ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کسری خدمت سربازی 1403 + جدول شرایط و مدارک انواع کسری

اخذ کسری خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با جدیدترین راه های کسری خدمت تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط اخذ کسری خدمت سربازی برای مشمولین سربازی بسیار مهم است. سازمان وظیفه برای جلوگیری از مشکلات خانوادگی و اجتماعی مشمولان در طول خدمت سربازی، امکاناتی را فراهم کرده است. اخذ کسری خدمت سربازی، یکی از این امکانات است که به مشمولان کمک می‌کند دوره سربازی راحت‌تری داشته باشند.

انواع کسری‌های سربازی متناسب با وضعیت و شرایط مشمولان تعیین‌ شده‌ است. جهت اطلاع از روش های اخذ کسری خدمت سربازی در جدول کسری خدمت سربازی تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کسری خدمت سربازی نظام وظیفه

👈 اخذ کسری خدمت سربازی یکی از آن دسته راه هایی است که می تواند مدت زمان خدمت سربازی را کاهش دهد و افراد با راهکار های مختلفی می توانند این کار را انجام بدهند و در هر مورد یا نوعی مراحل خاص خود را دارد که مشاوران ایران تحصیل به همراه مشاوره تخصصی نظام وظیفه این موارد را نیز به شما متذکر خواهند شد کسری خدمت وظیفه شامل قوانین و مصوبات متعددی است که می توانید جهت اطلاع از این موارد و همچنین امریه وزارت دفاع با ما همراه باشید. در ادامه در خصوص انواع کسری خدمت توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

برای مطالعه پروژه کسری خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح کلیک کنید.

کسری خدمت سربازی نظام وظیفه

برای اطلاع از شرایط تحصیل هم زمان با سربازی کلیک نمایید.

تعریفی از کسری خدمت سربازی

👈 دیگر همه می دانیم که آقایان با رسیدن به سن قانونی که همان هجده سال تمام است باید خود را برای رفتن به خدمت مقدس سربازی آماده کنند.

اما در این میان، افرادی هم هستند که بنا به دلایلی حضور در خدمت زیر پرچم برایشان آن هم به مدت حدود دو سال برایشان سخت است و به دنبال راهی برای کاهش این زمان تعیین شده هستند.

در این زمان، راه میانبری تحت عنوان کسر خدمت سربازی که از قضا راهی کاملاً‌ قانونی هم هست برای آن ها در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، این قانون کم کردن طول دوران نظام وظیفه و اخذ کسر خدمت سربازی نوعی تسهیلات برای مشمولان خدمت نظام وظیفه به شمار می آید.

 

بنر کال تو اکشن

برای آشنایی با معافیت سربازی کلیک کنید.

میزان کسری خدمت سربازی

👈میزان کسری خدمت سربازی بستگی به عوامل مختلفی دارد؛ یکی از این عوامل نوع مدرک تحصیلی مشمولان است. همچنین، بسته به نوع کسری که مشمول انتخاب می‌کند، میزان کسری متفاوتی در نظر گرفته می‌شود.

به عنوان مثال، برای متاهلین دارای فرزند، مدت زمان کسری برای هر فرزند سه ماه است. این در صورتی است که برای فرزندان ایثارگران، به ازای هر ماه اسیری و رزمندگی و یا هر درصد جانبازی، ۱۲ روز کسری در نظر گرفته‌شده‌است. میزان کسری خدمت سربازی برای افرادی که سابقه بسیج دارند، بین یک و نیم تا سه ماه است.

افرادی که به دلیل پروژه‌های خاصی از کسری خدمت برخوردار می‌شوند، مدت زمان کسری آن‌ها با داشتن چند پروژه، اضافه می‌شود. برای این افراد، امکان کاهش سربازی از یک تا یازده ماه وجود دارد؛ بنابراین، مشمول ابتدا باید نوع کسری مورد نظر خود را تعیین کند و سپس مدت کسری نیز مشخص می‌شود.

میزان کسری خدمت سربازی

برای دریافت مشاوره سربازی کلیک کنید.

جدول کسری خدمت سربازی

👈 آیا اطلاعی از انواع اخذ کسری خدمت سربازی دارید؟ آیا می دانید کسری خدمت نظام وظیفه در چند دسته تقسیم بندی می شود؟

در ادامه جدول کسری خدمت سربازی برای افراد مختلف در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

جدول کسری خدمت سربازی به شرح زیر است:

کسری خدمت مختص ایثارگران به ازای هر درصد جانبازی، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی به مدت ۱۲ روز
کسری خدمت سربازی برای مناطق محروم بد آب و هوا دو ماه از خدمت آن ها کم شده و تنها 19 ماه نیاز به خدمت دارند.
کسری خدمت فرزند  به ازای هر فرزند ۳ ماه کسر خدمت شامل سربازان می‌شود
کسری خدمت افراد نخبه به میزان ارزش پروژه با نظر بنیاد نخبگان از طریق بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح
 کسری خدمت فرزندان ایثارگر و جانبار  به ازای هر درصد جانبازی ۶۳ روز کسر خدمت
کسری سربازی متاهلین 30 روز به عنوان مرخصی همراه با حقوق بالاتر
کسری خدمت بسیج به میزان فعالیت دربسیج سالی 45 روز و عضویت در شورای پایگاه تا سقف شش ماه

 

در ادامه جدول کسری خدمت سربازی با ذکر توضیحاتی در رابطه با هر یک از این انواع کسری خدمت با شما دوستان و همراهان عزیز همراه هستیم.

انواع کسری خدمت

جهت اطلاع از معافیت سربازی طلاب کلیک نمایید.

