلح خدمت می کنند دوره ضرورت آن‌ها به 21 ماه تقلیل می‌ یابد و الباقی ۲۴ ماه باید خدمت کنند.

مدت زمان خدمت در مناطق محروم دارای ۵ ماه کسری خدمت سربازی می باشد و  از 24 ماه خدمت آنان کسر می شود و افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند هم دارای شش ماه کسری خدمت سربازی می باشند و آنان نیز از ۲۴ ماه زمان خدمتشان این تعداد ماه گفته شده کسر خواهد شد.

 

جهت اطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

 

کسری خدمت سربازی نخبگان چیست؟

یکی دیگر از انواع کسری خدمت سربازی به گفته رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  کسری خدمت سربازی  می باشد که ایشان در این خصوص بیان می دارد که افرادی که مدرک کارشناسی ارشد و دکترا دارند، می ‌توانند با انجام پروژه‌ های تحقیقاتی در زمینه های امنیتی و دفاعی از کسر خدمت سربازی بهره مند شوند که این مدت زمان کسری خدمت سربازی می تواند از 2 ماه تا 19 ماه بسته به میزان انجام ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پروژه آن می باشد؛ البته این افراد دوره آموزشی را باید حتماً بگذرانند و انجام پروژه آن ها بلافاصله پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتی می باشد.  پروژه های کسری خدمت سپاه و ارتش  و کسری خدمت وزارت دفاع نیز برای همین گروه از کسری خدمت سربازی می باشد. برای کسب اطلاع در خصوص این موضوع و اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر از لیست پروژه های کسری خدمت و اطلاع از مراکز ارائه دهنده پروژه های کسری خدمت سربازی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

در این دسته نخبگان و استعدادهای برتر هم هستند که از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند و با انجام پروژه در رابطه با نیروهای مسلح و یا دستگاه‌های دیگر از کسر خدمت بهره‌مند می‌شوند.

پروژه کسری خدمت ترجمه مانند ترجمه کتاب برای کسری خدمت جزء کسری خدمت به صورت اخذ پروژه است  کسری خدمت نخبگان ( پروژه کسری خدمت سربازی بنیاد نخبگان )  نیز همانند کسری خدمت سربازی از طریق اخذ پروژه می باشد.

 

کسری خدمت بسیجی چیست؟

یکی دیگر از کسری خدمت سربازی که در بین مشمولین پر طرفدار است و می توان گفت افراد زیادی بوده و هستند که از این کسری خدمت سربازی استفاده کرده اند، کسری خدمت سربازی ویژه افراد با سابقه بسیج فعال می باشد. این افراد حداکثر تا شش ماه می ‌توانند کسر خدمت دریافت کنند. در این قانون به این صورت آمده است که اگر فردی عضو بسیج فعال باشد به ازای هر سال حضور فعال در بسیج از یک ماه کسری خدمت بهره مند خواهد شد و حداکثر می تواند از 6 ماه کسری خدمت بهره مند گردد. آن دسته از بسیجیانی نیز که دوره آموزش تکمیلی بسیج را گذارنده و دارای برگ سبز باشند، می ‌توانند از حداکثر 2 ماه کسر خدمت بهره‌ مند شوند. برای مشاوره در خصوص کسری خدمت سربازی بسیج می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

کسری خدمت ایثارگران چیست؟

آخرین گروهی که قادر خواهند بود از کسری خدمت سربازی استفاده کنند،  فرزندان ایثارگران می باشد که طبق آخرین خبرهایی که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به گوش می رسد بر این  قرار شده است که به طور سالیانه حداکثر 20 هزار نفر به ازای هر ماه خدمت والدین یا امتیاز مشابه ایثارگری از یک ماه کسر خدمت بهره‌ مند شوند .

بر اساس این خبر ها قرار بود که آن کسانی که والدینشان 24 ماه به بالا سابقه حضور در جبهه را داشته باشند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند و بتوانند کارت معافیت دریافت کنند و همچنین مقرر شده بود که باید تعهدی بدهند که اگر ظرف سه تا پنج سال به دوره آموزش فرا خوانده شدند، حتماً حضور پیدا کنند. اما با توجه به ثبت نام های به عمل آمده از سوی نظام وظیفه و درخواست های بالایی که از سوی مشمولین صورت پذیرفت نتیجه کار به این صورت تغییر پیدا کرد که تنها افرادی که پدرشان بالای 28 ماه کسری خدمت دارند می توانند از این طرح استفاده کنند و از خدمت سربازی معاف شوند و کسری خدمت سربازی ایثارگران برای مرحله اول مختص این گروه از افراد خواهد بود.