انواع کسری خدمت

حال که با انواع کسری خدمت آشنا شدید در ادامه به شرح هر یک از انواع کسری خدمت خواهیم گرداخت و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص هر یک از انواع کسری خدمت می توانید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

کسری خدمت مختص ایثارگران

👈 کسری خدمت ایثارگران یکی از انواع کسری خدمت می باشد. آن گروه از افراد مشمولی که با توجه به سابقه ایثارگری والدین خود امکان گرفتن معافیت از سربازی و خدمت زیر پرچم را ندارند در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای گرفتن کسر خدمت سربازی اقدامات لازم را انجام دهند.

در نتیجه، کلیه جوانان مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از هر گونه اقدامی برای گرفتن کسری خدمت ایثارگران باید اطلاعات ضروری و کافی را در این رابطه به دست آورند و شرایط اخذ این کسری خدمت را بدانند.

در واقع، جهت اخذ کسر خدمت سربازی مختص ایثارگران که یکی از انواع کسری خدمت می باشد، عوامل مختلفی دخیل هستند که باید به آن ها توجه داشت.

طبق قانون افرادی که پدرشان دارای ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند از انجام خدمت سربازی معاف خواهند شد . به همین دلیل مراتب کسر خدمت سربازی ( کسری خدمت جبهه پدر ) برای آن دسته از افرادی می باشد که دارای سابقه جبهه 29 ماه می باشد.

اما از سوی دیگر با توجه به اینکه گفته ‌شده است به ازای هر یک ماه رزمندگی و اسارت یک ماه نیز کسر خدمت به فرد تعلق می‌گیرد یعنی سوال مشمولین که می گویند هر ماه جبهه چند روز کسری به آن ها تعلق می گیرد نیز پاسخ داده می شود و بنابراین قطعا در میان ۲۰ هزار نفر نخست افرادی حضور دارند که مثلا ۲۹ ماه یا ۲۸ ماه کسر خدمت به آنان تعلق می ‌گیرد؛

درحالی‌که طول مدت سربازی کمتر از این مدت است. بنابراین این افراد از انجام خدمت سربازی معاف شده و دوره آموزشی را نیز در سال‌ های آتی با فراخوان سازمان طی خواهند کرد.

قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران ۱۴۰۳ حداقل تا پنج سال آینده اجرایی خواهد شد و ۲۰ هزار نفر نخست نیز در هر سال شناسایی می‌شوند. برای استعلام کسری خدمت جبهه باید به پلیس +10 مراجعه کرد.

آیا اطلاعی از شرایط کسری خدمت مختص ایثارگران دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی چند در رابطه با شرایط کسری خدمت نظام وظیفه در رابطه با فرزندان ایثارگران دارید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهند.

کسری خدمت مختص ایثارگران

برای اطلاع از سامانه سرباز ماهر کلیک نمایید.

مراحل اخذ دریافت کسری خدمت ایثارگران

👈جهت انجام مراحل کسری ایثارگران، یکی از انواع کسری خدمت باید نسبت به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) و تهیه دفترچه راهنمای نظام وظیفه و مطالعه آن، اقدام به ارائه اصل شناسنامه مشمولین و تصویر تمام صفحات آن نمایید.

✔️ اقدام به ارائه اصل کارت ملی شناسایی مشمولان به همراه تصویر آن نمایید.

✔️عکسی به ابعاد ۴*۳ رنگی و با تمام روی صورت به صورت پرسنلی و با زمینه سفید از مشمول تهیه نموده و ارائه نمایید.

✔️اقدام به ارائه اصل شناسنامه پدر مشمول و کپی از آن نمایید.

✔️اقدام به ارائه اصل شناسنامه برادران مشمول که بالاتر از ۱۸ سال یا پایین‌تر از ۱۸ سال باشند (در صورتی که مشمول دارای برادر باشد).

✔️اقدام به ارائه گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمولین و کپی تایید‌شده‌آن از سازمان سنجش نمایید.

✔️فرم واکسیناسیون مشمولین را تکمیل نموده و ارائه نمایید.

✔️به پزشک معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مراجعه نموده و معاینات اولیه را انجام داده و فرم معاینات توسط پزشک را تکمیل نمایید.

✔️فرم شماره ۱ وضعیت مشمولین خدمت وظیفه را تکمیل نمایید.

✔️معرفی نامه‌ای از سوی سازمان مربوطه در مورد کسری خدمت جبهه پدر (این معرفی نامه باید معتبر و دارای مهر و موم باشد) را ارائه نمایید.

✔️طبق قانون، هر شهید یا آزاده با حداقل ۲۴ ماه سابقه اسارت یا جانبازی با حداقل ۲۵٪ جانبازی و بدون پسر، می‌تواند یک نفر از برادران خود را از انجام خدمت سربازی معاف کند.

✔️همچنین، هر ۲۴ ماه آزادگی، ۲۵٪ جانبازی یک نفر از فرزندان آزادگان و جانبازان معاف می‌شود.

✔️با تصویب‌بند د ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، برای هر ماه جبهه و هر ماه اسارت، ۱۲ روز از خدمت سربازی کسر خواهد شد، بدون محدودیت

✔️زمانی. متولدین ۷۲ و قبل از آن که در حال خدمت هستند و ۹ روز از خدمت سربازی را برای هر ماه جبهه و هر ماه اسارت ثبت کرده اند، می‌توانند از تخفیف ۱۲ روزی استفاده کنند.

افرادی که پدرانشان سابقه خدمت جبهه ۲۸ ماه و بیشتر دارند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

جهت اطلاع از میزان حقوق سربازی کلیک نمایید.

اخذ کسری خدمت سربازی برای فرزند

👈یکی دیگر از انواع کسری خدمت، کسری خدمت برای فرزند است. این نوع کسری خدمت برای افرادی است که ازدواج کرده‌اند و با داشتن فرزند، برای مدت معینی از خدمت نظام وظیفه‌شان کاسته می‌شود. بنابراین، اگر فرد مشمول قبل از سربازی یا در حین خدمت، فرزندی به دنیا بیاورد، برای هر فرزند حدود سه ماه معافیت دریافت می‌کند.

اخذ کسری خدمت سربازی برای فرزند

کسری خدمت افراد نخبه

👈یکی دیگر از انواع اخذ کسری خدمت سربازی به گفته رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  کسری خدمت سربازی  می باشد که ایشان در این خصوص بیان می دارد که افرادی که مدرک کارشناسی ارشد و دکترا دارند، می ‌توانند با انجام پروژه‌ های تحقیقاتی در زمینه های امنیتی و دفاعی از کسر خدمت سربازی بهره مند شوند که این مدت زمان کسری خدمت سربازی می تواند از 2 ماه تا 19 ماه بسته به میزان انجام ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پروژه آن می باشد؛ البته این افراد دوره آموزشی را باید حتماً بگذرانند و انجام پروژه آن ها بلافاصله پس از اتمام دوره آموزش رزم مقدماتی می باشد.  پروژه های کسری خدمت سپاه و ارتش  و کسری خدمت وزارت دفاع نیز برای همین گروه از کسری خدمت سربازی می باشد. برای کسب اطلاع در خصوص این موضوع و اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر از لیست پروژه های کسری خدمت و اطلاع از مراکز ارائه دهنده پروژه های کسری خدمت سربازی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

در این دسته نخبگان و استعدادهای برتر هم هستند که از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند و با انجام پروژه در رابطه با نیروهای مسلح و یا دستگاه‌های دیگر از کسر خدمت بهره‌مند می‌شوند.

پروژه کسری خدمت ترجمه مانند ترجمه کتاب برای کسری خدمت جزء کسری خدمت به صورت اخذ پروژه است  کسری خدمت نخبگان (پروژه کسری خدمت سربازی بنیاد نخبگان)  نیز همانند کسری خدمت سربازی از طریق اخذ پروژه می باشد.

بر طبق توصیه مؤکد رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با توسعه و پیشرفت علم و دانش در کشور هر ساله شاهد به کارگیری تعدادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه جهت انجام و پیشبرد تعداد زیادی پروژه های تحقیقاتی هستیم.

در انتها و پس از اتمام این پروژه های تحقیقاتی هیئت داوران به ارزیابی روند انجام آن ها پرداخته و بعد از تأیید آن ها از جهت کیفیت انجام کار برای فرد کسر خدمت سربازی در نظر می گیرند.

البته ناگفته نماند که انجام این پروژه های مهم تحقیقاتی در حین دوران تحصیل هم مقدور است و فرد مشمول می تواند از امتیازات آن استفاده کند.

کسری خدمت افراد نخبه

کسری خدمت فرزند جانباز

👈کسری خدمت فرزند جانباز یکی دیگر از انواع کسری خدمت هایی است که افراد مشمول خدمت نظام وظیفه امکان استفاده از آن را دارند.

موضوعی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که مدت کم شدن میزان خدمت نظام وظیفه فرد متقاضی از طریق جانبازی والدین بستگی به درصد جانبازی آن ها دارد.

به عبارت دیگر، هر چه درصد جانبازی پدر یا مادر بیشتر باشد به میزان بیشتری از طول مدت خدمت نظام وظیفه فرد مشمول خدمت نظام وظیفه کم می شود.

آیا اطلاعات دقیق و موثقی در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی موثق و به روز در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه مشورت کنید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات کامل و جدیدی را در رابطه با کسری خدمت فرزند جانباز در اختیار شما دوستان عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه قرار دهند.

برای اطلاع از آیین نامه سربازی نخبگان کلیک نمایید.

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا و مناطق محروم

👈 در صورتی که فردی در منطقه‌ای با شرایط آب و هوایی نامساعد خدمت کند، طول دوره خدمت او کاهش می‌یابد. در این حالت، مدت خدمت آن فرد به میزان ۲ ماه کاهش یافته و با محاسبه دوره آموزشی پس از ۱۹ ماه، سرباز می‌تواند خدمت سربازی خود را به پایان برساند.

اخذ کسری خدمت سربازی برای متاهلین

👈 کسری خدمت سربازی برای متاهلین یکی دیگر از انواع کسری خدمت می باشد. با توجه به حقیقتی که خانواده یکی از ارکان مهم در اجتماع است، در این مرکز حضور پدر بسیار تاثیرگذار است. بنابراین، نظام وظیفه برای افراد متاهل و صاحبان فرزند کسری خدمت را در نظر گرفته است.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

کسری خدمت بسیج

👈یکی دیگر از اخذ کسری خدمت سربازی که در بین مشمولین پر طرفدار است و می توان گفت افراد زیادی بوده و هستند که از این کسری خدمت سربازی استفاده کرده اند، کسری خدمت سربازی ویژه افراد با سابقه بسیج فعال می باشد.

این افراد حداکثر تا شش ماه می ‌توانند کسر خدمت دریافت کنند. در این قانون به این صورت آمده است که اگر فردی عضو بسیج فعال باشد به ازای هر سال حضور فعال در بسیج از یک ماه کسری خدمت بهره مند خواهد شد و حداکثر می تواند از 6 ماه کسری خدمت بهره مند گردد.