همچنین چنانچه اگر افرادی با کمتر از 24 ماه خدمت یا امتیاز مشابه شامل 20 هزار نفر شوند، باید دوره آموزش و یا مدت زمانی از خدمت را بگذرانند و اگر در طرح 20 هزار نفر قرار گرفتند می توانند از انجام خدمت سربازی پس از گذراندن دوره آموزش معاف گردند.

شرط اصلی قرار گیری در طرح 20 هزار نفری معافیت فرزندان ایثارگر تنها بسته به میزان امتیازات بوده و اولویت بندی بر این اساس خواهد بود. به همین علت کلیه مشمولینی که طی یک سال آینده به خدمت سربازی فراخوانده خواهند شد و همچنین افرادی که در حال حاضر مشغول خدمت سربازی می باشند نیز می توانند جزء 20 هزار نفر نخست فراخوانده شده این طرح باشند.

در خصوص ثبت نام کسری خدمت سربازی فرزندان ایثارگر این طور بیان شده است که گفته می شود در اجرای این طرح دیگر سال تولد مشمولان اهمیتی ندارد و تمامی افراد می ‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند. برای مثال چنانچه فردی پدر یا مادرش سابقه حضور در جبهه داشته باشند و سه سال دیگر به سن مشمولیت یا اعزام به سربازی می ‌رسد، باید در فرصت یک‌ ماهه که از طرف نظام وظیفه مقرر شده بود ثبت نام می کردند  ؛ اما بررسی اولویت‌ هایش و اینکه آیا جزو ۲۰ هزار نفر قرار می ‌گیرد یا خیر در همان سالی که موعد اعزام به سربازی ‌اش باشد انجام خواهد شد؛ اما ثبت نام باید امسال انجام شود.» در غیر این صورت کسری خدمت سربازی به او تعلق نخواهد گرفت.

 

سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند

بر اساس گزارش به عمل آمده از طرف جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، مدت زمان خدمت سربازی برای آن دسته از سربازان که امریه می گیرند به این صورت است که متعهد می شوند تا دو سال خدمت سربازی را انجام بدهند. از این ‌رو کسر خدمت به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و آن‌ها موظف‌اند زمانی را که متعهد به انجام خدمت در آن شده‌اند سپری کنند.

 

فرزند خوانده‌ ها کسر خدمت می گیرند؟

به گفته  سردار کریمی ، فرزند خوانده‌ ها نمی‌توانند از این کسر خدمت‌ استفاده کنند. همچنین اگر فردی والدین خود را از دست داده و عمو، پدربزرگ یا دیگر اقوامش کفالتش را بر عهده گرفته باشند نیز نمی‌تواند به سبب سوابق آنان، کسر خدمت دریافت کند.

همچنین لازم به ذکر است که سوابق ایثارگری پدربزرگ نمی ‌تواند برای نوه مورد استفاده قرار بگیرد و تنها سوابق پدر و مادر مورد قبول است.

میزان درصد جانبازی و اینکه آیا تنها جانبازان دوران دفاع مقدس می‌ توانند برای پسرانشان کسر خدمت سربازی دریافت کنند یا خیر، باید گفت که : شاخص تشخیص جانبازی بنیاد جانبازان است و تنها جانبازانی که در این بنیاد مدارکشان وجود دارد و به تأیید برسند می ‌توانند از کسر خدمت سربازی استفاده کنند در واقع اگر فردی در سال ‌های اخیر به جانبازی رسیده و اطلاعاتش در این بنیاد به ثبت رسیده باشد نیز قادر خواهد بود تا از کسر خدمت سربازی استفاده کند.

 

انواع کسر خدمت‌ ها قابل جمع است ؟

سردار کریمی در خصوص سربازانی که ممکن است از چند نوع کسر خدمت سربازی استفاده کند گفته است که :  اگر این افراد واجد شرایط بهره‌م ندی از چند نوع کسر خدمت سربازی باشند و بتوانند آن ها را جمع کنند آن وقت تمامی این کسری خدمت سربازی دریافت شده نیز قابل جمع شدن با یکدیگر هستند. نحوه دریافت کسری خدمت ایثارگری به این صورت می باشد که افراد باید برای ثبت نام آن به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و مراحل آن را طی نمایند.

 

امکان معافیت با کسر خدمت ایثارگری وجود دارد؟

طبق قانون افرادی که پدرشان دارای ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند از انجام خدمت سربازی معاف خواهند شد . به همین دلیل مراتب کسر خدمت سربازی ( کسری خدمت جبهه پدر ) برای آن دسته از افرادی می باشد که دارای سابقه جبهه 29 ماه می باشد. اما از سوی دیگر با توجه به اینکه گفته ‌شده است به ازای هر یک ماه رزمندگی و اسارت یک ماه نیز کسر خدمت به فرد تعلق می‌گیرد یعنی سوال مشمولین که می گویند هر ماه جبهه چند روز کسری به آن ها تعلق می گیرد نیز پاسخ داده می شود و بنابراین قطعا در میان ۲۰ هزار نفر نخست افرادی حضور دارند که مثلا ۲۹ ماه یا ۲۸ ماه کسر خدمت به آنان تعلق می ‌گیرد؛ درحالی‌که طول مدت سربازی کمتر از این مدت است. بنابراین این افراد از انجام خدمت سربازی معاف شده و دوره آموزشی را نیز در سال‌ های آتی با فراخوان سازمان طی خواهند کرد.

قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران در سال 97  حداقل تا پنج سال آینده اجرایی خواهد شد و ۲۰ هزار نفر نخست نیز در هر سال شناسایی می‌شوند. برای استعلام کسری خدمت جبهه باید به پلیس +10 مراجعه کرد.

 

جهت کسب اطلاع از کسری خدمت سربازی و  چگونگی پذیرش سپاه با شماره زیر تماس بگیرید:

9099072952 – تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت

9099072952 – تماس از استان تهران از طریق تلفن ثابت

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال کسری خدمت سربازی
کانال کسری خدمت سربازی

مطالب مرتبط :

انواع معافیت های سربازی

تحصیل همزمان با سربازی

معافیت پزشکی سربازی

تغییرات خدمت نظام وظیفه

کسری خدمت نظام وظیفه

امریه سربازی

شرایط خرید خدمت

تاثیر معافیت پزشکی در استخدام

استعلام کسری خدمت

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه

کسری خدمت فرزندان ایثارگران سال 97

استعلام کسری خدمت بسیج

کسری متأهلین در سال 97

شرایط اخذ کسری خدمت سربازی

شرایط کسری خدمت سربازی برای جبهه پدر

4 نظر برای «کسری خدمت سربازی – اخذ فوری کسری خدمت سربازی»

  • با سلام. همسر من دوره آموزشی گذرونده و لیسانس پرستاری داره ولی الان بقیه دوره خدمتشو گفتن باید بره ایست بازرسی..الان راهی وجود داره که بفرستنش درمانگاه یا بیمارستانی ک مربوط ب رشته خودش باشه و یا الان میشه سربازیشم بخره…شرایط سخته و توان مالی اجاره نمیده ک اینجوری باشیم..میخوایم جایی بیفته که بتونه درکنار سربازی کار کنه..اگه بیفته بیرون از شهر و همش درگیر سربازی باشه به نون شبم‌محتاج میشیم..لطفا راهنماییمون کنید

  • سلام و وقت بخیر سرکار خانم با توجه به اینک ایشون متاهل میتونه نزدیک به منزل خودتون خدمت کنه و تا ساعت 2 بعدظهر وقت اداری بیاد بیرون وکارشو انجام بده ولی مختص ی سری شرایط که شما بایستی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و کل شرایط بهتون اطلاع بدیم

  • سلام خانم محترم. من ارشد پرستاری کودکان هستم. ایشون میتونن درخواست امریه سربازی بدن که خوب خیلی راحت میتونن مدت خدمت رو در یک بیمارستان شیفت باشند. اما در قبال شیفت ها حقوق سربازی دریافت می کند. خوبی این روش ای است که می تواند شیفت ها را تنظیم کند و بیمارستان دیگری هم کار کند. البته در شهرهایی مثل تهران خیلی راحت تر هست. چون بیمارستان خصوصی زیاد است و میتونن ان شا الله کاری در کنار شیفت ها ی اجباری سربازی پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.