آن دسته از بسیجیانی نیز که دوره آموزش تکمیلی بسیج را گذارنده و دارای برگ سبز باشند، می ‌توانند از حداکثر 2 ماه کسر خدمت بهره‌ مند شوند. برای مشاوره در خصوص کسری خدمت سربازی بسیج می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

کسری خدمت بسیجی چیست؟

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیجی

👈به ازای هر سال فعالیت مستمر، برای فرمانده حوزه، عضو شورای حوزه و یا فرمانده واحد، با داشتن ۶ ساعت فعالیت هفتگی در راستای مسئولیت وی (۳ ماه حداقل ۶۰ ساعت)، حداکثر ۳ ماه کسری خدمت تعلق خواهد گرفت. به ازای هر سال کار، به بسیج عضو شورای واحد با داشتن شش ساعت فعالیت هفتگی در راستای مسئولیت فرد (یعنی ۳ ماه حداقل ۶۰ ساعت)، حداکثر ۲/۵ ماه کسری خدمت سربازی تعلق خواهد گرفت.

سایر بسیج‌هایی که در رده‌های مقاومت بسیج سازماندهی‌شده‌و به صورت منظم و مستمر فعالیت داشته اند، با داشتن ۴ ساعت فعالیت هفتگی (۳ ماه حداقل ۴۰ ساعت)، به ازای هر سال معادل ۱/۵ ماه کسری خدمت سربازی تعلق خواهد گرفت.

با توجه به مصوبه مجلس و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، حداکثر میزان کسری خدمت بسیج با توجه به نوع سابقه بسیج مشخص خواهد شد. بسیج دانش آموزی حداکثر ۲ ماه کسری و سایر سابقه بسیج فعال حداکثر تا ۶ ماه کسری دارند.

برای اطلاع از برگه سفید سربازی کلیک نمایید.

شرایط کسری خدمت

حال که با جدول کسری خدمت سربازی آشنا شدید، افرادی که مشمول نظام وظیفه هستند، می‌توانند در صورت انطباق با شرایط کسری خدمت، کسر خدمت دریافت کنند.

برای این منظور، ضروری است که افراد مشمول تمامی قوانین و شرایط کسری خدمت را رعایت کرده و از آن‌ها پیروی نمایند تا هنگام ثبت و دریافت کسر خدمت با مشکل مواجه نشوند.

این شرایط کسری خدمت شامل موارد زیر می‌شوند:

✔️ عدم داشتن غیبت در دوره خدمت سربازی از شرایط کسری خدمت است، مگر اینکه دلیل موجهی برای غیبت وجود داشته باشد.

✔️ داشتن دو یا چند مورد از موارد کسری خدمت مشکلی ندارد و فرد می‌تواند شرایط هر چند مورد را که دارد را بهره برداری کند.

✔️ افرادی که بیش از ۲۱ ماه کسری خدمت داشته‌اند، ملزم به گذراندن دوره آموزش مقدماتی سربازی به مدت ۲ ماه خواهند بود. برای تمامی این افراد می‌بایست به جز در موارد خاص، دوره ۲ ماه آموزشی را طی کنند.

روش های اخذ کسری خدمت سربازی از طریق کارت سبز بسیج

👈دریافت کارت سبز بسیج یا دوره تکمیلی بسیج، شامل گذراندن یک دوره ۴۵ روزه است. این دوره شامل ۳۰ روز دوره روزکاری و ۱۵ روز دوره شبانه‌روزی است.

در گذشته، این دوره توسط سپاه در هر منطقه برگزار می‌شد و افرادی که این دوره را گذرانده بودند، مشمول کسری خدمت سربازی دو ماهه بودند. اعزام به هر یک از یگان‌های ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، باعث کاهش دو ماه دوره آموزشی می‌شد؛ اما به دلایلی، این قانون برداشته‌شده‌است.

افرادی که این دوره را گذرانده باشند، ملزم به گذراندن دوره آموزشی هستند و کارت سبز فقط دو ماه از مدت خدمت آن‌ها کسر می‌کند.

پروژه اخذ کسری خدمت سربازی چیست؟

👈پروژه کسری خدمت، یکی از راه‌های موجود برای فارغ‌التحصیلان است تا بتوانند دوره خدمت خود را با گذراندن ماه‌های کمتر، به ضرورت خود بپردازند. این پروژه دارای مراحلی است که باید مشمولین آن را طی کنند تا بتوانند یک پروژه را انتخاب کنند و از کسری خدمت بهره‌مند شوند.

یکی از نکات مهم در این نوع کسری خدمت این است که مشمول باید دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر باشد تا بتواند پروژه کسری خدمت را انتخاب کند و از بنیاد نخبگان پشتیبانی دریافت کند. همچنین میزان کسری خدمت افراد بستگی به نوع و دشواری پروژه دارد.

برخی از افراد دانشجو در حین تحصیل سوال مطرح می‌کنند آیا می‌توانند مراحل اخذ پروژه کسری خدمت را طی کرده و پروژه را در طول تحصیل انجام دهند؟ باید توضیح داد که انجام پروژه کسری خدمت در طول تحصیل نیز امکان‌پذیر است.

بنابراین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع ارشد و دکترا می‌توانند بین ۲ تا ۱۲ ماه بسته به نوع پروژه کسری خدمت را انجام دهند و به این ترتیب مدت خدمت ضرورت خود را کاهش دهند.

مشمولین باید به این نکته هم توجه کنند که عنوان پروژه باید توسط سازمان ملی نخبگان تایید شود؛ در غیر اینصورت، هیچ‌گونه کسری خدمتی برای آنان محسوب نخواهد شد.

برای اطلاع از کسری خدمت سربازان امریه  کلیک نمایید.

انجام پروژه کسری خدمت در حین سربازی

👈با توجه به اینکه یکی از مسائل اصلی و جدی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی موضوع خدمت سربازی است، کاهش خدمت سربازی یکی از مباحث جذاب برای افراد مشمول پروژه کاهش خدمت سربازی است. برای اخذ پروژه‌های کاهش خدمت سربازی کافی است که فارغ التحصیل دانشجو یا مقطع کارشناسی ارشد یا بالاتر باشید.

موضوع مشمولان نخبه و استعدادهای برتر نیز تبصره‌ای دارد و افراد مشمول با مدرک کارشناسی می‌توانند از این امتیاز بهره‌برداری کنند، در صورتی که قادر به ارائه پروژه تحقیقاتی باشند. در طول تحصیل در دانشگاه و پس از فارغ التحصیلی تا زمان اعزام به خدمت سربازی، افراد می‌توانند درخواست‌هایی برای پروژه‌های علمی و تحقیقاتی داشته باشند.

متقاضیان با آماده‌سازی مدارک پروژه کاهش خدمت، می‌توانند پروژه کاهش خدمت را دریافت کرده و با تکمیل پروژه مورد نظر، مدت زمان خدمت خود را کاهش دهند. مشمولان خدمت سربازی نیز می‌توانند در طول خدمت از پروژه کاهش خدمت استفاده کنند. برای اخذ پروژه کاهش حداقل باید یک ماه از مدت خدمت سربازی باقی مانده باشد.

☑️ نحوه اخذ پروژه کاهش خدمت به این شکل است که ابتدا افراد باید مدارک و سوابق تحصیلی خود را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، به سازمان مربوط به حوزه کاری خود تحویل دهند. سپس با توجه به علاقه خود، به یکی از سازمان‌ها و ارگان‌های ارائه‌دهنده پروژه کاهش خدمت مراجعه کرده و پروژه کاهش خدمت خود را دریافت کنند.

افراد حائز شرایط می‌توانند به هر یک از مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح مانند جهاد خودکفایی ارتش، دانشگاه امام حسین (ع) سپاه، مراکز تحقیقاتی وزارت دفاع و… مراجعه و پروژه‌های تحقیقاتی خود را دریافت کنند.

برای آشنایی با سایت تمدید خدمت سربازی کلیک نمایید.

انجام پروژه کسری خدمت در حین سربازی

آیا امکان گرفتن کسری خدمت سربازی حفظ قرآن برای مشمولان وجود دارد؟

👈در بالا در رابطه با کم شدن طول مدت خدمت نظام وظیفه از طرق مختلف از جمله فرزند ایثارگر و یا جانباز بودن با شما دوستان عزیز صحبت کردیم.

اما آيا چیزی در مورد کسری خدمت سربازی حفظ قرآن شنیده اید؟ آیا امکان بهره مندی از کسری خدمت سربازی حفظ قرآن برای شما دوست عزیز مشمول وجود دارد یا خیر؟

در صورت حافظ قرآن کریم بودن هم می توان از طول مدت سربازی خود کم کرد؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی هر چه دقیق تر و بهتر در رابطه با کسری خدمت سربازی حفظ قرآن هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در رابطه با کسری خدمت سربازی حفظ قرآن شما را در این زمینه تا حد نیاز راهنمایی کنند.

در مورد طرح تجمیع کسری خدمت سربازی چه می دانید؟

👈 آيا چیزی در مورد طرح تجمیع کسر خدمت نظام وظیفه می دانید؟ ما اینجاییم تا توضیحات لازم را در رابطه با این طرح مهم به شما عزیزان بدهیم.

در واقع، سه نوع طرح تجمیع خدمت برای مشمولان نظام وظیفه وجود دارد که افراد می توانند از تمامی آن ها جهت کسر خدمت و کم کردن طول مدت سربازی خود استفاده کنند.

🪖  مورد اول: تجمیع کسر خدمت فرزندان ایثارگران با سایر کسر خدمت ها

🪖 مورد دوم: تجمیع کلیه سوابق ایثارگری، رزمندگی و آزادگی پدر و مادر مشمول خدمت نظام وظیفه

🪖 مورد سوم: تجمیع سوابق ایثارگری، رزمندگی و آزادگی برای فرد مشمول خدمت زیر پرچم

🔴 نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با این طرح خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم این است که هیچ گونه تفاوتی بین سابقه ایثارگری هر یک از والدین فرد مشمول وجود ندارد.

به این معنا که، چه در صورت داشتن سابقه ایثارگری برای یکی از والدین چه برای هر دوی آن ها در هر صورت امکان استفاده از طرح تجمیع کسر خدمت ایثارگری برای فرد مشمول وجود دارد.

موضوع بسیار مهم و اساسی دیگر این که، در صورتی که والدین سابق بر این از کسر خدمت ایثارگری برای فرزند خود استفاده کرده اند به هیچ وجه امکان استفاده از مابقی این طرح برای فرزندان بعدی آن ها نیز وجود دارند.

البته این مورد را با توجه تغییرات به وجود آمده در قانون کسر خدمت ایثارگری ذکر شد و امکان تغییر مجدد آن وجود دارد.

در مورد طرح تجمیع کسری خدمت سربازی چه می دانید؟

برای اطلاع از شرایط معافیت سربازی رتبه های برتر کنکور  کلیک نمایید.

فرزند خوانده‌ ها کسری خدمت می گیرند؟

👈 به گفته سردار کریمی ، فرزند خوانده‌ ها جر جدول کسری خدمت سربازی نمی باشند و نمی‌توانند از این کسر خدمت‌ استفاده کنند. همچنین اگر فردی والدین خود را از دست داده و عمو، پدربزرگ یا دیگر اقوامش کفالتش را بر عهده گرفته باشند نیز نمی‌تواند به سبب سوابق آنان، کسر خدمت دریافت کند.

همچنین لازم به ذکر است که سوابق ایثارگری پدربزرگ نمی ‌تواند برای نوه مورد استفاده قرار بگیرد و تنها سوابق پدر و مادر مورد قبول است.

میزان درصد جانبازی و اینکه آیا تنها جانبازان دوران دفاع مقدس می‌ توانند برای پسرانشان کسر خدمت سربازی دریافت کنند یا خیر، باید گفت که : شاخص تشخیص جانبازی بنیاد جانبازان است و تنها جانبازانی که در این بنیاد مدارکشان وجود دارد و به تأیید برسند می ‌توانند از کسر خدمت سربازی استفاده کنند در واقع اگر فردی در سال ‌های اخیر به جانبازی رسیده و اطلاعاتش در این بنیاد به ثبت رسیده باشد نیز قادر خواهد بود تا از کسر خدمت سربازی استفاده کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کسری خدمت سربازی

👈مطلع شدن از مدارک مورد نیاز برای دریافت کسری خدمت و آگاهی از لیست این مدارک برای افراد متقاضی بسیار حائز اهمیت است. زیرا با جمع‌‌آوری مدارک و به موقع ارائه آن‌ها به سازمان مربوطه، می‌توان روند دریافت کسری را تسریع نمود.

مرحله اول برای انجام این کار، دریافت دفترچه راهنمای خدمت سربازی از دفاتر پلیس +۱۰ است. این دفترچه شامل فرم‌هایی است که مشمولین باید آن‌ها را تکمیل کنند. همچنین، مدارکی مانند اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و عکس پرسنلی از دیگر مدارک لازم است.

البته افرادی که می‌خواهند از کسری متاهلین استفاده کنند، باید مدارک شناسایی همسر را نیز ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کسری خدمت برای افرادی که درخواست دریافت کسری ایثارگری دارند شامل گواهی جانبازی و رزمندگی و… است. این مدارک را مشمولین باید از بنیاد شهید و سایر ارگان‌های مربوطه تهیه کنند و در زمان مقرر به سازمان وظیفه تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کسری خدمت سربازی

در مور اخد کسری از طریق جبهه پدر چه می دانید؟

✔️ مدت زمان حضور در جبهه توسط پدران مشمولین برای فرزندان رزمندگان در بازه ۶ تا ۸ ماه است که به صورت کسری در نظر گرفته می‌شود.

✔️ همچنین برای افرادی که سابقه حضور در جبهه ۹ تا ۱۱ ماه را دارند، مدت زمان کسر خدمت مناطق جبهه و جنگ به مدت ۳ ماه است. در مورد افرادی که پدرشان سابقه حضور در جبهه به مدت ۱۲ تا ۱۴ ماه دارند، ۴ ماه کسری جبهه در نظر گرفته می‌شود.

✔️ سابقه حضور مستمر پدر در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل در بازه ۱۵ تا ۱۷ ماه، به مدت ۵ ماه کسری سربازی به افراد اختصاص می‌یابد. در بازه ۱۸ تا ۲۰ ماه حضور در جبهه توسط پدران مشمولین، ۶ ماه کسری سربازی به جوانان اعطا می‌شود.

✔️ فرزندان افرادی که سابقه حضور در جبهه را برابر با ۲۳ ماه دارند، می‌توانند از ۷ ماه کسر خدمت وظیفه استفاده کنند. همچنین برای سابقه حضور در جبهه ۲۴ تا ۲۶ ماه، ۸ ماه کسری سربازی در نظر گرفته‌شده‌است.

✔️ افرادی که سابقه حضور در جبهه به مدت ۲۷ تا ۲۹ ماه را دارند، می‌توانند از ۹ ماه کسری‌های خدمت استفاده کنند.

مدارک لازم برای اخذ کسری خدمت سربازی از جبهه پدر

👈 روش انجام این کار به این صورت است که فرد مشمول در مرحله اول باید از محل خدمت ایثارگر استعلام جبهه بگیرد و در مرحله بعد با داشتن مدارک زیر، برای محاسبه کسری خدمت سربازی خود پرونده تشکیل دهد. مدارک به شرح زیر هستند؛ البته ممکن است در قرارگاه‌های مختلف مدارک متفاوت باشند:

در صورت داشتن جدول کسری خدمت سربازی مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

✔️ گواهی حضور در جبهه از آخرین یگان خدمتی ایثارگر

✔️ اصل و کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه ایثارگر

✔️ اصل و کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه مشمول و فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال

✔️ کپی کارت پایان خدمت ایثارگر و فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال

✔️ اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی مشمول

✔️ گواهی خدمت مشمول از یگان خدمتی خطاب به مرکز مربوط

✔️ عکس ۴*۳ نظامی مشمول ۳ قطعه

جهت آشنایی با سربازی با مدرک دکتری  کلیک نمایید.

نکات مهم در خصوص اخذ کسری خدمت سربازی

👈 در صورتی که شما دارای غیبت غیر موجه از خدمت نظام وظیفه باشید، تحت هیچ شرایطی پروژه کسر خدمت به شما تعلق نخواهد گرفت. تنها با توجیه صحیح دلیل غیبت از خدمت سربازی، می‌توانید پروژه دریافت نمایید.

🪖 در صورتی که پروژه خود را ظرف مدت معین به سازمان مربوطه تحویل ندهید، پروژه شما توسط سازمان وظیفه نیروهای مسلح لغو خواهد شد و دیگر شامل کسر خدمت وظیفه نخواهد بود.

🪖 پس از دریافت پروژه کسر خدمت سربازی، می‌توانید تحت شرایط خاصی تاریخ اعزام خود را به عقب بیندازید.

🪖 اگر مشغول خدمت وظیفه هستید، نمی‌توانید پروژه کسر خدمت سربازی دریافت نمایید. مگر تحت شرایط خاص.

🪖 اگر مدت زمان مشخصی از زمان فارغ التحصیلی شما در مقطع تحصیلیتان گذشته باشد، دیگر نمی‌توانید از شمول قانون پروژه کسر خدمت سربازی بهره ببرید.

🔶 مشاوران ایران تحصیل می توانند به عنوان بهترین مشاوران در خدمت شما دوست عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه باشند و اطلاعاتی دقیق و موثق را در  زمینه انواع کسری خدمت در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

پس از مطالعه جدول کسری خدمت سربازی فقط کافیست با آن ها تماس حاصل فرمایید و در زمینه قوانین نظام وظیفه اطلاعاتی دقیق را از آن ها بخواهید تا به بهترین شکل پاسخگوی سؤالات شما در این رابطه باشند.

جهت اطلاع از کسری خدمت سرباز ماهر کلیک نمایید.

نکات مهم در خصوص اخذ کسری خدمت سربازی

اخبار پیرامون انواع کسری خدمت

📢 کسری انواع کسری خدمت چگونه اعمال می شود؟

👈 بنا به گفته رییس اداره نیروی انسانی  نظام وظیفه عمومی ناجا و طبق قانون وظیفه عمومی بر اساس جدول کسری خدمت سربازی، مدت زمان خدمت سربازی ۱۴۰۳ برای تمامی مشمولین 24 ماه است؛ البته مدت زمان سربازی برای افراد ذکور در کشور ما 30 سال است که دو سال از آن دوره ضرورت می‌باشد و الباقی آن دوره احتیاط و در مواقع جنگ به حساب خواهد آمد.

کسری خدمت سربازی که برای دوره ضرورت کاربرد دارد و برای آن می خواهیم صحبت کنیم به این صورت می باشد که موشمولینی  که در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظتی خدمت می ‌کنند دارای سه ماه کسری خدمت سربازی می باشند و از مزایای ۳ ماه کسری خدمت بهره مند خواهند شد. در صورتیکه آن دسته از افرادی که دارای امریه خدمت سربازی هستند از این امتیاز بهره مند نخواهند بود. برای مشمولینی که برای نیروهای مسلح خدمت می کنند دوره ضرورت آن‌ها به 21 ماه تقلیل می‌ یابد و الباقی ۲۴ ماه باید خدمت کنند.

مدت زمان خدمت در مناطق محروم دارای ۵ ماه کسری خدمت سربازی می باشد و  از 24 ماه خدمت آنان کسر می شود و افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند هم دارای شش ماه کسری خدمت سربازی می باشند و آنان نیز از ۲۴ ماه زمان خدمتشان این تعداد ماه گفته شده کسر خواهد شد.


خلاصه مطلب

در برخی از کشورها، از جمله ایران، آقایانی که به سن ۱۸ سال تمام می‌رسند، باید به خدمت سربازی اعزام شوند که گذراندن این دوره به صورت اجباری است.

اما در این میان ممکن است افرادی وجود داشته باشند که به دلیل مشکلات جسمی، روحی یا شرایط خانوادگی خاصی قادر به انجام خدمت سربازی نباشند و از خدمت معاف شوند یا برخی افراد در صورت داشتن شرایط خاصی، بتوانند از قوانین مانند معافیت یا کسری خدمت استفاده نمایند تا مدت زمان خدمت سربازی را کمتر از دو سال سپری نمایند.

انواع کسری خدمت شامل موارد بسیار متعددی است که میزان آن در هر یک از دسته‌بندی‌ها متفاوت است. بنابراین به تمامی افراد قبل از گذراندن کامل خدمت سربازی یا قبل از اعزام به گذراندن آن، توصیه می‌شود که اطلاعات کافی در این زمینه کسب نمایند.

ما در این مقاله در خصوص شرایط کسری خدمت مفصل صحبت کرده و جدول کسری خدمت سربازی را بیان نمودیم. برای اطلاع از اخذ کسری خدمت سربازی می توانید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

برای دانلود pdf کلیک نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با جدیدترین راه های کسری خدمت تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه نوع خدمت سربازی وجود دارد؟

خدمت سربازی ایثارگران - خدمت سربازی در مناطق محروم و بد آب و هوا - خدمت سربازی بسیج فعال  و .. که به صورت جدول کسری خدمت سربازی در طول مقاله بیان شده است.

چقدر مدت خدمت سربازی برای پروژه است؟

برای افرادی که در این پروژه هستند، امکان کاهش مدت خدمت سربازی از یک تا یازده ماه وجود دارد.

چقدر مدت خدمت سربازی برای افراد متاهل است؟

افراد متاهل برای هر فرزند سه ماه کسری خدمت دارند، به عنوان مثال، افرادی که سه فرزند دارند، نسبت به دیگران، مدت ۹ ماه کمتر خدمت می‌کنند.

نظرات

127 دیدگاه دربارهٔ «کسری خدمت سربازی 1403 + جدول شرایط و مدارک انواع کسری»

 1. Avatar photo اکبرتقی پناه گفت:

  من سال 1381اعزام شدم سربازی یک بچه هم داشتم سال بعداز10ماه خدمت فرارکردم الان بعد20سال دوباره رفتم پادگان منوفرستادن دادسرای نظامی 3000000میلیون جریمه برام بریدن ازپادگان گفتن بروم ارک متاهلی ومدارک زن وبچه ات رابفرست شمامعاف هستین مدارک رافرستادم بعدیکماه زنگ زدن که برم تصویه کنم رفتم تصویه کردم برگشتم بعد2هفته زنگ زدن گفتن بایدبیای 8ماه دیگرخدمت کنی چراکه کسرخدمت مال کسانی هست که ازسال1399به بعد فتن سربازی اگرتا3روزخودت رابه پادگان معرفی نکنی دوباره برات فراری ثبت میکنیم منم به ناچاربلیط گرفتم برای1403/3/5برم پادگان محل خدمت منم سرپل ذهاب پادگان ابوذر هست خودهم بچه میاندوآب یعنی12ساعت فاصله داریم الان به کسانیکه منتظرکسرخدمت هستن یافراری هستن میگم کسرخدمت راقانون کردن تاآقازاده هاسر بازی نروندبه در بدبخت بیچاره نمیخورد

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید به مرکز نظام وظیفه استان مراجعه کنید

 2. Avatar photo رامین گفت:

  بعد از اعزام هم میشه برای کسری خدمت (بسیج و ایثار) هم اقدام کرد یا باید قبل از اعزام اقدام کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   بله بعد از اعزام میشود

 3. Avatar photo محمد گفت:

  سلام
  پدر من ۹ ماه ایثار گری دارد من چقدر معافیت میگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   108 روز کسری در صورت عدم غیبت می توانید کسری بگیرید

 4. Avatar photo سرباز خسته گفت:

  با سلام پدر من سال ۱۳۷۱ به مدت ۱۶ ماه در کردستان منطقه سقز خدمت کرده که منطقه جنگی بوده آیا کسری برای بنده لحاظ میشه ؟؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 5. Avatar photo حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  دیر خدمت رفتم و ۱۸۰ روز اضافه خدمت ثبت شده واسم
  کسری پنج درصد جانبازی ‌پدر شامل من نمیشه بخاطر اضافه خدمتم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر برای کسانی که غیبت دارند شرایط کسری میسر نیست

  2. Avatar photo حسن گفت:

   سلام وقتتون بخیر من هم کسری ایثارگری دارم و هم بسیج که روی هم 12 ماه کسری میشه با این حساب باید 10 ماه خدمت کنم یا 14 ماه

   1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

    14 ماه

 6. Avatar photo سید دانیال گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارت سبز گرفتم سال ۱۴۰۲ و امسال یعنی خرداد ۱۴۰۳ میرم سربازی الان دوباره باید برم آموزشی ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   قبل از اینکه وارد یگان خدمتی بشوید باید دوره آموزشی خود را سپری کنید

  2. Avatar photo مهدی گفت:

   سلام
   چرا درباره کسری راه دوری چیزی نگفتین؟

   1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

    سلام با توجه به مناطق امنیتی یا عملیاتی بودن متفاوته

 7. Avatar photo صادق گفت:

  سلام بنده تک فرزندم نه خواهر دارم نه بردار آیا معاف میشم

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 8. Avatar photo محمدمهدی گفت:

  سلام من حدود ۱۷ روز دیگه با احتساب کسری که گرفتم تسویمه و الان که سربازی ۱۴ ماه تصویب شده میگن قراره کلا کسری رو حذف کنن،ایا کسری حذف میشه کلا؟ و اینکه کسریم تو سامانه نظام وظیفه ثبت شده آیا احتمالش هست با اجرایی شدن این طرح کلا کسری بنده هم نادیده گرفته بشه؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   14 ماه خدمت سربازی به معنی این نیست که خدمت 14 ماه شده است در اصل منظور میانگین 14 ماه است یعنی هر سربازی می بایست حداقل 14 ماه خدمت کند

 9. Avatar photo آرمان گفت:

  سلام کسری من در سامانه نظام وظیفه توسط ناجا ثبت شده آیا یگان محل خدمت میتونه کسری رو نادیده بگیره و ترخیص نکنه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام خیر

 10. Avatar photo ا گفت:

  سلام
  پدر بنده30ماه حضور در جبهه بوده
  کسر یا معاف میشم از خدمت؟!!

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که امتیاز پدر به سی برسد میتوانید معافیت ایثار دریافت کنید

   1. Avatar photo صادق گفت:

    سلام بنده تک فرزندم نه خواهر دارم نه بردار آیا معاف میشم

    1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

     سلام وقت بخیر
     خیر

 11. Avatar photo وحید گفت:

  با سلام پدر من با توجه به نامه ای که از سپاه گرفتم 24 ماه حضور در جبهه بعد از قطعنامه و 10 درصد جانبازی داره.. به من گفتن معاف نمیشی چون بعداز قطعنامه بوده تجمیع اعداد 29 میشه بعضی جاها دید نوشته 28ماه و 29 ماه هم معافه.. ینی هیچ راهی نداره معاف بشم؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر شما معاف نمیشوید و تنها کسری برای شما لحاظ میشود

   1. Avatar photo ویک گفت:

    سلام من غیبت دارم ولی اضافه خدمت بخشیده شده کسری هم تو نظام وظیفه ثبت شده ایا مشکلی برام پیش نمیاد

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     اگر تمام مراحل انجام شده و تاریخ تسویه تون مشخص شده خیر.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • پروژه جایگزین خدمت سربازی

  پروژه جایگزین خدمت سربازی 1403 + شرایط جدید سپاه، ارتش و وزارت دفاع

  طبق قانون جدید سازمان نظام وظیفه عمومی، فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری عمومی و تخصصی تنها در صورتی مجاز به انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی هستند که دارای شرایط پروژه جایگزین سربازی باشند. چنانچه مشمولین خدمت سربازی، شرایط و مدارک...
 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
 • پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی + شرایط قانون 1403

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی یکی از بهترین پروژه‌ها برای محصلانی به شمار می‌رود که دارای مقاطع تحصیلی بالاتر هستند. یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از جوانان بعد از اتمام دانشگاه، پیدا کردن کار متناسب با رشته آنهاست. از...
 • تردد مشمولان خارج از کشور

  تردد مشمولان خارج از کشور + شرایط قانون 1403

  تردد مشمولان خارج از کشور به چه صورت است؟ ممکن است خیلی از مشمولان به خاطر دلایل مختلف از کشور خارج شده و در زمان تعیین شده به کشور برنگردند. در این شرایط، بر اساس چه قانونی با آنها برخورد...
تماس با مشاور